Norwegian Orienteering Federation

Official results for Nydalten med Testløp Junior VM - mellom

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Nydalten med Testløp Junior VM - mellom
Organiser: Nydalens SK
Date: Saturday 4 June 2016

Nydalens SK

103 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Oda ScheeleD 13-14 (21)23:438:19
1Halvor Tørnqvist HaldenH 15-16 (15)32:337:27
1Penelope LeaD 11-12 (13)28:2210:59
1Martin Størmer-AntonsenH 11-12 (16)22:238:40
1Teodor Mo HjelsethH 13-14 (26)27:397:59
2Iver Herberg-AasH 11-12N (9)16:51+0:559:03
2Vilde Frydenlund NorlingD 17-C (6)34:16+2:4713:16
2Anne Kathrine AkselsenD 17-N (2)33:55+13:2714:40
2A GjellestadDirekte N (3)39:15+5:4616:59
2Jon SollsrudDirekte B (12)32:25+2:2411:22
2Tobias Mikael EspedalH 13-14 (26)29:14+1:358:26
2Mari AarsethD 11-12 (13)31:48+3:2612:19
2Lars Young VikH 15-16 (15)34:10+1:377:50
2Pia Young VikD 13-14 (21)25:01+1:188:46
2Axel AaldeH 11-12 (16)23:07+0:448:57
3Christina LindsethD 11-12N (3)23:07+7:0412:25
3Petter HalvorsenH 40- (8)47:44+5:349:28
3Ole Jakob FrankrigH 13-14 (26)30:08+2:298:42
3Marie SaugestadD 11-12 (13)33:11+4:4912:51
4Pål Chr IngierdH 17-AK (11)48:58+7:0811:13
4Øystein RodemDirekte A (39)39:41+5:0210:15
4Marie ScheeleD 11-12 (13)34:21+5:5913:18
4Gard Møller-JohansenH 11-12N (9)26:57+11:0114:29
5Inga Skaarer WiklundD 11-12 (13)34:23+6:0113:19
5Yngvild Langedal BreivikD 13-14 (21)30:14+6:3110:36
5Tone E LyeD 17- (24)42:18+3:288:23
5Anine AhlsandD17-20E (82)30:25+2:358:29
6Elena GrandDirekte B (12)42:46+12:4515:00
6Inge LindsethH 40- (8)49:28+7:189:48
6Marte Madslien BakkenD 13-14 (21)31:13+7:3010:57
6Frida Bakken UlsethD 15-16 (24)45:37+9:5911:47
6Kasper Bakken UlsethH 13-14 (26)31:36+3:579:07
7Eirik Langedal BreivikH17-20E (104)28:05+2:166:34
8Dana SteneDirekte A (39)42:00+7:2110:51
8Aurora Wilkens JernbergD 11-12 (13)38:23+10:0114:52
8Oskar Emil NeumanH 11-12N (9)50:17+34:2127:02
8Elise HafskjoldD 40- (9)1:28:47+46:1620:21
9Ea LunøeD 13-14 (21)39:50+16:0713:58
9Eirik Frydenlund NorlingH 11-12 (16)30:35+8:1211:51
10Josefine LydersenD 11-12 (13)41:43+13:2116:10
10Alexander SmebyH 15-16 (15)42:40+10:079:47
10Joakim Wilkens JernbergH 13-14 (26)38:22+10:4311:05
11Elia ThorvikH 13-14 (26)40:28+12:4911:41
11Karianne Olsvik DengerudD 15-16 (24)49:07+13:2912:41
11Gjermund Tørnqvist HaldenH17-20E (104)28:54+3:056:46
12Anders Håvard LarsenH 13-14 (26)40:36+12:5711:44
13Lars-Ivar AarsethH 50- (25)46:38+10:1510:05
14Wilhelm H. MedhusH 15-16 (15)1:11:27+38:5416:23
16Frida SolsrudD 13-14 (21)52:12+28:2918:18
16Hanne NøvikD 17- (24)51:47+12:5710:16
16Lukas LilandH17-20E (104)29:29+3:406:54
17Eirik ØvstedalH 13-14 (26)46:49+19:1013:31
18Peer StiansenH 55- (24)52:56+15:2711:27
19Pål Tore SvendsenDirekte A (39)49:05+14:2612:40
19Åse BerganD17-20E (82)33:28+5:389:20
19Ada WulfsbergD 15-16 (24)57:21+21:4314:49
20Elise Wærp HaugeD 13-14 (21)58:52+35:0920:39
20Joanna ErikssonD 17- (24)59:56+21:0611:53
21Marie Rygh HoltenDirekte A (39)50:14+15:3512:58
21Hannah MansD 13-14 (21)1:01:28+37:4521:34
21Ingvil AhlsandD17-20E (82)33:57+6:079:28
22Aleksander Rygh HoltenDirekte A (39)50:57+16:1813:09
22Rolf Andreas BergH 13-14 (26)59:09+31:3017:05
24Elias StubberudH 13-14 (26)1:07:09+39:3019:24
24Elias JonssonH17-20E (104)31:24+5:357:21
25Jonas AarsethH 13-14 (26)1:11:18+43:3920:36
25Henrik EijsinkH17-20E (104)31:42+5:537:25
30Jørgen WulfsbergH17-20E (104)33:37+7:487:52
31Astrid WangensteenDirekte A (39)1:07:34+32:5517:27
31Sindre LangaasH 17- (38)56:11+19:579:55
37Anders Emil OlsenDirekte A (39)1:41:04+1:06:2526:06
49Aksel MadslienH17-20E (104)35:21+9:328:16
64Vebjørn TandbergH17-20E (104)37:16+11:278:43
68Marie UllevålseterD17-20E (82)53:23+25:3314:54
71Jostein TandbergH17-20E (104)39:08+13:199:09
77Sam LunøeH17-20E (104)41:11+15:229:38
Iver AarsethN-åpen (49)39:3021:14
Sondre HafskjoldN-åpen (49)25:0413:28
Tuva Wilkens JernbergN-åpen (49)45:3024:27
Benjamib KøberN-åpen (49)35:0818:53
sondre KøberN-åpen (49)35:1118:54
Mathilde Rekkertbø KorenN-åpen (49)38:2020:36
Ulla Lunøe AkselsenN-åpen (49)31:1816:49
alma Rygh HoltenN-åpen (49)30:4816:33
Josefine RyghN-åpen (49)19:4110:34
Helene ScheeleN-åpen (49)20:3111:01
Selma Størmer AntonsenN-åpen (49)18:3810:01
Sigurd Størmer AntonsenN-åpen (49)18:3710:00
Aina Elisabeth Tirkkonen ToftN-åpen (49)29:1315:42
Maja WangN-åpen (49)38:0520:28
Hanne Wærp HaugeD -10 (8)47:1421:16
Eira Skaarer WiklundD -10 (8)25:3911:33
Andreas AspelundH -10 (11)45:5920:42
Eskil HafskjoldH -10 (11)46:4421:03
Åse Marit  KorenH -10 (11)39:4317:53
Vetle Frydenlund NorlingH -10 (11)34:4215:37
Per Noah SommerheinH -10 (11)53:0423:54
0Margareta NeumanDirekte N (3)disqualified
0Anine HallénD17-20E (82)disqualified
0Ingve LøkkenH 17- (38)disqualified
0Kjetil EspedalH 50- (25)disqualified
0Nikolai Sundt LarsenH 11-12N (9)disqualified
Maiken SandbergD17-20E (82)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor