Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sommerløpene i Nord-Østerdal, dølaspretten

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sommerløpene i Nord-Østerdal
Arrangørorganisasjoner: Alvdal IL / Folldal IF / Tynset IF
Dato: fredag 3 juli 2015 - søndag 5 juli 2015

SprintMellomdistanseMellomdistanse (totalt)DølasprettenDølaspretten (totalt)

N-åpen

2 110 m, 30 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Maria BøgebergLøten o-lag21.0610.00
Magnus Svaland DaleOL Vallset/Stange21.5910.25
Eline Rød FeragenTynset IF23.4511.15
Håkon HallanOK Skøynar16.087.38
Sigrid HaugskottOL Trollelg17.268.15
Laura HegstadOK Skøynar34.2016.16
Hans Mathias Økern HågårdStjørdals-Blink Orientering23.1511.01
Margrethe HårstadSelbu OK28.1013.20
Henrik JørgensenLillehammer OK40.0919.01
Ingrid JørgensenLillehammer OK40.1519.04
Ivar Kleppa MadslienLillehammer OK27.2212.58
Magnhild Kleppa MadslienLillehammer OK25.5812.18
Aurora OldertrøenTynset IF27.3413.03
Ida Joanne OldertrøenTynset IF24.1211.28
Martine Røed feragenTynset IF44.4321.11
Jørgen RøhjellFolldal IF21.2210.07
Sander RøsetTynset IF32.3115.24
Helene ScheeleNydalens SK20.269.41
Bertine Simensen ScheieLillehammer OK33.5816.05
Amund Hagberg SolumRond OL21.5910.25
Erlend StokkeTynset IF44.4421.12
Guro StokkeTynset IF23.4811.16
Hannah Gustad StrømOK Skøynar25.3412.07
Ingrid Gustad StrømOK Skøynar34.2616.19
Marit SvendgårdOK Skøynar23.3611.11
Markus TørumSelbu OK28.2313.27
Tina UglemsmoSelbu OK28.0313.17
Lisa Sæther VerdeniusVingelen IL36.5817.31
Maria sæther VerdeniusVingelen IL39.5418.54
Jørgen Holm GrønengLillehammer OKdiskvalifisert

D -10

2 500 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Emilie FløLillomarka OL19.127.40
Guro HegstadOK Skøynar23.109.16
Andrine Helander RøsetTynset IF21.248.33
Marie ScheeleNydalens SK19.207.44
Guro SchjølbergTynset IF22.218.56
Rebekka VeieOK Skøynar32.2312.57
Ida HøsøienTynset IFdiskvalifisert

H -10

2 500 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Vebjørn RøhjellFolldal IF20.228.08

D 11-12N

2 500 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Birgitte Simensen ScheieLillehammer OK21.408.40
Marte Sofie SkroveRingerike OL26.3410.37

H 11-12N

2 500 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Anton HovdalOK Skøynar27.0710.50
Gaute LindaasElverum OK22.288.59
Anders TørumSelbu OK23.059.14
Lars Erik UglemsmoSelbu OK19.157.42

D 11-12

3 280 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eline Horten JordetVingelen IL24.317.28
2Birgit Kleppa MadslienLillehammer OK24.49+0.187.33
3Andrea sæther VerdeniusVingelen IL27.55+3.248.30
4Selma Bjørnsgaard LenndinLillehammer OK31.35+7.049.37
5Anna Aurora NolteFreidig33.24+8.5310.10
Serine JørgensenLillehammer OKdiskvalifisert

H 11-12

3 280 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ole Gunnar Kleppa MadslienLillehammer OK21.096.26
2Hans UrsetIL BUL-Tromsø23.09+2.007.03
3Lars Horten JordetVingelen IL23.10+2.017.03
4Sebastian Rød FeragenTynset IF23.24+2.157.08
5Mats LindaasElverum OK29.59+8.509.08
6Anders TaraldsenLillehammer OK30.20+9.119.14
7Sjur Holm GrønengLillehammer OK30.34+9.259.19
8Lukas KortOs IL32.17+11.089.50
9Truls LunåsmoTynset IF36.09+15.0011.01
10Jørgen LangbekkheiOs IL42.02+20.5312.48

D 13-16C

3 280 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Frida HaugskottOL Trollelg25.047.38
2Ane Hagset StavnesliMolde og Omegn IF27.44+2.408.27
3Sigrid Helene BøgebergLøten o-lag45.10+20.0613.46

H 13-16C

3 280 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lars HovdalOK Skøynar25.077.39
2Nikolai RenolenWing OK38.53+13.4611.51

D 17-C

3 280 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hildegunn Prytz DjupdalÅlen IL30.239.15
2Kjersti Hagberg SolumRond OL35.44+5.2110.53

H 17-C

3 280 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Torbjørn DalløkkenIL GeoForm28.538.48
2Bjørn EriksrudRaufoss IL Orientering42.51+13.5813.03
3Arne Gunnar BarfloLøten o-lag1.05.09+36.1619.51

D 13-14

4 180 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Oda ScheeleNydalens SK31.117.27
2Inga SandvoldTynset IF34.02+2.518.08
3Mari Landro SvingheimKonnerud IL34.21+3.108.13
4Anna Vangen LunåsmoTynset IF44.55+13.4410.44
5Maren VikenByåsen IL51.27+20.1612.18
6Hege HallanOK Skøynar1.14.01+42.5017.42
Elin FløLillomarka OLdiskvalifisert

H 13-14

4 180 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gaute Kvittum NytrøenTynset IF26.256.19
2Even BordalRingsaker OK32.16+5.517.43
3Lars Ranheim BrynestadRingsaker OK32.27+6.027.45
4Trym Nergård RønningOK Skøynar33.12+6.477.56
5A SchjølbergTynset IF34.11+7.468.10
6Håvard VeieOK Skøynar37.48+11.239.02
7Asgeir EspelandTynset IF40.18+13.539.38
8Hallvar HallanOK Skøynar41.23+14.589.54
9Jacob Sæther VerdeniusVingelen IL46.02+19.3711.00
10Jakob HøsøienTynset IF49.58+23.3311.57
Simen HegstadOK Skøynardiskvalifisert

D 15-20B

4 180 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Signe Sveen GussgardFolldal IF41.5810.02
2Ida UrsetIL BUL-Tromsø45.03+3.0510.46
3Hanne Grøtli SvergjaKvikne IL50.49+8.5112.09

H 15-20B

4 180 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Martin SelmerFreidig46.4011.09

H 21-

11 850 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard LucasenÅs-NMBU Orientering1.12.556.09
2Gjermund UrsetIL BUL-Tromsø1.17.03+4.086.30
3Sindre JohannessenFreidig1.17.10+4.156.30
4Marius WikstrømRingsaker OK1.19.21+6.266.41
5Ivar Aukrust OsmoenNord-Østerdal OK1.22.41+9.466.58
6Øyvind StoksethHalden SK1.23.00+10.057.00
7Eivind Schjelderup SkarpsnoNTNUI1.24.22+11.277.07
8Mathias Stensland LillevoldNTNUI1.26.36+13.417.18
9Ragnar TonjerNydalens SK1.26.51+13.567.19
10Jostein KvaklandVaregg Fleridrett1.32.41+19.467.49
11Truls Wanvik KrogstadmoSelbu OK1.43.06+30.118.42
12Sindre Engzelius GylverNTNUI1.49.57+37.029.16
13Erlend Engzelius GylverAsker Skiklubb1.51.26+38.319.24
Tore Borchgrevink AluHamar OKdiskvalifisert
Adrian OpheimNTNUIdiskvalifisert

H 19-20

10 240 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sigve Wanvik KrogstadmoSelbu OK1.27.368.33
Ola KeiseråsIL Leikdiskvalifisert

H 35-

10 240 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard SundbergStor-Elvdal SK1.24.288.14

H 40-

10 240 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jan Jacob VerdeniusVingelen IL1.17.387.34
2Dag Arne LierIndre Østfold OK1.43.37+25.5910.07
3Lars StrømOK Skøynar1.44.19+26.4110.11
4Tormod KleppaLillehammer OK2.05.42+48.0412.16
Ståle RuudIndre Østfold OKbrutt

D 21-

8 360 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunhild Rogne HallandNTNUI1.05.207.48
2Jorunn KvaklandNTNUI1.09.55+4.358.21
3Hedvig ÅstebølNTNUI1.11.27+6.078.32
4Martine ÅstebølNTNUI1.12.57+7.378.43
5Lea-Rebekka TonjerOslostudentenes IK1.21.06+15.469.42
6Kirsten Marie LynumOK Skøynar1.27.40+22.2010.29
7Selma TonjerNydalens SK1.28.05+22.4510.32
8Unni ØygardLøten o-lag1.37.34+32.1411.40
9Ingrid UrsethVingelen IL1.52.28+47.0813.27
Heidi StoksethHalden SKdiskvalifisert

H 17-18

8 360 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders NyaasTynset IF1.03.177.34
2Anders RønningVingelen IL1.07.01+3.448.00

H 45-

8 360 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rune ScheeleNydalens SK1.02.207.27
2Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering1.09.16+6.568.17
3Agnar RenolenWing OK1.13.00+10.408.43
4Kai SolumRond OL1.13.55+11.358.50
5Reidar SelmerFreidig1.19.13+16.539.28
6Rune StræteWing OK1.19.28+17.089.30
7Mattias RobertsonCentrum OK1.23.27+21.079.58
8John-Ola HovdalOK Skøynar1.24.18+21.5810.05
9Jens Kjetil MehammerWing OK1.27.24+25.0410.27
10Per Ivar SkinderhaugWing OK1.32.41+30.2111.05
Jan LenndinLillehammer OKdiskvalifisert

D 35-

7 360 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kristin JægerOppsal Orientering1.48.4314.46

H 15-16

7 360 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders HaugskottOL Trollelg58.057.53
2Eskil FrøislandVang OL58.48+0.437.59
3Even LindaasElverum OK59.06+1.018.01
4Jostein Svaland DaleOL Vallset/Stange1.01.41+3.368.22
5Thomas KortNord-Østerdal OK1.03.57+5.528.41
6Sverre NarumOL Vallset/Stange1.04.28+6.238.45
7Sigurd Ranheim BrynestadRingsaker OK1.06.10+8.058.59
8Alf Briskerud HasselvoldGrue IL1.11.07+13.029.39
9Morten SvendgårdOK Skøynar1.11.08+13.039.39
10Kristian VeieOK Skøynar1.16.16+18.1110.21
Audun Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orienteringdiskvalifisert

H 50-

7 360 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL53.197.14
2Frode HaugskottOL Trollelg54.11+0.527.21
3Harald SvergjaNord-Østerdal OK54.32+1.137.24
4Atle BergNord-Østerdal OK54.59+1.407.28
5Øyvind SchjelderupFreidig1.03.21+10.028.36
6Jon Inge BreenÅlen IL1.06.09+12.508.59
7Njål SvingheimKonnerud IL1.09.01+15.429.22
8Stig BratsbergMolde og Omegn IF1.12.23+19.049.50
9Eirik SlettenFolldal IF1.14.06+20.4710.04
10Per EngebakkenNord-Østerdal OK1.14.08+20.4910.04
11Svein ThorsbergGrue IL1.21.08+27.4911.01

D 15-16

6 310 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Guri SandvoldTynset IF54.028.33
2Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF1.00.57+6.559.39
3Ane Holm GrønengLillehammer OK1.04.23+10.2110.12
4Rønnaug Hansæl-NergaardKvikne IL1.08.53+14.5110.54
5Andrine VikenByåsen IL1.13.29+19.2711.38
6Jorun BækkenOs IL1.14.30+20.2811.48
7Anna RenolenWing OK1.16.25+22.2312.06
Hilde Moan BjørsholKvikne ILdiskvalifisert

D 40-

6 310 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kristin HaugskottOL Trollelg51.218.08
2Else Kari ScheeleNydalens SK51.47+0.268.12
3Anne UrsetIL BUL-Tromsø53.49+2.288.31
4Valborg MadslienLillehammer OK54.34+3.138.38
5Birgit Økern JensenStjørdals-Blink Orientering56.39+5.188.58
6Anne Kjersti BriskerudGrue IL1.07.11+15.5010.38
7Anne Ruste FløLillomarka OL1.07.36+16.1510.42

H 55-

6 310 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Arild BjarkøNord-Østerdal OK49.397.52
2Hans Boye SkogstadOL Gaula52.10+2.318.16
3Morten DueMåren OK54.00+4.218.33
4Yngve GottfridssonNittedal OL56.32+6.538.57
5Terje RønningOK Skøynar59.39+10.009.27
6Torgeir VoldenLøten o-lag1.03.55+14.1610.07
7Bjørn GussgardFolldal IF1.06.13+16.3410.29
8Ketil ÅstebølOppsal Orientering1.11.46+22.0711.22
9Leif Gunnar SmistadOL Trollelg1.15.39+26.0011.59
Eirik VefsnmoByåsen ILdiskvalifisert

D 45-

5 380 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Torunn økern JensenRingerike OL41.077.38
2Hilde GrønengLillehammer OK41.55+0.487.47
3Ane BjørnsgaardLillehammer OK44.04+2.578.11
4Tone AlmåsIL Leik45.47+4.408.30
5Anne Marit BordalRingsaker OK50.48+9.419.26
6Hilde ForbordMalvik IL53.42+12.359.58
7Mette WanvikStjørdals-Blink Orientering53.51+12.4410.00
8Ina Cecilie LandroKonnerud IL55.28+14.2110.18
9Mai Iren AlmåsIL Leik1.03.36+22.2911.49
10Åsa DetterfeltLinköpings OK1.08.22+27.1512.42

D 50-

5 380 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tove StrandMåren OK48.289.00
2Ragnhild DåsnesOs IL50.43+2.159.25
Margrete EngzeliusAsker Skiklubbdiskvalifisert

D 55-

5 380 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjersti RønningHamar OK39.537.24
2Kari NatvigNittedal OL42.44+2.517.56
3Inger Lise PettersenKorgen IL49.39+9.469.13
4Kari OsmoenOs IL50.02+10.099.17
5Karin GalaaenSelbu OK56.47+16.5410.33
6Edel Sofie NilsenAsker Skiklubb58.44+18.5110.55
7Mary Falkevik OlssonVästvärmlands OK1.04.10+24.1711.55
8Eldbjørg G. KalbækkenTynset IF1.18.48+38.5514.38
Lena GottfridssonNittedal OLdiskvalifisert

H 60-

5 380 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helge SundbergRøros IL41.587.48
2Avle Christen BjørnHamar OK43.24+1.268.04
3Reidar FossumAsker Skiklubb45.04+3.068.22
4Frank BjarkøWing OK49.48+7.509.15
5Bård NatvigNittedal OL50.00+8.029.17
6Per Hermann KrøgerMåren OK55.54+13.5610.23
7Lars OlssonVästvärmlands OK57.58+16.0010.46
8Gisle DueMåren OK58.20+16.2210.50
9Kai MidtskogenBotne SK58.32+16.3410.52
10Ragnar Niemi BergStokke IL1.05.57+23.5912.15

H 65-

5 380 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helge RevhaugRingerike OL46.318.38
2Ole LienLøten o-lag47.19+0.488.47
3Jon Arne KlemetsauneOL Trollelg49.34+3.039.12
4Paul Martin BergRudsbygd IL51.08+4.379.30
5Leif Magne EggestadBodø og Omegn IF Orientering51.24+4.539.33
6John Birger SkansenRudsbygd IL51.59+5.289.39
7Jan Gaute BuvikKorgen IL52.30+5.599.45
8Terje MalmHamar OK53.32+7.019.57
9Knut Vidar JohansenMåren OK58.37+12.0610.53
10Nils Olav VennevikFreidig1.02.41+16.1011.39
11Tore StubbeNord-Østerdal OK1.07.37+21.0612.34

D 60-

3 780 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gro SolnørdalRudsbygd IL36.229.37
2Inger NergaardStokke IL46.13+9.5112.13
3Grethe Lill RyengSturla, IF55.22+19.0014.38

D 65-

3 780 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjersti ThoStabæk IF43.5711.37
2Marit TyldumRudsbygd IL47.00+3.0312.26
3Anne-Lise BrenneOL Trollelg1.03.06+19.0916.41

D 70-

3 780 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tea ForbergRond OL44.3611.47
2Odbjørg NordengRudsbygd IL49.19+4.4313.02
3Hjørdis ØvreåsBotne SK1.00.27+15.5115.59
Aase Tove GoldenMåren OKdiskvalifisert
Grete UrsetVingelen ILdiskvalifisert

D 75-

3 780 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Inger E. VamnesHamar OK50.4513.25
2Astrid VigenstadLillehammer OK52.52+2.0713.59
3Marit Økern JensenBærums Skiklub1.02.41+11.5616.34

H 70-

3 780 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Roar ForbordMalvik IL32.228.33
2Leif RøhjellByåsen IL33.17+0.558.48
3Per VoldVang OL35.30+3.089.23
4Lars ButtingsrudVingelen IL36.00+3.389.31
5Trond FeiringHamar OK37.00+4.389.47
6Øistein ÅsmulOL Trollelg38.05+5.4310.04
7Bjørn Ivar RyenVingelen IL40.07+7.4510.36
8Odd MusumOL Trollelg40.41+8.1910.45
9Einar StensbyLøten o-lag44.25+12.0311.45
10Per (Jakob) KjusRøyken OL55.04+22.4214.34
Magnar ØvreåsBotne SKdiskvalifisert

H 75-

3 780 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jon TyldumRudsbygd IL34.419.10
2Per LøvaasOL Trollelg43.58+9.1711.37
3Oddvar ErlienVingelen IL47.21+12.4012.31
4Reidar MyliusÅlen IL52.52+18.1113.59
5Jarle Th. NestvoldOL Trollelg55.04+20.2314.34
6Erland LilleøksethLøten o-lag1.02.28+27.4716.31

H 80-

3 780 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Halstein ØdegårdLøten o-lag53.3914.11
2Dagfinn FøllesdalOslostudentenes IK54.39+1.0014.27
3Gunnar SmistadOL Trollelg55.30+1.5114.40
4Mads BergNord-Østerdal OK1.26.58+33.1923.00
Herleik NylundLøten o-lagdiskvalifisert

Trim Direktepåmelding A

6 310 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Johannes BordalRingsaker OK47.317.31
2Kristian HolmLillehammer OK53.29+5.588.28
3Geir Inge KeiseråsIL Leik54.20+6.498.36
4Per Martin RørvikNOTEAM57.03+9.329.02 Last ned GPS-spor i gpx-format
5Bjørn AustbøTynset IF58.24+10.539.15
6Jan HageIL Leik1.02.43+15.129.56
7Sven Reidar TonjerIL Tyrving1.04.11+16.4010.10
8Jonas DetterfeltLinköpings OK1.06.22+18.5110.31
9Børge RøhjellFolldal IF1.09.33+22.0211.01
10Ingrid TronshaugStokke IL1.12.36+25.0511.30
11Håkon Nergaard BergStokke IL1.15.25+27.5411.57
12Helge BrynestadRingsaker OK1.19.42+32.1112.37
13Tore LindaasElverum OK1.24.07+36.3613.19
14Mette Resell NolteFreidig1.26.25+38.5413.41
15Leik FæmundshyttenNOTEAM1.30.46+43.1514.23
16Hanne-Merete HagsetMolde og Omegn IF1.37.29+49.5815.26
Brage KeiseråsIL Leikdiskvalifisert
Gerard KortOs ILdiskvalifisert
Sunniva Nergaard BergStokke ILbrutt

Trim Direktepåmelding B

4 180 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Arild HeggesetFreidig37.298.58
2Bente HortenVingelen IL40.22+2.539.39
3Einar Otto IngulfsvannOK Skøynar44.29+7.0010.38
4Ragnild SkogsrudOL Vallset/Stange49.29+12.0011.50
5Bjørn  BrenneOL Trollelg49.51+12.2211.55
6Gunn-Marit WanvikSelbu OK54.35+17.0613.03
7Leif JordetVingelen IL55.00+17.3113.09
8Anne Margit BrattenNOTEAM59.18+21.4914.11
9Aase RanheimRingsaker OK1.05.31+28.0215.40
10Marleen KortOs IL1.22.21+44.5219.42
11Grete  SteihaugTynset IF1.26.00+48.3120.34
Leikny EngesmoEmblem ILdiskvalifisert
Hege HegstadOK Skøynardiskvalifisert
Per Einar EngesmoEmblem ILdiskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor