Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sørlandsgaloppen 2016, dag 3

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sørlandsgaloppen 2016
Arrangørorganisasjoner: Birkenes IL / IL Høvdingen / IL Vindbjart / Kristiansand OK / Oddersjaa SSK / OK Sør / Søgne og Songdalen OK
Dato: torsdag 7 juli 2016 - søndag 10 juli 2016

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

N-åpen

1 430 m, 84 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Randi Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa21.3315.04
Sigrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa12.438.53
Ingeborg Roth AarskogSandnes IL (Rogaland)30.1121.06
Ola AurebekkFredrikstad SK18.4813.08
Nathan Bar-NathanNOTEAM43.0530.07
Yehudith Bar-NathanNOTEAM43.1130.11
Eline BerganVegårshei IL21.2715.00
Olav BerganVegårshei IL15.2010.43
Lars BirkenesBirkenes IL17.0811.58
Agnes BjørkenesHisøy OK16.0411.14
Jenny BjørkenesHisøy OK29.4820.50
Olaf Blom-HagenFossum IF12.178.35
Fredrik Nauf BorgersenHedrum OL20.2314.15
Aurora Sabela BrobakkenSnertingdal IF Orientering22.0215.24
Signe ChristiansenHisøy OK16.0111.12
Jenny DanevadFredrikstad SK11.097.47
Synne Schei DanevadÅs-NMBU Orientering12.168.34
Vilma DanevadFredrikstad SK16.3411.35
Rannveig Elisa EenVoss IL19.2213.32
Harald Solheim EideOdda OL14.2910.07
Rav EideOK Sør20.5314.36
Hanna Eline EngløkkHaugesund IL Orientering18.3913.02
Aksel ErvikOK Skeidi11.488.15
Sigmund Javenes FlaaBirkenes IL18.1012.42
Jørgen FlatenVegårshei IL11.097.47
Erle FosstveitRaumar Orientering21.3415.04
Helle FrischkneditAlta OL15.4911.03
Sindre FurlandSandefjord OK12.218.38
Tuva Berger GjelstadOppsal Orientering13.239.21
Jon Felix Eckhoff GjermestadEgersund OK21.3315.04
Ellen Krohn GjessingHeming Orientering18.5013.10
Simen Kjenseth GlendrangeNittedal OL16.3511.35
Gudrun Fidje GrytingGjerstad IL15.5711.09
Jarand GustafssonKongsberg OL9.116.25
Magnus HaugSandnes IL (Rogaland)16.1911.24
Julie M HellandEgersund OK16.0611.15
Markus M. HellandEgersund OK24.3417.10
Simon HärterNOTEAM11.047.44
Isak Aronsen HæstadBUL-Tromsø11.418.10
Olav Aronsen HæstadBUL-Tromsø20.2014.13
Jo Bogstrand IngvaldsenNydalens SK23.1816.17
Fabian JohannesenKristiansand OK17.2312.09
Jørgen Rønning JohansenMåren OK13.469.37
Markus A KaarvaagStatoil BIL14.159.57
Kristian Kaupang LyeLarvik OK15.5211.05
Ragne Hasaas KlaveresSandefjord OK10.417.28
Stine KleppaÅlgård Orientering18.3112.56
Eline KravdalGjø-Vard OL16.0811.16
Mathilde KristiansenStokke IL20.3514.23
Pernille LienSandefjord TIF17.3712.19
Siri LienSandefjord TIF14.069.51
Anna Emilie LonaWing OK15.4711.02
Gustav LorentsenVoss IL18.5313.12
Helena LorentzenVoss IL18.2812.54
Leo Benjamin MorganMalvik IL24.5417.24
Lily Alexandra MorganMalvik IL23.0016.05
Torkel Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)20.0414.01
Marie Haga NesseHaugesund IL Orientering36.4125.39
Øyvind Haga NesseHaugesund IL Orientering15.0210.30
Lars OftedalÅlgård Orientering23.4716.37
Livar OftedalÅlgård Orientering12.488.57
Maren OftedalÅlgård Orientering14.4210.16
Vebjørn OftedalÅlgård Orientering18.2312.51
Vilde PuntervoldEgersund OK22.4615.55
Astrid ReuschHeming Orientering13.469.37
Frida RichterSandnes IL (Rogaland)30.2121.13
Mari RichterSandnes IL (Rogaland)14.4410.18
Ingvild RingheimLarvik OK10.527.35
Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL10.377.25
Sølvi Utbø SakseidStavanger Orienteringsklubb13.459.36
Fryling SelmaKolbotn og Skimt OL17.4812.26
Sereina SnerthammerKristiansand OK28.5920.16
Frank SolåsSøgne og Songdalen OK15.0610.33
Hege S SortedalOK Skeidi15.0010.29
Marthe SortedalOK Skeidi15.0310.31
Peter SæbbøStavanger Orienteringsklubb9.556.56
Astrid ThorstensenNOTEAM18.1212.43
Jone ValdalSandnes IL (Rogaland)10.377.25
Maja WangNydalens SK20.5214.35
Emil S. ØyreOdda OL25.3817.55
Ingeborg ÅneslandBirkenes IL16.0211.12
Christian ÅnonsenØyestad IF allianse11.007.41
Leif Martin BarsnesStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
Hannah Broers DamsgaardHisøy OKdiskvalifisert

D -10

2 510 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Synne Utseth BøhlerengenOppsal Orientering38.1015.12
Iselin HøivoldKongsberg OL41.1716.26
Kristina KleppaÅlgård Orientering52.2320.52
Synne Skeie PettersonEgersund OK44.5417.53
Anne Eline Vehus SkjerveVerdal OK1.02.2224.50
Astrid YtterbøAsker Skiklubb44.2417.41
Pernille ZagarLarvik OK39.1015.36
Sofia ØhlckersIL Tyrving44.1017.35

D 11-12

2 510 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Iril RingheimLarvik OK23.159.15
2Synne SandvenNotodden OL24.16+1.019.40
3Marie KravdalGjø-Vard OL25.32+2.1710.10
4Maria StødleKristiansand OK28.13+4.5811.14
5Alida OftedalÅlgård Orientering30.06+6.5111.59
6Maria KostølKristiansand OK30.27+7.1212.07
7Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn31.09+7.5412.24
8Sigrid NermoenØstmarka OK31.30+8.1512.32
9Alise Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb31.43+8.2812.38
10Ingvild GustafssonKongsberg OL31.49+8.3412.40
11Ragnhild Blom-HagenFossum IF31.58+8.4312.44
12Kaja PeikliSandnes IL (Rogaland)32.02+8.4712.45
13Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL34.18+11.0313.39
14Vida Helland-HansenIL Tyrving34.32+11.1713.45
14Maren Aure SkogedalAsker Skiklubb34.32+11.1713.45
16Anne ØstvoldHeming Orientering34.33+11.1813.45
17Martha WisløffAsker Skiklubb35.01+11.4613.57
18Ingvild Berner MyhreFossum IF37.23+14.0814.53
19Ine Bjaadal WinbergOK Skeidi37.52+14.3715.05
20Hannah Syrdal ØenHeming Orientering38.34+15.1915.21
21Nora Arentz HagenSandefjord OK47.06+23.5118.45
22Kaja Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)47.08+23.5318.46
23Helene Hoel JomaasFossum IF47.42+24.2719.00
24Ingvild Øverli BergKongsberg OL52.52+29.3721.03
25Marte Roth AarskogSandnes IL (Rogaland)55.25+32.1022.04
26Thea Beate PuntervoldEgersund OK1.22.31+59.1632.52
Amalie RingvollIK Grane Arendal Orienteringdiskvalifisert

D 13-14

3 120 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Pia Young VikNydalens SK25.138.04
2Kristine KravdalGjø-Vard OL30.56+5.439.54
3Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular31.52+6.3910.12
4Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL31.57+6.4410.14
5Mia HirschIF Trauma35.03+9.5011.14
6Sara Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb35.56+10.4311.31
7Ida Sofie HjortlandLarvik OK37.49+12.3612.07
8Fanny SkindloIF Trauma37.50+12.3712.07
9Live ØstvoldHeming Orientering38.43+13.3012.24
10Julie ChristiansenKristiansand OK39.43+14.3012.43
11Marie Roll-TørnqvistFana IL42.27+17.1413.36
12Petra HoveidAsker Skiklubb43.05+17.5213.48
13Maya Jones ArnesenHeming Orientering44.41+19.2814.19
14Dina Marie SalvesenAsker Skiklubb44.48+19.3514.21
15Kristine Bog VikaneFana IL45.47+20.3414.40
16Selma HøivoldKongsberg OL46.04+20.5114.45
17Anna BudskaSCM/TSM Jestedska oblast47.05+21.5215.05
18Ada Helene OlsenIF Trauma49.45+24.3215.56
19Malene JebsenHeming Orientering53.16+28.0317.04
20Ida Marie FlågenHeming Orientering1.02.27+37.1420.00
21Vilde Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb1.03.14+38.0120.16

D 13-16C

2 760 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Silje Berner MyhreFossum IF27.5910.08
2Anna Trindade EriksenNydalens SK36.11+8.1213.06
3Maren KjøstvedtIL Høvdingen45.14+17.1516.23
4Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK46.57+18.5817.00
5Nora Haakstad EllingsenKonnerud IL51.52+23.5318.47
6Julie EikelandOL Tønsberg og omegn55.13+27.1420.00
7Viktoria TinderholtOK Skeidi1.09.52+41.5325.18
8Victoria Roll-ToftFana IL1.39.18+1.11.1935.58
Åsta Firing SimonsenAndebu ILdiskvalifisert

D 13-16N

2 590 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Ingvild JohnsenHedrum OL31.1612.04
2Hanne-Emilie Svanberg HelleTIF Viking38.28+7.1214.51
3Ingrid TrøanKolbotn og Skimt OL1.11.37+40.2127.39

D 15-16

3 850 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Malin HaugeHisøy OK43.1411.13
2Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)44.38+1.2411.35
3Marketa PavlikovaSCM/TSM Jestedska oblast45.52+2.3811.54
4Andrea RanvikKonnerud IL46.04+2.5011.57
5Karen Hoel JomaasFossum IF47.34+4.2012.21
6Silje KregnesKristiansand OK49.58+6.4412.58
7Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK50.09+6.5513.01
8Emma DanevadFredrikstad SK51.44+8.3013.26
9Rose RibySCM/TSM Jestedska oblast53.23+10.0913.51
10Christine HoenEiker OL55.07+11.5314.18
11Carmen DirroMåren OK55.21+12.0714.22
12Sigrid Vehus SkjerveVerdal OK55.22+12.0814.22
13Sigrid EkelandOddersjaa SSK56.10+12.5614.35
14Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL57.51+14.3715.01
15Inga StødleKristiansand OK59.20+16.0615.24
16Katerina DolejsiSCM/TSM Jestedska oblast59.46+16.3215.31
17Thea Sofie SalvesenAsker Skiklubb1.02.01+18.4716.06
18Ada WulfsbergNydalens SK1.02.48+19.3416.18
19Ingrid HasaasFossum IF1.05.51+22.3717.06
20Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular1.21.17+38.0321.06
21Julie PuntervoldEgersund OK1.46.47+1.03.3327.44
Anniken RanvikKonnerud ILdiskvalifisert
Sofie Fenger-GrønOK Snabdiskvalifisert

D 17-A kort

3 210 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Anette Fidje BerganVegårshei IL37.1211.35
2Tone Fidje GrytingGjerstad IL39.21+2.0912.15
3Margrete Omdal HildebrandtIL Vindbjart45.00+7.4814.01
4Heidi Fidje AndersenOK Sør45.41+8.2914.13
5Otilie OftedalÅlgård Orientering46.13+9.0114.23
6Kari Hasaas KlavenesSandefjord OK48.52+11.4015.13
7Vilde Brabrand UrfjellIL Imås49.11+11.5915.19
8Alise KløvstadSandefjord OK49.42+12.3015.28
9Kristin VatlandHadeland OL50.18+13.0615.40
10Susan BøbelIL Imås55.07+17.5517.10
11Solveig SletnerRøyken OL57.43+20.3117.58
12Celine Vik OlsenLarvik OK1.04.19+27.0720.02
13Kari LundNittedal OL1.05.51+28.3920.30
Mie ZagarLarvik OKdiskvalifisert

D 17-B

3 640 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jane M HellandEgersund OK53.1314.37
2Marianne ArnesenAsker Skiklubb57.05+3.5215.40
3Ingvild Møretrø FossøyØyestad IF allianse1.01.04+7.5116.46
4Liv Bente H FriestadKristiansand OK1.02.20+9.0717.07
5Kristin HjortlandLarvik OK1.03.33+10.2017.27
6Vibeke Wold SundeSøgne og Songdalen OK1.05.01+11.4817.51
7Nora Skyttersæter SaugerudKonnerud IL1.06.05+12.5218.09
8Heidi BernerFossum IF1.06.06+12.5318.09
9Mirjam BråtenVoss IL1.10.33+17.2019.22
10Gunhild MyhrAsker Skiklubb1.10.54+17.4119.28
11Line Bar-NathanLillomarka OL1.12.26+19.1319.53
12Gro EllegaardVang OL1.13.59+20.4620.19
13Gerd Berit RekveFossum IF1.16.17+23.0420.57
14Ragnhild RichterSandnes IL (Rogaland)1.23.28+30.1522.55
15Mari CowardOK Sør1.24.02+30.4923.05
16Anne Marie EkelandOddersjaa SSK1.26.15+33.0223.41
17Oddbjørg MoeKristiansand OK1.27.18+34.0523.59
18Lene FlessebergKongsberg OL1.30.11+36.5824.46
19Hilde Gunn HellenesOK Skeidi1.33.07+39.5425.34
20Anja DyrkolbotnBø OL1.36.22+43.0926.28
21Ingunn Lysaker NorbomKonnerud IL1.38.53+45.4027.09
22Anne Margrete MyhrmoenIL Høvdingen1.40.48+47.3527.41
23Hilde HetlandEgersund OK1.46.15+53.0229.11
24Sophie Christin Eckhoff GjermestadEgersund OK1.46.48+53.3529.20
25Synnøve WestermoenSandnes IL (Rogaland)2.28.21+1.35.0840.45
Monica Renate TrøanNittedal OLdiskvalifisert

D 17-C

3 310 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Anette StrandBergens TF46.0013.53
2Mirjam HalvorsrudMelhus IL47.26+1.2614.19
3Cecilie Christin KvermeFossum IF50.14+4.1415.10
4Christine KvilekvalSentrum OK52.39+6.3915.54
5Linda RivedalSentrum OK53.36+7.3616.11
6Linda KvilekvalSentrum OK53.44+7.4416.14
7Marte LjådalIL Hauken55.22+9.2216.43
8Bjørg BogstrandNydalens SK57.48+11.4817.27
9Solveig SchouOK Sør1.05.36+19.3619.49
10Tone Roll-ToftFana IL1.08.16+22.1620.37
11Halfrid WaageSkien OK1.08.28+22.2820.41
12Mona SveenVang OL1.08.37+22.3720.43
13Cecilie HiorthSandnes IL (Rogaland)1.10.24+24.2421.16
14Camilla FosstveitRaumar Orientering1.14.14+28.1422.25
15Hege AndersenIL Koll1.17.01+31.0123.16
16Marianne SkusethBø OL1.17.19+31.1923.21
17Åse Aud Moldal NyhusBirkenes IL1.22.58+36.5825.03
18Siri CowardOK Sør1.25.56+39.5625.57

D 17-N

2 590 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Hilde SalvesenIL Koll33.1612.50
2Kari BjaadalOK Skeidi33.51+0.3513.04
3Gro Elisabeth HerumOtra IL57.15+23.5922.06
4Margunn BrandsbergEgersund OK1.43.24+1.10.0839.55

D 17-20

4 980 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Ane DyrkornEiker OL49.219.54
2Julie HjortlandLarvik OK52.12+2.5110.28
3Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK53.35+4.1410.45
4Silje HaugeHisøy OK54.10+4.4910.52
5Rannveig W. NordhagenÅs-NMBU Orientering56.16+6.5511.17
6Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland)56.29+7.0811.20
7Margrethe WisløffAsker Skiklubb56.30+7.0911.20
8Ingvild Paulsen VieHaugesund IL Orientering57.32+8.1111.33
9Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb57.35+8.1411.33
10Karolina StanovaSCM/TSM Jestedska oblast58.27+9.0611.44
11Åse BerganNydalens SK1.00.08+10.4712.04
12Lucie RoskotovaSCM/TSM Jestedska oblast1.00.32+11.1112.09
13Lucie JanouskovaSCM/TSM Jestedska oblast1.00.53+11.3212.13
14Sarka SokolarovaSCM/TSM Jestedska oblast1.01.29+12.0812.20
15Lucie NovakovaSCM/TSM Jestedska oblast1.02.13+12.5212.29
16Ella Arentz HagenSandefjord OK1.02.35+13.1412.34
17Vilde MalmeiSandnes IL (Rogaland)1.02.51+13.3012.37
18Lenka KovarovaSCM/TSM Jestedska oblast1.03.01+13.4012.39
19Kristina VollHaugesund IL Orientering1.04.15+14.5412.54
20Kristin Helland-HansenFossum IF1.05.25+16.0413.08
21Alena LinkovaSCM/TSM Jestedska oblast1.05.54+16.3313.13
22Emma ArnesenByåsen IL1.06.25+17.0413.20
23Birka Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OK1.06.40+17.1913.23
24Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)1.07.09+17.4813.29
25Marketa ThorovaSCM/TSM Jestedska oblast1.07.28+18.0713.32
26Nora TorgernsenHalden SK1.08.03+18.4213.39
27Agnethe HasliSnertingdal IF Orientering1.10.22+21.0114.07
28Hedvig Kjellevold MaldeIL Gular1.16.41+27.2015.23
29Ludmila HudskaSCM/TSM Jestedska oblast1.18.16+28.5515.42
30Julie Roll TørnqvistFana IL1.22.04+32.4316.28
31Anna FurstovaSCM/TSM Jestedska oblast1.29.25+40.0417.57
32Sarka KnizkovaSCM/TSM Jestedska oblast1.31.58+42.3718.28
33Kristin MestadTorridal IL1.40.03+50.4220.05
Martine TopstadLarvik OKdiskvalifisert

D 21-

5 400 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Synnøve BråtenVegårshei IL52.299.43
2Kaja Winsnes NordhagenÅs-NMBU Orientering52.37+0.089.44
3Elisabeth IngvaldsenNydalens SK56.52+4.2310.31
4Alena NeradovaSCM/TSM Jestedska oblast1.03.21+10.5211.43
5Henriette AlbonVaregg Fleridrett1.05.56+13.2712.12
6Sunniva MorganMalvik IL1.06.04+13.3512.14
7Katerina KaskovaSCM/TSM Jestedska oblast1.06.26+13.5712.18
8Linda SjøgrenRøyken OL1.09.26+16.5712.51
9Marthe GløersenBækkelagets SK1.11.15+18.4613.11
10Sølvi FossøyEiker OL1.11.30+19.0113.14
11Silje ArntzenNTNUI1.13.05+20.3613.32
12Lisbeth VollNydalens SK1.15.07+22.3813.54
13Ane Hansen KjensethÅrvoll IL1.15.33+23.0413.59
14Aina VienaLarvik OK1.17.44+25.1514.23
15Hege Holth RekaaRøyken OL1.17.54+25.2514.25
16Hanne Wigemyr KjeldsenOddersjaa SSK1.17.57+25.2814.26
17Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering1.18.23+25.5414.30
18Nina KarlsenStavanger Orienteringsklubb1.19.07+26.3814.39
19Aurora FossøyNTNUI1.21.39+29.1015.07
20Hildegunn HeggøyNTNUI1.21.41+29.1215.07
21Anette HeggøyVoss IL1.22.47+30.1815.19
22Kristin SletnerRøyken OL1.37.11+44.4217.59
23Blanka KrenkovaSCM/TSM Jestedska oblast1.45.12+52.4319.28

D 35-

4 980 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Ellen TindelandStavanger Orienteringsklubb1.06.2813.20
2Dominika PachnerovaSCM/TSM Jestedska oblast1.08.22+1.5413.43
3Camilla AasrumKristiansand OK1.21.08+14.4016.17
4Pernille NaufHedrum OL1.30.38+24.1018.11
5Tone NilsenBø OL1.58.00+51.3223.41

D 40-

4 380 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Astrid KravdalGjø-Vard OL47.2610.49
2Barbara SchulthessOLC Kapreolo48.13+0.4711.00
3Mariann Øren ArvesenSandefjord OK49.47+2.2111.21
4Karin Skedsmo DanevadFredrikstad SK50.08+2.4211.26
5Ingrid UndstadLarvik OK50.36+3.1011.33
6Ingjerd SommerstadKongsberg OL56.19+8.5312.51
7Milda ØhlckersIL Tyrving58.25+10.5913.20
8Wenche Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb58.27+11.0113.20
9Marianne Bruun LienSandefjord TIF1.00.08+12.4213.43
10Ellen GustafssonKongsberg OL1.09.51+22.2515.56
11Ingunn Anda HaugSandnes IL (Rogaland)1.15.34+28.0817.15
12Anette FiringAndebu IL1.17.40+30.1417.43
13Siv WiersdalenPorsgrunn OL1.32.25+44.5921.05
14Berit HerstadBækkelagets SK1.38.14+50.4822.25
Målfrid KonstKristiansand OKdiskvalifisert
Trude HarstadBø OLdiskvalifisert

D 45-

4 380 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Signe Astrup ArnesenHeming Orientering51.1011.40
2Jorunn HadlandEgersund OK53.19+2.0912.10
3Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb53.36+2.2612.14
3Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb53.36+2.2612.14
5Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK56.02+4.5212.47
6Kjersti Holt HanssenMåren OK56.25+5.1512.52
7Christina WhiteSøgne og Songdalen OK57.29+6.1913.07
8Kristin SandvenNotodden OL59.10+8.0013.30
9Anne Sofie KorsveienAsker Skiklubb59.44+8.3413.38
10Arnhild U. BråtenVegårshei IL1.00.40+9.3013.51
11Marianne HaugeHisøy OK1.03.43+12.3314.32
12Marian KjellevoldIL Gular1.06.04+14.5415.05
13Elise GisholtFossum IF1.17.29+26.1917.41
14Marianne HøivoldKongsberg OL1.18.32+27.2217.55
15Ingunn ScheiÅs-NMBU Orientering1.20.17+29.0718.19
16Monica FeylingKolbotn og Skimt OL1.20.43+29.3318.25
17Tone Cecilie NystrømStavanger Orienteringsklubb1.21.54+30.4418.41
18Marianne ReuschHeming Orientering1.24.44+33.3419.20
19Kristin FalkFossum IF1.30.01+38.5120.33
20Solveig BerganNydalens SK1.35.07+43.5721.42
21Idun Magdalene Bøyum AuglandBergens TF1.39.36+48.2622.44
22Ann Elin FlågenHeming Orientering1.49.37+58.2725.01
Annette Cecilie ArentzSandefjord OKdiskvalifisert
Benedicte BeckmannOddersjaa SSKdiskvalifisert
Toril Fougner WisløffAsker Skiklubbdiskvalifisert

D 50-

4 030 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)52.1612.58
2Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL55.06+2.5013.40
3Kjersti HovFossum IF56.06+3.5013.55
4Lise ChristensenTIF Viking59.59+7.4314.53
5Britt Helene FossøyNotodden OL1.02.49+10.3315.35
6Ragnhild HaldKristiansand OK1.03.34+11.1815.46
7Vanja StaffOL Toten-Troll1.04.49+12.3316.05
8Nina Elise JørgensenNittedal OL1.08.45+16.2917.03
9Ingrid NermoenØstmarka OK1.10.34+18.1817.30
10Hilde KløvstadSandefjord OK1.14.21+22.0518.26
11Elisabeth Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb1.14.37+22.2118.30
12Ann Sissel VehusVerdal OK1.17.41+25.2519.16
13Signe OttesenSandnes IL (Rogaland)1.20.58+28.4220.05
14Maria PerssonAsker Skiklubb1.23.04+30.4820.36
15Ulrika HaajanenOK Raseborg1.32.11+39.5522.52
16Anita Wiberg GjelstenIL Høvdingen1.37.36+45.2024.13
17Liv OmdalSandnes IL (Rogaland)1.40.18+48.0224.53
18Torill AndersenSandnes IL (Rogaland)1.41.44+49.2825.14
Hege FjellbirkelandIL Gulardiskvalifisert

D 55-

3 800 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Grete S B HoviSkien OK48.1612.42
2Runa SkyttersæterHeming Orientering52.41+4.2513.51
3Eli Marie WiigPorsgrunn OL54.10+5.5414.15
4Bente MestadTorridal IL56.38+8.2214.54
5Gro PedersenOK Skeidi57.15+8.5915.03
6Ingrid RavnanOL Toten-Troll57.47+9.3115.12
7Hanne HerumOK Skeidi1.09.26+21.1018.16
8Anne-Heidrun RisdalIK Grane Arendal Orientering1.10.16+22.0018.29
9Eli FrafjordGanddal IL1.12.01+23.4518.57
10Anne Karin RibeKristiansand OK1.15.27+27.1119.51
11Grete BerntsenMåren OK1.21.04+32.4821.20
12Anne-Elise EdstrømOppsal Orientering1.26.39+38.2322.48
13May MelingStavanger Orienteringsklubb1.28.56+40.4023.24
14Trude BråtenVoss IL1.29.12+40.5623.28
15Gunn BotnenBø OL1.34.43+46.2724.55
16Inger SchibstedRøyken OL2.29.24+1.41.0839.18
Elisabeth Holth JohannessenRøyken OLdiskvalifisert

D 60-

3 800 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Wenche HultgreenIL Tyrving53.3714.06
2Rannveig SolliAskøy OL1.07.55+14.1817.52
3Tonny LindquistOK Skeidi1.08.59+15.2218.09
4Anne Kjersti DaltveitFana IL1.09.56+16.1918.24
5Kjellaug GrødemVoss IL1.14.04+20.2719.29
6Anne-Berit RasmussenOL Tønsberg og omegn1.25.01+31.2422.22
7Brit I. DanielsenOddersjaa SSK1.53.39+1.00.0229.54

D 65-

2 620 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Signe HeivollSøgne og Songdalen OK58.3822.22
2Edel SlettemarkStord Orientering1.01.14+2.3623.22
3Hedvig AndaSandnes IL (Rogaland)1.15.09+16.3128.40
4Margareta BrynhildsenStokke IL1.23.42+25.0431.56

D 70-

2 620 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kari Timenes LaugenIL Imås35.1613.27
2Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb50.08+14.5219.08
3Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb52.31+17.1520.02
4Inger Lise SolbergBø OL59.07+23.5122.33
5Ingeborg BøbelIL Imås1.03.13+27.5724.07
6Eli KlovningPorsgrunn OL1.21.33+46.1731.07
Inger Elisabeth KvaaseBækkelagets SKdiskvalifisert
Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslagdiskvalifisert

D 75-

2 620 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Unni Dirro BøhlerengenMåren OK1.00.5323.14
2Gudveig JørundlandOK Sør1.01.29+0.3623.28
3Tirill Liby SeipOK Skeidi1.07.01+6.0825.34
4Hjørdis EgnerHeming Orientering1.37.16+36.2337.07
Johanna YtterbølGimle IFdiskvalifisert

H -10

2 510 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Lukas Jones ArnesenHeming Orientering1.06.2426.27
Nov Bar-NathanLillomarka OL44.3317.44
Lauritz BrunborgNittedal OL43.0317.09
Håvard Rekve LianFossum IF34.3213.45
Mathias LinløkkenØstmarka OK35.3614.10
Arnfinn SolheimSandnes IL (Rogaland)48.5519.29
Ole Magnus Repstad StoremyrIL Hauken58.4923.25
Theo Winsents SæterMåren OK39.0915.35
Ask Felland SætnanFossum IF52.5021.02
Eirik WathneSandnes IL (Rogaland)51.2020.27
Birk Bjaadal WinbergOK Skeidi48.4419.24

H 11-12

2 510 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Eirik FrostAlta OL21.098.25
2Henrik Kaupang LyeLarvik OK22.34+1.258.59
3Edvin AakreEgersund OK24.17+3.089.40
4Reno PapeKonnerud IL24.52+3.439.54
5Christian Fredrik BorgIL Koll25.08+3.5910.00
6Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb25.17+4.0810.04
7Markus RichterSandnes IL (Rogaland)26.37+5.2810.36
8Stian HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)28.52+7.4311.30
9Omund Thu LandstadSandnes IL (Rogaland)32.58+11.4913.08
10Anders KlavenesSandefjord OK34.13+13.0413.37
11Kristoffer ØhlckersIL Tyrving35.17+14.0814.03
12Oscar Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL36.20+15.1114.28
13Fridtjof ReuschHeming Orientering36.42+15.3314.37
14Mathias NyhaugAsker Skiklubb37.24+16.1514.54
15Henrik Repstad StoremyrIL Hauken38.28+17.1915.19
16Martin Johannessen LinneboAsker Skiklubb39.11+18.0215.36
17Simen Rønning JohansenMåren OK39.57+18.4815.54
18Chris Ruben ErfjordOK Sør40.02+18.5315.56
19Järvi StielstraSauda Orienteringsklubb44.33+23.2417.44
20Felix R. HyllesethSentrum OK44.58+23.4917.54
21Ole Andre BrandsbergEgersund OK47.34+26.2518.57
22Isa Bønnhoff UclerOK Sør49.23+28.1419.40
23Rasmus D. EastwoodLillomarka OL53.05+31.5621.08
24Erik ZagarLarvik OK56.26+35.1722.29
25Eskil StielstraSauda Orienteringsklubb1.01.26+40.1724.28
26Johannes HalvorsrudMelhus IL1.06.54+45.4526.39
27Einar ØstvoldHeming Orientering1.10.51+49.4228.13
Bjørnar PeikliSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert

H 13-14

3 120 m, 46 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Sondre YtterbøAsker Skiklubb23.227.29
2Nils TveiteÅs-NMBU Orientering26.32+3.108.30
3Henrik ReuschHeming Orientering28.50+5.289.14
4Grunde IsaksætreGrue IL29.52+6.309.34
5Ulrik HellenTIF Viking31.13+7.5110.00
6Simen FritznerNittedal OL31.27+8.0510.04
7Eskil FrischknechtAlta OL31.39+8.1710.08
8August Syrdal ØenHeming Orientering31.46+8.2410.10
9Gard FrostAlta OL32.05+8.4310.16
10Petter Andreas LonaWing OK33.23+10.0110.41
11Birk Felland SætnanFossum IF33.36+10.1410.46
12Jonas MyhrAsker Skiklubb33.40+10.1810.47
13Vegard AarstadÅs-NMBU Orientering34.12+10.5010.57
14Kristian ØstermannHeming Orientering34.27+11.0511.02
15Aleksander JørgensenHaugesund IL Orientering35.27+12.0511.21
16Martin Vehus SkjerveVerdal OK35.48+12.2611.28
17Felix FinsrudAsker Skiklubb35.57+12.3511.31
18Samuel KleppaÅlgård Orientering38.14+14.5212.15
19Mats LindaasElverum OK38.57+15.3512.29
20Mikkel KatlaFossum IF40.52+17.3013.05
21Simon Beckmann KristiansenOddersjaa SSK41.10+17.4813.11
22Iver RingheimLarvik OK41.46+18.2413.23
23Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubb43.16+19.5413.52
24Vebjørn Blom-HagenFossum IF45.56+22.3414.43
25Simen Aure SkogedalAsker Skiklubb45.57+22.3514.43
26Sigurd Amundsen BjørkliRingerike OL46.43+23.2114.58
27Eilev KvaaleAsker Skiklubb47.04+23.4215.05
28Gaute FosstveitRaumar Orientering47.59+24.3715.22
29Sindre GisholtFossum IF48.48+25.2615.38
30Arthur BrunborgNittedal OL51.36+28.1416.32
31Kåre Peter Krohn GjessingHeming Orientering52.07+28.4516.42
32Magnus EngløkkHaugesund IL Orientering52.19+28.5716.46
33Jakob TorgersenHalden SK56.47+33.2518.11
34Sindre Skeie PettersonEgersund OK57.25+34.0318.24
35Simen KolbergsrudRøyken OL58.02+34.4018.36
36Magnus FossumIK Grane Arendal Orientering59.48+36.2619.10
37Jørgen WesterheimStord Orientering1.00.41+37.1919.26
38Birk ThorstensenOppsal Orientering1.04.06+40.4420.32
39Herman Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb1.04.41+41.1920.43
40Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL1.11.41+48.1922.58
41Tor Eirik Eckhoff GjermestadEgersund OK1.17.54+54.3224.58
42Thomas ValdalSandnes IL (Rogaland)1.27.30+1.04.0828.02
Brage TakleKristiansand OKdiskvalifisert
Sindre Fidje AndersenOK Sørdiskvalifisert
Bo Utseth BøhlerengenOppsal Orienteringdiskvalifisert
Eivind EngløkkHaugesund IL Orienteringdiskvalifisert

H 13-16C

2 760 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Anders LjådalIL Hauken34.0712.21
2Lars Gåsvik NarvestadHalden SK36.07+2.0013.05
3Morten TrøanKolbotn og Skimt OL39.56+5.4914.28
4Haakon Smith EidetIL Vindbjart41.10+7.0314.54
5Vegard HaugSandnes IL (Rogaland)45.05+10.5816.20
6Markus Omdal TharaldsenIL Vindbjart47.39+13.3217.15
7Gaute LindaasElverum OK49.39+15.3217.59
8Ole Simen Eckhoff GjermestadEgersund OK50.22+16.1518.14
9Even Amundsen BjørkliRingerike OL57.31+23.2420.50
10Preben Bransdsberg StormyrEgersund OK1.00.21+26.1421.51

H 13-16N

2 590 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jostein NermoenØstmarka OK20.347.56
2Sigve FeylingKolbotn og Skimt OL28.01+7.2710.49
3Ove StrømsvågEgersund OK1.33.33+1.12.5936.07

H 15-16

4 030 m, 42 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Sander ArntzenAsker Skiklubb33.308.18
2Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK33.58+0.288.25
3Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering34.38+1.088.35
4Per Clemet WisløffAsker Skiklubb36.03+2.338.56
5Marius AurebekkKristiansand OK36.16+2.468.59
6Jostein Svaland DaleOL Vallset/Stange36.22+2.529.01
7Petter Astrup ArnesenHeming Orientering37.19+3.499.15
8Lars Young VikNydalens SK37.27+3.579.17
9Even LindaasVang OL38.25+4.559.31
10Eskil FrøislandVang OL38.26+4.569.32
11Fredrik HamreforsVästerås SOK38.29+4.599.32
12Kristian PyttenKristiansand OK38.57+5.279.39
13Audun BerganNydalens SK41.10+7.4010.12
14Trygve MyhrAsker Skiklubb43.47+10.1710.51
15Fredrik Vehus SkjerveVerdal OK43.56+10.2610.54
16Antonin SmausSCM/TSM Jestedska oblast44.06+10.3610.56
17Josef NagySCM/TSM Jestedska oblast44.09+10.3910.57
18Sivert Sande KvermeFossum IF45.17+11.4711.14
19Johan Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb45.19+11.4911.14
20Alexander Repstad StoremyrIL Hauken45.45+12.1511.21
21Jonas MyhreKristiansand OK45.46+12.1611.21
22Vegard Øverli BergKongsberg OL46.48+13.1811.36
23Njaal Ellegaard MelbyVang OL48.34+15.0412.03
24Dan PavlovecSCM/TSM Jestedska oblast48.35+15.0512.03
25Anders VestølVegårshei IL49.04+15.3412.10
26Sindre Lysaker NorbomKonnerud IL49.14+15.4412.13
27Petr MelicharSCM/TSM Jestedska oblast49.30+16.0012.16
28Peter GisholtFossum IF50.49+17.1912.36
29Jakub BilySCM/TSM Jestedska oblast52.37+19.0713.03
30Odd-Anton HermansenKristiansand OK54.05+20.3513.25
31Martin AdamecSCM/TSM Jestedska oblast55.36+22.0613.47
32Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular56.01+22.3113.53
33Herman BrunborgNittedal OL58.17+24.4714.27
34Henrik Haga NesseHaugesund IL Orientering59.41+26.1114.48
35Eivind Berner MyhreFossum IF1.04.01+30.3115.53
36Ondrej BudskySCM/TSM Jestedska oblast1.04.02+30.3215.53
37Jakub BradacSCM/TSM Jestedska oblast1.05.26+31.5616.14
38Jonas Sjursen RuudIL Vindbjart1.08.34+35.0417.00
39Fredrik SveenVang OL1.12.33+39.0318.00
40Ole Gunnar Lund JensenOddersjaa SSK1.20.20+46.5019.56
41Erlend Fidje AndersenOK Sør1.28.33+55.0321.58
Kristian SkovlyIL Vindbjartdiskvalifisert

H 17-A kort

3 670 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Steinar AasBirkenes IL40.2110.59
2Andreas SommerfeltVegårshei IL47.43+7.2213.00
3Øyvind GlendrangeÅrvoll IL49.31+9.1013.29
4Frode SørensenIK Grane Arendal Orientering49.34+9.1313.30
5Sigurd Svaland AasKristiansand OK49.36+9.1513.30
6Yngve VetrhusSøgne og Songdalen OK52.07+11.4614.12
7Stig Erik ØrumSøgne og Songdalen OK56.49+16.2815.28
8Peter CarlsenRøyken OL1.03.05+22.4417.11
9Espen CowardOK Sør1.05.23+25.0217.48
10Guttorm NyhusBirkenes IL1.05.49+25.2817.56
11Jørn BerganVegårshei IL1.08.52+28.3118.45
12Ottar EideOdda OL1.16.54+36.3320.57
Steinar SundeSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert
Geir Jonny RingvollIK Grane Arendal Orienteringdiskvalifisert
Kurt KleppaÅlgård Orienteringdiskvalifisert

H 17-B

3 640 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Simon FeylingKolbotn og Skimt OL50.1113.47
2Morten AndresenOK Skeidi51.35+1.2414.10
3Arild NyhaugAsker Skiklubb52.47+2.3614.30
4Lars Andreas EenVoss IL56.36+6.2515.32
5Runar ThorstensenOppsal Orientering57.19+7.0815.44
6Assaf Bar-NathanLillomarka OL1.05.17+15.0617.56
7Morten CowardOK Sør1.06.25+16.1418.14
8Eivind KløvstadSandefjord OK1.07.40+17.2918.35
9Torodd KolbergsrudRøyken OL1.08.35+18.2418.50
10Frode RødølenVoss IL1.11.39+21.2819.41
11Tommy SæterKongsberg OL1.13.39+23.2820.14
11Bjørn A FriestadKristiansand OK1.13.39+23.2820.14
13Eiliv Bjarne LønningenOtra IL1.16.39+26.2821.03
14Olav HellandEgersund OK1.19.39+29.2821.52
15Tom André AlstadsætherEiker OL1.20.11+30.0022.01
16Espen Ekholt BergKongsberg OL1.20.23+30.1222.05
17Geir HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)1.24.02+33.5123.05
18Per Anders YtterbøAsker Skiklubb1.38.30+48.1927.03
19Geir Egil NorbomKonnerud IL1.39.53+49.4227.26
20Sander FeylingKolbotn og Skimt OL1.44.00+53.4928.34
Arild JørgensenOddersjaa SSKdiskvalifisert
Ronny ErvikOK Skeididiskvalifisert

H 17-C

3 310 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Erik HasliSnertingdal IF Orientering44.5113.32
2Frode TrøanKolbotn og Skimt OL47.30+2.3914.21
3Gunnar FosstveitRaumar Orientering48.26+3.3514.37
4Egil Christopher HoenEiker OL49.06+4.1514.50
5Tommy BirkelandEgersund OK49.59+5.0815.06
6Peter Preben PrebensenSkien OK50.21+5.3015.12
7Tony HalsallOtra IL1.03.17+18.2619.07
8Lars-Erik ØsterudEiker OL1.05.14+20.2319.42
9Svein-Tore Gåsvik NarvestadHalden SK1.11.01+26.1021.27
10Jon MyklatunSandnes IL (Rogaland)1.26.28+41.3726.07
11Tor Eckhoff GjermestadEgersund OK1.37.19+52.2829.24
12Marius Bull-Tornøe BjørkliRingerike OL1.39.04+54.1329.55
13Sverre KvilekvalSentrum OK2.05.09+1.20.1837.48

H 17-20

5 650 m, 36 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Matias Hodne HanischKristiansand OK47.178.22
2Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering48.04+0.478.30
3Marius PyttenKristiansand OK48.42+1.258.37
4Matej BurdaSCM/TSM Jestedska oblast49.37+2.208.46
5Bjørn Anders FlågenHeming Orientering49.39+2.228.47
6Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK50.29+3.128.56
7Johannes Bakke AashamarKristiansand OK51.31+4.149.07
8Tobias KristensenLarvik OK52.18+5.019.15
9Lavran ThorstensenOppsal Orientering53.14+5.579.25
10Mathias HermstadFreidig53.31+6.149.28
11Styrk Hundseid KamsvågFossum IF53.56+6.399.32
12Einar EkelandOddersjaa SSK54.13+6.569.35
13Michal BoránekUSK Prague54.37+7.209.40
14Tomas ThorSCM/TSM Jestedska oblast55.21+8.049.47
15Jørgen WulfsbergNydalens SK55.35+8.189.50
16Sebastian DalandKristiansand OK56.15+8.589.57
17Vit KostejnSCM/TSM Jestedska oblast56.58+9.4110.04
18Vojtech MelicharSCM/TSM Jestedska oblast57.45+10.2810.13
19Ondrej BekSCM/TSM Jestedska oblast59.17+12.0010.29
20Vetle Elias LynnebakkenKristiansand OK59.33+12.1610.32
21Henrik UpsalNTNUI1.00.19+13.0210.40
22Knut KyrkjebøTIF Viking1.02.02+14.4510.58
23Jan SmausSCM/TSM Jestedska oblast1.02.46+15.2911.06
24Miroslav JanecekSCM/TSM Jestedska oblast1.03.44+16.2711.16
25John RundeKristiansand OK1.08.09+20.5212.03
26Krystof KaratsiolisSCM/TSM Jestedska oblast1.08.24+21.0712.06
27Henrik HamreforsVästerås SOK1.08.36+21.1912.08
28Johannes DjupeslandHaugesund IL Orientering1.10.52+23.3512.32
29Marek NovotnySCM/TSM Jestedska oblast1.13.46+26.2913.03
30Ole Martin EdstrømOppsal Orientering1.14.39+27.2213.12
31Even FossumIK Grane Arendal Orientering1.22.31+35.1414.36
32Ove HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)1.24.14+36.5714.54
33Jostein BaustadHaugesund IL Orientering1.29.54+42.3715.54
34Tomas HlubucekSCM/TSM Jestedska oblast1.34.28+47.1116.43
Kristian NyhusBirkenes ILdiskvalifisert
Joar FuglestadÅlgård Orienteringdiskvalifisert

H 21-

6 890 m, 41 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Vegard DanielsenKristiansand OK50.547.23
2Jostein AndersenNydalens SK52.12+1.187.34
3Gaute FriestadKristiansand OK53.47+2.537.48
4Christian BøenKristiansand OK54.08+3.147.51
5Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett57.46+6.528.23
6Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK59.02+8.088.34
7Tomas DlabajaSCM/TSM Jestedska oblast1.00.23+9.298.45
8Harald Astrup ArnesenHeming Orientering1.01.38+10.448.56
9Dan WolfSCM/TSM Jestedska oblast1.03.53+12.599.16
10Nicholas MorganMalvik IL1.04.13+13.199.19
11Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering1.04.21+13.279.20
12Eivind Romberg KvaaleBø OL1.05.56+15.029.34
13Såmund BotnenNOTEAM1.08.08+17.149.53
14Haakon IngvaldsenNydalens SK1.08.47+17.539.58
15Nils Albert AamandIdrettslaget Dyre Vaa1.08.48+17.549.59
16Håvard Krey HansenOK Silsand1.09.04+18.1010.01
17Sigve BotnenBø OL1.10.10+19.1610.11
18Jan CechlovskySCM/TSM Jestedska oblast1.10.31+19.3710.14
19Knut Sveinung Holth RekaaRøyken OL1.10.35+19.4110.14
20Martin Holth JohannessenRøyken OL1.11.15+20.2110.20
21Øystein BotnenBø OL1.11.19+20.2510.21
22Jan PicekSCM/TSM Jestedska oblast1.12.18+21.2410.29
23Lasse KløvstadSandefjord OK1.13.18+22.2410.38
24Thomas HadlandEgersund OK1.14.00+23.0610.44
25Simen A BjøringsøyNydalens SK1.14.22+23.2810.47
26Tomas KobrSCM/TSM Jestedska oblast1.19.32+28.3811.32
27Hallvard TyldumEmblem IL1.20.34+29.4011.41
28Jonathan AlbonVaregg Fleridrett1.26.09+35.1512.30
29Håkon Nergaard BergStokke IL1.33.40+42.4613.35
30Jan KocibSCM/TSM Jestedska oblast1.40.36+49.4214.36
31Ondrej VanisSCM/TSM Jestedska oblast1.43.41+52.4715.02
32Tomas KrenekSCM/TSM Jestedska oblast1.57.33+1.06.3917.03
33Espen KarlsenStavanger Orienteringsklubb2.04.56+1.14.0218.07
34Stanislav NejmanSCM/TSM Jestedska oblast2.07.34+1.16.4018.30
Kristian BråtenFørde ILdiskvalifisert
Pål SkogedalAsker Skiklubbdiskvalifisert
Jostein MoeTorridal ILdiskvalifisert
Eirik Holth JohannessenRøyken OLdiskvalifisert
Jørgen HetlandEgersund OKdiskvalifisert
Lars Sigve OftedalÅlgård Orienteringdiskvalifisert
Audun WeltzienIL Tyrvingbrutt

H 35-

5 650 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Lars AurebekkFredrikstad SK53.319.28
2Frode Øverøyen BalchenOddersjaa SSK56.18+2.479.57
3Kim RichterSandnes IL (Rogaland)1.09.03+15.3212.13
4Pavel PachnerSCM/TSM Jestedska oblast1.10.17+16.4612.26
5Svein SundeSøgne og Songdalen OK1.10.22+16.5112.27
6Petr BoránekUSK Prague1.13.04+19.3312.55
7Hans Christian Granly FalkenbergStavanger Orienteringsklubb1.15.15+21.4413.19
8Per Henrik ZagarLarvik OK1.28.24+34.5315.38

H 40-

5 400 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Tallak Olav GrytingGjerstad IL48.078.54
2Espen DanevadFredrikstad SK49.21+1.149.08
3Vegard PeikliSandnes IL (Rogaland)50.50+2.439.24
4Kjell Arne HålandOK Sør51.19+3.129.30
5Hans TrøanNittedal OL51.54+3.479.36
6Sturle FurlandSandefjord OK54.28+6.2110.05
7Stig DalsørenKristiansand OK56.57+8.5010.32
8Ståle ThortveitSøgne og Songdalen OK58.52+10.4510.54
9Asbjørn BygglandHøydalsmo IL59.02+10.5510.55
10Idar TveitOtra IL59.16+11.0910.58
11Eivind Frode RindeBø OL59.56+11.4911.05
12Martin BjørkenesHisøy OK1.01.22+13.1511.21
13Asle ÅsmulBirkenes IL1.05.13+17.0612.04
14Steinar LandeBø OL1.05.28+17.2112.07
15Johs HjelmstadBækkelagets SK1.06.38+18.3112.20
16Knut Jostein SætnanFossum IF1.08.54+20.4712.45
17Espen RøsteKongsberg OL1.10.28+22.2113.02
18Svein Erik WiigSøgne og Songdalen OK1.10.53+22.4613.07
19Gunnar PettersonEgersund OK1.11.56+23.4913.19
20Arild FlatenVegårshei IL1.13.13+25.0613.33
21Bjørnar André HaugSandnes IL (Rogaland)1.14.21+26.1413.46
22Steinar EastwoodLillomarka OL1.17.03+28.5614.16
23Ola BratlieIL BUL-Tromsø1.20.14+32.0714.51
24Jan Erik TinderholtOK Skeidi1.22.02+33.5515.11
25Marcel NiederhauserAskøy OL1.26.57+38.5016.06
26Lars Ole ThunoldPorsgrunn OL1.29.05+40.5816.29
27Atle BorgersenHedrum OL1.29.46+41.3916.37
28Trond MyhreFossum IF1.36.37+48.3017.53
29Lars FolgerøSauda Orienteringsklubb1.42.08+54.0118.54
30Sander StielstraSauda Orienteringsklubb1.48.45+1.00.3820.08
Torbjørn Blom-hagenFossum IFdiskvalifisert
Eivind LonaWing OKdiskvalifisert

H 45-

4 980 m, 48 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Thomas FrostAlta OL42.398.33
2Magnus LandstadSandnes IL (Rogaland)44.00+1.218.50
3Kenneth WesterheimStord Orientering44.02+1.238.50
4Knut Harald HyllesethSentrum OK45.07+2.289.03
5Frode NysæterSkien OK48.04+5.259.39
6Oddgeir EikeskogSandnes IL (Rogaland)48.16+5.379.41
7Einar GisholtFossum IF49.21+6.429.54
8Øyvind FlaattenOK Skeidi49.41+7.029.58
9Christian JomaasFossum IF50.12+7.3310.04
10Tor BrennaNittedal OL50.15+7.3610.05
11Geir TorgersenHalden SK50.24+7.4510.07
12Per Olav GulbrandsenLarvik OK51.20+8.4110.18
13Trond GjelstadSandefjord OK51.29+8.5010.20
14Jesper Fenger-GrønOK Snab52.13+9.3410.29
15Kimme ArnesenHeming Orientering53.02+10.2310.38
16Truls KvaaseBækkelagets SK53.20+10.4110.42
17Kjetil DammTIF Viking54.24+11.4510.55
18Håkon BrynjulfsenOK Silsand55.15+12.3611.05
19Bjørn Idar SætranIF Trauma1.01.20+18.4112.18
20Vidar GjelstadOppsal Orientering1.01.37+18.5812.22
21Olav HasaasFossum IF1.01.50+19.1112.24
22Svein-Erik KvameGanddal IL1.02.32+19.5312.33
23Nils Tore PuntervoldEgersund OK1.03.21+20.4212.43
24Ole Edvard HjortlandLarvik OK1.03.44+21.0512.47
25Johan JebsenHeming Orientering1.04.24+21.4512.55
26Torstein KvaaleAsker Skiklubb1.04.38+21.5912.58
27Espen FeylingKolbotn og Skimt OL1.04.56+22.1713.02
28Pål WinbergOK Skeidi1.05.05+22.2613.04
29Anders FlågenHeming Orientering1.05.29+22.5013.08
30Bjørn-Willy ArntzenLierbygda OL1.06.13+23.3413.17
31Gunnar Engen VikNydalens SK1.06.25+23.4613.20
32Tom KristensenLarvik OK1.06.36+23.5713.22
33Jørgen FrøydLarvik OK1.07.02+24.2313.27
34Sverre WisløffAsker Skiklubb1.07.37+24.5813.34
35Bjart Are HellenTIF Viking1.08.36+25.5713.46
36Jarle SolbakkenSauda Orienteringsklubb1.08.49+26.1013.49
37Dag WangLillomarka OL1.11.35+28.5614.22
38Jon SkriubakkenPorsgrunn OL1.13.08+30.2914.41
39Øystein FuglestadÅlgård Orientering1.19.13+36.3415.54
40Inge HaugeHisøy OK1.19.16+36.3715.55
41Christian ReuschHeming Orientering1.19.50+37.1116.01
42Jone SæbbøStavanger Orienteringsklubb1.22.02+39.2316.28
43Erik EngløkkHaugesund IL Orientering1.24.44+42.0517.00
44Kjell Rune Logan-HalvorsrudMelhus IL1.32.45+50.0618.37
45Ove KjetsåOtra IL1.36.58+54.1919.28
46Ola Peter Krohn GjessingHeming Orientering1.44.57+1.02.1821.04
47Espen JohnsenHedrum OL1.48.01+1.05.2221.41
Pål BårdsenStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert

H 50-

4 380 m, 41 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Per Olav NærestadIF Trauma39.519.05
2Stein Arne OlsenStavanger Orienteringsklubb41.03+1.129.22
3Tore JuvikIL Gular41.20+1.299.26
4Morten AamodtSandnes IL (Rogaland)41.52+2.019.33
5Kjetil WirakStavanger Orienteringsklubb42.17+2.269.39
6Terje UrfjellIL Imås42.34+2.439.43
7Håkon DanevadÅs-NMBU Orientering42.44+2.539.45
8Helge GisholtOK Skeidi43.01+3.109.49
9Bjørn HøllelandFana IL43.23+3.329.54
10Juha VienaRingerike OL43.31+3.409.56
11Knut Erling ØenHeming Orientering43.40+3.499.58
12Vidar SkjerveVerdal OK43.55+4.0410.01
13Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering44.55+5.0410.15
14Stein-Erik ScheieOK Sør45.15+5.2410.19
15Leif HaajanenOK Raseborg45.21+5.3010.21
16Øyvind HyllesethSkien OK48.24+8.3311.03
17Jon Terje EkelandOddersjaa SSK48.41+8.5011.06
18Ole TørnqvistFana IL49.54+10.0311.23
19Idar BrekkeÅs-NMBU Orientering50.22+10.3111.29
20Jan Petter HansenIL Gular51.11+11.2011.41
21Sturle OmdalSandnes IL (Rogaland)51.20+11.2911.43
22Helge FossøyØyestad IF allianse51.33+11.4211.46
23Pål AuglandBergens TF53.09+13.1812.08
24Per Olav HaarrGanddal IL53.15+13.2412.09
25Rune MalmeiSandnes IL (Rogaland)53.22+13.3112.11
26Lasse ArnesenHeming Orientering54.12+14.2112.22
27Vegard HaldenNydalens SK54.36+14.4512.27
28Terje LinløkkenØstmarka OK54.44+14.5312.29
29Helge Aronsen HæstadIL BUL-Tromsø54.57+15.0612.32
30Nils Harald StaffOL Toten-Troll54.58+15.0712.32
31Ole Petter VestølVegårshei IL55.27+15.3612.39
32Are SkindloIF Trauma55.37+15.4612.41
33Nils John VestølStavanger Orienteringsklubb56.51+17.0012.58
34Ingvar BraatenModum OL1.06.58+27.0715.17
35Øyvind Johannessen LinneboAsker Skiklubb1.09.16+29.2515.48
36Jan-Einar ØvremoÅlgård Orientering1.09.17+29.2615.49
37Jørn MoeFet OL1.10.48+30.5716.09
38Frode KamsvågIL Tyrving1.11.16+31.2516.16
39Egil FossumIK Grane Arendal Orientering1.11.40+31.4916.21
40Magne LøeNotodden OL1.12.20+32.2916.30
41Hans Martin SkovlyIL Vindbjart2.16.17+1.36.2631.06

H 55-

4 030 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Lars FremstadLarvik OK40.3610.04
2Egil Wickstrand IversenHeming Orientering42.49+2.1310.37
3Kjell MarksetIL Koll43.59+3.2310.54
4Kristen RibeKristiansand OK44.45+4.0911.06
5Geir BjaanesSandnes IL (Rogaland)45.07+4.3111.11
6Svein Harald HansenOK Silsand45.21+4.4511.15
7Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL45.38+5.0211.19
7Jon BjørgumKristiansand OK45.38+5.0211.19
9Svein S JacobsenIL Tyrving47.00+6.2411.39
10Øivind SæbøKristiansand OK47.04+6.2811.40
11Martin GranlyLillomarka OL47.58+7.2211.54
12John HansenKristiansand OK48.57+8.2112.08
13Lasse JohnsenOddersjaa SSK49.35+8.5912.18
14Morten KarlsenMåren OK49.45+9.0912.20
15Johan LundeIL Koll50.06+9.3012.25
16Tor LohneSøgne og Songdalen OK51.42+11.0612.49
17Onno VerberneOL Toten-Troll52.06+11.3012.55
18Magne DølemoOK Sør54.06+13.3013.25
19Bjørn ChristensenØstmarka OK54.38+14.0213.33
20Ulf HamreforsVästerås SOK59.47+19.1114.50
21Eirik NordhagenÅs-NMBU Orientering1.00.28+19.5215.00
22Morten HulløenKristiansand OK1.00.53+20.1715.06
23Terje HenriksenAsker Skiklubb1.02.45+22.0915.34
24Leif Gunnar HovdenHalsnøy OL1.09.43+29.0717.17
25Kjetil KløvstadSandefjord OK1.11.07+30.3117.38
26Hans Henrik FremmingHeming Orientering1.12.58+32.2218.06
27Øystein MelbyVang OL1.14.10+33.3418.24
28Christian SchibstedRøyken OL1.15.59+35.2318.51
29Tore LindaasElverum OK1.18.42+38.0619.31
30Roald KjetsåOtra IL1.29.24+48.4822.11
31Tore KarlsenStavanger Orienteringsklubb1.41.33+1.00.5725.11
32Erik HøivoldKongsberg OL1.53.05+1.12.2928.03
Per KaarbyFossum IFdiskvalifisert

H 60-

3 850 m, 30 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Bjørn GrindeOslostudentenes IK40.3510.32
2Arve GlittumOK Skeidi41.43+1.0810.50
3Harald HoviSkien OK41.53+1.1810.52
4Arild BjørkenesMarnardal IL42.26+1.5111.01
5Torgeir StrandhagenRøyken OL43.57+3.2211.24
6Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK45.53+5.1811.55
7Are EriksenOslostudentenes IK47.40+7.0512.22
8Magne VollenOslostudentenes IK49.45+9.1012.55
9Dag MoeKristiansand OK50.26+9.5113.05
10Øivind FadumSande Sportsklubb50.40+10.0513.09
11Ketil KvaaleHøydalsmo IL51.53+11.1813.28
12Terje RasmussenOL Tønsberg og omegn52.24+11.4913.36
13Stig Hultgreen KarlsenOppsal Orientering54.48+14.1314.14
14Jarle BotnenBø OL56.02+15.2714.33
15Arvid MydlandEgersund OK58.41+18.0615.14
16Per Chr. HagenBø OL58.52+18.1715.17
17Stein TurtumøygardMåren OK1.01.25+20.5015.57
18Kjell SandåkerIL Imås1.01.43+21.0816.01
19Peter Foppenolv MINOR1.05.27+24.5217.00
20Jon A BjørgumIL Vindbjart1.07.02+26.2717.24
21Gunnar BråtenVoss IL1.08.14+27.3917.43
22Erling StrandBergens TF1.08.54+28.1917.53
23Morten BenestadIK Grane Arendal Orientering1.09.21+28.4618.00
24Bernt HeggøyVoss IL1.10.17+29.4218.15
25Ove OalandGanddal IL1.13.09+32.3419.00
26Stein CowardOK Sør1.17.09+36.3420.02
27Morten JohannessenRøyken OL1.24.31+43.5621.57
28Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn1.39.26+58.5125.49
Gunnar SakseidStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
Øivind PedersenOK Skeididiskvalifisert

H 65-

3 800 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jan Arve SolliAskøy OL43.4511.30
2Gunnar Dag TøråIK Grane Arendal Orientering44.52+1.0711.48
3Tor TrøanHadeland OL45.40+1.5512.01
4Widar TrømborgSande Sportsklubb45.45+2.0012.02
5Finn PettersenGjerstad IL47.52+4.0712.35
5Kjell Audun SundsdalMelum IL47.52+4.0712.35
7Frank Glad BalchenOddersjaa SSK50.07+6.2213.11
8Erik HodneOddersjaa SSK50.17+6.3213.13
9Atle RemmePorsgrunn OL51.18+7.3313.30
10Sveinung RekaaNotodden OL53.11+9.2613.59
11Per ØhlckersIL Tyrving54.39+10.5414.22
12Jostein KorsvikOK Sør55.56+12.1114.43
13Kjell Walter SørensenIK Grane Arendal Orientering57.01+13.1615.00
14Ragnar Niemi BergStokke IL58.09+14.2415.18
15Atle BergsethVaregg Fleridrett1.01.33+17.4816.11
16Hans Tore SandsdalenOddersjaa SSK1.02.59+19.1416.34
17Øyvin SimonsenIL Imås1.06.22+22.3717.27
18Martin NaufHedrum OL1.07.54+24.0917.52
19Tore BerntsenSøgne og Songdalen OK1.08.47+25.0218.06
20Jiri UrvalekPorsgrunn OL1.11.32+27.4718.49
21Hogne KjæråsAndebu IL1.12.58+29.1319.12
22Anders WaageFreidig1.42.42+58.5727.01
Øystein HalvorsenKristiansand OKdiskvalifisert
Svein ØderudKristiansand OKdiskvalifisert

H 70-

3 800 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1John Thomas PetersenNittedal OL48.1912.42
2Knut SkjævelandGanddal IL52.43+4.2413.52
3Harald WesterheimFitjar IL55.14+6.5514.32
4Ragnar FremmerlidIK Grane Arendal Orientering56.13+7.5414.47
5Erik Johan GrorudHaslum IL58.51+10.3215.29
6Hans StordalOL Tønsberg og omegn59.50+11.3115.44
7Ragnar HillestadLardal OL1.01.16+12.5716.07
8Bjørn W. LudvigsenSturla, IF1.01.20+13.0116.08
9Lars Martin GjeinStokke IL1.02.41+14.2216.29
10John Ivar KjellevoldModum OL1.03.25+15.0616.41
11Øistein ÅsmulOL Trollelg1.09.02+20.4318.10
11Geir TrøanKolbotn og Skimt OL1.09.02+20.4318.10
13Konrad BeckerOLG Basel1.09.11+20.5218.12
14Ole Kristian LauvnesKristiansand OK1.09.27+21.0818.16
15Floke BredlandSøgne og Songdalen OK1.13.11+24.5219.15
16Erling LauvrakIL Imås1.13.22+25.0319.18
17Sigurd N. AndersenSøgne og Songdalen OK1.14.24+26.0519.34
18Helge RevhaugRingerike OL1.16.34+28.1520.08
19Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb1.16.45+28.2620.11
20Thor PalmgrenHalden SK1.17.03+28.4420.16
21Bjørn A. SchouOK Sør1.17.11+28.5220.18
22Lars Ole Dahl LarsenSilkeborg OK1.17.53+29.3420.29
23Tor Svein LangåsOddersjaa SSK1.20.30+32.1121.11
24Svein MyklandTorridal IL1.31.27+43.0824.03
25Arne Kristian SkiftenesIL Imås1.33.09+44.5024.30
26Olav SolbergBø OL1.33.16+44.5724.32
27Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orientering1.49.52+1.01.3328.54
28Øyvind EgeskogStavanger Orienteringsklubb1.50.27+1.02.0829.03
29Arne BrandsbergEgersund OK2.11.45+1.23.2634.40
30Arne Hallvard HolteOddersjaa SSK2.32.22+1.44.0340.05
Jan JansenOK Mossdiskvalifisert
Rolf MikkelsenIL Imåsdiskvalifisert
Steinar SlettemarkStord Orienteringdiskvalifisert

H 75-

2 620 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jon C. FougnerHeming Orientering42.4016.17
2Alfred SteinerOLC Kapreolo44.11+1.3116.51
3Ingolf DybvikStord Orientering44.44+2.0417.04
4Bjørn EgnerHeming Orientering45.21+2.4117.18
5Anton LommeHedrum OL52.47+10.0720.08
6Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag54.56+12.1620.58
7Tor Eivind EdvardsenLarvik OK55.31+12.5121.11
8Arild TelstøIL Vindbjart58.10+15.3022.12
9Tom SletnerRøyken OL1.02.00+19.2023.39
10Helge HalvorsenLarvik OK1.23.15+40.3531.46
Oddvar GjelstadSandefjord OKdiskvalifisert

H 80-

2 620 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Leiv HopeKongsberg OL55.2821.10
2Einar JørundlandOK Sør58.16+2.4822.14
3Kjell GjersdalStavanger Orienteringsklubb59.30+4.0222.42
4Kjell H. EriksenFossum IF1.06.50+11.2225.30
5Magnar NilsenKolbotn og Skimt OL1.15.52+20.2428.57
Helge KvaaseBækkelagets SKdiskvalifisert

D 10-12N

2 040 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Ingrid Stigen BygglandHøydalsmo IL18.259.01
2Silje Gåsvik NarvestadHalden SK19.019.19
3Kristina Fidje GrytingGjerstad IL22.0310.48
4Sofie Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL25.0912.19
5Ingrid RingvollIK Grane Arendal Orientering27.4713.37
6Malena Bråten GabrielsenVoss IL29.2614.25
7Ingrid Karoline MølstreSandnes IL (Rogaland)30.0714.45
8Amanda Daltveit SlettebøFana IL34.4217.00
9Sofia Daltveit SlettebøFana IL35.4917.33
10Ida VatlandFossum IF39.0119.07
11Marie Trøan HvamstadHadeland OL39.0519.09
12Julie Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb43.3121.19

H 10-12N

2 040 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Martin Christoffer BorgIL Koll13.376.40
2Johannes Salvesen-LundeIL Koll15.197.30
3Ole Kristian Omdal TharaldsenIL Vindbjart17.108.24
4Stene FeylingKolbotn og Skimt OL17.228.30
5Sindre Solheim EideOdda OL17.478.43
6Sigurd AsplinIL Koll18.168.57
7Magnus Svaland DaleOL Vallset/Stange20.119.53
8Oliver Johan Moe SyvertsenTorridal IL20.129.54
9Eskil TrøanKolbotn og Skimt OL21.1110.23
10Niclas GunnerødStokke IL22.0510.49
11Sondre Harstad RindeBø OL22.4611.09
12Lars KostølKristiansand OK23.1411.23
13Tobias Harstad RindeBø OL23.1711.24
14Markus MollestadKristiansand OK23.4611.39
15Brage FosstveitRaumar Orientering29.0514.15
16Markus Bråten RødølenVoss IL29.1614.20
17Carl Marcus Eckhoff GjermestadEgersund OK31.3715.29
18Thord SolheimSandnes IL (Rogaland)43.0721.08
19Eimund Øverli BergKongsberg OL1.03.2331.04

D 45AK

3 210 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Hanne NarvestadHalden SK42.2613.13
2Gerd Karin VestølVegårshei IL46.24+3.5814.27
3Randi L.H. BirkelandEgersund OK51.55+9.2916.10
4Nina Glendrange WoldStavanger Orienteringsklubb53.22+10.5616.37
5Anita SælevikHaugesund IL Orientering54.10+11.4416.52
6Hege WangLillomarka OL55.08+12.4217.10
7Cathrine PalmgrenKolbotn og Skimt OL55.52+13.2617.24
8Eli Serine EikeskogSandnes IL (Rogaland)56.05+13.3917.28
9Toini SkyttersæterKonnerud IL58.03+15.3718.05
10Anne Karin ThorstensenOppsal Orientering59.21+16.5518.29
11Torun DyrkornEiker OL1.02.20+19.5419.25
12Liv Grete VollHaugesund IL Orientering1.05.05+22.3920.16
13Ylva Svanberg HelleTIF Viking1.06.45+24.1920.47
14Torild MyrliTIF Viking1.16.18+33.5223.46
15Vanessa VenemaSauda Orienteringsklubb1.17.19+34.5324.05
16Trude KyrkjebøTIF Viking1.18.58+36.3224.36
17Linda Fenger-GrønOK Snab1.20.13+37.4724.59
18Brit Vivian MelingStavanger Orienteringsklubb1.32.02+49.3628.40
19May-lill DammTIF Viking1.40.09+57.4331.11

H 45AK

3 210 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jørn MyrlandNotodden OL34.4910.50
2Arnstein DaleOL Vallset/Stange36.03+1.1411.13
3Geir BråtenVegårshei IL43.33+8.4413.34
4Øivind StenstadOddersjaa SSK45.36+10.4714.12
5Torgeir ErdvigIL Høvdingen48.15+13.2615.01
6Geir Henrik HirschIF Trauma49.07+14.1815.18
7Nils Egil JohannessenIL Høvdingen49.26+14.3715.23
8Jan Helge KjøstvedtIL Høvdingen50.33+15.4415.44
9Trygve VollHaugesund IL Orientering52.00+17.1116.11
10Per Jarle EikelandOL Tønsberg og omegn52.52+18.0316.28
11Svein Roar JonsmyrBirkenes IL55.02+20.1317.08
12Martin FrischknechtAlta OL57.28+22.3917.54
13Tor OlsenIF Trauma58.43+23.5418.17
14Audun KjøstvedtIL Høvdingen59.00+24.1118.22
15Erik Utne VieHaugesund IL Orientering1.02.44+27.5519.32
16Svein EidetIL Vindbjart1.12.16+37.2722.30
17Jørgen NilsenStavanger Orienteringsklubb1.32.32+57.4328.49
Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orienteringdiskvalifisert

Åpen A

3 670 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Lacho IlievHalden SK31.028.27
2Iliana IlievaHalden SK37.09+6.0710.07
3Atle Wendel ScheieOK Sør39.25+8.2310.44
4Dag Helland  HansenIL Tyrving39.51+8.4910.51
5Julie BøbelNydalens SK39.58+8.5610.53
6Anders FossøyNotodden OL46.36+15.3412.41
7Arne KristensenStokke IL48.44+17.4213.16
8Tiri RebårdSandefjord OK50.34+19.3213.46
9Jan Arild JohnsenFossum IF50.52+19.5013.51
10Frank SandbergFlyfemkamp55.01+23.5914.59
11Lars Rønning JohansenMåren OK59.56+28.5416.19
12Jan F. H. KristensenKlubbløs1.00.42+29.4016.32
13Jon KvisliBø OL1.00.48+29.4616.34
14Mads Wendel ScheieOK Sør1.02.08+31.0616.55
15Einar KlavenesSandefjord OK1.02.13+31.1116.57
16Kenneth ÅnonsenØyestad IF allianse1.02.25+31.2317.00
17Ingrid StrandeSkien OK1.05.05+34.0317.44
18Tore Fidje GjerstadGjerstad IL1.07.05+36.0318.16
19Jørgen LienSandefjord OK1.14.20+43.1820.15
20Geir Anders HadlandEgersund OK1.15.05+44.0320.27
21Ingrid TveiteÅs-NMBU Orientering1.16.20+45.1820.47
22William HarterNOTEAM1.17.16+46.1421.03
23Rasmus Fenger-GrønOK Snab1.17.25+46.2321.05
24Erik Nistad NesseHaugesund IL Orientering1.22.44+51.4222.32
25Åge AashammarFlosta IL1.28.10+57.0824.01
26Atle T AndersenOK Sør1.29.52+58.5024.29
27Marion AmundsenRingerike OL1.36.19+1.05.1726.14
28Rune HultgreenOppsal Orientering1.57.10+1.26.0831.55

Åpen B

3 640 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Eli StrandeRingerike OL55.1315.10
2Gry Merete OlaisenÅs-NMBU Orientering1.00.58+5.4516.44
3Per GustafssonKongsberg OL1.02.39+7.2617.12
4Rebekka BråtenVoss IL1.03.18+8.0517.23
5Bente  KvermeFossum IF1.04.03+8.5017.35
6Tor Kjetil NilsenBø OL1.05.20+10.0717.56
7Toril WiigNOTEAM1.07.29+12.1618.32
8Elisabet BråtenVoss IL1.12.00+16.4719.46
9Hege Rønning JohansenMåren OK1.16.06+20.5320.54
10Christine ØhlenschlægerSilkeborg OK1.17.38+22.2521.19
11Ida Solheim EideOdda OL1.18.06+22.5321.27
12Roger ØstvoldHeming Orientering1.18.26+23.1321.32
13Jørn Idar EllingsenKonnerud IL1.22.08+26.5522.33
14Solveig Nyaas KjæveBø OL1.29.07+33.5424.28
15Ingrid Elise VingerhagenNOTEAM1.30.29+35.1624.51
16Randi RothSandnes IL (Rogaland)1.33.47+38.3425.45
17Wenche RydningFlyfemkamp1.47.12+51.5929.27
18Toril EgnerHeming Orientering1.47.38+52.2529.34
19Monica SyrdalHeming Orientering1.53.35+58.2231.12
Reidun Margrete KarlsenStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
Fredrik WulfsbergIL Kolldiskvalifisert
Øystein VatlandKlubbløsdiskvalifisert

Åpen C

3 310 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Frode JensenOddersjaa SSK49.2714.56
2Helle HodneOddersjaa SSK51.09+1.4215.27
3Geir Strande SyrristRingerike OL52.49+3.2215.57
4Brostrup LandstadSandnes IL (Rogaland)53.10+3.4316.03
5Svein Ove GjeruldsenØyestad IF allianse53.55+4.2816.17
6Marianne TveterNittedal OL55.40+6.1316.49
7Trygve Haga NesseHaugesund IL Orientering1.01.22+11.5518.32
8Katrine Haga NesseHaugesund IL Orientering1.02.08+12.4118.46
9Kristine AmlieIL Tyrving1.11.27+22.0021.35
10Johannes S. ØyreOdda OL1.11.59+22.3221.44
11Jonas Spilde HasaasFossum IF1.14.21+24.5422.27
12Nora HannisdalRingerike OL1.14.23+24.5622.28
13Wenche BrobakkenSnertingdal IF Orientering1.15.01+25.3422.39
14Eli Signe KvaaleNOTEAM1.15.56+26.2922.56
15Jone ValdalSandnes IL (Rogaland)1.17.01+27.3423.16
16May Bente ValdalSandnes IL (Rogaland)1.17.05+27.3823.17
17Anne Grethe PapeKonnerud IL1.21.59+32.3224.46
18Torgeir SalvesenAsker Skiklubb1.26.37+37.1026.10
19Ann Merete HandegårdVoss IL1.28.24+38.5726.42
20Merethe OlsenFlyfemkamp1.37.40+48.1329.30
21Liv SkrettingTorridal IL1.38.49+49.2229.51
22Adriana EikKristiansand OK1.49.00+59.3332.55
23Berit SolheimSandnes IL (Rogaland)1.50.48+1.01.2133.28
24Andreas SommerbakkStatoil BIL2.09.26+1.19.5939.06
Chris EknesVoss ILdiskvalifisert
Tone HandegårdVoss ILdiskvalifisert

D 15-16B

3 640 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Tuva HepburnKristiansand OKdiskvalifisert

H 15-16B

3 640 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Anund NyhusBirkenes ILdiskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor