Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015, sG 4 Langdistanse (m/NC langdistanse, jr)

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015
Arrangørorganisasjoner: Bø OL / Høydalsmo IL / Idrettslaget Dyre Vaa / Porsgrunn OL / Skien OK
Dato: lørdag 4 juli 2015 - fredag 10 juli 2015

SG 1 LangdistanseSG 2 MellomdistanseSG 2 Mellomdistanse (totalt)SG 3 Langdistanse (m/NC mellomdistanse, jr)SG 3 Langdistanse (m/NC mellomdistanse, jr) (totalt)SG 4 Langdistanse (m/NC langdistanse, jr)SG 4 Langdistanse (m/NC langdistanse, jr) (totalt)SG 5 MellomdistanseSG 5 Mellomdistanse (totalt)

N-åpen

108 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Mia Vatne AaSogndal IL33.28
Nathalie Vatne AaSogndal IL27.31
Randi Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa48.40
Sigrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa33.24
Sigurd AsplinIL Koll28.21
Erlend BakkeFossum IF30.06
Vebjørn Bergh-HansenByåsen IL26.59
Anne Victoria BirkelandFossum IF21.09
Gunnar BjervaÅs-NMBU Orientering46.19
Martin Christoffer BorgIL Koll15.08
Margunn BrandsbergEgersund OK54.57
Mats Olsen ByeModum OL17.53
Synne Stigen BygglandHøydalsmo IL51.33
Synne Utseth BøhlerengenOppsal Orientering27.04
Linea DalandKristiansand OK35.50
Stella DalbergFet OL28.24
Wilma DalbergFet OL30.54
Ingvald Godal EidissenIdrettslaget Dyre Vaa38.10
Kirill EikangerGneist, IL18.47
Dea EikedalenPorsgrunn OL54.20
Solan EikedalenPorsgrunn OL54.13
Wilma EvensenOL Tønsberg og omegn28.29
Tuva FossaasGimle IF38.44
Kristian FremstadLarvik OK19.08
Maren Sofie FremstadLarvik OK19.04
Sindre FurlandSandefjord OK27.08
Dagfinn GjerstadOsterøy IL34.19
Gudrun Fidje GrytingGjerstad IL27.04
Eskil HafskjoldNydalens SK30.42
Sondre HafskjoldNydalens SK36.37
Hanne Wærp HaugeNydalens SK19.02
Hermine Sol Heggedal AamodtFet OL28.42
Pernille Snø Heggedal AamodtFet OL30.52
Julie M HellandEgersund OK24.10
Peder Aa HoffOL Tønsberg og omegn34.45
Simon HärterNOTEAM20.16
Iselin HøivoldKongsberg OL25.22
Jonas Fenne IngierdBækkelagets SK18.34
Eirik Tjønn JacobsenIdrettslaget Dyre Vaa37.53
Sunniva Tjønn JacobsenIdrettslaget Dyre Vaa48.35
Viola JanatováUSK Praha46.52
Tuva Wilkens JernbergNydalens SK33.48
Mats JohnsenRøyken OL20.22
Vassalli KimASCO Lugano41.42
Kristina KleppaÅlgård Orientering42.33
Stine KleppaÅlgård Orientering44.35
Lage Røhnebæk KongsrudModum OL25.41
Asbjørn LandeEidskog OL25.56
Brage LaugalandÅlgård Orientering35.49
Ane Byrkjedal LevangÅlgård Orientering27.18
Andreas Strømme LidTIF Viking21.50
Maria Helena MarhaugClub Orientacion Sant Joan19.30
Eero MartomaaÅs-NMBU Orientering38.06
Silje MikkelsenIK Grane Arendal Orientering22.17
Emil S MolenaarModum OL22.07
Filip MolenaarModum OL25.36
Kristian MorkNotodden OL38.30
Maren Cecilie MustadOK Skeidi18.56
Ida Sofie NevlandÅlgård Orientering25.46
Maren NielsenModum OL45.07
Kristoffer NilsenBø OL34.28
Livar OftedalÅlgård Orientering22.32
Maren OftedalÅlgård Orientering29.18
Vebjørn OftedalÅlgård Orientering28.52
Daniel Sandvand OmfjordOddersjaa SSK20.19
Fredrik PyttenKristiansand OK24.31
Elise RenardKongsberg OL23.32
Mathis RenardKongsberg OL25.37
Astrid ReuschHeming Orientering41.52
Mari RichterSandnes IL (Rogaland)19.33
Henrik RingheimOL Trollo34.18
Tonje RykkjeStord Orientering24.40
Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL23.03
Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL24.46
Johannes Salvesen-LundeIL Koll20.00
Herman SkoglundIL Hauken45.38
Amanda Daltveit SlettebøFana IL35.17
Isak SolbergFredrikstad SK41.30
Torbjørn Høyer StaugaardFIF Hillerød Orientering20.46
Håkon Sæl SteenFossum IF25.45
Ada C StokkelandÅlgård Orientering24.39
Lea StokkelandÅlgård Orientering54.13
Ole Magnus StormyrIL Hauken32.40
Marie SundsdalBirkenes IL28.09
Ole Ulseth SylteFreidig34.13
Peter SæbbøStavanger Orienteringsklubb20.10
Ask Felland SætnanFossum IF21.48
Tamara TatarinovaMoscow compass1.13.15
Nikolai TesloHadeland OL35.05
Marie ThomassenVaregg Fleridrett34.35
Aksel TorgersenHalden SK49.01
Helen Solheim VoldenÅlgård Orientering42.28
Mari Solheim VoldenÅlgård Orientering44.25
Hanna VølstadÅlgård Orientering25.46
Selma WhiteSøgne og Songdalen OK21.48
Bent Aaris Willam ThistedKristiansand OK33.40
Minna Sofie WingstedtHalden SK23.15
Ville Emil WingstedtHalden SK24.28
Sigurd Wold SundeSøgne og Songdalen OK22.04
Astrid YtterbøAsker Skiklubb28.35
Klara ZakourilovaUSK Praha29.06
Sigmund ØlstadFet OL28.06
Axel Ørnhagen JørgensenOK Snab18.57
Anne ØstvoldHeming Orientering21.53
Einar ØstvoldHeming Orientering24.26
Maiken Østrem DignesBotne SKdiskvalifisert
Jarand Årdalen TveitiIdrettslaget Dyre Vaadiskvalifisert
Tiril Ebon EspedalNydalens SKbrutt

D -10

27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Eva BaldrianováUSK Praga1.02.05
Marie BeitdokkenPorsgrunn OL29.53
Alva BjörkTrollhättans SOK24.12
Ragna Oline Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett49.55
Hedda Erica EikangerGneist, IL25.46
Ingeborg EikåsSandefjord OK1.09.44
Ingrid Marie EkelandOddersjaa SSK35.41
Mathilde FossaasGimle IF29.37
Sigrid Schmitt GranHalden SK43.30
Ragnhild Øfsthus GravirAsker Skiklubb25.22
Signe HoloFossum IF23.36
Emma JussilaTampereen Pyrintö27.26
Tora KittilsenFreidig36.36
Una KittilsenFreidig27.43
Elisa LaaksoSuunta Jyväskylä41.15
Nora Byrkjedal LevangÅlgård Orientering27.53
Lea MartanovaSlavia Liberec35.21
Lena MittelholzerOLK Fricktal35.43
Sigrid Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OK38.49
Ella SandstadFreidig45.33
Synne SandvenNotodden OL52.56
Maren Aure SkogedalAsker Skiklubb47.20
Ingrid Stigen BygglandHøydalsmo IL20.21
Saana ViskariHiidenkiertäjät37.17
Ine Bjaadal WinbergOK Skeidi30.15
Martha WisløffAsker Skiklubb31.21
Maja Mo HjelsethNydalens SKdiskvalifisert

D 11-12

40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn21.52
2Mari EidsmoFreidig23.13+1.21
3Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød Orientering24.55+3.03
4Pia Young VikNydalens SK25.00+3.08
5Amanda GranqvistOK Ravinen26.26+4.34
6Eva Örnhagen JørgensenOK Snab26.28+4.36
7Ane Malene KolstadFreidig26.29+4.37
8Alida OftedalÅlgård Orientering26.45+4.53
9Vilde Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb27.00+5.08
10Selma HøivoldKongsberg OL27.12+5.20
11Serine Skogeng ReitenEmblem IL27.45+5.53
12Kristin LundanesEmblem IL30.33+8.41
13Konstanse MoholthKongsberg OL30.37+8.45
14Desislava YordanovaVALDI Sofia30.45+8.53
15Elise Wærp HaugeNydalens SK30.56+9.04
16Mina Akiko JohnsenRøyken OL31.09+9.17
17Luciana Maria SvadsMåren OK31.32+9.40
18Marie Roll-TørnqvistFana IL31.38+9.46
19Nora Marie EnerhaugenRingerike OL32.22+10.30
20Lise MikkelsenIK Grane Arendal Orientering32.51+10.59
21Maren BruserudOL Trollo32.57+11.05
22Ane NevlandÅlgård Orientering33.08+11.16
23Anne BeitdokkenPorsgrunn OL33.58+12.06
24Ragnhild Mathea HelmersenFet OL33.59+12.07
25Marie KvarmeRøyken OL35.14+13.22
26Aurora Wilkens JernbergNydalens SK37.40+15.48
27June MunkebyFrol IL37.51+15.59
28Oda Kjellevold MaldeIL Gular38.32+16.40
29Ine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering39.46+17.54
30Lene HaugeHisøy OK40.36+18.44
31Diane Ninauve-JutulstadBækkelagets SK42.08+20.16
32Nora KytäjäHiidenkiertäjät43.13+21.21
33Valentyna KopeckaUSK Praha47.10+25.18
34Kathinka Zahl HagenFossum IF47.35+25.43
35Ingrid MobråthenBotne SK51.44+29.52
36Sofie GammelsæterKolbotn og Skimt OL1.00.21+38.29
37Siiri ViskariHiidenkiertäjät1.02.28+40.36
38Ingvild Øverli BergKongsberg OL1.07.59+46.07
39Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK1.11.51+49.59
0Moa ErikssonTrollhättans SOKdiskvalifisert

D 11-12N

9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kristina Fidje GrytingGjerstad IL21.05
2Marie NysæterSkien OK24.38+3.33
3Linne AuslandOddersjaa SSK25.32+4.27
4Anette Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb27.56+6.51
5Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK32.25+11.20
6Andrine SkoglundIL Hauken43.05+22.00
7Ida Smeland NygårdseterVegårshei IL49.01+27.56
8Kristine RingheimOL Trollo54.27+33.22
0Marketa KodejsovaUSK Prahadiskvalifisert

D 13

2 700 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Åsne HaavengenKongsberg OL30.56
2Elin MartanovaSlavia Liberec31.03+0.07
3Paolina GenovaVALDI Sofia31.14+0.18
4Tale Tannvik SkeiFreidig31.36+0.40
5Marte Madslien BakkenNydalens SK34.14+3.18
6Evangelina DyaksovaNSA-SIVEN34.19+3.23
7Marie AadlandSamnanger IL36.08+5.12
8Fanny SkindloIF Trauma36.22+5.26
9Sara Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb36.40+5.44
10Nea KytäjäHiidenkiertäjät37.14+6.18
11Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular38.23+7.27
12Malene NysæterSkien OK38.40+7.44
13Ida Sofie HjortlandLarvik OK40.15+9.19
14Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering43.15+12.19
15Berthe TesloHadeland OL44.26+13.30
16Ingrid BlindheimLillomarka OL44.52+13.56
17Kacka BlazkovaSJH Jind¿ich¿v Hradec46.17+15.21
18Ada Helene OlsenIF Trauma46.55+15.59
19Ea LunøeNydalens SK47.19+16.23
20Alvilde Lysaker SandenEiker OL47.28+16.32
21Alice WilsonCLYDE49.49+18.53
22Mia HirschIF Trauma51.22+20.26
23Marieluise Schmitt GranHalden SK52.29+21.33
24Live ØstvoldHeming Orientering54.11+23.15
25Dina Marie SalvesenAsker Skiklubb1.11.32+40.36
26Karin SteenIF Trauma1.23.53+52.57
27Sunniva SkoglundIL Hauken1.34.32+1.03.36
28Lise BakkejordIL Gular2.13.57+1.43.01
0Hedda Sofie IrgensBodø og Omegn IF Orienteringbrutt

D 14

2 800 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jenny BaklidKonnerud IL37.04
2Janne Tjørhom AasheimGanddal IL37.17+0.13
3Marie LilandNydalens SK37.29+0.25
4Lovisa JohanssonOK Dacke38.01+0.57
5Malin HaugeHisøy OK39.24+2.20
6Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)40.20+3.16
7Mari Strømme LidTIF Viking40.48+3.44
8Sigrid EkelandOddersjaa SSK40.52+3.48
9Kristine Eide RappRaumar Orientering41.49+4.45
10Hanne Eide RappRaumar Orientering43.04+6.00
11Tuva Aas StræteRingerike OL44.14+7.10
12Hanna JohanssonHedrum OL45.03+7.59
13Taru HeinaroEspoon Suunta46.22+9.18
14Tomine Lysaker SandenEiker OL46.55+9.51
15Ida JussilaTampereen Pyrintö47.19+10.15
16Ada WulfsbergNydalens SK47.21+10.17
17Nora AeglerOL Regio Wil51.20+14.16
18Ida Bolette EnerhaugenRingerike OL52.42+15.38
19Tora Aasheim NymarkAskøy OL54.51+17.47
20Anna Øfsthus GravirAsker Skiklubb1.00.54+23.50
21Carmen DirroMåren OK1.01.09+24.05
22Mona Ulseth SylteFreidig1.02.38+25.34
23Kamilla LomeHamar OK1.12.33+35.29
24Tuva Fossheim AsplinGjø-Vard OL1.14.29+37.25
25Yilia KuznetcovaMoscow compass1.22.15+45.11
26Ekaterina TcirulMoscow compass1.26.05+49.01

D 15

3 090 m, 41 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Åsne HoloFossum IF43.57
2Hanne VassendPorsgrunn OL44.35+0.38
3Marlin HaavengenKongsberg OL44.37+0.40
4Hedda Raadal BjørloHalden SK46.22+2.25
5Frida Bakken UlsethNydalens SK46.57+3.00
6Ragne WiklundNydalens SK47.30+3.33
7Sigrid Vehus SkjerveVerdal OK48.03+4.06
8Andrine Harriet FremstadLarvik OK48.41+4.44
9Ingrid HasaasFossum IF49.22+5.25
10Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK50.57+7.00
11Karianne Olsvik DengerudNydalens SK51.00+7.03
12Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb51.16+7.19
13Kaisa HaanpääTampereen Pyrintö51.50+7.53
14Mariya DermendjievaVALDI Sofia51.57+8.00
15Pernille KatlaFossum IF52.08+8.11
16Siri SuterOLG Cordoba52.09+8.12
17Hanna NysæterSkien OK52.12+8.15
18Ingrid G. KvålsgardFossum IF52.58+9.01
19Eli KolstadMo OK53.28+9.31
20Lisa GrossiSeleTi53.33+9.36
21Ingrid MadslienNydalens SK57.00+13.03
22Kathinka RogstadKongsberg OL59.03+15.06
23Ingvild HøydalNydalens SK59.19+15.22
24Maren NorderudIL Tyrving59.27+15.30
25Rosa LerfSWISS O TOURS1.00.35+16.38
26Kaya DirksenSauda Orienteringsklubb1.02.56+18.59
27Thea Sofie SalvesenAsker Skiklubb1.03.01+19.04
28Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK1.03.29+19.32
29Frida HectorSnättringe SK1.03.33+19.36
30Mirjam BucherOLV Hindelbank1.05.43+21.46
31Solveig Eline BergIL Tyrving1.06.03+22.06
32Saara PernuEspoon Suunta1.06.43+22.46
33Ane Marte VatnFrol IL1.07.10+23.13
34Ragne MunkebyFrol IL1.08.31+24.34
35Linda GammelsæterKolbotn og Skimt OL1.09.27+25.30
36Anna MeenPorsgrunn OL1.12.07+28.10
37Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular1.12.23+28.26
38Sina SpirigOL Regio Wil1.18.12+34.15
39Anna-Maria EvgenievaVALDI Sofia1.23.59+40.02
40Marina SulimovaMoscow compass1.42.03+58.06
0Birka Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OKdiskvalifisert

D 16

3 090 m, 40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF40.08
2Anine LomeHamar OK42.17+2.09
3Ane DyrkornEiker OL45.01+4.53
4Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK45.18+5.10
5Ida ØbroCopenhagenO46.07+5.59
6Ragnhild RønningModum OL46.46+6.38
7Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK46.47+6.39
8Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK48.11+8.03
9Rikke Gjeitnes DahleMolde og Omegn IF48.52+8.44
10Vilde Årøen LykkeEmblem IL49.00+8.52
11Riina JordiOLV Hindelbank49.50+9.42
12Nora CaprariSeleTi50.41+10.33
13Camilla L. RosenvoldPorsgrunn OL53.27+13.19
14Sofia BesomiSeleTi53.49+13.41
15Emma WilsonCLYDE53.50+13.42
16Nora TorgersenHalden SK54.22+14.14
17Thea DyrkornEiker OL54.39+14.31
18Aurora MoholthKongsberg OL55.00+14.52
19Elena PezzatiSeleTi55.07+14.59
20Kristina VollHaugesund IL Orientering55.51+15.43
21Roosa PelkonenRastivarsat57.14+17.06
22Pia OcvirkOK Japetic1.00.40+20.32
23Nora Marie wedege IrgensBodø og Omegn IF Orientering1.02.34+22.26
24Borislava MitkovaVALDI Sofia1.02.53+22.45
25Kristiane RogstadKongsberg OL1.03.40+23.32
26Agnes Irene LongfjeldModum OL1.04.31+24.23
27Elin UlsakerHemsedal IL1.09.13+29.05
28Hanne DaltveitFana IL1.10.12+30.04
29Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orientering1.12.08+32.00
30Elitsa AtanasovaTrapezitsa1.13.21+33.13
31Anna CrosbyAuckland Orienteering Club1.13.51+33.43
32Julie BakkeFossum IF1.14.38+34.30
33Hedvig Kjellevold MaldeIL Gular1.15.14+35.06
34Johana KopeckaUSK Praha1.16.52+36.44
35Rachel MaySage Orienteering and Rogainin1.16.54+36.46
36Maria Ulseth SylteFreidig1.19.56+39.48
37Irina SavchenkoMoscow compass1.31.37+51.29
0Julie Roll TørnqvistFana ILdiskvalifisert
0Ragnhild EideByåsen ILdiskvalifisert
0Runa AlmelandFana ILdiskvalifisert

D 13-16C

2 520 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Emilie MyhreSkien OK27.41
2Marte LjådalIL Hauken37.43+10.02
0Åsta Firing SimonsenAndebu ILbrutt

D 15-16B

2 720 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Henriette OlsenIF Trauma54.07
2Sara Roberg GhabeliOL Trollo58.11+4.04

D 17-B

2 720 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mai Britt BjørkSandefjord OK31.47
2Jane M HellandEgersund OK33.13+1.26
3Hilde MoholthKongsberg OL38.04+6.17
4Line Telje HøydalNydalens SK40.04+8.17
5Vibeke Wold SundeSøgne og Songdalen OK40.12+8.25
6Ragnhild RichterSandnes IL (Rogaland)40.42+8.55
7Kari-Ann Victoria BirkelandFossum IF40.51+9.04
8Liv Bente H FriestadKristiansand OK41.14+9.27
9Inger BjergaVaregg Fleridrett41.19+9.32
10Anne Marie EkelandOddersjaa SSK41.38+9.51
11Gunhild MyhrAsker Skiklubb41.39+9.52
12Solveig BerganNydalens SK41.45+9.58
13Trude NysæterSkien OK41.59+10.12
14Diana FomasiSCOM Mendrisio43.00+11.13
15Olaug F MydlandEgersund OK43.44+11.57
16Carolina RossiniSCOM Mendrisio44.04+12.17
17Irene Kroken BergsetIL Veten44.37+12.50
18Inger SkjæveslandIF Trauma45.52+14.05
19Liv-Hege Roberg-RingheimOL Trollo46.42+14.55
20Hege WangLillomarka OL51.55+20.08
21Hege MårtenssonModum OL54.49+23.02
22Anja DyrkolbotnBø OL1.02.19+30.32
23Lene Næss BirkelandSøgne og Songdalen OK1.07.24+35.37
23Astrid Oline ErvikVaregg Fleridrett1.07.24+35.37
25Hilde Gunn HellenesOK Skeidi1.08.41+36.54
26Lene ØbroCopenhagenO1.24.28+52.41
27Aagot HartmannRøyken OL1.32.18+1.00.31

D 17-C

2 640 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hanne Marthe ØstvoldHeming Orientering30.59
2Ingunn Lysaker NorbomKonnerud IL35.43+4.44
3Rita Harriet Bakken FremstadLarvik OK41.41+10.42
4Cecilie Christin KvermeFossum IF42.04+11.05
5Torunn LaugalandÅlgård Orientering43.43+12.44
6Kathrin JakobsenFana IL46.45+15.46
7Marit BrødreskiftFreidig47.50+16.51
8Mette Spangelo WoldOK Horten49.10+18.11
9Ingvill HoftunAsker Skiklubb51.31+20.32
10Kirsty McIntyreOK Tyr52.07+21.08
11Marianne SkusethBø OL53.52+22.53
12Synnøve WestermoenSandnes IL (Rogaland)54.18+23.19
13Linn HasaasOK Skeidi59.35+28.36
14Hege AndersenIL Koll1.10.52+39.53
15Anne Grethe PapeKonnerud IL1.12.07+41.08
16Lill BirkelundPorsgrunn OL1.40.44+1.09.45
0Lene MeenPorsgrunn OLdiskvalifisert

D 17-N

2 390 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Torill Kjenes HauglandVaregg Fleridrett41.31
0Stephanie SchöberlHSV Rieddiskvalifisert

D 17-18

3 140 m, 53 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid LundanesEmblem IL46.12
2Åshild KolstadMo OK48.42+2.30
3Anni HaanpääTampereen Pyrintö49.05+2.53
4Tilla Farnes HennumAsker Skiklubb49.42+3.30
5Gina GranstedtHalden SK50.04+3.52
6Julie NærestadVegårshei IL50.59+4.47
7Vilde MalmeiSandnes IL (Rogaland)54.29+8.17
8Line CederbergVänersborgs SK55.32+9.20
9Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland)55.36+9.24
10Emilia StåhlbergEspoon Suunta55.39+9.27
11Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)55.43+9.31
12Åshild Faller RåheimFet OL55.58+9.46
13Silje HaugeHisøy OK56.02+9.50
14Siri MoholthKongsberg OL56.09+9.57
15Malin SandstadFreidig56.17+10.05
16Anni KivilaaksoEspoon Suunta56.28+10.16
17Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb57.00+10.48
18Tonje Aasheim NymarkAskøy OL57.51+11.39
19Åse BerganNydalens SK58.00+11.48
20Margrethe WisløffAsker Skiklubb58.13+12.01
21Hannah MalmeiSandnes IL (Rogaland)58.32+12.20
22Emma ArnesenByåsen IL58.36+12.24
23Heidi PlitEspoon Suunta59.18+13.06
24Elsi PöllänenEspoon Suunta59.33+13.21
25Astrid FiskumIL Tyrving1.00.07+13.55
26Lea BalmelliSeleTi1.00.26+14.14
27Oda SikkelandIL Tyrving1.01.17+15.05
28Kårhild Husby NordstadVaregg Fleridrett1.02.02+15.50
29Fanni Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb1.02.10+15.58
30Sigrid BjørgenHamar OK1.02.16+16.04
31Elin PetterssonIFK Göteborg1.02.41+16.29
32Tiril Ruud BråtenRaumar Orientering1.03.22+17.10
33Martha Kalvig SkoganBodø og Omegn IF Orientering1.03.31+17.19
34Ingvild Paulsen VieHaugesund IL Orientering1.03.48+17.36
35Ingvild C. FleisjeLillomarka OL1.04.53+18.41
36Anna Leuenbergerol norska1.05.11+18.59
37Line SølbergOL Trollelg1.05.12+19.00
38Oda FuruholmenBodø og Omegn IF Orientering1.06.31+20.19
39Ida Johanne AadlandSamnanger IL1.07.01+20.49
40Ella MahlamäkiEspoon Suunta1.07.33+21.21
41Martine TopstadOL Tønsberg og omegn1.10.46+24.34
42Marthe SvihusSandnes IL (Rogaland)1.11.22+25.10
43Marlene BergerOrienteering Klosterneuburg1.12.07+25.55
44Fride SørensenSturla, IF1.12.30+26.18
45Fanny GüdelOLG Murten1.12.35+26.23
46Synne Eide RappRaumar Orientering1.15.25+29.13
47Emilie WestinPorsgrunn OL1.20.20+34.08
48Idunn HaavengenKongsberg OL1.22.09+35.57
49Marthe RamstadFet OL1.22.28+36.16
0Anniken Eriksrud KarlsenBækkelagets SKdiskvalifisert
0Stine Frogner TømmervoldHamar OKbrutt
0Zoë DowlingWROCbrutt
0Karine VestølVegårshei ILbrutt

D 17-20AK

2 640 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sigrid Merete Moen PedersliOL Trollelg35.58
2Kajsa Stina SandstadFrol IL38.03+2.05
3Stine NjåsteinIL Tyrving49.23+13.25
4Maiken SandbergNydalens SK51.13+15.15
5Emilie BertelsenPorsgrunn OL56.25+20.27
6Silvia CasanovaOLG Regensburg1.02.08+26.10

D 19-20

3 470 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Andrine BenjaminsenLillomarka OL57.03
2Evine Westli AndersenLøten o-lag1.01.02+3.59
3Andrea RoggoHalden SK1.01.46+4.43
4Karen Oline KolstadFreidig1.03.56+6.53
5Karoline SønsterudbråtenRaumar Orientering1.04.00+6.57
6Ragnhild HjermstadFossum IF1.04.04+7.01
7Nina Asheim BirkelandHalden SK1.04.54+7.51
8Julie HjortlandLarvik OK1.05.57+8.54
9Eirin Svanøe-HafstadFrol IL1.07.58+10.55
10Kaja Bråten LøvaldAsker Skiklubb1.08.15+11.12
11Åsne Skram TrømborgKongsberg OL1.08.18+11.15
12Silje ArntzenAsker Skiklubb1.13.00+15.57
13Zuzana KožinováSK Praga Praha1.13.58+16.55
14Frida SætherFreidig1.14.07+17.04
15Ingeborg Ellegaard MelbyNydalens SK1.14.08+17.05
16Karen BjergaardNydalens SK1.14.12+17.09
17Marte Hoff HagenByåsen IL1.14.33+17.30
18Ingvild WangLillomarka OL1.15.35+18.32
19Jutta JussilaTampereen Pyrintö1.19.11+22.08
20Ragnhild LøvliAsker Skiklubb1.19.16+22.13
21Helene OmdalSandnes IL (Rogaland)1.20.26+23.23
22Noa BolisSeleTi1.31.22+34.19
23Kristine AusenPorsgrunn OL1.32.25+35.22
24Nora Hui AndersenHamar OK1.34.27+37.24
25Therese Sæbø VikSandnes IL (Rogaland)1.34.35+37.32
26Miti Le CamCRCO2.01.46+1.04.43
0Lovise FremstadLarvik OKdiskvalifisert
0Nanna NorderudIL Tyrvingbrutt

D 21-

3 990 m, 38 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Simone NiggliOK Tisaren51.35
2Hanne SandstadFreidig55.58+4.23
3Sabine HauswirthHalden SK56.46+5.11
4Sarina JenzerOLG Huttwil58.38+7.03
5Ines BrodmannOLG Basel59.28+7.53
6Amilia BjörklundSävedalens AIK1.01.24+9.49
7Bodil HelgerudHalden SK1.02.21+10.46
8Elin BjervaLarvik OK1.03.43+12.08
9Marit KahrsFredrikstad SK1.04.27+12.52
10Louise OramNydalens SK1.04.33+12.58
11Laura RobertsonHutt valley1.04.48+13.13
12Frida NeroGöteborg Majorna OK1.06.32+14.57
13Linda SolbergFredrikstad SK1.08.46+17.11
14Christiane TrösseVaregg Fleridrett1.10.01+18.26
15Tone E LyeIL Tyrving1.10.11+18.36
16Marianne Riddervold KahrsFredrikstad SK1.10.32+18.57
17Katja GygaxOLV Baselland/Herzogenbuchsee1.11.04+19.29
18Pavla HorováOK Lokomotiva Pardubice1.11.05+19.30
19Lea ReimeDansk militære landshold1.11.57+20.22
20Christine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering1.13.40+22.05
21Iliana IlievaHalden SK1.14.19+22.44
22Michaela ŠrámkováSJH Jind¿ich¿v Hradec1.15.01+23.26
23Jonna JungåkerKorsnäs IF OK1.15.35+24.00
23Julie StørmerNTNUI1.15.35+24.00
25Celine RenardKongsberg OL1.15.37+24.02
26Barbora BaldrianováUSK Praga1.15.44+24.09
27Lisbeth VollNTNUI1.16.08+24.33
28Sofie AarnesNydalens SK1.17.08+25.33
29Emilie Westli AndersenLøten o-lag1.20.05+28.30
30Ragnhild Haugli BråtenHeming Orientering1.21.01+29.26
31Charlotte ThraneOK Øst Birkerød1.22.23+30.48
32Camilla StridsklevIL Tyrving1.30.37+39.02
33Valentina DimitrovaGneist, IL1.32.24+40.49
34Anne EdsenDansk militære landshold1.35.35+44.00
35Raquel CostaHalden SK1.49.38+58.03
36Daniela Dubachol norska2.09.03+1.17.28
0Karianne RuudEmblem ILdiskvalifisert
0Lucie JanatováUSK Prahadiskvalifisert

D 21-AK

2 790 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Guro VassendFossum IF35.47
2Aasne Fenne HoksrudBækkelagets SK36.24+0.37
3Nicole RagvinNydalens SK39.15+3.28
4Anna FuruheimIFK Lidingö SOK48.55+13.08
5Maria RostLinköpings OK50.56+15.09
6Marit Wenseth KureBø OL53.14+17.27
7Chantal OppligerOLV Hindelbank54.29+18.42
8Astrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa55.00+19.13
9Silje BøenKristiansand OK58.26+22.39
10Line Drange RuudRøyken OL1.03.11+27.24
11Giorgia CrivelliSeleTi1.08.30+32.43
12Jessica BaumannOLC Kapreolo1.10.13+34.26
13Amélie WallenhammarHagaby GoIF1.21.21+45.34
14Martina InderstSeleTi1.22.06+46.19
15Katrine DamgaardFossum IF1.31.18+55.31
0Susan BøbelIL Imåsdiskvalifisert
0Nina KarlsenStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
0Kaja Torpe LienPorsgrunn OLdiskvalifisert
0Katharina GittmaierHSV Riedbrutt

D 35-

3 490 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Zsuzsa FeyIL Tyrving44.56
2Valérie SuterCA Rosé51.31+6.35
3Tone Fidje GrytingGjerstad IL1.07.10+22.14
4Olga MakarovaMoscow compass1.11.00+26.04
5Vilma BalciunaiteOK Telsiai1.20.39+35.43
6Ana Belen Perez RiofrioImperdible1.29.13+44.17
0Cuki VassalliASCO Luganodiskvalifisert

D 35-AK

2 790 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Julie Finsrud LandeEidskog OL42.40
2Annika LundströmSundbybergs IK43.17+0.37
3Mariann Øren ArvesenSandefjord OK44.16+1.36
4Anja WingstedtHalden SK45.54+3.14
5Kari Aarhus KinnPorsgrunn OL46.42+4.02
6Otilie OftedalÅlgård Orientering55.24+12.44
7Åse NysæterSkien OK1.03.59+21.19
8Anita BeitdokkenPorsgrunn OL1.08.36+25.56
9Anita SælevikHaugesund IL Orientering1.08.51+26.11
10Camilla MoreniSCOM Mendrisio1.09.58+27.18
11Grethe Paulsen VieHaugesund IL Orientering1.11.37+28.57
12Linn Carina DalandKristiansand OK1.30.16+47.36
0Maj-Lisbet RønningFreidigbrutt

D 35-C

2 640 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Cecilie Wærp HaugeNydalens SK29.39
2Thine Wilkens JernbergNydalens SK36.25+6.46
3Elena KuznetcovaMoscow compass37.43+8.04
4Celine Vik OlsenLarvik OK37.56+8.17
5Alena KodejsovaUSK Praha38.58+9.19
6Inger Anette Vik OlsenLarvik OK44.09+14.30
7Alena KopeckaUSK Praha44.56+15.17
8Berit Brandsberg RogdebergEgersund OK45.00+15.21
9Ellen HasaasOK Skeidi46.42+17.03
10Halfrid WaageSkien OK48.09+18.30
11Rita KirsteSkien OK56.05+26.26
12Line NordhaugKonnerud IL57.52+28.13
13Vigdis SolliSkien OK58.41+29.02
14Linnea EvensenOL Tønsberg og omegn1.02.52+33.13
15Linda G. OpheimKristiansand OK1.07.10+37.31
0Jorunn Brun SagaSkien OKbrutt

D 40-

3 160 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gøril EideByåsen IL46.42
2Maria Høyer StaugaardFIF Hillerød Orientering47.07+0.25
3Karianne StrømmeTIF Viking47.18+0.36
4Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb48.48+2.06
5Tanja ViskariHiidenkiertäjät49.04+2.22
6Linda RykkjeStord Orientering50.50+4.08
7Kati HaanpääTampereen Pyrintö51.11+4.29
8Ingjerd SommerstadKongsberg OL51.15+4.33
9Line NybakkenÅs-NMBU Orientering52.52+6.10
10Gyri MyhreSkien OK53.56+7.14
11Camilla MittelholzerOLK Fricktal54.00+7.18
12Merete LyseboLardal OL54.50+8.08
13Wenche Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb56.10+9.28
14Zuzana SkvorFossum IF56.36+9.54
15Dana TrnkovaUSK Praha58.33+11.51
16Christine Lüscher-FogtmannOLK Argus58.35+11.53
17Clare HawthorneWROC59.24+12.42
18Riitta MähönenTampereen Pyrintö59.28+12.46
19Marianne HaugeHisøy OK1.00.36+13.54
20Ingvild EckdahlOK Horten1.04.26+17.44
21Gunn Elin RudiHadeland OL1.05.43+19.01
22Line Skjevik ArnevikRingerike OL1.07.46+21.04
23Lene RykkjeVaregg Fleridrett1.08.41+21.59
24Ingunn BergetÅs-NMBU Orientering1.10.25+23.43
25Christina Sandvand OmfjordOddersjaa SSK1.10.39+23.57
26Anette FiringAndebu IL1.10.56+24.14
27Margot Bolstad LynumFreidig1.17.36+30.54
28Solveig SælFossum IF1.23.37+36.55
29Abbigail MaySage Orienteering and Rogainin1.24.39+37.57
30Milena GrifoniOLG Regensburg1.25.30+38.48
31Elise HafskjoldNydalens SK1.29.04+42.22
0Nathalie BerlingerOL Regio Wildiskvalifisert
0Helena ZakourilovaUSK Prahadiskvalifisert

D 45-

3 000 m, 65 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK42.00
2Hilda ØfsthusAsker Skiklubb44.18+2.18
3Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab44.46+2.46
4Gro Sandstad EidsmoFreidig44.47+2.47
5Frauke Schmitt GranHalden SK44.50+2.50
6Sari KoskinenHiisirasti45.20+3.20
7Ingrid KvistadKongsberg OL45.42+3.42
8Ragnhild BalsvikOsterøy IL45.47+3.47
9Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK46.48+4.48
10Anne Guro NøklebyRingerike OL46.58+4.58
11Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)47.26+5.26
12Hanne Lerche RaadalHalden SK48.05+6.05
13Aud Ellen BrevikSturla, IF48.26+6.26
14Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL48.48+6.48
15Odile PerrinNature Orientation Saint Etienne48.54+6.54
16Kristin SandvenNotodden OL49.32+7.32
17Tove AasheimAskøy OL49.53+7.53
18Marianne LykkeEmblem IL51.02+9.02
19Arnhild U. BråtenVegårshei IL51.11+9.11
20Mona J. MølnvikFreidig51.23+9.23
21Mona LomeHamar OK52.35+10.35
22Trine Ruud BråtenRaumar Orientering52.44+10.44
23Anne MadslienNydalens SK52.57+10.57
24Anne Sofie KorsveienAsker Skiklubb53.09+11.09
25Judith SuterOLG Cordoba53.37+11.37
26Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb55.07+13.07
27Marja Liisa AuttiEspoon Suunta55.41+13.41
28Gerd Karin VestølVegårshei IL57.18+15.18
29Siri Thortveit MyhreKristiansand OK57.26+15.26
30Ingrid Eide RappRaumar Orientering58.33+16.33
31Christina WhiteSøgne og Songdalen OK58.36+16.36
32Tiina JussilaTampereen Pyrintö59.06+17.06
33Anne Berit BredholtSandefjord OK59.10+17.10
34Inger Synnøve LisetOL Trollo59.14+17.14
35Laura SumanenHyvinkään Rasti59.57+17.57
36Anne JohanssonOK Dacke1.00.05+18.05
37Katrine BakkeFossum IF1.01.15+19.15
38Kirsti LysakerFana IL1.01.23+19.23
39Birgitte TorbjørnsenVikebygd IL1.01.29+19.29
40Irene Felde OlaussenHalden SK1.02.54+20.54
41Janita SkogengEmblem IL1.03.32+21.32
42Tone Cecilie NystrømStavanger Orienteringsklubb1.03.39+21.39
43Kristin BruserudOL Trollo1.05.34+23.34
44Stine ArntzenSandefjord OK1.08.08+26.08
45Kjersti TannvikFreidig1.08.41+26.41
46Eldri HoloFossum IF1.09.28+27.28
47Kari MadslienNydalens SK1.13.02+31.02
48Mervi HeinaroEspoon Suunta1.13.39+31.39
49Muriel Le CamCRCO1.13.57+31.57
50Anne Mia OlsenModum OL1.14.16+32.16
51Iben MaagSøllerød OK1.16.50+34.50
52Tone HirschIF Trauma1.18.10+36.10
53Kathrine LunøeNydalens SK1.19.42+37.42
54Laurence BeauvirCRCO1.20.41+38.41
55Iva KaplanováOK Lokomotiva Pardubice1.22.08+40.08
56Elin Marie IrgensBodø og Omegn IF Orientering1.27.23+45.23
57Nina Hansen-MøllerudKongsberg OL1.30.10+48.10
58Pavlína MaresovaOK JISKRA NOVY BOR1.51.17+1.09.17
0Hanne-Kristin Bjerknes KvarmeRøyken OLdiskvalifisert
0Nathalie RauturierGuyancourt Orientation 78diskvalifisert
0Jorunn BlindheimLillomarka OLdiskvalifisert
0Marianne ReuschHeming Orienteringdiskvalifisert
0Marianne IllumSøllerød OKdiskvalifisert
0Solveig KongsrudModum OLbrutt
0Pia MolnarMariefors Skidklubbbrutt

D 45-AK

2 640 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn37.26
2Heidi ØstliRaumar Orientering42.02+4.36
3Torun DyrkornEiker OL43.55+6.29
4Liv Grete VollHaugesund IL Orientering45.07+7.41
5Marian Kjellevold MaldeIL Gular46.29+9.03
6Marianne ArnesenAsker Skiklubb48.50+11.24
7Gro EideOK Sør50.46+13.20
8Elin Moe GræsliHamar OK55.20+17.54
9Sue HancockWROC56.26+19.00
10Monica Streich SchöttliSCOM Mendrisio1.00.17+22.51
11Regine ImhofOL Regio Wil1.02.20+24.54
12Elise GisholtFossum IF1.02.39+25.13
13Kristin FleisjeNittedal OL1.09.49+32.23
14Unn Disch KihleRingerike OL1.09.57+32.31
15May Jorunn RognlienModum OL1.11.16+33.50
16Rachel WilsonCLYDE1.18.57+41.31
17Christine GüdelOLG Murten1.27.57+50.31
0Barbara DawsonGaringal Orienteersdiskvalifisert
0Turid VongravenSkien OKdiskvalifisert
0Karin Zbinden-EggenbergerOLG St. Gallen/Appenzelldiskvalifisert

D 50-

2 790 m, 53 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Alix Young VikNydalens SK43.36
2Annika ViiloTampereen Pyrintö44.18+0.42
3Marianne NjåsteinIL Tyrving47.09+3.33
4Randi JensenFrol IL47.15+3.39
5Riikka OtsamoHelsingin Suunistajat47.17+3.41
6Kjersti StræteRingerike OL47.18+3.42
7Unn Hilde HeggedalKongsberg OL49.25+5.49
8Ingvild MulenKristiansand OK50.30+6.54
9Tone HollowellOK Tyr51.03+7.27
10Alice BedwellSugar Loaf OK51.12+7.36
11Elisabeth OppligerOLV Hindelbank51.30+7.54
12Heidi SchatvetNotodden OL52.06+8.30
13Ann Katrin OlsenAsker Skiklubb52.34+8.58
14Tiri RebårdSandefjord OK52.51+9.15
15Ellen Sofie OlsvikNydalens SK53.17+9.41
16Tone StoklandSandefjord OK53.18+9.42
17Tove Vikanes AgdesteinStord Orientering53.45+10.09
18Mona Høiås SætherFreidig54.18+10.42
19May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering54.30+10.54
20Hege FjellbirkelandIL Gular55.50+12.14
21Nina-Beate LiabakkByåsen IL57.13+13.37
22Lise RollFana IL57.48+14.12
23Anne Kristine NorderudIL Tyrving58.25+14.49
24Solveig SikkelandIL Tyrving58.57+15.21
25Veslemøy SolbergKonnerud IL1.00.46+17.10
26Susanne ThomsenTisvilde Hegn OK1.01.54+18.18
27Anna Weckner WestlundOK Tyr1.04.08+20.32
28Anne Marit BjergaardNydalens SK1.04.32+20.56
29Randi NicolaisenAsker Skiklubb1.06.08+22.32
30Doris GittmaierHSV Ried1.08.10+24.34
31Bjørg Marit SollieOL Trollo1.08.34+24.58
32Kirsten MøllerSøllerød OK1.15.18+31.42
33Gaby Aebersoldol.biel.seeland1.15.44+32.08
34Marketa GrahamOttawa Orienteering1.16.03+32.27
35Heidi BørstadSarpsborg OL1.17.43+34.07
36Solveig HolteHøydalsmo IL1.19.42+36.06
37Jana TichaSJH Jind¿ich¿v Hradec1.20.56+37.20
38Eunice CarterSugar Loaf OK1.23.20+39.44
39Denise WrightMAROC1.24.00+40.24
40Liv OmdalSandnes IL (Rogaland)1.24.57+41.21
41Sabine SchweigerYukon O Association1.25.36+42.00
42Lenka KettnerováSK Kamenice1.27.08+43.32
43Kirsti RogstadKongsberg OL1.31.26+47.50
44Katrine KalvigBodø og Omegn IF Orientering1.34.35+50.59
45Monica NordbrødenHalden SK1.36.19+52.43
46Lisbeth AadlandSamnanger IL1.37.18+53.42
47Veronique CailletASQuétigny2.02.57+1.19.21
48Susanne ThraneSøllerød OK2.22.10+1.38.34
0Kirsti Grundnes BergIL Tyrvingdiskvalifisert
0Kari ChristiansenSandefjord OKdiskvalifisert
0Magnhild T. MølnvikFossum IFdiskvalifisert
0Yolanda DirksenSauda Orienteringsklubbdiskvalifisert
0Anna GöhlmanIL Tyrvingdiskvalifisert

D 55-

2 760 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eli Marie WiigPorsgrunn OL41.19
2Grete HoviSkien OK42.05+0.46
3Lisa AnnersandOK Tyr42.45+1.26
4Ragnhild Elsrud HultgreenRingerike OL44.28+3.09
5Jean Cory-WrightPeninsula and Plains Orienteers44.39+3.20
6Ann Karin TjørhomGanddal IL47.29+6.10
7Leena MutkaSuunta Jyväskylä48.07+6.48
8Grete Berge OwrenFreidig50.04+8.45
9Jirina BehounovaOK 99 Hradec Kralove50.29+9.10
10Anne Berit EidNydalens SK50.33+9.14
11Anne Kjersti DaltveitFana IL51.29+10.10
12Jane MelinGöteborg Majorna OK52.14+10.55
13Gunilla GedinGöteborg Majorna OK52.42+11.23
14Trude BråtenVoss IL55.19+14.00
15Tatiana KinyaevaMoscow compass56.20+15.01
16Anthea FeaverLOST56.32+15.13
17Liv Bente GrandeByåsen IL57.42+16.23
18Gerd FossestølNittedal OL58.17+16.58
19Tove DamgaardOL Trollo1.00.37+19.18
20Anne Karin RibeSøgne og Songdalen OK1.03.26+22.07
21Gro PedersenOK Skeidi1.05.42+24.23
22Maerkovich SophiaTechnion-Carmel1.08.34+27.15
23May MelingStavanger Orienteringsklubb1.10.47+29.28
24Anne-Elise EdstrømOppsal Orientering1.15.39+34.20
25Elizabeth DeaneCork O1.21.49+40.30
26Karen Clementsen KayserFana IL1.22.54+41.35
0Esther MoosbergerOLG Regio Oltendiskvalifisert

D 55-AK

2 640 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gyrid KvaaleBø OL42.25
2Anne LøverStord Orientering44.43+2.18
3Hanne HerumOK Skeidi50.30+8.05
4Inger K. HaavikHaugesund IL Orientering52.31+10.06
5Anne Kallevik GrutleHaugesund IL Orientering56.23+13.58
6Olaug BergsetNordreisa IL56.26+14.01
7Elisabeth Holth JohannessenRøyken OL1.09.16+26.51
8Gunn BotnenBø OL1.16.46+34.21
9Inger SchibstedRøyken OL1.41.49+59.24
0Margit Ryen SteenBø OLdiskvalifisert

D 60-

2 760 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Lise SagaKjose IL48.13
2Siren GreveBergens TF48.57+0.44
3Susan Keymelbourne forest racers56.29+8.16
4Brigit OswaldOLK Piz Hasi1.00.26+12.13
5Aud GranIL Tyrving1.01.08+12.55
5Renate TrößeSV TU Ilmenau1.01.08+12.55
7My RönnolsTäby OK1.02.13+14.00
8Gro EiaOL Trollo1.04.08+15.55
9Miluse ProchazkovaKOB Dobrichovice1.05.33+17.20
10Britt RameckersHaugesund IL Orientering1.06.54+18.41
11Jill SmithEBORRR1.09.31+21.18
12Gerda ØenStord Orientering1.14.15+26.02
13Karen ClarkEBORRR1.14.42+26.29

D 65-

2 480 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingjerd SognnæsBergens TF32.58
2Edel SlettemarkStord Orientering34.16+1.18
3Sylvia AndersenElverum OK34.24+1.26
4Ingunn YtrehusIL BUL-Tromsø34.41+1.43
5Siv AntonsenFredrikstad SK36.30+3.32
6Margaret EllisGreater Vancouver Orienteering37.17+4.19
7Torill Nebell MikkelsenBerger og Svelvik OL37.30+4.32
8Inger KirkegaardTisvilde Hegn OK38.09+5.11
9Vibeke BøgevigSøllerød OK40.41+7.43
10Signe HeivollSøgne og Songdalen OK41.40+8.42
11Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb42.26+9.28
12Gunn Kari HygenFreidig42.30+9.32
13Kari LillealternFreidig43.48+10.50
14Bjørg MostaulBø OL44.50+11.52
15Liv HaugliHeming Orientering49.02+16.04
16Astrid LundeDrangedal OL49.03+16.05
17Else HassOK Pan Århus49.30+16.32
18Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK49.53+16.55
19Aud I SpjelkavikIL Tyrving54.08+21.10
20Siri Wilberg AabelBækkelagets SK54.10+21.12
21Astrid GjelstadSandefjord OK57.21+24.23
22Mary MoenNorth West OC59.17+26.19
23Lucia HaslerOLG Saeuliamt1.00.56+27.58
24Karin KilsetIL Tyrving1.10.23+37.25
25Ellen ThistedSøllerød OK1.29.34+56.36
0Marie AasheimStord Orienteringdiskvalifisert
0Kari StrandeRingerike OLdiskvalifisert
0Valentina PiskarevaMoscow compassdiskvalifisert

D 70-

2 480 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Torid KvaalFreidig34.15
2Ingeborg BøbelIL Imås44.22+10.07
3Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb44.42+10.27
4Aslaug MølnvikSteinkjer OK46.21+12.06
5Asbjørg BjørloGimle IF54.52+20.37
6Inger Lise SolbergBø OL54.54+20.39
7Lilian SørensenOK Pan Århus57.46+23.31
8Henny Helgeland ReinholdDrangedal OL58.08+23.53
9Synnøve DalvaBø OL58.40+24.25
10Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslag1.04.54+30.39
11Hjørdis EgnerHeming Orientering1.12.16+38.01
12Gerd LangsethLarvik OK1.14.06+39.51
13Elin DahlenRingerike OL1.19.22+45.07
14Valentina AnikanovaMoscow compass1.22.47+48.32
15May Helene HansenSandefjord OK1.23.33+49.18
16Magnhild Tilly BagåsIL Hauken1.30.01+55.46
17Mary HawthorneWROC1.43.08+1.08.53
0Penny HemstedHOCdiskvalifisert
0Grethe LarsenOK Snabdiskvalifisert
0Ingvill VoldFana ILbrutt

D 75-

2 480 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Margith ReppesgårdHedrum OL39.14
2Unni Dirro BøhlerengenMåren OK44.53+5.39
3Jolanda KoradiOLC Kapreolo50.29+11.15
4Tirill Liby SeipOK Skeidi51.44+12.30
5Olaug F. JohansenSauda Orienteringsklubb52.27+13.13
6Gudveig JørundlandOK Sør54.48+15.34
7Galina EremeevaMoscow compass1.06.22+27.08

D 80-

2 480 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid RollFana IL1.05.24

H -10

14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Vebjørn Emil BlindheimLillomarka OL40.08
Brage EikåsSandefjord OK37.51
Kristoffer KatlaFossum IF39.56
Ragnar LandeEidskog OL27.49
Mathias LinløkkenØstmarka OK31.09
Alf Petter LynumFreidig37.41
Rasmus MittelholzerOLK Fricktal25.51
Gaute NysæterSkien OK53.49
Danila PiskarevMoscow compass37.04
Samuel A StokkelandÅlgård Orientering34.44
Henrik Repstad StoremyrIL Hauken49.01
Magne TillingsøeCopenhagenO40.42
Birk Bjaadal WinbergOK Skeidi33.13
Liam Viggo WingstedtHalden SK24.49

H 11-12

51 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teodor Mo HjelsethNydalens SK17.49
2Arvid BjörkTrollhättans SOK17.54+0.05
3Vemund MølnvikFreidig18.40+0.51
4Gaute BerganNydalens SK19.17+1.28
5Håvard BirkelandFossum IF23.33+5.44
5Tobias MathisenPorsgrunn OL23.33+5.44
7Bram LangerødFossum IF23.46+5.57
8Simen Aure SkogedalAsker Skiklubb24.52+7.03
9Jonas MyhrAsker Skiklubb25.18+7.29
10Martin Nøkleby MellingRingerike OL26.08+8.19
11Brage Bell LysakerFana IL27.17+9.28
12Axel AaldeNydalens SK27.21+9.32
13Matyas ZakourilUSK Praha27.24+9.35
14Samuel KleppaÅlgård Orientering27.32+9.43
14Veeti MähönenTampereen Pyrintö27.32+9.43
16Martin TrnkaUSK Praha28.30+10.41
17Anders L. RosenvoldPorsgrunn OL29.05+11.16
18Vegard Ulseth SylteFreidig29.11+11.22
19Birk F. SætnanFossum IF29.28+11.39
20Trond MaySage Orienteering and Rogainin30.09+12.20
21Elias PelkonenRastivarsat30.29+12.40
22Christian Fredrik BorgIL Koll32.23+14.34
23Markus RichterSandnes IL (Rogaland)33.33+15.44
24Sindre UlsakerHemsedal IL34.11+16.22
25Toke TillingsøeCopenhagenO35.18+17.29
26Omund Thu LandstadSandnes IL (Rogaland)35.28+17.39
27Stein Aas StræteRingerike OL36.36+18.47
28Andreas JohnssonPorsgrunn OL37.14+19.25
29Magnus Strømme LidTIF Viking37.55+20.06
30Gustav Andresen SkotteFossum IF40.08+22.19
31Ola MeenPorsgrunn OL41.16+23.27
32Theodor BjørkSandefjord OK41.35+23.46
33Fridtjof ReuschHeming Orientering42.44+24.55
34Simon PerrinNature Orientation Saint Etienne44.46+26.57
35Bo Utseth BøhlerengenOppsal Orientering45.10+27.21
36Reno PapeKonnerud IL46.47+28.58
37Jon Erik Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett47.27+29.38
38Ole Andre BrandsbergEgersund OK48.22+30.33
39Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn50.04+32.15
40Jørgen WesterheimStord Orientering52.29+34.40
41Henrik MittelholzerOLK Fricktal53.07+35.18
42Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb55.55+38.06
43TomᚠBaldrianUSK Praga1.00.30+42.41
44Anders LjådalIL Hauken1.00.33+42.44
45Marek TrnkaUSK Praha1.03.04+45.15
46Aleksandr MakarovMoscow compass1.03.47+45.58
0Kasper Bakken UlsethNydalens SKdiskvalifisert
0Vetle Lysaker NorbomKonnerud ILdiskvalifisert
0Stian HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert
0Martin AusenPorsgrunn OLdiskvalifisert
0Sindre Sæl SteenFossum IFbrutt

H 11-12N

6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Fredrik MyhreSkien OK15.17
2Erlend SundsdalBirkenes IL25.22+10.05
3Bendik Schia LøeNotodden OL25.42+10.25
4Olav Bratland SolbergBø OL49.46+34.29
0Kristoffer EckdahlOK Hortendiskvalifisert
0Sigurd VatnFrol ILdiskvalifisert

H 13

2 700 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Janis HutzliOL Regio Wil25.45
2Birk Bell LysakerFana IL27.18+1.33
3Eskil FrischknechtAlta OL28.50+3.05
4Joakim Wilkens JernbergNydalens SK28.56+3.11
5Sondre YtterbøAsker Skiklubb30.39+4.54
6Antti SorsaEspoon Suunta32.44+6.59
7Henrik ReuschHeming Orientering32.47+7.02
8Topi LaaksoSuunta Jyväskylä32.53+7.08
9Tobias Mikael EspedalNydalens SK34.02+8.17
10Jørgen Nøkleby MellingRingerike OL35.54+10.09
11Jari SuterOLG Cordoba37.02+11.17
12Mikkel KatlaFossum IF37.39+11.54
13Olav LundKongsberg OL39.30+13.45
14Tage RosenlundVaregg Fleridrett39.57+14.12
15Sondre Zahl HagenFossum IF40.48+15.03
16Sindre GisholtFossum IF41.20+15.35
17Olav BirkelandFossum IF46.37+20.52
18Jakob TorgersenHalden SK47.12+21.27
19Otso PajuojaEspoon Suunta49.02+23.17
20Sven Bergset LangvikIL Veten49.48+24.03
21Adam ConwayGuildford Orienteers50.07+24.22
22Kristoffer Kjenes HauglandVaregg Fleridrett51.12+25.27
23Marius BakkeFossum IF52.53+27.08
24Jonas EikåsSandefjord OK53.00+27.15
25Einar EideByåsen IL54.25+28.40
26Tommi ViiloTampereen Pyrintö1.02.24+36.39
27Adam SkvorFossum IF1.15.39+49.54
28Danila LaskinMoscow compass1.32.23+1.06.38
0Oula PelkonenRastivarsatdiskvalifisert
0Henrik R HoltHedrum OLdiskvalifisert
0Cornelius BjørkSandefjord OKdiskvalifisert
0Halvard KornmoPorsgrunn OLbrutt

H 14

2 800 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Morten Örnhagen JørgensenOK Snab26.14
2Juuso ViskariHiidenkiertäjät26.53+0.39
3Vegard KittilsenFreidig30.07+3.53
4Jo Even KolstadFreidig30.48+4.34
5David RundeKristiansand OK31.12+4.58
6SørenThrane ØdumOK Øst Birkerød31.15+5.01
7Lars SandstadFreidig31.21+5.07
8Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK32.14+6.00
9Anders VestølVegårshei IL35.04+8.50
10Fredrik Vehus SkjerveVerdal OK35.13+8.59
11Jakub MilanKOS Tesla Brno35.16+9.02
12Till HutzliOL Regio Wil35.19+9.05
13Elias BergsetIL Veten35.37+9.23
14Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering38.22+12.08
15Tom Le CamCRCO38.23+12.09
16Manuele RenSeleTi38.26+12.12
17Sivert Sande KvermeFossum IF39.25+13.11
18Lars Young VikNydalens SK42.01+15.47
19Tomas MilanKOS Tesla Brno44.09+17.55
20Petter Liabakk EriksenByåsen IL45.29+19.15
21Kristian Fredrik ThomassenVaregg Fleridrett49.22+23.08
22Håvard SkriubakkenPorsgrunn OL1.01.47+35.33
23Morten Krona HaflanOL Tønsberg og omegn1.06.33+40.19
24Jan PuchalskyUSK Praha1.08.27+42.13
25Martin DimitrovVALDI Sofia1.08.42+42.28
26Per Anders EckdahlOK Horten1.10.53+44.39
0Sindre Lysaker NorbomKonnerud ILdiskvalifisert
0Mathias Kjærner-SembVaregg Fleridrettdiskvalifisert
0Karl Mathias WoldOK Hortendiskvalifisert
0Egil FrydenlundSturla, IFdiskvalifisert
0Martin NevlandÅlgård Orienteringbrutt

H 15

3 160 m, 50 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sander ArntzenAsker Skiklubb36.27
2Fredrik HamreforsVästerås SOK37.22+0.55
3Fabian Aebersoldol.biel.seeland37.45+1.18
4Per Clemet WisløffAsker Skiklubb38.55+2.28
5Laurin ImhofOL Regio Wil39.05+2.38
6Marius AurebekkKristiansand OK39.28+3.01
7Niels Christian HellerudHalden SK39.59+3.32
8Petter Astrup ArnesenHeming Orientering40.38+4.11
9Lasse ViiloTampereen Pyrintö40.43+4.16
10Stian RykkjeStord Orientering41.21+4.54
11Joseph WrightMAROC43.23+6.56
12Silas HutzliOL Regio Wil43.24+6.57
13Erik Hæstad BjørnstadFossum IF44.04+7.37
14Vít MaresOK JISKRA NOVY BOR44.33+8.06
15Lassi VaismaaSuunta Jyväskylä45.23+8.56
16Kristian Fredrik LynumFreidig45.24+8.57
17Håkon SturødNydalens SK45.29+9.02
18Dan PavlovecOK JISKRA NOVY BOR45.37+9.10
19Njaal Ellegaard MelbyVang OL45.49+9.22
20Audun Uglenes BerganNydalens SK46.19+9.52
21Mathias RosenlundVaregg Fleridrett46.26+9.59
22Henrik Fredriksen AasAsker Skiklubb46.52+10.25
23Lasse LaaksoSuunta Jyväskylä47.37+11.10
24Aslak HeimdalKonnerud IL47.39+11.12
25Andreas RambergØstmarka OK48.14+11.47
26Emil StørmerFossum IF48.19+11.52
27Vegard LøvliAsker Skiklubb48.47+12.20
27Trygve Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering48.47+12.20
29Thomas LaraiaOrienteering USA49.53+13.26
30Mikael RautioEspoon Suunta50.11+13.44
31Lasse Falck WeberCopenhagenO50.23+13.56
32Boyan IvandjikovVALDI Sofia51.00+14.33
33Aleksi MutkaSuunta Jyväskylä52.46+16.19
34Jonas MyhreKristiansand OK52.49+16.22
35Trygve MyhrAsker Skiklubb54.12+17.45
36Kristian RykkjeVaregg Fleridrett54.35+18.08
37Alexander Repstad StoremyrIL Hauken54.49+18.22
38Oskar ArnevikRingerike OL55.31+19.04
39Peter GisholtFossum IF59.47+23.20
40Vegard Øverli BergKongsberg OL1.00.26+23.59
41David SvobodaFothills Wanderers Orienteerin1.02.05+25.38
42Kristian PyttenKristiansand OK1.02.51+26.24
43Olav Aasmundtveit HoffOL Tønsberg og omegn1.05.59+29.32
44Alexey BelyakovMoscow compass1.16.23+39.56
45Grigoryi ShmelevMoscow compass1.18.57+42.30
46Sverre GrafferRingerike OL1.51.08+1.14.41
0Mats EidsmoFreidigdiskvalifisert
0Skjalg NysæterSkien OKdiskvalifisert
0Eyvind Kjellevold MaldeIL Gulardiskvalifisert
0Even Andre ThorbjørnsenNotodden OLbrutt

H 16

3 490 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kasper FosserHeming Orientering33.13
2Jørgen BaklidKonnerud IL36.09+2.56
3Nicola BanfiSeleTi36.43+3.30
4Lukas LilandNydalens SK37.43+4.30
5Bjørn Anders FlågenHeming Orientering38.32+5.19
6Erling HjermstadFossum IF38.39+5.26
7Axel GranqvistOK Ravinen40.27+7.14
8Håkon LundKongsberg OL40.29+7.16
9Leif BlakeYukon O Association41.59+8.46
10Oscar JohanssonOK Dacke42.43+9.30
11Julian ImhofOL Regio Wil43.46+10.33
12Marius Ekrem FinstadBodø og Omegn IF Orientering44.11+10.58
13Vili MähönenTampereen Pyrintö44.14+11.01
14Lauri HeinaroEspoon Suunta44.15+11.02
15Linus OlhansÅs-NMBU Orientering44.20+11.07
16Sindre R HoltHedrum OL44.46+11.33
17Mathias HermstadFreidig45.20+12.07
18Jørgen WulfsbergNydalens SK46.26+13.13
19Einar EkelandOddersjaa SSK48.02+14.49
20Martin Andresen SkotteFossum IF49.37+16.24
21Ruairi LongAJAX50.13+17.00
22Håkon Thunshelle ØvstedalNydalens SK54.10+20.57
23Øystein Rønning StrandNydalens SK54.26+21.13
24Knut KyrkjebøTIF Viking58.01+24.48
25Lucas FalardiSCOM Mendrisio59.09+25.56
26Elia ToscanelliSeleTi1.01.08+27.55
27Siro CorsiSeleTi1.05.18+32.05
28Syver Røhnebæk KongsrudModum OL1.12.28+39.15
29Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF1.14.45+41.32
30Ota SkvorFossum IF1.43.14+1.10.01
0Sebastian DalandKristiansand OKdiskvalifisert
0Øyvind HjermstadFossum IFdiskvalifisert

H 13-16C

2 520 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erik MårtenssonModum OL22.24
2Eilev KvaaleAsker Skiklubb28.56+6.32
3Jakob Schia LøeNotodden OL36.41+14.17
4Brostrup LandstadSandnes IL (Rogaland)37.11+14.47
5Bas HoonhoutVegårshei IL38.50+16.26
6Ondrej KodejsUSK Praha47.41+25.17
7Halvor HoveIdrettslaget Dyre Vaa1.16.45+54.21
8Preben Bransdsberg StormyrEgersund OK1.31.27+1.09.03
0Marius Sæther MydlandHedrum OLdiskvalifisert
0Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubbdiskvalifisert
0Gard Årøen LykkeEmblem ILbrutt

H 13-16N

2 390 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kristian PollandOK Skeidi25.50
2Martin KindemGimle IF46.45+20.55
3Markus EikåsSandefjord OK1.00.54+35.04

H 15-16B

2 720 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard HjermstadFossum IF30.52
2Hallvard AuglandVoss IL30.55+0.03
3Kaspar AuglandVoss IL32.02+1.10
4Nikolai NordhaugKonnerud IL32.29+1.37
5Magnus GjerstadOsterøy IL1.14.35+43.43

H 17-B

2 720 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kurt KleppaÅlgård Orientering31.27
2Odin LingaIL Gular31.41+0.14
3Georg GittmaierHSV Ried32.51+1.24
4Sverre WisløffAsker Skiklubb34.00+2.33
5Espen JernbergNydalens SK34.48+3.21
6Erling Bell LysakerFana IL35.57+4.30
7Lars Kristian EidsheimAskøy OL37.32+6.05
8Erik HøivoldKongsberg OL39.03+7.36
9Bjørn A FriestadKristiansand OK39.26+7.59
10Per Anders YtterbøAsker Skiklubb40.18+8.51
11Martin LaurantsenSkien OK41.47+10.20
12Olav HellandEgersund OK44.13+12.46
13Jarle RogndokkenFet OL48.55+17.28
14David SolliSkien OK51.15+19.48
15Trond Ivar FossaasGimle IF53.39+22.12
16Morten AndresenOK Skeidi58.28+27.01
17Ove KjetsåOtra IL1.16.24+44.57

H 17-C

2 640 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tore LidTIF Viking28.07
2Geir Egil NorbomKonnerud IL28.21+0.14
3Roger ØstvoldHeming Orientering33.43+5.36
4Hans Gøran BjørkSandefjord OK1.06.24+38.17
5John Kristian Repstad StoremyrIL Hauken1.09.05+40.58
0Kjell AndresenFossum IFdiskvalifisert
0Lars Henrik LundKongsberg OLdiskvalifisert

H 17-18

3 910 m, 79 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anton ForsbergLånghundra IF53.22
2Aleksi SorsaEspoon Suunta55.45+2.23
3Eirik Langedal BreivikNydalens SK57.19+3.57
4Håvard EidsmoFreidig58.38+5.16
5Torkel ReinhartsenKristiansand OK58.54+5.32
6Einar LundKongsberg OL59.29+6.07
7Håkon Østraat SævareidHalden SK59.55+6.33
8Olav Andreas RemmenOL Trollelg1.00.01+6.39
9Erlend Nilsen SandnesEmblem IL1.00.18+6.56
10Anders Krona HaflanOL Tønsberg og omegn1.01.04+7.42
11Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK1.01.12+7.50
12Oreste GarbaniSeleTi1.01.53+8.31
13Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK1.02.13+8.51
14Adrian OpheimFreidig1.03.21+9.59
15Marius PyttenKristiansand OK1.03.31+10.09
16Laurits MøllerSilkeborg OK1.04.05+10.43
16Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb1.04.05+10.43
18Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn1.04.29+11.07
19Timo SuterOLG Cordoba1.04.49+11.27
20Lari PernuEspoon Suunta1.04.56+11.34
21Kjetil MølnvikFreidig1.05.44+12.22
22Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering1.06.08+12.46
23Amund Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering1.06.15+12.53
24Olav Milian Schmitt GranHalden SK1.06.17+12.55
24Thomas WilsonCLYDE1.06.17+12.55
26Trygve Kristoffer LøvliHalden SK1.06.22+13.00
27Kristian Nilsen SandnesEmblem IL1.07.22+14.00
28Ole Jakob OlsrødStokke IL1.07.34+14.12
29Cyril BucherOLV Hindelbank1.07.48+14.26
30Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett1.07.50+14.28
31Hallvard Arntzen FossSandefjord OK1.08.01+14.39
32Vetle Elias LynnebakkenKristiansand OK1.08.13+14.51
33Peter NordbrødenHalden SK1.08.18+14.56
34Tobias KristensenLarvik OK1.08.28+15.06
35Martin Borge HeirFossum IF1.08.56+15.34
36Johannes Bakke AashamarKristiansand OK1.08.58+15.36
37Mathias GløersenOL Tønsberg og omegn1.09.18+15.56
38Anders HagaRaumar Orientering1.09.27+16.05
39Sigurd RønningModum OL1.10.03+16.41
40Erlend Kvittum NytrøenTynset IF1.10.26+17.04
41Kristian NyhusKristiansand OK1.10.37+17.15
42Tarjei HoloFossum IF1.11.08+17.46
43Juha RauhalaEspoon Suunta1.11.22+18.00
44Eivind Øfsthus GravirAsker Skiklubb1.12.43+19.21
45Sturla FrydenlundSturla, IF1.13.23+20.01
46Olle AnderssonTullinge SK1.13.48+20.26
47Alvar PalmenEspoon Suunta1.13.55+20.33
48Martino BerettaSeleTi1.14.15+20.53
49Magnus WølnebergIL Tyrving1.14.48+21.26
50Jostein TandbergNydalens SK1.16.22+23.00
51Herman Aarstrand KirsteSkien OK1.16.42+23.20
52Kim-Andrè Kjenes HauglandVaregg Fleridrett1.19.55+26.33
53Henrik Chr. HirschIF Trauma1.23.06+29.44
54Miika VehmasEspoon Suunta1.23.18+29.56
55Ola Løvald BråtenAsker Skiklubb1.24.55+31.33
56Ole FlaattenOK Skeidi1.26.13+32.51
57Jakub MoravecSK Kamenice1.27.31+34.09
58Trygve HeggedalKongsberg OL1.28.27+35.05
59Henrik HamreforsVästerås SOK1.29.23+36.01
60Håvard UlsakerHemsedal IL1.29.47+36.25
61Anders LøsetRingerike OL1.31.54+38.32
62Vegard LandsverkSkien OK1.32.20+38.58
63Fredrik PollandOK Skeidi1.36.32+43.10
64John RundeKristiansand OK1.36.59+43.37
65Bjørnar LøvliAsker Skiklubb1.39.36+46.14
66Simon NysæterSkien OK1.45.21+51.59
67Tomas GrahamOttawa Orienteering1.49.41+56.19
68Sander Hildebrand RogndokkenFet OL1.51.25+58.03
69Ove HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)1.51.39+58.17
70Kristoffer LisetOL Trollo1.59.19+1.05.57
71Peter Martinus Freyborg UranGimle IF2.05.45+1.12.23
0Pål SponeModum OLdiskvalifisert
0Vegard MyhreKristiansand OKdiskvalifisert
0Håvard Landro SvingheimKonnerud ILdiskvalifisert
0Petter Vangen LunåsmoTynset IFdiskvalifisert
0James CrosbyAuckland Orienteering Clubdiskvalifisert
0Jørgen VisterIndre Østfold OKbrutt
0Jørgen Kjos BarkenæsFet OLbrutt
0Ole Martin EdstrømOppsal Orienteringbrutt

H 17-20AK

2 790 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håkon EideOK Sør53.02
2Vegard BendiktsenKonnerud IL1.09.51+16.49
3Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OL1.27.19+34.17
0Sander ArnevikRingerike OLdiskvalifisert

H 19-20

4 080 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Oskar StørmerFossum IF56.30
2Håvard IrgensFossum IF57.00+0.30
3Olai Stensland LillevoldFossum IF57.29+0.59
4Vegard Jarvis WestergårdVaregg Fleridrett57.35+1.05
5Dag BlandkjennKristiansand OK59.14+2.44
6Gaute FriestadKristiansand OK59.16+2.46
7Erik Olsvik DengerudNydalens SK59.49+3.19
8Matias Hodne HanischKristiansand OK1.01.15+4.45
9Are Smeland NygårdseterVegårshei IL1.01.34+5.04
10Jonas RessemFrol IL1.02.11+5.41
11Elias T. MølnvikFossum IF1.02.34+6.04
12Vegard Rønning HuberHamar OK1.02.55+6.25
13Magne JutulstadNTNUI1.03.19+6.49
14Ola JordheimHemsedal IL1.05.33+9.03
15Simen BordalFossum IF1.07.21+10.51
16Vegard RessemFrol IL1.07.56+11.26
17Sigurd MelsomFossum IF1.08.07+11.37
18Øyvind WiggenByåsen IL1.11.12+14.42
19Vetle ChristiansenRaumar Orientering1.11.40+15.10
20Sebastian BaumannOLC Kapreolo1.13.09+16.39
21Johan Otto MunkebyFrol IL1.14.39+18.09
22Johan BöniGöteborg Majorna OK1.15.15+18.45
23Matthias LeibundgutOLV Hindelbank1.18.39+22.09
24Henrik UpsalKristiansand OK1.20.09+23.39
25Kristian GræsliHamar OK1.22.20+25.50
26Samuel HedlundLånghundra IF1.23.50+27.20
27Elling Fossheim AsplinGjø-Vard OL1.23.57+27.27
28Elias WiklundNydalens SK1.28.31+32.01
29Aksel MadslienNydalens SK1.31.41+35.11
30Peder Fossheim AsplinGjø-Vard OL1.34.20+37.50
31Malthe GaarsdalHalden SK1.37.13+40.43
32Andreas AlvemNTNUI1.40.28+43.58
0Lars TreekremHeming Orienteringdiskvalifisert

H 21-

5 030 m, 76 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Matthias MerzOLG Rymenzburg56.36
2Ivar LundanesEmblem IL58.20+1.44
3Paul SirumFrol IL1.01.37+5.01
4Øyvind HelgerudHalden SK1.02.47+6.11
5Rasmus Rørholt TheisenNTNUI1.03.00+6.24
6Jonathan CrickmoreShUOC1.03.23+6.47
7Thomas NipenNydalens SK1.03.48+7.12
8Matt OgdenOK Linné1.04.16+7.40
9Isak BergsetNTNUI1.04.21+7.45
10Matthias NiggliOK Tisaren1.04.23+7.47
11Martin JanataUSK Praha1.04.56+8.20
12Damien RenardKongsberg OL1.05.05+8.29
13Per CarlborgLinköpings OK1.06.18+9.42
14Tristan BloemenCO Liege1.06.39+10.03
15Robin PousetteLånghundra IF1.06.49+10.13
16Alan CherryVaregg Fleridrett1.07.22+10.46
16Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering1.07.22+10.46
18Bjørn HaavengenKongsberg OL1.07.42+11.06
19Mats NordbrødenJärla Orientering1.07.46+11.10
20Bjørn LundanesNTNUI1.07.48+11.12
21Vit BravenyKristiansand OK1.08.18+11.42
22Anton SundgrenLånghundra IF1.09.00+12.24
23Dubach Michaelol norska1.10.19+13.43
24Olav VestølNTNUI1.10.34+13.58
25Ben MitchellSugar Loaf OK1.10.38+14.02
26Dag Steinar RagvinBø OL1.11.28+14.52
27Emil KaleredOK Denseln1.11.54+15.18
28Morten Nilstad PettersenIL Tyrving1.12.02+15.26
29Halvor SaunesNydalens SK1.12.05+15.29
30Peter ErikssonLinköpings OK1.12.30+15.54
31Ørjan RavndalÅlgård Orientering1.13.19+16.43
32Roope KoskinenHiisirasti1.13.43+17.07
33Magnus JohanssonKristiansand OK1.14.19+17.43
34Sondre Ruud BråtenNydalens SK1.14.28+17.52
35Lars Steinar HefreBø OL1.14.51+18.15
36Tiago AiresHalden SK1.15.02+18.26
37Térence RisseNydalens SK1.15.10+18.34
38Hirokazu Osakitortoise1.15.15+18.39
39Gard LindsethNydalens SK1.15.22+18.46
40Mathias BirrerOLV Baselland/Herzogenbuchsee1.15.41+19.05
41Silvio VassalliASCO Lugano1.15.53+19.17
42Anders HöijeGöteborg Majorna OK1.16.59+20.23
43Tommi LuchsingerKongsberg OL1.17.05+20.29
44Kenneth MydlandEgersund OK1.17.07+20.31
45Eivind Romberg KvaaleBø OL1.18.48+22.12
46Fredrik KarlssonGöteborg Majorna OK1.19.40+23.04
47Cillin CorbettCork O1.19.41+23.05
48Jakob Kalvig SkoganNTNUI1.20.25+23.49
49Øyvind HyllesethSkien OK1.21.31+24.55
50Inge LindsethNydalens SK1.22.06+25.30
51Jes Mose JensenDansk militære landshold1.22.14+25.38
52LukᚠKettnerSK Kamenice1.22.16+25.40
53Jan MøllerDansk militære landshold1.22.54+26.18
54Jan Andreas EdstrømNTNUI1.24.42+28.06
55Gianni GuglielmettiSeleTi1.24.48+28.12
56Henrik Drange RuudRøyken OL1.25.01+28.25
57Kjell Erik RøislandSøgne og Songdalen OK1.25.14+28.38
58Sturla StokkelandÅlgård Orientering1.28.27+31.51
59Njål Helge VølstadÅlgård Orientering1.28.47+32.11
60Øivind Thorvald Due TrierNydalens SK1.28.55+32.19
61Pål SkogedalAsker Skiklubb1.29.58+33.22
62Åsmund HasaasOK Skeidi1.33.49+37.13
63Martin MottetCRCO1.37.07+40.31
64Sondre KongsgårdNTNUI1.37.21+40.45
65Mikael NilssonSnättringe SK1.40.34+43.58
66Maerkovich EvgenyTechnion-Carmel1.40.36+44.00
67Hans-Petter EikedalenPorsgrunn OL1.43.39+47.03
68Jeppe AndersenDansk militære landshold1.51.50+55.14
69Hans Kresten LarsenDansk militære landshold1.59.48+1.03.12
70Robert FredriksenNotodden OL1.59.58+1.03.22
71Tobias SolliSkien OK2.35.33+1.38.57
0Sindre SandvenFossum IFdiskvalifisert
0Johan ErikssonLinköpings OKdiskvalifisert
0Mathias BenjaminsenLillomarka OLdiskvalifisert
0Ola Magnus LaugalandÅlgård Orienteringdiskvalifisert
0Glenn Tore LølandNTNUIbrutt

H 21-AK

3 470 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Emil WingstedtHalden SK32.55
2Christian BøenKristiansand OK34.28+1.33
3Wouter HusKempische oriëntatielopers40.17+7.22
4Magnus Aarhus KinnPorsgrunn OL40.23+7.28
5Runar Torpe LienPorsgrunn OL40.51+7.56
6Rune RystadNydalens SK41.01+8.06
7Såmund BotnenBø OL41.14+8.19
8Øystein BotnenBø OL43.57+11.02
9Sigve BotnenBø OL46.56+14.01
10Severin BergliaModum OL48.34+15.39
11Einar Marius Hjellestad MartinsenVikebygd IL48.42+15.47
12Eskil Sande GullordRaumar Orientering51.22+18.27
13Colin SmithSYO53.39+20.44
14Thomas FuruheimIFK Lidingö SOK54.20+21.25
15Sindre Løver HovdenStord Orientering54.47+21.52
16Matteo FerrariSCOM Mendrisio56.32+23.37
17Magnus NygaardNTNUI57.18+24.23
18Kristian Hellgren HoltbergetIdrettslaget Dyre Vaa59.12+26.17
19Råmund Løver HovdenStord Orientering59.50+26.55
20Magnus JohnssonIK Grane Arendal Orientering1.00.01+27.06
21Helge TillingsøeCopenhagenO1.01.29+28.34
22Henrik MårtenssonModum OL1.02.45+29.50
23Thomas GittmaierHSV Ried1.05.04+32.09
24Jone SæbbøStavanger Orienteringsklubb1.07.30+34.35
25Donatas KontautasOK Moss1.09.34+36.39
26Brage Løver HovdenStord Orientering1.13.08+40.13
27Halvor SteinsholtÅs-NMBU Orientering1.19.32+46.37
0Marius Thrane ØdumIFK Göteborgdiskvalifisert

H 35-

3 960 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teodor TodorovVALDI Sofia1.06.18
2Erik S MolenaarModum OL1.06.24+0.06
3Anders SkjesetVang OL1.14.28+8.10
4Svein SundeSøgne og Songdalen OK1.15.38+9.20
5Kim RichterSandnes IL (Rogaland)1.22.49+16.31
6Tord Erik SkyrudFossum IF1.28.33+22.15
7Ramón García-Catalán SimónImperdible1.34.30+28.12
8Lars BergerudIL Tyrving1.52.32+46.14

H 35-AK

3 470 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Frode NysæterSkien OK41.33
2Dag Jarle AaSogndal IL43.56+2.23
3Sturle FurlandSandefjord OK45.16+3.43
4Jon SolbergBø OL45.19+3.46
5Asgeir FremstadLarvik OK50.38+9.05
6Endre UlsakerHemsedal IL52.37+11.04
7Trond DøskelandFana IL54.59+13.26
8DanEgil LjådalIL Hauken57.25+15.52
9Pål WinbergOK Skeidi57.38+16.05
10Per-Jacob ØlstadFet OL59.03+17.30
11Zdenek KodejsUSK Praha1.20.44+39.11
12Erik Utne VieHaugesund IL Orientering1.36.03+54.30
13Espen Ekholt BergKongsberg OL2.40.49+1.59.16

H 35-C

2 640 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rune DjuveHøydalsmo IL30.05
2Sten Øivind BjerkeLarvik OK39.45+9.40
3Jan EideOK Sør42.01+11.56
4Jakub PuchalskyUSK Praha42.25+12.20
5Peter Preben PrebensenSkien OK45.07+15.02
6Jiri AugustaUSK Praha52.28+22.23
7Morten EngebretsenRaumar Orientering57.23+27.18

H 40-

3 960 m, 36 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Simo MartomaaKalevan rasti55.56
2Pål KittilsenFreidig56.01+0.05
3Jouni MähönenTampereen Pyrintö57.20+1.24
4Eric PerrinNature Orientation Saint Etienne58.24+2.28
5Torgeir NevlandÅlgård Orientering1.00.33+4.37
6Brian MaySage Orienteering and Rogainin1.00.58+5.02
7Jon Magne SvendsbøeVikebygd IL1.01.07+5.11
8Kenneth WesterheimStord Orientering1.01.19+5.23
9Christian FrøydSogndal IL1.01.34+5.38
10David LøverModum OL1.01.53+5.57
11Lars Sigve OftedalÅlgård Orientering1.02.51+6.55
12Gunnar VatnFrol IL1.03.21+7.25
13Knut AaldeNydalens SK1.03.37+7.41
14Gisle NysæterSkien OK1.03.38+7.42
15Harald BakkeFossum IF1.04.07+8.11
16Vegard HansenOL Trollelg1.05.58+10.02
17Espen RøsteKongsberg OL1.06.00+10.04
18Steinar LandeBø OL1.07.00+11.04
19Runar HafskjoldNydalens SK1.09.47+13.51
20Bjørn HaugeFet OL1.12.46+16.50
21Didi LüscherOLK Argus1.13.00+17.04
22Pål Christian IngierdBækkelagets SK1.14.27+18.31
23Lars Jøran SundsdalBirkenes IL1.14.39+18.43
24Hallvard KorenOK Moss1.15.21+19.25
25Petr BaldrianUSK Praga1.19.22+23.26
26Ulrik ThistedKristiansand OK1.19.26+23.30
27Knut Jostein SætnanFossum IF1.19.58+24.02
28Daniel LeibundgutOLV Hindelbank1.20.35+24.39
29Pål ThomassenVaregg Fleridrett1.23.22+27.26
30Kjetil EckdahlOK Horten1.23.56+28.00
31Kestutis JokubauskisOK Telsiai1.26.23+30.27
32Vaclav ZakourilUSK Praha1.30.47+34.51
33Trond EvensenOL Tønsberg og omegn1.32.43+36.47
34Jyri MyllymäkiVetelin Urheilijat1.32.46+36.50
35Jon-Kåre HansenTIF Viking1.33.23+37.27
36Christian SchneebeliOLV Hindelbank1.41.19+45.23

H 45-

3 840 m, 93 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tomas EidsmoFreidig48.13
2Leif StørmerFossum IF51.05+2.52
3Johan IvarssonFreidig52.03+3.50
4Kjetil BjørloHalden SK52.29+4.16
5Lars-Inge ArnevikRingerike OL52.47+4.34
6Per Arne AadlandSamnanger IL53.10+4.57
7Flemming JørgensenOK Snab53.12+4.59
8Magnus LandstadSandnes IL (Rogaland)53.34+5.21
9Christian MittelholzerOLK Fricktal55.04+6.51 Last ned GPS-spor i gpx-format
10Sveinung RykkjeStord Orientering55.46+7.33
11Jukka ViskariHiidenkiertäjät55.51+7.38
12Andreas SylteFreidig56.56+8.43
13Tuomo HaanpääTampereen Pyrintö56.57+8.44
14Tore NymarkAskøy OL57.55+9.42
15Gunnar Engen VikNydalens SK57.56+9.43
16Svein NygårdLillomarka OL58.22+10.09
17Øyvind FlaattenOK Skeidi59.56+11.43
18Sven Arne GylterudFossum IF1.01.15+13.02
19Einar MartinsenVikebygd IL1.01.17+13.04
20Ivar MølnvikFossum IF1.02.36+14.23
21Henrik PalmenEspoon Suunta1.02.43+14.30
22Stein H. HagenFossum IF1.03.01+14.48
23Kari JussilaTampereen Pyrintö1.03.42+15.29
24Ilkka LaaksoSuunta Jyväskylä1.04.06+15.53
25Tommy JauhojärviAsker Skiklubb1.04.16+16.03
26Per Olav GulbrandsenLarvik OK1.04.28+16.15
27Jan Harald BakkejordIL Gular1.04.56+16.43
28Res Dubachol norska1.05.26+17.13
29Eivind LandeEidskog OL1.05.28+17.15
30Jon Iver BakkenNydalens SK1.05.38+17.25
31Christoph HutzliOL Regio Wil1.06.02+17.49
32Kjetil SteenFossum IF1.06.20+18.07
32Sten Åge NygårdseterVegårshei IL1.06.20+18.07
34Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering1.06.21+18.08
35Ronny RykkjeVaregg Fleridrett1.06.28+18.15
36Petr Bo¿ánekUSK Prague1.06.29+18.16
37Trond GjelstadSandefjord OK1.06.38+18.25
38Einar GisholtFossum IF1.07.05+18.52
39Lars EnerhaugenModum OL1.07.23+19.10
40Tor Ivar ChristiansenOL Tønsberg og omegn1.07.35+19.22
41Bjørn Idar SætranIF Trauma1.08.12+19.59
42Arild H ClausenFreidig1.08.29+20.16
43Arne NåtedalOL Trollo1.08.30+20.17
44Ulrik StaugaardFIF Hillerød Orientering1.08.42+20.29
45Per Henning BjervaÅs-NMBU Orientering1.08.49+20.36
46Martin OkleOLK Piz Hasi1.09.05+20.52
47Otto Richard EideByåsen IL1.09.07+20.54
48Andreas GroteOLC SKOG Fribourg1.09.12+20.59
49Christian ReuschHeming Orientering1.09.27+21.14
50Bjørnar OlsrødStokke IL1.09.53+21.40
51Roar ReitenEmblem IL1.10.08+21.55
52Bjørn PollandOK Skeidi1.10.09+21.56
53Jan Erik AalbergBækkelagets SK1.11.38+23.25
54Kjetil EspedalNydalens SK1.12.07+23.54
55Stig MellingRingerike OL1.12.37+24.24
56Raphaël Le CamCRCO1.13.41+25.28
57Gjermund GravirAsker Skiklubb1.13.57+25.44
58Jon Terje EkelandOddersjaa SSK1.14.06+25.53
59Jørn MyrlandNotodden OL1.14.31+26.18
60Ole Edvard HjortlandLarvik OK1.14.40+26.27
61Martin SkvorFossum IF1.14.54+26.41
62Yannick BeauvirCRCO1.15.34+27.21
63Terje BlindheimLillomarka OL1.15.39+27.26
64Bjørn Axel GranHalden SK1.18.31+30.18
65Arne Håkon JørgensenSandefjord OK1.20.24+32.11
66Børge PedersenNydalens SK1.20.44+32.31
67Gernot DoppelhoferVaregg Fleridrett1.20.55+32.42
68Nils BerganNydalens SK1.22.58+34.45
69Henning MartinsenFredrikstad SK1.23.49+35.36
70Helge RosenlundVaregg Fleridrett1.23.50+35.37
71Are SkindloIF Trauma1.23.55+35.42
72Christophe RauturierGuyancourt Orientation 781.24.00+35.47
73Ian RingheimOL Trollo1.24.05+35.52
74Bjørn-Willy ArntzenLierbygda OL1.25.55+37.42
75Roar MyhreKristiansand OK1.25.57+37.44
76Jon Erik KvarmeRøyken OL1.26.59+38.46
77Torkel IrgensBodø og Omegn IF Orientering1.27.22+39.09
78Arild AndresenFossum IF1.28.01+39.48
79Roland GüdelOLG Murten1.29.53+41.40
80Tor OlsenIF Trauma1.32.08+43.55
81Kilian ImhofOL Regio Wil1.33.13+45.00
82Øystein WiggenByåsen IL1.33.40+45.27
83Per Morten WienengaIdrettslaget Dyre Vaa1.45.42+57.29
84Geir Henrik HirschIF Trauma1.49.52+1.01.39
85Tom KristensenLarvik OK1.50.27+1.02.14
86Inge HaugeHisøy OK2.05.18+1.17.05
87Jo Børre EikåsSandefjord OK2.10.17+1.22.04
0Geir TorgersenHalden SKdiskvalifisert
0Espen LisetOL Trollodiskvalifisert
0Knut Ivar JohansenSandefjord OKdiskvalifisert
0Leif Arne SkeiFreidigdiskvalifisert
0Bjørnar LynumFreidigdiskvalifisert
0Herkko PlitEspoon Suuntabrutt

H 45-AK

2 790 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Svein Terje KolstadFreidig36.40
2Markku KytäjäHiidenkiertäjät37.47+1.07
3Boye Dirro BøhlerengenOppsal Orientering39.37+2.57
4Andreas HuberHamar OK40.23+3.43
5Dirk GoossensTrol40.26+3.46
6Thorbjørn VærpKristiansand OK40.48+4.08
7Torstein KvaaleAsker Skiklubb45.57+9.17
8Øystein GrøvlenNidarøst OK48.18+11.38
9Vegard HaldenNydalens SK48.27+11.47
10Bjørn Richard KirsteSkien OK50.00+13.20
11Bjørn BaklidKonnerud IL56.29+19.49
12Dag WangLillomarka OL59.50+23.10
13Trond FossSandefjord OK1.04.51+28.11
14Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orientering1.05.36+28.56
15Vesa PajuojaEspoon Suunta1.14.43+38.03
16Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering1.16.17+39.37
17Ketil NummedalFana IL1.19.50+43.10
18Alessandro BerettaSeleTi1.29.00+52.20
19Dennis ØbroCopenhagenO1.32.12+55.32
20Martin FrischknechtAlta OL1.49.36+1.12.56
21Oskar KaaløySandefjord OK2.25.44+1.49.04
0Stig DahleMolde og Omegn IFdiskvalifisert
0Tord Bell MykingFana ILdiskvalifisert

H 50-

3 740 m, 87 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Arild AasheimGanddal IL42.53
2Øystein HoloFossum IF44.30+1.37
3Per Olav NærestadIF Trauma46.23+3.30
4Nik SuterOLG Cordoba46.53+4.00
5Bjørn HøllelandFana IL47.05+4.12
6Colin McIntyreOK Tyr47.34+4.41
7Martin MaresOK JISKRA NOVY BOR47.46+4.53
8Christian Aebersoldol.biel.seeland47.55+5.02
9Kristian KihleRingerike OL47.57+5.04
10Arne BujordetKristiansand OK48.02+5.09
11Einar LunøeNydalens SK48.20+5.27
12Bjørnar GammelsæterKolbotn og Skimt OL48.54+6.01
13Hans MelinGöteborg Majorna OK49.28+6.35
14Bjørn Henning GrandalIL Tyrving49.35+6.42
15Svein-Erik SøgårdKongsberg OL49.46+6.53
16Kim Farnes HansenLierbygda OL50.34+7.41
16Geza MolnarMariefors Skidklubb50.34+7.41
18Tim Falck WeberCopenhagenO50.43+7.50
19Vidar SkjerveVerdal OK51.15+8.22
20Sigurd EiknerFana IL52.19+9.26
21Stein Arne OlsenStavanger Orienteringsklubb52.55+10.02
22Tom HollowellOK Tyr53.24+10.31
23Jan-Einar ØvremoÅlgård Orientering54.24+11.31
24Terje DengerudNydalens SK54.28+11.35
25Sturla SætherFreidig55.03+12.10
26Knut AasRingerike OL55.07+12.14
27Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett55.23+12.30
28Petter LøeNotodden OL55.27+12.34
29Roberto TettamantiSCOM Mendrisio56.29+13.36
30Mark AeglerOL Regio Wil57.11+14.18
31Jan Petter HansenIL Gular57.26+14.33
32Brian GrahamOttawa Orienteering57.29+14.36
33Pål AuglandVoss IL58.02+15.09
34Stephen WilsonCLYDE58.05+15.12
35Tore KolstadMo OK58.07+15.14
36Lasse ArnesenHeming Orientering58.24+15.31
37Harald KvisliNotodden OL58.28+15.35
38Terje BråtenRaumar Orientering59.15+16.22
39Ole Petter VestølVegårshei IL59.23+16.30
40Anders BergsetIL Veten59.35+16.42
41Roar ByeModum OL1.00.23+17.30
42Rasmus ØdumOK Øst Birkerød1.01.34+18.41
43Roy BirkelandSøgne og Songdalen OK1.02.21+19.28
44Jim OlaussenHalden SK1.02.30+19.37
45Ole TørnqvistFana IL1.02.45+19.52
46Andy HemstedHOC1.02.58+20.05
47Halvor JutulstadBækkelagets SK1.05.00+22.07
48Jouni MutkaSuunta Jyväskylä1.05.06+22.13
49Øyvind HelmersenFet OL1.05.09+22.16
50Johan LundeIL Koll1.05.35+22.42
51Jens HansenTisvilde Hegn OK1.06.09+23.16
52Vidar BenjaminsenLillomarka OL1.06.10+23.17
53Ulf HamreforsVästerås SOK1.06.30+23.37
54Sven OhrvikKonnerud IL1.06.53+24.00
55Leif Kåre BessebergEiker OL1.07.13+24.20
56Jens-Petter MarhaugClub Orientacion Sant Joan1.07.19+24.26
57Martin TichySJH Jind¿ich¿v Hradec1.08.18+25.25
58Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL1.08.48+25.55
59Helge Tiger HauglandVaregg Fleridrett1.10.12+27.19
60Snorre FrydenlundSturla, IF1.10.54+28.01
61Rune MalmeiSandnes IL (Rogaland)1.12.29+29.36
62Knut HagenByåsen IL1.13.12+30.19
63Jarl ØvstedalNydalens SK1.14.10+31.17
64Jan KaplanOK Lokomotiva Pardubice1.16.14+33.21
65Svein Helge HøydalNydalens SK1.16.54+34.01
66Sturle OmdalSandnes IL (Rogaland)1.17.43+34.50
67Bjørn BendiktsenKonnerud IL1.18.55+36.02
68Phil ConwayGuildford Orienteers1.23.38+40.45
69Geir BråtenVegårshei IL1.24.10+41.17
70John RobertsonHutt valley1.24.51+41.58
71Ole Petter HaugenNydalens SK1.25.04+42.11
72Ivar BergsetIL Veten1.25.20+42.27
73Håkon LøvliAsker Skiklubb1.28.55+46.02
74Theophil BucherOLV Hindelbank1.31.53+49.00
75Kjeld ArildsenOK Vendelboerne1.34.54+52.01
76Ulrik IllumSøllerød OK1.36.20+53.27
77Kaj MaagSøllerød OK1.36.31+53.38
78Peter DirksenSauda Orienteringsklubb1.37.30+54.37
79Petr PavlovecOK JISKRA NOVY BOR1.38.05+55.12
80Johannes GjerstadOsterøy IL1.56.22+1.13.29
81Markus ZbindenOLG St. Gallen/Appenzell1.56.28+1.13.35
0David Jaffemelbourne forest racersdiskvalifisert
0Björn ÖbergRyda SKdiskvalifisert
0Are NjåsteinIL Tyrvingdiskvalifisert
0Jörg BaumannOLC Kapreolobrutt
0Atle Toft AlmelandFana ILbrutt
0Anker MøllerSilkeborg OKbrutt

H 55-

3 710 m, 52 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Keijo ViiloTampereen Pyrintö47.00
2Nils HæstadFossum IF47.03+0.03
3Sixten WestlundOK Tyr49.02+2.02
4Jan BlandkjennKristiansand OK49.51+2.51
5Hallvard FjærLillomarka OL50.17+3.17
6Lars HjermstadFossum IF50.38+3.38
7Jørgen MårtenssonModum OL51.12+4.12
8Jack BjørnsenKristiansand OK51.40+4.40
9Trond Svanøe-HafstadSteinkjer OK51.49+4.49
10Inge GlittumOK Skeidi51.57+4.57
11Alastair MackenzieCLOK52.00+5.00
12Arve GlittumOK Skeidi52.51+5.51
13Egil Wickstrand IversenHeming Orientering53.14+6.14
14Geir O. RønningNydalens SK53.28+6.28
15Kristen RibeSøgne og Songdalen OK53.45+6.45
16Geir OwrenFreidig54.25+7.25
17Håvard SteinsholtÅs-NMBU Orientering55.45+8.45
18Hallvard BergIL Tyrving55.59+8.59
19Göran NilssonSnättringe SK57.08+10.08
20Rune LaurantsenSkien OK57.27+10.27
21Torgeir StrandFana IL58.16+11.16
22Barry ElkingtonKenilworth Runners59.34+12.34
23Lars-Erik FiskumIL Tyrving59.45+12.45
24Rune KittelsenKristiansand OK1.01.26+14.26
25Per SchancheAsker Skiklubb1.02.41+15.41
26Arvid MydlandEgersund OK1.03.00+16.00
27Pavel BehounOK 99 Hradec Kralove1.03.20+16.20
28Rein RooniOK Orvand1.03.30+16.30
29Bent HaflanOL Tønsberg og omegn1.03.42+16.42
30Brian CorbettCork O1.03.48+16.48
31Antonin ProchazkaKOB Dobrichovice1.05.21+18.21
32Frode LøsetRingerike OL1.05.55+18.55
33Leif Gunnar HovdenHalsnøy OL1.06.48+19.48
34Eivind TokheimOdda OL1.07.41+20.41
35Axel DamgaardOL Trollo1.07.56+20.56
36Martin CrosbyAuckland Orienteering Club1.08.19+21.19
37Bo KonringSøllerød OK1.09.21+22.21
38Andy EmmersonOD Kenilworth1.10.59+23.59
39Matthias LerfSWISS O TOURS1.11.16+24.16
40Håkon B. BøBodø og Omegn IF Orientering1.11.26+24.26
41Pavel KettnerSK Kamenice1.12.37+25.37
42Dag Olav RønningRingsaker OK1.14.18+27.18
43John Olav AlvsvågFana IL1.14.26+27.26
44Roy GjerdingOK Moss1.18.37+31.37
45Christian SchibstedRøyken OL1.20.54+33.54
46Herman BakkeLøten o-lag1.23.32+36.32
47Niels la Cour BentzonSøllerød OK1.34.22+47.22
48Jan SteffensenHaugesund IL Orientering1.35.27+48.27
49Vital PeetersKempische oriëntatielopers1.38.43+51.43
50Jens Anders HansenSøllerød OK1.57.05+1.10.05
0Ton LangerakJärfälla OKdiskvalifisert
0Ulf WallinGöteborg Majorna OKbrutt

H 55-AK

2 640 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jarle BotnenBø OL31.46
2Per SandbergNydalens SK32.41+0.55
3Tom SagaSkien OK32.46+1.00
4Ketil KvaaleHøydalsmo IL37.38+5.52
5Bjørn SteenBø OL38.55+7.09
6Michael DowlingWROC39.56+8.10
7Alf BergIdrettslaget Dyre Vaa40.18+8.32
8Jørn NordbrødenHalden SK42.45+10.59
9Inge SkjæveslandIF Trauma43.35+11.49
10Tron SolbergOK Skeidi45.38+13.52
11Bård BjørbækSkien OK49.19+17.33
12Torbjørn SirumFrol IL49.38+17.52
13Tore KarlsenStavanger Orienteringsklubb52.59+21.13
14Filippo PezzatiSCOM Mendrisio54.31+22.45
15Trygve VollHaugesund IL Orientering55.06+23.20
16Øivind PedersenOK Skeidi59.20+27.34
17Jon RingdalSandefjord OK1.01.12+29.26
18Åge HovdenStord Orientering1.02.43+30.57
19Eilef LandsverkSkien OK1.23.54+52.08
20Rune SolliSkien OK1.25.37+53.51
21François CailletASQuétigny1.53.26+1.21.40
0Åge AashamarFlosta ILdiskvalifisert
0|Olav FlogstadIL Haukendiskvalifisert

H 60-

2 790 m, 36 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Svein S JacobsenIL Tyrving42.38
2Harald HoviSkien OK43.06+0.28
3Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK44.10+1.32
3Morten DåsnesRingerike OL44.10+1.32
5Bjørn GrindeOslostudentenes IK44.57+2.19
6Egil JohansenOK Sør45.05+2.27
7Are EriksenOslostudentenes IK45.58+3.20
8Kjell RønnebergRøyken OL46.39+4.01
9Frode SandersenNittedal OL50.45+8.07
10Geir Holm GundersenSturla, IF52.00+9.22
11Øivind FadumSande Sportsklubb54.46+12.08
12Georg GittmaierHSV Ried57.13+14.35
13Kai MidtskogenBotne SK57.26+14.48
14Per Chr. HagenBø OL57.38+15.00
15Olav NipenIL Tyrving58.48+16.10
16Dag SkoganBodø og Omegn IF Orientering59.25+16.47
17John FranklinSouthdowns Orienteers1.00.58+18.20
18Erling HaavikHaugesund IL Orientering1.01.46+19.08
19Geir NilsenEmblem IL1.09.53+27.15
20Gunnar BråtenVoss IL1.14.03+31.25
21Dag KristensenOK Skeidi1.15.42+33.04
22Jan BøhleOL Trollo1.17.33+34.55
23Magne VollenOslostudentenes IK1.18.48+36.10
24Leif GrutleHaugesund IL Orientering1.22.44+40.06
25Audun ÅrøenEmblem IL1.31.59+49.21
26Ueli Hofstetterol.biel.seeland1.36.08+53.30
27Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn1.43.37+1.00.59
28Reidar VifstadIL Tyrving1.53.44+1.11.06
29Ragnar KayserFana IL1.59.53+1.17.15
0Raffaele CrivelliSCOM Mendrisiodiskvalifisert
0Bjørn AlsakerStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
0Svein LingaIL Gulardiskvalifisert
0Martyn RoomeEBORRRdiskvalifisert
0Per Øivind HusbyVaregg Fleridrettbrutt
0Lars Johann MiljeHaugesund IL Orienteringbrutt
0Morten JohannessenRøyken OLbrutt

H 65-

2 760 m, 40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjell WintherOppsal Orientering32.31
2Harry BreilandÅlgård Orientering33.23+0.52
3Max MoosbergerOLG Regio Olten36.31+4.00
4Dag Rønning JensenOL Trollo39.41+7.10
5Lutz TrößeSV TU Ilmenau40.02+7.31
6Øyvin SimonsenIL Imås40.48+8.17
7Knut LillealternFreidig41.21+8.50
8Helge LyeIL Tyrving41.35+9.04
9Kjell Audun SundsdalMelum IL41.48+9.17
10Atle RemmePorsgrunn OL42.11+9.40
11Jürgen ZiescheLOK Berlin42.13+9.42
12Arve SmestadLøten o-lag43.44+11.13
13Hanspeter OswaldOLK Piz Hasi45.32+13.01
14Ludwig GenderjahnLOK Berlin47.12+14.41
15Gotfred RyghModum OL47.13+14.42
16Erik Johan GrorudHaslum IL48.20+15.49
17Greg HawthorneWROC49.59+17.28
18Atle BergsethKvernbit IL50.56+18.25
19Rolf GjølbergLarvik OK53.06+20.35
20Paul SkjakerHadeland OL54.43+22.12
21Finn Ole HonnemyrIL Vindbjart56.17+23.46
22Jiri UrvalekPorsgrunn OL59.13+26.42
23Bjørn SpjelkavikIL Tyrving59.26+26.55
24Brian JacksonEBORRR1.00.13+27.42
25Cato MoltheStavanger Orienteringsklubb1.01.11+28.40
26Martin NaufHedrum OL1.01.14+28.43
27Sune AnderssonHalmstad OK1.02.03+29.32
28Per BergeOddersjaa SSK1.04.13+31.42
29Widar Taxth LølandIL Express1.04.40+32.09
30Jan O. ØenStord Orientering1.07.12+34.41
31Jan Olav OrmbergFana IL1.07.35+35.04
32Jan Harald Helmich PedersenTIF Viking1.11.03+38.32
33Anders BjørkaasAskvoll og Holmedal IL1.13.10+40.39
34Richard ClarkEBORRR1.15.26+42.55
35Hogne KjæråsAndebu IL1.16.51+44.20
36Arne Vidar PedersenIL Tyrving1.24.00+51.29
0Tore BerntsenSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert
0Anders WaageFreidigdiskvalifisert
0Svein GrønhovdModum OLdiskvalifisert
0Bjørn Helge CeebergHedrum OLbrutt

H 70-

2 760 m, 39 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per FosserIndre Østfold OK43.01
2Sigvald RobberstadHalsnøy OL43.34+0.33
3Brian EllisGreater Vancouver Orienteering45.01+2.00
4Olav HøiåsVang OL46.20+3.19
5Kjell MeenPorsgrunn OL46.26+3.25
6Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb47.43+4.42
7Magnus LandstadFreidig48.38+5.37
8Hermann SkogsholmSandnes IL (Rogaland)50.00+6.59
9Gunnar ØsterbøFreidig51.16+8.15
10Jan VærpSøgne og Songdalen OK52.19+9.18
11Per VoldFana IL53.35+10.34
12John Ivar KjellevoldModum OL56.00+12.59
13Bjørn Willy HansenSandefjord OK56.50+13.49
14Ole Kristoffer ThrondsenKongsberg OL57.38+14.37
15Tormod DahlenRingerike OL57.55+14.54
16Steinar SlettemarkStord Orientering58.04+15.03
17Gert BøgevigSøllerød OK58.29+15.28
18Odd AureDrangedal OL59.34+16.33
19Per Anders FlesjøOK Moss59.50+16.49
20Magne RaadalFana IL59.52+16.51
21Lars Martin GjeinStokke IL1.00.57+17.56
22Gunnar NysæterStord Orientering1.01.12+18.11
23Kjell GrønhovdModum OL1.02.14+19.13
24Ragnar HillestadLardal OL1.03.58+20.57
25Ronald BjervaDrangedal OL1.05.13+22.12
26Markus HaslerOLG Saeuliamt1.05.15+22.14
27Henning GaarderKonnerud IL1.06.02+23.01
28Floke BredlandSøgne og Songdalen OK1.06.08+23.07
29Per Jessen-KlixbüllOK Pan Århus1.08.41+25.40
30Lars Ole Dahl LarsenSilkeborg OK1.14.26+31.25
31Olav SolbergBø OL1.16.04+33.03
32Harald SteinslandVikebygd IL1.16.45+33.44
33Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orientering1.18.58+35.57
34Bjørn SyvertsenIL Vindbjart1.19.32+36.31
35Dan HaagerupTisvilde Hegn OK1.20.05+37.04
36Terje MoenNorth West OC1.30.49+47.48
37Jens Aaris ThistedSøllerød OK2.03.07+1.20.06
0Carl Ove BergOK Skeididiskvalifisert
0Anton LommeHedrum OLbrutt

H 75-

2 480 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders LaugloOL Trollelg32.34
2Bjørn EgnerHeming Orientering34.28+1.54
3Jardar SandstadSelbu OK36.04+3.30
4Ingolf DybvikStord Orientering38.13+5.39
5Henry SundsetvikOL Trollelg39.08+6.34
6Ivar Louis BergSturla, IF39.50+7.16
7Roger MaherSouthdowns Orienteers39.57+7.23
8Oddvar GjelstadSandefjord OK40.03+7.29
9Steinar RuudKonnerud IL41.31+8.57
10Kurt ValeryTisvilde Hegn OK42.49+10.15
11Adolf KoradiOLC Kapreolo43.48+11.14
12Giorgio TettamantiSCOM Mendrisio44.51+12.17
13Thorbjørn Johan BjørloGimle IF46.41+14.07
14Leif BråtenHeming Orientering48.04+15.30
15Knud SørensenOK Pan Århus51.30+18.56
16Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag53.21+20.47
17Thor EdvardsenLarvik OK55.15+22.41
0Magnar ReppesgårdHedrum OLdiskvalifisert

H 80-

2 480 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Paul ForsethOL Trollelg35.31
2Kjell H. EriksenFossum IF50.21+14.50
3Einar JørundlandOK Sør53.38+18.07
4Leiv HopeKongsberg OL54.53+19.22
5Johannes SollidVerdal OK56.25+20.54
0Finn Åge ØsternKongsberg OLdiskvalifisert
0Einar StrandHøydalsmo ILdiskvalifisert

Direkte AL

40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Trond Einar Moen PedersliOL Trollelg34.22
2Bojan BlumensteinNydalens SK36.21+1.59
3Ondrej SemikSK Kamenice37.07+2.45
4Dan WesterJärla Orientering39.38+5.16
5Jørgen MadslienNydalens SK41.07+6.45
6Geir AuslandOddersjaa SSK44.40+10.18
7David HectorSnättringe SK46.16+11.54
8Helge GisholtOK Skeidi46.53+12.31
9Vesa KoskinenHiisirasti47.06+12.44
10Julia LauriOK Tisaren48.35+14.13
11Øyvind Bakken RognstadEmblem IL52.19+17.57
12Albin AlsjöFalkøping AIK53.39+19.17
13Per Einar PedersliOL Trollelg53.45+19.23
14Jakob EiknerFana IL54.13+19.51
15Knut AurebekkTorridal IL54.59+20.37
16Erlend RåheimOK Øst Birkerød56.13+21.51
17Brage SæterFreidig56.42+22.20
18Johanna HagströmFalkøping AIK58.51+24.29
19Ulf JohanssonOK Dacke1.00.02+25.40
20Jan Erik PaulsenBodø og Omegn IF Orientering1.01.27+27.05
21Aron LessDTC1.01.48+27.26
22Ida JohanssonSjövalla1.03.06+28.44
23Elsa JansonJärla Orientering1.04.38+30.16
24Marit Melby JacobsenLardal OL1.06.07+31.45
25Wiliam HärterNOTEAM1.08.04+33.42
26Rune SørensenSturla, IF1.08.56+34.34
27Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK1.09.13+34.51
28Sven Erik JepsenSøllerød OK1.09.58+35.36
29Vibeke RykkjeVaregg Fleridrett1.13.05+38.43
30Evelina HasuKovolan Suunistajat1.13.24+39.02
31Inge RambergØstmarka OK1.13.59+39.37
32Mona LindrothAsikalen Renkos1.14.39+40.17
33Øyvind BergetSarpsborg OL1.17.05+42.43
34Jan GlevenJärla Orientering1.17.34+43.12
35Thorleif AhlsandKjelsaas1.24.42+50.20
36Steffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1.25.39+51.17
37Anne Marthe LimstrandBodø og Omegn IF Orientering1.26.02+51.40
38Pål RundeKristiansand OK1.58.36+1.24.14
0Per Bovien ChristensenOK Westdiskvalifisert
0Magnus RambergØstmarka OKdiskvalifisert

Direkte AK

46 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Asbjørn BygglandHøydalsmo IL29.36
2Vilma BlehowFalkøping AIK29.45+0.09
3Roger BirkelandFossum IF29.58+0.22
4Guro AlexandersenFredrikstad SK32.27+2.51
5Vilde KinnebergRaumar Orientering33.04+3.28
6Brigitte Grüniger HuberOLV Zug33.47+4.11
7Malin WestlundNotodden OL35.23+5.47
8Lene KinnebergRaumar Orientering36.55+7.19
9Rune MorkNotodden OL38.08+8.32
10Terje LinløkkenØstmarka OK38.14+8.38
11Hugo ChristensenNotodden OL39.14+9.38
12Christine LuisNydalens SK39.58+10.22
13Morten JohansenOK Moss41.51+12.15
14Ingvild GjessingVang OL43.03+13.27
15Kari UlsethFreidig43.21+13.45
15Åsa AlsjöFalkøping AIK43.21+13.45
17Vilde Bredholt JørgensenSandefjord OK44.02+14.26
18Jiri MartanSlavia Liberec44.17+14.41
19Kari Grutle NappenHaugesund IL Orientering46.20+16.44
20Emma Smeland NygårdseterVegårshei IL47.09+17.33
21Fredrik LarssonSundbybergs IK47.51+18.15
22Gunnar B SolbjørgHarstad OL48.44+19.08
23Eirin D MathiesenRingerike OL50.38+21.02
24Camilla AasrumKristiansand OK50.40+21.04
25Antti PaasiTampereen Pyrintö50.46+21.10
26Trond Ivar TømmervoldHamar OK52.23+22.47
27Jon Petter NielsenNydalens SK52.33+22.57
28Frank FinstadRaumar Orientering54.13+24.37
29Inger FinstadRaumar Orientering55.32+25.56
30Øystein MelbyVang OL57.39+28.03
31Aud Sørbø AuslandOddersjaa SSK59.07+29.31
32Kristin Melbye JacobsenLardal OL1.00.46+31.10
33Peichi ChuangNOTEAM1.01.23+31.47
34Mathias AxelssonOK 99 Hradec Kralove1.02.00+32.24
35Ellen Kristine KorenÅs-NMBU Orientering1.02.01+32.25
36Jaakko PaasiTampereen Pyrintö1.04.09+34.33
37Daniela MartanovaSlavia Liberec1.24.15+54.39
38Jan R LienBergens TF1.25.44+56.08
39Cathrine KingAJAX2.27.46+1.58.10
0Ranveig EfraimsenStovsteinnesdiskvalifisert
0Tuva FlatebakkenIL Tyrvingdiskvalifisert
0Dag KolbergIL Tyrvingdiskvalifisert
0Bertil AlexanderssenFredrikstad SKdiskvalifisert
0Elisabeth HectorSnättringe SKdiskvalifisert
0Elisabeth M JohansenOK Mossdiskvalifisert
0Kristina LøfvenholmVästvärmland OKdiskvalifisert

Direkte C

23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders HefreBø OL25.36
2Geir HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)29.05+3.29
3Johannes LederbauerHSV Ried31.15+5.39
4Ingunn Syversen WaageFreidig36.09+10.33
5Tone RosenlundVaregg Fleridrett39.37+14.01
6Kristin SælbergIL Leik41.18+15.42
7Marius Aksvik WienengaIdrettslaget Dyre Vaa44.59+19.23
8Hanna AlsjöFalkøping AIK47.06+21.30
9Randi Agnete NysæterStord Orientering49.48+24.12
10Sigrid Lid BygglandHøydalsmo IL53.42+28.06
11Sunniva LimstrandBodø og Omegn IF Orientering54.14+28.38
12Kristine JohnssonPorsgrunn OL54.43+29.07
13Margrete JohnssonPorsgrunn OL55.27+29.51
14Ingunn GåsværTorridal IL57.04+31.28
15Nina KolbergIL Tyrving57.18+31.42
16Kasper HermstadFreidig58.40+33.04
17Hege ØverliKongsberg OL1.01.18+35.42
18Knut AndersenLøten o-lag1.07.34+41.58
19Aina SolheimÅlgård Orientering1.15.52+50.16
20Turid HellandStord Orientering1.20.37+55.01
21Annette SundsdalBirkenes IL1.49.01+1.23.25
0Lotus PesseyAsker Skiklubbdiskvalifisert
0Kristen MoFreidigbrutt

Direkte B

27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ådne AuslandOddersjaa SSK29.13
2Sjur LangedalNydalens SK30.48+1.35
3Brage SkeiFreidig31.57+2.44
4Martin FinstadBodø og Omegn IF Orientering33.47+4.34
5Anne K BreivikNydalens SK34.51+5.38
6Pål Espen NordhaugKonnerud IL35.55+6.42
7Torleiv AgdesteinStord Orientering36.22+7.09
8Olav Kristian BirkelandHalden SK36.59+7.46
9Berit FallerOK Øst Birkerød37.45+8.32
10Magnus BeitdokkenPorsgrunn OL38.07+8.54
11Pål LevangÅlgård Orientering38.16+9.03
12Jukka PelkonenRastivarsat40.06+10.53
13Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK40.18+11.05
14Lovise NevlandÅlgård Orientering41.14+12.01
15Marianne HøivoldKongsberg OL41.56+12.43
16Ragnhild Bergset ElvestadBUL-Tromsø44.23+15.10
17Bjarne SommerstadAndebu IL45.44+16.31
18Bjørn FegstadPorsgrunn OL47.09+17.56
19Sigrid GrindbergRingerike OL47.12+17.59
20Eli HaugerudModum OL49.10+19.57
21Aileen RundeKristiansand OK52.23+23.10
22Martine LimstrandBodø og Omegn IF Orientering57.29+28.16
23Elin LauritzenHamar OK1.03.46+34.33
24Tor Arne AndersenHamar OK1.04.39+35.26
0Maria Tjønn JacobsenIdrettslaget Dyre Vaadiskvalifisert
0Dag LarsenIdrettslaget Dyre Vaadiskvalifisert
0Lene ThoresenOK Westdiskvalifisert

Direkte N

4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ida Riis-JohansenPorsgrunn OL30.44
2Espen Riis-JohansenPorsgrunn OL34.35+3.51
3Martin BarkenæsFet OL40.55+10.11
4Terje Riis-JohansenPorsgrunn OL43.01+12.17

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor