Norwegian Orienteering Federation

Official results for Norwegian Spring - Vårspretten - Eliteklasser

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Norwegian Spring - Vårspretten - Eliteklasser
Organisers: Halden SK / Sarpsborg OL
Date: Saturday 23 April 2016

Classes: Show all | D 17-18E | D 19-20E | D 21-E | H 17-18E | H 19-20E | H 21-E | H 21-E2

D 17-18 E

3 500 m, 57 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF26:49
2Anine LomeHamar OK27:38+0:49
3Ragnhild EideByåsen IL27:58+1:09
4Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK29:23+2:34
5Margrethe WisløffAsker Skiklubb29:53+3:04
6Thea DyrkornEiker OL31:10+4:21
7Tilla Farnes HennumAsker Skiklubb31:11+4:22
8Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland)31:41+4:52
9Ingvild Paulsen VieHaugesund IL Orientering32:16+5:27
10Aurora MoholthKongsberg OL32:46+5:57
11Kårhild Husby NordstadVaregg Fleridrett32:53+6:04
12Marit Melby JacobsenLardal OL33:19+6:30
13Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK33:47+6:58
14Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering34:03+7:14
15Anne Willkommen EikenKongsberg OL34:11+7:22
16Tonje Aasheim NymarkAskøy OL34:23+7:34
17Vera MelkildFreidig34:32+7:43
18Synne StrandAsker Skiklubb34:40+7:51
19Rannveig W. NordhagenÅs-NMBU Orientering34:54+8:05
20Karoline AuneHalden SK34:55+8:06
21Line SølbergOL Trollelg34:58+8:09
22Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb35:10+8:21
23Maiken Økern HågårdKonnerud IL35:35+8:46
24Hannah MalmeiSandnes IL (Rogaland)35:40+8:51
25Nora Marie wedege IrgensBodø og Omegn IF Orientering35:56+9:07
26Ella Arentz HagenSandefjord OK35:59+9:10
27Ingvild C. FleisjeLillomarka OL36:04+9:15
28Kristin OttesenFredrikstad SK36:07+9:18
29Marthe SvihusSandnes IL (Rogaland)36:34+9:45
30Ane DyrkornEiker OL36:48+9:59
31Synne SkjærsteinIL Tyrving37:49+11:00
32Malin SandstadFreidig38:01+11:12
33Nora TorgersenHalden SK38:11+11:22
34Maria PrestbøenSandefjord OK38:13+11:24
35Ellen Marie AriansenLillomarka OL38:22+11:33
36Rikke Hjelseth LarsenKongsberg OL38:45+11:56
37Maria Ulseth SylteFreidig39:15+12:26
38Emma Eithun PaulsenLillomarka OL39:27+12:38
39Marie Bakken SørensenFreidig39:34+12:45
40Pernille OpheimFreidig39:53+13:04
41Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss39:58+13:09
42Anniken Eriksrud KarlsenBækkelagets SK40:35+13:46
43Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)42:24+15:35
44Sigrid Saur ModahlFredrikstad SK42:33+15:44
45Kristina VollHaugesund IL Orientering42:55+16:06
46Emilie WestinPorsgrunn OL43:59+17:10
47Thea Sildnes BaklidKonnerud IL44:52+18:03
48Synne Malene BrækkeHalden SK46:33+19:44
49Kristiane RogstadKongsberg OL47:31+20:42
50Johanne Øderud VatneBækkelagets SK51:16+24:27
51Kornelia Lønning BrurbergSturla, IF52:01+25:12
52Idunn HaavengenKongsberg OL53:03+26:14
53Synne Eikeland RøstadsandNydalens SK55:07+28:18
54Maiken SandbergNydalens SK56:12+29:23
55Elise UllernIL Tyrving59:35+32:46
56Andrea Willkommen EikenKongsberg OL1:17:53+51:04
0Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SKdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor