Norwegian Orienteering Federation

Official results for AAOK-VAOK Karusell løp 10

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: AAOK-VAOK Karusell løp 10
Organisers: Hisøy OK / Vest-Agder
Date: Wednesday 1 June 2016

Damer 1

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ingrid RingvollIK Grane Arendal Orientering24:44
2Kamilla StudsrudHisøy OK32:00+7:16
3Liv Cathrine SælsbråtenIF Trauma32:16+7:32
4Thea Vågsnes SælsbråtenIF Trauma32:17+7:33
5Sandra Sofie TømtIL Imås37:52+13:08
6Ingrid Broers DamsgaardHisøy OK50:13+25:29
7Julia Broers DamsgaardHisøy OK50:21+25:37
8Hannah Broers DamsgaardHisøy OK51:13+26:29
0Agnes Simonsen BjørkenesHisøy OKdisqualified

Damer 2

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Lene HaugeHisøy OK23:34
2Silje JohnsenØyestad IF allianse24:04+0:30
3Amalie RingvollIK Grane Arendal Orientering25:04+1:30
4Tuva Krafft MyhrenHisøy OK27:18+3:44
5Tonje JohnsenØyestad IF allianse28:05+4:31
6Kristin Krafft MyhrenHisøy OK28:43+5:09
7Andrea MoenIF Trauma29:20+5:46
8Marita AanonsenØyestad IF allianse30:31+6:57
9Monica BakkeIF Trauma33:28+9:54
10Gerd YttervikHisøy OK36:47+13:13
11Rikke WernersenØyestad IF allianse41:50+18:16
12Inger-Anne VedåIL Express44:32+20:58
13Mette-Mari Odberg HeumØyestad IF allianse45:16+21:42
14Karen HelsørFroland IL48:16+24:42
14Lara Olalia KeijzerFroland IL48:16+24:42
16Nina AmundsenIL Express48:57+25:23
0Maja Hestness TrommestadIF Traumadisqualified

Damer 3

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ada Helene OlsenIF Trauma22:54
2Thea Kristine TerjesenØyestad IF allianse28:26+5:32
3Mia HirschIF Trauma29:51+6:57
4Turid Dalen JohnsenØyestad IF allianse30:27+7:33
5Johanne TerjesenØyestad IF allianse31:15+8:21
6Fanny SkindloIF Trauma31:29+8:35
7Ine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering32:06+9:12
8Elin Okkenhaug BratlandIF Trauma33:11+10:17
9Lise MikkelsenIK Grane Arendal Orientering37:19+14:25
10Ingeborg BøbelIL Imås40:11+17:17
11Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK47:22+24:28
12Anne Karin StigemoIL Imås49:00+26:06
13Ann Mari StudsrudHisøy OK51:06+28:12
0Karin SteenIF Traumadisqualified

Damer 4

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Marianne HaugeHisøy OK25:12
2Arnhild U. BråtenVegårshei IL25:53+0:41
3Ragnhild HaldKristiansand OK27:48+2:36
4Kari Timenes LaugenIL Imås29:21+4:09
5Målfrid KonstKristiansand OK30:50+5:38
6Ellen SundsdalIK Grane Arendal Orientering32:11+6:59
7Tone Skindlo TaraldsenHisøy OK34:45+9:33
8Anita Wiberg GjelstenIL Høvdingen35:42+10:30
9Oddny JørgensenIK Grane Arendal Orientering36:15+11:03

Damer 5

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Inger Marie Broers DamsgaardHisøy OK22:54

Damer 6

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Christine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering21:06
2Silje HaugeHisøy OK21:42+0:36
3Marianne AndersenKristiansand OK22:16+1:10
4Malin HaugeHisøy OK22:56+1:50
5Guro HarstadWest Anglian Orienteering Club23:09+2:03
6Ida AurebekkKristiansand OK26:47+5:41
7Julie NærestadVegårshei IL28:37+7:31
8Anne Hestness TrommestadIF Trauma36:31+15:25

Herrer 1

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jonas Okkenhaug BratlandIF Trauma26:25
Simon Okkenhaug BratlandIF Traumadid not finish

Herrer 2

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Elias Vågsnes SælsbråtenIF Trauma28:59
2Henrik Andreas TømtIL Imås30:58+1:59
3Johannes RuhavenHisøy OK31:28+2:29
4Erling BakkeIF Trauma32:54+3:55
5Amund FossnesHisøy OK33:12+4:13
6Tobias Skindlo TaraldsenHisøy OK46:47+17:48
7Lars RøilidIF Trauma48:56+19:57
8Thomas Bjørnson LarsenØyestad IF allianse54:45+25:46
0Sindre AarøyØyestad IF alliansedisqualified
0Theo TrommestadIF Traumadisqualified

Herrer 3

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ola Peder HovdeHisøy OK25:47
2Eiliv Bjarne LønningenOtra IL31:25+5:38
3Markus H FossnesHisøy OK33:09+7:22
4Halvor KnutsenIF Trauma33:40+7:53
5Nils-Henrik PedersenHisøy OK35:16+9:29
6Reidar GrøsleAustre Moland IL38:11+12:24
7Bjørn BratlandIF Trauma39:05+13:18
8Isak KnutsenIF Trauma43:04+17:17

Herrer 4

22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Steinar SundeSøgne og Songdalen OK27:47
2Egil FossumIK Grane Arendal Orientering28:12+0:25
3Torstein Thorsen EkernHisøy OK28:14+0:27
4Jan JohnsenØyestad IF allianse28:23+0:36
5Widar Taxth LølandHisøy OK28:38+0:51
6Håvard VedåIL Express29:14+1:27
7Tore BerntsenSøgne og Songdalen OK29:24+1:37
8Jan Egil HagliIK Grane Arendal Orientering29:37+1:50
9Cato MoenIF Trauma31:47+4:00
10Kristen DalandIL Imås32:35+4:48
11Sverre ValvikIK Grane Arendal Orientering33:27+5:40
12Magne BlågestadIK Grane Arendal Orientering34:33+6:46
13Dag Magne VedåIL Express34:42+6:55
14Per Magne HoffHisøy OK35:30+7:43
15Terje WoldOK Sør35:41+7:54
16Erik Broers DamsgaardHisøy OK36:39+8:52
17Åge AashamarFlosta IL37:46+9:59
18Odd UtstumoIK Grane Arendal Orientering39:08+11:21
19Tor OlsenIF Trauma40:53+13:06
20Erling LauvrakIL Imås42:30+14:43
21Rolf MikkelsenIL Imås45:23+17:36
22Tor Svein LangåsOddersjaa SSK1:04:09+36:22

Herrer 5

23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ole-Herman CappelenHisøy OK24:14
2Jan Vidar WernersenØyestad IF allianse24:36+0:22
3Glenn Ager-WickIK Grane Arendal Orientering25:07+0:53
4Finn Ole JørgensenIK Grane Arendal Orientering25:45+1:31
5Harald EikKristiansand OK25:51+1:37
6Per Torstein TerjesenØyestad IF allianse25:53+1:39
7Henrik Chr. HirschIF Trauma26:11+1:57
8Nils Gunnar GjelstenIL Høvdingen26:31+2:17
9Are SkindloIF Trauma26:38+2:24
10Øyvind HelsørFroland IL27:11+2:57
11Einar EskiltHisøy OK27:24+3:10
12Øyvind BratlandIF Trauma28:09+3:55
13Øyvin SimonsenIL Imås28:21+4:07
14Andreas SælsbråtenIF Trauma28:36+4:22
15Kenneth ÅnonsenØyestad IF allianse29:03+4:49
16Svein RoslandHope IL29:05+4:51
17Gunnar Dag TøråIK Grane Arendal Orientering29:15+5:01
18Per Kristian TømtIL Imås29:48+5:34
19Geir Jonny RingvollIK Grane Arendal Orientering29:58+5:44
20Knut AurebekkTorridal IL32:09+7:55
21Kjell SandåkerIL Imås33:04+8:50
22Geir Olav HovdeHisøy OK40:50+16:36
0Rune PedersenIK Grane Arendal Orienteringdisqualified

Herrer 6

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Johannes Bakke AashamarKristiansand OK18:27
2Per Olav NærestadIF Trauma19:44+1:17
3Asgeir Reiersen JensenBirkenes IL19:49+1:22
4David RundeKristiansand OK19:57+1:30
5Martin BjørkenesHisøy OK22:15+3:48
6Svein SundeSøgne og Songdalen OK23:19+4:52
7Kristian VågsnesIK Grane Arendal Orientering25:02+6:35
8Vegard Fiane PedersenIK Grane Arendal Orientering25:36+7:09
9Sveinung UlsteinHisøy OK25:55+7:28
10Arne Johannes LøkkenNTNUI26:37+8:10
11Brage TakleKristiansand OK31:20+12:53

Nybegynner 1

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Jenny Simonsen BjørkenesHisøy OKcompleted
Åsne Thorsen EkernHisøy OKcompleted
Ellinor Thorsen EkernHisøy OKcompleted
Johan Francis EskiltHisøy OKcompleted

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor