Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sørlandsgaloppen 2016, dag 2

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sørlandsgaloppen 2016
Arrangørorganisasjoner: Birkenes IL / IL Høvdingen / IL Vindbjart / Kristiansand OK / Oddersjaa SSK / OK Sør / Søgne og Songdalen OK
Dato: torsdag 7 juli 2016 - søndag 10 juli 2016

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

D 11-12

2 080 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn18.028.40
2Kaja PeikliSandnes IL (Rogaland)20.17+2.159.45
3Marie KravdalGjø-Vard OL21.22+3.2010.16
4Alida OftedalÅlgård Orientering21.27+3.2510.18
5Synne SandvenNotodden OL23.07+5.0511.06
6Hannah Syrdal ØenHeming Orientering23.49+5.4711.27
7Sigrid NermoenØstmarka OK25.09+7.0712.05
8Maria KostølKristiansand OK25.43+7.4112.21
9Tonje JohnsenØyestad IF allianse25.45+7.4312.22
10Martha WisløffAsker Skiklubb27.08+9.0613.02
11Maria StødleKristiansand OK27.21+9.1913.08
12Alise Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb27.31+9.2913.13
13Maren Aure SkogedalAsker Skiklubb29.14+11.1214.03
14Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL30.23+12.2114.36
15Ine Bjaadal WinbergOK Skeidi30.56+12.5414.52
16Iril RingheimLarvik OK33.19+15.1716.01
17Ingvild Berner MyhreFossum IF33.53+15.5116.17
18Anne ØstvoldHeming Orientering34.58+16.5616.48
19Ragnhild Blom-HagenFossum IF35.35+17.3317.06
20Amalie RingvollIK Grane Arendal Orientering37.24+19.2217.58
21Ingvild Øverli BergKongsberg OL38.53+20.5118.41
22Helene Hoel JomaasFossum IF39.13+21.1118.51
23Nora Arentz HagenSandefjord OK45.23+27.2121.49
24Ingvild GustafssonKongsberg OL45.38+27.3621.56
25Thea Beate PuntervoldEgersund OK46.06+28.0422.09
26Kaja Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)48.51+30.4923.29
27Flora HänselSV Lengefeld48.56+30.5423.31
28Marte Roth AarskogSandnes IL (Rogaland)57.30+39.2827.38

D 13-14

2 230 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kristine KravdalGjø-Vard OL17.367.53
2Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL19.19+1.438.39
3Maya Jones ArnesenHeming Orientering21.24+3.489.35
4Sara Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb21.38+4.029.42
5Ada Helene OlsenIF Trauma21.51+4.159.47
6Pia Young VikNydalens SK22.16+4.409.59
7Vilde Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb23.35+5.5910.34
8Mia HirschIF Trauma23.39+6.0310.36
9Fanny SkindloIF Trauma23.42+6.0610.37
10Anna BudskaSCM/TSM Jestedska oblast24.34+6.5811.00
11Ida Sofie HjortlandLarvik OK24.41+7.0511.04
12Ine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering25.40+8.0411.30
13Marie Roll-TørnqvistFana IL25.53+8.1711.36
14Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering27.35+9.5912.22
15Ida Marie FlågenHeming Orientering28.13+10.3712.39
16Lise MikkelsenIK Grane Arendal Orientering28.40+11.0412.51
17Live ØstvoldHeming Orientering29.38+12.0213.17
18Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular31.51+14.1514.16
19Alexandra LinløkkenØstmarka OK32.36+15.0014.37
20Selma HøivoldKongsberg OL34.35+16.5915.30
21Petra HoveidAsker Skiklubb34.38+17.0215.31
22Dina Marie SalvesenAsker Skiklubb36.09+18.3316.12
23Julie ChristiansenKristiansand OK56.22+38.4625.16
24Kristine Bog VikaneFana IL57.46+40.1025.54

D 13-16C

2 070 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ida Therese Guttormsen SørumSkien OK21.0410.10
2Silje Berner MyhreFossum IF27.01+5.5713.03
3Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK29.29+8.2514.14
4Maren KjøstvedtIL Høvdingen30.18+9.1414.38
5Anna Trindade EriksenNydalens SK31.47+10.4315.21
6Silje JohnsenØyestad IF allianse32.45+11.4115.49
7Nora Haakstad EllingsenKonnerud IL33.24+12.2016.08
8Åsta Firing SimonsenAndebu IL38.38+17.3418.39
9Ingrid MosfjellBirkenes IL39.31+18.2719.05
10Andrea SortedalOK Skeidi45.27+24.2321.57
11Julie EikelandOL Tønsberg og omegn56.21+35.1727.13
Victoria Roll-ToftFana ILdiskvalifisert

D 13-16N

1 970 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingvild JohnsenHedrum OL15.277.50
2Ingrid TrøanKolbotn og Skimt OL36.30+21.0318.31
3Hanne-Emilie Svanberg HelleTIF Viking55.41+40.1428.15

D 15-16

2 620 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK21.488.19
2Andrea RanvikKonnerud IL23.11+1.238.50
3Pernille KatlaFossum IF23.20+1.328.54
4Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)23.32+1.448.58
5Marketa PavlikovaSCM/TSM Jestedska oblast23.39+1.519.01
6Ingrid HasaasFossum IF23.51+2.039.06
7Kristine Haanes StrandlieGjø-Vard OL23.57+2.099.08
8Silje KregnesKristiansand OK24.02+2.149.10
9Maren NorderudIL Tyrving24.11+2.239.13
10Karen Hoel JomaasFossum IF24.27+2.399.19
11Christine HoenEiker OL25.53+4.059.52
12Carmen DirroMåren OK26.38+4.5010.09
13Emma DanevadFredrikstad SK26.39+4.5110.10
14Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular26.42+4.5410.11
15Sigrid EkelandOddersjaa SSK26.56+5.0810.16
16Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL27.44+5.5610.35
17Sigrid Vehus SkjerveVerdal OK27.54+6.0610.38
18Inga StødleKristiansand OK28.43+6.5510.57
19Rose RibySCM/TSM Jestedska oblast28.45+6.5710.58
20Ada WulfsbergNydalens SK29.30+7.4211.15
21Katerina DolejsiSCM/TSM Jestedska oblast29.51+8.0311.23
22Malin HaugeHisøy OK32.04+10.1612.14
23Thea Sofie SalvesenAsker Skiklubb32.41+10.5312.28
24Hanna NysæterSkien OK34.03+12.1512.59
25Anniken RanvikKonnerud IL34.20+12.3213.06
26Sofie Fenger-GrønOK Snab47.47+25.5918.14
27Julie PuntervoldEgersund OK53.24+31.3620.22

D 17-A kort

2 610 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tone Fidje GrytingGjerstad IL24.279.22
2Lene Therese MyrlandNotodden OL27.56+3.2910.42
3Anette Fidje BerganVegårshei IL28.12+3.4510.48
4Silje BøenKristiansand OK28.13+3.4610.48
5Otilie OftedalÅlgård Orientering29.20+4.5311.14
6Margrete Omdal HildebrandtIL Vindbjart29.44+5.1711.23
7Benedikte BøenPorsgrunn OL30.25+5.5811.39
8Kristin VatlandHadeland OL32.37+8.1012.29
9Vilde Brabrand UrfjellIL Imås33.38+9.1112.53
10Alise KløvstadSandefjord OK34.40+10.1313.16
11Susan BøbelIL Imås35.04+10.3713.26
12Heidi Fidje AndersenOK Sør35.30+11.0313.36
13Ingrid TrøanHadeland OL36.00+11.3313.47
14Solveig SletnerRøyken OL36.48+12.2114.05
15Kari LundNittedal OL38.01+13.3414.33
16Celine Vik OlsenLarvik OK40.05+15.3815.21
Mie ZagarLarvik OKdiskvalifisert

D 17-B

2 260 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jane M HellandEgersund OK25.2711.15
2Kristin HjortlandLarvik OK27.21+1.5412.06
3Marianne ArnesenAsker Skiklubb27.40+2.1312.14
4Gerd Berit RekveFossum IF29.23+3.5613.00
5Ragnhild RichterSandnes IL (Rogaland)29.49+4.2213.11
6Gunhild MyhrAsker Skiklubb30.32+5.0513.30
7Vibeke Wold SundeSøgne og Songdalen OK30.50+5.2313.38
8Ingunn Lysaker NorbomKonnerud IL31.31+6.0413.56
9Mirjam BråtenVoss IL32.45+7.1814.29
10Heidi BernerFossum IF33.06+7.3914.38
11Anne Marie EkelandOddersjaa SSK33.19+7.5214.44
12Hilde HetlandEgersund OK35.04+9.3715.30
13Gro EllegaardVang OL35.25+9.5815.40
14Monica Renate TrøanNittedal OL37.19+11.5216.30
15Lene FlessebergKongsberg OL37.50+12.2316.44
16Oddbjørg MoeKristiansand OK39.51+14.2417.37
17Anne Kari BirkelandBirkenes IL40.39+15.1217.59
18Mari CowardOK Sør41.39+16.1218.25
19Hilde Gunn HellenesOK Skeidi42.15+16.4818.41
20Anja DyrkolbotnBø OL44.02+18.3519.29
21Sophie Christin Eckhoff GjermestadEgersund OK48.39+23.1221.31
22Synnøve WestermoenSandnes IL (Rogaland)57.47+32.2025.34

D 17-C

2 140 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Camilla FosstveitRaumar Orientering27.5213.01
2Anette StrandBergens TF28.16+0.2413.12
3Mirjam HalvorsrudMelhus IL29.01+1.0913.33
4Marte LjådalIL Hauken31.49+3.5714.52
5Linda RivedalSentrum OK32.11+4.1915.02
6Solveig SchouOK Sør33.29+5.3715.38
7Bente MolenaarModum OL39.54+12.0218.38
8Ann Mari StudsrudHisøy OK40.40+12.4819.00
9Cecilie HiorthSandnes IL (Rogaland)41.01+13.0919.10
10Cecilie Christin KvermeFossum IF42.23+14.3119.48
11Marianne SkusethBø OL42.55+15.0320.03
12Tone Roll-ToftFana IL43.54+16.0220.30
13Åse Aud Moldal NyhusBirkenes IL51.18+23.2623.58
14Mona SveenVang OL52.51+24.5924.41
Halfrid WaageSkien OKdiskvalifisert
Elen Krohn GjessingHeming Orienteringdiskvalifisert
Hege AndersenIL Kolldiskvalifisert

D 17-N

1 970 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hilde SalvesenIL Koll20.5210.35
2Tordis FrøytlogEgersund OK27.32+6.4013.58
3Kari BjaadalOK Skeidi31.21+10.2915.54
4Margunn BrandsbergEgersund OK34.56+14.0417.43
5Gro Elisabeth HerumOtra IL43.28+22.3622.03

D 17-20

3 660 m, 37 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK34.419.28
2Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland)34.56+0.159.32
3Julie HjortlandLarvik OK35.14+0.339.37
4Ane DyrkornEiker OL35.17+0.369.38
5Silje HaugeHisøy OK35.50+1.099.47
6Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb35.58+1.179.49
7Margrethe WisløffAsker Skiklubb36.41+2.0010.01
8Lucie NovakovaSCM/TSM Jestedska oblast37.14+2.3310.10
9Ella Arentz HagenSandefjord OK37.44+3.0310.18
10Martine TopstadLarvik OK38.16+3.3510.27
11Rannveig W. NordhagenÅs-NMBU Orientering39.01+4.2010.39
12Alena LinkovaSCM/TSM Jestedska oblast39.30+4.4910.47
13Lucie JanouskovaSCM/TSM Jestedska oblast39.32+4.5110.48
14Ingvild Paulsen VieHaugesund IL Orientering39.54+5.1310.54
15Karolina StanovaSCM/TSM Jestedska oblast39.58+5.1710.55
16Nora TorgernsenHalden SK40.09+5.2810.58
17Sarka SokolarovaSCM/TSM Jestedska oblast40.10+5.2910.58
18Emma ArnesenByåsen IL40.12+5.3110.59
19Lenka KovarovaSCM/TSM Jestedska oblast40.14+5.3310.59
20Hannah MalmeiSandnes IL (Rogaland)40.48+6.0711.08
21Birka Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OK41.12+6.3111.15
22Lucie RoskotovaSCM/TSM Jestedska oblast41.25+6.4411.18
23Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)42.17+7.3611.33
24Kristina VollHaugesund IL Orientering42.56+8.1511.43
25Vilde MalmeiSandnes IL (Rogaland)45.20+10.3912.23
26Åse BerganNydalens SK45.27+10.4612.25
27Anna FurstovaSCM/TSM Jestedska oblast47.03+12.2212.51
28Marketa ThorovaSCM/TSM Jestedska oblast49.53+15.1213.37
29Ludmila HudskaSCM/TSM Jestedska oblast50.23+15.4213.45
30Ingvild WangNTNUI50.34+15.5313.48
31Sarka KnizkovaSCM/TSM Jestedska oblast52.01+17.2014.12
32Julie Roll TørnqvistFana IL55.38+20.5715.12
33Marthe SvihusSandnes IL (Rogaland)1.00.50+26.0916.37
34Agnethe HasliSnertingdal IF Orientering1.01.22+26.4116.46
Hedvig Kjellevold MaldeIL Gulardiskvalifisert
Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orienteringdiskvalifisert
Thea DyrkornEiker OLdiskvalifisert

D 21-

3 800 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marianne AndersenKristiansand OK30.388.03
2Marthe GløersenBækkelagets SK33.31+2.538.49
3Linda SjøgrenRøyken OL33.46+3.088.53
4Christine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering33.57+3.198.56
5Elisabeth IngvaldsenNydalens SK34.07+3.298.58
6Synnøve BråtenVegårshei IL34.22+3.449.02
7Katerina KaskovaSCM/TSM Jestedska oblast36.08+5.309.30
8Janne BjorvandOddersjaa SSK39.08+8.3010.17
9Sunniva MorganMalvik IL39.31+8.5310.23
10Hanne NøvikNydalens SK40.09+9.3110.33
11Aina VienaLarvik OK41.32+10.5410.55
12Ane Hansen KjensethÅrvoll IL42.08+11.3011.05
13Henriette AlbonVaregg Fleridrett42.49+12.1111.16
14Silje ArntzenNTNUI42.50+12.1211.16
14Alena NeradovaSCM/TSM Jestedska oblast42.50+12.1211.16
16Lisbeth VollNydalens SK43.12+12.3411.22
17Hege Holth RekaaRøyken OL43.45+13.0711.30
18Hanne Wigemyr KjeldsenOddersjaa SSK45.09+14.3111.52
19Hildegunn HeggøyNTNUI47.03+16.2512.22
20Sunniva Nergaard BergStokke IL47.32+16.5412.30
21Nina KarlsenStavanger Orienteringsklubb48.00+17.2212.37
22Kristin SletnerRøyken OL58.30+27.5215.23
23Toril FalkenbergStavanger Orienteringsklubb1.09.36+38.5818.18
24Blanka KrenkovaSCM/TSM Jestedska oblast1.12.14+41.3619.00
Pia Skyttersæter IversenHeming Orienteringdiskvalifisert

D 35-

3 660 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Dominika PachnerovaSCM/TSM Jestedska oblast41.5611.27
2Ellen TindelandStavanger Orienteringsklubb52.06+10.1014.14
3Pernille NaufHedrum OL54.17+12.2114.49
4Hilde MolenaarModum OL58.20+16.2415.56
5Tone NilsenBø OL1.01.56+20.0016.55

D 40-

3 200 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid UndstadLarvik OK25.357.59
2Trude HarstadBø OL27.43+2.088.39
3Barbara SchulthessOLC Kapreolo27.55+2.208.43
4Marianne Bruun LienSandefjord TIF28.49+3.149.00
5Mone NastadNotodden OL29.49+4.149.19
6Milda ØhlckersIL Tyrving29.55+4.209.20
7Mariann Øren ArvesenSandefjord OK30.27+4.529.30
8Ingjerd SommerstadKongsberg OL30.34+4.599.33
9Inger Marie Broers DamsgaardHisøy OK30.48+5.139.37
10Astrid KravdalGjø-Vard OL31.29+5.549.50
11Wenche Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb33.50+8.1510.34
12Målfrid KonstKristiansand OK38.36+13.0112.03
13Anette FiringAndebu IL42.15+16.4013.12
14Hanne Marthe ØstvoldHeming Orientering42.30+16.5513.16
15Ellen GustafssonKongsberg OL42.47+17.1213.22
16Ingunn Anda HaugSandnes IL (Rogaland)47.40+22.0514.53
17Siv WiersdalenPorsgrunn OL49.09+23.3415.21
18Berit HerstadBækkelagets SK1.02.33+36.5819.32

D 45-

3 200 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb29.299.12
2Toril Fougner WisløffAsker Skiklubb30.44+1.159.36
3Jorunn HadlandEgersund OK30.52+1.239.38
4Signe Astrup ArnesenHeming Orientering31.01+1.329.41
5Kjersti Holt HanssenMåren OK32.03+2.3410.00
6Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb32.30+3.0110.09
7Annette Cecilie ArentzSandefjord OK32.49+3.2010.15
8Arnhild U. BråtenVegårshei IL33.03+3.3410.19
9Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK33.11+3.4210.22
10Kristin SandvenNotodden OL33.14+3.4510.23
11Christina WhiteSøgne og Songdalen OK33.48+4.1910.33
12Marianne HaugeHisøy OK33.55+4.2610.35
13Elise GisholtFossum IF35.55+6.2611.13
14Anne Sofie KorsveienAsker Skiklubb39.54+10.2512.28
15Ann Elin FlågenHeming Orientering41.52+12.2313.05
16Marian KjellevoldIL Gular42.45+13.1613.21
17Tone Cecilie NystrømStavanger Orienteringsklubb42.56+13.2713.25
18Gro EideOK Sør43.43+14.1413.39
19Benedicte BeckmannOddersjaa SSK45.49+16.2014.19
20Ingunn ScheiÅs-NMBU Orientering46.21+16.5214.29
21Marianne HøivoldKongsberg OL46.46+17.1714.36
22Idun Magdalene Bøyum AuglandBergens TF48.15+18.4615.04
23Solveig BerganNydalens SK49.37+20.0815.30
24Marianne ReuschHeming Orientering54.20+24.5116.58
25Monica FeylingKolbotn og Skimt OL57.54+28.2518.05

D 50-

2 870 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)26.599.24
2Kjersti HovFossum IF27.02+0.039.25
3Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL28.52+1.5310.03
4Lise ChristensenTIF Viking29.43+2.4410.21
5Vanja StaffOL Toten-Troll30.25+3.2610.35
6Nina Elise JørgensenNittedal OL30.41+3.4210.41
7Hege FjellbirkelandIL Gular31.48+4.4911.04
8Hilde KløvstadSandefjord OK32.35+5.3611.21
9Ragnhild HaldKristiansand OK32.39+5.4011.22
10Lise RollFana IL34.03+7.0411.51
11Elisabeth Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb38.15+11.1613.19
12Signe OttesenSandnes IL (Rogaland)39.54+12.5513.54
13Liv OmdalSandnes IL (Rogaland)41.33+14.3414.28
14Ingrid NermoenØstmarka OK41.36+14.3714.29
15Anita Wiberg GjelstenIL Høvdingen45.26+18.2715.49
16Maria PerssonAsker Skiklubb46.33+19.3416.13
17Ann Sissel VehusVerdal OK49.36+22.3717.16
18Torill AndersenSandnes IL (Rogaland)50.41+23.4217.39
19Ulrika HaajanenOK Raseborg59.41+32.4220.47

D 55-

2 210 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Grete S B HoviSkien OK21.169.37
2Eli Marie WiigPorsgrunn OL22.25+1.0910.08
3Anne-Heidrun RisdalIK Grane Arendal Orientering22.31+1.1510.11
4Runa SkyttersæterHeming Orientering22.44+1.2810.17
5Hanne HerumOK Skeidi23.21+2.0510.33
6Ingrid RavnanOL Toten-Troll23.27+2.1110.36
7Gro PedersenOK Skeidi23.46+2.3010.45
8Trude BråtenVoss IL27.15+5.5912.19
9Anne Karin RibeKristiansand OK28.06+6.5012.42
10May MelingStavanger Orienteringsklubb28.30+7.1412.53
11Elisabeth Holth JohannessenRøyken OL28.36+7.2012.56
12Gunn BotnenBø OL30.13+8.5713.40
13Eli FrafjordGanddal IL31.40+10.2414.19
14Anne-Elise EdstrømOppsal Orientering32.50+11.3414.51
15Gro Hege LudvigsenMåren OK34.37+13.2115.39
16Inger SchibstedRøyken OL39.09+17.5317.42

D 60-

2 210 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tonny LindquistOK Skeidi27.1312.18
2Kjellaug GrødemVoss IL27.58+0.4512.39
3Rannveig SolliAskøy OL28.15+1.0212.46
4Anne-Berit RasmussenOL Tønsberg og omegn28.22+1.0912.50
5Solveig OlsenOddersjaa SSK29.56+2.4313.32
6Anne Kjersti DaltveitFana IL32.19+5.0614.37
7Grethe Wanvik JohansenSturla, IF39.39+12.2617.56

D 65-

2 040 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Margareta BrynhildsenStokke IL29.3814.31
2Anne Karin StigemoIL Imås30.19+0.4114.51
3Hedvig AndaSandnes IL (Rogaland)33.14+3.3616.17
4Edel SlettemarkStord Orientering38.43+9.0518.58
5Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK50.25+20.4724.42

D 70-

2 040 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari Timenes LaugenIL Imås25.4612.37
2Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb27.52+2.0613.39
3Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb30.22+4.3614.53
4Inger Lise SolbergBø OL37.45+11.5918.30
5Liv HorntvedtIL Imås39.57+14.1119.35
6Inger Elisabeth KvaaseBækkelagets SK40.06+14.2019.39
7Ingeborg BøbelIL Imås41.05+15.1920.08
8Astrid GjelstadSandefjord OK50.29+24.4324.44
9Eli KlovningPorsgrunn OL58.28+32.4228.39
10Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslag59.52+34.0629.20

D 75-

2 040 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni Dirro BøhlerengenMåren OK32.5816.09
2Gudveig JørundlandOK Sør36.56+3.5818.06
3Johanna YtterbølGimle IF55.07+22.0927.01
4Hjørdis EgnerHeming Orientering1.09.57+36.5934.17

D 80-

2 040 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ellen MathisenPorsgrunn OL1.25.1041.44

H 11-12

2 080 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christian Fredrik BorgIL Koll18.469.01
2Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb18.52+0.069.04
3Henrik Kaupang LyeLarvik OK18.58+0.129.07
4Felix R. HyllesethSentrum OK23.05+4.1911.05
5Edvin AakreEgersund OK23.53+5.0711.28
6Eirik FrostAlta OL24.03+5.1711.33
7Bjørnar PeikliSandnes IL (Rogaland)24.11+5.2511.37
8Reno PapeKonnerud IL25.27+6.4112.14
9Markus RichterSandnes IL (Rogaland)27.56+9.1013.25
10Fridtjof ReuschHeming Orientering28.55+10.0913.54
11Stian HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)29.01+10.1513.57
12Henrik Repstad StoremyrIL Hauken30.16+11.3014.33
13Ole Andre BrandsbergEgersund OK34.06+15.2016.23
14Eskil StielstraSauda Orienteringsklubb35.32+16.4617.05
15Erik ZagarLarvik OK36.23+17.3717.29
16Chris Ruben ErfjordOK Sør37.52+19.0618.12
17Fredrik SkovlyIL Vindbjart38.18+19.3218.24
18Simen Rønning JohansenMåren OK38.41+19.5518.35
19Mathias NyhaugAsker Skiklubb38.45+19.5918.37
20Martin Johannessen LinneboAsker Skiklubb40.47+22.0119.36
21Kristoffer ØhlckersIL Tyrving41.19+22.3319.51
22Oscar Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL43.29+24.4320.54
23Johannes HalvorsrudMelhus IL45.48+27.0222.01
24Isa Bønnhoff UclerOK Sør46.28+27.4222.20
25Einar ØstvoldHeming Orientering51.25+32.3924.43
26Järvi StielstraSauda Orienteringsklubb1.21.42+1.02.5639.16
Rasmus D. EastwoodLillomarka OLdiskvalifisert
Omund Thu LandstadSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert

H 13-14

2 230 m, 45 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sondre YtterbøAsker Skiklubb14.596.43
2Grunde IsaksætreGrue IL16.03+1.047.11
3Felix FinsrudAsker Skiklubb16.18+1.197.18
4Nils TveiteÅs-NMBU Orientering17.20+2.217.46
5Mikkel KatlaFossum IF18.08+3.098.07
6Jakob TorgersenHalden SK18.48+3.498.25
7Henrik ReuschHeming Orientering19.32+4.338.45
8Simen FritznerNittedal OL19.36+4.378.47
9Martin Vehus SkjerveVerdal OK20.06+5.079.00
10Kristian ØstermannHeming Orientering20.20+5.219.07
11Eskil FrischknechtAlta OL20.30+5.319.11
12Iver RingheimLarvik OK21.04+6.059.26
13Jonas MyhrAsker Skiklubb21.23+6.249.35
14Aleksander JørgensenHaugesund IL Orientering21.24+6.259.35
15Ulrik HellenTIF Viking21.52+6.539.48
16Gaute FosstveitRaumar Orientering22.14+7.159.58
17Brage TakleKristiansand OK22.22+7.2310.01
18Mats LindaasElverum OK22.54+7.5510.16
19Samuel KleppaÅlgård Orientering23.32+8.3310.33
20August Syrdal ØenHeming Orientering24.11+9.1210.50
21Gard FrostAlta OL24.31+9.3210.59
22Arthur BrunborgNittedal OL25.13+10.1411.18
23Vebjørn Blom-HagenFossum IF25.32+10.3311.26
24Magnus EngløkkHaugesund IL Orientering27.14+12.1512.12
25Tor Eirik Eckhoff GjermestadEgersund OK27.24+12.2512.17
26Simon Beckmann KristiansenOddersjaa SSK28.23+13.2412.43
27Simen KolbergsrudRøyken OL28.37+13.3812.49
28Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubb28.46+13.4712.53
29Birk Felland SætnanFossum IF28.49+13.5012.55
30Simen Aure SkogedalAsker Skiklubb30.14+15.1513.33
31Herman Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb30.47+15.4813.48
32Magnus FossumIK Grane Arendal Orientering31.17+16.1814.01
33Vegard AarstadÅs-NMBU Orientering32.40+17.4114.38
34Eilev KvaaleAsker Skiklubb32.56+17.5714.46
35Thomas ValdalSandnes IL (Rogaland)34.16+19.1715.21
36Sindre Fidje AndersenOK Sør35.16+20.1715.48
37Petter Andreas LonaWing OK36.21+21.2216.18
38Sigurd Amundsen BjørkliRingerike OL36.37+21.3816.25
39Sindre GisholtFossum IF37.05+22.0616.37
40Kåre Peter Krohn GjessingHeming Orientering39.52+24.5317.52
41Jørgen WesterheimStord Orientering40.35+25.3618.11
42Eivind EngløkkHaugesund IL Orientering48.18+33.1921.39
43Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL52.31+37.3223.33
44Sindre Skeie PettersonEgersund OK1.02.27+47.2828.00
45Bo Utseth BøhlerengenOppsal Orientering1.10.34+55.3531.38

H 13-16C

2 070 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Magnus Ellefsen MoenOK Skeidi25.4312.25
2Morten TrøanKolbotn og Skimt OL27.07+1.2413.05
3Ole Simen Eckhoff GjermestadEgersund OK30.33+4.5014.45
4Lars Gåsvik NarvestadHalden SK30.36+4.5314.46
5Even Amundsen BjørkliRingerike OL31.33+5.5015.14
6Gaute LindaasElverum OK35.10+9.2716.59
7Markus Omdal TharaldsenIL Vindbjart35.56+10.1317.21
8Anders LjådalIL Hauken37.27+11.4418.05
9Preben Bransdsberg StormyrEgersund OK43.15+17.3220.53
10Erlend SundsdalBirkenes IL48.39+22.5623.30
11Haakon Smith EidetIL Vindbjart58.02+32.1928.02
Vegard HaugSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert

H 13-16N

1 970 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Johannes S. ØyreOdda OL15.407.57
2Jostein NermoenØstmarka OK16.49+1.098.32
3Sigve FeylingKolbotn og Skimt OL22.20+6.4011.20
4Ove StrømsvågEgersund OK38.12+22.3219.23

H 15-16

2 870 m, 46 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marius AurebekkKristiansand OK15.525.31
2Dan PavlovecSCM/TSM Jestedska oblast17.15+1.236.00
3Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK17.19+1.276.02
4David RundeKristiansand OK17.51+1.596.13
5Fredrik HamreforsVästerås SOK18.34+2.426.28
6Erik Hæstad BjørnstadFossum IF19.26+3.346.46
7Petter Astrup ArnesenHeming Orientering19.29+3.376.47
8Even LindaasVang OL19.40+3.486.51
9Audun BerganNydalens SK20.01+4.096.58
10Lars Young VikNydalens SK20.28+4.367.07
11Eskil FrøislandVang OL20.34+4.427.09
12Asgeir R. JensenBirkenes IL21.39+5.477.32
13Alexander Repstad StoremyrIL Hauken22.21+6.297.47
14Peter GisholtFossum IF22.27+6.357.49
15Anders VestølVegårshei IL22.30+6.387.50
16Johan Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb23.19+7.278.07
17Sindre Lysaker NorbomKonnerud IL23.20+7.288.07
18Josef NagySCM/TSM Jestedska oblast23.26+7.348.09
18Kristian PyttenKristiansand OK23.26+7.348.09
20Jonas MyhreKristiansand OK23.35+7.438.13
20Per Clemet WisløffAsker Skiklubb23.35+7.438.13
22Sander ArntzenAsker Skiklubb24.09+8.178.24
23Njaal Ellegaard MelbyVang OL24.29+8.378.31
24Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering24.45+8.538.37
25Petr MelicharSCM/TSM Jestedska oblast24.50+8.588.39
26Sivert Sande KvermeFossum IF25.02+9.108.43
27Vegard Øverli BergKongsberg OL25.08+9.168.45
28Martin AdamecSCM/TSM Jestedska oblast25.24+9.328.51
29Trygve MyhrAsker Skiklubb25.32+9.408.53
30Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular26.01+10.099.03
31Eivind Berner MyhreFossum IF27.32+11.409.35
32Jakub BilySCM/TSM Jestedska oblast27.50+11.589.41
33Jakub BradacSCM/TSM Jestedska oblast27.55+12.039.43
34Herman BrunborgNittedal OL28.29+12.379.55
35Ondrej BudskySCM/TSM Jestedska oblast28.44+12.5210.00
35Kristian SkovlyIL Vindbjart28.44+12.5210.00
37Fredrik SveenVang OL28.49+12.5710.02
38Jostein Svaland DaleOL Vallset/Stange29.18+13.2610.12
39Fredrik Vehus SkjerveVerdal OK29.46+13.5410.22
40Odd-Anton HermansenKristiansand OK29.50+13.5810.23
41Antonin SmausSCM/TSM Jestedska oblast31.14+15.2210.52
42Ole HänselSV Lengefeld33.08+17.1611.32
43Magnus MosfjellBirkenes IL36.38+20.4612.45
44Henrik Haga NesseHaugesund IL Orientering37.38+21.4613.06
45Ole Gunnar Lund JensenOddersjaa SSK37.46+21.5413.09
46Erlend Fidje AndersenOK Sør43.24+27.3215.07

H 17-A kort

2 960 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håkon EideOK Sør22.517.43
2Espen BirkenesBirkenes IL25.06+2.158.28
3Per Ivar VaajeMarnardal IL25.36+2.458.38
4Øyvind GlendrangeÅrvoll IL28.22+5.319.35
5Sigurd Svaland AasKristiansand OK29.14+6.239.52
6Frode SørensenIK Grane Arendal Orientering31.07+8.1610.30
7Jørn BerganVegårshei IL33.11+10.2011.12
8Peter CarlsenRøyken OL33.53+11.0211.26
9Yngve VetrhusSøgne og Songdalen OK34.10+11.1911.32
10Ottar EideOdda OL34.19+11.2811.35
11Guttorm NyhusBirkenes IL35.12+12.2111.53
12Andreas SommerfeltVegårshei IL36.08+13.1712.12
13Kurt KleppaÅlgård Orientering36.39+13.4812.22
14Geir Jonny RingvollIK Grane Arendal Orientering43.11+20.2014.35
15Steinar SundeSøgne og Songdalen OK43.16+20.2514.37
16Stig Erik ØrumSøgne og Songdalen OK49.18+26.2716.39

H 17-B

2 260 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Simon FeylingKolbotn og Skimt OL20.078.54
2Eivind KløvstadSandefjord OK20.51+0.449.13
3Morten AndresenOK Skeidi21.43+1.369.36
4Arild JørgensenOddersjaa SSK23.57+3.5010.35
5Torodd KolbergsrudRøyken OL27.10+7.0312.01
6Arild NyhaugAsker Skiklubb28.09+8.0212.27
7Morten CowardOK Sør29.28+9.2113.02
8Espen Ekholt BergKongsberg OL31.51+11.4414.05
9Tommy SæterKongsberg OL32.07+12.0014.12
10Olav HellandEgersund OK32.17+12.1014.17
11Geir HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)33.02+12.5514.36
12Frode RødølenVoss IL33.47+13.4014.56
13Per Anders YtterbøAsker Skiklubb34.22+14.1515.12
14Helge JørgensenHaugesund IL Orientering36.21+16.1416.05
15Bjørn A FriestadKristiansand OK36.32+16.2516.09
16Lars Andreas EenVoss IL37.29+17.2216.35
17Sander FeylingKolbotn og Skimt OL38.53+18.4617.12
18Ronny ErvikOK Skeidi39.01+18.5417.15
19Eiliv Bjarne LønningenOtra IL54.30+34.2324.06
Geir Egil NorbomKonnerud ILdiskvalifisert

H 17-C

2 140 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tony HalsallOtra IL22.4710.38
2Erik HasliSnertingdal IF Orientering23.04+0.1710.46
3Frode TrøanKolbotn og Skimt OL24.06+1.1911.15
4Tor Eckhoff GjermestadEgersund OK24.36+1.4911.29
5Egil Christopher HoenEiker OL25.04+2.1711.42
6Steinar FrøytlogEgersund OK26.10+3.2312.13
7Gunnar FosstveitRaumar Orientering29.27+6.4013.45
8Andreas DalseggSkien OK30.30+7.4314.15
9Tommy BirkelandEgersund OK34.30+11.4316.07
10Rodney MolenaarModum OL36.42+13.5517.08
11Arnfinn SørumSkien OK39.20+16.3318.22
12Lars-Erik ØsterudEiker OL39.27+16.4018.26
13Svein-Tore Gåsvik NarvestadHalden SK41.04+18.1719.11
14Peter Preben PrebensenSkien OK42.22+19.3519.47
15Jon MyklatunSandnes IL (Rogaland)43.27+20.4020.18
Marius Bull-Tornøe BjørkliRingerike OLdiskvalifisert

H 17-20

3 830 m, 35 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering27.587.18
2Tobias KristensenLarvik OK29.24+1.267.40
3Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK29.59+2.017.49
4Einar EkelandOddersjaa SSK30.03+2.057.50
4Matias Hodne HanischKristiansand OK30.03+2.057.50
6Michal BoránekUSK Prague30.15+2.177.53
7Vetle Elias LynnebakkenKristiansand OK30.38+2.407.59
8Matej BurdaSCM/TSM Jestedska oblast31.04+3.068.06
9Henrik UpsalNTNUI31.17+3.198.10
10Magnus SandvenNotodden OL31.18+3.208.10
11Tomas ThorSCM/TSM Jestedska oblast31.31+3.338.13
12Bjørn Anders FlågenHeming Orientering32.04+4.068.22
13Vit KostejnSCM/TSM Jestedska oblast32.18+4.208.26
14Jørgen WulfsbergNydalens SK33.08+5.108.39
15Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF33.21+5.238.42
16Knut KyrkjebøTIF Viking33.25+5.278.43
17Marius PyttenKristiansand OK34.14+6.168.56
18Tomas HlubucekSCM/TSM Jestedska oblast37.37+9.399.49
19Miroslav JanecekSCM/TSM Jestedska oblast38.12+10.149.58
20John RundeKristiansand OK38.18+10.2010.00
21Jan SmausSCM/TSM Jestedska oblast39.36+11.3810.20
22Vojtech MelicharSCM/TSM Jestedska oblast39.44+11.4610.22
23Johannes DjupeslandHaugesund IL Orientering40.37+12.3910.36
24Ondrej BekSCM/TSM Jestedska oblast40.42+12.4410.37
25Mathias HermstadFreidig41.11+13.1310.45
26Henrik HamreforsVästerås SOK41.18+13.2010.46
27Joar FuglestadÅlgård Orientering42.24+14.2611.04
28Kristian NyhusBirkenes IL42.39+14.4111.08
29Krystof KaratsiolisSCM/TSM Jestedska oblast43.19+15.2111.18
30Marek NovotnySCM/TSM Jestedska oblast44.15+16.1711.33
31Bjørnar KregnesKristiansand OK46.15+18.1712.04
32Ove HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)53.35+25.3713.59
33Even FossumIK Grane Arendal Orientering57.14+29.1614.56
34Ole Martin EdstrømOppsal Orientering1.02.35+34.3716.20
Henrik Chr. HirschIF Traumadiskvalifisert

H 21-

4 610 m, 40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard DanielsenKristiansand OK28.206.08
2Gaute FriestadKristiansand OK30.20+2.006.34
3Christian BøenKristiansand OK30.30+2.106.36
4Jostein AndersenNydalens SK30.39+2.196.38
5Dan WolfSCM/TSM Jestedska oblast33.02+4.427.09
6Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett33.07+4.477.11
7Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK33.33+5.137.16
8Tomas DlabajaSCM/TSM Jestedska oblast33.36+5.167.17
9Håvard Krey HansenOK Silsand34.48+6.287.32
10Knut Sveinung Holth RekaaRøyken OL37.03+8.438.02
11Jonathan AlbonVaregg Fleridrett38.00+9.408.14
12Eivind Romberg KvaaleBø OL39.09+10.498.29
13Jan PicekSCM/TSM Jestedska oblast39.11+10.518.29
14Nicholas MorganMalvik IL39.53+11.338.39
15Thomas HadlandEgersund OK39.55+11.358.39
16Jan KocibSCM/TSM Jestedska oblast40.03+11.438.41
17Lars Sigve OftedalÅlgård Orientering40.10+11.508.42
18Tomas KobrSCM/TSM Jestedska oblast40.19+11.598.44
19Simen A BjøringsøyNydalens SK41.00+12.408.53
20Jan CechlovskySCM/TSM Jestedska oblast41.01+12.418.53
21Martin Holth JohannessenRøyken OL41.10+12.508.55
22Øystein BotnenBø OL41.31+13.119.00
23Kenneth MydlandEgersund OK41.36+13.169.01
24Lasse KløvstadSandefjord OK42.59+14.399.19
25Hallvard TyldumEmblem IL43.03+14.439.20
26Såmund BotnenNOTEAM43.07+14.479.21
27Jørgen HetlandEgersund OK43.14+14.549.22
28Ondrej VanisSCM/TSM Jestedska oblast44.39+16.199.41
29Thorstein WangNTNUI44.51+16.319.43
30Kristian BråtenFørde IL45.07+16.479.47
31Pål SkogedalAsker Skiklubb45.34+17.149.53
32Magnus JohnssonIK Grane Arendal Orientering48.15+19.5510.27
33Tomas KrenekSCM/TSM Jestedska oblast53.28+25.0811.35
34Håkon Nergaard BergStokke IL56.34+28.1412.16
35Eirik Holth JohannessenRøyken OL57.41+29.2112.30
36Stanislav NejmanSCM/TSM Jestedska oblast1.06.22+38.0214.23
Sigurd R. OftedalÅlgård Orienteringdiskvalifisert
Morten JørgensenKristiansand OKdiskvalifisert
Espen KarlsenStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
Sigve BotnenBø OLdiskvalifisert

H 35-

3 830 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lars AurebekkFredrikstad SK31.068.07
2Erik S MolenaarModum OL33.03+1.578.37
3Thomas RoskifteOK Moss34.37+3.319.02
4Frode Øverøyen BalchenOddersjaa SSK36.20+5.149.29
5Petr BoránekUSK Prague37.44+6.389.51
6Pavel PachnerSCM/TSM Jestedska oblast37.49+6.439.52
7Kim RichterSandnes IL (Rogaland)39.04+7.5810.12
8Hans Christian Granly FalkenbergStavanger Orienteringsklubb40.15+9.0910.30
9Svein SundeSøgne og Songdalen OK46.41+15.3512.11
10Per Henrik ZagarLarvik OK58.46+27.4015.20

H 40-

3 800 m, 30 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard PeikliSandnes IL (Rogaland)29.457.49
2Kjell Arne HålandOK Sør30.02+0.177.54
3Espen DanevadFredrikstad SK30.06+0.217.55
4Tallak Olav GrytingGjerstad IL30.58+1.138.08
5Stig DalsørenKristiansand OK31.06+1.218.11
6Hans TrøanNittedal OL31.33+1.488.18
7Espen RøsteKongsberg OL33.12+3.278.44
8Johs HjelmstadBækkelagets SK33.17+3.328.45
9Ståle ThortveitSøgne og Songdalen OK34.21+4.369.02
10Torbjørn Blom-hagenFossum IF34.38+4.539.06
11Marcel NiederhauserAskøy OL35.08+5.239.14
12Torbjørn KravdalGjø-Vard OL35.10+5.259.15
13Sturle FurlandSandefjord OK37.22+7.379.50
14Knut Jostein SætnanFossum IF39.41+9.5610.26
15Bjørnar André HaugSandnes IL (Rogaland)42.29+12.4411.10
16Steinar EastwoodLillomarka OL42.45+13.0011.15
17Eivind LonaWing OK42.55+13.1011.17
18Martin BjørkenesHisøy OK43.10+13.2511.21
19Asle ÅsmulBirkenes IL43.22+13.3711.24
20Ola BratlieIL BUL-Tromsø45.06+15.2111.52
21Lars FolgerøSauda Orienteringsklubb45.26+15.4111.57
22Atle BorgersenHedrum OL46.25+16.4012.12
23Arild FlatenVegårshei IL47.00+17.1512.22
24Trond MyhreFossum IF47.30+17.4512.30
25Odd SnerthammerNOTEAM48.58+19.1312.53
26Svein Erik WiigSøgne og Songdalen OK50.44+20.5913.21
26Gunnar PettersonEgersund OK50.44+20.5913.21
28Espen JohannessenIL Høvdingen51.56+22.1113.40
29Sander StielstraSauda Orienteringsklubb53.06+23.2113.58
Lars Ole ThunoldPorsgrunn OLdiskvalifisert

H 45-

3 660 m, 52 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kenneth WesterheimStord Orientering29.308.03
2Trond GjelstadSandefjord OK29.46+0.168.07
3Frode NysæterSkien OK30.26+0.568.18
4Magnus LandstadSandnes IL (Rogaland)30.55+1.258.26
5Oddgeir EikeskogSandnes IL (Rogaland)32.00+2.308.44
6Einar GisholtFossum IF32.18+2.488.49
7Are StrandlieGjø-Vard OL32.22+2.528.50
8Øyvind FlaattenOK Skeidi32.26+2.568.51
9Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering32.38+3.088.54
10Geir TorgersenHalden SK32.55+3.258.59
11Knut Harald HyllesethSentrum OK34.28+4.589.25
12Tor BrennaNittedal OL34.38+5.089.27
13Jarle SolbakkenSauda Orienteringsklubb34.42+5.129.28
14Thomas FrostAlta OL34.55+5.259.32
15Per Olav GulbrandsenLarvik OK35.02+5.329.34
16Jesper Fenger-GrønOK Snab35.32+6.029.42
17Nils Tore PuntervoldEgersund OK35.37+6.079.43
18Lars BaklidKonnerud IL35.51+6.219.47
19Truls KvaaseBækkelagets SK36.14+6.449.53
20Christian JomaasFossum IF36.40+7.1010.01
21Jørgen FrøydLarvik OK37.50+8.2010.20
22Kimme ArnesenHeming Orientering37.57+8.2710.22
23Anders HolstPorsgrunn OL38.40+9.1010.33
24Pål WinbergOK Skeidi38.43+9.1310.34
25Vidar GjelstadOppsal Orientering39.05+9.3510.40
26Knut AurebekkTorridal IL39.06+9.3610.40
27Gunnar Engen VikNydalens SK40.11+10.4110.58
28Ole Edvard HjortlandLarvik OK40.24+10.5411.02
29Bjart Are HellenTIF Viking41.59+12.2911.28
30Svein-Erik KvameGanddal IL42.10+12.4011.31
31Kjetil DammTIF Viking42.26+12.5611.35
32Espen JohnsenHedrum OL42.47+13.1711.41
33Espen FeylingKolbotn og Skimt OL42.56+13.2611.43
34Kjell Rune Logan-HalvorsrudMelhus IL43.20+13.5011.50
35Tom KristensenLarvik OK44.21+14.5112.07
36Olav HasaasFossum IF44.40+15.1012.12
37Erik EngløkkHaugesund IL Orientering45.18+15.4812.22
38Jörg HänselSV Lengefeld47.26+17.5612.57
39Bjørn-Willy ArntzenLierbygda OL49.05+19.3513.24
40Jon SkriubakkenPorsgrunn OL49.54+20.2413.38
41Anders FlågenHeming Orientering53.31+24.0114.37
42Jone SæbbøStavanger Orienteringsklubb54.01+24.3114.45
43Øystein FuglestadÅlgård Orientering54.38+25.0814.55
44Håkon BrynjulfsenOK Silsand55.51+26.2115.15
45Ove KjetsåOtra IL56.45+27.1515.30
46Christian ReuschHeming Orientering57.24+27.5415.40
47Sverre WisløffAsker Skiklubb57.53+28.2315.48
48Pål BårdsenStavanger Orienteringsklubb58.13+28.4315.54
49Dag WangLillomarka OL1.02.26+32.5617.03
50Ola Peter Krohn GjessingHeming Orientering1.12.34+43.0419.49
51Jan EideOK Sør1.35.14+1.05.4426.01
Torstein KvaaleAsker Skiklubbdiskvalifisert

H 50-

3 200 m, 42 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per Olav NærestadIF Trauma21.256.41
2Helge GisholtOK Skeidi21.39+0.146.45
3Stein Arne OlsenStavanger Orienteringsklubb22.20+0.556.58
4Morten AamodtSandnes IL (Rogaland)22.41+1.167.05
5Håkon DanevadÅs-NMBU Orientering22.49+1.247.07
6Tore JuvikIL Gular22.56+1.317.10
7Leif HaajanenOK Raseborg23.52+2.277.27
8Terje UrfjellIL Imås24.25+3.007.37
9Knut Erling ØenHeming Orientering24.29+3.047.39
10Stein-Erik ScheieOK Sør24.39+3.147.42
11Juha VienaRingerike OL24.42+3.177.43
12Vidar SkjerveVerdal OK24.50+3.257.45
13Øystein ØstermannHeming Orientering25.13+3.487.52
14Helge Aronsen HæstadIL BUL-Tromsø25.20+3.557.55
15Jan-Einar ØvremoÅlgård Orientering25.43+4.188.02
15Per Olav HaarrGanddal IL25.43+4.188.02
17Geir FrøytlogEgersund OK25.48+4.238.03
18Bjørn HøllelandFana IL25.54+4.298.05
19Nils Harald StaffOL Toten-Troll26.59+5.348.25
20Jon Terje EkelandOddersjaa SSK27.05+5.408.27
21Lasse ArnesenHeming Orientering28.04+6.398.46
22Sturle OmdalSandnes IL (Rogaland)28.07+6.428.47 Last ned GPS-spor i gpx-format
23Vegard HaldenNydalens SK28.09+6.448.47
24Idar BrekkeÅs-NMBU Orientering28.50+7.259.00
25Ole TørnqvistFana IL29.33+8.089.14
26Ole Petter VestølVegårshei IL29.35+8.109.14
27Jan Petter HansenIL Gular30.14+8.499.26
28Pål AuglandBergens TF30.28+9.039.31
29Rune MalmeiSandnes IL (Rogaland)30.33+9.089.32
30Are SkindloIF Trauma30.34+9.099.33
31Jørn MoeFet OL31.05+9.409.42
32Nils John VestølStavanger Orienteringsklubb31.16+9.519.46
33Terje LinløkkenØstmarka OK31.30+10.059.50
33Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering31.30+10.059.50
35Magne LøeNotodden OL32.55+11.3010.17
36Øyvind Johannessen LinneboAsker Skiklubb34.15+12.5010.42
37Nils Gunnar GjelstenIL Høvdingen34.43+13.1810.50
38Ingvar BraatenModum OL37.07+15.4211.35
39Egil FossumIK Grane Arendal Orientering38.49+17.2412.07
40Asle KregnesKristiansand OK43.36+22.1113.37
41Bjarne SommerstadAndebu IL52.52+31.2716.31
42Hans Martin SkovlyIL Vindbjart53.23+31.5816.40

H 55-

2 870 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jon BjørgumKristiansand OK21.067.21
2Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL21.39+0.337.32
3Lars FremstadLarvik OK22.24+1.187.48
4Kjell MarksetIL Koll23.33+2.278.12
5Geir BjaanesSandnes IL (Rogaland)23.35+2.298.13
6Egil Wickstrand IversenHeming Orientering24.13+3.078.26
7Onno VerberneOL Toten-Troll24.25+3.198.30
8Johan LundeIL Koll24.32+3.268.32
9Kristen RibeKristiansand OK24.34+3.288.33
10Martin GranlyLillomarka OL24.47+3.418.38
11Svein S JacobsenIL Tyrving25.13+4.078.47
12Terje HenriksenAsker Skiklubb25.15+4.098.47
13Tor LohneSøgne og Songdalen OK25.17+4.118.48
14John HansenKristiansand OK26.37+5.319.16
15Jens Arild KrokenVegårshei IL27.11+6.059.28
16Ulf HamreforsVästerås SOK27.19+6.139.31
17Øivind SæbøKristiansand OK27.57+6.519.44
18Lasse JohnsenOddersjaa SSK28.23+7.179.53
19Bjørn ChristensenØstmarka OK28.47+7.4110.01
20Per KaarbyFossum IF28.50+7.4410.02
21Morten KarlsenMåren OK30.02+8.5610.27
22Rune KarstensenStavanger Orienteringsklubb30.15+9.0910.32
23Magne DølemoOK Sør30.22+9.1610.34
24Leif Gunnar HovdenHalsnøy OL30.52+9.4610.45
25Svein Harald HansenOK Silsand33.55+12.4911.49
26Tore LindaasElverum OK34.29+13.2312.00
27Øystein MelbyVang OL36.33+15.2712.44
28Hans Henrik FremmingHeming Orientering36.45+15.3912.48
29Jon KvisliBø OL36.55+15.4912.51
30Christian SchibstedRøyken OL38.36+17.3013.26
31Kjetil KløvstadSandefjord OK42.01+20.5514.38
32Erik HøivoldKongsberg OL43.20+22.1415.05
33Tore KarlsenStavanger Orienteringsklubb57.36+36.3020.04

H 60-

2 620 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Arve GlittumOK Skeidi21.058.02
2Bjørn GrindeOslostudentenes IK21.58+0.538.23
3Harald HoviSkien OK22.07+1.028.26
4Arvid MydlandEgersund OK22.48+1.438.42
5Dag MoeKristiansand OK23.36+2.319.00
6Torgeir StrandhagenRøyken OL23.40+2.359.01
7Are EriksenOslostudentenes IK24.41+3.369.25
8Magne VollenOslostudentenes IK26.12+5.0710.00
9Øivind FadumSande Sportsklubb26.19+5.1410.02
10Stein CowardOK Sør26.29+5.2410.06
11Peter Foppenolv MINOR26.52+5.4710.15
12Kjell SandåkerIL Imås26.59+5.5410.17
13Gunnar SakseidStavanger Orienteringsklubb27.31+6.2610.30
14Per Chr. HagenBø OL27.32+6.2710.30
15Ove OalandGanddal IL27.57+6.5210.40
16Arild BjørkenesMarnardal IL28.41+7.3610.56
17Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK29.02+7.5711.04
18Stig Hultgreen KarlsenOppsal Orientering31.45+10.4012.07
19Morten JohannessenRøyken OL32.02+10.5712.13
20Stein TurtumøygardMåren OK32.03+10.5812.13
21Ketil KvaaleHøydalsmo IL33.34+12.2912.48
22Jon A BjørgumIL Vindbjart34.47+13.4213.16
23Erling StrandBergens TF35.14+14.0913.26
24Terje RasmussenOL Tønsberg og omegn36.37+15.3213.58
25Bernt HeggøyVoss IL36.41+15.3614.00
26Dagfinn HaarrOddersjaa SSK39.30+18.2515.04
27Øivind PedersenOK Skeidi41.14+20.0915.44
28Morten BenestadIK Grane Arendal Orientering41.57+20.5216.00
29Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn43.08+22.0316.27
30Gunnar BråtenVoss IL47.37+26.3218.10
Olav SmestadGjerstad ILdiskvalifisert
Jarle BotnenBø OLdiskvalifisert

H 65-

2 210 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jan Arve SolliAskøy OL15.537.11
2Widar TrømborgSande Sportsklubb18.26+2.338.20
3Kjell Audun SundsdalMelum IL18.43+2.508.28
4Tor TrøanHadeland OL19.43+3.508.55
5Kjell Walter SørensenIK Grane Arendal Orientering20.00+4.079.02
6Atle RemmePorsgrunn OL21.45+5.529.50
7Atle BergsethVaregg Fleridrett23.02+7.0910.25
8Øyvin SimonsenIL Imås23.32+7.3910.38
9Martin NaufHedrum OL23.53+8.0010.48
10Jostein KorsvikOK Sør24.39+8.4611.09
11Sveinung RekaaNotodden OL24.43+8.5011.11
12Gunnar Dag TøråIK Grane Arendal Orientering24.52+8.5911.15
13Hogne KjæråsAndebu IL25.07+9.1411.21
14Per ØhlckersIL Tyrving26.09+10.1611.49
15Anders WaageFreidig27.30+11.3712.26
16Inge SkjæveslandIF Trauma27.58+12.0512.39
17Svein ØderudKristiansand OK27.59+12.0612.39
18Hans Tore SandsdalenOddersjaa SSK28.39+12.4612.57
19Odd UtstumoIK Grane Arendal Orientering31.15+15.2214.08
20Ragnar Niemi BergStokke IL33.08+17.1514.59
Tore BerntsenSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert
Frank Glad BalchenOddersjaa SSKdiskvalifisert

H 70-

2 210 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1John Thomas PetersenNittedal OL21.059.32
2Knut SkjævelandGanddal IL22.18+1.1310.05
3Thor PalmgrenHalden SK23.06+2.0110.27
4Øyvind EgeskogStavanger Orienteringsklubb23.13+2.0810.30
5Bjørn W. LudvigsenSturla, IF23.46+2.4110.45
6Bjørn A. SchouOK Sør24.44+3.3911.11
7Erik Johan GrorudHaslum IL25.41+4.3611.37
8Øistein ÅsmulOL Trollelg25.47+4.4211.40
9Kåre ThorbjørnsenLarvik OK26.00+4.5511.45
10Jan JansenOK Moss26.04+4.5911.47
11John Ivar KjellevoldModum OL26.33+5.2812.00
12Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb27.07+6.0212.16
13Ragnar FremmerlidIK Grane Arendal Orientering28.34+7.2912.55
14Sigurd N. AndersenSøgne og Songdalen OK28.36+7.3112.56
15Lars Martin GjeinStokke IL28.59+7.5413.06
16Hans StordalOL Tønsberg og omegn30.21+9.1613.43
17Ole Kristian LauvnesKristiansand OK30.31+9.2613.48
18Harald WesterheimFitjar IL30.36+9.3113.50
19Tor Svein LangåsOddersjaa SSK30.43+9.3813.53
20Floke BredlandSøgne og Songdalen OK31.08+10.0314.05
21Erling LauvrakIL Imås31.38+10.3314.18
22Konrad BeckerOLG Basel31.57+10.5214.27
23Arne BrandsbergEgersund OK32.21+11.1614.38
24Svein MyklandTorridal IL32.58+11.5314.55
25Lars Ole Dahl LarsenSilkeborg OK33.04+11.5914.57
26Olav SolbergBø OL33.41+12.3615.14
27Steinar SlettemarkStord Orientering34.11+13.0615.28
28Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orientering35.36+14.3116.06
29Rolf MikkelsenIL Imås42.34+21.2919.15
30Arne Kristian SkiftenesIL Imås42.49+21.4419.22
Geir TrøanKolbotn og Skimt OLdiskvalifisert
Helge RevhaugRingerike OLdiskvalifisert
Ragnar HillestadLardal OLdiskvalifisert

H 75-

2 040 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn EgnerHeming Orientering25.4312.36
2Jon C. FougnerHeming Orientering26.45+1.0213.06
3Ingolf DybvikStord Orientering27.02+1.1913.15
4Alfred SteinerOLC Kapreolo27.31+1.4813.29
5Oddvar GjelstadSandefjord OK27.58+2.1513.42
6Arild TelstøIL Vindbjart29.19+3.3614.22
7Bjørn SyvertsenIL Vindbjart30.28+4.4514.56
8Tor Eivind EdvardsenLarvik OK31.16+5.3315.19
9Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag31.29+5.4615.25
10Rolf Arvid Leijon PedersenAlta OL44.56+19.1322.01
11Egil RonæssPorsgrunn OL45.16+19.3322.11
12Tom SletnerRøyken OL53.50+28.0726.23

H 80-

2 040 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leiv HopeKongsberg OL29.5714.40
2Helge TvedtenLarvik OK33.21+3.2416.20
3Einar JørundlandOK Sør34.10+4.1316.44
4Kjell GjersdalStavanger Orienteringsklubb36.19+6.2217.48
5Kjell H. EriksenFossum IF37.07+7.1018.11
6Einar LarsenSturla, IF50.23+20.2624.41
7Magnar NilsenKolbotn og Skimt OL53.28+23.3126.12
8Ørnulf FremmingHaugerud IF1.03.35+33.3831.10
Helge KvaaseBækkelagets SKdiskvalifisert

D 45AK

2 610 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Randi L.H. BirkelandEgersund OK27.5810.42
2Nina Glendrange WoldStavanger Orienteringsklubb28.26+0.2810.53
3Hanne NarvestadHalden SK28.32+0.3410.55
4Gerd Karin VestølVegårshei IL32.28+4.3012.26
5Eli Serine EikeskogSandnes IL (Rogaland)33.36+5.3812.52
6Toini SkyttersæterKonnerud IL33.37+5.3912.52
7Cathrine PalmgrenKolbotn og Skimt OL34.09+6.1113.05
8Hege WangLillomarka OL35.25+7.2713.34
9Anita SælevikHaugesund IL Orientering35.57+7.5913.46
10Liv Grete VollHaugesund IL Orientering35.58+8.0013.46
11Ylva Svanberg HelleTIF Viking43.28+15.3016.39
12Torild MyrliTIF Viking43.52+15.5416.48
13Trude KyrkjebøTIF Viking44.09+16.1116.54
14Grethe Paulsen VieHaugesund IL Orientering45.37+17.3917.28
15Vanessa VenemaSauda Orienteringsklubb1.00.09+32.1123.02
16Linda Fenger-GrønOK Snab1.09.38+41.4026.40
17May-lill DammTIF Viking1.12.21+44.2327.43
18Brit Vivian MelingStavanger Orienteringsklubb1.32.54+1.04.5635.35

H 45AK

2 610 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Geir BråtenVegårshei IL24.439.28
2Arnstein DaleOL Vallset/Stange25.57+1.149.56
3Jan Helge KjøstvedtIL Høvdingen27.39+2.5610.35
4Øivind StenstadOddersjaa SSK28.44+4.0111.00
5Svein Roar JonsmyrBirkenes IL30.13+5.3011.34
6Per Jarle EikelandOL Tønsberg og omegn31.30+6.4712.04
7Helge Chr. PedersenAlta OL32.09+7.2612.19
8Tor OlsenIF Trauma33.12+8.2912.43
9Jørn Roar BamleOK Skeidi34.30+9.4713.13
10Paul-Erling LiaBirkenes IL34.36+9.5313.15
11Torgeir ErdvigIL Høvdingen35.54+11.1113.45
12Audun KjøstvedtIL Høvdingen36.00+11.1713.47
13Geir Henrik HirschIF Trauma36.18+11.3513.54
14Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orientering39.03+14.2014.57
15Martin FrischknechtAlta OL39.36+14.5315.10
16Trygve VollHaugesund IL Orientering41.47+17.0416.00
17Erik Broers DamsgaardHisøy OK43.43+19.0016.44
18Jørgen NilsenStavanger Orienteringsklubb51.27+26.4419.42
Jørn MyrlandNotodden OLdiskvalifisert

Åpen A

2 960 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lacho IlievHalden SK20.096.48
2Jarl Magnus BergeSøgne og Songdalen OK21.317.16
3Torkel ReinhartsenKristiansand OK22.587.45
4Vidar FossliNOTEAM24.378.18
5Per Kåre LimmesandKlubbløs25.338.37
6Rune AbrahamsenHemsedal25.538.44
7Julie BøbelNydalens SK26.028.47
8Frank SandbergFlyfemkamp26.288.56
9Iliana IlievaHalden SK27.599.27
10Glenn TøråKristiansand OK30.1110.11
11Kenneth ÅnonsenØyestad IF allianse31.5710.47
12Lars Rønning JohansenMåren OK31.5810.47
13Arne KristensenStokke IL32.2210.56
14Jan BergmanOK Kåre34.4711.45
14Tiri RebårdSandefjord OK34.4711.45
16Ingrid StrandeSkien OK39.3213.21
17Jan F. H. KristensenKlubbløs40.1013.34
18Fredrik WulfsbergIL Koll40.3313.41
19William HarterNOTEAM42.2214.18
20Rasmus Fenger-GrønOK Snab43.4514.46
21Rune HultgreenOppsal Orientering54.1918.21
22Oda Lohne van der EydenSøgne og Songdalen OK1.06.2622.26
23Marion AmundsenRingerike OL1.13.5524.58
24Wenche RydningFlyfemkamp1.27.1429.28
Ragnhild BråkenHeming Orienteringdiskvalifisert
Lasse HodneOddersjaa SSKdiskvalifisert
Ingrid TveiteÅs-NMBU Orienteringdiskvalifisert

Åpen B

2 260 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rebekka BråtenVoss IL24.0110.37
2Gunvor T. AbrahamsenHemsedal24.59+0.5811.03
3Elisabet BråtenVoss IL25.14+1.1311.09
4Eli StrandeRingerike OL25.59+1.5811.29
5Hege Rønning JohansenMåren OK29.13+5.1212.55
6Roger ØstvoldHeming Orientering29.58+5.5713.15
7Jørn Idar EllingsenKonnerud IL30.25+6.2413.27
8Per GustafssonKongsberg OL30.50+6.4913.38
9Inger SkjøveslandIF Trauma31.13+7.1213.48
10Øystein VatlandKlubbløs31.14+7.1313.49
11Tor Kjetil NilsenBø OL32.21+8.2014.18
12Nicolai GranlyLillomarka OL32.51+8.5014.32
13Ida Solheim EideOdda OL34.40+10.3915.20
14Christine ØhlenschlægerSilkeborg OK35.46+11.4515.49
15Hildegunn GrønsethFossum IF40.33+16.3217.56
16Katrine Haga NesseHaugesund IL Orientering1.02.22+38.2127.35
17Monica SyrdalHeming Orientering1.24.01+1.00.0037.10

Åpen C

2 140 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Øystein T. AbrahamsenHemsedal27.4012.55
2Miriam Thorset AbrahmsenHemsedal29.48+2.0813.55
3Nora HannisdalRingerike OL30.31+2.5114.15
4Brostrup LandstadSandnes IL (Rogaland)35.10+7.3016.25
5Victoria Louise Lund JensenOddersjaa SSK35.15+7.3516.28
6Aileen RundeKristiansand OK46.26+18.4621.41
7Ingrid Marie EkelandOddersjaa SSK54.41+27.0125.33
8Kristin Elise MyhrmoenIL Høvdingen54.48+27.0825.36
9Wenche BrobakkenSnertingdal IF Orientering56.33+28.5326.25
10Ann Merete HandegårdVoss IL58.25+30.4527.17
11Anne Grethe PapeKonnerud IL58.48+31.0827.28
12Tone HandegårdVoss IL59.01+31.2127.34
13Merethe OlsenFlyfemkamp1.02.30+34.5029.12
14Liv SkrettingTorridal IL1.10.26+42.4632.54
15Oddvar AbrahamsenOddersjaa SSK1.24.01+56.2139.15
16Helle J. FrischknechtAlta OL1.24.52+57.1239.39
Kjell Erling HålandOK Sørdiskvalifisert
Geir Strande SyrristRingerike OLdiskvalifisert

D 15-16B

2 260 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid Meling SpikkelandOddersjaa SSK40.1717.49
2Tuva HepburnKristiansand OK45.57+5.4020.19

H 15-16B

2 260 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erling Heggelund LiaBirkenes IL31.5514.07
2Hans  Jacob BamleOK Skeidi45.40+13.4520.12
3Anund NyhusBirkenes IL53.14+21.1923.33
Mardon RødliBirkenes ILdiskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor