Norwegian Orienteering Federation

Official results for Norwegian Spring - Vårspretten - Eliteklasser

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Norwegian Spring - Vårspretten - Eliteklasser
Organisers: Halden SK / Sarpsborg OL
Date: Saturday 23 April 2016

Classes: Show all | D 17-18E | D 19-20E | D 21-E | H 17-18E | H 19-20E | H 21-E | H 21-E2

D 17-18 E

3 500 m, 57 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF26:497:39
2Anine LomeHamar OK27:38+0:497:53
3Ragnhild EideByåsen IL27:58+1:097:59
4Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK29:23+2:348:23
5Margrethe WisløffAsker Skiklubb29:53+3:048:32
6Thea DyrkornEiker OL31:10+4:218:54
7Tilla Farnes HennumAsker Skiklubb31:11+4:228:54
8Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland)31:41+4:529:03
9Ingvild Paulsen VieHaugesund IL Orientering32:16+5:279:13
10Aurora MoholthKongsberg OL32:46+5:579:21
11Kårhild Husby NordstadVaregg Fleridrett32:53+6:049:23
12Marit Melby JacobsenLardal OL33:19+6:309:31
13Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK33:47+6:589:39
14Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering34:03+7:149:43
15Anne Willkommen EikenKongsberg OL34:11+7:229:46
16Tonje Aasheim NymarkAskøy OL34:23+7:349:49
17Vera MelkildFreidig34:32+7:439:52
18Synne StrandAsker Skiklubb34:40+7:519:54
19Rannveig W. NordhagenÅs-NMBU Orientering34:54+8:059:58
20Karoline AuneHalden SK34:55+8:069:58
21Line SølbergOL Trollelg34:58+8:099:59
22Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb35:10+8:2110:02
23Maiken Økern HågårdKonnerud IL35:35+8:4610:10
24Hannah MalmeiSandnes IL (Rogaland)35:40+8:5110:11
25Nora Marie wedege IrgensBodø og Omegn IF Orientering35:56+9:0710:16
26Ella Arentz HagenSandefjord OK35:59+9:1010:16
27Ingvild C. FleisjeLillomarka OL36:04+9:1510:18
28Kristin OttesenFredrikstad SK36:07+9:1810:19
29Marthe SvihusSandnes IL (Rogaland)36:34+9:4510:26
30Ane DyrkornEiker OL36:48+9:5910:30
31Synne SkjærsteinIL Tyrving37:49+11:0010:48
32Malin SandstadFreidig38:01+11:1210:51
33Nora TorgersenHalden SK38:11+11:2210:54
34Maria PrestbøenSandefjord OK38:13+11:2410:55
35Ellen Marie AriansenLillomarka OL38:22+11:3310:57
36Rikke Hjelseth LarsenKongsberg OL38:45+11:5611:04
37Maria Ulseth SylteFreidig39:15+12:2611:12
38Emma Eithun PaulsenLillomarka OL39:27+12:3811:16
39Marie Bakken SørensenFreidig39:34+12:4511:18
40Pernille OpheimFreidig39:53+13:0411:23
41Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss39:58+13:0911:25
42Anniken Eriksrud KarlsenBækkelagets SK40:35+13:4611:35
43Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)42:24+15:3512:06
44Sigrid Saur ModahlFredrikstad SK42:33+15:4412:09
45Kristina VollHaugesund IL Orientering42:55+16:0612:15
46Emilie WestinPorsgrunn OL43:59+17:1012:34
47Thea Sildnes BaklidKonnerud IL44:52+18:0312:49
48Synne Malene BrækkeHalden SK46:33+19:4413:18
49Kristiane RogstadKongsberg OL47:31+20:4213:34
50Johanne Øderud VatneBækkelagets SK51:16+24:2714:38
51Kornelia Lønning BrurbergSturla, IF52:01+25:1214:51
52Idunn HaavengenKongsberg OL53:03+26:1415:09
53Synne Eikeland RøstadsandNydalens SK55:07+28:1815:44
54Maiken SandbergNydalens SK56:12+29:2316:03
55Elise UllernIL Tyrving59:35+32:4617:01
56Andrea Willkommen EikenKongsberg OL1:17:53+51:0422:15
0Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SKdisqualified

D 19-20 E

3 890 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ingeborg EideByåsen IL29:457:38
2Ingrid LundanesEmblem IL29:50+0:057:40
3Tonje VassendFossum IF31:19+1:348:03
4Åsne Skram TrømborgKongsberg OL31:39+1:548:08
5Ragnhild HjermstadFossum IF32:17+2:328:17
6Frida SætherFreidig34:19+4:348:49
7Ingvild Ramtvedt NæssetSarpsborg OL34:24+4:398:50
8Åshild KolstadFreidig35:33+5:489:08
9Evine Westli AndersenLøten o-lag36:04+6:199:16
10Karoline SønsterudbråtenLillomarka OL36:25+6:409:21
11Vilde MalmeiSandnes IL (Rogaland)37:39+7:549:40
12Karen BjergaardNydalens SK38:10+8:259:48
13Maren GrandeFrol IL39:34+9:4910:10
14Tiril Emilie Ruud BråtenRaumar Orientering40:23+10:3810:22
15Arianna TauferNydalens SK41:17+11:3210:36
16Julie HjortlandLarvik OK41:41+11:5610:42
17Martha Kalvig SkoganBodø og Omegn IF Orientering44:53+15:0811:32
Marie OlaussenFredrikstad SKdisqualified
Gina GranstedtHalden SKdid not finish

D 21-E

4 990 m, 70 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marianne AndersenKristiansand OK35:067:02
2Anne M Hausken NordbergNydalens SK35:41+0:357:09
3Hollie OrrHalden SK35:52+0:467:11
4Ida Marie Næss BjørgulHalden SK36:25+1:197:17
5Sigrid AlexandersenFossum IF36:57+1:517:24
6Andrine BenjaminsenLillomarka OL37:00+1:547:24
7Ingjerd MyhreJärla Orientering37:15+2:097:27
8Linn HokholtNTNUI37:24+2:187:29
9Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SK37:25+2:197:29
10Emma JohanssonFredrikstad SK37:47+2:417:34
11Karen Oline KolstadFreidig38:06+3:007:38
12Synnøve BråtenVegårshei IL38:44+3:387:45
13Kristin LöfgrenVaregg Fleridrett38:50+3:447:46
14Kristine BergliaEiker OL38:57+3:517:48
15Jo ShepherdHalden SK39:53+4:477:59
15Emilie Westli AndersenLøten o-lag39:53+4:477:59
17Lone BrochmannBækkelagets SK39:58+4:528:00
18Kine GulliksenBækkelagets SK40:16+5:108:04
19Marit KahrsFredrikstad SK40:53+5:478:11
20Ane Sofie Næss BjørgulHalden SK41:09+6:038:14
21Lizzie InghamHalden SK41:19+6:138:16
22Kine Hallan SteiwerHalden SK41:23+6:178:17
23Hanna Haugen NordbrødenHalden SK42:20+7:148:29
24Anna UlvensøenNTNUI42:39+7:338:32
25Eirin Svanøe-HafstadFrol IL42:58+7:528:36
26Ida LindkvistNTNUI43:18+8:128:40
26Julie StørmerNTNUI43:18+8:128:40
28Audhild Bakken RognstadNTNUI43:25+8:198:42
29Louise OramBækkelagets SK43:41+8:358:45
30Nikoline Ekeberg SchjerveBækkelagets SK43:42+8:368:45
31Kristine FjellangerNTNUI44:08+9:028:50
32Runa FremstadLarvik OK44:31+9:258:55
33Jennie RunessonGöteborg Majorna OK44:50+9:448:59
34Marion HuberNydalens SK44:51+9:458:59
35Malin SørensenNydalens SK44:54+9:488:59
36Helen PalmerHalden SK45:14+10:089:03
37Kaja Winsnes NordhagenÅs-NMBU Orientering45:17+10:119:04
38Martine ÅstebølNTNUI45:39+10:339:08
39Marthe GløersenBækkelagets SK45:45+10:399:10
40Jennie AnderssonGöteborg Majorna OK46:15+11:099:16
41Ina WesterlundNydalens SK47:06+12:009:26
42Sabine RothaugHalden SK47:07+12:019:26
43Lone MalmgrenGjø-Vard OL47:11+12:059:27
44Gry GranstedtNTNUI47:42+12:369:33
45Vigdis HobølOppsal Orientering47:49+12:439:34
46Gitte BromanderFredrikstad SK48:07+13:019:38
47Malin EijsinkÅs-NMBU Orientering48:52+13:469:47
48Khrystsina YakubkinaLillomarka OL49:26+14:209:54
49Christiane TrösseVaregg Fleridrett50:06+15:0010:02
50Siri KollerudLillomarka OL50:37+15:3110:08
50Christine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering50:37+15:3110:08
52Hedvig ÅstebølNTNUI51:32+16:2610:19
53Arntraut GötschIL BUL-Tromsø51:36+16:3010:20
54Kristine FjeldboNTNUI51:51+16:4510:23
55Silje ArntzenNTNUI52:44+17:3810:34
56Marta UlvensøenNTNUI53:14+18:0810:40
57Marit Wenseth KureNydalens SK54:11+19:0510:51
58Camilla StridsklevIL Tyrving54:12+19:0610:51
59Maria BrodinFossum IF54:24+19:1810:54
60Ingvild Maalen-JohansenNTNUI54:43+19:3710:57
61Eline DrageKongsberg OL57:45+22:3911:34
62Mariann UlvestadBækkelagets SK1:00:57+25:5112:12
63Karoline Dahl FosbyNTNUI1:01:11+26:0512:15
64Camilla ÖhmanNTNUI1:01:48+26:4212:23
65Ragnhild LøvliAsker Skiklubb1:05:14+30:0813:04
66Kristin AntonsenNTNUI1:12:21+37:1514:29
67Ingrid Disch LøsetÅs-NMBU Orientering1:24:55+49:4917:01
0Linda SolbergFredrikstad SKdisqualified
0Maria Dahl FosbyNTNUIdisqualified
0Lene Godager KaasBækkelagets SKdisqualified

H 17-18E

4 980 m, 68 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kasper FosserHeming Orientering29:115:51
2Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK31:06+1:556:14
3Håkon Østraat SævareidHalden SK31:21+2:106:17
4Elias JonssonNydalens SK32:37+3:266:32
5Håvard EidsmoFreidig32:39+3:286:33
6Erling HjermstadFossum IF33:10+3:596:39
7Sturla FrydenlundSturla, IF33:19+4:086:41
8Einar MelsomFossum IF33:45+4:346:46
9Alex CarcasHalden SK34:06+4:556:50
10Marius PyttenKristiansand OK34:14+5:036:52
11Lukas LilandNydalens SK34:38+5:276:57
12Sindre R HoltHedrum OL35:04+5:537:02
13Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn35:20+6:097:05
14Trygve Kristoffer LøvliHalden SK35:25+6:147:06
15Sebastian DalandKristiansand OK35:48+6:377:11
16Oskar Spets StorhovFreidig36:24+7:137:18
17Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett36:49+7:387:23
18Bjørn Anders FlågenHeming Orientering37:02+7:517:26
19Einar EkelandOddersjaa SSK37:16+8:057:28
20Øyvind HjermstadFossum IF37:28+8:177:31
21Tarjei HoloFossum IF37:47+8:367:35
22Jørgen WulfsbergNydalens SK38:12+9:017:40
23Vegard MyklemyrEiker OL38:31+9:207:44
24Sander Hildebrand RogndokkenFet OL38:32+9:217:44
25Jostein TandbergNydalens SK38:39+9:287:45
26Vegard MyhreKristiansand OK39:00+9:497:49
27Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb39:17+10:067:53
28Axel HoveidAsker Skiklubb39:32+10:217:56
29Bjørnar LøvliAsker Skiklubb39:40+10:297:57
30Mats EidsmoFreidig39:48+10:377:59
30Styrk Hundseid KamsvågFossum IF39:48+10:377:59
32Joar OldernesLillomarka OL39:57+10:468:01
33Espen Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering40:08+10:578:03
34Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK40:22+11:118:06
35Jørgen BaklidKonnerud IL41:01+11:508:14
36Jørgen VisterHalden SK41:17+12:068:17
37Erlend BrendstuenHalden SK41:42+12:318:22
38Oscar LyngenFrol IL42:05+12:548:27
39Eivind Øfshus GravirAsker Skiklubb42:18+13:078:29
39Mathias GløersenOL Tønsberg og omegn42:18+13:078:29
41Håkon LundKongsberg OL42:24+13:138:30
42Sam LunøeNydalens SK42:41+13:308:34
43Hallvard Arntzen FossSandefjord OK43:20+14:098:42
43Styrk Almeland BleieVaregg Fleridrett43:20+14:098:42
45Tord StrandKongsberg OL43:35+14:248:45
46Benjamin AasenSarpsborg OL43:47+14:368:47
47Simen BallangrudRaufoss IL Orientering44:12+15:018:52
48Sander ArnevikRingerike OL44:16+15:058:53
49Sverre NarumOL Vallset/Stange44:26+15:158:55
50Håvard Landro SvingheimKonnerud IL44:29+15:188:55
51Anders HaugskottOL Trollelg44:47+15:368:59
52Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK45:11+16:009:04
53Ole Martin EdstrømOppsal Orientering46:54+17:439:25
54Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF47:52+18:419:36
55Tobias KristensenLarvik OK48:10+18:599:40
56Håkon KornmoPorsgrunn OL48:13+19:029:40
57Jens Didrik BergLarvik OK48:15+19:049:41
58Thomas KortNord-Østerdal OK50:16+21:0510:05
59Adrian OpheimFreidig50:38+21:2710:10
60John RundeKristiansand OK53:41+24:3010:46
61Johan Teodor WestlyAsker Skiklubb1:00:46+31:3512:12
62Sigurd Svaland AasKristiansand OK1:03:45+34:3412:48
63Joar GjerdahlKonnerud IL1:06:58+37:4713:26
64Ole Jørgen Bogen ArenthSturla, IF1:07:14+38:0313:30
65Emil LøwengreenFredrikstad SK1:16:33+47:2215:22
0Audun Rognerud BøeFossum IFdisqualified
0Vetle Elias LynnebakkenKristiansand OKdisqualified
0Mathias HermstadFreidigdisqualified

H 19-20E

5 420 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Vegard Jarvis WestergårdHalden SK31:355:49
2Audun HeimdalKonnerud IL32:38+1:036:01
3Håkon Raadal BjørloHalden SK34:05+2:306:17
4Karl FremstadHalden SK34:43+3:086:24
5Riccardo ScaletLillomarka OL34:55+3:206:26
6Henrik EijsinkNydalens SK35:06+3:316:28
7Dag BlandkjennKristiansand OK35:15+3:406:30
8Steinar KollerudLillomarka OL35:45+4:106:35
9Elias T. MølnvikFossum IF35:56+4:216:37
10Ivar Aukrust OsmoenNord-Østerdal OK36:26+4:516:43
11Knut AasheimOppsal Orientering36:37+5:026:45
12Kristian Nilsen SandnesEmblem IL36:45+5:106:46
13Peter NordbrødenHalden SK37:52+6:176:59
14Stian SundsvikFrol IL38:18+6:437:03
15Olai Stensland LillevoldFossum IF38:24+6:497:05
16Are WigaardOppsal Orientering38:39+7:047:07
17Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering39:08+7:337:13
18Øyvind WiggenByåsen IL39:24+7:497:16
19Oskar StørmerFossum IF39:46+8:117:20
20Anders Krona HaflanOL Tønsberg og omegn40:03+8:287:23
21Olav Andreas RemmenOL Trollelg41:23+9:487:38
22Magnus SandvenNotodden OL41:31+9:567:39
23Hallvard Seim GrøvlenOL Trollelg43:17+11:427:59
24Johannes Bakke AashamarKristiansand OK44:51+13:168:16
25Torkel ReinhartsenKristiansand OK45:03+13:288:18
26Jarle LysnesHedrum OL1:00:11+28:3611:06

H 21-E

6 160 m, 78 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Olav LundanesHalden SK32:165:14
2Thierry GueorgiouKalevan rasti32:43+0:275:18
3Magne DæhliHalden SK32:56+0:405:20
4Eskil KinnebergIFK Göteborg33:21+1:055:24
5Jo Forseth IndgaardFrol IL33:25+1:095:25
6Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering33:29+1:135:26
6Carl Godager KaasBækkelagets SK33:29+1:135:26
8Anders NordbergNydalens SK34:12+1:565:33
9Borger MelsomFossum IF34:14+1:585:33
10Thomas Natvig ÅrstadHalden SK34:27+2:115:35
11Torgeir NørbechIL Tyrving34:34+2:185:36
12Bjørn EkebergIL Tyrving34:46+2:305:38
13Hans Gunnar OmdalKristiansand OK34:53+2:375:39
14Marcus MillegårdSävedalens AIK34:58+2:425:40
15Martin VisterFrol IL35:02+2:465:41
16Gaute Hallan SteiwerLillomarka OL35:06+2:505:41
17Jon Aukrust OsmoenNTNUI35:11+2:555:42
18Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn Orientering35:18+3:025:43
19Ulf Forseth IndgaardFrol IL35:34+3:185:46
20Matthew SpeakeLillomarka OL35:35+3:195:46
21Markus HolterHalden SK36:07+3:515:51
22Yngve SkogstadFrol IL36:18+4:025:53
23Emil AhlbäckFossum IF36:50+4:345:58
24Anders VisterNydalens SK37:09+4:536:01
25Sindre SandvenFossum IF37:22+5:066:03
26Hans Petter MathisenFredrikstad SK37:23+5:076:04
27Carl Petter LyngenFrol IL37:33+5:176:05
28Eirik Kamstrup HovindHalden SK37:45+5:296:07
29Bojan BlumensteinNydalens SK37:54+5:386:09
30Vegard RuttenborgNTNUI37:57+5:416:09
31Simen AamodtNTNUI38:16+6:006:12
32Sindre RønningFossum IF38:21+6:056:13
33Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering38:26+6:106:14
34Andreas SølbergOL Trollelg38:28+6:126:14
35Sindre ØsthagenFredrikstad SK38:48+6:326:17
36Per Harald Havnen JohansenVaregg Fleridrett38:58+6:426:19
37Paul SirumFrol IL39:01+6:456:20
38Morten Jarvis WestergårdHalden SK39:25+7:096:23
39Håvard HagaNydalens SK39:39+7:236:26
40Alan CherryVaregg Fleridrett39:51+7:356:28
41Isak BergsetNTNUI39:52+7:366:28
42Jim Øystein NybråtenIL Tyrving40:02+7:466:29
43Andreas RüedlingerHalden SK40:18+8:026:32
44Sindre JohannessenFreidig40:30+8:146:34
45Espen JakobsenIL Tyrving40:36+8:206:35
46Øystein SørensenNydalens SK40:50+8:346:37
47Anders Felde OlaussenHalden SK40:59+8:436:39
48Halvor Eid NielsenÄrla IF41:07+8:516:40
49Dag LofthusNTNUI41:18+9:026:42
50Ståle GjelstenKristiansand OK41:20+9:046:42
51Espen FiskumHalden SK41:49+9:336:47
52Magnus SvingheimRaumar Orientering42:03+9:476:49
53Kristoffer Fiane PedersenOppsal Orientering42:06+9:506:50
54Andreas HøyeFredrikstad SK42:19+10:036:52
54Magne JutulstadNTNUI42:19+10:036:52
56Mats NordbrødenHalden SK42:24+10:086:52
57Tim RobertsonFossum IF42:44+10:286:56
58Sverre Turter SandvoldNTNUI42:46+10:306:56
58Per OlaussenFredrikstad SK42:46+10:306:56
60Håvard TveiteÅs-NMBU Orientering42:53+10:376:57
61Rasmus Rørholt TheisenNTNUI42:55+10:396:58
62Bjørn LundanesNTNUI43:00+10:446:58
63Marius WikstrømRingsaker OK43:34+11:187:04
64Leif StørmerFossum IF43:37+11:217:04
65Eivind HøydalNTNUI43:43+11:277:05
66Sindre Østgulen DeiszNTNUI44:07+11:517:09
67Øyvind EngerNydalens SK44:32+12:167:13
68Jørgen FiskumFrol IL45:29+13:137:23
69Martin HosetNydalens SK47:08+14:527:39
70Håkon Fruseth ChristiansenNTNUI48:24+16:087:51
71Mathias BenjaminsenLillomarka OL49:23+17:078:01
72Anders BjergaardNTNUI49:27+17:118:01
73Jørgen FrøydLarvik OK56:08+23:529:06
74Jon Arve U EngebakkenNord-Østerdal OK1:01:10+28:549:55
0Vegard Blomseth JohnsenNTNUIdisqualified
0Jonas Madslien BakkenNTNUIdisqualified
0Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOKdisqualified
Vetle Ruud BråtenRaumar Orienteringdisqualified

H 21-E2

5 950 m, 53 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bent Olav AamodtFredrikstad SK38:186:26
2Torbjørn SagbergIL Tyrving38:28+0:106:27
3Jonas Klausen EspedalNTNUI38:30+0:126:28
4Mikkel SørensenNTNUI38:54+0:366:32
5Christian BøenKristiansand OK38:58+0:406:32
6Damien RenardKongsberg OL39:22+1:046:36
7Audun Bjerkreim NilsenFredrikstad SK39:33+1:156:38
8Kjell Arild KarlsenFredrikstad SK40:25+2:076:47
9Morten JørgensenKristiansand OK40:31+2:136:48
10Oskar JensenNydalens SK40:47+2:296:51
11Erling SommerfeldtTurun Metsänkävijät40:54+2:366:52
12Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK41:05+2:476:54
13Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett41:11+2:536:55
14Kristian DalbyFredrikstad SK41:30+3:126:58
15Anders SkarholtIFK Lidingö SOK41:37+3:196:59
16Marius ØieLøten o-lag41:40+3:227:00
17Sverre Waaler KaasNydalens SK41:57+3:397:03
18Sondre Ruud BråtenNydalens SK42:22+4:047:07
19Vyacheslav MukhidinovVaregg Fleridrett42:32+4:147:08
20Ola BergerByåsen IL42:43+4:257:10
21Henrik OttesenFredrikstad SK42:48+4:307:11
22Vetle ChristiansenBækkelagets SK42:57+4:397:13
23Simen Eid NielsenNTNUI43:16+4:587:16
24Terje MaroniByåsen IL43:39+5:217:20
25Erik GustafssonNTNUI43:43+5:257:20
26Morten Taraldsten BrunesModum OL43:53+5:357:22
27Morten Nilstad PettersenIL Tyrving44:09+5:517:25
28Jonatan Rosengren DrakeVaregg Fleridrett44:41+6:237:30
29Oskar RøenVaregg Fleridrett44:43+6:257:30
30Mathias DrageKongsberg OL44:55+6:377:32
31Gustav FiskumNTNUI45:08+6:507:35
32Gunnar A FiskumNTNUI45:38+7:207:40
33Simen BordalFossum IF45:48+7:307:41
34Per WiréhnAsker Skiklubb46:20+8:027:47
35Morten Severin SaueNTNUI46:27+8:097:48
36Håvard BergetFredrikstad SK46:54+8:367:52
37Frank LøwengreenFredrikstad SK47:29+9:117:58
38Simen SmestadBækkelagets SK48:59+10:418:13
39Lars Eid NielsenNydalens SK49:19+11:018:17
40Magnus Mellbye LarsenAsker Skiklubb49:51+11:338:22
41Kyongsa RiNydalens SK52:07+13:498:45
42Per Øyvind SteneNydalens SK52:27+14:098:48
43Truls KvaaseBækkelagets SK53:24+15:068:58
44Ørjan Svaland AasVaregg Fleridrett53:27+15:098:58
45Mikael OlaussonOslostudentenes IK56:48+18:309:32
46Adrian OpheimNTNUI59:03+20:459:55
47Andreas AlvemNTNUI1:01:01+22:4310:15
48Robert FredriksenNotodden OL1:01:21+23:0310:18
49Harald KalagerNTNUI1:01:58+23:4010:24
50Ola SingsdalNTNUI1:05:23+27:0510:59
51Lok Hin MaVaregg Fleridrett1:07:36+29:1811:21
52Håkon Eig CarlsenNTNUI1:37:18+59:0016:21
0Anders EmilssonNTNUIdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor