Norwegian Orienteering Federation

Official results for STOK Ungdomsløp 1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: STOK Ungdomsløp 1
Organiser: OL Trollelg
Date: Thursday 12 May 2016

Classes: Show all | N-åpen | D -10 | D 11-12 | D 11-12N | D 13-14 | D 13-16C | D 13-16N | D 15-16 | D 15-20B | D 17-20 | H -10 | H 11-12 | H 11-12N | H 13-14 | H 13-16C | H 13-16N | H 15-16 | H 15-20B | H 17-20

N-├ąpen

1 300 m, 66 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
0Erik Aglen AlsosWing OK16:3612:46
0Jens Anton AndresenMalvik IL20:59+4:2316:08
0Sondre AuneNidarøst OK9:467:30
0Erik BakkMelhus IL15:1711:45
0Alise Sundby BakkeFreidig11:188:41
0Hedda Trelstad BakkevoldMalvik IL14:3811:15
0Simen Martinsen BekkvikOL Trollelg16:57+0:2113:02
0Emilie Aune BenjaminsenNidarøst OK17:48+1:1213:41
0Torvin Bergh-HansenByåsen IL13:5210:40
0Elias W. BjørgmoOL Trollelg10:578:25
0Even Wikdahl BjørgumStjørdals-Blink Orientering12:399:43
0Lars Wikdahl BjørgumStjørdals-Blink Orientering15:1911:46
0Olav BjørkanByåsen IL21:05+4:2916:13
0Kristine BraathenWing OK20:00+3:2415:23
0Nathaniel BraathenOL Trollelg17:01+0:2513:05
0Finn Einar BrandsenMalvik IL20:20+3:4415:38
0Amund Andreas BuhaugNidarøst OK9:337:20
0Unni Margrethe BuhaugNidarøst OK20:00+3:2415:23
0Benjamin CallananWing OK11:098:34
0Sven Sigurd Klæbo DrevdalWing OK15:0211:33
0Eir Sverresdotter EksethFreidig11:148:38
0Silja FuglemMalvik IL16:0412:21
0Stina GåsøOL Trollelg17:46+1:1013:40
0Odin GåsvikNidarøst OK20:10+3:3415:30
0Erlend GrønliFreidig20:00+3:2415:23
0Thomas GundersenNidarøst OK15:5512:14
0Nora HalvorsenFreidig9:117:03
0Synnøve Iversen HosethMalvik IL16:1012:26
0Alfred F. HøysæterWing OK13:4010:30
0Anna F. HøysæterWing OK14:0310:48
0Live Furmyr JohansenWing OK13:0410:03
0Ingeborg KolstadWing OK10:298:03
0Wilma Falk-Larsen KrogsrudMalvik IL14:4211:18
0Johannes LerliMelhus IL9:437:28
0Petter LerliMelhus IL9:077:00
0Mathias LeroyerFreidig11:429:00
0Sofus H LindWing OK13:1510:11
0Kristoffer LodgaardByåsen IL12:099:20
0Anna Emilie LonaWing OK13:4310:33
0Frida LutherOL Trollelg18:07+1:3113:56
0Martin MelhuusWing OK18:28+1:5214:12
0Eivind MjaalandNidarøst OK17:24+0:4813:23
0Anders Berge MjølhusOL Trollelg9:297:17
0Benjamin MorenoOL Trollelg10:558:23
0Maia Ruano StrandWing OK12:559:56
0Hedda SæbøNidarøst OK17:32+0:5613:29
0Martin Sæther LevinFreidig13:2210:16
0Frida SkumsvollMalvik IL14:4711:22
0Sondre Holås SødringOL Trollelg18:10+1:3413:58
0Johanna SøraasWing OK12:369:41
0Fredrik Hals StensrudOL Trollelg20:17+3:4115:36
0Louise Hals StensrudOL Trollelg18:09+1:3313:57
0Tobias SundOL Trollelg15:1111:40
0Ine Bohnhorst TegdanFreidig10:278:02
0Sigve TegdanFreidig14:4811:23
0Marius TorsethaugenWing OK15:2011:47
0Jakob Jøsang WithWing OK15:2811:53
0Emil NolteFreidig11:408:58
0Bernhard GildeFreidig11:418:59
0Karoline B. HjelmenOL Trollelgdisqualified
0Sondre Furmyr JohansenWing OKdisqualified
0Oline H LindWing OKdisqualified
0Borgar StavrumWing OKdisqualified
0Dagfinn SteinvikByåsen ILdisqualified
0Mia StormoOL Trollelgdisqualified
Lea LersethOL Trollelgdisqualified

D -10

1 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
0Ane SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering14:2711:06
0Marie Wollan BenumByåsen IL11:529:07

D 11-12

1 600 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mathea Spets StorhovFreidig8:565:35
2Una KittilsenFreidig10:25+1:296:30
3Ella SandstadFreidig11:46+2:507:21
4Anna Aurora NolteFreidig14:16+5:208:55
4Astrid Oline Rinnan GreenWing OK14:16+5:208:55
6Maria Strømdal WikFreidig14:26+5:309:01
7Marita AskeFreidig14:39+5:439:09
8Solveig Louise NissenFreidig16:11+7:1510:06
9Ella Fiskum NessFreidig19:07+10:1111:56
10Astrid Berge MjølhusOL Trollelg33:06+24:1020:41

D 11-12N

1 400 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sigrid HaugskottOL Trollelg11:087:57
2Sandra Skogstad DanielsenNidarøst OK12:01+0:538:35
3Tiril Søberg MjaalandNidarøst OK17:28+6:2012:28
0Leah Korsnes VinjeNidarøst OKdisqualified

D 13-14

1 900 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Vilde Lereim StorliFreidig15:588:24
2Ane Malene KolstadFreidig17:42+1:449:18
3Tale Tannvik SkeiFreidig17:47+1:499:21
4Frida HaugskottOL Trollelg18:40+2:429:49
5Mari EidsmoFreidig19:12+3:1410:06
6Maren VikenByåsen IL21:46+5:4811:27
7Tuva GrøtteWing OK25:14+9:1613:16
8Silje Marie NissenFreidig31:13+15:1516:25
9Stine AuneNidarøst OK37:08+21:1019:32

D 13-16N

1 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Emma B. HjelmenOL Trollelg22:2614:01
Maja LersethOL Trollelgdisqualified

D 15-16

2 600 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lene Berg HanssenByåsen IL18:537:15
2Ingrid Wanwik KrogstadmoSelbu OK23:12+4:198:55
3Dina ReitanFreidig23:59+5:069:13
4Solveig SæternesByåsen IL27:12+8:1910:27
5Hedda Hoff HagenByåsen IL28:58+10:0511:08
6Hanne Helmine RogstadNidarøst OK29:57+11:0411:31
7Kristine Gjersvold HaugFreidig30:12+11:1911:36
8Synne KvammeWing OK31:09+12:1611:58
9Mona Eggen KongsbakWing OK39:27+20:3415:10
Sarah BrynhildsenWing OKdisqualified

D 15-20B

1 900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marte Myhr AmundsenWing OK26:4814:06
2Ingvild Lauvstad SundeWing OK42:55+16:0722:35

D 17-20

2 600 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ragnhild EideByåsen IL19:167:24
2Emilie Liabakk EriksenByåsen IL25:26+6:109:46
3Ella Eriksen KongsvikWing OK27:59+8:4310:45
4Andrine VikenByåsen IL28:59+9:4311:08
5Eldrid BratsbergWing OK34:52+15:3613:24

H -10

1 300 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
0Hallvard HellevikFreidig10:20+0:487:56
0Sivert Sæther LevinFreidig10:31+0:598:05
0Vebjørn Bergh-HansenByåsen IL9:327:20
0Alf Petter LynumFreidig11:45+2:139:02
0Iver Lund GjerdeByåsen IL11:46+2:149:03
0Jørgen Moseid UlvenFreidig9:147:06

H 11-12

1 600 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Emil LeroyerFreidig10:476:44
2Iver Dalsaune ThunFreidig11:03+0:166:54
3Emil GrønliFreidig11:27+0:407:09
4Sverre HellevikFreidig11:46+0:597:21
5Erling AustrheimFreidig12:08+1:217:35
6Kristoffer Strømdal WikFreidig12:35+1:487:51
7Kristoffer LerliMelhus IL12:39+1:527:54
8Tristan HalvorsenFreidig13:12+2:258:15
9Andreas KorstadStjørdals-Blink Orientering14:01+3:148:45
10Magne GuttvikWing OK14:38+3:519:08
11Johan BjørkanByåsen IL15:06+4:199:26
12Jørgen AuneByåsen IL15:54+5:079:56
13Oliver Andreas GjærumStjørdals-Blink Orientering16:38+5:5110:23
14Vegard FjeldstadOL Trollelg17:32+6:4510:57
15Kasper LodgaardByåsen IL18:44+7:5711:42
16Dennis Indgjerd HolmNidarøst OK24:07+13:2015:04
17Aksel VikenByåsen IL42:41+31:5426:40
0Sigurd BraathenWing OKdisqualified

H 11-12N

1 400 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Leon Dahl LarsenWing OK9:466:58
2Ruben Aune BenjaminsenNidarøst OK11:34+1:488:15
3Trygve Johannes BuhaugNidarøst OK12:11+2:258:42
4Tobias Eid-JohansenNidarøst OK18:54+9:0813:30

H 13-14

1 900 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mikkel HoltFreidig15:558:22
2Einar EideByåsen IL16:45+0:508:48
3Jostein RøFreidig16:48+0:538:50
4Tormod Kristian GevingFreidig18:57+3:029:58
5Petter Andreas LonaWing OK19:43+3:4810:22
6Vemund MølnvikFreidig21:02+5:0711:04
7Vetle Grønvik EkraFreidig21:26+5:3111:16
8Vegard Ulseth SylteFreidig22:09+6:1411:39
9Håvard SingsaasFreidig22:44+6:4911:57
10Håkon SæternesByåsen IL22:45+6:5011:58
11Henrik BraathenWing OK23:24+7:2912:18
12Erling Eide HustvedtWing OK24:11+8:1612:43
13Håkon Høyem OlsenFreidig24:13+8:1812:44
14William P WalsethMalvik IL26:57+11:0214:11
15Albert Odin Klæbo DrevdalWing OK28:57+13:0215:14
16Erlend AuneByåsen IL29:04+13:0915:17
17Nikolai RenolenWing OK30:09+14:1415:52
18Lars Erik UglemsmoSelbu OK31:12+15:1716:25
19Gabriel CallananWing OK31:42+15:4716:41
20Antonius Herskedal AmundsenFreidig32:56+17:0117:20
21Kasper Sæterhaug KnudsenFreidig34:25+18:3018:06
22Edvin Skauby grønningSelbu OK45:18+29:2323:50
23Elias Iversen HosethMalvik IL47:56+32:0125:13
0Brage AsplemFreidigdisqualified
0Eskil EllefsenFreidigdisqualified

H 13-16C

1 600 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oskar StorlerMelhus IL11:567:27
2Mathias Enebak IversenFreidig13:34+1:388:28
3Jens HusbyMalvik IL17:33+5:3710:58
0Espen KarlsenMelhus ILdisqualified
0Peter Prytz JensenMelhus ILdisqualified

H 13-16N

1 600 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1August Hopstad NykvistWing OK11:016:53
2Ørjan SæterMelhus IL12:06+1:057:33
3Joakim Solberg QvenildMelhus IL12:24+1:237:45
4Erik Tofte jrMelhus IL17:42+6:4111:03

H 15-16

3 000 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Vegard KittilsenFreidig19:396:33
2Simen Spets StorhovFreidig20:39+1:006:53
3Kristian Fredrik LynumFreidig20:55+1:166:58
4Mats EidsmoFreidig21:11+1:327:03
5Audun Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering22:57+3:187:39
6Ludvig Williams StrømsnesMalvik IL23:46+4:077:55
7Hallvard DahleWing OK23:59+4:207:59
8Jonas GrønliFreidig28:26+8:479:28
9Håkon HolstadFreidig28:50+9:119:36
10Matias NissenFreidig29:24+9:459:48
11Martin Grøntvedt PedersenWing OK30:08+10:2910:02
12Kenneth KjelaasMalvik IL31:18+11:3910:26
13Henrik KraftStjørdals-Blink Orientering32:03+12:2410:41
14Jonas VindalWing OK32:40+13:0110:53
15Kristoffer Jullum FiskvikStjørdals-Blink Orientering33:08+13:2911:02
16Martin SelmerFreidig34:03+14:2411:21
17Isak A SæternesByåsen IL34:41+15:0211:33
18Erik Hagen BergWing OK38:13+18:3412:44
19Øystein MoltumyrMalvik IL43:06+23:2714:22
0Ådne Skjæveland JøssingWing OKdisqualified
0Lars SandstadFreidigdisqualified
0Petter Liabakk EriksenByåsen ILdisqualified

H 15-20B

1 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Trygve TegnanderWing OK19:3410:17
2Tobias GundersenNidarøst OK22:20+2:4611:45
3Sander SandmoMelhus IL23:24+3:5012:18

H 17-20

3 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Asbjørn MidtbøWing OK25:108:23
0Johannes K. MidtbøWing OKdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor