Norwegian Orienteering Federation

Official results for Foll-o-karusellen #2

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foll-o-karusellen #2
Organiser: Hauketo IF
Date: Wednesday 3 June 2015

D 11-12

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Christine KureÅs-NMBU Orientering21:13
2Tiril LilleheierÅs-NMBU Orientering21:14+0:01
3Selma FærdenKolbotn og Skimt OL25:53+4:40
4Sofie GammelsæterKolbotn og Skimt OL34:17+13:04
Noor DirroMåren OKdisqualified

D 11-12N

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Synnøve ArnesenKolbotn og Skimt OL43:14
Michelle Berge-KvarmeKolbotn og Skimt OL36:21
Guro FrøsethKolbotn og Skimt OL36:18
Malin GjetangerMåren OK27:25
Wiel Marie LillehammerÅs-NMBU Orientering30:04
Camilla LundqvistÅs-NMBU Orientering35:58
Sigrid Aaby MøretrøKolbotn og Skimt OL21:19
Hanna RehnKolbotn og Skimt OL22:44
Marie RødKolbotn og Skimt OL32:43
Johanne Helene Walker ØrkaÅs-NMBU Orientering41:36

D 13-14

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Carmen DirroMåren OK32:49
Marthe LundqvistÅs-NMBU Orienteringdid not start

D 13-16N

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Maria BertelsenKolbotn og Skimt OL1:04:13
2Maiken LangliKolbotn og Skimt OL1:04:15+0:02

D 15-16

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Kjersti LundqvistÅs-NMBU Orientering31:47
2Linn Mei WaalerMåren OK1:01:02+29:15

D 17-

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Kine OddenØstmarka OK49:12
2Hege Ynn JødalBækkelagets SK1:09:27+20:15
3Maria TorgersenBækkelagets SK1:28:18+39:06
4Johanne Øderud VatneBækkelagets SK1:38:10+48:58
Goro Tillerås UrsetÅs-NMBU Orienteringdisqualified
Rannveig W. NordhagenÅs-NMBU Orienteringdid not finish

D 40-

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Kjersti Holt HanssenMåren OK38:56
2Cathrine PalmgrenKolbotn og Skimt OL52:23+13:27
Ingrid M. TengeÅs-NMBU Orienteringdisqualified

D 50-

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Tove StrandMåren OK32:47
2Gunn-Torill HokholtKolbotn og Skimt OL39:51+7:04
3Mona StrandMåren OK44:06+11:19
4May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering44:19+11:32
5Gro Hege LudvigsenMåren OK1:02:12+29:25
6Marit VågsnesKolbotn og Skimt OL1:15:58+43:11
Ingrid TveiteÅs-NMBU Orienteringdisqualified
Grete BerntsenMåren OKdisqualified
Sille WinsnesÅs-NMBU Orienteringdisqualified

D 60-

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Bodil KlakeggKolbotn og Skimt OL1:01:44
2Sissel OlaisenKolbotn og Skimt OL1:06:37+4:53
Anne KaasaDriv ILdisqualified

D 70-

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Unni BøhlerengenMåren OK40:54
2Inger HalckMåren OK48:42+7:48
3Ingrid Lome-HagmanKolbotn og Skimt OL56:09+15:15
4Aud Margret KirkhornMåren OK1:14:15+33:21

H 11-12

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Anselm ReichenbachOppsal Orientering17:35
2Andreas GjetangerMåren OK17:40+0:05
3Magnus EndresenMåren OK22:25+4:50
4Trygve LillehammerÅs-NMBU Orientering36:54+19:19
5David Megard GrønliKolbotn og Skimt OL57:03+39:28

H 11-12N

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Leo DahlstrømKolbotn og Skimt OL29:12
Håvard EndresenMåren OK36:36
Magnus Kvarme GangnæsÅs-NMBU Orientering22:51
Magnus KlavenessMåren OK19:46
Tor KvåleÅs-NMBU Orientering28:00
Torbjørn Walker ØrkaÅs-NMBU Orientering33:38
Sigurd StoraunetÅs-NMBU Orientering34:42
Sondre LundqvistÅs-NMBU Orienteringdid not start

H 13-14

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Nils TveiteÅs-NMBU Orientering24:13
2Vegard AarstadÅs-NMBU Orientering43:01+18:48

H 15-16

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Olav TorgersenBækkelagets SK55:53
2Andreas VaageBækkelagets SK59:45+3:52
3Martin Adelsten RøsholmBækkelagets SK1:01:49+5:56
4Markus Månum MoenMåren OK1:32:14+36:21
5Lukas BjeldeMåren OK1:34:15+38:22

H 17-

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Felix BreitschädelBækkelagets SK52:55
2Gløer WinsvoldSentrum OK1:02:27+9:32
3Gunnar TengeÅs-NMBU Orientering1:04:54+11:59
4Jo Inge FjellstadÅs-NMBU Orientering1:06:51+13:56
5Audun BjerknesMåren OK1:09:52+16:57
6Henrik EijsinkÅs-NMBU Orientering1:11:38+18:43
7Morten TangenMåren OK1:35:31+42:36
Johan JohansenSentrum OKdisqualified
David GottfridssonLillomarka OLdisqualified
Magnus NordbrødenHalden SKdid not start

H 40-

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Erlend RehnKolbotn og Skimt OL50:19
2Anders FærdenKolbotn og Skimt OL56:04+5:45
3Henrik VaageBækkelagets SK58:42+8:23
4Lars Petter EndresenMåren OK1:03:07+12:48
5Martin ReichenbachOppsal Orientering1:21:46+31:27
Kai Fredrik LangebeckKolbotn og Skimt OLdisqualified
Erlend RehnKolbotn og Skimt OLdid not start

H 50-

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Knut BjørkeloKolbotn og Skimt OL39:08
2Bård BjørheiKolbotn og Skimt OL46:40+7:32
3Bjørnar GammelsæterKolbotn og Skimt OL47:11+8:03
4Morten KarlsenMåren OK50:03+10:55
5Ove Kristian JødalBækkelagets SK50:40+11:32
6Per Arne AndresenKolbotn & Skimt54:38+15:30
7Bjørn Sverre GulheimKolbotn og Skimt OL56:47+17:39
8Karl Aasmund ErøyOK Moss1:02:26+23:18
9Clas SvantesonKolbotn og Skimt OL1:03:54+24:46
10Lars ArnesenBækkelagets SK1:16:50+37:42
Eirik NordhagenÅs-NMBU Orienteringdisqualified
Ivar MaalenÅs-NMBU Orienteringdisqualified

H 60-

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Stein TurtumøygardMåren OK35:07
Stig Hultgreen KarlsenOppsal Orienteringdisqualified
Per-Erik ØstlieDriv ILdisqualified
Trond WettergreenDriv ILdisqualified
Peter KlavenessMåren OKdisqualified

H 70-

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Åsmund JahrDriv IL56:40
2Magnar NilsenKolbotn og Skimt OL1:11:47+15:07
3Kolbjørn MegardKolbotn og Skimt OL1:17:41+21:01
Carl-Fred. KolderupStabæk IFdisqualified
Bjørn TveiteÅs-NMBU Orienteringdisqualified
Johan TheisenKolbotn og Skimt OLdisqualified
Harald WibyeOK Mossdisqualified

Åpen B

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jon MøretrøKolbotn og Skimt OL29:57
2Espen DelpMåren OK34:52+4:55
3Andreas LundqvistÅs-NMBU Orientering36:12+6:15
4Eli MoeÅs-NMBU Orientering36:16+6:19
5Andrine LangebeckKolbotn og Skimt OL38:16+8:19
6Fredrik FærdenKolbotn og Skimt OL38:49+8:52
7Tora FrøsethKolbotn og Skimt OL39:03+9:06
8Monica StrandMåren OK39:36+9:39
9Trond MøretrøKolbotn og Skimt OL42:49+12:52
10Kjetil JacobsenHamar OK50:32+20:35
11Vera Telje SjølieNorges Bank52:07+22:10
12Linda FredhMåren OK1:27:15+57:18
13Tor KaurinMåren OK1:30:00+1:00:03

åpen C

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Thor Ivar GangnæsÅs-NMBU Orientering18:40

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor