Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sørlandsgaloppen 2016, dag 1

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sørlandsgaloppen 2016
Arrangørorganisasjoner: Birkenes IL / IL Høvdingen / IL Vindbjart / Kristiansand OK / Oddersjaa SSK / OK Sør / Søgne og Songdalen OK
Dato: torsdag 7 juli 2016 - søndag 10 juli 2016

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)Dag 4Dag 4 (totalt)

N-åpen

1 700 m, 66 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Ingeborg Roth AarskogSandnes IL (Rogaland)42.1224.49
Paul Lavrans AuglandKlubbløs18.0310.37
Eline BerganVegårshei IL25.1814.52
Olav BerganVegårshei IL19.5911.45
Olaf Blom-HagenFossum IF16.159.33
Aurora Sabela BrobakkenSnertingdal IF Orientering28.4116.52
Elvira Solberg DalseggSkien OK24.1014.12
Hannah Broers DamsgaardHisøy OK31.5818.48
Jenny DanevadFredrikstad SK14.108.20
Synne Schei DanevadÅs-NMBU Orientering23.2413.45
Vilma DanevadFredrikstad SK21.0012.21
Rannveig Elisa EenVoss IL26.5915.52
Hanna Eline EngløkkHaugesund IL Orientering23.1613.41
Aksel ErvikOK Skeidi16.099.30
Kamilla Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb38.2822.37
Liv Jorunn Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb38.2222.34
Oliver Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb38.3022.38
Erle FosstveitRaumar Orientering24.2514.21
Sindre FurlandSandefjord OK16.239.38
Tuva Berger GjelstadOppsal Orientering20.2111.58
Jon Felix Eckhoff GjermestadEgersund OK17.5710.33
Gudrun Fidje GrytingGjerstad IL21.3312.40
Fredrik GrønsethFossum IF26.3815.40
Jarand GustafssonKongsberg OL14.468.41
Magnus HaugSandnes IL (Rogaland)18.1210.42
Julie M HellandEgersund OK13.057.41
Markus M. HellandEgersund OK20.3712.07
Jørgen Rønning JohansenMåren OK17.0510.02
Markus A KaarvaagStatoil BIL16.079.28
Eline KravdalGjø-Vard OL19.2911.27
Eli Signe KvaaleNOTEAM12.287.20
Silje MikkelsenIK Grane Arendal Orientering25.1414.50
Emil S MolenaarModum OL12.507.32
Filip MolenaarModum OL16.159.33
Katia MolenaarModum OL16.409.48
Niklas MolenaarModum OL16.009.24
Leo Benjamin MorganMalvik IL23.0113.32
Lily Alexandra MorganMalvik IL28.3616.49
Torkel Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)21.4912.50
Eirik NastadNOTEAM20.4112.10
Una NastadAsker Skiklubb25.1514.51
Marie Haga NesseHaugesund IL Orientering32.3319.08
Øyvind Haga NesseHaugesund IL Orientering23.1113.38
Kristoffer NilsenBø OL21.4612.48
Livar OftedalÅlgård Orientering19.0511.13
Maren OftedalÅlgård Orientering28.0416.30
Vebjørn OftedalÅlgård Orientering25.3215.01
Solveig Sandvand OmfjordOddersjaa SSK21.3612.42
Vilde PuntervoldEgersund OK35.4120.59
Astrid ReuschHeming Orientering21.2712.37
Frida RichterSandnes IL (Rogaland)42.1424.50
Mari RichterSandnes IL (Rogaland)20.1911.57
Ingvild RingheimLarvik OK28.3916.51
Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL13.247.52
Hilde SalvesenIL Koll17.3110.18
Anne Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb38.5022.50
Sofie Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb38.4922.50
Andreas SommerbakkStatoil BIL10.506.22
Karen Haanes StrandlieGjø-Vard OL18.4411.01
Marie SundsdalBirkenes IL34.0220.01
Peter SæbbøStavanger Orienteringsklubb15.499.18
Jone ValdalSandnes IL (Rogaland)15.178.59
Maja WangNydalens SK23.2213.44
Stine KleppaÅlgård Orienteringdiskvalifisert
Markus Bråten RødølenVoss ILdiskvalifisert
Lars VigreÅlgård Orienteringdiskvalifisert

D -10

1 760 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Synne Utseth BøhlerengenOppsal Orientering23.5713.36
Iselin HøivoldKongsberg OL18.5910.47
Kristina KleppaÅlgård Orientering18.1110.19
Sigrid Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OK20.0111.22
Synne Skeie PettersonEgersund OK21.1312.03
Anne Eline Vehus SkjerveVerdal OK22.0512.32
Pernille ZagarLarvik OK16.139.12
Sofia ØhlckersIL Tyrving15.508.59
Astrid YtterbøAsker Skiklubbdiskvalifisert

D 11-12

1 760 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn10.255.55
2Kaja PeikliSandnes IL (Rogaland)11.13+0.486.22
3Alida OftedalÅlgård Orientering12.13+1.486.56
4Synne SandvenNotodden OL12.14+1.496.57
5Ingvild GustafssonKongsberg OL12.56+2.317.20
6Marie KravdalGjø-Vard OL13.03+2.387.24
7Maren Aure SkogedalAsker Skiklubb13.32+3.077.41
8Maria StødleKristiansand OK13.54+3.297.53
9Tonje JohnsenØyestad IF allianse14.02+3.377.58
10Iril RingheimLarvik OK14.17+3.528.06
11Hannah Syrdal ØenHeming Orientering14.30+4.058.14
12Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL14.37+4.128.18
13Maria KostølKristiansand OK14.46+4.218.23
14Anne ØstvoldHeming Orientering15.14+4.498.39
15Ingvild Berner MyhreFossum IF15.23+4.588.44
16Amalie RingvollIK Grane Arendal Orientering15.35+5.108.51
17Flora HänselSV Lengefeld15.36+5.118.51
18Helene Hoel JomaasFossum IF16.18+5.539.15
19Ine Bjaadal WinbergOK Skeidi16.57+6.329.37
20Martha WisløffAsker Skiklubb17.38+7.1310.01
21Ingvild Øverli BergKongsberg OL18.36+8.1110.34
22Alise Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb19.04+8.3910.50
23Ragnhild Blom-HagenFossum IF19.40+9.1511.10
24Marte Roth AarskogSandnes IL (Rogaland)20.25+10.0011.36
25Thea Beate PuntervoldEgersund OK20.54+10.2911.52
26Kaja Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)25.27+15.0214.27

D 13-14

1 710 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kristine KravdalGjø-Vard OL10.176.00
2Sara Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb10.23+0.066.04
3Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL10.24+0.076.04
4Pia Young VikNydalens SK10.31+0.146.09
5Vilde Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb10.41+0.246.14
6Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering11.27+1.106.41
7Fanny SkindloIF Trauma11.30+1.136.43
8Maya Jones ArnesenHeming Orientering11.31+1.146.44
9Mia HirschIF Trauma11.56+1.396.58
10Ada Helene OlsenIF Trauma12.06+1.497.04
10Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular12.06+1.497.04
12Live ØstvoldHeming Orientering12.42+2.257.25
13Anna BudskaSCM/TSM Jestedska oblast12.43+2.267.26
14Ida Marie FlågenHeming Orientering12.58+2.417.34
15Alexandra LinløkkenØstmarka OK13.28+3.117.52
16Ine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering13.30+3.137.53
17Ida Sofie HjortlandLarvik OK13.53+3.368.07
18Lise MikkelsenIK Grane Arendal Orientering13.56+3.398.08
19Marie Roll-TørnqvistFana IL14.36+4.198.32
20Julie ChristiansenKristiansand OK14.59+4.428.45
21Petra HoveidAsker Skiklubb15.05+4.488.49
22Kristine Bog VikaneFana IL16.35+6.189.41
23Selma HøivoldKongsberg OL17.46+7.2910.23

D 13-16C

1 700 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Silje Berner MyhreFossum IF10.206.04
2Victoria Lund JensenOddersjaa SSK12.44+2.247.29
3Silje JohnsenØyestad IF allianse13.07+2.477.42
4Anna Trindade EriksenNydalens SK13.23+3.037.52
5Julie EikelandOL Tønsberg og omegn13.37+3.178.00
6Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK14.01+3.418.14
7Åsta Firing SimonsenAndebu IL14.23+4.038.27
8Ida Therese Guttormsen SørumSkien OK14.30+4.108.31
9Maren KjøstvedtIL Høvdingen17.04+6.4410.02
10Ingrid MosfjellBirkenes IL17.38+7.1810.22
11Victoria Roll-ToftFana IL22.37+12.1713.18

D 13-16N

1 690 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hanne-Emilie Svanberg HelleTIF Viking21.5712.59
2Ingrid TrøanKolbotn og Skimt OL22.01+0.0413.01
3Ingvild JohnsenHedrum OL22.46+0.4913.28
4Nora GrønsethFossum IF30.59+9.0218.20

D 15-16

1 700 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Andrea RanvikKonnerud IL9.415.41
2Karen Hoel JomaasFossum IF10.22+0.416.05
3Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular10.24+0.436.07
4Kristine Haanes StrandlieGjø-Vard OL10.27+0.466.08
5Pernille KatlaFossum IF10.36+0.556.14
6Emma DanevadFredrikstad SK10.42+1.016.17
7Maren NorderudIL Tyrving10.44+1.036.18
8Malin HaugeHisøy OK10.57+1.166.26
9Ingrid HasaasFossum IF11.01+1.206.28
10Marketa PavlikovaSCM/TSM Jestedska oblast11.06+1.256.31
11Christine HoenEiker OL11.10+1.296.34
12Sigrid Vehus SkjerveVerdal OK11.14+1.336.36
13Sigrid EkelandOddersjaa SSK11.16+1.356.37
14Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)11.22+1.416.41
15Katerina DolejsiSCM/TSM Jestedska oblast11.25+1.446.42
16Ada WulfsbergNydalens SK11.46+2.056.55
17Hanna NysæterSkien OK11.53+2.126.59
18Inga StødleKristiansand OK11.56+2.157.01
19Rose RibySCM/TSM Jestedska oblast11.57+2.167.01
20Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK12.05+2.247.06
21Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL12.18+2.377.14
22Silje KregnesKristiansand OK12.25+2.447.18
23Carmen DirroMåren OK14.13+4.328.21
23Julie PuntervoldEgersund OK14.13+4.328.21
25Sofie Fenger-GrønOK Snab14.43+5.028.39
26Ingrid Elise VingerrhagenKristiansand OK16.03+6.229.26

D 17-A kort

1 650 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lene Therese MyrlandNotodden OL11.126.47
2Tone Fidje GrytingGjerstad IL11.13+0.016.47
3Otilie OftedalÅlgård Orientering11.37+0.257.02
4Silje BøenKristiansand OK11.46+0.347.07
5Mie ZagarLarvik OK11.47+0.357.08
6Margrete Omdal HildebrandtIL Vindbjart12.18+1.067.27
7Benedikte BøenPorsgrunn OL12.23+1.117.30
8Kristin VatlandHadeland OL12.42+1.307.41
9Heidi Fidje AndersenOK Sør12.44+1.327.43
10Vilde Brabrand UrfjellIL Imås12.49+1.377.46
11Alise KløvstadSandefjord OK13.07+1.557.56
12Celine Vik OlsenLarvik OK13.55+2.438.26
13Susan BøbelIL Imås14.14+3.028.37
14Solveig SletnerRøyken OL14.15+3.038.38
15Kari LundNittedal OL14.17+3.058.39
Anette Fidje BerganVegårshei ILdiskvalifisert

D 17-B

1 620 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jane M HellandEgersund OK10.166.20
2Heidi BernerFossum IF11.02+0.466.48
3Ragnhild RichterSandnes IL (Rogaland)11.15+0.596.56
4Ingvild Møretrø FossøyØyestad IF allianse11.44+1.287.14
5Vibeke Wold SundeSøgne og Songdalen OK12.21+2.057.37
6Mari CowardOK Sør12.37+2.217.47
7Gunhild MyhrAsker Skiklubb12.46+2.307.52
8Gerd Berit RekveFossum IF13.01+2.458.02
9Anne Marie EkelandOddersjaa SSK13.23+3.078.15
9Ingunn Lysaker NorbomKonnerud IL13.23+3.078.15
11Kristin HjortlandLarvik OK13.54+3.388.34
12Marianne ArnesenAsker Skiklubb14.21+4.058.51
13Hilde Gunn HellenesOK Skeidi15.24+5.089.30
14Lene FlessebergKongsberg OL15.49+5.339.45
15Gro EllegaardVang OL16.02+5.469.53
16Hilde HetlandEgersund OK16.13+5.5710.00
17Mirjam BråtenVoss IL16.26+6.1010.08
18Sophie Christin Eckhoff GjermestadEgersund OK16.49+6.3310.22
19Anja DyrkolbotnBø OL16.59+6.4310.29
20Anne Kari BirkelandBirkenes IL17.09+6.5310.35
21Synnøve WestermoenSandnes IL (Rogaland)19.40+9.2412.08

D 17-C

1 750 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Cecilie Christin KvermeFossum IF14.018.00
2Mirjam HalvorsrudMelhus IL15.25+1.248.48
3Linda RivedalSentrum OK17.30+3.2910.00
4Cecilie HiorthSandnes IL (Rogaland)17.48+3.4710.10
5Camilla FosstveitRaumar Orientering17.56+3.5510.14
6Marianne SkusethBø OL18.46+4.4510.43
7Elen Krohn GjessingHeming Orientering19.37+5.3611.12
8Marte LjådalIL Hauken19.57+5.5611.24
9Mona SveenVang OL20.10+6.0911.31
10Solveig SchouOK Sør20.50+6.4911.54
11Bente MolenaarModum OL21.39+7.3812.22
12Tone Roll-ToftFana IL22.43+8.4212.58
13Åse Aud Moldal NyhusBirkenes IL24.45+10.4414.08
14Hege AndersenIL Koll27.05+13.0415.28
15Siri CowardOK Sør27.43+13.4215.50

D 17-N

1 690 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari BjaadalOK Skeidi23.4514.03
2Margunn BrandsbergEgersund OK32.49+9.0419.25
Tordis FrøytlogEgersund OKdiskvalifisert

D 17-20

2 060 m, 37 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK13.046.20
2Emma ArnesenByåsen IL13.14+0.106.25
3Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb13.21+0.176.28
4Vilde MalmeiSandnes IL (Rogaland)13.31+0.276.33
5Ane DyrkornEiker OL13.36+0.326.36
6Margrethe WisløffAsker Skiklubb13.38+0.346.37
7Julie HjortlandLarvik OK13.53+0.496.44
8Agnethe HasliSnertingdal IF Orientering13.54+0.506.44
9Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland)13.59+0.556.47
10Hannah MalmeiSandnes IL (Rogaland)14.06+1.026.50
11Silje HaugeHisøy OK14.12+1.086.53
12Thea DyrkornEiker OL14.24+1.206.59
13Karolina StanovaSCM/TSM Jestedska oblast14.25+1.216.59
14Martine TopstadLarvik OK14.32+1.287.03
15Sarka SokolarovaSCM/TSM Jestedska oblast14.34+1.307.04
16Åse BerganNydalens SK14.38+1.347.06
17Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orientering14.45+1.417.09
18Kristina VollHaugesund IL Orientering14.52+1.487.13
19Lucie JanouskovaSCM/TSM Jestedska oblast14.53+1.497.13
20Lenka KovarovaSCM/TSM Jestedska oblast14.57+1.537.15
21Marketa ThorovaSCM/TSM Jestedska oblast15.02+1.587.17
22Lucie NovakovaSCM/TSM Jestedska oblast15.04+2.007.18
23Alena LinkovaSCM/TSM Jestedska oblast15.14+2.107.23
24Lucie RoskotovaSCM/TSM Jestedska oblast15.18+2.147.25
25Birka Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OK15.32+2.287.32
26Julie Roll TørnqvistFana IL15.53+2.497.42
27Rannveig W. NordhagenÅs-NMBU Orientering16.02+2.587.46
28Ludmila HudskaSCM/TSM Jestedska oblast16.13+3.097.52
29Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)16.21+3.177.56
30Synne FossøyNTNUI16.55+3.518.12
31Ingvild WangNTNUI17.00+3.568.15
32Sarka KnizkovaSCM/TSM Jestedska oblast18.09+5.058.48
33Hedvig Kjellevold MaldeIL Gular18.13+5.098.50
34Kristin MestadTorridal IL18.47+5.439.07
35Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering20.26+7.229.55
36Ingvild Paulsen VieHaugesund IL Orientering20.31+7.279.57
37Anna FurstovaSCM/TSM Jestedska oblast39.31+26.2719.10

D 21-

2 300 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marianne AndersenKristiansand OK13.225.48
2Marthe GløersenBækkelagets SK14.51+1.296.27
3Tone WigemyrBækkelagets SK15.03+1.416.32
4Elisabeth IngvaldsenNydalens SK15.15+1.536.37
5Hanne NøvikNydalens SK15.17+1.556.38
6Christine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering15.30+2.086.44
7Katerina KaskovaSCM/TSM Jestedska oblast15.35+2.136.46
8Henriette AlbonVaregg Fleridrett15.39+2.176.48
9Linda SjøgrenRøyken OL15.44+2.226.50
10Aurora FossøyNTNUI15.59+2.376.56
11Benedicte Hald BjørgumKristiansand OK16.13+2.517.03
12Alena NeradovaSCM/TSM Jestedska oblast16.28+3.067.09
13Sunniva MorganMalvik IL17.17+3.557.30
14Kristin SletnerRøyken OL17.19+3.577.31
15Silje ArntzenNTNUI17.45+4.237.43
16Nina KarlsenStavanger Orienteringsklubb18.11+4.497.54
17Hanne Wigemyr KjeldsenOddersjaa SSK18.57+5.358.14
18Hege Holth RekaaRøyken OL19.23+6.018.25
19Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering19.51+6.298.37
20Sunniva Nergaard BergStokke IL20.32+7.108.55
21Synnøve BråtenVegårshei IL21.26+8.049.19
22Blanka KrenkovaSCM/TSM Jestedska oblast23.06+9.4410.02

D 35-

2 060 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Dominika PachnerovaSCM/TSM Jestedska oblast16.217.56
2Ellen TindelandStavanger Orienteringsklubb18.06+1.458.47
3Pernille NaufHedrum OL18.07+1.468.47
4Hilde MolenaarModum OL18.44+2.239.05
5Tone NilsenBø OL24.42+8.2111.59

D 40-

1 910 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Trude HarstadBø OL13.297.03
2Ingrid UndstadLarvik OK14.08+0.397.23
3Astrid KravdalGjø-Vard OL14.11+0.427.25
4Ellen GustafssonKongsberg OL15.13+1.447.58
5Inger Marie Broers DamsgaardHisøy OK15.21+1.528.02
6Barbara SchulthessOLC Kapreolo15.34+2.058.09
7Milda ØhlckersIL Tyrving15.48+2.198.16
8Mariann Øren ArvesenSandefjord OK16.22+2.538.34
9Ingjerd SommerstadKongsberg OL16.31+3.028.38
10Berit HerstadBækkelagets SK17.14+3.459.01
11Tone HirschIF Trauma18.01+4.329.25
12Målfrid KonstKristiansand OK18.02+4.339.26
13Christina Sandvand OmfjordOddersjaa SSK18.03+4.349.27
14Wenche Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb18.29+5.009.40
15Hanne Marthe ØstvoldHeming Orientering18.35+5.069.43
16Anette FiringAndebu IL19.09+5.4010.01
17Linn Carina DalandKristiansand OK19.23+5.5410.08
18Ingunn Anda HaugSandnes IL (Rogaland)19.48+6.1910.21
19Marianne Bruun LienSandefjord TIF20.38+7.0910.48

D 45-

1 910 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christina WhiteSøgne og Songdalen OK14.407.40
2Signe Astrup ArnesenHeming Orientering14.52+0.127.47
3Kristin SandvenNotodden OL15.36+0.568.10
4Kjersti Holt HanssenMåren OK16.12+1.328.28
5Arnhild U. BråtenVegårshei IL16.36+1.568.41
6Tone Cecilie NystrømStavanger Orienteringsklubb16.39+1.598.43
7Ann Elin FlågenHeming Orientering16.58+2.188.52
8Marianne HaugeHisøy OK17.01+2.218.54
9Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb17.02+2.228.55
10Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb17.07+2.278.57
11Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK17.43+3.039.16
12Gro EideOK Sør17.51+3.119.20
13Toril Fougner WisløffAsker Skiklubb18.04+3.249.27
14Marian KjellevoldIL Gular18.08+3.289.29
15Monica FeylingKolbotn og Skimt OL19.02+4.229.57
16Benedicte BeckmannOddersjaa SSK19.29+4.4910.12
17Marianne ReuschHeming Orientering20.26+5.4610.41
18Elise GisholtFossum IF20.39+5.5910.48
19Ingunn ScheiÅs-NMBU Orientering21.08+6.2811.03
20Solveig BerganNydalens SK21.13+6.3311.06
21Marianne HøivoldKongsberg OL22.28+7.4811.45
22Idun Magdalene Bøyum AuglandBergens TF22.32+7.5211.47

D 50-

1 870 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL14.177.38
2Elisabeth Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb14.48+0.317.54
3Kjersti HovFossum IF14.49+0.327.55
4Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)15.20+1.038.11
5Vanja StaffOL Toten-Troll15.42+1.258.23
6Hilde KløvstadSandefjord OK16.19+2.028.43
7Kari ChristiansenSandefjord OK17.07+2.509.09
8Liv OmdalSandnes IL (Rogaland)17.25+3.089.18
8Lise RollFana IL17.25+3.089.18
10Nina Elise JørgensenNittedal OL17.30+3.139.21
11Signe OttesenSandnes IL (Rogaland)18.43+4.2610.00
12Torill AndersenSandnes IL (Rogaland)18.53+4.3610.05
13Hege FjellbirkelandIL Gular19.19+5.0210.19
14Anita Wiberg GjelstenIL Høvdingen19.27+5.1010.24
15Ulrika HaajanenOK Raseborg21.30+7.1311.29
Ragnhild HaldKristiansand OKdiskvalifisert
Ann Sissel VehusVerdal OKdiskvalifisert

D 55-

1 550 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid RavnanOL Toten-Troll11.057.09
2Runa SkyttersæterHeming Orientering11.10+0.057.12
3May MelingStavanger Orienteringsklubb11.59+0.547.43
4Eli Marie WiigPorsgrunn OL12.01+0.567.45
5Gro PedersenOK Skeidi12.09+1.047.50
6Anne-Heidrun RisdalIK Grane Arendal Orientering12.57+1.528.21
7Eli FrafjordGanddal IL13.28+2.238.41
8Anne-Elise EdstrømOppsal Orientering14.01+2.569.02
9Gro Hege LudvigsenMåren OK14.55+3.509.37
10Anne Karin RibeKristiansand OK14.57+3.529.38
11Inger SchibstedRøyken OL15.10+4.059.47
12Hanne HerumOK Skeidi15.35+4.3010.03
13Trude BråtenVoss IL16.56+5.5110.55
14Elisabeth Holth JohannessenRøyken OL18.01+6.5611.37
Grete S B HoviSkien OKdiskvalifisert
Gunn BotnenBø OLdiskvalifisert

D 60-

1 550 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rannveig SolliAskøy OL11.187.17
2Anne Kjersti DaltveitFana IL12.08+0.507.49
3Inger NergaardStokke IL12.47+1.298.14
4Kjellaug GrødemVoss IL12.59+1.418.22
5Anne-Berit RasmussenOL Tønsberg og omegn13.22+2.048.37
6Tonny LindquistOK Skeidi13.57+2.399.00
7Grethe Wanvik JohansenSturla, IF18.49+7.3112.08

D 65-

1 580 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Margareta BrynhildsenStokke IL16.5910.44
2Signe HeivollSøgne og Songdalen OK17.37+0.3811.08
3Hedvig AndaSandnes IL (Rogaland)20.57+3.5813.15
4Edel SlettemarkStord Orientering25.17+8.1816.00
5Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK27.46+10.4717.34
Anne Karin StigemoIL Imåsdiskvalifisert

D 70-

1 580 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb15.319.49
2Kari Timenes LaugenIL Imås15.39+0.089.54
3Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb18.09+2.3811.29
4Ingeborg BøbelIL Imås20.22+4.5112.53
5Thorunn Aamodt OvesenLardal OL20.49+5.1813.10
6Eli KlovningPorsgrunn OL22.02+6.3113.56
7Inger Elisabeth KvaaseBækkelagets SK27.27+11.5617.22
8Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslag37.45+22.1423.53

D 75-

1 580 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni Dirro BøhlerengenMåren OK22.0814.00
2Tirill Liby SeipOK Skeidi22.25+0.1714.11
3Gudveig JørundlandOK Sør27.23+5.1517.19
4Hjørdis EgnerHeming Orientering28.54+6.4618.17
5Johanna YtterbølGimle IF35.13+13.0522.17

D 80-

1 580 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Ellen MathisenPorsgrunn OLdiskvalifisert

H -10

1 760 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Lukas Jones ArnesenHeming Orientering20.2611.36
Lauritz BrunborgNittedal OL19.4111.11
Håvard Rekve LianFossum IF15.068.34
Ole Magnus Repstad StoremyrIL Hauken24.5414.08
Theo Winsents SæterMåren OK16.549.36
Ask Felland SætnanFossum IF19.3011.04
Eirik WathneSandnes IL (Rogaland)17.4910.07
Birk Bjaadal WinbergOK Skeidi18.2410.27
Mathias LinløkkenØstmarka OKdiskvalifisert

H 11-12

1 760 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eirik FrostAlta OL10.576.13
2Markus RichterSandnes IL (Rogaland)11.06+0.096.18
3Felix R. HyllesethSentrum OK11.35+0.386.34
4Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb11.53+0.566.45
5Edvin AakreEgersund OK11.55+0.586.46
6Henrik Kaupang LyeLarvik OK11.56+0.596.46
7Fridtjof ReuschHeming Orientering12.47+1.507.15
8Christian Fredrik BorgIL Koll12.59+2.027.22
9Reno PapeKonnerud IL13.06+2.097.26
10Omund Thu LandstadSandnes IL (Rogaland)13.54+2.577.53
11Stian HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)14.45+3.488.22
12Mathias NyhaugAsker Skiklubb15.02+4.058.32
13Chris Ruben ErfjordOK Sør16.19+5.229.16
14Eskil StielstraSauda Orienteringsklubb16.30+5.339.22
15Ole Andre BrandsbergEgersund OK16.44+5.479.30
16Simen Rønning JohansenMåren OK17.20+6.239.50
17Erik ZagarLarvik OK17.56+6.5910.11
17Kristoffer ØhlckersIL Tyrving17.56+6.5910.11
19Einar ØstvoldHeming Orientering18.20+7.2310.25
20Henrik Repstad StoremyrIL Hauken18.50+7.5310.42
21Isa Bønnhoff UclerOK Sør21.49+10.5212.23
22Järvi StielstraSauda Orienteringsklubb22.53+11.5613.00
23Johannes HalvorsrudMelhus IL26.36+15.3915.06
Bjørnar PeikliSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert
Fredrik SkovlyIL Vindbjartdiskvalifisert

H 13-14

1 710 m, 45 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sondre YtterbøAsker Skiklubb9.455.42
2Vebjørn Blom-HagenFossum IF9.55+0.105.47
3Grunde IsaksætreGrue IL9.58+0.135.49
4Felix FinsrudAsker Skiklubb10.05+0.205.53
5Henrik ReuschHeming Orientering10.08+0.235.55
6Mikkel KatlaFossum IF10.15+0.305.59
7Iver RingheimLarvik OK10.29+0.446.07
8Martin Vehus SkjerveVerdal OK11.13+1.286.33
9Petter Andreas LonaWing OK11.25+1.406.40
10Simon Beckmann KristiansenOddersjaa SSK11.26+1.416.41
11Samuel KleppaÅlgård Orientering11.27+1.426.41
12Nils TveiteÅs-NMBU Orientering11.29+1.446.42
13August Syrdal ØenHeming Orientering11.33+1.486.45
14Birk Felland SætnanFossum IF11.39+1.546.48
15Simen FritznerNittedal OL11.50+2.056.55
16Eivind EngløkkHaugesund IL Orientering11.58+2.136.59
17Arthur BrunborgNittedal OL12.00+2.157.01
18Jonas MyhrAsker Skiklubb12.10+2.257.06
18Ulrik HellenTIF Viking12.10+2.257.06
20Brage TakleKristiansand OK12.14+2.297.09
21Vegard AarstadÅs-NMBU Orientering12.15+2.307.09
22Eilev KvaaleAsker Skiklubb12.23+2.387.14
23Magnus EngløkkHaugesund IL Orientering12.30+2.457.18
24Gard FrostAlta OL12.46+3.017.27
25Mats LindaasElverum OK13.12+3.277.43
26Kåre Peter Krohn GjessingHeming Orientering13.17+3.327.46
27Jakob TorgersenHalden SK13.35+3.507.56
28Simen Aure SkogedalAsker Skiklubb13.44+3.598.01
29Sigurd Amundsen BjørkliRingerike OL13.46+4.018.03
30Sindre GisholtFossum IF13.58+4.138.10
31Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubb14.15+4.308.20
32Sindre Fidje AndersenOK Sør14.27+4.428.27
33Thomas ValdalSandnes IL (Rogaland)15.44+5.599.12
34Tor Eirik Eckhoff GjermestadEgersund OK15.48+6.039.14
35Sindre Skeie PettersonEgersund OK15.55+6.109.18
36Birk ThorstensenOppsal Orientering17.08+7.2310.01
37Herman Bakkane FolgerøSauda Orienteringsklubb18.04+8.1910.33
38Jørgen WesterheimStord Orientering20.08+10.2311.46
39Simen KolbergsrudRøyken OL20.18+10.3311.52
40Bo Utseth BøhlerengenOppsal Orientering20.38+10.5312.03
41Magnus FossumIK Grane Arendal Orientering25.57+16.1215.10
42Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL27.27+17.4216.03
Aleksander JørgensenHaugesund IL Orienteringdiskvalifisert
Eskil FrischknechtAlta OLdiskvalifisert
Gaute FosstveitRaumar Orienteringdiskvalifisert

H 13-16C

1 700 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Even Amundsen BjørkliRingerike OL13.127.45
2Morten TrøanKolbotn og Skimt OL14.37+1.258.35
3Gaute LindaasElverum OK14.43+1.318.39
4Vegard HaugSandnes IL (Rogaland)15.04+1.528.51
4Lars Gåsvik NarvestadHalden SK15.04+1.528.51
6Ole Simen Eckhoff GjermestadEgersund OK15.51+2.399.19
7Erlend SundsdalBirkenes IL15.55+2.439.21
8Preben Bransdsberg StormyrEgersund OK16.00+2.489.24
Magnus Ellefsen MoenOK Skeididiskvalifisert
Anders LjådalIL Haukendiskvalifisert

H 13-16N

1 690 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sigve FeylingKolbotn og Skimt OL18.4311.04
Ove StrømsvågEgersund OKdiskvalifisert

H 15-16

1 870 m, 47 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marius AurebekkKristiansand OK10.085.25
2David RundeKristiansand OK10.25+0.175.34
3Sander ArntzenAsker Skiklubb10.27+0.195.35
4Ondrej BudskySCM/TSM Jestedska oblast10.29+0.215.36
5Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK10.31+0.235.37
6Fredrik HamreforsVästerås SOK10.32+0.245.37
7Even LindaasVang OL10.41+0.335.42
7Lars Young VikNydalens SK10.41+0.335.42
9Dan PavlovecSCM/TSM Jestedska oblast10.45+0.375.44
10Njaal Ellegaard MelbyVang OL10.46+0.385.45
11Petter Astrup ArnesenHeming Orientering10.47+0.395.45
12Peter GisholtFossum IF10.56+0.485.50
13Erik Hæstad BjørnstadFossum IF10.58+0.505.51
14Sivert Sande KvermeFossum IF11.03+0.555.54
15Josef NagySCM/TSM Jestedska oblast11.22+1.146.04
16Eskil FrøislandVang OL11.23+1.156.05
17Antonin SmausSCM/TSM Jestedska oblast11.28+1.206.07
18Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering11.32+1.246.10
19Trygve MyhrAsker Skiklubb11.42+1.346.15
20Anders VestølVegårshei IL11.48+1.406.18
20Fredrik Vehus SkjerveVerdal OK11.48+1.406.18
22Petr MelicharSCM/TSM Jestedska oblast11.49+1.416.19
23Alexander Repstad StoremyrIL Hauken11.54+1.466.21
24Magnus MosfjellBirkenes IL11.55+1.476.22
25Herman BrunborgNittedal OL11.58+1.506.23
26Johan Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb12.00+1.526.25
27Asgeir R. JensenBirkenes IL12.01+1.536.25
28Odd-Anton HermansenKristiansand OK12.04+1.566.27
29Jostein Svaland DaleOL Vallset/Stange12.08+2.006.29
30Audun BerganNydalens SK12.13+2.056.31
31Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular12.17+2.096.34
32Eivind Berner MyhreFossum IF12.26+2.186.38
33Per Clemet WisløffAsker Skiklubb12.39+2.316.45
34Jonas MyhreKristiansand OK12.48+2.406.50
35Vegard Øverli BergKongsberg OL12.50+2.426.51
36Jakub BradacSCM/TSM Jestedska oblast13.10+3.027.02
37Jakub BilySCM/TSM Jestedska oblast13.19+3.117.07
38Henrik Haga NesseHaugesund IL Orientering14.00+3.527.29
39Ole Gunnar Lund JensenOddersjaa SSK14.15+4.077.37
40Fredrik SveenVang OL14.37+4.297.48
41Sindre Lysaker NorbomKonnerud IL15.18+5.108.10
42Ole HänselSV Lengefeld16.43+6.358.56
43Kristian SkovlyIL Vindbjart19.00+8.5210.09
Sander S. LindevikKristiansand OKdiskvalifisert
Kristian PyttenKristiansand OKdiskvalifisert
Martin AdamecSCM/TSM Jestedska oblastdiskvalifisert
Erlend Fidje AndersenOK Sørdiskvalifisert

H 17-A kort

1 890 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håkon EideOK Sør11.075.52
2Sigurd Svaland AasKristiansand OK12.57+1.506.51
3Per Ivar VaajeMarnardal IL13.27+2.207.06
4Steinar AasBirkenes IL13.35+2.287.11
5Kjell Ingolf RopstadOtra IL13.43+2.367.15
6Peter CarlsenRøyken OL13.44+2.377.15
7Espen CowardOK Sør13.48+2.417.18
8Geir Jonny RingvollIK Grane Arendal Orientering13.51+2.447.19
9Jørn BerganVegårshei IL15.09+4.028.00
10Kurt KleppaÅlgård Orientering15.23+4.168.08
11Frode SørensenIK Grane Arendal Orientering16.00+4.538.27
12Guttorm NyhusBirkenes IL16.09+5.028.32
13Andreas SommerfeltVegårshei IL16.41+5.348.49
14Steinar SundeSøgne og Songdalen OK17.51+6.449.26

H 17-B

1 620 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tommy SæterKongsberg OL9.325.53
2Sander FeylingKolbotn og Skimt OL9.45+0.136.01
3Simon FeylingKolbotn og Skimt OL9.49+0.176.03
4Runar ThorstensenOppsal Orientering10.02+0.306.11
5Morten CowardOK Sør10.29+0.576.28
6Ronny ErvikOK Skeidi10.32+1.006.30
7Per Anders YtterbøAsker Skiklubb10.34+1.026.31
8Arild NyhaugAsker Skiklubb11.21+1.497.00
9Torodd KolbergsrudRøyken OL11.49+2.177.17
10Olav HellandEgersund OK11.52+2.207.19
11Morten AndresenOK Skeidi12.02+2.307.25
12Arild JørgensenOddersjaa SSK12.39+3.077.48
13Eivind KløvstadSandefjord OK12.46+3.147.52
14Espen Ekholt BergKongsberg OL12.59+3.278.00
15Eiliv Bjarne LønningenOtra IL13.01+3.298.02
16Lars Andreas EenVoss IL13.28+3.568.18
17Frode RødølenVoss IL15.33+6.019.35
18Bjørn A FriestadKristiansand OK15.46+6.149.43
Geir HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert
Geir Egil NorbomKonnerud ILdiskvalifisert

H 17-C

1 750 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Steinar FrøytlogEgersund OK14.088.04
2Erik HasliSnertingdal IF Orientering15.37+1.298.55
3Gunnar FosstveitRaumar Orientering15.45+1.379.00
4Svein-Tore Gåsvik NarvestadHalden SK15.58+1.509.07
5Egil Christopher HoenEiker OL16.20+2.129.20
6Tony HalsallOtra IL16.26+2.189.23
7Frode TrøanKolbotn og Skimt OL16.44+2.369.33
8Tor Eckhoff GjermestadEgersund OK16.47+2.399.35
9Jon MyklatunSandnes IL (Rogaland)20.42+6.3411.49
10Bjørn A. RopstadOtra IL21.08+7.0012.04
11Arne ThomassenLillesand IL21.09+7.0112.05
12Lars-Erik ØsterudEiker OL22.55+8.4713.05
13Arnfinn SørumSkien OK24.03+9.5513.44
Rodney MolenaarModum OLdiskvalifisert

H 17-20

2 310 m, 41 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Matias Hodne HanischKristiansand OK11.365.01
2Michal BoránekUSK Prague11.57+0.215.10
3Johannes Bakke AashamarKristiansand OK12.14+0.385.17
4Einar EkelandOddersjaa SSK12.15+0.395.18
5Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering12.16+0.405.18
6Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK12.40+1.045.29
7Mathias HermstadFreidig12.41+1.055.29
8Vit KostejnSCM/TSM Jestedska oblast12.54+1.185.35
9Bjørn Anders FlågenHeming Orientering13.00+1.245.37
10Ole KostølKristiansand OK13.03+1.275.38
11Magnus SandvenNotodden OL13.07+1.315.40
12Lavran ThorstensenOppsal Orientering13.09+1.335.41
12Jørgen WulfsbergNydalens SK13.09+1.335.41
14Marius PyttenKristiansand OK13.10+1.345.41
15Matej BurdaSCM/TSM Jestedska oblast13.16+1.405.44
16Henrik UpsalNTNUI13.23+1.475.47
17Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF13.26+1.505.48
18Knut KyrkjebøTIF Viking13.51+2.155.59
19Tomas ThorSCM/TSM Jestedska oblast13.53+2.176.00
20Tobias KristensenLarvik OK13.55+2.196.01
21Vetle Elias LynnebakkenKristiansand OK14.18+2.426.11
21Ondrej BekSCM/TSM Jestedska oblast14.18+2.426.11
23Krystof KaratsiolisSCM/TSM Jestedska oblast14.22+2.466.13
24Vojtech MelicharSCM/TSM Jestedska oblast14.26+2.506.14
25Miroslav JanecekSCM/TSM Jestedska oblast14.42+3.066.21
26Tomas HlubucekSCM/TSM Jestedska oblast14.54+3.186.27
27Marek NovotnySCM/TSM Jestedska oblast14.56+3.206.27
28Jan SmausSCM/TSM Jestedska oblast14.59+3.236.29
29Johannes DjupeslandHaugesund IL Orientering15.04+3.286.31
30Henrik HamreforsVästerås SOK15.09+3.336.33
31Henrik Chr. HirschIF Trauma15.50+4.146.51
32Even FossumIK Grane Arendal Orientering15.51+4.156.51
33Ole Martin EdstrømOppsal Orientering16.22+4.467.05
34Joar FuglestadÅlgård Orientering16.34+4.587.10
35John RundeKristiansand OK16.42+5.067.13
36Bjørnar KregnesKristiansand OK17.08+5.327.25
37Alf Gabriel Krohn GjessingHeming Orientering17.29+5.537.34
38Kristian NyhusBirkenes IL17.40+6.047.38
39Ove HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)17.47+6.117.41
Eirik Sundby HålandOddersjaa SSKdiskvalifisert
Sebastian DalandKristiansand OKdiskvalifisert

H 21-

2 680 m, 38 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard DanielsenKristiansand OK13.485.08
2Gaute FriestadKristiansand OK13.53+0.055.10
3Christian BøenKristiansand OK14.22+0.345.21
4Jostein AndersenNydalens SK14.46+0.585.30
5Jonathan AlbonVaregg Fleridrett14.59+1.115.35
6Ola Magnus LaugalandÅlgård Orientering15.05+1.175.37
7Tomas DlabajaSCM/TSM Jestedska oblast15.16+1.285.41
8Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK15.28+1.405.46
9Morten JørgensenKristiansand OK15.30+1.425.47
10Harald Astrup ArnesenHeming Orientering15.35+1.475.48
11Dan WolfSCM/TSM Jestedska oblast15.46+1.585.52
12Håvard Krey HansenOK Silsand15.56+2.085.56
13Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering16.03+2.155.59
14Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett16.10+2.226.01
15Eivind Romberg KvaaleBø OL16.48+3.006.16
16Nicholas MorganMalvik IL16.49+3.016.16
17Lars Sigve OftedalÅlgård Orientering17.06+3.186.22
18Tomas KobrSCM/TSM Jestedska oblast17.14+3.266.25
19Martin Holth JohannessenRøyken OL17.25+3.376.29
20Sigve BotnenBø OL17.38+3.506.34
21Kenneth MydlandEgersund OK17.45+3.576.37
22Eirik Holth JohannessenRøyken OL18.07+4.196.45
23Hallvard TyldumEmblem IL18.09+4.216.46
24Jan KocibSCM/TSM Jestedska oblast18.25+4.376.52
25Jan PicekSCM/TSM Jestedska oblast18.27+4.396.53
26Øystein BotnenBø OL18.31+4.436.54
27Lasse KløvstadSandefjord OK18.39+4.516.57
28Jørgen HetlandEgersund OK18.49+5.017.01
29Jan CechlovskySCM/TSM Jestedska oblast19.17+5.297.11
30Håkon Nergaard BergStokke IL19.28+5.407.15
31Såmund BotnenNOTEAM19.51+6.037.24
32Stanislav NejmanSCM/TSM Jestedska oblast20.16+6.287.33
33Thorstein WangNTNUI20.23+6.357.36
34Tomas KrenekSCM/TSM Jestedska oblast20.24+6.367.36
35Ondrej VanisSCM/TSM Jestedska oblast20.26+6.387.37
36Espen KarlsenStavanger Orienteringsklubb21.24+7.367.59
37Kristian BråtenFørde IL21.30+7.428.01
Knut Sveinung Holth RekaaRøyken OLdiskvalifisert

H 35-

2 310 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erik S MolenaarModum OL13.435.56
2Kim RichterSandnes IL (Rogaland)14.58+1.156.28
3Thomas RoskifteOK Moss15.11+1.286.34
4Lars AurebekkFredrikstad SK16.05+2.226.57
5Petr BoránekUSK Prague16.51+3.087.17
6Pavel PachnerSCM/TSM Jestedska oblast16.55+3.127.19
7Per Henrik ZagarLarvik OK17.34+3.517.36

H 40-

2 300 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard PeikliSandnes IL (Rogaland)13.165.46
2Espen DanevadFredrikstad SK13.37+0.215.55
3Stig DalsørenKristiansand OK14.19+1.036.13
4Torbjørn Blom-hagenFossum IF14.50+1.346.26
5Tallak Olav GrytingGjerstad IL15.00+1.446.31
6Kjell Arne HålandOK Sør15.09+1.536.35
7Espen RøsteKongsberg OL15.45+2.296.50
8Knut Jostein SætnanFossum IF15.46+2.306.51
9Johs HjelmstadBækkelagets SK16.33+3.177.11
10Trond MyhreFossum IF16.37+3.217.13
11Martin BjørkenesHisøy OK16.42+3.267.15
11Eivind LonaWing OK16.42+3.267.15
13Sturle FurlandSandefjord OK16.55+3.397.21
14Bjørnar André HaugSandnes IL (Rogaland)17.04+3.487.25
15Marcel NiederhauserAskøy OL17.10+3.547.27
16Gunnar PettersonEgersund OK17.23+4.077.33
17Atle BorgersenHedrum OL17.26+4.107.34
18Sander StielstraSauda Orienteringsklubb18.44+5.288.08
19Ståle ThortveitSøgne og Songdalen OK19.04+5.488.17
20Lars FolgerøSauda Orienteringsklubb20.44+7.289.00

H 45-

2 060 m, 54 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Knut Harald HyllesethSentrum OK11.395.39
2Jørgen FrøydLarvik OK12.05+0.265.51
3Kenneth WesterheimStord Orientering12.31+0.526.04
4Frode NysæterSkien OK12.33+0.546.05
5Thomas FrostAlta OL12.34+0.556.06
6Magnus LandstadSandnes IL (Rogaland)12.42+1.036.09
7Kimme ArnesenHeming Orientering12.50+1.116.13
8Einar GisholtFossum IF13.33+1.546.34
9Jarle SolbakkenSauda Orienteringsklubb13.35+1.566.35
10Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering13.36+1.576.36
11Bjart Are HellenTIF Viking13.39+2.006.37
12Tom KristensenLarvik OK13.42+2.036.39
13Christian JomaasFossum IF13.50+2.116.42
14Trond GjelstadSandefjord OK13.52+2.136.43
15Oddgeir EikeskogSandnes IL (Rogaland)13.54+2.156.44
16Christian ReuschHeming Orientering13.55+2.166.45
17Lars BaklidKonnerud IL13.57+2.186.46
18Pål WinbergOK Skeidi14.03+2.246.49
19Bjørn-Willy ArntzenLierbygda OL14.06+2.276.50
20Jone SæbbøStavanger Orienteringsklubb14.19+2.406.56
21Jon SkriubakkenPorsgrunn OL14.21+2.426.57
22Geir TorgersenHalden SK14.31+2.527.02
22Vidar GjelstadOppsal Orientering14.31+2.527.02
24Jesper Fenger-GrønOK Snab14.35+2.567.04
25Odd-Ivan LorentsenOK Silsand14.36+2.577.05
26Truls KvaaseBækkelagets SK14.51+3.127.12
27Are StrandlieGjø-Vard OL14.55+3.167.14
28Svein-Erik KvameGanddal IL15.00+3.217.16
29Pål BårdsenStavanger Orienteringsklubb15.10+3.317.21
29Per Olav GulbrandsenLarvik OK15.10+3.317.21
31Erik EngløkkHaugesund IL Orientering15.17+3.387.25
32Thorbjørn VærpKristiansand OK15.20+3.417.26
32Tor BrennaNittedal OL15.20+3.417.26
34Torstein KvaaleAsker Skiklubb15.22+3.437.27
35Inge HaugeHisøy OK15.24+3.457.28
36Anders HolstPorsgrunn OL15.26+3.477.29
37Sverre WisløffAsker Skiklubb15.29+3.507.30
38Knut AurebekkTorridal IL15.38+3.597.35
39Espen FeylingKolbotn og Skimt OL15.41+4.027.36
40Gunnar Engen VikNydalens SK15.46+4.077.39
41Kjell Rune Logan-HalvorsrudMelhus IL15.47+4.087.39
42Anders FlågenHeming Orientering15.50+4.117.41
43Kjetil DammTIF Viking16.13+4.347.52
43Ole Edvard HjortlandLarvik OK16.13+4.347.52
45Dag WangLillomarka OL16.25+4.467.58
46Boye Dirro BøhlerengenOppsal Orientering16.53+5.148.11
47Espen JohnsenHedrum OL17.01+5.228.15
48Per Kristian TømtIL Imås17.02+5.238.16
49Ola Peter Krohn GjessingHeming Orientering17.14+5.358.21
50Øystein FuglestadÅlgård Orientering18.03+6.248.45
51Ove KjetsåOtra IL20.06+8.279.45
52Jan EideOK Sør21.15+9.3610.18
53Jörg HänselSV Lengefeld25.20+13.4112.17
Nils Tore PuntervoldEgersund OKdiskvalifisert

H 50-

1 910 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Stein Arne OlsenStavanger Orienteringsklubb12.196.26
2Håkon DanevadÅs-NMBU Orientering12.23+0.046.29
3Helge GisholtOK Skeidi12.29+0.106.32
4Per Olav NærestadIF Trauma12.42+0.236.38
5Knut Erling ØenHeming Orientering12.44+0.256.40
6Stein-Erik ScheieOK Sør12.59+0.406.47
7Jan-Einar ØvremoÅlgård Orientering13.06+0.476.51
8Nils Gunnar GjelstenIL Høvdingen13.36+1.177.07
9Nils Harald StaffOL Toten-Troll13.43+1.247.10
10Per Olav HaarrGanddal IL13.44+1.257.11
11Bjørn HøllelandFana IL13.55+1.367.17
12Idar BrekkeÅs-NMBU Orientering14.14+1.557.27
13Juha VienaRingerike OL14.33+2.147.37
14Sturle OmdalSandnes IL (Rogaland)14.34+2.157.37 Last ned GPS-spor i gpx-format
15Helge Aronsen HæstadIL BUL-Tromsø14.38+2.197.39
16Oluf BøckmanKristiansand OK14.44+2.257.42
17Pål AuglandBergens TF14.57+2.387.49
18Jon Terje EkelandOddersjaa SSK15.38+3.198.11
19Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering15.40+3.218.12
20Leif HaajanenOK Raseborg15.42+3.238.13
21Ole TørnqvistFana IL15.46+3.278.15
22Ole Petter VestølVegårshei IL16.02+3.438.23
23Lasse ArnesenHeming Orientering16.40+4.218.43
24Terje LinløkkenØstmarka OK16.43+4.248.45
25Ole-Herman CappelenHisøy OK17.04+4.458.56
26Vegard HaldenNydalens SK17.12+4.539.00
27Vidar SkjerveVerdal OK17.24+5.059.06
28Egil FossumIK Grane Arendal Orientering19.07+6.4810.00
29Rune MalmeiSandnes IL (Rogaland)20.33+8.1410.45
30Erik BorgIL Koll20.45+8.2610.51
31Bjarne SommerstadAndebu IL25.38+13.1913.25
32Oskar KaaløySandefjord OK26.32+14.1313.53
33Hans Martin SkovlyIL Vindbjart26.41+14.2213.58
Geir FrøytlogEgersund OKdiskvalifisert

H 55-

1 870 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jon BjørgumKristiansand OK11.526.20
2Onno VerberneOL Toten-Troll12.02+0.106.26
3Lars FremstadLarvik OK12.13+0.216.31
4Nils HæstadFossum IF12.32+0.406.42
5Johan LundeIL Koll13.08+1.167.01
6Jan Vidar WernersenØyestad IF allianse13.14+1.227.04
7Morten KarlsenMåren OK13.27+1.357.11
8Svein Harald HansenOK Silsand13.38+1.467.17
9Svein S JacobsenIL Tyrving13.50+1.587.23
10Egil Wickstrand IversenHeming Orientering13.58+2.067.28
11Tor LohneSøgne og Songdalen OK13.59+2.077.28
12Per KaarbyFossum IF15.13+3.218.08
13Terje HenriksenAsker Skiklubb15.21+3.298.12
14Lasse JohnsenOddersjaa SSK16.01+4.098.33
15Kristen RibeKristiansand OK16.04+4.128.35
16Ulf HamreforsVästerås SOK16.17+4.258.42
17Kjetil KløvstadSandefjord OK17.03+5.119.07
18Erik HøivoldKongsberg OL17.31+5.399.22
19Christian SchibstedRøyken OL19.01+7.0910.10
20Lars Peder VaajeMarnardal IL19.29+7.3710.25
21Tore LindaasElverum OK21.02+9.1011.14
22Tore KarlsenStavanger Orienteringsklubb22.18+10.2611.55
Øivind SæbøKristiansand OKdiskvalifisert

H 60-

1 700 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Arve GlittumOK Skeidi9.455.44
2Harald HoviSkien OK10.27+0.426.08
3Bjørn GrindeOslostudentenes IK10.28+0.436.09
4Are EriksenOslostudentenes IK10.59+1.146.27
5Øivind FadumSande Sportsklubb11.11+1.266.34
6Per Chr. HagenBø OL11.59+2.147.02
7Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK12.07+2.227.07
8Peter Foppenolv MINOR12.15+2.307.12
9Magne VollenOslostudentenes IK12.18+2.337.14
10Stig Hultgreen KarlsenOppsal Orientering12.32+2.477.22
11Terje RasmussenOL Tønsberg og omegn12.51+3.067.33
12Morten JohannessenRøyken OL12.59+3.147.38
13Dagfinn HaarrOddersjaa SSK13.05+3.207.41
14Stein CowardOK Sør13.33+3.487.58
15Bjarne GimreGanddal IL14.01+4.168.14
16Gunnar BråtenVoss IL14.02+4.178.15
17Stein TurtumøygardMåren OK14.09+4.248.19
18Erling StrandBergens TF14.23+4.388.27
19Ketil KvaaleHøydalsmo IL14.29+4.448.31
20Morten BenestadIK Grane Arendal Orientering15.07+5.228.53
21Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn15.16+5.318.58
22Jarle BotnenBø OL15.33+5.489.08
23Arild BjørkenesMarnardal IL16.28+6.439.41
24Øivind PedersenOK Skeidi19.34+9.4911.30
Bernt HeggøyVoss ILdiskvalifisert
Torgeir StrandhagenRøyken OLdiskvalifisert

H 65-

1 550 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jan Arve SolliAskøy OL9.186.00
2Widar TrømborgSande Sportsklubb9.54+0.366.23
3Frank Glad BalchenOddersjaa SSK9.55+0.376.23
4Tor TrøanHadeland OL10.18+1.006.38
5Atle RemmePorsgrunn OL10.25+1.076.43
6Kjell Walter SørensenIK Grane Arendal Orientering10.32+1.146.47
7Kjell Audun SundsdalMelum IL10.51+1.337.00
8Sveinung RekaaNotodden OL11.21+2.037.19
9Ragnar Niemi BergStokke IL11.22+2.047.20
10Tore BerntsenSøgne og Songdalen OK11.24+2.067.21
11Atle BergsethVaregg Fleridrett11.35+2.177.28
12Øyvin SimonsenIL Imås11.49+2.317.37
13Martin NaufHedrum OL11.56+2.387.41
14Erik HodneOddersjaa SSK13.39+4.218.48
Anders WaageFreidigdiskvalifisert
Per ØhlckersIL Tyrvingdiskvalifisert

H 70-

1 550 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helge RevhaugRingerike OL10.216.40
2John Thomas PetersenNittedal OL10.45+0.246.56
3Ragnar HillestadLardal OL10.55+0.347.02
4Harald WesterheimFitjar IL10.59+0.387.05
5Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb11.09+0.487.11
6Geir TrøanKolbotn og Skimt OL11.44+1.237.34
7Øyvind EgeskogStavanger Orienteringsklubb11.54+1.337.40
8Thor PalmgrenHalden SK12.41+2.208.10
9Bjørn A. SchouOK Sør12.42+2.218.11
10Øistein ÅsmulOL Trollelg12.58+2.378.21
11John Ivar KjellevoldModum OL13.05+2.448.26
12Tor Svein LangåsOddersjaa SSK13.41+3.208.49
13Knut SkjævelandGanddal IL14.13+3.529.10
14Konrad BeckerOLG Basel14.56+4.359.38
15Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orientering15.09+4.489.46
16Hans StordalOL Tønsberg og omegn15.11+4.509.47
17Rolf MikkelsenIL Imås15.52+5.3110.14
18Erling LauvrakIL Imås15.54+5.3310.15
19Lars Martin GjeinStokke IL16.40+6.1910.45
20Floke BredlandSøgne og Songdalen OK16.46+6.2510.49
21Bjørn W. LudvigsenSturla, IF22.17+11.5614.22
Arne BrandsbergEgersund OKdiskvalifisert

H 75-

1 580 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn EgnerHeming Orientering16.3210.27
2Alfred SteinerOLC Kapreolo16.44+0.1210.35
3Ingolf DybvikStord Orientering17.41+1.0911.11
4Jon C. FougnerHeming Orientering17.50+1.1811.17
5Oddvar GjelstadSandefjord OK18.44+2.1211.51
6Bjørn SyvertsenIL Vindbjart21.21+4.4913.30
7Arild TelstøIL Vindbjart22.00+5.2813.55
8Tom SletnerRøyken OL22.49+6.1714.26
9Peter RosendahlIL Vindbjart24.00+7.2815.11
Lars MauritzsenVaranger Orienteringslagdiskvalifisert
Rolf Arvid Leijon PedersenAlta OLdiskvalifisert

H 80-

1 580 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjell H. EriksenFossum IF43.0627.16
Einar JørundlandOK Sørdiskvalifisert
Magnar NilsenKolbotn og Skimt OLdiskvalifisert
Helge KvaaseBækkelagets SKdiskvalifisert

D 10-12N

1 730 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Silje Gåsvik NarvestadHalden SK16.569.47
2Ingrid RingvollIK Grane Arendal Orientering22.0212.44
3Marie Trøan HvamstadHadeland OL22.0512.45
4Kristina Fidje GrytingGjerstad IL23.0813.22
5Amanda Daltveit SlettebøFana IL24.0713.56
6Julie Vikeså SolbakkenSauda Orienteringsklubb25.0914.32
7Ida VatlandFossum IF26.3415.21
8Malena Bråten GabrielsenVoss IL26.5615.34
9Ingrid Karoline MølstreSandnes IL (Rogaland)27.2715.52
10Sofia Daltveit SlettebøFana IL30.0217.21

H 10-12N

1 730 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Johannes Salvesen-LundeIL Koll10.306.04
2Brage FosstveitRaumar Orientering15.479.07
3Niclas GunnerødStokke IL15.549.11
3Stene FeylingKolbotn og Skimt OL15.549.11
5Lars KostølKristiansand OK15.569.12
6Markus MollestadKristiansand OK16.099.20
7Martin Christoffer BorgIL Koll16.399.37
8Sondre Harstad RindeBø OL17.4410.15
9Tobias Harstad RindeBø OL18.1110.30
10Eskil TrøanKolbotn og Skimt OL19.2911.15
11Carl Marcus Eckhoff GjermestadEgersund OK19.3311.18
12Magnus Svaland DaleOL Vallset/Stange20.2711.49
13Trygve Haga NesseHaugesund IL Orientering28.0216.12
14Eimund Øverli BergKongsberg OL31.2318.08

D 45AK

1 650 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hege WangLillomarka OL11.036.41
2Nina Glendrange WoldStavanger Orienteringsklubb11.06+0.036.43
3Ylva Svanberg HelleTIF Viking12.16+1.137.26
4Toini SkyttersæterKonnerud IL12.24+1.217.30
5Hanne NarvestadHalden SK13.12+2.098.00
6Torild MyrliTIF Viking13.22+2.198.06
7Linda Fenger-GrønOK Snab14.01+2.588.29
8Cathrine PalmgrenKolbotn og Skimt OL14.07+3.048.33
9Anita SælevikHaugesund IL Orientering14.13+3.108.36
10Trude KyrkjebøTIF Viking14.15+3.128.38
11Vanessa VenemaSauda Orienteringsklubb15.05+4.029.08
12Anne Karin ThorstensenOppsal Orientering15.46+4.439.33
13May-lill DammTIF Viking17.56+6.5310.52
14Brit Vivian MelingStavanger Orienteringsklubb18.38+7.3511.17
Grethe Paulsen VieHaugesund IL Orienteringdiskvalifisert

H 45AK

1 650 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Geir BråtenVegårshei IL10.416.28
2Helge Chr. PedersenAlta OL11.00+0.196.40
3Jørn MyrlandNotodden OL11.05+0.246.43
4Øivind StenstadOddersjaa SSK11.37+0.567.02
5Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orientering11.43+1.027.06
6Martin FrischknechtAlta OL12.13+1.327.24
7Trygve VollHaugesund IL Orientering12.53+2.127.48
8Jan Helge KjøstvedtIL Høvdingen12.56+2.157.50
9Per Jarle EikelandOL Tønsberg og omegn13.50+3.098.23
10Erik Broers DamsgaardHisøy OK14.10+3.298.35
11Audun KjøstvedtIL Høvdingen14.18+3.378.40
12Jørgen NilsenStavanger Orienteringsklubb15.43+5.029.31
Svein Roar JonsmyrBirkenes ILdiskvalifisert
Paul-Erling LiaBirkenes ILdiskvalifisert
Torgeir ErdvigIL Høvdingendiskvalifisert

Åpen A

1 890 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Nora TorgersenHalden SK13.297.08
2Frank SandbergFlyfemkamp13.40+0.117.13
3Per Torstein TerjesenØyestad IF allianse13.55+0.267.21
4Tor E AuglandKlubbløs14.17+0.487.33
5Nikolai ArnesenHeming Orientering14.18+0.497.33
6Julie BøbelNydalens SK14.27+0.587.38
7Erik Nistad NesseHaugesund IL Orientering14.53+1.247.52
8Ole Kristian AuglandKlubbløs15.02+1.337.57
9Rasmus Fenger-GrønOK Snab15.16+1.478.04
10Lars Rønning JohansenMåren OK16.42+3.138.50
11William HarterNOTEAM16.53+3.248.55
12Åse NysæterSkien OK17.17+3.489.08
13Jan F. H. KristensenKlubbløs17.34+4.059.17
14Kristin HeivollSøgne og Songdalen OK18.25+4.569.44
15Wenche RydningFlyfemkamp18.29+5.009.46
16Merethe OlsenFlyfemkamp21.20+7.5111.17
17Monica SyrdalHeming Orientering25.54+12.2513.42
18Adriana EikKristiansand OK42.53+29.2422.41
Tiri RebårdSandefjord OKdiskvalifisert

Åpen B

1 620 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Elisabet BråtenVoss IL10.526.42
2Roger ØstvoldHeming Orientering11.46+0.547.15
3Hege Rønning JohansenMåren OK11.54+1.027.20
4Johanne  TerjesenØyestad IF allianse13.43+2.518.28
5Thea K TerjesenØyestad IF allianse13.45+2.538.29
6Tor Kjetil NilsenBø OL14.15+3.238.47
7Øystein VatlandKlubbløs15.28+4.369.32
8Hildegunn GrønsethFossum IF15.52+5.009.47

Åpen C

1 750 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Brostrup LandstadSandnes IL (Rogaland)13.567.57
2Vemund Aasemoen AardalOddersjaa SSK19.28+5.3211.07
3Inger Johanne ChristiansenNOTEAM20.08+6.1211.30
4Ann Merete HandegårdVoss IL25.10+11.1414.22
5Helle J. FrischknechtAlta OL25.18+11.2214.27

D 15-16B

1 620 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid Meling SpikkelandOddersjaa SSK14.108.44
2Tuva HepburnKristiansand OK17.08+2.5810.34

H 15-16B

1 620 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erling Heggelund LiaBirkenes IL11.016.48
2Mardon RødliBirkenes IL12.41+1.407.49
3Anund NyhusBirkenes IL15.46+4.459.43

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor