Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sørlandsgaloppen 2016, dag 4

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sørlandsgaloppen 2016
Arrangørorganisasjoner: Birkenes IL / IL Høvdingen / IL Vindbjart / Kristiansand OK / Oddersjaa SSK / OK Sør / Søgne og Songdalen OK
Dato: torsdag 7 juli 2016 - søndag 10 juli 2016

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

N-åpen

1 520 m, 71 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Randi Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa19.2912.49
Sigrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa16.0810.36
Leif Martin BarsnesStavanger Orienteringsklubb14.519.46
Eline BerganVegårshei IL19.1712.41
Olav BerganVegårshei IL17.5311.45
Lars BirkenesBirkenes IL16.4110.58
Brage BjorvandOddersjaa SSK31.4420.52
Olaf Blom-HagenFossum IF14.049.15
Aurora Sabela BrobakkenSnertingdal IF Orientering28.3018.45
Elvira Solberg DalseggSkien OK31.0120.24
Hannah Broers DamsgaardHisøy OK23.2915.26
Jenny DanevadFredrikstad SK11.457.43
Synne Schei DanevadÅs-NMBU Orientering20.5413.45
Vilma DanevadFredrikstad SK16.5811.09
Rannveig Elisa EenVoss IL41.3327.20
Emilie EgnerHeming Orientering39.5226.13
Sigmund Javenes FlaaBirkenes IL23.5615.44
Kamilla Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb38.0525.03
Liv Jorunn Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb38.0725.04
Oliver Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb38.1025.06
Erle FosstveitRaumar Orientering30.2119.58
Sindre FurlandSandefjord OK16.1610.42
Tuva Berger GjelstadOppsal Orientering20.4913.41
Jon Felix Eckhoff GjermestadEgersund OK34.2522.38
Lucas Engen GjesingNOTEAM17.4411.40
Torjus Engen GjessingNOTEAM20.1113.16
Simen Kjenseth GlendrangeNittedal OL29.1119.11
Gudrun Fidje GrytingGjerstad IL16.4611.01
Fredrik GrønsethFossum IF14.389.37
Jarand GustafssonKongsberg OL11.027.15
Magnus HaugSandnes IL (Rogaland)12.158.03
Julie M HellandEgersund OK14.009.12
Markus M. HellandEgersund OK21.0913.54
Kari Elisabeth Dolve HolterKlubbløs45.0829.41
Steffen Dolve HolterKlubbløs45.1329.44
Simon HärterNOTEAM13.308.52
Jo Bogstrand IngvaldsenNydalens SK26.2917.25
Fabian JohannesenKristiansand OK38.4425.28
Jørgen Rønning JohansenMåren OK31.5520.59
Markus A KaarvaagStatoil BIL15.5410.27
Kristian Kaupang LyeLarvik OK33.1721.53
Aksel Rikard KirkelundStavanger Orienteringsklubb21.3314.10
Stine KleppaÅlgård Orientering28.4018.51
Eline KravdalGjø-Vard OL21.5514.25
Ludvig Balchen LudvigsenIL Koll31.5320.58
Emil S MolenaarModum OL15.009.52
Filip MolenaarModum OL13.459.02
Niklas MolenaarModum OL14.589.50
Leo Benjamin MorganMalvik IL26.4917.38
Lily Alexandra MorganMalvik IL30.1319.52
Torkel Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)20.0013.09
Kristoffer NilsenBø OL19.1712.41
Lars OftedalÅlgård Orientering25.3916.52
Livar OftedalÅlgård Orientering17.2311.26
Maren OftedalÅlgård Orientering21.3614.12
Vebjørn OftedalÅlgård Orientering24.5916.26
Vilde PuntervoldEgersund OK33.5922.21
Astrid ReuschHeming Orientering22.4014.54
Frida RichterSandnes IL (Rogaland)37.1724.31
Mari RichterSandnes IL (Rogaland)17.1511.20
Ingvild RingheimLarvik OK16.5611.08
Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL12.268.10
Fryling SelmaKolbotn og Skimt OL23.4515.37
Sereina SnerthammerKristiansand OK19.0612.33
Anne Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb38.1325.08
Sofie Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb38.1425.09
Amalie SyvertsenIL Høvdingen34.4922.54
Peter SæbbøStavanger Orienteringsklubb12.198.06
Jone ValdalSandnes IL (Rogaland)12.238.08
Ingeborg Roth AarskogSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert
Maja WangNydalens SKdiskvalifisert

D -10

1 720 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Synne Utseth BøhlerengenOppsal Orientering29.4917.20
Kristina KleppaÅlgård Orientering24.0714.01
Sigrid Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OK28.5216.46
Synne Skeie PettersonEgersund OK25.4815.00
Anne Eline Vehus SkjerveVerdal OK51.2329.52
Astrid YtterbøAsker Skiklubb24.2614.12
Pernille ZagarLarvik OK27.2215.54

D 11-12

1 720 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn13.528.03
2Marie KravdalGjø-Vard OL15.06+1.148.46
3Kaja PeikliSandnes IL (Rogaland)15.22+1.308.56
4Synne SandvenNotodden OL15.34+1.429.03
5Maria KostølKristiansand OK16.15+2.239.26
6Vida Helland-HansenIL Tyrving16.18+2.269.28
7Maren Aure SkogedalAsker Skiklubb17.24+3.3210.06
8Maria StødleKristiansand OK17.38+3.4610.15
9Hannah Syrdal ØenHeming Orientering17.58+4.0610.26
10Alida OftedalÅlgård Orientering18.50+4.5810.56
11Ingvild GustafssonKongsberg OL19.34+5.4211.22
12Helene Hoel JomaasFossum IF20.29+6.3711.54
13Ine Bjaadal WinbergOK Skeidi21.33+7.4112.31
14Sigrid NermoenØstmarka OK21.50+7.5812.41
15Alise Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb24.24+10.3214.11
16Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL25.01+11.0914.32
17Ragnhild Blom-HagenFossum IF25.04+11.1214.34
18Ingvild Øverli BergKongsberg OL25.20+11.2814.43
19Ingvild Berner MyhreFossum IF26.00+12.0815.06
20Iril RingheimLarvik OK28.02+14.1016.17
21Thea Beate PuntervoldEgersund OK29.57+16.0517.24
22Marte Roth AarskogSandnes IL (Rogaland)36.24+22.3221.09
23Kaja Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)41.41+27.4924.14
Tonje JohnsenØyestad IF alliansediskvalifisert

D 13-14

1 800 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Pia Young VikNydalens SK14.107.52
2Kristine KravdalGjø-Vard OL15.00+0.508.20
3Mia HirschIF Trauma17.06+2.569.30
4Maya Jones ArnesenHeming Orientering17.45+3.359.51
5Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL18.17+4.0710.09
6Dina Marie SalvesenAsker Skiklubb19.22+5.1210.45
7Ida Marie FlågenHeming Orientering19.26+5.1610.47
8Kristine Bog VikaneFana IL19.36+5.2610.53
9Sara Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb19.43+5.3310.57
10Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular20.05+5.5511.09
11Netta Bar-NathanLillomarka OL21.05+6.5511.42
12Live ØstvoldHeming Orientering21.07+6.5711.43
13Anna BudskaSCM/TSM Jestedska oblast21.12+7.0211.46
14Ada Helene OlsenIF Trauma21.20+7.1011.51
15Ida Sofie HjortlandLarvik OK22.30+8.2012.30
16Fanny SkindloIF Trauma23.46+9.3613.12
17Julie ChristiansenKristiansand OK25.39+11.2914.15
18Vilde Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb26.47+12.3714.52

D 13-16C

1 580 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Silje Berner MyhreFossum IF15.479.59
2Anna Trindade EriksenNydalens SK15.54+0.0710.03
3Maren KjøstvedtIL Høvdingen16.08+0.2110.12
4Silje JohnsenØyestad IF allianse18.10+2.2311.29
5Andrea SortedalOK Skeidi26.14+10.2716.36
6Julie EikelandOL Tønsberg og omegn27.23+11.3617.19
7Victoria Roll-ToftFana IL32.59+17.1220.52
8Viktoria TinderholtOK Skeidi40.33+24.4625.39

D 13-16N

1 890 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Ingvild JohnsenHedrum OL27.0114.17
2Hanne-Emilie Svanberg HelleTIF Viking28.44+1.4315.12
3Ingrid TrøanKolbotn og Skimt OL39.46+12.4521.02
4Nora GrønsethFossum IF50.33+23.3226.44

D 15-16

2 330 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Sigrid Vehus SkjerveVerdal OK23.4110.09
2Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)23.42+0.0110.10
3Marketa PavlikovaSCM/TSM Jestedska oblast24.06+0.2510.20
4Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular24.09+0.2810.21
5Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK24.26+0.4510.29
6Christine HoenEiker OL24.52+1.1110.40
7Malin HaugeHisøy OK25.03+1.2210.45
8Ada WulfsbergNydalens SK25.44+2.0311.02
9Sigrid EkelandOddersjaa SSK25.57+2.1611.08
10Andrea RanvikKonnerud IL26.19+2.3811.17
11Silje KregnesKristiansand OK26.39+2.5811.26
12Emma DanevadFredrikstad SK27.40+3.5911.52
13Katerina DolejsiSCM/TSM Jestedska oblast27.47+4.0611.55
14Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL28.00+4.1912.01
15Carmen DirroMåren OK28.29+4.4812.13
16Thea Sofie SalvesenAsker Skiklubb30.22+6.4113.01
17Anniken RanvikKonnerud IL30.29+6.4813.04
18Rose RibySCM/TSM Jestedska oblast31.26+7.4513.29
19Karen Hoel JomaasFossum IF32.38+8.5714.00
20Inga StødleKristiansand OK38.05+14.2416.20
21Ingrid Elise VingerrhagenKristiansand OK38.36+14.5516.33
22Julie PuntervoldEgersund OK46.08+22.2719.47
Sofie Fenger-GrønOK Snabdiskvalifisert

D 17-A kort

2 120 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Anette Fidje BerganVegårshei IL25.0711.50
2Tone Fidje GrytingGjerstad IL25.18+0.1111.56
3Margrete Omdal HildebrandtIL Vindbjart27.16+2.0912.51
4Heidi Fidje AndersenOK Sør30.05+4.5814.11
5Otilie OftedalÅlgård Orientering31.43+6.3614.57
6Benedikte BøenPorsgrunn OL32.08+7.0115.09
7Solveig SletnerRøyken OL32.36+7.2915.22
8Vilde Brabrand UrfjellIL Imås34.10+9.0316.06
9Kari LundNittedal OL36.04+10.5717.00
10Kristin VatlandHadeland OL36.21+11.1417.08
11Alise KløvstadSandefjord OK39.49+14.4218.46
12Susan BøbelIL Imås41.34+16.2719.36
13Ingrid TrøanHadeland OL44.57+19.5021.12

D 17-B

1 790 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jane M HellandEgersund OK19.4711.03
2Ingvild Møretrø FossøyØyestad IF allianse22.05+2.1812.20
3Vibeke Wold SundeSøgne og Songdalen OK22.11+2.2412.23
4Nora Skyttersæter SaugerudKonnerud IL22.35+2.4812.36
5Heidi BernerFossum IF22.39+2.5212.39
6Marianne ArnesenAsker Skiklubb23.08+3.2112.55
7Ragnhild RichterSandnes IL (Rogaland)24.12+4.2513.31
8Liv Bente H FriestadKristiansand OK24.37+4.5013.45
9Gunhild MyhrAsker Skiklubb25.07+5.2014.01
10Anja DyrkolbotnBø OL25.28+5.4114.13
11Ingunn Lysaker NorbomKonnerud IL26.20+6.3314.42
12Gerd Berit RekveFossum IF26.51+7.0415.00
12Lene FlessebergKongsberg OL26.51+7.0415.00
14Monica Renate TrøanNittedal OL27.28+7.4115.20
15Sophie Christin Eckhoff GjermestadEgersund OK27.39+7.5215.26
16Line Bar-NathanLillomarka OL28.21+8.3415.50
17Mirjam BråtenVoss IL29.05+9.1816.14
18Kristin HjortlandLarvik OK29.32+9.4516.29
19Mari CowardOK Sør32.01+12.1417.53
20Gro EllegaardVang OL34.01+14.1419.00
21Anne Kari BirkelandBirkenes IL35.35+15.4819.52
22Hilde Gunn HellenesOK Skeidi36.33+16.4620.25
23Hilde HetlandEgersund OK44.22+24.3524.47
24Synnøve WestermoenSandnes IL (Rogaland)1.16.42+56.5542.50

D 17-C

1 820 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Mirjam HalvorsrudMelhus IL21.1411.40
2Anette StrandBergens TF25.28+4.1413.59
3Linda RivedalSentrum OK26.41+5.2714.39
4Bente MolenaarModum OL28.04+6.5015.25
5Bjørg BogstrandNydalens SK28.19+7.0515.33
6Camilla FosstveitRaumar Orientering30.56+9.4216.59
7Marianne SkusethBø OL32.59+11.4518.07
8Marte LjådalIL Hauken33.04+11.5018.10
9Tone Roll-ToftFana IL34.14+13.0018.48
10Kristin Smith ErkleivIL Vindbjart34.36+13.2219.00
11Cecilie Christin KvermeFossum IF38.21+17.0721.04
12Cecilie HiorthSandnes IL (Rogaland)41.05+19.5122.34
13Solveig SchouOK Sør43.05+21.5123.40
14Åse Aud Moldal NyhusBirkenes IL44.15+23.0124.18
15Siri CowardOK Sør1.10.59+49.4539.00
16Ann Mari StudsrudHisøy OK1.15.00+53.4641.12
Inger-Helene CarlsenRøyken OLdiskvalifisert
Halfrid WaageSkien OKdiskvalifisert
Mona SveenVang OLdiskvalifisert

D 17-N

1 890 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kari BjaadalOK Skeidi25.0013.13
2Margunn BrandsbergEgersund OK40.12+15.1221.16
3Tordis FrøytlogEgersund OK1.22.34+57.3443.41

D 17-20

3 180 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kristin Helland-HansenFossum IF27.158.34
2Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK27.32+0.178.39
3Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland)27.48+0.338.44
4Emma ArnesenByåsen IL28.12+0.578.52
5Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb29.58+2.439.25
6Margrethe WisløffAsker Skiklubb30.04+2.499.27
7Vilde MalmeiSandnes IL (Rogaland)30.30+3.159.35
8Ane DyrkornEiker OL31.46+4.319.59
9Rannveig W. NordhagenÅs-NMBU Orientering31.50+4.3510.00
10Julie HjortlandLarvik OK31.55+4.4010.02
11Silje HaugeHisøy OK32.33+5.1810.14
12Sarka SokolarovaSCM/TSM Jestedska oblast32.41+5.2610.16
12Birka Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OK32.41+5.2610.16
14Lenka KovarovaSCM/TSM Jestedska oblast33.43+6.2810.36
14Marketa ThorovaSCM/TSM Jestedska oblast33.43+6.2810.36
16Alena LinkovaSCM/TSM Jestedska oblast33.44+6.2910.36
17Lucie JanouskovaSCM/TSM Jestedska oblast33.49+6.3410.38
18Sarka KnizkovaSCM/TSM Jestedska oblast33.50+6.3510.38
19Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)34.08+6.5310.44
20Lucie NovakovaSCM/TSM Jestedska oblast34.19+7.0410.47
21Kristina VollHaugesund IL Orientering34.56+7.4110.59
22Karolina StanovaSCM/TSM Jestedska oblast36.00+8.4511.19
23Agnethe HasliSnertingdal IF Orientering37.28+10.1311.46
24Kristin MestadTorridal IL37.35+10.2011.49
25Ingvild Paulsen VieHaugesund IL Orientering38.11+10.5612.00
26Åse BerganNydalens SK38.27+11.1212.05
27Lucie RoskotovaSCM/TSM Jestedska oblast38.30+11.1512.06
28Ingvild WangNTNUI41.41+14.2613.06
29Hedvig Kjellevold MaldeIL Gular50.59+23.4416.01
30Julie Roll TørnqvistFana IL55.46+28.3117.32
31Ludmila HudskaSCM/TSM Jestedska oblast56.35+29.2017.47

D 21-

3 250 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kaja Winsnes NordhagenÅs-NMBU Orientering26.198.05
2Tone WigemyrBækkelagets SK27.26+1.078.26
3Linda SjøgrenRøyken OL30.47+4.289.28
4Marthe GløersenBækkelagets SK31.47+5.289.46
5Elisabeth IngvaldsenNydalens SK32.58+6.3910.08
5Synnøve BråtenVegårshei IL32.58+6.3910.08
7Katerina KaskovaSCM/TSM Jestedska oblast33.05+6.4610.10
8Henriette AlbonVaregg Fleridrett33.42+7.2310.22
9Sunniva MorganMalvik IL33.53+7.3410.25
10Silje ArntzenNTNUI34.10+7.5110.30
11Aurora FossøyNTNUI34.43+8.2410.40
12Alena NeradovaSCM/TSM Jestedska oblast34.47+8.2810.42
13Sølvi FossøyEiker OL35.44+9.2510.59
14Aina VienaLarvik OK35.53+9.3411.02
15Janne BjorvandOddersjaa SSK35.55+9.3611.03
16Nina KarlsenStavanger Orienteringsklubb36.00+9.4111.04
17Ane Hansen KjensethÅrvoll IL36.13+9.5411.08
18Hanne Wigemyr KjeldsenOddersjaa SSK36.59+10.4011.22
19Lisbeth VollNydalens SK37.29+11.1011.32
20Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering38.09+11.5011.44
21Anette HeggøyVoss IL38.14+11.5511.45
22Hege Holth RekaaRøyken OL38.47+12.2811.56
23Hildegunn HeggøyNTNUI45.11+18.5213.54
24Blanka KrenkovaSCM/TSM Jestedska oblast45.52+19.3314.06
25Kristin SletnerRøyken OL57.15+30.5617.36
26Toril FalkenbergStavanger Orienteringsklubb1.02.39+36.2019.16

D 35-

3 180 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Dominika PachnerovaSCM/TSM Jestedska oblast39.2812.24
2Ellen TindelandStavanger Orienteringsklubb43.06+3.3813.33
3Ingvill Heskestad MyklandOddersjaa SSK47.12+7.4414.50
4Pernille NaufHedrum OL53.32+14.0416.50
Tone NilsenBø OLdiskvalifisert

D 40-

2 800 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Karin Skedsmo DanevadFredrikstad SK26.429.32
2Ingrid UndstadLarvik OK28.44+2.0210.15
3Barbara SchulthessOLC Kapreolo30.20+3.3810.50
4Astrid KravdalGjø-Vard OL30.37+3.5510.56
5Ingjerd SommerstadKongsberg OL34.19+7.3712.15
6Mariann Øren ArvesenSandefjord OK35.57+9.1512.50
7Wenche Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb37.27+10.4513.22
8Målfrid KonstKristiansand OK43.13+16.3115.26
9Ellen GustafssonKongsberg OL46.01+19.1916.26
10Berit HerstadBækkelagets SK46.33+19.5116.37
11Ingunn Anda HaugSandnes IL (Rogaland)51.53+25.1118.31
Hanne Marthe ØstvoldHeming Orienteringdiskvalifisert

D 45-

2 800 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jorunn HadlandEgersund OK27.109.42
2Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb31.52+4.4211.22
3Christina WhiteSøgne og Songdalen OK32.36+5.2611.38
4Toril Fougner WisløffAsker Skiklubb33.20+6.1011.54
5Signe Astrup ArnesenHeming Orientering33.41+6.3112.01
6Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb34.17+7.0712.14
7Ann Elin FlågenHeming Orientering34.41+7.3112.23
8Kjersti Holt HanssenMåren OK34.44+7.3412.24
9Marianne HaugeHisøy OK36.29+9.1913.01
10Arnhild U. BråtenVegårshei IL37.19+10.0913.19
11Kristin SandvenNotodden OL38.07+10.5713.36
12Marian KjellevoldIL Gular38.26+11.1613.43
13Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK39.10+12.0013.59
14Benedicte BeckmannOddersjaa SSK40.04+12.5414.18
15Elise GisholtFossum IF41.39+14.2914.52
16Monica FeylingKolbotn og Skimt OL45.09+17.5916.07
17Solveig BerganNydalens SK45.49+18.3916.21
18Marianne ReuschHeming Orientering58.31+31.2120.53
19Gro EideOK Sør1.00.37+33.2721.38
Idun Magdalene Bøyum AuglandBergens TFdiskvalifisert

D 50-

2 510 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)28.3111.21
2Kjersti HovFossum IF30.42+2.1112.13
3Vanja StaffOL Toten-Troll30.54+2.2312.18
4Nina Elise JørgensenNittedal OL32.53+4.2213.06
5Elisabeth Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb34.13+5.4213.37
6Ann Sissel VehusVerdal OK34.25+5.5413.42
7Hilde KløvstadSandefjord OK34.54+6.2313.54
8Britt Helene FossøyNotodden OL35.26+6.5514.07
9Lise ChristensenTIF Viking36.17+7.4614.27
10Lise RollFana IL36.25+7.5414.30
11Hege FjellbirkelandIL Gular36.33+8.0214.33
12Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL38.28+9.5715.19
13Turid ArnesenByåsen IL39.46+11.1515.50
14Ingrid NermoenØstmarka OK42.49+14.1817.03
15Ragnhild HaldKristiansand OK43.10+14.3917.11
16Signe OttesenSandnes IL (Rogaland)44.30+15.5917.43
17Anita Wiberg GjelstenIL Høvdingen51.42+23.1120.35
18Torill AndersenSandnes IL (Rogaland)52.20+23.4920.50
19Ulrika HaajanenOK Raseborg1.04.21+35.5025.38

D 55-

2 090 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Eli Marie WiigPorsgrunn OL24.4211.49
2Runa SkyttersæterHeming Orientering27.14+2.3213.01
3Bente MestadTorridal IL27.40+2.5813.14
4Ingrid RavnanOL Toten-Troll29.32+4.5014.07
5Trude BråtenVoss IL34.21+9.3916.26
6Gro PedersenOK Skeidi34.43+10.0116.36
7Grete BerntsenMåren OK36.32+11.5017.28
8Anne-Elise EdstrømOppsal Orientering41.03+16.2119.38
9Anne-Heidrun RisdalIK Grane Arendal Orientering41.31+16.4919.51
10Elisabeth Holth JohannessenRøyken OL46.07+21.2522.03
11Inger SchibstedRøyken OL1.10.54+46.1233.55
Eli FrafjordGanddal ILdiskvalifisert
Gro Hege LudvigsenMåren OKdiskvalifisert

D 60-

2 090 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Rannveig SolliAskøy OL30.3214.36
2Kjellaug GrødemVoss IL33.42+3.1016.07
3Anne Kjersti DaltveitFana IL41.10+10.3819.41
4Brit I. DanielsenOddersjaa SSK43.44+13.1220.55
5Anne-Berit RasmussenOL Tønsberg og omegn48.23+17.5123.08
6Inger NergaardStokke IL59.34+29.0228.30
7Tonny LindquistOK Skeidi1.00.01+29.2928.42

D 65-

1 880 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Signe HeivollSøgne og Songdalen OK31.3216.46
2Edel SlettemarkStord Orientering31.40+0.0816.50
3Margareta BrynhildsenStokke IL32.40+1.0817.22
4Hedvig AndaSandnes IL (Rogaland)34.58+3.2618.35

D 70-

1 880 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kari Timenes LaugenIL Imås27.1514.29
2Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb32.25+5.1017.14
3Eli KlovningPorsgrunn OL33.05+5.5017.35
4Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb33.19+6.0417.43
5Ingeborg BøbelIL Imås42.57+15.4222.50
6Inger Elisabeth KvaaseBækkelagets SK43.52+16.3723.20
7Edel HolteOddersjaa SSK1.14.15+47.0039.29

D 75-

1 880 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Tirill Liby SeipOK Skeidi38.4020.34
2Johanna YtterbølGimle IF40.15+1.3521.24
3Unni Dirro BøhlerengenMåren OK41.01+2.2121.49
4Gudveig JørundlandOK Sør42.25+3.4522.33
5Hjørdis EgnerHeming Orientering58.35+19.5531.09

D 80-

1 880 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Ellen MathisenPorsgrunn OL1.19.2242.12

H -10

1 720 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Lukas Jones ArnesenHeming Orientering22.3213.06
Nov Bar-NathanLillomarka OL41.3924.12
Lauritz BrunborgNittedal OL34.0219.47
Håvard Rekve LianFossum IF22.2213.00
Mathias LinløkkenØstmarka OK30.0217.27
syverOle Magnus Repstad StoremyrIL Hauken31.5418.32
Ask Felland SætnanFossum IF23.4313.47
Eirik WathneSandnes IL (Rogaland)20.0011.37
Birk Bjaadal WinbergOK Skeidi24.4614.23

H 11-12

1 720 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Henrik Kaupang LyeLarvik OK13.498.01
2Eirik FrostAlta OL14.39+0.508.31
3Edvin AakreEgersund OK14.47+0.588.35
4Christian Fredrik BorgIL Koll15.08+1.198.47
5Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb15.26+1.378.58
6Omund Thu LandstadSandnes IL (Rogaland)17.49+4.0010.21
7Markus RichterSandnes IL (Rogaland)18.06+4.1710.31
8Fridtjof ReuschHeming Orientering18.09+4.2010.33
9Henrik Andreas TømtIL Imås20.19+6.3011.48
10Mathias NyhaugAsker Skiklubb20.43+6.5412.02
11Erik ZagarLarvik OK23.08+9.1913.26
12Reno PapeKonnerud IL23.36+9.4713.43
13Simen Rønning JohansenMåren OK25.20+11.3114.43
14Henrik Repstad StoremyrIL Hauken26.02+12.1315.08
15Ole Andre BrandsbergEgersund OK26.23+12.3415.20
16Järvi StielstraSauda Orienteringsklubb26.24+12.3515.20
17Felix R. HyllesethSentrum OK31.25+17.3618.15
18Bjørnar PeikliSandnes IL (Rogaland)31.28+17.3918.17
19Eskil StielstraSauda Orienteringsklubb34.45+20.5620.12
20Johannes HalvorsrudMelhus IL48.44+34.5528.20
21Stian HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)55.42+41.5332.23

H 13-14

1 800 m, 40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Nils TveiteÅs-NMBU Orientering12.016.40
2Sondre YtterbøAsker Skiklubb13.49+1.487.40
3Martin Vehus SkjerveVerdal OK14.26+2.258.01
4Grunde IsaksætreGrue IL14.30+2.298.03
5August Syrdal ØenHeming Orientering14.47+2.468.12
6Henrik ReuschHeming Orientering15.49+3.488.47
7Jakob TorgersenHalden SK16.08+4.078.57
8Gard FrostAlta OL16.10+4.098.58
9Samuel KleppaÅlgård Orientering16.14+4.139.01
9Simen Aure SkogedalAsker Skiklubb16.14+4.139.01
11Mikkel KatlaFossum IF16.17+4.169.02
12Aleksander JørgensenHaugesund IL Orientering16.19+4.189.03
13Vebjørn Blom-HagenFossum IF16.20+4.199.04
13Brage TakleKristiansand OK16.20+4.199.04
15Simon Beckmann KristiansenOddersjaa SSK16.25+4.249.07
16Sindre Fidje AndersenOK Sør16.28+4.279.08
17Vegard AarstadÅs-NMBU Orientering16.29+4.289.09
18Kåre Peter Krohn GjessingHeming Orientering16.42+4.419.16
19Sindre GisholtFossum IF16.46+4.459.18
20Felix FinsrudAsker Skiklubb17.00+4.599.26
21Birk Felland SætnanFossum IF17.11+5.109.32
22Ulrik HellenTIF Viking17.23+5.229.39
23Kristian ØstermannHeming Orientering18.08+6.0710.04
24Iver RingheimLarvik OK18.09+6.0810.05
25Arthur BrunborgNittedal OL18.22+6.2110.12
26Eskil FrischknechtAlta OL18.26+6.2510.14
27Gaute FosstveitRaumar Orientering18.30+6.2910.16
28Simen FritznerNittedal OL18.59+6.5810.32
29Jonas MyhrAsker Skiklubb20.18+8.1711.16
30Mats LindaasElverum OK20.30+8.2911.23
31Thomas ValdalSandnes IL (Rogaland)24.01+12.0013.20
32Bo Utseth BøhlerengenOppsal Orientering24.03+12.0213.21
33Magnus FossumIK Grane Arendal Orientering24.48+12.4713.46
34Tor Eirik Eckhoff GjermestadEgersund OK29.23+17.2216.19
35Sindre Skeie PettersonEgersund OK29.24+17.2316.20
36Jørgen WesterheimStord Orientering29.57+17.5616.38
37Herman Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb31.04+19.0317.15
38Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL36.29+24.2820.16
39Simen KolbergsrudRøyken OL39.57+27.5622.11
Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubbdiskvalifisert

H 13-16C

1 580 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Anders LjådalIL Hauken19.1312.09
2Vegard HaugSandnes IL (Rogaland)19.21+0.0812.14
3Haakon Smith EidetIL Vindbjart19.56+0.4312.36
4Preben Bransdsberg StormyrEgersund OK20.15+1.0212.48
5Gaute LindaasElverum OK22.31+3.1814.15
6Markus Omdal TharaldsenIL Vindbjart25.09+5.5615.55
7Morten TrøanKolbotn og Skimt OL27.53+8.4017.38
Lars Gåsvik NarvestadHalden SKdiskvalifisert

H 13-16N

1 890 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jostein NermoenØstmarka OK15.518.23
2Sigve FeylingKolbotn og Skimt OL20.35+4.4410.53
3Ove StrømsvågEgersund OK1.17.37+1.01.4641.04

H 15-16

2 510 m, 39 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Marius AurebekkKristiansand OK18.257.20
2Lars Young VikNydalens SK18.39+0.147.25
3Even LindaasVang OL18.40+0.157.26
4Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK19.00+0.357.34
5Fredrik HamreforsVästerås SOK19.38+1.137.49
6Per Clemet WisløffAsker Skiklubb19.49+1.247.53
7Sander ArntzenAsker Skiklubb20.30+2.058.10
8Eskil FrøislandVang OL21.39+3.148.37
9Kristian PyttenKristiansand OK21.42+3.178.38
10Johan Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb21.48+3.238.41
11Anders VestølVegårshei IL21.49+3.248.41
12Njaal Ellegaard MelbyVang OL21.53+3.288.43
13Ondrej BudskySCM/TSM Jestedska oblast21.58+3.338.45
14Martin AdamecSCM/TSM Jestedska oblast22.03+3.388.47
15Antonin SmausSCM/TSM Jestedska oblast22.13+3.488.51
16Audun BerganNydalens SK22.25+4.008.55
17Josef NagySCM/TSM Jestedska oblast22.29+4.048.57
18Eivind Berner MyhreFossum IF22.42+4.179.02
19Sivert Sande KvermeFossum IF24.22+5.579.42
20Trygve MyhrAsker Skiklubb24.38+6.139.48
21Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering25.01+6.369.58
22Jakub BradacSCM/TSM Jestedska oblast25.17+6.5210.04
23Peter GisholtFossum IF26.27+8.0210.32
24Alexander Repstad StoremyrIL Hauken26.44+8.1910.39
25Jakub BilySCM/TSM Jestedska oblast27.45+9.2011.03
26Jostein Svaland DaleOL Vallset/Stange27.49+9.2411.04
27Sindre Lysaker NorbomKonnerud IL29.16+10.5111.39
28Jonas MyhreKristiansand OK29.17+10.5211.40
29Odd-Anton HermansenKristiansand OK29.49+11.2411.52
30Dan PavlovecSCM/TSM Jestedska oblast30.06+11.4111.59
31Erlend Fidje AndersenOK Sør30.22+11.5712.05
32Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular30.24+11.5912.06
33Fredrik SveenVang OL33.38+15.1313.23
34Ole Gunnar Lund JensenOddersjaa SSK34.29+16.0413.44
35Vegard Øverli BergKongsberg OL34.50+16.2513.52
36Kristian SkovlyIL Vindbjart35.23+16.5814.05
37Jonas Sjursen RuudIL Vindbjart56.26+38.0122.29
38Herman BrunborgNittedal OL59.39+41.1423.45
Petter Astrup ArnesenHeming Orienteringdiskvalifisert

H 17-A kort

2 700 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Øyvind GlendrangeÅrvoll IL30.1111.10
2Peter CarlsenRøyken OL32.03+1.5211.52
3Frode SørensenIK Grane Arendal Orientering34.43+4.3212.51
4Andreas SommerfeltVegårshei IL35.05+4.5412.59
5Yngve VetrhusSøgne og Songdalen OK35.06+4.5512.59
6Steinar SundeSøgne og Songdalen OK41.48+11.3715.28
7Espen CowardOK Sør44.53+14.4216.37
8Kurt KleppaÅlgård Orientering45.53+15.4216.59
9Jørn BerganVegårshei IL56.52+26.4121.03

H 17-B

1 790 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Lars Andreas EenVoss IL19.4511.02
2Tom André AlstadsætherEiker OL21.19+1.3411.54
3Morten AndresenOK Skeidi21.59+2.1412.16
4Assaf Bar-NathanLillomarka OL22.07+2.2212.21
5Simon FeylingKolbotn og Skimt OL22.59+3.1412.50
6Tommy SæterKongsberg OL23.31+3.4613.08
7Arild JørgensenOddersjaa SSK23.37+3.5213.11
8Morten CowardOK Sør23.56+4.1113.22
9Eivind KløvstadSandefjord OK23.59+4.1413.23
10Espen Ekholt BergKongsberg OL24.11+4.2613.30
11Torodd KolbergsrudRøyken OL24.33+4.4813.42
12Arild NyhaugAsker Skiklubb25.19+5.3414.08
13Eiliv Bjarne LønningenOtra IL25.21+5.3614.09
14Per Anders YtterbøAsker Skiklubb25.36+5.5114.18
15Geir Egil NorbomKonnerud IL27.22+7.3715.17
16Geir HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)30.40+10.5517.07
17Sander FeylingKolbotn og Skimt OL31.42+11.5717.42
18Bjørn A FriestadKristiansand OK33.22+13.3718.38
19Ronny ErvikOK Skeidi44.15+24.3024.43
Olav HellandEgersund OKdiskvalifisert

H 17-C

1 820 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Frode TrøanKolbotn og Skimt OL20.3811.20
2Tommy BirkelandEgersund OK26.16+5.3814.25
3Erik HasliSnertingdal IF Orientering27.54+7.1615.19
4Rodney MolenaarModum OL28.04+7.2615.25
5Gunnar FosstveitRaumar Orientering30.19+9.4116.39
6Lars-Erik ØsterudEiker OL34.04+13.2618.43
7Tor Eckhoff GjermestadEgersund OK34.53+14.1519.10
8Peter Preben PrebensenSkien OK35.11+14.3319.19
9Svein-Tore Gåsvik NarvestadHalden SK35.33+14.5519.31

H 17-20

3 780 m, 36 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Sebastian DalandKristiansand OK30.117.59
2Matias Hodne HanischKristiansand OK30.59+0.488.11
3Bjørn Anders FlågenHeming Orientering31.24+1.138.18
4Styrk Hundseid KamsvågFossum IF31.51+1.408.25
5Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering32.00+1.498.27
6Matej BurdaSCM/TSM Jestedska oblast32.15+2.048.31
7Johannes Bakke AashamarKristiansand OK32.19+2.088.32
8Krystof KaratsiolisSCM/TSM Jestedska oblast32.21+2.108.33
9Knut KyrkjebøTIF Viking32.22+2.118.33
10Ondrej BekSCM/TSM Jestedska oblast32.26+2.158.34
11Vetle Elias LynnebakkenKristiansand OK32.27+2.168.35
12Jan SmausSCM/TSM Jestedska oblast32.32+2.218.36
13Miroslav JanecekSCM/TSM Jestedska oblast32.40+2.298.38
14Vojtech MelicharSCM/TSM Jestedska oblast32.47+2.368.40
15Marek NovotnySCM/TSM Jestedska oblast33.09+2.588.46
16Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK33.11+3.008.46
17Vit KostejnSCM/TSM Jestedska oblast34.37+4.269.09
18Michal BoránekUSK Prague34.47+4.369.12
19Marius PyttenKristiansand OK34.57+4.469.14
20Henrik UpsalNTNUI38.01+7.5010.03
21Einar EkelandOddersjaa SSK39.05+8.5410.20
22Jørgen WulfsbergNydalens SK39.10+8.5910.21
23Joar FuglestadÅlgård Orientering40.27+10.1610.42
24Johannes DjupeslandHaugesund IL Orientering41.40+11.2911.01
25Tomas HlubucekSCM/TSM Jestedska oblast41.41+11.3011.01
26Jostein BaustadHaugesund IL Orientering41.56+11.4511.05
27Henrik HamreforsVästerås SOK41.57+11.4611.05
28John RundeKristiansand OK42.02+11.5111.07
29Ove HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)42.05+11.5411.07
30Tomas ThorSCM/TSM Jestedska oblast42.06+11.5511.08
31Henrik Chr. HirschIF Trauma42.10+11.5911.09
32Ole Martin EdstrømOppsal Orientering45.57+15.4612.09
33Mathias HermstadFreidig46.15+16.0412.14
34Bjørnar KregnesKristiansand OK56.13+26.0214.52
35Even FossumIK Grane Arendal Orientering1.07.08+36.5717.45
Tobias KristensenLarvik OKdiskvalifisert

H 21-

4 140 m, 43 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jostein AndersenNydalens SK29.557.13
2Vegard DanielsenKristiansand OK29.56+0.017.13
3Tomas DlabajaSCM/TSM Jestedska oblast32.07+2.127.45
4Gaute FriestadKristiansand OK32.08+2.137.45
5Harald Astrup ArnesenHeming Orientering33.17+3.228.02
6Knut Sveinung Holth RekaaRøyken OL33.51+3.568.10
7Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering33.54+3.598.11
8Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett33.57+4.028.12
9Lars Sigve OftedalÅlgård Orientering33.59+4.048.12
10Jonathan AlbonVaregg Fleridrett34.19+4.248.17
11Håvard Krey HansenOK Silsand34.20+4.258.17
12Haakon IngvaldsenNydalens SK34.21+4.268.17
13Henrik Rindom KnudsenOK Melfar34.27+4.328.19
14Martin Holth JohannessenRøyken OL34.31+4.368.20
15Såmund BotnenBø OL35.58+6.038.41
16Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK37.25+7.309.02
17Dan WolfSCM/TSM Jestedska oblast37.27+7.329.02
18Sigve BotnenBø OL37.33+7.389.04
19Jostein MoeTorridal IL38.08+8.139.12
20Eivind Romberg KvaaleBø OL39.23+9.289.30
21Nicholas MorganMalvik IL40.16+10.219.43
22Hallvard TyldumEmblem IL40.43+10.489.50
23Kenneth MydlandEgersund OK40.47+10.529.51
24Øystein BotnenBø OL40.51+10.569.52
25Jan KocibSCM/TSM Jestedska oblast41.04+11.099.55
26Tomas KobrSCM/TSM Jestedska oblast41.09+11.149.56
27Jan CechlovskySCM/TSM Jestedska oblast41.56+12.0110.07
28Aske JepsenOK Pan Århus45.18+15.2310.56
29Eirik Holth JohannessenRøyken OL45.27+15.3210.58
30Morten JørgensenKristiansand OK46.03+16.0811.07
31Jan PicekSCM/TSM Jestedska oblast46.04+16.0911.07
32Asger KirkegaardCopenhagenO48.11+18.1611.38
33Lasse KløvstadSandefjord OK48.30+18.3511.42
34Magnus JohnssonIK Grane Arendal Orientering49.34+19.3911.58
35Håkon Nergaard BergStokke IL55.49+25.5413.28
36Espen KarlsenStavanger Orienteringsklubb58.04+28.0914.01
37Stanislav NejmanSCM/TSM Jestedska oblast58.56+29.0114.14
38Tomas KrenekSCM/TSM Jestedska oblast59.34+29.3914.23
39Pål SkogedalAsker Skiklubb1.18.51+48.5619.02
Kristian BråtenFørde ILdiskvalifisert
Thomas HadlandEgersund OKdiskvalifisert
Ondrej VanisSCM/TSM Jestedska oblastdiskvalifisert
Thorstein WangNTNUIdiskvalifisert

H 35-

3 780 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kim RichterSandnes IL (Rogaland)36.189.36
2Frode Øverøyen BalchenOddersjaa SSK36.27+0.099.38
3Thomas RoskifteOK Moss36.43+0.259.42
4Lars AurebekkFredrikstad SK37.48+1.3010.00
5Pavel PachnerSCM/TSM Jestedska oblast43.28+7.1011.29
6Per Henrik ZagarLarvik OK51.03+14.4513.30
7Hans Christian Granly FalkenbergStavanger Orienteringsklubb53.26+17.0814.08
8Svein SundeSøgne og Songdalen OK23.19.41+22.43.236.10.17

H 40-

3 250 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Espen DanevadFredrikstad SK25.477.56
2Tallak Olav GrytingGjerstad IL27.00+1.138.18
3Vegard PeikliSandnes IL (Rogaland)27.13+1.268.22
4Torbjørn Blom-hagenFossum IF27.40+1.538.30
5Eivind Frode RindeBø OL27.48+2.018.33
6Torbjørn KravdalGjø-Vard OL27.56+2.098.35
7Steinar LandeBø OL28.08+2.218.39
8Espen RøsteKongsberg OL29.21+3.349.01
9Kjell Arne HålandOK Sør29.48+4.019.10
10Ståle ThortveitSøgne og Songdalen OK29.51+4.049.11
11Johs HjelmstadBækkelagets SK30.00+4.139.13
12Asbjørn BygglandHøydalsmo IL30.53+5.069.30
13Knut Jostein SætnanFossum IF31.44+5.579.45
14Sturle FurlandSandefjord OK33.21+7.3410.15
15Martin BjørkenesHisøy OK36.00+10.1311.04
16Lars FolgerøSauda Orienteringsklubb36.04+10.1711.05
17Trond MyhreFossum IF37.03+11.1611.24
18Bjørnar André HaugSandnes IL (Rogaland)37.55+12.0811.40
19Stig DalsørenKristiansand OK39.13+13.2612.04
19Jan Erik TinderholtOK Skeidi39.13+13.2612.04
21Asle ÅsmulBirkenes IL39.50+14.0312.15
22Gunnar PettersonEgersund OK40.30+14.4312.27
23Sander StielstraSauda Orienteringsklubb41.29+15.4212.45
24Marcel NiederhauserAskøy OL49.15+23.2815.09
25Ola BratlieIL BUL-Tromsø56.41+30.5417.26
26Atle BorgersenHedrum OL1.04.58+39.1119.59
Hans TrøanNittedal OLdiskvalifisert

H 45-

3 180 m, 44 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Magnus LandstadSandnes IL (Rogaland)26.148.14
2Frode NysæterSkien OK28.18+2.048.53
3Kenneth WesterheimStord Orientering29.01+2.479.07
4Thomas FrostAlta OL29.24+3.109.14
5Geir TorgersenHalden SK29.50+3.369.22
6Knut Harald HyllesethSentrum OK30.36+4.229.37
7Christian JomaasFossum IF31.37+5.239.56
8Per Olav GulbrandsenLarvik OK31.45+5.319.59
9Einar GisholtFossum IF32.44+6.3010.17
10Oddgeir EikeskogSandnes IL (Rogaland)32.57+6.4310.21
11Truls KvaaseBækkelagets SK33.19+7.0510.28
12Jørgen FrøydLarvik OK34.12+7.5810.45
13Gunnar Engen VikNydalens SK34.24+8.1010.49
14Sverre WisløffAsker Skiklubb34.45+8.3110.55
15Vidar GjelstadOppsal Orientering34.52+8.3810.57
16Per Kristian TømtIL Imås34.59+8.4511.00
17Bjart Are HellenTIF Viking35.21+9.0711.06
18Kjetil DammTIF Viking35.25+9.1111.08
19Tom KristensenLarvik OK35.33+9.1911.10
20Bjørn Idar SætranIF Trauma35.56+9.4211.17
21Knut AurebekkTorridal IL36.07+9.5311.21
22Kimme ArnesenHeming Orientering36.18+10.0411.24
23Jon SkriubakkenPorsgrunn OL37.41+11.2711.51
24Tor BrennaNittedal OL39.00+12.4612.15
25Espen JohnsenHedrum OL41.00+14.4612.53
26Pål WinbergOK Skeidi42.17+16.0313.17
27Pål BårdsenStavanger Orienteringsklubb42.31+16.1713.22
28Jesper Fenger-GrønOK Snab42.53+16.3913.29
29Boye Dirro BøhlerengenOppsal Orientering43.07+16.5313.33
30Jarle SolbakkenSauda Orienteringsklubb46.29+20.1514.37
31Anders FlågenHeming Orientering46.35+20.2114.38
32Inge HaugeHisøy OK49.02+22.4815.25
33Dag WangLillomarka OL50.02+23.4815.44
34Kjell Rune Logan-HalvorsrudMelhus IL56.54+30.4017.53
35Espen FeylingKolbotn og Skimt OL1.00.41+34.2719.04
36Ola Peter Krohn GjessingHeming Orientering1.00.53+34.3919.08
37Jan EideOK Sør1.12.28+46.1422.47
38Ove KjetsåOtra IL1.18.06+51.5224.33
39Øystein FuglestadÅlgård Orientering1.32.19+1.06.0529.01
Bjørn-Willy ArntzenLierbygda OLdiskvalifisert
Torstein KvaaleAsker Skiklubbdiskvalifisert
Svein-Erik KvameGanddal ILdiskvalifisert
Nils Tore PuntervoldEgersund OKdiskvalifisert
Christian ReuschHeming Orienteringdiskvalifisert

H 50-

2 800 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Per Olav NærestadIF Trauma24.348.46
2Stein Arne OlsenStavanger Orienteringsklubb25.03+0.298.56
3Tore JuvikIL Gular25.11+0.378.59
4Kjetil WirakStavanger Orienteringsklubb25.14+0.409.00
5Morten AamodtSandnes IL (Rogaland)25.16+0.429.01
6Nils Harald StaffOL Toten-Troll25.20+0.469.02
7Håkon DanevadÅs-NMBU Orientering25.23+0.499.03
8Rune MalmeiSandnes IL (Rogaland)25.24+0.509.04
9Vegard HaldenNydalens SK25.28+0.549.05
10Helge GisholtOK Skeidi26.15+1.419.22
11Geir FrøytlogEgersund OK27.01+2.279.38
12Terje UrfjellIL Imås27.10+2.369.42
13Leif HaajanenOK Raseborg27.48+3.149.55
14Bjørn HøllelandFana IL27.53+3.199.57
15Knut Erling ØenHeming Orientering28.54+4.2010.19
16Pål AuglandBergens TF29.18+4.4410.27
17Juha VienaRingerike OL29.42+5.0810.36
18Helge FossøyØyestad IF allianse29.59+5.2510.42
19Stein-Erik ScheieOK Sør30.05+5.3110.44
20Vidar SkjerveVerdal OK30.27+5.5310.52
21Ole TørnqvistFana IL30.41+6.0710.57
22Lasse ArnesenHeming Orientering30.58+6.2411.03
23Ole Petter VestølVegårshei IL31.30+6.5611.15
24Jan Petter HansenIL Gular31.45+7.1111.20
25Frode KamsvågIL Tyrving32.10+7.3611.29
26Idar BrekkeÅs-NMBU Orientering33.27+8.5311.56
27Jon Terje EkelandOddersjaa SSK33.42+9.0812.02
28Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering37.05+12.3113.14
29Nils John VestølStavanger Orienteringsklubb41.07+16.3314.41
30Haakon ArnesenByåsen IL42.41+18.0715.14
31Hans Martin SkovlyIL Vindbjart1.12.04+47.3025.44
Egil FossumIK Grane Arendal Orienteringdiskvalifisert

H 55-

2 510 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Geir BjaanesSandnes IL (Rogaland)21.288.33
2Lars FremstadLarvik OK23.39+2.119.25
3Svein S JacobsenIL Tyrving25.10+3.4210.01
3Martin GranlyLillomarka OL25.10+3.4210.01
5John HansenKristiansand OK25.14+3.4610.03
6Terje HenriksenAsker Skiklubb25.21+3.5310.05
7Eirik NordhagenÅs-NMBU Orientering25.29+4.0110.09
8Jon BjørgumKristiansand OK25.35+4.0710.11
9Egil Wickstrand IversenHeming Orientering25.46+4.1810.15
10Tor LohneSøgne og Songdalen OK26.28+5.0010.32
11Øivind SæbøKristiansand OK26.47+5.1910.40
12Morten KarlsenMåren OK27.42+6.1411.02
13Bjørn ChristensenØstmarka OK28.30+7.0211.21
14Ulf HamreforsVästerås SOK28.33+7.0511.22
15Onno VerberneOL Toten-Troll30.27+8.5912.07
16Svein Harald HansenOK Silsand30.49+9.2112.16
17Hans Henrik FremmingHeming Orientering33.28+12.0013.20
18Kristen RibeKristiansand OK33.49+12.2113.28
19Leif Gunnar HovdenHalsnøy OL34.44+13.1613.50
20Lasse JohnsenOddersjaa SSK34.46+13.1813.51
21Kjetil KløvstadSandefjord OK37.27+15.5914.55
22Tore LindaasElverum OK40.56+19.2816.18
23Tron SolbergOK Skeidi44.27+22.5917.42
24Øystein MelbyVang OL54.39+33.1121.46
Johan LundeIL Kolldiskvalifisert
Jens Arild KrokenVegårshei ILdiskvalifisert

H 60-

2 330 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Arve GlittumOK Skeidi20.478.55
2Bjørn GrindeOslostudentenes IK23.48+3.0110.12
3Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK25.09+4.2210.47
4Gunnar SakseidStavanger Orienteringsklubb25.14+4.2710.49
5Per Chr. HagenBø OL25.18+4.3110.51
6Kjell SandåkerIL Imås25.33+4.4610.57
7Arvid MydlandEgersund OK25.46+4.5911.03
8Øivind FadumSande Sportsklubb27.03+6.1611.36
9Stein CowardOK Sør27.34+6.4711.49
10Are EriksenOslostudentenes IK27.39+6.5211.52
11Jarle BotnenBø OL28.10+7.2312.05
12Peter Foppenolv MINOR29.11+8.2412.31
13Terje RasmussenOL Tønsberg og omegn29.22+8.3512.36
14Ketil KvaaleHøydalsmo IL29.51+9.0412.48
15Stein TurtumøygardMåren OK29.52+9.0512.49
16Magne VollenOslostudentenes IK32.28+11.4113.56
17Gunnar BråtenVoss IL32.34+11.4713.58
18Morten JohannessenRøyken OL33.48+13.0114.30
19Erling StrandBergens TF35.52+15.0515.23
20Jon A BjørgumIL Vindbjart46.17+25.3019.51
21Stig Hultgreen KarlsenOppsal Orientering50.02+29.1521.28
22Bernt HeggøyVoss IL50.36+29.4921.43
Dag MoeKristiansand OKdiskvalifisert
Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegndiskvalifisert
Øivind PedersenOK Skeididiskvalifisert

H 65-

2 090 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Tor TrøanHadeland OL20.359.50
2Jan Arve SolliAskøy OL20.42+0.079.54
3Widar TrømborgSande Sportsklubb21.52+1.1710.27
4Gunnar Dag TøråIK Grane Arendal Orientering22.09+1.3410.35
5Sveinung RekaaNotodden OL22.23+1.4810.42
6Inge SkjæveslandIF Trauma22.29+1.5410.45
7Kjell Audun SundsdalMelum IL24.46+4.1111.51
8Kjell Walter SørensenIK Grane Arendal Orientering28.31+7.5613.38
9Ove Gunnar JacobsenStokke IL29.51+9.1614.16
10Øyvin SimonsenIL Imås32.09+11.3415.22
11Svein ØderudKristiansand OK32.12+11.3715.24
12Frank Glad BalchenOddersjaa SSK32.13+11.3815.24
13Jiri UrvalekPorsgrunn OL32.51+12.1615.43
14Ragnar Niemi BergStokke IL35.23+14.4816.55
15Atle BergsethVaregg Fleridrett37.51+17.1618.06
16Martin NaufHedrum OL46.56+26.2122.27
17Erik HodneOddersjaa SSK53.18+32.4325.30
18Tore BerntsenSøgne og Songdalen OK56.08+35.3326.51
Atle RemmePorsgrunn OLdiskvalifisert
Øystein HalvorsenKristiansand OKdiskvalifisert
Hans Tore SandsdalenOddersjaa SSKdiskvalifisert
Anders WaageFreidigdiskvalifisert

H 70-

2 090 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Helge RevhaugRingerike OL26.3712.44
2Ragnar HillestadLardal OL26.49+0.1212.49
3Thor PalmgrenHalden SK27.40+1.0313.14
4John Thomas PetersenNittedal OL29.25+2.4814.04
5Geir TrøanKolbotn og Skimt OL30.23+3.4614.32
6Hans StordalOL Tønsberg og omegn30.29+3.5214.35
7Sigurd N. AndersenSøgne og Songdalen OK30.45+4.0814.42
8Kåre ThorbjørnsenLarvik OK30.51+4.1414.45
9Knut SkjævelandGanddal IL31.31+4.5415.04
10John Ivar KjellevoldModum OL32.03+5.2615.20
11Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb34.20+7.4316.25
12Lars Martin GjeinStokke IL34.22+7.4516.26
13Øistein ÅsmulOL Trollelg34.32+7.5516.31
14Tor Svein LangåsOddersjaa SSK34.34+7.5716.32
15Floke BredlandSøgne og Songdalen OK34.53+8.1616.41
16Bjørn A. SchouOK Sør37.19+10.4217.51
17Arne Hallvard HolteOddersjaa SSK37.20+10.4317.51
18Konrad BeckerOLG Basel39.27+12.5018.52
19Ole Kristian LauvnesKristiansand OK41.57+15.2020.04
20Lars Ole Dahl LarsenSilkeborg OK1.02.09+35.3229.44
Harald WesterheimFitjar ILdiskvalifisert
Øyvind EgeskogStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
Bjørn W. LudvigsenSturla, IFdiskvalifisert

H 75-

1 880 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Bjørn EgnerHeming Orientering26.0313.51
2Alfred SteinerOLC Kapreolo28.33+2.3015.11
3Jon C. FougnerHeming Orientering30.21+4.1816.08
4Ingolf DybvikStord Orientering31.21+5.1816.40
5Oddvar GjelstadSandefjord OK37.09+11.0619.45
6Tom SletnerRøyken OL43.06+17.0322.55
7Arild TelstøIL Vindbjart47.54+21.5125.28
8Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag59.52+33.4931.50

H 80-

1 880 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Einar JørundlandOK Sør35.1818.46
2Kjell GjersdalStavanger Orienteringsklubb45.37+10.1924.15
3Leiv HopeKongsberg OL46.06+10.4824.31
4Magnar NilsenKolbotn og Skimt OL46.41+11.2324.49
5Helge KvaaseBækkelagets SK48.35+13.1725.50
6Kjell H. EriksenFossum IF1.00.03+24.4531.56

D 10-12N

1 590 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Silje Gåsvik NarvestadHalden SK14.108.54
2Kristina Fidje GrytingGjerstad IL15.5710.01
3Malena Bråten GabrielsenVoss IL24.3515.27
4Ingrid Karoline MølstreSandnes IL (Rogaland)26.1516.30
5Sofia Daltveit SlettebøFana IL29.1218.21
6Julie Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb30.1419.00
7Amanda Daltveit SlettebøFana IL34.1721.33
8Marie Trøan HvamstadHadeland OL37.2023.28
9Ida VatlandFossum IF37.3623.38

H 10-12N

1 590 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Johannes Salvesen-LundeIL Koll10.096.23
2Martin Christoffer BorgIL Koll10.186.28
3Oliver Johan Moe SyvertsenTorridal IL11.247.10
4Sigurd AsplinIL Koll11.357.17
5Ole Kristian Omdal TharaldsenIL Vindbjart11.487.25
6Markus MollestadKristiansand OK12.097.38
7Stene FeylingKolbotn og Skimt OL14.419.14
8Brage FosstveitRaumar Orientering15.5810.02
9Lars KostølKristiansand OK16.1910.15
10Eskil TrøanKolbotn og Skimt OL16.4210.30
11Magnus Svaland DaleOL Vallset/Stange17.1510.50
12Tobias Harstad RindeBø OL18.5411.53
13Sondre Harstad RindeBø OL23.0114.28
14Eimund Øverli BergKongsberg OL23.5215.00
15Niclas GunnerødStokke IL24.2215.19
16Markus Bråten RødølenVoss IL24.4215.32
17Carl Marcus Eckhoff GjermestadEgersund OK36.4623.07

D 45AK

2 120 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Hanne NarvestadHalden SK31.2814.50
2Gerd Karin VestølVegårshei IL36.04+4.3617.00
3Liv Grete VollHaugesund IL Orientering36.29+5.0117.12
4Randi L.H. BirkelandEgersund OK36.40+5.1217.17
5Toini SkyttersæterKonnerud IL37.48+6.2017.49
6Nina Glendrange WoldStavanger Orienteringsklubb39.51+8.2318.47
7Anita SælevikHaugesund IL Orientering40.46+9.1819.13
8Cathrine PalmgrenKolbotn og Skimt OL41.00+9.3219.20
9Hege WangLillomarka OL41.02+9.3419.21
10Ylva Svanberg HelleTIF Viking42.53+11.2520.13
11Eli Serine EikeskogSandnes IL (Rogaland)43.14+11.4620.23
12Torun DyrkornEiker OL47.32+16.0422.25
13Trude KyrkjebøTIF Viking48.22+16.5422.48
14May-lill DammTIF Viking52.22+20.5424.42
15Vanessa VenemaSauda Orienteringsklubb1.03.21+31.5329.52
16Torild MyrliTIF Viking1.03.58+32.3030.10
17Linda Fenger-GrønOK Snab1.13.23+41.5534.36
18Brit Vivian MelingStavanger Orienteringsklubb1.14.33+43.0535.09

H 45AK

2 120 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jørn MyrlandNotodden OL25.4812.10
2Jan Helge KjøstvedtIL Høvdingen27.53+2.0513.09
3Geir BråtenVegårshei IL28.33+2.4513.28
4Geir Henrik HirschIF Trauma31.00+5.1214.37
5Øivind StenstadOddersjaa SSK31.21+5.3314.47
6Erik Utne VieHaugesund IL Orientering34.45+8.5716.23
7Svein Roar JonsmyrBirkenes IL35.06+9.1816.33
8Audun KjøstvedtIL Høvdingen36.23+10.3517.09
9Per Jarle EikelandOL Tønsberg og omegn39.22+13.3418.34
10Jørn Roar BamleOK Skeidi44.09+18.2120.49
11Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orientering46.24+20.3621.53
12Torgeir ErdvigIL Høvdingen47.10+21.2222.14
13Martin FrischknechtAlta OL48.45+22.5722.59
14Trygve VollHaugesund IL Orientering50.28+24.4023.48
15Svein EidetIL Vindbjart1.07.01+41.1331.36
Arnstein DaleOL Vallset/Stangediskvalifisert
Nils Egil JohannessenIL Høvdingendiskvalifisert

Åpen A

2 700 m, 36 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jarl Magnus BergeSøgne og Songdalen OK21.337.58
1Ragnhild BråtenHeming Orientering21.337.58
3Dag Helland  HansenIL Tyrving27.52+6.1910.19
4Lacho IlievHalden SK28.03+6.3010.23
5Johan MalmOK Kålmården28.56+7.2310.42
6Anstein  MyklandOddersjaa SSK29.34+8.0110.57
7Ragnhild BråkenHeming Orientering29.41+8.0810.59
8Erik MolenaarModum OL30.22+8.4911.14
9Anders FossøyNotodden OL31.29+9.5611.39
10Julie ArnesenNTNUI33.51+12.1812.32
11Frank SandbergFlyfemkamp33.53+12.2012.32
12Alf Gabriel Krohn GjessingHeming Orientering35.12+13.3913.02
13Eirik Glad BalchenOddersjaa SSK36.37+15.0413.33
14Lars Rønning JohansenMåren OK37.26+15.5313.51
15Torum Omdal StølenIL Vindbjart41.33+20.0015.23
16Inger Marie B. DamsgaardHisøy OK42.27+20.5415.43
17Jan F. H. KristensenKlubbløs42.40+21.0715.48
18Jon KvisliBø OL42.50+21.1715.51
19Geir Anders HadlandEgersund OK45.07+23.3416.42
20Ingrid StrandeSkien OK46.48+25.1517.20
21William HarterNOTEAM49.32+27.5918.20
22Nikolai ArnesenHeming Orientering51.42+30.0919.08
23Atle T AndersenOK Sør52.17+30.4419.21
24Sille WinsnesÅs-NMBU Orientering52.40+31.0719.30
25Rasmus Fenger-GrønOK Snab54.56+33.2320.20
26Tor Eivind EdvardsenLarvik OK59.53+38.2022.10
27Rune HultgreenOppsal Orientering1.00.25+38.5222.22
28Solveig OlsenOddersjaa SSK1.01.36+40.0322.48
29Ingrid TveiteÅs-NMBU Orientering1.02.07+40.3423.00
30Kristin FalkFossum IF1.21.49+1.00.1630.18
31Kåre SyvertsenIL Høvdingen1.33.32+1.11.5934.38
32Hilde MolenaarModum OL23.14.58+22.53.258.36.39
Jarl Magnus BergeSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert
Synne  FossøyNTNUIdiskvalifisert
Iliana IlievaHalden SKdiskvalifisert
Gunnar MollestadNOTEAMdiskvalifisert

Åpen B

1 790 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Rebekka BråtenVoss IL19.0210.37
2Oda Lohne van der EydenSøgne og Songdalen OK21.30+2.2812.00
2Oda Lohne Van Der EydenSøgne og Songdalen OK21.30+2.2812.00
4Nicolai GranlyLillomarka OL22.20+3.1812.28
5Eli StrandeRingerike OL24.52+5.5013.53
6Inger SkjæveslandIF Trauma25.22+6.2014.10
7Hege Rønning JohansenMåren OK25.31+6.2914.15
8Toril EgnerHeming Orientering25.55+6.5314.28
9Wenche RydningFlyfemkamp28.19+9.1715.49
10Elisabet BråtenVoss IL28.30+9.2815.55
11Per GustafssonKongsberg OL28.56+9.5416.09
12Mie ZagarLarvik OK30.29+11.2717.01
13Solveig Nyaas KjæveBø OL32.27+13.2518.07
14Silje CarlsenRøyken OL33.52+14.5018.55
15Hildegunn GrønsethFossum IF34.08+15.0619.04
16Øystein VatlandKlubbløs42.22+23.2023.40
17Lise HørtvedtKongsberg OL58.53+39.5132.53

Åpen C

1 820 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Brostrup LandstadSandnes IL (Rogaland)25.1413.51
2Andreas SommerbakkStatoil BIL26.56+1.4214.47
3Eli Signe KvaaleNOTEAM29.35+4.2116.15
4Svein Ove GjeruldsenØyestad IF allianse30.20+5.0616.40
5Gunhild OftedalÅlgård Orientering31.44+6.3017.26
6Merethe OlsenFlyfemkamp37.20+12.0620.30
7Wenche BrobakkenSnertingdal IF Orientering41.41+16.2722.54
8Ann Merete HandegårdVoss IL46.53+21.3925.45
9Tone HandegårdVoss IL47.57+22.4326.20
10Martha SortedalOK Skeidi50.34+25.2027.47
11Hege S SortedalOK Skeidi50.37+25.2327.48
12Liv SkrettingTorridal IL54.18+29.0429.50
13Anne Grethe PapeKonnerud IL1.06.49+41.3536.42
14Geir Inge GjeruldsenØyestad IF allianse1.18.11+52.5742.57
15Mariann BjørkliØyestad IF allianse1.19.26+54.1243.38

D 15-16B

1 790 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Tuva HepburnKristiansand OK43.2224.13

H 15-16B

1 790 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Hans  Jacob BamleOK Skeidi36.0520.09

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor