Norwegian Orienteering Federation

Official results for AAOKs karusell løp 6

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: AAOKs karusell løp 6
Organiser: Hisøy OK
Date: Wednesday 3 June 2015

Damer 1

1 600 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tonje JohnsenØyestad IF allianse18:0811:20
2Silje MikkelsenIK Grane Arendal Orientering20:16+2:0812:40
3Gro HovdeHisøy OK20:20+2:1212:42
4Tora HenningsenØyestad IF allianse21:33+3:2513:28
4Luca VetvikØyestad IF allianse21:33+3:2513:28
6Karoline StudsrudHisøy OK24:37+6:2915:23
7Kamilla HelsørFroland IL27:13+9:0517:00
8Kamilla StudsrudHisøy OK27:14+9:0617:01
9Kristin Krafft MyhrenHisøy OK28:46+10:3817:58
10Linnea MoenIF Trauma29:47+11:3918:36
11Julie SaudlandIF Trauma30:40+12:3219:10
12Hannah Røskar ReedIK Grane Arendal Orientering31:07+12:5919:26
13Julie Skulstad SkogHisøy OK31:21+13:1319:35
14Frida MagnussenHisøy OK31:22+13:1419:36
15Hannah Broers DamsgaardHisøy OK34:50+16:4221:46
16Julia Broers DamsgaardHisøy OK34:51+16:4321:46
17Marte BergetØyestad IF allianse35:09+17:0121:58
18Sara Røskar ReedIK Grane Arendal Orientering37:57+19:4923:43
19Karen Elise GuttormsenØyestad IF allianse40:55+22:4725:34
20Ingrid HovdeHisøy OK42:04+23:5626:17
21Liv Cathrine SælsbråtenIF Trauma44:19+26:1127:41
22Thea Vågsnes SælsbråtenIF Trauma44:21+26:1327:43
23Tuva Krafft MyhrenHisøy OK45:15+27:0728:16
24Aasne SvendsenØyestad IF allianse55:13+37:0534:30

Damer 2

1 900 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering23:2512:19
2Lene HaugeHisøy OK24:30+1:0512:53
3Silje JohnsenØyestad IF allianse24:32+1:0712:54
4Carla Freitas BrandtIK Grane Arendal Orientering25:05+1:4013:12
5Lise MikkelsenIK Grane Arendal Orientering25:15+1:5013:17
6Karin SteenIF Trauma27:00+3:3514:12
7Maja Hestness TrommestadIF Trauma27:33+4:0814:30
8Hanna SaudlandIF Trauma28:33+5:0815:01
9Helle RuhavenHisøy OK28:58+5:3315:14
10Andrea MoenIF Trauma30:00+6:3515:47
11Marie JørgensenHisøy OK35:01+11:3618:25
12Tove SvendsenIL Imås35:24+11:5918:37
13Gunda Marie BringsverdLia IL37:31+14:0619:44
14Wenche UlvshusIL Imås37:33+14:0819:45
15Johanne TerjesenØyestad IF allianse40:54+17:2921:31
16Bjørg SalvesenLia IL50:35+27:1026:37
17Malin WernersenØyestad IF allianse1:06:02+42:3734:45
0Rikke WernersenØyestad IF alliansedisqualified

Damer 3

2 200 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ada Helene OlsenIF Trauma28:1312:49
2Mia HirschIF Trauma28:44+0:3113:03
3Anne-Heidrun RisdalIK Grane Arendal Orientering38:10+9:5717:20
3Randi K RisdalIK Grane Arendal Orientering38:10+9:5717:20
5Edith FahreHisøy OK39:40+11:2718:01
6Fanny SkindloIF Trauma40:17+12:0418:18
7Turid Dalen JohnsenØyestad IF allianse42:23+14:1019:15
8Inger MorterudLia IL44:01+15:4820:00
9Thea Kristine TerjesenØyestad IF allianse45:10+16:5720:31
10Ann Mari StudsrudHisøy OK46:13+18:0021:00
11Ingeborg BøbelIL Imås53:21+25:0824:14
12Henriette OlsenIF Trauma53:44+25:3124:25
13Marie RøilidIF Trauma1:12:33+44:2032:58

Damer 4

2 200 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Malin HaugeHisøy OK24:4511:14
2Marianne HaugeHisøy OK27:00+2:1512:16
3Åshild SimonsenIL Imås33:06+8:2115:02
4Tove FossnesHisøy OK34:59+10:1415:54
5Astrid SaudlandIF Trauma36:55+12:1016:46
6Tone Skindlo TaraldsenHisøy OK48:05+23:2021:51
0Ellen SundsdalIK Grane Arendal Orienteringdisqualified

Damer 5

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Inger Marie Broers DamsgaardHisøy OK26:2612:00
2Tone HirschIF Trauma31:17+4:5114:13

Damer 6

2 500 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Silje HaugeHisøy OK26:1310:29
2Christine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering28:55+2:4211:34
3Julie NærestadVegårshei IL30:54+4:4112:21
4Vilde Brabrand UrfjellIL Imås51:47+25:3420:42

Herrer 1

1 600 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Theo TrommestadIF Trauma17:5111:09
2Elias Vågsnes SælsbråtenIF Trauma27:08+9:1716:57
3Jonas Okkenhaug BratlandIF Trauma27:35+9:4417:14
4Simon Okkenhaug BratlandIF Trauma28:11+10:2017:36
5Lars RøilidIF Trauma29:27+11:3618:24
6Tobias HellevikHisøy OK35:39+17:4822:16
7Amund FossnesHisøy OK35:43+17:5222:19
8Truls HovdeHisøy OK49:36+31:4531:00
9Tobias Skindlo TaraldsenHisøy OK52:10+34:1932:36
10John AasØyestad IF allianse53:37+35:4633:30

Herrer 2

1 900 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Isak KnutsenIF Trauma24:0112:38
2Audun Fahre UlsteinHisøy OK25:04+1:0313:11
3Leander FjellheimHisøy OK25:05+1:0413:12
4Benjamin DalandIL Express28:00+3:5914:44
5Johannes RuhavenHisøy OK28:43+4:4215:06
6Peder Kristen PedersenIK Grane Arendal Orientering33:30+9:2917:37
7Morten RognmoIK Grane Arendal Orientering33:34+9:3317:40
8Inge KlepstadLia IL37:36+13:3519:47
9Karl Johan EmanuelsenIK Grane Arendal Orientering42:21+18:2022:17
10Bo Einersen KjerlandØyestad IF allianse48:25+24:2425:28
11Finn LøvgrenIL Express49:32+25:3126:04
12Henrik Andreas TømtIL Imås1:11:02+47:0137:23
0Torjus Larsen LægreidIF Traumadisqualified

Herrer 3

2 200 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Torstein Thorsen EkernHisøy OK29:0413:12
2Einar Krafft MyhrenHisøy OK42:30+13:2619:19
3Nils-Henrik PedersenHisøy OK42:43+13:3919:25
4Øivind SvensenIL Imås43:23+14:1919:43
5Jan JohnsenØyestad IF allianse43:43+14:3919:52
6Bjørn BratlandIF Trauma43:45+14:4119:53
7Gunnar MoulandØyestad IF allianse46:38+17:3421:11
8Finn Tysland JohnsenIF Trauma49:20+20:1622:25
9Ola HovdeHisøy OK49:35+20:3122:32
10Kjell JohnsenIK Grane Arendal Orientering51:25+22:2123:22
11Olav RøyslandIK Grane Arendal Orientering56:17+27:1325:34
12Oskar H. KnudsenHisøy OK57:14+28:1026:00
13Theodor SkindloHisøy OK57:19+28:1526:03
14Thomas H FossnesHisøy OK57:25+28:2126:05
15Reidar GrøsleAustre Moland IL1:00:36+31:3227:32
16Stein Olav StrømHisøy OK1:08:02+38:5830:55

Herrer 4

2 200 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Per Kristian TømtIL Imås26:0111:49
2Geir Olav HovdeHisøy OK26:59+0:5812:15
3Trond FossnesHisøy OK27:28+1:2712:29
4Jan Egil HagliIK Grane Arendal Orientering28:43+2:4213:03
5Widar Taxth LølandIL Express29:57+3:5613:36
6Stein Olav KjerlandØyestad IF allianse30:21+4:2013:47
7Markus H FossnesHisøy OK32:04+6:0314:34
8Stein R. JensenLia IL34:16+8:1515:34
9Magne BlågestadIK Grane Arendal Orientering34:52+8:5115:50
10Morten BenestadIK Grane Arendal Orientering35:12+9:1116:00
11Per Magne HoffHisøy OK37:41+11:4017:07
12Kåre JørgensenHisøy OK37:43+11:4217:08
13Erling LauvrakIL Imås39:16+13:1517:50
14Rune LandsverkØyestad IF allianse40:59+14:5818:37
15Karl Jørgen SongedalIL Imås41:01+15:0018:38
16Cato MoenIF Trauma42:03+16:0219:06
17Rolf MikkelsenIL Imås44:15+18:1420:06
18Odd UtstumoIK Grane Arendal Orientering45:16+19:1520:34

Herrer 5

2 500 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Geir Henrik HirschIF Trauma26:4310:41
2Norman UglandØyestad IF allianse28:14+1:3111:17
3Øyvind HelsørFroland IL28:21+1:3811:20
4Jan Vidar WernersenØyestad IF allianse28:30+1:4711:24
5Are SkindloIF Trauma28:54+2:1111:33
6Glenn Ager-WickIK Grane Arendal Orientering29:20+2:3711:44
7Fredrik StudsrudHisøy OK29:44+3:0111:53
8Sigurd DalandIL Imås30:42+3:5912:16
9Svein RoslandHope IL31:45+5:0212:42
10Torbjørn TrommestadIF Trauma32:40+5:5713:04
11Henrik Chr. HirschIF Trauma33:26+6:4313:22
12Frode SørensenIK Grane Arendal Orientering33:30+6:4713:24
13Ole Petter VestølVegårshei IL33:41+6:5813:28
14Øyvind BratlandIF Trauma33:47+7:0413:30
15Gunnar Dag TøråIK Grane Arendal Orientering35:52+9:0914:20
16Per Torstein TerjesenØyestad IF allianse36:04+9:2114:25
17Glenn SolbergFroland IL41:15+14:3216:30
18Rune PedersenIK Grane Arendal Orientering44:59+18:1617:59
19Kjell SandåkerIL Imås45:48+19:0518:19

Herrer 6

2 500 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Terje UrfjellIL Imås24:039:37
2Helge FossøyØyestad IF allianse25:23+1:2010:09
3Vegard Fiane PedersenIK Grane Arendal Orientering26:20+2:1710:32
4Kristian VågsnesIK Grane Arendal Orientering30:10+6:0712:04
5Magnus JohnssonIK Grane Arendal Orientering30:39+6:3612:15
6Sveinung UlsteinHisøy OK31:02+6:5912:24
7Preben GjertsenHisøy OK34:11+10:0813:40
8Andreas SælsbråtenIF Trauma42:01+17:5816:48

Nybegynner 1

1 600 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sebastian Sætra DalandIL Express20:2912:48
2Fredrik EgelandIF Trauma30:00+9:3118:45
3Kristin Daniela SolbergFroland IL30:22+9:5318:58
4Åsne Thorsen EkernHisøy OK43:13+22:4427:00
5Ellinor Thorsen EkernHisøy OK43:25+22:5627:08
6Jenny Simonsen BjørkenesHisøy OK43:43+23:1427:19
7Ask Ring KleivenHisøy OK43:51+23:2227:24
8Fie J. JørgensenHisøy OK44:16+23:4727:40
9Vår Jærstad JørgensenHisøy OK46:00+25:3128:45
10Lerke Ring KleivenHisøy OK46:24+25:5529:00
11Anniken FossnesHisøy OK48:33+28:0430:20
0Celina Mortensen FrøgeHisøy OKdisqualified
0Daniel ThoresenHisøy OKdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor
O-Festivtival