Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for O-idol og Norgescup

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: O-idol og Norgescup
Arrangørorganisasjoner: Ganddal IL / Sandnes IL (Rogaland) / Stavanger Orienteringsklubb / Ålgård Orientering
Dato: lørdag 24 september 2016

D 17-18 E

2 740 m, 61 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland)27.019.51
2Anine LomeHamar OK27.54+0.5310.10
3Maiken Økern HågårdKonnerud IL28.22+1.2110.21
4Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF28.41+1.4010.28
5Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb29.07+2.0610.37
6Thea DyrkornEiker OL29.28+2.2710.45
7Marthe SvihusSandnes IL (Rogaland)29.31+2.3010.46
8Ingvild Paulsen VieHaugesund IL Orientering29.46+2.4510.51
9Hannah MalmeiSandnes IL (Rogaland)30.38+3.3711.10
10Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK30.55+3.5411.17
11Aurora MoholthKongsberg OL31.27+4.2611.28
12Heidi Therese WiestVang OL31.46+4.4511.35
12Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK31.46+4.4511.35
14Synne StrandAsker Skiklubb31.59+4.5811.40
15Oda SikkelandIL Tyrving32.06+5.0511.42
16Margrethe WisløffAsker Skiklubb32.07+5.0611.43
17Thea Sildnes BaklidKonnerud IL32.30+5.2911.51
18Ingvil AhlsandNydalens SK33.30+6.2912.13
19Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK33.39+6.3812.16
20Karoline AuneHalden SK33.53+6.5212.21
20Malin SandstadFreidig33.53+6.5212.21
22Ragnhild EideByåsen IL33.54+6.5312.22
23Marthe RamstadFet OL34.35+7.3412.37
24Ella Arentz HagenSandefjord OK34.57+7.5612.45
25Emilie WestinPorsgrunn OL35.33+8.3212.58
26Ane DyrkornEiker OL35.36+8.3512.59
27Tonje Aasheim NymarkAskøy OL35.38+8.3713.00
28Nora Marie wedege IrgensBodø og Omegn IF Orientering35.51+8.5013.05
29Maria Ulseth SylteFreidig35.53+8.5213.05
30Kristina VollHaugesund IL Orientering36.07+9.0613.10
31Anniken Eriksrud KarlsenBækkelagets SK37.27+10.2613.40
32Ida Johanne AadlandSamnanger IL37.35+10.3413.42
33Silje HaugeHisøy OK37.42+10.4113.45
34Julie Roll TørnqvistFana IL38.48+11.4714.09
35Emma Eithun PaulsenLillomarka OL38.52+11.5114.11
36Maria PrestbøenSandefjord OK39.15+12.1414.19
37Nora TorgersenHalden SK39.16+12.1514.19
38Oda Q FossumFreidig39.18+12.1714.20
39Vera MelkildFreidig39.21+12.2014.21
40Ellen Marie AriansenLillomarka OL39.28+12.2714.24
41Camilla L. RosenvoldPorsgrunn OL39.42+12.4114.29
42Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)40.19+13.1814.42
43Idunn HaavengenKongsberg OL41.52+14.5115.16
44Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss41.56+14.5515.18
45Kårhild Husby NordstadVaregg Fleridrett42.42+15.4115.35
46Marit Melby JacobsenLardal OL42.48+15.4715.37
47Rikke Hjelseth LarsenKongsberg OL43.26+16.2515.51
48Åshild Faller RåheimFet OL43.36+16.3515.54
49Rannveig W. NordhagenÅs-NMBU Orientering43.39+16.3815.55
50Andrea DrangsholtKristiansand OK44.17+17.1616.09
51Pernille OpheimFreidig44.25+17.2416.12
52Runa AlmelandFana IL44.59+17.5816.25
53Ane Holm GrønengLillehammer OK45.27+18.2616.35
54Emilie Liabakk EriksenByåsen IL46.24+19.2316.56
55Anne Willkommen EikenKongsberg OL47.02+20.0117.09
56Synne Malene BrækkeHalden SK47.26+20.2517.18
57Åse BerganNydalens SK47.45+20.4417.25
58Hanne DaltveitFana IL48.56+21.5517.51
59Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering49.12+22.1117.57
60Julie NærestadVegårshei IL50.24+23.2318.23
0Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orienteringdiskvalifisert

D 19-20 E

2 860 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingeborg EideByåsen IL24.228.31
2Anine AhlsandNydalens SK25.04+0.428.45
3Marie OlaussenFredrikstad SK26.11+1.499.09
4Ragnhild HjermstadFossum IF26.52+2.309.23
5Ingrid LundanesEmblem IL27.12+2.509.30
6Gina GranstedtHalden SK27.41+3.199.40
7Åshild KolstadFreidig28.21+3.599.54
8Åsne Skram TrømborgKongsberg OL28.57+4.3510.07
9Emma ArnesenByåsen IL30.17+5.5510.35
10Ingunn Egeberg VáriNTNUI30.29+6.0710.39
11Evine Westli AndersenLøten o-lag30.34+6.1210.41
12Martha Kalvig SkoganBodø og Omegn IF Orientering37.10+12.4812.59
13Julie HjortlandLarvik OK37.22+13.0013.03
14Sigrid BjørgenHamar OK40.17+15.5514.05
15Ingunn Moss RognsvågVaregg Fleridrett43.15+18.5315.07
16Karoline SønsterudbråtenLillomarka OL43.41+19.1915.16
17Siri MoholthKongsberg OL43.57+19.3515.22
18Marte Hoff HagenNTNUI51.37+27.1518.02
0Martine TopstadLarvik OKdiskvalifisert
0Dorte NarumHamar OKbrutt

D 21-E

3 880 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne M Hausken NordbergNydalens SK31.108.01
2Marianne AndersenKristiansand OK33.14+2.048.33
3Ida Marie Næss BjørgulHalden SK34.39+3.298.55
4Marte NarumNydalens SK35.05+3.559.02
5Kine GulliksenBækkelagets SK36.20+5.109.21
6Marjo LiikanenGanddal IL38.44+7.349.58
7Maren Jansson HaverstadNTNUI38.57+7.4710.02
8Kaja Winsnes NordhagenÅs-NMBU Orientering41.00+9.5010.34
9Hanne SandstadFreidig41.03+9.5310.34
10Aud Hognestad TaksdalGanddal IL41.07+9.5710.35
11Nikoline Ekeberg SchjerveBækkelagets SK41.12+10.0210.37
12Karen Oline KolstadFreidig41.37+10.2710.43
13Lene Godager KaasBækkelagets SK42.10+11.0010.52
14Gøril Rønning SundFrol IL43.04+11.5411.05
15Ingrid GulbrandsenNTNUI43.22+12.1211.10
16Lone BrochmannBækkelagets SK43.41+12.3111.15
17Marthe GløersenBækkelagets SK45.17+14.0711.40
18Christiane TrösseVaregg Fleridrett45.28+14.1811.43
19Emilie Westli AndersenLøten o-lag45.46+14.3611.47
20Eirin Svanøe-HafstadFrol IL47.29+16.1912.14
21Ane Sofie Næss BjørgulHalden SK48.43+17.3312.33
22Irene Beate Øhrn ArnevikSøgne og Songdalen OK51.16+20.0613.12
23Trine BolstadGanddal IL51.17+20.0713.13
24Linda RykkjeStord Orientering54.33+23.2314.03

H 17-18E

3 680 m, 69 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jørgen BaklidKonnerud IL25.406.58
2Håvard EidsmoFreidig27.16+1.367.24
3Erling HjermstadFossum IF27.19+1.397.25
4Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb28.31+2.517.44
5Tarjei HoloFossum IF28.32+2.527.45
6Olav Milian Schmitt GranHalden SK29.11+3.317.55
7Trygve Kristoffer LøvliHalden SK29.29+3.498.00
8Even-Johan KaspersenMo OK29.32+3.528.01
9Eirik Langedal BreivikNydalens SK29.35+3.558.02
10Oskar Spets StorhovFreidig29.56+4.168.08
11Kjetil MølnvikFreidig30.13+4.338.12
12Alex CarcasHalden SK30.38+4.588.19
13Sturla FrydenlundSturla, IF30.42+5.028.20
14Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK31.13+5.338.28
15Styrk Hundseid KamsvågFossum IF31.17+5.378.30
16Einar MelsomFossum IF31.27+5.478.32
17Elias JonssonNydalens SK31.45+6.058.37
18Tord StrandKongsberg OL31.53+6.138.39
19Joar OldernesLillomarka OL32.15+6.358.45
20Tobias KristensenLarvik OK32.22+6.428.47
21Mathias VindalFreidig32.33+6.538.50
22Jostein TandbergNydalens SK32.58+7.188.57
23Oscar LyngenFrol IL33.18+7.389.02
24Per Ivar StoklandGanddal IL33.34+7.549.07
25Bjørn Anders FlågenHeming Orientering34.00+8.209.14
26Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn34.02+8.229.14
27Axel HoveidAsker Skiklubb34.21+8.419.20
28Mathias GløersenOL Tønsberg og omegn34.25+8.459.21
29Knut KyrkjebøTIF Viking34.48+9.089.27
30Kasper FosserHeming Orientering35.40+10.009.41
31Sam LunøeNydalens SK35.52+10.129.44
32Hallvard Arntzen FossSandefjord OK35.55+10.159.45
33Vegard MyhreKristiansand OK36.02+10.229.47
34Håkon LundKongsberg OL36.33+10.539.55
35Adrian OpheimFreidig36.54+11.1410.01
35Espen Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering36.54+11.1410.01
37Ole Wanvik HaugenFreidig37.18+11.3810.08
38Bjørnar LøvliAsker Skiklubb37.25+11.4510.10
39Anders HaugskottOL Trollelg37.27+11.4710.10
40Martin Borge HeirFossum IF37.57+12.1710.18
41Jørgen WulfsbergNydalens SK38.12+12.3210.22
42Sindre R HoltHedrum OL38.17+12.3710.24
43Eivind Øfsthus GravirAsker Skiklubb38.30+12.5010.27
44Mathias HermstadFreidig38.41+13.0110.30
45Styrk Almeland BleieVaregg Fleridrett38.46+13.0610.32
46Johannes DjupeslandHaugesund IL Orientering38.56+13.1610.34
47Johan Teodor WestlyAsker Skiklubb39.00+13.2010.35
48Sander H. RogndokkenNydalens SK39.13+13.3310.39
49Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK40.15+14.3510.56
50Lukas LilandNydalens SK40.44+15.0411.04
51Simon NysæterSkien OK40.52+15.1211.06
52Simen BallangrudRaufoss IL Orientering41.01+15.2111.08
53Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF42.29+16.4911.32
54Erlend BrendstuenHalden SK42.52+17.1211.38
55Jens Didrik BergLarvik OK44.24+18.4412.03
56Martin Andresen SkotteFossum IF45.17+19.3712.18
57Sverre NarumOL Vallset/Stange46.41+21.0112.41
58Håvard RokkanMo OK47.37+21.5712.56
59Alexander Skaug YtterbølHalden SK51.43+26.0314.03
60Nicolai HübschleSturla, IF58.05+32.2515.47
61Ole Jørgen Bogen ArenthSturla, IF59.08+33.2816.04
62Lavran ThorstensenOppsal Orientering1.02.24+36.4416.57
63Ole Martin EdstrømOppsal Orientering1.08.18+42.3818.33
0Lars SolliMo OKdiskvalifisert
0John RundeKristiansand OKdiskvalifisert
0Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrettdiskvalifisert
0Einar EkelandOddersjaa SSKdiskvalifisert
0Marius PyttenKristiansand OKdiskvalifisert
0Herman Ryen MartinsenFredrikstad SKdiskvalifisert

H 19-20E

3 700 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Audun HeimdalKonnerud IL25.526.59
2Oskar StørmerFossum IF26.24+0.327.08
3Håkon Raadal BjørloHalden SK26.32+0.407.10
4Vegard Jarvis WestergårdHalden SK27.08+1.167.20
5Stian SundsvikFrol IL27.09+1.177.20
6Elias T. MølnvikFossum IF27.21+1.297.23
7Håvard IrgensKristiansand OK27.45+1.537.30
8Karl FremstadHalden SK27.59+2.077.33
9Johannes Bakke AashamarKristiansand OK28.24+2.327.40 Last ned GPS-spor i gpx-format
10Erlend Nilsen SandnesEmblem IL28.28+2.367.41
11Matias Hodne HanischKristiansand OK28.44+2.527.45
12Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering29.07+3.157.52
13Kristian Nilsen SandnesEmblem IL29.17+3.257.54
14Henrik EijsinkNydalens SK29.31+3.397.58
15Olai Stensland LillevoldFossum IF30.14+4.228.10
16Olav Andreas RemmenOL Trollelg31.04+5.128.23
17Anders Krona HaflanOL Tønsberg og omegn31.33+5.418.31
18Trygve HeggedalKongsberg OL31.36+5.448.32
19Steinar KollerudLillomarka OL32.31+6.398.47
20Peter NordbrødenHalden SK32.53+7.018.53
21Sigurd MelsomFossum IF33.18+7.269.00
22Ivar Aukrust OsmoenNTNUI34.24+8.329.17
23Øyvind WiggenByåsen IL35.10+9.189.30
24Hallvard Seim GrøvlenOL Trollelg35.37+9.459.37
25Johan Otto MunkebyFrol IL40.55+15.0311.03
26Ludvig RødnesOppsal Orientering42.15+16.2311.25
27Herman Aarstrand KirsteSkien OK42.42+16.5011.32
28Kristoffer NygårdEgersund OK43.55+18.0311.52
29Kim-Andrè Kjenes HauglandVaregg Fleridrett46.09+20.1712.28
30Andreas Eide SkjævelandStavanger Orienteringsklubb46.12+20.2012.29
31Are WigaardOppsal Orientering46.18+20.2612.30
32Ove HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)1.02.31+36.3916.53
0Henrik UpsalNTNUIdiskvalifisert

H 21-E

4 780 m, 54 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Carl Godager KaasBækkelagets SK33.307.00
2Bjørn EkebergIL Tyrving33.58+0.287.06
3Olav LundanesHalden SK34.12+0.427.09
4Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering34.52+1.227.17
5Gaute Hallan SteiwerLillomarka OL35.14+1.447.22
6Matthew SpeakeLillomarka OL35.55+2.257.30
7Simen AamodtNTNUI36.54+3.247.43
8Eirik Kamstrup HovindHalden SK37.06+3.367.45
9Anders NordbergNydalens SK37.13+3.437.47
10Bojan BlumensteinNydalens SK37.21+3.517.48
11Andreas SølbergOL Trollelg37.30+4.007.50
12Øystein SørensenNydalens SK38.20+4.508.01
13Jonas Klausen EspedalNTNUI38.47+5.178.06
14Per Harald Havnen JohansenVaregg Fleridrett38.48+5.188.07
15Ståle GjelstenKristiansand OK38.50+5.208.07
16Tim RobertsonFossum IF38.55+5.258.08
17Anders VisterNydalens SK39.11+5.418.11
18Hans Petter MathisenFredrikstad SK39.18+5.488.13
19Emil AhlbäckFossum IF39.54+6.248.20
19Markus HolterHalden SK39.54+6.248.20
21Ørjan RavndalÅlgård Orientering40.09+6.398.23
22Borger MelsomFossum IF40.16+6.468.25
23Jon DuncanSandnes IL (Rogaland)40.49+7.198.32
24Sindre Østgulen DeiszNTNUI41.09+7.398.36
25Mats NordbrødenHalden SK41.24+7.548.39
26Tomas EidsmoFreidig41.29+7.598.40
27Gaute FriestadKristiansand OK42.17+8.478.50
28Rune NygaardIL Gular43.09+9.399.01
29Ola Magnus LaugalandÅlgård Orientering43.21+9.519.04
30Magne JutulstadNTNUI43.58+10.289.11
31Jonas Madslien BakkenNTNUI44.38+11.089.20
32Espen FiskumHalden SK44.57+11.279.24
33Per Arne AadlandSamnanger IL45.01+11.319.25
34Andreas G. PoldenGneist, IL45.08+11.389.26
35Vyacheslav MukhidinovVaregg Fleridrett45.17+11.479.28
36Nicholas OskarssonLillomarka OL46.03+12.339.38
37Marius ØieLøten o-lag46.34+13.049.44
38Jo Forseth IndgaardFrol IL46.44+13.149.46
39Leif StørmerFossum IF47.37+14.079.57
40Fredrik SandalGanddal IL47.48+14.1810.00
41Øystein Garsrud TvedtÅs-NMBU Orientering48.21+14.5110.06
42Leiv-Terje ArnevikSøgne og Songdalen OK49.03+15.3310.15
43Thore KornmoPorsgrunn OL49.06+15.3610.16
44Kenneth WesterheimStord Orientering49.07+15.3710.16
45Håvar Birkeland StormoenKristiansand OK50.39+17.0910.35
46Tore NymarkAskøy OL54.29+20.5911.23
47Mathias BenjaminsenLillomarka OL1.02.07+28.3712.59
48John Arvid DjupeslandHaugesund IL Orientering1.04.54+31.2413.34
49Sturle NordeideGneist, IL1.26.36+53.0618.07
0Alf Johan Walgermo LimaGanddal ILdiskvalifisert
0Bjarthe WesterheimStord Orienteringdiskvalifisert
0Morten Jarvis WestergårdHalden SKdiskvalifisert
0Sverre Turter SandvoldNTNUIbrutt
0Rasmus Rørholt TheisenNTNUIbrutt

O-Idol H16

5 880 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marius AurebekkKristiansand OK48.238.13
2Sander ArntzenAsker Skiklubb49.24+1.018.24
3Aslak HeimdalKonnerud IL50.34+2.118.35
4Niels Christian HellerudHalden SK51.46+3.238.48
5Johan Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb53.16+4.539.03
6Erik Hæstad BjørnstadFossum IF53.41+5.189.07
7Stian RykkjeStord Orientering54.30+6.079.16
8Henrik Fredriksen AasAsker Skiklubb55.12+6.499.23
9Audun Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering56.28+8.059.36
10Per Clemet WisløffAsker Skiklubb56.54+8.319.40
11Trygve MyhrAsker Skiklubb57.00+8.379.41
12Even LindaasVang OL57.11+8.489.43
13Trym B IslandOL Tønsberg og omegn57.20+8.579.45
14Kristian PyttenKristiansand OK57.21+8.589.45
15Njaal Ellegaard MelbyVang OL58.04+9.419.52
16Elias ØhmanGjø-Vard OL59.17+10.5410.04
17Petter Astrup ArnesenHeming Orientering59.25+11.0210.06
18Rasmus MathisenPorsgrunn OL1.00.44+12.2110.19
19Trygve Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering1.01.53+13.3010.31
20Kristian Fredrik LynumFreidig1.01.57+13.3410.32
21Eskil FrøislandVang OL1.03.06+14.4310.43
22Sølve DrageKongsberg OL1.05.16+16.5311.05
23Jens Johan BrekkeLillomarka OL1.05.43+17.2011.10
24Mats EidsmoFreidig1.13.43+25.2012.32
0Kristian RykkjeVaregg Fleridrettdiskvalifisert

O-Idol D16

4 640 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hanne VassendPorsgrunn OL44.129.31
2Åsne Naadland HoloFossum IF47.13+3.0110.10
3Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb48.21+4.0910.25
4Marlin HaavengenKongsberg OL48.23+4.1110.25
5Maren NorderudIL Tyrving50.46+6.3410.56
6Helene EgerKongsberg OL51.11+6.5911.01
7Pernille KatlaFossum IF51.22+7.1011.04
8Andrine Harriet FremstadLarvik OK52.18+8.0611.16
9Lene Berg HanssenByåsen IL52.36+8.2411.20
10Oda Marie ColquhounLillomarka OL54.24+10.1211.43
11Sigrid Vehus SkjerveVerdal OK56.03+11.5112.04
12Ingrid Tandberg RyanAsker Skiklubb56.15+12.0312.07
13Ragne WiklundNydalens SK57.40+13.2812.25
14Eli KolstadMo OK59.32+15.2012.49
15Lotte MyklemyrEiker OL1.00.25+16.1313.01
16Anna MeenPorsgrunn OL1.01.10+16.5813.10
17Kristine Haanes StrandlieGjø-Vard OL1.01.20+17.0813.13
18Hedda Raadal BjørloHalden SK1.01.31+17.1913.15
19Dina ReitanFreidig1.02.25+18.1313.27
20Inga StødleKristiansand OK1.07.07+22.5514.27
21Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular1.08.04+23.5214.40
22Aurora GjølsjøOK Moss1.17.49+33.3716.46
0Ingrid G. KvålsgardFossum IFdiskvalifisert

O-Idol Utfordrer H16

5 880 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Audun BerganNydalens SK53.579.10
2Elias Skjolden SørensenLillomarka OL58.58+5.0110.01
3Andreas RambergØstmarka OK59.51+5.5410.10
4Alexander Repstad StoremyrPorsgrunn OL1.00.11+6.1410.14
5Skjalg NysæterSkien OK1.01.22+7.2510.26
6Emil StørmerFossum IF1.02.06+8.0910.33
7Are LodgaardByåsen IL1.02.50+8.5310.41
8Jostein Svaland DaleOL Vallset/Stange1.03.20+9.2310.46
9Mathias RosenlundVaregg Fleridrett1.04.30+10.3310.58
10Peter GisholtFossum IF1.04.49+10.5211.01
11Kristian Markhus BrekkeLillomarka OL1.10.09+16.1211.55
12Eirik Høst FossgardLillomarka OL1.13.49+19.5212.33
13Jonas MyhreKristiansand OK1.17.08+23.1113.07

O-Idol Utfordrer D16

4 640 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Maria Rørvik HaverLillomarka OL53.2911.31
2Malin HaugeHisøy OK1.01.24+7.5513.13
3Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK1.03.29+10.0013.40 Last ned GPS-spor i gpx-format
4Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL1.16.08+22.3916.24
5Kathinka RogstadKongsberg OL1.25.48+32.1918.29
6Tonje Rognerud BøeFossum IF1.32.54+39.2520.01

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor