Norwegian Orienteering Federation

Official results for Foll-O-karusellen #4

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foll-O-karusellen #4
Organiser: Nordre Follo Orientering
Date: Wednesday 2 September 2015

D 11-12

1 500 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Christine KureÅs-NMBU Orientering10:517:14
2Synnøve ArnesenKolbotn og Skimt OL15:02+4:1110:01
3Tiril LilleheierÅs-NMBU Orientering19:31+8:4013:00
4Sofie GammelsæterKolbotn og Skimt OL24:31+13:4016:20

D 13-14

1 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marthe LundqvistÅs-NMBU Orientering18:589:58
2Synnøve Arnesen 2Kolbotn og Skimt OL23:52+4:5412:33
3Maiken LangliKolbotn og Skimt OL33:28+14:3017:36
4Maria BertelsenKolbotn og Skimt OL33:30+14:3217:37

D 13-16N

1 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Selma DæhlenKolbotn og Skimt OL15:1010:06
2Celine YtternesKolbotn og Skimt OL17:43+2:3311:48

D 15-16

2 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Linda GammelsæterKolbotn og Skimt OL17:508:06
2Kjersti LundqvistÅs-NMBU Orientering23:49+5:5910:49
3Linn Mei WaalerMåren OK24:48+6:5811:16

D 17-

2 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rannveig W. NordhagenÅs-NMBU Orientering18:257:40
2Malin EijsinkÅs-NMBU Orientering19:18+0:538:02
3Ragnhild LøvliAsker Skiklubb20:22+1:578:29
4Mari Brøndbo DahlÅs-NMBU Orientering22:54+4:299:32
5Ingrid LøsetRingerike OL23:36+5:119:50
6Mari jensen AasNord-Østerdal OK25:42+7:1710:42
7Linda FredhMåren OK32:21+13:5613:28

D 40-

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ingunn ScheiÅs-NMBU Orientering25:1311:27
2Cathrine PalmgrenKolbotn og Skimt OL26:33+1:2012:04

D 50-

2 200 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering21:319:46
2Gro Hege LudvigsenMåren OK24:05+2:3410:56
3Sille WinsnesÅs-NMBU Orientering26:41+5:1012:07
4Ellen Christine KorenÅs-NMBU Orientering29:25+7:5413:22
5Grete BerntsenMåren OK36:31+15:0016:35
Ingrid TveiteÅs-NMBU Orienteringdisqualified

D 60-

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marit VaagsnesKolbotn og Skimt OL35:4216:13
2Unni SandbekkKolbotn og Skimt OL44:17+8:3520:07
Ingeborg BakkenMåren OKdid not start

D 70-

1 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ingrid Lome-HagmanKolbotn og Skimt OL24:1712:46

H 11-12

1 500 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Anselm ReichenbachOppsal Orientering9:456:30
2Andreas GjetangerMåren OK10:40+0:557:06
3Magnus EndresenMåren OK15:34+5:4910:22
4Erlend Bjerknes FagerlidMåren OK16:38+6:5311:05
5Simen Rønning JohansenMåren OK16:57+7:1211:18
6David Megard GrønliKolbotn og Skimt OL17:10+7:2511:26
7Torbjørn Walker ØrkaÅs-NMBU Orientering19:18+9:3312:52
Anders Bredal-AndersenÅs-NMBU Orienteringdid not start

H 13-14

1 900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Nils TveiteÅs-NMBU Orientering12:426:41
Vegard AarstadÅs-NMBU Orienteringdisqualified

H 13-16N

1 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Isak Kråkevik ÅbergMåren OK12:218:14

H 15-16

2 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sebastian FeylingKolbotn og Skimt OL24:0910:03
2Markus MoenMåren OK31:09+7:0012:58
3Lukas Bjelde FossheimMåren OK35:50+11:4114:55

H 17-

3 000 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Henrik EijsinkÅs-NMBU Orientering18:066:02
2Jo Inge FjellstadÅs-NMBU Orientering18:27+0:216:09
3Endre AaenStjørdals-Blink Orientering18:44+0:386:14
4Per Anders U. EngebakkenÅs-NMBU Orientering19:05+0:596:21
5Bjørnar GammelsæterKolbotn og Skimt OL22:22+4:167:27
6Morten TangenMåren OK22:32+4:267:30
7Linus OlhansÅs-NMBU Orientering23:10+5:047:43
8Andreas Stenstad Oppsal Orientering24:39+6:338:13
9Arturs PutninsÅs-NMBU Orientering27:47+9:419:15

H 40-

2 400 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Audun BjerknesMåren OK17:137:10
2Erlend RehnKolbotn og Skimt OL20:01+2:488:20
3Lars Petter EndresenMåren OK21:09+3:568:48
4Martin ReichenbachOppsal Orientering25:28+8:1510:36
5Andreas LundqvistÅs-NMBU Orientering28:33+11:2011:53

H 50-

2 400 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ivar MaalenÅs-NMBU Orientering18:087:33
2Ove MartinsenHauketo IF19:38+1:308:10
3Morten KarlsenMåren OK21:03+2:558:46
4Eirik NordhagenÅs-NMBU Orientering24:12+6:0410:05
5Petter FureOppsal Orientering26:55+8:4711:12

H 60-

2 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Stig Hultgreen KarlsenOppsal Orientering21:339:47
2Jon FredriksenHauketo IF22:23+0:5010:10
Stein TurtumøygardMåren OKdid not finish

H 70-

2 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Carl-Fred. KolderupStabæk IF43:2219:42
2Kolbjørn MegardKolbotn og Skimt OL44:50+1:2820:22
3Magnar NilsenKolbotn og Skimt OL56:43+13:2125:46

D -12N

1 100 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Malin GjetangerMåren OK12:2011:12
Camilla LundqvistÅs-NMBU Orientering14:1612:58
Sigrid Aaby MøretrøKolbotn og Skimt OL9:288:36
Hanna RehnKolbotn og Skimt OL10:549:54
Kaja Christine Wæhler-DelpMåren OK26:1823:54
Alva Bredal-AndersenÅs-NMBU Orienteringdid not start

H -12N

1 100 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Philip BerglieKolbotn og Skimt OL17:4316:06
Bjørn Emil DamlienMåren OK32:1029:14
Håvard EndresenMåren OK21:2319:26
Magnus Kvarme GangnæsÅs-NMBU Orientering10:009:05
Jørgen Rønning JohansenMåren OK19:4918:00
Thor KvåleÅs-NMBU Orientering11:2010:18
Sondre LundqvistÅs-NMBU Orientering12:1911:11
Jakob Klaren NielsenÅs-NMBU Orientering23:0220:56
Arthur SævareidKolbotn og Skimt OL17:3816:01

Åpen B

1 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Espen DelpMåren OK18:329:45
2Trond MøretrøKolbotn og Skimt OL18:43+0:119:51
Jan SævareidKolbotn og Skimt OLdisqualified
Kjetil JacobsenHamar OKdid not start

LangLett

2 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Svein KvåleÅs-NMBU Orientering26:2812:01
Stina G Karlsen disqualified
Thor Ivar GangnæsÅs-NMBU Orienteringdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor