Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015, sG 3 Langdistanse (m/NC mellomdistanse, jr)

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015
Arrangørorganisasjoner: Bø OL / Høydalsmo IL / Idrettslaget Dyre Vaa / Porsgrunn OL / Skien OK
Dato: lørdag 4 juli 2015 - fredag 10 juli 2015

SG 1 LangdistanseSG 2 MellomdistanseSG 2 Mellomdistanse (totalt)SG 3 Langdistanse (m/NC mellomdistanse, jr)SG 3 Langdistanse (m/NC mellomdistanse, jr) (totalt)SG 4 Langdistanse (m/NC langdistanse, jr)SG 4 Langdistanse (m/NC langdistanse, jr) (totalt)SG 5 MellomdistanseSG 5 Mellomdistanse (totalt)

Klasser: Visa alla | N-åpen | D -10 | D 11-12 | D 11-12N | D 13 | D 14 | D 15 | D 16 | D 13-16C | D 13-16N | D 15-16B | D 17-B | D 17-C | D 17-N | D 17-18 | D 17-20AK | D 19-20 | D 21- | D 21-AK | D 35- | D 35-AK | D 35-C | D 40- | D 45- | D 45-AK | D 50- | D 55- | D 55-AK | D 60- | D 65- | D 70- | D 75- | D 80- | H -10 | H 11-12 | H 11-12N | H 13 | H 14 | H 15 | H 16 | H 13-16C | H 13-16N | H 15-16B | H 17-B | H 17-C | H 17-N | H 17-18 | H 17-20AK | H 19-20 | H 21- | H 21-AK | H 35- | H 35-AK | H 35-C | H 40- | H 45- | H 45-AK | H 50- | H 55- | H 55-AK | H 60- | H 65- | H 70- | H 75- | H 80- | H 85- | Direkte AL | Direkte AK | Direkte C | Direkte B | Direkte N

N-åpen

125 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Isabel Aaltvedt RamirezPorsgrunn OL25.16
Sigrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa27.05
Nina AkslandSandnes IL (Rogaland)15.46
Sigurd AsplinIL Koll13.36
Erlend BakkeFossum IF23.15
Marlen BamleOK Skeidi30.57
Jan Olav BerganKongsberg OL21.48
Olav BerganVegårshei IL26.44
Vebjørn Bergh-HansenByåsen IL22.30
Anne Victoria BirkelandFossum IF23.16
Gunnar BjervaÅs-NMBU Orientering23.27
Martin Christoffer BorgIL Koll13.38
Sondre Dahl BorkamoNotodden OL25.00
Mats Olsen ByeModum OL13.20
Synne Stigen BygglandHøydalsmo IL25.33
Synne Utseth BøhlerengenOppsal Orientering15.14
Linea DalandKristiansand OK20.51
Stella DalbergFet OL20.53
Wilma DalbergFet OL23.27
Maiken Østrem DignesBotne SK27.20
Marte EgerKongsberg OL17.10
Ingvald Godal EidissenIdrettslaget Dyre Vaa21.47
Kirill EikangerGneist, IL12.43
Dea EikedalenPorsgrunn OL34.25
Solan EikedalenPorsgrunn OL34.24
Johanne EllingsenFana IL29.55
Lova EriksonTrol16.56
Wilma EvensenOL Tønsberg og omegn18.41
Jørgen FlatenVegårshei IL26.47
Kristian Ekeberg FliidSkien OK18.51
Tuva FossaasGimle IF23.30
Kristian FremstadLarvik OK13.51
Maren Sofie FremstadLarvik OK17.25
Sindre FurlandSandefjord OK18.40
Ms GhielmettiSCOM Mendrisio10.19
Dagfinn GjerstadOsterøy IL23.26
Kaja GrabdalIL Tyrving19.19
Gudrun Fidje GrytingGjerstad IL19.31
Eskil HafskjoldNydalens SK18.05
Sondre HafskjoldNydalens SK27.38
Hanne Wærp HaugeNydalens SK14.57
Hermine Sol Heggedal AamodtFet OL19.50
Pernille Snø Heggedal AamodtFet OL14.04
Julie M HellandEgersund OK17.22
Peder Aa HoffOL Tønsberg og omegn19.57
Iselin HøivoldKongsberg OL17.46
Simon HårterNOTEAM25.26
Jonas Fenne IngierdBækkelagets SK11.42
Sunniva Tjønn JacobsenIdrettslaget Dyre Vaa27.27
Tuva Wilkens JernbergNydalens SK22.43
Vassalli KimASCO Lugano30.53
Kristina KleppaÅlgård Orientering16.18
Stine KleppaÅlgård Orientering29.32
Lage Røhnebæk KongsrudModum OL16.42
Sondre KornmoPorsgrunn OL21.44
Torstein KristensenOdda OL20.58
Asbjørn LandeEidskog OL20.23
Anita LangeggenKongsberg OL17.27
Brage LaugalandÅlgård Orientering23.30
Ane Byrkjedal LevangÅlgård Orientering14.21
Andreas Strømme LidTIF Viking15.52
G219990Edwin LindtvedtLardal OL31.51
Maria Helena MarhaugClub Orientacion Sant Joan14.52
Eero MartomaaÅs-NMBU Orientering23.30
Silje MikkelsenIK Grane Arendal Orientering16.05
Emil S MolenaarModum OL14.16
Filip MolenaarModum OL17.10
Hulda MustajokiTampereen Pyrintö23.48
Ida Sofie NevlandÅlgård Orientering20.16
Maren NielsenModum OL28.00
Helene NysæterBergens TF15.22
Livar OftedalÅlgård Orientering20.44
Maren OftedalÅlgård Orientering20.19
Vebjørn OftedalÅlgård Orientering19.37
Herman Øen PaulsrudNydalens SK10.51
Fredrik PyttenKristiansand OK19.37
Elise RenardKongsberg OL18.00
Mathis RenardKongsberg OL24.33
Astrid ReuschHeming Orientering31.18
Mari RichterSandnes IL (Rogaland)12.21
Henrik RingheimOL Trollo36.08
Nora Høstmælingen RosenquistLillehammer OK28.15
Tonje RykkjeStord Orientering17.23
Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL14.10
Johannes Salvesen-LundeIL Koll13.26
Herman SkoglundIL Hauken25.58
Isak SolbergFredrikstad SK27.31
Torbjørn Høyer StaugaardFIF Hillerød Orientering14.14
Håkon Sæl SteenFossum IF13.46
Ada C StokkelandÅlgård Orientering16.23
Lea StokkelandÅlgård Orientering24.50
Ole Magnus StormyrIL Hauken22.26
Marie SundsdalBirkenes IL22.24
Ole Ulseth SylteFreidig26.52
Peter SæbbøStavanger Orienteringsklubb15.20
Ask Felland SætnanFossum IF18.50
Tamara TatarinovaMoscow compass44.47
Katrine TelstøEtnedal IL26.36
Nikolai TesloHadeland OL29.22
Marie ThomassenVaregg Fleridrett19.29
Aksel TorgersenHalden SK27.39
Svein TynnølLillehammer OK31.39
Helen Solheim VoldenÅlgård Orientering13.26
Mari Solheim VoldenÅlgård Orientering25.53
Hanna VølstadÅlgård Orientering27.50
Selma WhiteSøgne og Songdalen OK14.01
Bent Aaris Willam ThistedKristiansand OK25.42
Minna Sofie WingstedtHalden SK17.36
Ville Emil WingstedtHalden SK17.44
Sigurd Wold SundeSøgne og Songdalen OK12.18
Jens WoldSturla, IF16.26
Erlend WollanFana IL19.39
Klara ZakourilovaUSK Praha20.59
Sigmund ØlstadFet OL22.35
Axel Ørnhagen JørgensenOK Snab12.43
Anne ØstvoldHeming Orientering16.32
Einar ØstvoldHeming Orientering20.39
Håkon ØverbyKongsberg OL27.54
Eimund Øverli BergKongsberg OL19.46
Virginia DonadiniSCOM Mendrisiodiskvalifisert
Tiril Ebon EspedalNydalens SKdiskvalifisert
Eyman HamzoOK Hortendiskvalifisert
Synne Sommerstad RøsteKongsberg OLdiskvalifisert
Amanda Daltveit SlettebøFana ILdiskvalifisert
Viola JanatováUSK Prahabrutt

D -10

28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Eva BaldrianováUSK Praga28.11
Marie BeitdokkenPorsgrunn OL18.05
Alva BjörkTrollhättans SOK16.55
Ada Othilie Dahl BorkamoNotodden OL21.10
Ragna Oline Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett28.07
Hedda Erica EikangerGneist, IL14.42
Ingrid Marie EkelandOddersjaa SSK20.00
Mathilde FossaasGimle IF19.00
Sigrid Schmitt GranHalden SK18.01
Ragnhild Øfsthus GravirAsker Skiklubb15.48
Maja Mo HjelsethNydalens SK12.54
Signe HoloFossum IF16.49
Emma JussilaTampereen Pyrintö15.57
Tora KittilsenFreidig17.42
Una KittilsenFreidig14.40
Elisa LaaksoSuunta Jyväskylä15.41
Nora Byrkjedal LevangÅlgård Orientering16.30
Lea MartanovaSlavia Liberec12.39
Lena MittelholzerOLK Fricktal34.13
Maren Cecilie MustadOK Skeidi14.40
Sigrid Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OK23.36
Ella SandstadFreidig18.16
Synne SandvenNotodden OL13.15
Vilde SandvikBjoa IL24.09
Maren Aure SkogedalAsker Skiklubb16.43
Ingrid Stigen BygglandHøydalsmo IL15.09
Saana ViskariHiidenkiertäjät18.04
Ine Bjaadal WinbergOK Skeidi16.08

D 11-12

46 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Pia Young VikNydalens SK25.51
2Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn25.56+0.05
3Eva Örnhagen JørgensenOK Snab27.12+1.21
4Erle FrostAlta OL27.46+1.55
5Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød Orientering28.31+2.40
6Mari EidsmoFreidig28.52+3.01
7Marie KvarmeRøyken OL31.03+5.12
8Aurora Wilkens JernbergNydalens SK31.12+5.21
9Vilde Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb31.15+5.24
10Amanda GranqvistOK Ravinen31.50+5.59
11Alida OftedalÅlgård Orientering32.57+7.06
12Konstanse MoholthKongsberg OL33.07+7.16
13Ine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering33.10+7.19
14Nora KytäjäHiidenkiertäjät33.30+7.39
15Kristin Melby JacobsenLardal OL33.42+7.51
15Maren BruserudOL Trollo33.42+7.51
17Ane Malene KolstadFreidig33.55+8.04
18Noor Dirro-HeluMåren OK35.05+9.14
19Ragnhild Mathea HelmersenFet OL35.10+9.19
20Lene HaugeHisøy OK35.14+9.23
21Kristin LundanesEmblem IL35.35+9.44
22Ane NevlandÅlgård Orientering35.42+9.51
23Desislava YordanovaVALDI Sofia35.57+10.06
24Moa ErikssonTrollhättans SOK36.10+10.19
25Marie Roll-TørnqvistFana IL37.21+11.30
26Selma HøivoldKongsberg OL37.50+11.59
27Serine Skogeng ReitenEmblem IL38.39+12.48
28Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK39.38+13.47
29Sofie GammelsæterKolbotn og Skimt OL39.53+14.02
30Anne BeitdokkenPorsgrunn OL40.03+14.12
31Hanne Sofie WollanFana IL40.12+14.21
32Valentyna KopeckaUSK Praha40.24+14.33
33Lise MikkelsenIK Grane Arendal Orientering40.46+14.55
34Diane Ninauve-JutulstadBækkelagets SK41.53+16.02
35Siiri ViskariHiidenkiertäjät42.06+16.15
36Nora Marie EnerhaugenRingerike OL43.35+17.44
37Ingrid MobråthenBotne SK44.58+19.07
38Mari ØverbyKongsberg OL45.43+19.52
39Oda Kjellevold MaldeIL Gular46.04+20.13
40Ingvild Øverli BergKongsberg OL51.27+25.36
41Elise Wærp HaugeNydalens SK52.10+26.19
42Kathinka Zahl HagenFossum IF52.26+26.35
43Julie AkslandSandnes IL (Rogaland)53.57+28.06
44Frida SandvikBjoa IL1.00.36+34.45
45June MunkebyFrol IL1.04.03+38.12
0Luciana Maria SvadsMåren OKdiskvalifisert

D 11-12N

11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Marte TelstøEtnedal IL19.05
2Marie NysæterSkien OK19.58+0.53
3Linne AuslandOddersjaa SSK20.26+1.21
4Kristina Fidje GrytingGjerstad IL22.00+2.55
5Ida Smeland NygårdseterVegårshei IL22.48+3.43
6Tomine FlatenVegårshei IL25.02+5.57
7Hanna Linnea LindtvedtLardal OL25.04+5.59
8Kristine RingheimOL Trollo27.54+8.49
9Andrine SkoglundIL Hauken31.26+12.21
10Marketa KodejsovaUSK Praha37.10+18.05
11Anette Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb54.32+35.27

D 13

2 700 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Åsne HaavengenKongsberg OL29.19
2Evangelina DyaksovaNSA-SIVEN31.41+2.22
3Nea KytäjäHiidenkiertäjät33.13+3.54
4Marte Madslien BakkenNydalens SK33.54+4.35
5Yngvild Langedal BreivikNydalens SK36.17+6.58
6Elin MartanovaSlavia Liberec36.30+7.11
7Kacka BlazkovaSJH Jind¿ich¿v Hradec36.40+7.21
8Ida Sofie HjortlandLarvik OK36.54+7.35
9Mia HirschIF Trauma37.03+7.44
10Alice WilsonCLYDE37.16+7.57
11Ea LunøeNydalens SK37.21+8.02
12Malene NysæterSkien OK37.22+8.03
13Marieluise Schmitt GranHalden SK37.58+8.39
14Paolina GenovaVALDI Sofia38.13+8.54
15Ada Helene OlsenIF Trauma38.36+9.17
16Sara Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb41.14+11.55
17Tale Tannvik SkeiFreidig41.55+12.36
18Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering43.24+14.05
19Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular44.18+14.59
20Marie AadlandSamnanger IL44.54+15.35
21Dina Marie SalvesenAsker Skiklubb45.36+16.17
22Villa MustajokiTampereen Pyrintö45.47+16.28
23Fanny SkindloIF Trauma46.14+16.55
24Alvilde Lysaker SandenEiker OL47.27+18.08
25Berthe TesloHadeland OL47.46+18.27
26Hedda Sofie IrgensBodø og Omegn IF Orientering53.24+24.05
27Mia LüscherOLK Argus59.49+30.30
27Lise BakkejordIL Gular59.48+30.29
29Live ØstvoldHeming Orientering1.00.25+31.06
30Karin SteenIF Trauma1.15.43+46.24
31Sunniva SkoglundIL Hauken1.16.47+47.28

D 14

2 800 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jenny BaklidKonnerud IL32.04
2Hanne Eide RappRaumar Orientering34.25+2.21
3Andrea RanvikKonnerud IL34.38+2.34
4Malin HaugeHisøy OK35.38+3.34
5Janne Tjørhom AasheimGanddal IL35.42+3.38
6Ingvild LangeggenKongsberg OL35.52+3.48
7Carmen DirroMåren OK36.33+4.29
8Nora AeglerOL Regio Wil37.03+4.59
9Lovisa JohanssonOK Dacke37.26+5.22
10Tuva Aas StræteRingerike OL37.30+5.26
11Mari Strømme LidTIF Viking39.22+7.18
12Marie LilandNydalens SK39.53+7.49
13Anna Øfsthus GravirAsker Skiklubb40.05+8.01
14Kristine Eide RappRaumar Orientering40.46+8.42
15Christine HoenEiker OL42.12+10.08
16Ada WulfsbergNydalens SK42.40+10.36
17Ane Sofie KroghOppsal Orientering43.52+11.48
18Sigrid EkelandOddersjaa SSK44.45+12.41
19Tomine Lysaker SandenEiker OL44.50+12.46
20Ida Bolette EnerhaugenRingerike OL45.40+13.36
21Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL48.37+16.33
22Ida JussilaTampereen Pyrintö48.44+16.40
23Kamilla LomeHamar OK48.54+16.50
24Kari LøeOK Linné51.11+19.07
25Tora Aasheim NymarkAskøy OL51.16+19.12
26Hanna JohanssonHedrum OL54.13+22.09
27Anniken RanvikKonnerud IL55.09+23.05
28Silje KregnesKristiansand OK55.11+23.07
29Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)1.02.24+30.20
30Mona Ulseth SylteFreidig1.07.15+35.11
31Ekaterina TcirulMoscow compass1.33.30+1.01.26
32Yilia KuznetcovaMoscow compass1.38.35+1.06.31
0Elise AusenPorsgrunn OLdiskvalifisert

D 15

3 090 m, 42 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helene EgerKongsberg OL43.12
2Åsne HoloFossum IF44.18+1.06
3Ragne WiklundNydalens SK44.48+1.36
4Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb45.16+2.04
5Hanne VassendPorsgrunn OL45.55+2.43
6Birka Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OK46.27+3.15
7Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL46.52+3.40
8Maren NorderudIL Tyrving47.27+4.15
9Ingrid HasaasFossum IF48.06+4.54
10Pernille KatlaFossum IF48.41+5.29
11Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular48.50+5.38
12Lisa GrossiSeleTi49.32+6.20
13Hedda Raadal BjørloHalden SK49.35+6.23
14Kaisa HaanpääTampereen Pyrintö49.38+6.26
15Siri SuterOLG Cordoba49.55+6.43
16Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK50.09+6.57
17Saara PernuEspoon Suunta50.22+7.10
18Sina SpirigOL Regio Wil50.47+7.35
19Linda GammelsæterKolbotn og Skimt OL51.05+7.53
20Mirjam BucherOLV Hindelbank51.15+8.03
21Frida Bakken UlsethNydalens SK51.57+8.45
22Eli KolstadMo OK54.16+11.04
23Ragne MunkebyFrol IL54.46+11.34
24Ingvild HøydalNydalens SK55.22+12.10
25Solveig Eline BergIL Tyrving56.46+13.34
26Marlin HaavengenKongsberg OL57.07+13.55
27Hanna NysæterSkien OK57.21+14.09
28Ingrid G. KvålsgardFossum IF57.41+14.29
29Karianne Olsvik DengerudNydalens SK57.49+14.37
30Thea Sofie SalvesenAsker Skiklubb59.50+16.38
31Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK1.00.35+17.23
32Kaya DirksenSauda Orienteringsklubb1.02.37+19.25
33Ane Marte VatnFrol IL1.03.17+20.05
34Rosa LerfSWISS O TOURS1.05.05+21.53
35Andrine Harriet FremstadLarvik OK1.05.38+22.26
36Kathinka RogstadKongsberg OL1.06.50+23.38
37Sigrid Vehus SkjerveVerdal OK1.09.23+26.11
38Mariya DermendjievaVALDI Sofia1.09.54+26.42
39Ingrid MadslienNydalens SK1.10.16+27.04
40Marina SulimovaMoscow compass1.12.32+29.20
41Ida Aabogen HaugaardIndre Østfold OK1.19.05+35.53
42Anna-Maria EvgenievaVALDI Sofia1.20.37+37.25

D 16

3 090 m, 44 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF36.29
2Ragnhild EideByåsen IL36.31+0.02
3Anine LomeHamar OK38.05+1.36
4Ingvil AhlsandNydalens SK38.21+1.52
5Emma WilsonCLYDE39.25+2.56
6Ida ØbroCopenhagenO40.20+3.51
7Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK40.48+4.19
8Ane DyrkornEiker OL41.22+4.53
9Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK42.41+6.12
10Thea DyrkornEiker OL42.48+6.19
11Vilde Årøen LykkeEmblem IL42.58+6.29
12Nora Marie wedege IrgensBodø og Omegn IF Orientering43.23+6.54
13Elena PezzatiSeleTi43.36+7.07
14Rachel MaySage Orienteering and Rogainin44.26+7.57
15Rikke Gjeitnes DahleMolde og Omegn IF44.58+8.29
16Aurora MoholthKongsberg OL45.01+8.32
17Riina JordiOLV Hindelbank45.09+8.40
18Agnes Irene LongfjeldModum OL46.45+10.16
19Julie Roll TørnqvistFana IL47.32+11.03
20Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK47.37+11.08
21Ragnhild RønningModum OL48.42+12.13
22Roosa PelkonenRastivarsat48.46+12.17
23Hanne DaltveitFana IL49.27+12.58
24Camilla L. RosenvoldPorsgrunn OL50.12+13.43
25Pia OcvirkOK Japetic50.27+13.58
26Sofia BesomiSeleTi50.28+13.59
27Maria Ulseth SylteFreidig53.18+16.49
28Rikke Hjelseth LarsenKongsberg OL53.19+16.50
29Nora TorgersenHalden SK54.00+17.31
30Borislava MitkovaVALDI Sofia57.03+20.34
31Elitsa AtanasovaTrapezitsa57.25+20.56
32Julie BakkeFossum IF57.57+21.28
33Nora CaprariSeleTi58.00+21.31
34Hedvig Kjellevold MaldeIL Gular1.00.59+24.30
35Kristin MestadTorridal IL1.01.33+25.04
36Johana KopeckaUSK Praha1.02.51+26.22
37Kristiane RogstadKongsberg OL1.04.27+27.58
38Kristina VollHaugesund IL Orientering1.05.37+29.08
39Martha Skogeng ReitenEmblem IL1.12.25+35.56
40Irina SavchenkoMoscow compass1.12.28+35.59
41Runa AlmelandFana IL1.18.32+42.03
42Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orientering1.33.37+57.08
0Anna CrosbyAuckland Orienteering Clubdiskvalifisert
0Synne Eikeland RøstadsandNydalens SKdiskvalifisert

D 13-16C

2 520 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Emilie MyhreSkien OK32.48
2Maria Belinda BergsethIL Veten47.02+14.14
3Nora RomsøeIL Veten47.05+14.17
4Marte LjådalIL Hauken47.40+14.52
5Åsta Firing SimonsenAndebu IL58.04+25.16
0Viktoria TinderholtOK Skeidibrutt

D 15-16B

2 720 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Henriette OlsenIF Trauma54.40
2Sara Roberg GhabeliOL Trollo1.05.27+10.47
0Kristin BakkeSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert

D 17-B

2 720 m, 37 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vibeke Wold SundeSøgne og Songdalen OK43.12
2Hege WangLillomarka OL43.37+0.25
3Jane M HellandEgersund OK43.59+0.47
4Mai Britt BjørkSandefjord OK45.30+2.18
5Liv Gjertrud TelstøEtnedal IL47.09+3.57
6Irene Kroken BergsetIL Veten48.19+5.07
7Mette HeddelandKristiansand OK48.22+5.10
8Trude NysæterSkien OK50.20+7.08
9Inger SkjæveslandIF Trauma51.27+8.15
10Kari-Ann Victoria BirkelandFossum IF51.29+8.17
11Kari LundNittedal OL51.58+8.46
12Hilde MoholthKongsberg OL52.17+9.05
13Anne NilsenÅs-NMBU Orientering52.46+9.34
14Gunhild MyhrAsker Skiklubb55.49+12.37
15Liv Bente H FriestadKristiansand OK55.56+12.44
16Line Telje HøydalNydalens SK57.15+14.03
17Anne Marie EkelandOddersjaa SSK59.08+15.56
18Solveig BerganNydalens SK1.02.29+19.17
19Liv-Hege Roberg-RingheimOL Trollo1.03.05+19.53
20Torild MyrliTIF Viking1.03.43+20.31
21Lene Næss BirkelandSøgne og Songdalen OK1.04.31+21.19
22Olaug F MydlandEgersund OK1.05.22+22.10
23Diana FomasiSCOM Mendrisio1.09.05+25.53
24Carolina RossiniSCOM Mendrisio1.10.01+26.49
25Jorunn IsaksenPorsgrunn OL1.12.59+29.47
26Siv WiersdalenPorsgrunn OL1.16.57+33.45
27Irene LangeggenKongsberg OL1.20.06+36.54
28Anja DyrkolbotnBø OL1.35.00+51.48
29Inger BjergaVaregg Fleridrett1.35.35+52.23
30Astrid Oline ErvikVaregg Fleridrett1.35.37+52.25
31Aagot HartmannRøyken OL1.43.32+1.00.20
0Kristine AaltvedtPorsgrunn OLdiskvalifisert
0Siri Stavsholt BujordetKristiansand OKdiskvalifisert
0Gro EllegaardVang OLdiskvalifisert
0Hege MårtenssonModum OLdiskvalifisert
0Ragnhild RichterSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert
0Lene ØbroCopenhagenOdiskvalifisert

D 17-C

2 640 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingunn SandbakkNTNUI35.39
2Hanne Marthe ØstvoldHeming Orientering36.19+0.40
3Lene MeenPorsgrunn OL37.31+1.52
4Ingrid Lundin BerganKongsberg OL38.18+2.39
5Mette Spangelo WoldOK Horten39.56+4.17
6Linn HasaasOK Skeidi41.06+5.27
7Rita Harriet Bakken FremstadLarvik OK41.27+5.48
8Ingunn Lysaker NorbomKonnerud IL42.26+6.47
9Marit BrødreskiftFreidig45.02+9.23
10Kirsty McIntyreOK Tyr48.26+12.47
11Kathrin JakobsenFana IL49.31+13.52
12Torunn LaugalandÅlgård Orientering50.40+15.01
13Ingvill HoftunAsker Skiklubb51.53+16.14
14Hege AndersenIL Koll52.13+16.34
15Ingeborg TorgersenHalden SK53.12+17.33
16Anne Grethe PapeKonnerud IL54.00+18.21
17Mona Dalegård LøkenKongsberg OL54.33+18.54
18Elisabeth NærestadIF Trauma1.03.11+27.32
19Marianne SkusethBø OL1.10.08+34.29
0Synnøve WestermoenSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert

D 17-N

2 390 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Stephanie SchöberlHSV Ried36.25
2Torill Kjenes HauglandVaregg Fleridrett54.18+17.53
0Lene Spilde HasaasFossum IFdiskvalifisert

D 17-18

3 140 m, 56 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid LundanesEmblem IL23.18
2Gina GranstedtHalden SK24.43+1.25
3Elin PetterssonIFK Göteborg24.57+1.39
4Åshild KolstadMo OK25.20+2.02
5Emilia StåhlbergEspoon Suunta25.54+2.36
6Tilla Farnes HennumAsker Skiklubb26.04+2.46
7Line CederbergVänersborgs SK26.06+2.48
8Julie NærestadVegårshei IL26.22+3.04
9Ella MahlamäkiEspoon Suunta26.58+3.40
10Dorte NarumHamar OK27.09+3.51
11Heidi PlitEspoon Suunta27.29+4.11
12Ingvild C. FleisjeLillomarka OL27.40+4.22
13Åse BerganNydalens SK28.10+4.52
14Anni HaanpääTampereen Pyrintö28.16+4.58
15Silje HaugeHisøy OK28.28+5.10
16Tonje Aasheim NymarkAskøy OL28.31+5.13
17Kårhild Husby NordstadVaregg Fleridrett28.34+5.16
18Oda SikkelandIL Tyrving28.41+5.23
19Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland)29.05+5.47
20Anni KivilaaksoEspoon Suunta29.08+5.50
21Martine TopstadOL Tønsberg og omegn29.11+5.53
22Siri MoholthKongsberg OL29.23+6.05
23Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)29.40+6.22
24Ida Johanne AadlandSamnanger IL30.10+6.52
25Astrid FiskumIL Tyrving30.36+7.18
26Ingvild Paulsen VieHaugesund IL Orientering30.40+7.22
27Margrethe WisløffAsker Skiklubb30.49+7.31
28Martha Kalvig SkoganBodø og Omegn IF Orientering30.54+7.36
29Malin SandstadFreidig30.56+7.38
30Emilie WestinPorsgrunn OL31.12+7.54
31Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering31.27+8.09
31Fride SørensenSturla, IF31.27+8.09
33Marlene BergerOrienteering Klosterneuburg31.31+8.13
34Fanni Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb31.36+8.18
35Vilde MalmeiSandnes IL (Rogaland)31.45+8.27
36Anna Leuenbergerol norska31.58+8.40
37Line SølbergOL Trollelg32.23+9.05
38Marit Melby JacobsenLardal OL32.33+9.15
39Zoë DowlingWROC32.49+9.31
40Hannah MalmeiSandnes IL (Rogaland)33.09+9.51
41Fanny GüdelOLG Murten33.16+9.58
42Marthe SvihusSandnes IL (Rogaland)33.32+10.14
43Elsi PöllänenEspoon Suunta33.48+10.30
44Anne Willkommen EikenKongsberg OL34.30+11.12
45Oda FuruholmenBodø og Omegn IF Orientering34.32+11.14
46Synne Eide RappRaumar Orientering34.39+11.21
47Karine VestølVegårshei IL35.34+12.16
48Anniken Eriksrud KarlsenBækkelagets SK35.49+12.31
49Idunn HaavengenKongsberg OL36.51+13.33
50Marthe RamstadFet OL37.26+14.08
51Lea BalmelliSeleTi37.31+14.13
52Kristin LoftsgardenIdrettslaget Dyre Vaa39.26+16.08
53Tiril Ruud BråtenRaumar Orientering42.56+19.38
54Stine Frogner TømmervoldHamar OK47.00+23.42
0Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubbdiskvalifisert
0Åshild Faller RåheimFet OLbrutt

D 17-20AK

2 640 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Stine NjåsteinIL Tyrving33.39
2Sigrid Merete Moen PedersliOL Trollelg35.06+1.27
3Kajsa Stina SandstadFrol IL38.45+5.06
4Astrid StyrvoldPorsgrunn OL42.41+9.02
5Maiken SandbergNydalens SK42.47+9.08
6Silvia CasanovaOLG Regensburg54.16+20.37
0Siri GrandalIL Tyrvingdiskvalifisert

D 19-20

3 470 m, 30 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Andrine BenjaminsenLillomarka OL25.24
2Evine Westli AndersenLøten o-lag26.09+0.45
3Karen Oline KolstadFreidig26.39+1.15
4Eirin Svanøe-HafstadFrol IL27.20+1.56
5Frida SætherFreidig27.27+2.03
6Julie HjortlandLarvik OK28.47+3.23
7Marte Hoff HagenByåsen IL29.13+3.49
8Ingrid GulbrandsenAsker Skiklubb29.24+4.00
8Andrea RoggoHalden SK29.23+3.59
10Åsne Skram TrømborgKongsberg OL29.27+4.03
11Nina Asheim BirkelandHalden SK30.33+5.09
12Jutta JussilaTampereen Pyrintö31.26+6.02
13Zuzana KožinováSK Praga Praha31.27+6.03
14Kaja Bråten LøvaldAsker Skiklubb32.49+7.25
15Ragnhild HjermstadFossum IF32.56+7.32
16Ingeborg Ellegaard MelbyNydalens SK33.47+8.23
17Nora Hui AndersenHamar OK33.57+8.33
18Ingvild WangLillomarka OL34.02+8.38
19Lovise FremstadLarvik OK34.52+9.28
20Karoline SønsterudbråtenRaumar Orientering37.44+12.20
21Silje ArntzenAsker Skiklubb37.50+12.26
22Noa BolisSeleTi38.29+13.05
23Nanna NorderudIL Tyrving38.55+13.31
24Toril Aasheim NymarkAskøy OL39.45+14.21
25Therese Sæbø VikSandnes IL (Rogaland)42.33+17.09
26Vilde Bredholt JørgensenSandefjord OK45.28+20.04
27Ragnhild LøvliAsker Skiklubb47.39+22.15
28Miti Le CamCRCO1.02.02+36.38
0Kristine AusenPorsgrunn OLbrutt
0Karen BjergaardNydalens SKbrutt

D 21-

3 990 m, 38 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Simone NiggliOK Tisaren42.17
2Hanne SandstadFreidig46.29+4.12
3Ines BrodmannOLG Basel46.41+4.24
4Tone E LyeIL Tyrving47.04+4.47
5Bodil HelgerudHalden SK47.16+4.59
6Sarina JenzerOLG Huttwil47.29+5.12
7Marianne Riddervold KahrsFredrikstad SK48.48+6.31
8Maren Jansson HaverstadNTNUI49.00+6.43
9Amilia BjörklundSävedalens AIK49.28+7.11
10Iliana IlievaHalden SK50.10+7.53
11Louise OramNydalens SK51.23+9.06
12Elin BjervaLarvik OK52.14+9.57
12Frida NeroGöteborg Majorna OK52.14+9.57
14Lisbeth VollNTNUI52.28+10.11
15Lea ReimeDansk militære landshold52.30+10.13
16Sabine HauswirthHalden SK52.47+10.30
17Laura RobertsonHutt valley52.57+10.40
18Emilie Westli AndersenLøten o-lag53.01+10.44
19Linda SolbergFredrikstad SK53.14+10.57
20Christiane TrösseVaregg Fleridrett54.00+11.43
21Christine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering54.11+11.54
22Marit KahrsFredrikstad SK54.45+12.28
23Katja GygaxOLV Baselland/Herzogenbuchsee56.43+14.26
24Barbora BaldrianováUSK Praga58.34+16.17
25Julie StørmerNTNUI59.28+17.11
26Celine RenardKongsberg OL1.00.43+18.26
27Sofie AarnesNydalens SK1.03.51+21.34
28Jonna JungåkerKorsnäs IF OK1.03.56+21.39
29Lucie JanatováUSK Praha1.04.03+21.46
30Pavla HorováOK Lokomotiva Pardubice1.05.18+23.01
31Anne EdsenDansk militære landshold1.05.31+23.14
32Ragnhild Haugli BråtenHeming Orientering1.08.26+26.09
33Camilla StridsklevIL Tyrving1.08.48+26.31
34Valentina DimitrovaGneist, IL1.10.30+28.13
35Charlotte ThraneOK Øst Birkerød1.11.35+29.18
36Daniela Dubachol norska1.13.34+31.17
37Michaela ŠrámkováSJH Jind¿ich¿v Hradec1.25.47+43.30
38Kristine BaagøDansk militære landshold1.59.56+1.17.39

D 21-AK

2 790 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Guro VassendFossum IF37.08
2Nicole RagvinNydalens SK40.31+3.23
3Aasne Fenne HoksrudBækkelagets SK40.39+3.31
4Kaja Torpe LienPorsgrunn OL42.54+5.46
5Marit Wenseth KureBø OL50.00+12.52
6Chantal OppligerOLV Hindelbank51.15+14.07
7Maria RostLinköpings OK51.29+14.21
8Amélie WallenhammarHagaby GoIF51.38+14.30
9Elisabet BråtenVoss IL54.24+17.16
10Anna FuruheimIFK Lidingö SOK56.15+19.07
11Hege Holth JohannessenFreidig56.19+19.11
12Katrine DamgaardFossum IF58.59+21.51
13Giorgia CrivelliSeleTi59.41+22.33
14Nina KarlsenStavanger Orienteringsklubb1.00.27+23.19
15Katharina GittmaierHSV Ried1.00.31+23.23
16Kjersti MyhreKongsberg OL1.02.53+25.45
17Susan BøbelIL Imås1.08.48+31.40
18Jessica BaumannOLC Kapreolo1.09.48+32.40
19Tone NilsenBø OL1.10.39+33.31
20Rikke NørgaardOL Tønsberg og omegn1.12.39+35.31
21Line KlyveOppsal Orientering1.12.57+35.49
22Martina InderstSeleTi1.15.51+38.43
23Mari FlatekvalOppsal Orientering1.17.37+40.29
24Line Drange RuudRøyken OL1.18.33+41.25
25Kristin SletnerRøyken OL1.27.49+50.41
26Mirjam BråtenVoss IL1.28.59+51.51
0Anne Berg GjølbergLarvik OKdiskvalifisert

D 35-

3 490 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Zsuzsa FeyIL Tyrving45.33
2Valérie SuterCA Rosé53.40+8.07
3Tone Fidje GrytingGjerstad IL58.26+12.53
4Olga MakarovaMoscow compass1.06.37+21.04
5Anna KopraSomeron Esa1.11.32+25.59
6Ana Belen Perez RiofrioImperdible1.17.53+32.20
7Cuki VassalliASCO Lugano1.18.11+32.38
0Vilma BalciunaiteOK Telsiaidiskvalifisert

D 35-AK

2 790 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari Aarhus KinnPorsgrunn OL41.24
2Anja WingstedtHalden SK42.56+1.32
3Mariann Øren ArvesenSandefjord OK44.06+2.42
4Kristin AureDrangedal OL47.09+5.45
5Anette Fidje BerganVegårshei IL50.20+8.56
6Annika LundströmSundbybergs IK51.22+9.58
7Julie Finsrud LandeEidskog OL56.01+14.37
8Otilie OftedalÅlgård Orientering57.54+16.30
9Ann Helen Aabogen HaugaardIndre Østfold OK1.02.08+20.44
10Anita SælevikHaugesund IL Orientering1.05.42+24.18
11Åse NysæterSkien OK1.06.47+25.23
12Heidi HerumOK Skeidi1.08.48+27.24
13Camilla MoreniSCOM Mendrisio1.13.33+32.09
14Maj-Lisbet RønningFreidig1.22.49+41.25
15Grethe Paulsen VieHaugesund IL Orientering1.29.03+47.39
0Linn Carina DalandKristiansand OKdiskvalifisert

D 35-C

2 640 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Cecilie Wærp HaugeNydalens SK28.38
2Alena KodejsovaUSK Praha35.08+6.30
3Magdalena LindtvedtLardal OL36.28+7.50
4Elena KuznetcovaMoscow compass39.40+11.02
5Kristin JohanssonHedrum OL43.17+14.39
6Rita KirsteSkien OK43.35+14.57
6Rita RaastadSkien OK43.35+14.57
8Berit Brandsberg RogdebergEgersund OK43.41+15.03
9Celine Vik OlsenLarvik OK43.57+15.19
10Alena KopeckaUSK Praha45.38+17.00
11Linnea EvensenOL Tønsberg og omegn46.19+17.41
12Thine Wilkens JernbergNydalens SK48.34+19.56
13Ellen HasaasOK Skeidi49.08+20.30
14Anne Carine Dahl BorkamoNotodden OL49.17+20.39
15Irene-Katrin ThunshelleNydalens SK50.05+21.27
16Ragnhild ThuSandnes IL (Rogaland)51.32+22.54
17Inger Anette Vik OlsenLarvik OK51.53+23.15
18Marit Ufsvatn FlatenVegårshei IL53.54+25.16
19Halfrid WaageSkien OK56.05+27.27
20Linda G. OpheimKristiansand OK59.11+30.33
21Line NordhaugKonnerud IL59.36+30.58
Ann-Charlotte FossaasGimle IFdiskvalifisert

D 40-

3 160 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gøril EideByåsen IL46.43
2Anny ØenNydalens SK46.56+0.13
3Ingjerd SommerstadKongsberg OL47.28+0.45
4Karianne StrømmeTIF Viking47.31+0.48
5Clare HawthorneWROC48.22+1.39
6Maria Høyer StaugaardFIF Hillerød Orientering48.54+2.11
7Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb49.05+2.22
8Kati HaanpääTampereen Pyrintö49.42+2.59
9Tanja ViskariHiidenkiertäjät51.30+4.47
10Line NybakkenÅs-NMBU Orientering52.36+5.53
11Dana TrnkovaUSK Praha53.24+6.41
12Linda RykkjeStord Orientering54.00+7.17
13Abbigail MaySage Orienteering and Rogainin55.18+8.35
14Ingvild EckdahlOK Horten55.44+9.01
15Line Skjevik ArnevikRingerike OL56.32+9.49
16Gyri MyhreSkien OK57.10+10.27
17Wenche Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb57.22+10.39
18Zuzana SkvorFossum IF57.42+10.59
19Brita Cecilie MustadOK Skeidi58.38+11.55
20Helena ZakourilovaUSK Praha58.58+12.15
21Liv OrmbergFana IL1.00.16+13.33
22Riitta MähönenTampereen Pyrintö1.00.23+13.40
23Marianne HaugeHisøy OK1.00.35+13.52
24Kristin EgerKongsberg OL1.01.33+14.50
25Christine Lüscher-FogtmannOLK Argus1.03.25+16.42
26Lene RykkjeVaregg Fleridrett1.04.43+18.00
27Gunn Elin RudiHadeland OL1.06.03+19.20
28Margot Bolstad LynumFreidig1.06.09+19.26
29Camilla MittelholzerOLK Fricktal1.06.33+19.50
30Ingunn BergetÅs-NMBU Orientering1.08.26+21.43
31Milena GrifoniOLG Regensburg1.14.43+28.00
32Anette FiringAndebu IL1.21.45+35.02
33Solveig SælFossum IF1.22.18+35.35
34Elise HafskjoldNydalens SK1.22.34+35.51

D 45-

3 000 m, 71 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Maria JonssonNydalens SK41.06
2Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab42.14+1.08
3Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK42.58+1.52
4Hanne Lerche RaadalHalden SK43.51+2.45
5Kjersti Holt HanssenMåren OK44.27+3.21
6Ragnhild BalsvikOsterøy IL44.37+3.31
7Ingrid KvistadKongsberg OL44.45+3.39
8Christina WhiteSøgne og Songdalen OK44.58+3.52
9Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK46.07+5.01
10Frauke Schmitt GranHalden SK46.16+5.10
11Gro Sandstad EidsmoFreidig46.18+5.12
12Isa HeggedalKonnerud IL46.21+5.15
13Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb46.26+5.20
14Siri Thortveit MyhreKristiansand OK46.30+5.24
15Mona J. MølnvikFreidig47.20+6.14
16Judith SuterOLG Cordoba48.22+7.16
17Odile PerrinNature Orientation Saint Etienne48.22+7.16
18Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)48.26+7.20
19Mona LomeHamar OK48.44+7.38
20Marja Liisa AuttiEspoon Suunta49.04+7.58
21Elisabet KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering49.45+8.39
22Anne Guro NøklebyRingerike OL49.47+8.41
22Ingrid Eide RappRaumar Orientering49.47+8.41
22Anne MadslienNydalens SK49.47+8.41
25Trine Ruud BråtenRaumar Orientering50.22+9.16
26Pia MolnarMariefors Skidklubb50.34+9.28
27Arnhild U. BråtenVegårshei IL52.26+11.20
28Sari KoskinenHiisirasti52.53+11.47
29Irene Felde OlaussenHalden SK52.55+11.49
30Anne Sofie KorsveienAsker Skiklubb54.02+12.56
31Kari MadslienNydalens SK54.37+13.31
32Kristin BruserudOL Trollo55.41+14.35
33Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL55.50+14.44
34Kristin SandvenNotodden OL57.21+16.15
35Hanne-Kristin Bjerknes KvarmeRøyken OL57.25+16.19
36Tove AasheimAskøy OL58.08+17.02
37Kirsti LysakerFana IL58.15+17.09
38Laura SumanenHyvinkään Rasti58.44+17.38
39Marianne LykkeEmblem IL58.55+17.49
40Anne Berit BredholtSandefjord OK59.05+17.59
41Anne JohanssonOK Dacke1.00.21+19.15
42Iben MaagSøllerød OK1.00.30+19.24
43Tone Cecilie NystrømStavanger Orienteringsklubb1.00.59+19.53
44Janita SkogengEmblem IL1.01.29+20.23
45Hilda ØfsthusAsker Skiklubb1.01.39+20.33
46Tiina JussilaTampereen Pyrintö1.02.12+21.06
47Katrine BakkeFossum IF1.02.29+21.23
48Birgitte TorbjørnsenVikebygd IL1.02.33+21.27
49Signe Astrup ArnesenHeming Orientering1.03.57+22.51
50Sølvi Karin Nyberg BergsetIL Veten1.04.27+23.21
51Solveig KongsrudModum OL1.06.59+25.53
52Inger Synnøve LisetOL Trollo1.09.43+28.37
53Stine ArntzenSandefjord OK1.10.44+29.38
54Elin Marie IrgensBodø og Omegn IF Orientering1.13.30+32.24
55Mervi HeinaroEspoon Suunta1.13.42+32.36
56Kjersti TannvikFreidig1.13.58+32.52
57Anne Mia OlsenModum OL1.23.28+42.22
58Marianne ReuschHeming Orientering1.23.30+42.24
59Marianne IllumSøllerød OK1.24.58+43.52
60Nathalie RauturierGuyancourt Orientation 781.28.10+47.04
61Nina Hansen-MøllerudKongsberg OL1.32.09+51.03
62Kathrine LunøeNydalens SK1.32.29+51.23
63Iva KaplanováOK Lokomotiva Pardubice1.35.48+54.42
64Eldri HoloFossum IF1.37.25+56.19
65Trine OldernesLillomarka OL1.38.11+57.05
66Laurence BeauvirCRCO1.38.50+57.44
67Tone HirschIF Trauma1.48.12+1.07.06
68Muriel Le CamCRCO1.48.20+1.07.14
69Pavlína MaresovaOK JISKRA NOVY BOR1.52.34+1.11.28
0Ingrid M. TengeÅs-NMBU Orienteringdiskvalifisert
0Anne-Marie BrekkeOK Skeididiskvalifisert

D 45-AK

2 640 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Synnøve Lyssand SandbergNydalens SK31.34
2Arnhild KroghOppsal Orientering32.32+0.58
3Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn32.48+1.14
4Hege MelbyLardal OL34.15+2.41
5Gry AhlsandNydalens SK34.18+2.44
6Heidi ØstliRaumar Orientering36.38+5.04
7Marian Kjellevold MaldeIL Gular38.16+6.42
8Torunn Fossli SæthrePorsgrunn OL39.00+7.26
9Torun DyrkornEiker OL42.25+10.51
10Elise GisholtFossum IF43.18+11.44
11Gro EideOK Sør43.49+12.15
12Sue HancockWROC45.36+14.02
13Inger Johanne EikelandNydalens SK48.34+17.00
14Liv Grete VollHaugesund IL Orientering51.19+19.45
15Elin Moe GræsliHamar OK53.17+21.43
16Marianne ArnesenAsker Skiklubb53.35+22.01
17May Jorunn RognlienModum OL53.53+22.19
18Monica Streich SchöttliSCOM Mendrisio1.02.51+31.17
19Randi HaugskottFrol IL1.03.09+31.35
20Eli SæterdalSkien OK1.08.22+36.48
21Rachel WilsonCLYDE1.09.06+37.32
22Christine GüdelOLG Murten1.27.50+56.16
0Anniken AusenPorsgrunn OLdiskvalifisert
0Kristin FleisjeNittedal OLdiskvalifisert
0Regine ImhofOL Regio Wildiskvalifisert
0Karin Zbinden-EggenbergerOLG St. Gallen/Appenzelldiskvalifisert

D 50-

2 790 m, 55 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjersti StræteRingerike OL43.57
2Annika ViiloTampereen Pyrintö44.49+0.52
3Ann Katrin OlsenAsker Skiklubb45.29+1.32
4Unn Hilde HeggedalKongsberg OL45.29+1.32
5Hilde StorløkkenKongsberg OL47.06+3.09
6Jorunn JohannesenSandnes IL (Rogaland)50.52+6.55
7Alix Young VikNydalens SK51.31+7.34
8Solveig SikkelandIL Tyrving51.58+8.01
9Tove HeimdalKonnerud IL53.07+9.10
10Ingvild MulenKristiansand OK53.08+9.11
11May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering53.51+9.54
12Alice BedwellSugar Loaf OK53.57+10.00
13Ellen Sofie OlsvikNydalens SK54.20+10.23
14Gaby Aebersoldol.biel.seeland54.27+10.30
15Veslemøy SolbergKonnerud IL54.43+10.46
16Riikka OtsamoHelsingin Suunistajat54.52+10.55
17Anne Marit BjergaardNydalens SK54.54+10.57
18Doris GittmaierHSV Ried55.49+11.52
19Tone StoklandSandefjord OK57.13+13.16
20Tiri RebårdSandefjord OK58.46+14.49
21Marketa GrahamOttawa Orienteering59.13+15.16
22Else GrandalIL Tyrving59.17+15.20
23Randi JensenFrol IL59.26+15.29
24Randi NicolaisenAsker Skiklubb1.01.03+17.06
25Hege FjellbirkelandIL Gular1.01.17+17.20
26Nina-Beate LiabakkByåsen IL1.01.25+17.28
27Magnhild T. MølnvikFossum IF1.01.52+17.55
28Mona Høiås SætherFreidig1.05.24+21.27
29Anne Kristine NorderudIL Tyrving1.06.46+22.49
30Jana TichaSJH Jind¿ich¿v Hradec1.07.07+23.10
31Lisbeth AadlandSamnanger IL1.07.11+23.14
32Eunice CarterSugar Loaf OK1.08.18+24.21
33Elisabeth OppligerOLV Hindelbank1.08.44+24.47
34Ingrid TveiteÅs-NMBU Orientering1.09.40+25.43
35Denise WrightMAROC1.10.37+26.40
36Tone HollowellOK Tyr1.10.41+26.44
37Yolanda DirksenSauda Orienteringsklubb1.11.10+27.13
38Marit Sylte LundanesEmblem IL1.12.56+28.59
39Heidi BørstadSarpsborg OL1.16.12+32.15
40Jill EmmersonOD Kenilworth1.16.46+32.49
41Solveig HolteHøydalsmo IL1.18.50+34.53
42Susanne ThomsenTisvilde Hegn OK1.19.59+36.02
43Bjørg Marit SollieOL Trollo1.20.23+36.26
44Kirsti Grundnes BergIL Tyrving1.22.20+38.23
45Sabine SchweigerYukon O Association1.27.06+43.09
46Gøril Skyttersæter JonesRocky Mountain Orienteering Club1.31.29+47.32
47Monica NordbrødenHalden SK1.32.53+48.56
48Kirsten MøllerSøllerød OK1.33.28+49.31
49Lenka KettnerováSK Kamenice1.33.57+50.00
50Veronique CailletASQuétigny1.36.20+52.23
51Kirsti RogstadKongsberg OL1.43.04+59.07
52Anna GöhlmanIL Tyrving1.45.54+1.01.57
53Susanne ThraneSøllerød OK2.26.13+1.42.16
0Heidi SchatvetNotodden OLdiskvalifisert
0Anna Weckner WestlundOK Tyrdiskvalifisert

D 55-

2 760 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunhild HennumLierbygda OL38.42
2Grete HoviSkien OK39.50+1.08
3Runa SkyttersæterHeming Orientering41.12+2.30
4Anthea FeaverLOST42.36+3.54
5Ragnhild Elsrud HultgreenRingerike OL43.04+4.22
6Bente MestadTorridal IL43.16+4.34
7Leena MutkaSuunta Jyväskylä43.18+4.36
8Eli Marie WiigPorsgrunn OL45.01+6.19
9Anne Berit EidNydalens SK45.58+7.16
10Ann Karin TjørhomGanddal IL46.32+7.50
11Jean Cory-WrightPeninsula and Plains Orienteers47.50+9.08
12Grete Berge OwrenFreidig50.42+12.00
13Mette MestadTorridal IL53.00+14.18
14Tone GrandePorsgrunn OL53.11+14.29
15Lisa AnnersandOK Tyr54.21+15.39
16Jirina BehounovaOK 99 Hradec Kralove55.06+16.24
17Gro PedersenOK Skeidi56.51+18.09
18Anne Kjersti DaltveitFana IL59.38+20.56
19Anne-Elise EdstrømOppsal Orientering1.00.58+22.16
20Kjellaug GrødemVoss IL1.01.41+22.59
21Maerkovich SophiaTechnion-Carmel1.02.53+24.11
22Liv Bente GrandeByåsen IL1.05.24+26.42
23Gerd FossestølNittedal OL1.09.03+30.21
24Anne Karin RibeSøgne og Songdalen OK1.15.40+36.58
25Jane MelinGöteborg Majorna OK1.29.04+50.22
26Trude BråtenVoss IL1.30.39+51.57
27Elizabeth DeaneCork O1.35.11+56.29
28Tatiana KinyaevaMoscow compass1.36.27+57.45
29Tove DamgaardOL Trollo1.51.09+1.12.27
0Esther MoosbergerOLG Regio Oltendiskvalifisert
0Gunilla GedinGöteborg Majorna OKdiskvalifisert
0May MelingStavanger Orienteringsklubbbrutt

D 55-AK

2 640 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hanne HerumOK Skeidi38.13
2Olaug BergsetNordreisa IL48.42+10.29
3Gyrid KvaaleBø OL49.07+10.54
4Anne LøverStord Orientering50.00+11.47
5Inger K. HaavikHaugesund IL Orientering50.10+11.57
6Elisabeth Holth JohannessenRøyken OL56.05+17.52
7Margit Ryen SteenBø OL59.08+20.55
8Inger SchibstedRøyken OL1.27.14+49.01
9Gunn BotnenBø OL1.29.58+51.45

D 60-

2 760 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid StrandeSkien OK44.14
2Anne Lise SagaKjose IL45.37+1.23
3Unni Strand KarlsenFredrikstad SK49.20+5.06
4Aud GranIL Tyrving51.27+7.13
5Susan Keymelbourne forest racers51.34+7.20
6Ursula WolfDavos Clavadel51.54+7.40
7Brigit OswaldOLK Piz Hasi52.57+8.43
8Britt RameckersHaugesund IL Orientering55.27+11.13
9Gro EiaOL Trollo55.37+11.23
10Siren GreveBergens TF55.38+11.24
11Gerda ØenStord Orientering1.00.54+16.40
12Karen ClarkEBORRR1.01.47+17.33
13Renate TrößeSV TU Ilmenau1.10.57+26.43
14Jill SmithEBORRR1.16.31+32.17
15Miluse ProchazkovaKOB Dobrichovice1.25.49+41.35

D 65-

2 480 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari StrandeRingerike OL27.52
2Sylvia AndersenElverum OK28.52+1.00
3Ingunn YtrehusIL BUL-Tromsø29.23+1.31
4Siv AntonsenFredrikstad SK33.26+5.34
5Torill Nebell MikkelsenBerger og Svelvik OL34.30+6.38
6Gunn Kari HygenFreidig34.41+6.49
7Signe HeivollSøgne og Songdalen OK34.43+6.51
8Marie AasheimStord Orientering35.30+7.38
9Margaret EllisGreater Vancouver Orienteering35.52+8.00
10Edel SlettemarkStord Orientering38.46+10.54
11Lucia HaslerOLG Saeuliamt39.50+11.58
12Valentina PiskarevaMoscow compass40.12+12.20
13Liv HaugliHeming Orientering41.21+13.29
14Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb41.22+13.30
15Ingjerd SognnæsBergens TF42.01+14.09
16Bjørg MostaulBø OL42.15+14.23
17Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK42.43+14.51
18Kari Timenes LaugenIL Imås42.49+14.57
19Mary MoenNorth West OC45.13+17.21
20Anne Marie TimenesHadeland OL45.52+18.00
21Aud I SpjelkavikIL Tyrving46.38+18.46
22Astrid LundeDrangedal OL46.51+18.59
23Karin KilsetIL Tyrving47.14+19.22
24Inger KirkegaardTisvilde Hegn OK50.11+22.19
25Ellen ThistedSøllerød OK55.56+28.04
26Kari BergLarvik OK1.07.01+39.09
27Else HassOK Pan Århus1.14.23+46.31
0Vibeke BøgevigSøllerød OKdiskvalifisert

D 70-

2 480 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Birgitte BekkelundRøyken OL33.04
2Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb35.12+2.08
3Torid KvaalFreidig35.51+2.47
4Ingeborg BøbelIL Imås37.30+4.26
5Grethe LarsenOK Snab37.46+4.42
6Inger Lise SolbergBø OL41.46+8.42
7Elin DahlenRingerike OL43.43+10.39
8Bjørg KocbachBergens TF44.41+11.37
9Aslaug MølnvikSteinkjer OK48.05+15.01
10Asbjørg BjørloGimle IF51.08+18.04
11Lilian SørensenOK Pan Århus55.19+22.15
12Henny Helgeland ReinholdDrangedal OL56.06+23.02
13Synnøve DalvaBø OL56.40+23.36
14May Helene HansenSandefjord OK57.09+24.05
15Hjørdis EgnerHeming Orientering1.08.26+35.22
16Penny HemstedHOC1.14.16+41.12
17Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslag1.19.44+46.40
0Randi Agnete NysæterStord Orienteringdiskvalifisert
0Gerd LangsethLarvik OKdiskvalifisert
0Valentina AnikanovaMoscow compassdiskvalifisert
0Mary HawthorneWROCbrutt
0Magnhild Tilly BagåsIL Haukenbrutt

D 75-

2 480 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni Dirro BøhlerengenMåren OK39.26
2Margith ReppesgårdHedrum OL44.18+4.52
3Olaug F. JohansenSauda Orienteringsklubb45.39+6.13
4Tirill Liby SeipOK Skeidi51.55+12.29
5Galina EremeevaMoscow compass57.46+18.20
0Jolanda KoradiOLC Kapreolodiskvalifisert

D 80-

2 480 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid RollFana IL53.06

H -10

13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Kristoffer KatlaFossum IF16.39
Ragnar LandeEidskog OL17.38
Mathias LinløkkenØstmarka OK16.53
Alf Petter LynumFreidig16.42
Sindre MathisenOL Tønsberg og omegn25.32
Rasmus MittelholzerOLK Fricktal32.13
Gaute NysæterSkien OK20.54
Danila PiskarevMoscow compass33.53
Samuel A StokkelandÅlgård Orientering17.36
Henrik Repstad StoremyrIL Hauken24.19
Magne TillingsøeCopenhagenO20.59
Birk Bjaadal WinbergOK Skeidi18.58
Liam Viggo WingstedtHalden SK13.57

H 11-12

60 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teodor Mo HjelsethNydalens SK21.15
2Gaute BerganNydalens SK22.01+0.46
3Arvid BjörkTrollhättans SOK22.42+1.27
4Jonas MyhrAsker Skiklubb23.03+1.48
5Kasper Bakken UlsethNydalens SK24.18+3.03
6Johan EgerKongsberg OL24.39+3.24
7Trond MaySage Orienteering and Rogainin27.17+6.02
8Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL27.29+6.14
9Veeti MähönenTampereen Pyrintö27.39+6.24
10Bram LangerødFossum IF28.25+7.10
11Birk F. SætnanFossum IF28.41+7.26
12Eirik FrostAlta OL28.47+7.32
13Simon PerrinNature Orientation Saint Etienne28.48+7.33
14Axel AaldeNydalens SK29.00+7.45
15Omund Thu LandstadSandnes IL (Rogaland)29.24+8.09
16Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK29.25+8.10
17Matyas ZakourilUSK Praha30.21+9.06
18Halvor LøkenKongsberg OL30.37+9.22
19Vemund MølnvikFreidig30.41+9.26
20Martin Nøkleby MellingRingerike OL30.53+9.38
21Theodor BjørkSandefjord OK31.10+9.55
22Toke TillingsøeCopenhagenO31.13+9.58
23Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn31.40+10.25
24Simen Aure SkogedalAsker Skiklubb31.54+10.39
25Stian HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)32.12+10.57
26Kristian Fredriksen AasAsker Skiklubb32.53+11.38
27Arne BerganKongsberg OL33.12+11.57
28Stein Aas StræteRingerike OL33.38+12.23
29Vegard Ulseth SylteFreidig33.40+12.25
30Samuel KleppaÅlgård Orientering34.30+13.15
31Oscar Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL35.05+13.50
32Markus RichterSandnes IL (Rogaland)35.40+14.25
33Henrik MittelholzerOLK Fricktal35.43+14.28
34Håvard BirkelandFossum IF37.11+15.56
35Ola MeenPorsgrunn OL37.29+16.14
36TomᚠBaldrianUSK Praga37.38+16.23
37Martin TrnkaUSK Praha37.40+16.25
38Brage Bell LysakerFana IL37.41+16.26
39Erlend LangeggenKongsberg OL39.17+18.02
40Gustav Andresen SkotteFossum IF39.45+18.30
41Anders L. RosenvoldPorsgrunn OL40.10+18.55
42Jon Erik Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett40.11+18.56
43Christian Fredrik BorgIL Koll40.48+19.33
44Martin AusenPorsgrunn OL41.32+20.17
45Andreas JohnssonPorsgrunn OL42.23+21.08
46Sindre Sæl SteenFossum IF43.09+21.54
47Bo Utseth BøhlerengenOppsal Orientering43.39+22.24
48Jørgen WesterheimStord Orientering44.07+22.52
49Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb45.53+24.38
50Elias PelkonenRastivarsat47.36+26.21
51Anders LjådalIL Hauken48.52+27.37
51Fridtjof ReuschHeming Orientering48.53+27.38
53Ole Andre BrandsbergEgersund OK52.21+31.06
54Sondre BataldenFana IL53.16+32.01
55Reno PapeKonnerud IL53.41+32.26
56Magnus BrodinPorsgrunn OL54.01+32.46
57Jonas KroghOppsal Orientering1.03.13+41.58
58Marek TrnkaUSK Praha1.03.22+42.07
59Aleksandr MakarovMoscow compass1.12.06+50.51
0Magnus Strømme LidTIF Vikingdiskvalifisert

H 11-12N

7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sigurd VatnFrol IL18.13
2Olav Bratland SolbergBø OL20.20+2.07
3Bendik Schia LøeNotodden OL21.32+3.19
4Kristoffer EckdahlOK Horten21.39+3.26
5Tor Herum AustjoreOK Skeidi23.22+5.09
6Erlend SundsdalBirkenes IL23.35+5.22
0Fredrik MyhreSkien OKdiskvalifisert

H 13

2 700 m, 39 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Nils TveiteÅs-NMBU Orientering24.55
2Topi LaaksoSuunta Jyväskylä25.49+0.54
3Birk Bell LysakerFana IL27.27+2.32
4Janis HutzliOL Regio Wil28.19+3.24
5Tobias Mikael EspedalNydalens SK28.30+3.35
6Jørgen Nøkleby MellingRingerike OL28.39+3.44
7Sondre YtterbøAsker Skiklubb29.42+4.47
8Ole Jakob FrankrigNydalens SK30.36+5.41
9Cornelius BjørkSandefjord OK30.50+5.55
10Eskil FrischknechtAlta OL31.08+6.13
11Ulrik HellenTIF Viking31.38+6.43
12Aksel MjelstadTIF Viking31.59+7.04
13Sondre Zahl HagenFossum IF33.50+8.55
14Jari SuterOLG Cordoba33.53+8.58
15Sven Bergset LangvikIL Veten34.30+9.35
16Olav LundKongsberg OL34.35+9.40
17Otso PajuojaEspoon Suunta35.06+10.11
18Gard FrostAlta OL35.07+10.12
19Antti SorsaEspoon Suunta35.32+10.37
20Olav BirkelandFossum IF35.38+10.43
21Henrik SturødNydalens SK36.02+11.07
22Einar EideByåsen IL36.48+11.53
23Henrik ReuschHeming Orientering38.58+14.03
24Henrik R HoltHedrum OL39.37+14.42
25Jakob TorgersenHalden SK40.59+16.04
26Ferdinand FremmingHeming Orientering41.13+16.18
27Kristoffer Kjenes HauglandVaregg Fleridrett41.27+16.32
28Tommi ViiloTampereen Pyrintö41.45+16.50
29Joakim Wilkens JernbergNydalens SK43.06+18.11
30Eirik ØvstedalNydalens SK43.37+18.42
31Tage RosenlundVaregg Fleridrett45.07+20.12
32Mikkel KatlaFossum IF48.11+23.16
33Sindre GisholtFossum IF48.52+23.57
34Marius BakkeFossum IF52.43+27.48
35Halvard KornmoPorsgrunn OL53.11+28.16
36Adam SkvorFossum IF1.00.49+35.54
37Oula PelkonenRastivarsat1.03.43+38.48
38Danila LaskinMoscow compass1.12.33+47.38
0Adam ConwayGuildford Orienteersdiskvalifisert

H 14

2 800 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK25.54
2Morten Örnhagen JørgensenOK Snab26.07+0.13
3Isak JonssonNydalens SK26.08+0.14
3Juuso ViskariHiidenkiertäjät26.09+0.15
5Lars Young VikNydalens SK26.45+0.51
6David RundeKristiansand OK27.13+1.19
7Vegard KittilsenFreidig28.14+2.20
8Manuele RenSeleTi28.22+2.28
9SørenThrane ØdumOK Øst Birkerød29.20+3.26
10Lars SandstadFreidig29.46+3.52
11Jo Even KolstadFreidig29.51+3.57
12Sindre Lysaker NorbomKonnerud IL30.17+4.23
13Fredrik Vehus SkjerveVerdal OK30.26+4.32
14Petter Liabakk EriksenByåsen IL31.39+5.45
15Elias BergsetIL Veten32.53+6.59
16Tomas MilanKOS Tesla Brno33.08+7.14
17Jakub MilanKOS Tesla Brno34.48+8.54
18Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering35.06+9.12
19Anders VestølVegårshei IL35.10+9.16
20Till HutzliOL Regio Wil36.30+10.36
21Jonas AkslandSandnes IL (Rogaland)37.04+11.10
22Kristian Fredrik ThomassenVaregg Fleridrett42.10+16.16
23Atle NilsenVegårshei IL43.40+17.46
24Tom Le CamCRCO44.26+18.32
25Andreas NysæterBergens TF45.35+19.41
26Karl Mathias WoldOK Horten46.17+20.23
27Martin DimitrovVALDI Sofia58.27+32.33
28Håvard SkriubakkenPorsgrunn OL1.00.08+34.14
29Jan PuchalskyUSK Praha1.00.51+34.57
30Per Anders EckdahlOK Horten1.06.25+40.31
0Mathias Kjærner-SembVaregg Fleridrettdiskvalifisert
0Martin NevlandÅlgård Orienteringdiskvalifisert

H 15

3 160 m, 51 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sander ArntzenAsker Skiklubb34.55
2Erik Hæstad BjørnstadFossum IF35.47+0.52
3Fredrik HamreforsVästerås SOK35.49+0.54
4Silas HutzliOL Regio Wil36.07+1.12
5Henrik Fredriksen AasAsker Skiklubb36.33+1.38
6Per Clemet WisløffAsker Skiklubb36.39+1.44
7Kristian RykkjeVaregg Fleridrett37.04+2.09
8Aslak HeimdalKonnerud IL37.17+2.22
9Boyan IvandjikovVALDI Sofia37.26+2.31
10Lasse LaaksoSuunta Jyväskylä37.46+2.51
11Vít MaresOK JISKRA NOVY BOR37.49+2.54
12Mats EidsmoFreidig39.05+4.10
13Stian RykkjeStord Orientering39.06+4.11
14Skjalg NysæterSkien OK39.10+4.15
15Audun Uglenes BerganNydalens SK39.17+4.22
16Trygve MyhrAsker Skiklubb39.57+5.02
17Niels Christian HellerudHalden SK40.08+5.13
18Lasse ViiloTampereen Pyrintö40.23+5.28
19Dan PavlovecOK JISKRA NOVY BOR40.54+5.59
20Oskar ArnevikRingerike OL41.06+6.11
21Joseph WrightMAROC41.57+7.02
22Audun Melby JacobsenLardal OL42.57+8.02
23Mathias RosenlundVaregg Fleridrett43.09+8.14
24Håkon SturødNydalens SK43.32+8.37
25Fabian Aebersoldol.biel.seeland43.57+9.02
26Peter GisholtFossum IF45.51+10.56
27Mikael RautioEspoon Suunta47.21+12.26
28Alexander Repstad StoremyrIL Hauken47.41+12.46
29Aleksi MutkaSuunta Jyväskylä48.18+13.23
30Petter Astrup ArnesenHeming Orientering48.21+13.26
31Trygve Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering48.27+13.32
32Thomas LaraiaOrienteering USA49.02+14.07
33Vegard LøvliAsker Skiklubb49.22+14.27
34Laurin ImhofOL Regio Wil49.55+15.00
35Olav Aasmundtveit HoffOL Tønsberg og omegn52.01+17.06
36Kristian Fredrik LynumFreidig52.42+17.47
37Marius AurebekkKristiansand OK53.42+18.47
38Jonas MyhreKristiansand OK54.47+19.52
39Lassi VaismaaSuunta Jyväskylä55.35+20.40
40Alexey BelyakovMoscow compass56.52+21.57
41Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular58.12+23.17
42Andreas RambergØstmarka OK59.45+24.50
43Grigoryi ShmelevMoscow compass1.01.51+26.56
44Even Andre ThorbjørnsenNotodden OL1.01.52+26.57
45David SvobodaFothills Wanderers Orienteerin1.02.06+27.11
46Kristian PyttenKristiansand OK1.03.44+28.49
47Sverre GrafferRingerike OL1.08.24+33.29
48Vegard Øverli BergKongsberg OL1.14.54+39.59
49Njaal Ellegaard MelbyVang OL1.32.38+57.43
0Sivert Åmodt AmundsenLardal OLdiskvalifisert
0Lasse Falck WeberCopenhagenOdiskvalifisert

H 16

3 490 m, 37 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kasper FosserHeming Orientering33.05
2Elias JonssonNydalens SK35.20+2.15
3Nicola BanfiSeleTi35.29+2.24
4Jørgen BaklidKonnerud IL36.30+3.25
5Lukas LilandNydalens SK37.25+4.20
6Sindre R HoltHedrum OL37.29+4.24
7Erling HjermstadFossum IF37.40+4.35
8Julian ImhofOL Regio Wil38.21+5.16
9Oscar JohanssonOK Dacke38.50+5.45
10Jørgen WulfsbergNydalens SK39.54+6.49
11Einar MelsomFossum IF40.04+6.59
12Linus OlhansÅs-NMBU Orientering40.17+7.12
13Styrk Hundseid KamsvågFossum IF42.32+9.27
14Håkon LundKongsberg OL42.35+9.30
15Leif BlakeYukon O Association42.46+9.41
16Sebastian DalandKristiansand OK43.41+10.36
17Michal Bo¿ánekUSK Prague43.45+10.40
18Vili MähönenTampereen Pyrintö44.04+10.59
19Øyvind HjermstadFossum IF44.18+11.13
20Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF45.50+12.45
21Siro CorsiSeleTi46.05+13.00
22Lauri HeinaroEspoon Suunta46.27+13.22
23Mathias HermstadFreidig47.13+14.08
24Einar EkelandOddersjaa SSK48.42+15.37
25Ruairi LongAJAX49.11+16.06
26Knut KyrkjebøTIF Viking50.00+16.55
27Håkon Thunshelle ØvstedalNydalens SK52.20+19.15
28Marius Ekrem FinstadBodø og Omegn IF Orientering1.00.59+27.54
29Syver Røhnebæk KongsrudModum OL1.06.03+32.58
30Lucas FalardiSCOM Mendrisio1.06.49+33.44
31Martin Andresen SkotteFossum IF1.21.37+48.32
32Ota SkvorFossum IF1.23.04+49.59
33Henrik BertelsenPorsgrunn OL1.30.04+56.59
0Elia ToscanelliSeleTidiskvalifisert
0Joar OldernesLillomarka OLdiskvalifisert
0Axel GranqvistOK Ravinendiskvalifisert
0Øystein Rønning StrandNydalens SKdiskvalifisert

H 13-16C

2 520 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gard Årøen LykkeEmblem IL25.08
2Erik MårtenssonModum OL26.29+1.21
3Jakob Schia LøeNotodden OL30.53+5.45
4Henrik NærestadIF Trauma33.29+8.21
5Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubb33.58+8.50
6Eilev KvaaleAsker Skiklubb35.41+10.33
7Brostrup LandstadSandnes IL (Rogaland)39.40+14.32
8Ondrej KodejsUSK Praha41.16+16.08
9Marius Sæther MydlandHedrum OL48.26+23.18
10Hans Jacob BamleOK Skeidi59.43+34.35
11Preben Bransdsberg StormyrEgersund OK1.00.18+35.10
12Halvor HoveIdrettslaget Dyre Vaa1.11.40+46.32

H 13-16N

2 390 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kristian PollandOK Skeidi28.59
2Øyvind TelstøEtnedal IL38.40+9.41
3Martin KindemGimle IF43.12+14.13

H 15-16B

2 720 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard HjermstadFossum IF31.49
2Magnus GjerstadOsterøy IL34.31+2.42
3Hallvard AuglandVoss IL42.50+11.01
4Kaspar AuglandVoss IL44.02+12.13
5Nikolai NordhaugKonnerud IL49.08+17.19
6Ingvald KristensenOdda OL1.01.58+30.09

H 17-B

2 720 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Georg GittmaierHSV Ried41.41
2Ove KjetsåOtra IL45.27+3.46
3Odin LingaIL Gular45.28+3.47
4Erling Dahl BorkamoNotodden OL45.59+4.18
5Erling Bell LysakerFana IL48.48+7.07
6Espen JernbergNydalens SK49.01+7.20
7Trond Ivar FossaasGimle IF49.59+8.18
8Magne AasAsker Skiklubb51.41+10.00
8Knut LangeggenKongsberg OL51.41+10.00
10Lars Kristian EidsheimAskøy OL51.50+10.09
11Erik HøivoldKongsberg OL52.02+10.21
12Jarle RogndokkenFet OL52.08+10.27
13Olav HellandEgersund OK57.06+15.25
14Kurt KleppaÅlgård Orientering1.01.31+19.50
15Per Anders YtterbøAsker Skiklubb1.05.24+23.43
16Per-Gunnar MustadOK Skeidi1.06.00+24.19
17Bjørn BataldenFana IL1.09.00+27.19
18Bjørn A FriestadKristiansand OK1.12.09+30.28
19Ole Petter RuudOK Horten1.20.07+38.26
20Bjørnar AlmelandFana IL1.22.02+40.21
0Lars Andreas EenVoss ILdiskvalifisert

H 17-C

2 640 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Geir Egil NorbomKonnerud IL26.24
2Yngve RøeNydalens SK32.24+6.00
3Roger ØstvoldHeming Orientering34.21+7.57
4Tore LidTIF Viking37.17+10.53
5Lars Henrik LundKongsberg OL43.28+17.04
6John Kristian Repstad StoremyrIL Hauken46.41+20.17
7Hans Gøran BjørkSandefjord OK50.06+23.42
8Kjell AndresenFossum IF1.09.00+42.36

H 17-18

3 910 m, 81 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håkon Raadal BjørloHalden SK22.12
2Håvard EidsmoFreidig23.21+1.09
3Eirik Langedal BreivikNydalens SK23.56+1.44
4Sturla FrydenlundSturla, IF24.16+2.04
5Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK24.30+2.18
6Martin Borge HeirFossum IF24.57+2.45
7Knut AasheimOppsal Orientering24.59+2.47
8Timo SuterOLG Cordoba25.01+2.49
9Anders HagaRaumar Orientering25.03+2.51
10Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb25.08+2.56
11Tobias KristensenLarvik OK25.24+3.12
12Aleksi SorsaEspoon Suunta25.35+3.23
13Lari PernuEspoon Suunta25.36+3.24
14Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering25.56+3.44
15Erlend Kvittum NytrøenTynset IF26.08+3.56
16Ole Jakob OlsrødStokke IL26.14+4.02
17Olav Milian Schmitt GranHalden SK26.31+4.19
18Peter NordbrødenHalden SK26.34+4.22
19Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK26.39+4.27
20Erlend Nilsen SandnesEmblem IL26.42+4.30
21Tarjei HoloFossum IF26.45+4.33
22Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn26.47+4.35
23Trygve Kristoffer LøvliHalden SK26.50+4.38
24Håkon Østraat SævareidHalden SK27.00+4.48
25Thomas WilsonCLYDE27.11+4.59
26Eivind Øfsthus GravirAsker Skiklubb27.23+5.11
27Cyril BucherOLV Hindelbank27.40+5.28
28Håvard Landro SvingheimKonnerud IL28.02+5.50
29Kristian Nilsen SandnesEmblem IL28.07+5.55
30Johannes Bakke AashamarKristiansand OK28.12+6.00
31Anders Krona HaflanOL Tønsberg og omegn28.31+6.19
32Ivar Jevne ArnesenHamar OK28.37+6.25
33Olav Andreas RemmenOL Trollelg28.41+6.29
34Taavi MustajokiTampereen Pyrintö28.45+6.33
35Einar LundKongsberg OL28.46+6.34
36Magnus WølnebergIL Tyrving28.58+6.46
36Torkel ReinhartsenKristiansand OK28.58+6.46
38Sverre Bang StøengHamar OK29.00+6.48
39Hallvard Arntzen FossSandefjord OK29.01+6.49
40Adrian OpheimFreidig29.16+7.04
41Trygve HeggedalKongsberg OL29.29+7.17
41Petter Vangen LunåsmoTynset IF29.29+7.17
43Jørgen VisterIndre Østfold OK29.39+7.27
44Ole Martin EdstrømOppsal Orientering29.44+7.32
45Amund Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering29.50+7.38
46Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett30.12+8.00
47Alvar PalmenEspoon Suunta30.23+8.11
48Ole FlaattenOK Skeidi30.30+8.18
49Kjetil MølnvikFreidig30.37+8.25
50Kim-Andrè Kjenes HauglandVaregg Fleridrett30.43+8.31
51Jørgen Kjos BarkenæsFet OL30.50+8.38
52Ola Løvald BråtenAsker Skiklubb31.09+8.57
53Oreste GarbaniSeleTi31.14+9.02
54Henrik HamreforsVästerås SOK31.19+9.07
55Kristian NyhusKristiansand OK31.26+9.14
56Laurits MøllerSilkeborg OK31.33+9.21
57Anton ForsbergLånghundra IF32.45+10.33
58Juha RauhalaEspoon Suunta33.31+11.19
59Marius PyttenKristiansand OK33.36+11.24
60Vetle Elias LynnebakkenKristiansand OK34.10+11.58
61Sander Hildebrand RogndokkenFet OL34.42+12.30
62Martino BerettaSeleTi35.53+13.41
63Simen Åmodt AmundsenLardal OL36.55+14.43
64Olle AnderssonTullinge SK36.56+14.44
65Herman Aarstrand KirsteSkien OK37.03+14.51
66Mathias GløersenOL Tønsberg og omegn38.36+16.24
67Miika VehmasEspoon Suunta39.33+17.21
68Simon NysæterSkien OK40.13+18.01
69Henrik Chr. HirschIF Trauma40.26+18.14
70James CrosbyAuckland Orienteering Club41.46+19.34
71Jostein TandbergNydalens SK45.54+23.42
72Jakub MoravecSK Kamenice46.11+23.59
73Bjørnar LøvliAsker Skiklubb46.50+24.38
74Fredrik PollandOK Skeidi46.57+24.45
75Sigurd RønningModum OL49.53+27.41
76Ove HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)53.20+31.08
77Peter Martinus Freyborg UranGimle IF56.59+34.47
0Tomas GrahamOttawa Orienteeringdiskvalifisert
0Kristoffer LisetOL Trollodiskvalifisert
0John RundeKristiansand OKdiskvalifisert
0Pål SponeModum OLbrutt

H 17-20AK

2 790 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sander ArnevikRingerike OL44.02
2Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OL49.39+5.37
3Håkon EideOK Sør52.26+8.24
4Vegard BendiktsenKonnerud IL1.24.03+40.01

H 19-20

4 080 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard Jarvis WestergårdVaregg Fleridrett24.26
2Elias T. MølnvikFossum IF25.06+0.40
3Gaute FriestadKristiansand OK25.17+0.51
4Matias Hodne HanischKristiansand OK25.37+1.11
4Eivind HøydalNydalens SK25.36+1.10
6Are Smeland NygårdseterVegårshei IL26.11+1.45
7Håvard IrgensFossum IF26.19+1.53
8Vegard Rønning HuberHamar OK26.29+2.03
9Olai Stensland LillevoldFossum IF26.54+2.28
10Oskar StørmerFossum IF27.05+2.39
11Samuel HedlundLånghundra IF27.13+2.47
12Dag BlandkjennKristiansand OK27.33+3.07
13Simen BordalFossum IF27.35+3.09
14Jonas RessemFrol IL27.36+3.10
15Ola JordheimHemsedal IL27.54+3.28
16Vetle ChristiansenRaumar Orientering28.17+3.51
17Sebastian BaumannOLC Kapreolo28.17+3.51
18Jon NilsenKristiansand OK28.18+3.52
19Elias WiklundNydalens SK28.21+3.55
20Vegard RessemFrol IL28.22+3.56
21Magne JutulstadNTNUI28.41+4.15
22Erik Olsvik DengerudNydalens SK29.01+4.35
23Henrik UpsalKristiansand OK29.06+4.40
24Sigurd MelsomFossum IF30.30+6.04
25Malthe GaarsdalHalden SK30.42+6.16
26Øyvind WiggenByåsen IL31.00+6.34
27Lars TreekremHeming Orientering35.20+10.54
28Andreas AlvemNTNUI35.26+11.00
29Aksel MadslienNydalens SK36.20+11.54
30Matthias LeibundgutOLV Hindelbank36.32+12.06
0Kristian GræsliHamar OKdiskvalifisert

H 21-

5 030 m, 79 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard DanielsenKristiansand OK48.17
2Ivar LundanesEmblem IL48.38+0.21
3Matthias MerzOLG Rymenzburg48.48+0.31
4Matt OgdenOK Linné49.07+0.50
5Eirik Kamstrup HovindNTNUI49.32+1.15
6Paul SirumFrol IL49.44+1.27
7Isak BergsetNTNUI50.40+2.23
8Per CarlborgLinköpings OK50.46+2.29
9Matthias NiggliOK Tisaren50.48+2.31
10Knut Sveinung RekaaFreidig50.53+2.36
11Jan SchmidOL Trollelg51.13+2.56
12Trond Einar Moen PedersliOL Trollelg51.16+2.59
13Antonio Martínez PérezHalden SK51.33+3.16
14Damien RenardKongsberg OL51.43+3.26
15Thomas NipenNydalens SK52.08+3.51
16Eirik Martens SvensenKristiansand OK52.29+4.12
17Rasmus Rørholt TheisenNTNUI52.35+4.18
18Roope KoskinenHiisirasti54.40+6.23
19Tristan BloemenCO Liege55.02+6.45
20Martin JanataUSK Praha55.19+7.02
21Øystein PettersenNydalens SK55.29+7.12
22Mats NordbrødenJärla Orientering55.31+7.14
23Bjørn HaavengenKongsberg OL55.35+7.18
24Anton SundgrenLånghundra IF55.38+7.21
25Carl Henrik BjørsethOL Tønsberg og omegn55.45+7.28
26Bjørn LundanesNTNUI56.12+7.55
27Olav VestølNTNUI56.28+8.11
28Dag Steinar RagvinBø OL56.56+8.39
29LukᚠKettnerSK Kamenice57.23+9.06
30Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering57.24+9.07
31Hans Aleksander ØsthagenByåsen IL57.27+9.10
32Hirokazu Osakitortoise58.07+9.50
33Robin PousetteLånghundra IF58.16+9.59
34Dubach Michaelol norska58.24+10.07
35Silvio VassalliASCO Lugano58.51+10.34
36Morten Nilstad PettersenIL Tyrving58.55+10.38
37Einar TommelstadNydalens SK59.18+11.01
38Ben MitchellSugar Loaf OK59.28+11.11
39Jan Andreas EdstrømNTNUI1.00.49+12.32
40Mikael NilssonSnättringe SK1.01.26+13.09
41Mathias BirrerOLV Baselland/Herzogenbuchsee1.02.24+14.07
42Térence RisseNydalens SK1.03.12+14.55
43Jakob Kalvig SkoganNTNUI1.03.17+15.00
44Anders HöijeGöteborg Majorna OK1.03.44+15.27
45Ola Magnus LaugalandÅlgård Orientering1.04.17+16.00
46Cillin CorbettCork O1.04.29+16.12
47Tommy SchmidOL Trollelg1.04.48+16.31
48Fredrik KarlssonGöteborg Majorna OK1.05.02+16.45
49Mathias BenjaminsenLillomarka OL1.05.31+17.14
50Pål SkogedalAsker Skiklubb1.06.02+17.45
51Jan MøllerDansk militære landshold1.06.48+18.31
52Johan ErikssonLinköpings OK1.06.49+18.32
53Eivind Romberg KvaaleBø OL1.07.16+18.59
54Sondre Ruud BråtenNydalens SK1.07.37+19.20
55Øyvind HelgerudHalden SK1.08.40+20.23
56Henrik Drange RuudRøyken OL1.09.10+20.53
57Øivind Thorvald Due TrierNydalens SK1.10.05+21.48
58Erling GrammeltvedtOK Skeidi1.10.47+22.30
59Beat HubmannOL Regio Wil1.11.08+22.51
60Kenneth MydlandEgersund OK1.11.53+23.36
61Gianni GuglielmettiSeleTi1.12.15+23.58
62Jes Mose JensenDansk militære landshold1.12.40+24.23
63Sturla StokkelandÅlgård Orientering1.13.26+25.09
64Robert FredriksenNotodden OL1.18.23+30.06
65Andreas Mikkelsen JensenDansk militære landshold1.19.10+30.53
66Njål Helge VølstadÅlgård Orientering1.19.17+31.00
67Maerkovich EvgenyTechnion-Carmel1.19.52+31.35
68Martin MottetCRCO1.20.11+31.54
69Åsmund HasaasOK Skeidi1.25.53+37.36
70Lars Steinar HefreBø OL1.29.27+41.10
71Ivar SeierstadIL GeoForm1.38.57+50.40
72Dieter WolfDavos Clavadel1.39.05+50.48
73Hans-Petter EikedalenPorsgrunn OL1.43.31+55.14
74Hans Kresten LarsenDansk militære landshold1.43.55+55.38
75Jeppe AndersenDansk militære landshold2.52.06+2.03.49
0Halvor SaunesNydalens SKdiskvalifisert
0Kyongsa RiNydalens SKdiskvalifisert
0Vit BravenyKristiansand OKdiskvalifisert
0Simen A BjøringsøyNydalens SKdiskvalifisert

H 21-AK

3 470 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Emil WingstedtHalden SK35.56
2Christian BøenKristiansand OK37.14+1.18
3Jonas Sommerstad JuveliKonnerud IL38.26+2.30
4Magnus Aarhus KinnPorsgrunn OL40.54+4.58
5Såmund BotnenBø OL41.35+5.39
6Runar Torpe LienPorsgrunn OL41.54+5.58
7Rune RystadNydalens SK42.05+6.09
8Siggen YtrehusBø OL43.57+8.01
9Wouter HusKempische oriëntatielopers44.31+8.35
10Eskil Sande GullordRaumar Orientering46.57+11.01
11Sigve BotnenBø OL47.29+11.33
12Colin SmithSYO51.08+15.12
13Sindre Løver HovdenStord Orientering51.45+15.49
14Halvor SteinsholtÅs-NMBU Orientering51.57+16.01
15Øystein BotnenBø OL51.58+16.02
16Kristian Hellgren HoltbergetIdrettslaget Dyre Vaa53.10+17.14
17Donatas KontautasOK Moss53.34+17.38
18Thomas FuruheimIFK Lidingö SOK55.07+19.11
19Yann SchlegelOLG Regio Olten57.14+21.18
20Magnus JohnssonIK Grane Arendal Orientering1.00.35+24.39
21Demian GanderDavos Clavadel1.00.56+25.00
22Henrik MårtenssonModum OL1.02.00+26.04
23Helge TillingsøeCopenhagenO1.05.24+29.28
24Thomas GittmaierHSV Ried1.06.16+30.20
25Matteo FerrariSCOM Mendrisio1.09.01+33.05
26Magnus NygaardNTNUI1.09.33+33.37
27Brage Løver HovdenStord Orientering1.12.48+36.52
28Jone SæbbøStavanger Orienteringsklubb1.19.08+43.12
29Jostein UtstumoIK Grane Arendal Orientering1.49.21+1.13.25
0Kristian BråtenVoss ILdiskvalifisert
0Sindre LøvliOL Trollodiskvalifisert
0Marius Thrane ØdumIFK Göteborgdiskvalifisert

H 35-

3 960 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tero KopraOriveden Ponnistus56.28
2Anders SkjesetVang OL1.00.28+4.00
3Teodor TodorovVALDI Sofia1.02.31+6.03
4Ramón García-Catalán SimónImperdible1.03.51+7.23
5Erik S MolenaarModum OL1.04.26+7.58
6Kim RichterSandnes IL (Rogaland)1.06.26+9.58
7Svein SundeSøgne og Songdalen OK1.06.28+10.00
8Tord Erik SkyrudFossum IF1.16.38+20.10
9Lars BergerudIL Tyrving1.52.19+55.51

H 35-AK

3 470 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Frode NysæterSkien OK41.37
2Sturle FurlandSandefjord OK47.38+6.01
3Jon SolbergBø OL50.01+8.24
4Asgeir FremstadLarvik OK51.37+10.00
5Trond DøskelandFana IL54.36+12.59
6DanEgil LjådalIL Hauken56.48+15.11
7Pål WinbergOK Skeidi58.28+16.51
8Per-Jacob ØlstadFet OL59.59+18.22
9Lars Ole ThunoldPorsgrunn OL1.02.19+20.42
10Jan Erik TinderholtOK Skeidi1.05.26+23.49
11Arild FlatenVegårshei IL1.05.47+24.10
12Kjell Ove BergsetIL Veten1.06.09+24.32
13Erik Utne VieHaugesund IL Orientering1.09.10+27.33
14Espen Ekholt BergKongsberg OL1.15.15+33.38
15Zdenek KodejsUSK Praha1.15.56+34.19
16Jørn BerganVegårshei IL1.18.52+37.15
17Frode SørensenIK Grane Arendal Orientering1.23.55+42.18

H 35-C

2 640 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rune DjuveHøydalsmo IL34.12
2Jakub PuchalskyUSK Praha37.44+3.32
3Sten Øivind BjerkeLarvik OK43.03+8.51
4Peter Preben PrebensenSkien OK47.47+13.35
5Jiri AugustaUSK Praha48.41+14.29
5Morten EngebretsenRaumar Orientering48.42+14.30
7Finn ArvesenIL Hauken54.00+19.48
8Jan EideOK Sør57.54+23.42
9Trond CeebergAndebu IL58.23+24.11

H 40-

3 960 m, 44 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Simo MartomaaKalevan rasti47.06
2Pål KittilsenFreidig47.27+0.21
3Jouni MähönenTampereen Pyrintö47.46+0.40
4Gisle NysæterSkien OK49.44+2.38
5David LøverModum OL49.55+2.49
6Eric PerrinNature Orientation Saint Etienne50.13+3.07
7Brian MaySage Orienteering and Rogainin51.32+4.26
8Harald BakkeFossum IF53.33+6.27
9Espen RøsteKongsberg OL54.08+7.02
10Torgeir NevlandÅlgård Orientering54.31+7.25
11Håvard TelstøEtnedal IL54.54+7.48
12Lars Sigve OftedalÅlgård Orientering55.18+8.12
12Thomas FrostAlta OL55.18+8.12
14Vegard HansenOL Trollelg55.22+8.16
15Christian FrøydSogndal IL55.43+8.37
16Gunnar VatnFrol IL56.17+9.11
17Runar HafskjoldNydalens SK56.24+9.18
18Knut AaldeNydalens SK56.46+9.40
19Lars Jøran SundsdalBirkenes IL57.07+10.01
20Kenneth WesterheimStord Orientering57.36+10.30
21Steinar LandeBø OL57.45+10.39
22Tor Gunnar AkslandSandnes IL (Rogaland)57.53+10.47
23Jon Magne SvendsbøeVikebygd IL58.12+11.06
24Tor BrennaNittedal OL1.00.27+13.21
25Didi LüscherOLK Argus1.02.37+15.31
26Bjørn HaugeFet OL1.03.00+15.54
27Kestutis JokubauskisOK Telsiai1.03.08+16.02
28Ulrik ThistedKristiansand OK1.04.31+17.25
29Pål Christian IngierdBækkelagets SK1.05.00+17.54
30Håvard NilsenVegårshei IL1.05.24+18.18
31Pål ThomassenVaregg Fleridrett1.05.55+18.49
32Knut Jostein SætnanFossum IF1.06.18+19.12
33Hallvard KorenOK Moss1.06.50+19.44
34Daniel LeibundgutOLV Hindelbank1.06.58+19.52
35Petr BaldrianUSK Praga1.08.38+21.32
36Jyri MyllymäkiVetelin Urheilijat1.10.33+23.27
37Kjetil EckdahlOK Horten1.12.08+25.02
38Christian SchneebeliOLV Hindelbank1.15.06+28.00
39Vaclav ZakourilUSK Praha1.15.59+28.53
40Jon-Kåre HansenTIF Viking1.16.57+29.51
41Jyri MustajokiTampereen Pyrintö1.17.36+30.30
42Trond EvensenOL Tønsberg og omegn1.30.25+43.19
43Nils Karsten CeebergAndebu IL2.07.35+1.20.29
0Knut LandstadNydalens SKdiskvalifisert

H 45-

3 840 m, 96 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Johan IvarssonFreidig39.11
2Kjetil BjørloHalden SK40.51+1.40
3Leif StørmerFossum IF41.28+2.17
4Per Arne AadlandSamnanger IL42.57+3.46
5Tomas EidsmoFreidig43.22+4.11
6Magnus LandstadSandnes IL (Rogaland)43.39+4.28
7Sten Åge NygårdseterVegårshei IL43.53+4.42
8Sveinung RykkjeStord Orientering43.57+4.46
9Flemming JørgensenOK Snab43.57+4.46
10Bjørnar LynumFreidig45.30+6.19
11Einar MartinsenVikebygd IL45.52+6.41
12Ronny RykkjeVaregg Fleridrett45.53+6.42
13Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering46.07+6.56
14Helge GisholtOK Skeidi46.11+7.00
15Jukka ViskariHiidenkiertäjät46.16+7.05
16Tuomo HaanpääTampereen Pyrintö46.37+7.26
17Andreas SylteFreidig46.43+7.32
18Lars-Inge ArnevikRingerike OL47.17+8.06
19Yannick BeauvirCRCO47.23+8.12
20Trond GjelstadSandefjord OK47.29+8.18
21Lars EnerhaugenModum OL47.31+8.20
22Christoph HutzliOL Regio Wil47.42+8.31
23Svein NygårdLillomarka OL47.48+8.37
24Eivind LandeEidskog OL47.51+8.40
25Jon Iver BakkenNydalens SK48.14+9.03
26Christian MittelholzerOLK Fricktal48.25+9.14 Last ned GPS-spor i gpx-format
27Tommy JauhojärviAsker Skiklubb48.33+9.22
28Tore NymarkAskøy OL48.48+9.37
29Syver LøkenKongsberg OL48.49+9.38
30Øyvind FlaattenOK Skeidi49.05+9.54
31Jan Harald BakkejordIL Gular49.28+10.17
32Gjermund GravirAsker Skiklubb49.32+10.21
33Sven Arne GylterudFossum IF50.24+11.13
34Ivar MølnvikFossum IF51.03+11.52
35Geir Henrik HirschIF Trauma51.11+12.00
36Martin SkvorFossum IF51.16+12.05
37Tor Ivar ChristiansenOL Tønsberg og omegn51.47+12.36
38Jon Terje EkelandOddersjaa SSK51.50+12.39
39Per Øivind EgerKongsberg OL51.56+12.45
40Kjetil SteenFossum IF52.21+13.10
40Bjørn Idar SætranIF Trauma52.21+13.10
42Gunnar Engen VikNydalens SK52.30+13.19
43Bjart Are HellenTIF Viking52.58+13.47
44Jørn MyrlandNotodden OL53.29+14.18
45Arne NåtedalOL Trollo53.51+14.40
46Kari JussilaTampereen Pyrintö54.10+14.59
47Bjørnar OlsrødStokke IL54.12+15.01
48Per Henning BjervaÅs-NMBU Orientering54.17+15.06
49Ilkka LaaksoSuunta Jyväskylä54.21+15.10
50Lars BaklidKonnerud IL54.28+15.17
51Otto Richard EideByåsen IL54.37+15.26
52Roar ReitenEmblem IL55.10+15.59
52Res Dubachol norska55.10+15.59
54Bjørn-Willy ArntzenLierbygda OL55.14+16.03
54Helge NysæterBergens TF55.13+16.02
56Arild H ClausenFreidig55.23+16.12
57Espen LisetOL Trollo55.31+16.20
58Raphaël Le CamCRCO56.28+17.17
59Andreas GroteOLC SKOG Fribourg56.49+17.38
60Per Olav GulbrandsenLarvik OK56.58+17.47
61Petr Bo¿ánekUSK Prague57.02+17.51
62Bjørn Axel GranHalden SK57.26+18.15
63Bjørn PollandOK Skeidi57.26+18.15
64Martin OkleOLK Piz Hasi57.57+18.46
65Henrik PalmenEspoon Suunta58.31+19.20
66Henning MartinsenFredrikstad SK59.34+20.23
67Einar GisholtFossum IF1.01.49+22.38
68Tom KristensenLarvik OK1.01.57+22.46
69Arne Håkon JørgensenSandefjord OK1.02.03+22.52
70Ulrik StaugaardFIF Hillerød Orientering1.02.31+23.20
71Are SkindloIF Trauma1.03.29+24.18
72Christian ReuschHeming Orientering1.04.10+24.59
73Helge RosenlundVaregg Fleridrett1.05.58+26.47
74Knut Ivar JohansenSandefjord OK1.06.07+26.56
75Stig MellingRingerike OL1.06.25+27.14
76Nils BerganNydalens SK1.06.53+27.42
77Christophe RauturierGuyancourt Orientation 781.06.53+27.42
78Kjetil EspedalNydalens SK1.08.37+29.26
79Jon Erik KvarmeRøyken OL1.09.23+30.12
80Øystein WiggenByåsen IL1.09.39+30.28
81Ian RingheimOL Trollo1.09.47+30.36 Last ned GPS-spor i gpx-format
82Leif Arne SkeiFreidig1.10.32+31.21
83Tor OlsenIF Trauma1.10.45+31.34
84Torkel IrgensBodø og Omegn IF Orientering1.12.13+33.02
85Espen TynnølLillehammer OK1.15.25+36.14
86Roland GüdelOLG Murten1.16.23+37.12
87Børge PedersenNydalens SK1.20.11+41.00
88Gernot DoppelhoferVaregg Fleridrett1.24.27+45.16
89Dag LarsenIdrettslaget Dyre Vaa1.26.23+47.12
90Roar MyhreKristiansand OK1.27.00+47.49
91Ole Edvard HjortlandLarvik OK1.27.15+48.04
92Inge HaugeHisøy OK1.51.11+1.12.00
0Hans Otto ØverbyKongsberg OLdiskvalifisert
0Arild AndresenFossum IFdiskvalifisert
0Stein H. HagenFossum IFdiskvalifisert
0Kilian ImhofOL Regio Wildiskvalifisert

H 45-AK

2 790 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Dirk GoossensTrol38.35
2Svein Terje KolstadFreidig40.18+1.43
3Markku KytäjäHiidenkiertäjät41.32+2.57
4Roar MathisenOL Tønsberg og omegn42.23+3.48
5Thorbjørn VærpKristiansand OK43.27+4.52
6Andreas HuberHamar OK43.35+5.00
7Boye Dirro BøhlerengenOppsal Orientering44.09+5.34
8Torstein KvaaleAsker Skiklubb45.00+6.25
9Olav HasaasFossum IF45.33+6.58
10Vegard HaldenNydalens SK47.39+9.04
11Roar PedersenOppsal Orientering49.34+10.59
12Bjørn Richard KirsteSkien OK52.08+13.33
13Bjørn BaklidKonnerud IL52.52+14.17
14Alessandro BerettaSeleTi52.59+14.24
15Jørn Roar BamleOK Skeidi55.42+17.07
16Dag WangLillomarka OL56.07+17.32
17Trond FossSandefjord OK59.51+21.16
18Stig DahleMolde og Omegn IF1.02.42+24.07
19Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering1.08.12+29.37
20Ketil NummedalFana IL1.10.39+32.04
21Vesa PajuojaEspoon Suunta1.14.20+35.45
22Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orientering1.15.24+36.49
23Martin FrischknechtAlta OL1.15.52+37.17
24Dennis ØbroCopenhagenO1.21.58+43.23
25John Henrik WollanFana IL1.22.44+44.09
0Yngve MobråthenBotne SKbrutt

H 50-

3 740 m, 87 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Arild AasheimGanddal IL39.41
2Øystein HoloFossum IF41.05+1.24
3Nils Petter FremmingHeming Orientering42.59+3.18
4Svein-Erik SøgårdKongsberg OL44.15+4.34
5Arne BujordetKristiansand OK45.10+5.29
6Jim OlaussenHalden SK45.17+5.36
7Tore JuvikIL Gular45.23+5.42
8Bjørnar GammelsæterKolbotn og Skimt OL45.24+5.43
9Per Olav NærestadIF Trauma45.45+6.04
10Nik SuterOLG Cordoba46.09+6.28
11Einar LunøeNydalens SK46.17+6.36
12Colin McIntyreOK Tyr46.31+6.50
13Rasmus ØdumOK Øst Birkerød46.49+7.08
14Stein Arne OlsenStavanger Orienteringsklubb47.10+7.29
15Martin MaresOK JISKRA NOVY BOR47.59+8.18
16Lukas JenzerOLG Huttwil48.07+8.26
16Vidar SkjerveVerdal OK48.08+8.27
18Hans MelinGöteborg Majorna OK48.09+8.28
19Gunnar TengeÅs-NMBU Orientering48.13+8.32
20Knut AasRingerike OL48.41+9.00
21Tim Falck WeberCopenhagenO48.52+9.11
22Petter LøeNotodden OL48.57+9.16
23Roberto TettamantiSCOM Mendrisio49.03+9.22
24Terje DengerudNydalens SK49.06+9.25
25Kjetil WirakStavanger Orienteringsklubb49.08+9.27
26Jan-Einar ØvremoÅlgård Orientering50.05+10.24
27Jan Petter HansenIL Gular50.40+10.59
28Kim Farnes HansenLierbygda OL50.57+11.16
29Anders BergsetIL Veten51.03+11.22
30Sturla SætherFreidig51.27+11.46
31Geir BråtenVegårshei IL51.29+11.48
32Johan LundeIL Koll51.39+11.58
33Eivind HoffIL Tyrving52.20+12.39
34Leif Kåre BessebergEiker OL52.26+12.45
35Jens HansenTisvilde Hegn OK52.36+12.55
36Mark AeglerOL Regio Wil52.55+13.14
37Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett52.58+13.17
38Tore KolstadMo OK53.12+13.31
39Tom HollowellOK Tyr53.19+13.38
40Geza MolnarMariefors Skidklubb53.52+14.11
41Rune MalmeiSandnes IL (Rogaland)53.53+14.12
42Pål AuglandVoss IL54.13+14.32
43Sturle OmdalSandnes IL (Rogaland)54.30+14.49
44Brian GrahamOttawa Orienteering54.44+15.03
45Knut HagenByåsen IL55.08+15.27
46Ole Petter VestølVegårshei IL55.50+16.09
47Lasse ArnesenHeming Orientering56.08+16.27
48Helge Tiger HauglandVaregg Fleridrett56.35+16.54
49Bjørn Henning GrandalIL Tyrving56.46+17.05
50Frode KamsvågIL Tyrving56.48+17.07
51Jörg BaumannOLC Kapreolo57.46+18.05
52Jarl ØvstedalNydalens SK59.15+19.34
53Stephen WilsonCLYDE59.33+19.52
54Haakon ArnesenByåsen IL59.41+20.00
55Ole TørnqvistFana IL1.00.14+20.33
56Martin FinstadBodø og Omegn IF Orientering1.00.16+20.35
57Christian Aebersoldol.biel.seeland1.00.51+21.10
58Theophil BucherOLV Hindelbank1.01.49+22.08
59John RobertsonHutt valley1.02.49+23.08
60Martin TichySJH Jind¿ich¿v Hradec1.03.00+23.19
61Ulf HamreforsVästerås SOK1.03.40+23.59
62Øyvind HelmersenFet OL1.04.56+25.15
62Terje BråtenRaumar Orientering1.04.56+25.15
64Kjeld ArildsenOK Vendelboerne1.06.29+26.48
65Sven OhrvikKonnerud IL1.07.33+27.52
66Atle Toft AlmelandFana IL1.07.58+28.17
67Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL1.08.35+28.54
68Jouni MutkaSuunta Jyväskylä1.08.56+29.15
69Jan KaplanOK Lokomotiva Pardubice1.09.09+29.28
70Roar ByeModum OL1.09.38+29.57
71Bjørn Victor LarsenKongsberg OL1.09.54+30.13
72Petr PavlovecOK JISKRA NOVY BOR1.10.08+30.27
73Kaj MaagSøllerød OK1.11.47+32.06
74Ivar BergsetIL Veten1.13.38+33.57
75Roy BirkelandSøgne og Songdalen OK1.15.03+35.22
76Ole Petter HaugenNydalens SK1.15.25+35.44
77Peter DirksenSauda Orienteringsklubb1.16.11+36.30
78Markus ZbindenOLG St. Gallen/Appenzell1.16.27+36.46
79Phil ConwayGuildford Orienteers1.18.47+39.06
80Svein Helge HøydalNydalens SK1.21.58+42.17
81Anker MøllerSilkeborg OK1.22.18+42.37
82Andy HemstedHOC1.22.19+42.38
83Bjørn BendiktsenKonnerud IL1.25.13+45.32
84David Jaffemelbourne forest racers1.33.54+54.13
85Ulrik IllumSøllerød OK1.35.42+56.01
86Are NjåsteinIL Tyrving1.36.07+56.26
87Johannes GjerstadOsterøy IL1.38.33+58.52

H 55-

3 710 m, 54 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr41.56
2Sören JonssonNydalens SK42.00+0.04
3Jørgen MårtenssonModum OL42.07+0.11
4Arne JohannesenIL Gular43.43+1.47
5Nils HæstadFossum IF44.55+2.59
6Jan BlandkjennKristiansand OK45.05+3.09
7Terje Wiig MathisenNydalens SK45.40+3.44
8Keijo ViiloTampereen Pyrintö45.50+3.54
9Håvard SteinsholtÅs-NMBU Orientering48.06+6.10
10Jack BjørnsenKristiansand OK48.52+6.56
10Knut BjørkeloKolbotn og Skimt OL48.52+6.56
12Trond Svanøe-HafstadSteinkjer OK48.53+6.57
13Brian CorbettCork O49.01+7.05
14Lars HjermstadFossum IF49.13+7.17
15Egil Wickstrand IversenHeming Orientering49.40+7.44
16Göran NilssonSnättringe SK49.46+7.50
17Geir OwrenFreidig50.59+9.03
18Arvid MydlandEgersund OK51.03+9.07
19Lars-Erik FiskumIL Tyrving52.26+10.30
20Kristen RibeSøgne og Songdalen OK52.57+11.01
21Geir O. RønningNydalens SK53.35+11.39
22Inge GlittumOK Skeidi54.47+12.51
23Rune KittelsenKristiansand OK55.21+13.25
24Rein RooniOK Orvand55.43+13.47
25Antonin ProchazkaKOB Dobrichovice56.00+14.04
26Morten KarlsenMåren OK56.54+14.58
27Torgeir StrandFana IL57.06+15.10
28Leif S. ThingsrudØstmarka OK58.09+16.13
29Andreas ErichsenNydalens SK59.02+17.06
30Per SchancheAsker Skiklubb1.00.00+18.04
31Pavel BehounOK 99 Hradec Kralove1.00.24+18.28
32Alastair MackenzieCLOK1.01.07+19.11
33Martin CrosbyAuckland Orienteering Club1.01.25+19.29
34Håkon B. BøBodø og Omegn IF Orientering1.01.56+20.00
35Øivind MyhreKongsberg OL1.02.47+20.51
36Axel DamgaardOL Trollo1.02.57+21.01
37Andy EmmersonOD Kenilworth1.03.23+21.27
38Barry ElkingtonKenilworth Runners1.03.39+21.43
39Hallvard BergIL Tyrving1.05.21+23.25
40Bo KonringSøllerød OK1.09.18+27.22
41John Olav AlvsvågFana IL1.10.47+28.51
42Roar TønnessenKongsberg OL1.11.46+29.50
43Ton LangerakJärfälla OK1.12.28+30.32
44Matthias LerfSWISS O TOURS1.13.21+31.25
45Christian SchibstedRøyken OL1.13.32+31.36
46Dag Olav RønningRingsaker OK1.14.08+32.12
47Bernt HeggøyVoss IL1.17.07+35.11
48Pavel KettnerSK Kamenice1.17.18+35.22
49Roy GjerdingOK Moss1.18.03+36.07
50Vital PeetersKempische oriëntatielopers1.19.10+37.14
51Niels la Cour BentzonSøllerød OK1.29.06+47.10
52Jens Anders HansenSøllerød OK1.32.59+51.03
53Herman BakkeLøten o-lag1.43.51+1.01.55
0Ulf WallinGöteborg Majorna OKbrutt

H 55-AK

2 640 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per SandbergNydalens SK29.29
2Espen RaastadSkien OK30.44+1.15
3Tom SagaSkien OK34.08+4.39
4Inge SkjæveslandIF Trauma34.29+5.00
5Jørn NordbrødenHalden SK34.59+5.30
6Ketil KvaaleHøydalsmo IL36.03+6.34
7Torbjørn SirumFrol IL39.54+10.25
8Bård BjørbækSkien OK40.53+11.24
9Bjørn SteenBø OL41.08+11.39
10Michael DowlingWROC42.34+13.05
11Filippo PezzatiSCOM Mendrisio46.17+16.48
12Olav FlogstadIL Hauken49.07+19.38
13Tore KarlsenStavanger Orienteringsklubb50.04+20.35
14Audun KjøstvedtIL Høvdingen51.37+22.08
15Åge HovdenStord Orientering52.29+23.00
16Jon RingdalSandefjord OK54.39+25.10
17Trygve VollHaugesund IL Orientering55.17+25.48
18Åge AashamarFlosta IL57.38+28.09
19Halvard VesterhusIL Høvdingen59.45+30.16
20Tron SolbergOK Skeidi1.00.57+31.28
21Øivind PedersenOK Skeidi1.05.52+36.23
22François CailletASQuétigny1.21.57+52.28
0Alf BergIdrettslaget Dyre Vaadiskvalifisert
0Jarle BotnenBø OLdiskvalifisert

H 60-

2 790 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tom A. KarlsenFredrikstad SK37.31
2Harald HoviSkien OK38.19+0.48
3Bjørn AlsakerStavanger Orienteringsklubb40.11+2.40
4Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK40.19+2.48
5Morten DåsnesRingerike OL41.17+3.46
6Svein S JacobsenIL Tyrving41.20+3.49
7Geir Holm GundersenSturla, IF42.35+5.04
8Svein LingaIL Gular42.50+5.19
9Are EriksenOslostudentenes IK44.53+7.22
10Bjørn GrindeOslostudentenes IK45.04+7.33
11Kjell RønnebergRøyken OL46.53+9.22
12Geir NilsenEmblem IL47.52+10.21
13Øivind FadumSande Sportsklubb48.24+10.53
14Frode SandersenNittedal OL49.26+11.55
15Morten JohannessenRøyken OL51.50+14.19
16Martyn RoomeEBORRR52.49+15.18
17John FranklinSouthdowns Orienteers56.33+19.02
18Olav NipenIL Tyrving57.08+19.37
19Kjell Walter SørensenIK Grane Arendal Orientering57.18+19.47
20Audun ÅrøenEmblem IL1.00.38+23.07
21Jan BøhleOL Trollo1.01.36+24.05
22Dag SkoganBodø og Omegn IF Orientering1.02.56+25.25
23Ueli Hofstetterol.biel.seeland1.03.22+25.51
24Gunnar BråtenVoss IL1.05.47+28.16
25Georg GittmaierHSV Ried1.05.59+28.28
26Kai MidtskogenBotne SK1.09.07+31.36
27Erling HaavikHaugesund IL Orientering1.10.06+32.35
28Dag KristensenOK Skeidi1.12.59+35.28
29Raffaele CrivelliSCOM Mendrisio1.13.24+35.53
30Lars Johann MiljeHaugesund IL Orientering1.14.25+36.54
31Per Øivind HusbyVaregg Fleridrett1.14.52+37.21
32Reidar VifstadIL Tyrving1.19.22+41.51
33Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn1.28.45+51.14

H 65-

2 760 m, 42 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Harry BreilandÅlgård Orientering35.03
2Kjell WintherOppsal Orientering36.00+0.57
3Finn PettersenGjerstad IL41.15+6.12
4Max MoosbergerOLG Regio Olten41.28+6.25
5Arve SmestadLøten o-lag41.55+6.52
6Jürgen ZiescheLOK Berlin42.04+7.01
7Kjell Audun SundsdalMelum IL42.38+7.35
8Øyvin SimonsenIL Imås43.18+8.15
9Dag Rønning JensenOL Trollo44.28+9.25
10Harald AasheimOppsal Orientering44.47+9.44
11Helge LyeIL Tyrving44.53+9.50
12Runar KittilsenStokke IL46.13+11.10
13Kjell DolvaSkien OK46.41+11.38
14Hanspeter OswaldOLK Piz Hasi48.09+13.06
15Brian JacksonEBORRR49.35+14.32
16Rolf GjølbergLarvik OK49.41+14.38
17Atle RemmePorsgrunn OL50.17+15.14
18Gotfred RyghModum OL50.22+15.19
19Jan Harald Helmich PedersenTIF Viking50.29+15.26
20Erik Johan GrorudHaslum IL50.38+15.35
21Greg HawthorneWROC51.18+16.15
22Widar Taxth LølandIL Express51.24+16.21
23Jan O. ØenStord Orientering51.41+16.38
24Hogne KjæråsAndebu IL51.54+16.51
25Cato MoltheStavanger Orienteringsklubb52.30+17.27
26Atle BergsethKvernbit IL55.07+20.04
26Ludwig GenderjahnLOK Berlin55.08+20.05
28Arne Vidar PedersenIL Tyrving55.12+20.09
29Svein GrønhovdModum OL56.51+21.48
30Anders WaageFreidig1.04.17+29.14
31Paul SkjakerHadeland OL1.05.20+30.17
32Sune AnderssonHalmstad OK1.06.52+31.49
33Bjørn Helge CeebergHedrum OL1.07.31+32.28
34Martin NaufHedrum OL1.08.07+33.04
35Richard ClarkEBORRR1.09.21+34.18
36Finn Ole HonnemyrIL Vindbjart1.10.57+35.54
37Lutz TrößeSV TU Ilmenau1.11.02+35.59
38Anders BjørkaasAskvoll og Holmedal IL1.12.02+36.59
39Per BergeOddersjaa SSK1.15.59+40.56
40Georg KapperudOppsal Orientering1.20.45+45.42
41Jan Olav OrmbergFana IL1.22.20+47.17
0Bjørn SpjelkavikIL Tyrvingbrutt
0Jiri UrvalekPorsgrunn OLikke startet

H 70-

2 760 m, 42 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Olav HøiåsVang OL38.31
2Per FosserIndre Østfold OK38.57+0.26
3Ragnar HillestadLardal OL42.51+4.20
4Sigvald RobberstadHalsnøy OL44.14+5.43
5Magne RaadalFana IL46.01+7.30
6Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb46.02+7.31
7John Ivar KjellevoldModum OL48.23+9.52
8Magnus LandstadFreidig48.30+9.59
9Per VoldFana IL49.12+10.41
10Kjell GrønhovdModum OL49.40+11.09
11Tormod DahlenRingerike OL49.42+11.11
12Henning GaarderKonnerud IL50.29+11.58
13Hermann SkogsholmSandnes IL (Rogaland)51.54+13.23
14Per Øystein AndersenLarvik OK52.53+14.22
15Harald SteinslandVikebygd IL52.55+14.24
16Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orientering53.07+14.36
17Odd AureDrangedal OL54.21+15.50
18Jan VærpSøgne og Songdalen OK56.11+17.40
19Ronald BjervaDrangedal OL56.18+17.47
20Per Anders FlesjøOK Moss56.52+18.21
21Floke BredlandSøgne og Songdalen OK58.13+19.42
22Arne BrandsbergEgersund OK59.17+20.46
23Ole Kristoffer ThrondsenKongsberg OL59.22+20.51
24Gert BøgevigSøllerød OK1.03.39+25.08
25Ole Kristian LauvnesKristiansand OK1.06.15+27.44
26Per Jessen-KlixbüllOK Pan Århus1.08.47+30.16
27Bjørn SyvertsenIL Vindbjart1.09.08+30.37
28Brian EllisGreater Vancouver Orienteering1.10.25+31.54
29Lars Ole Dahl LarsenSilkeborg OK1.12.52+34.21
30Roar LøkenSandefjord OK1.14.12+35.41
31Steinar SlettemarkStord Orientering1.16.18+37.47
32Erling LauvrakIL Imås1.18.32+40.01
33Dan HaagerupTisvilde Hegn OK1.22.48+44.17
34Markus HaslerOLG Saeuliamt1.24.35+46.04
35Gunnar NysæterStord Orientering1.24.42+46.11
36Terje MoenNorth West OC1.27.23+48.52
37Olav SolbergBø OL1.32.48+54.17
0Bjørn Willy HansenSandefjord OKdiskvalifisert
0Gunnar ØsterbøFreidigdiskvalifisert
0Jens Aaris ThistedSøllerød OKdiskvalifisert
0Anton LommeHedrum OLdiskvalifisert
0Lars Martin GjeinStokke ILbrutt

H 75-

2 480 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn EgnerHeming Orientering27.41
2Anders LaugloOL Trollelg27.58+0.17
3Jardar SandstadSelbu OK29.10+1.29
4Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag32.07+4.26
5Henry SundsetvikOL Trollelg33.17+5.36
6Ingolf DybvikStord Orientering33.28+5.47
7Eivind HagenHadeland OL33.57+6.16
8Thor EdvardsenLarvik OK34.30+6.49
9Olav TotlandFana IL34.40+6.59
10Kåre KnudsenIL GeoForm36.31+8.50
11Roger MaherSouthdowns Orienteers38.04+10.23
12Kurt ValeryTisvilde Hegn OK38.27+10.46
13Knut Kristen HangeraasIL GeoForm38.48+11.07
14Adolf KoradiOLC Kapreolo39.00+11.19
15Arild TelstøIL Vindbjart39.44+12.03
16Tore S. RasmussenOL Tønsberg og omegn41.10+13.29
17Giorgio TettamantiSCOM Mendrisio41.38+13.57
18Tom SletnerRøyken OL45.05+17.24
19Magnar ReppesgårdHedrum OL46.52+19.11
20Leif BråtenHeming Orientering47.24+19.43
21Thorbjørn Johan BjørloGimle IF51.30+23.49
22Knud SørensenOK Pan Århus55.42+28.01
23Evgeny TarantsevOK Yeisk1.13.36+45.55
0Ivar Louis BergSturla, IFdiskvalifisert
0Steinar RuudKonnerud ILdiskvalifisert
0Oddvar GjelstadSandefjord OKdiskvalifisert

H 80-

2 480 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Paul ForsethOL Trollelg33.03
2Finn Åge ØsternKongsberg OL33.11+0.08
3Bjørn TveiteÅs-NMBU Orientering34.59+1.56
4Olaf HelgesenKongsberg OL37.00+3.57
5Kjell H. EriksenFossum IF38.38+5.35
6Einar StrandHøydalsmo IL42.23+9.20
7Leiv HopeKongsberg OL43.29+10.26
8Johannes SollidVerdal OK51.55+18.52

H 85-

2 480 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helge TvedtenLarvik OK43.14

Direkte AL

28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Christian Riddersvold KahrsFredrikstad SK37.44
2Ondrej SemikSK Kamenice37.51+0.07
3Dan WesterJärla Orientering39.34+1.50
4Mattias MillingerJärla Orientering39.46+2.02
5Bojan BlumensteinNydalens SK40.01+2.17
6Johannes NarumVaregg Fleridrett40.03+2.19
7Geir AuslandOddersjaa SSK46.12+8.28
8Julia LauriOK Tisaren46.38+8.54
9Vesa KoskinenHiisirasti47.50+10.06
10Jerker BomanGävle48.05+10.21
11Jonas HovstrømFalkøping AIK49.46+12.02
12Einar Marius MartinsenVikebygd IL53.43+15.59
13Marta UlvensøenNTNUI54.05+16.21
14Severin BergliaModum OL55.49+18.05
15Peter CederbergVänersborgs SK56.00+18.16
16Per Einar PedersliOL Trollelg56.55+19.11
17Aron LessDTC1.05.56+28.12
18Jan BergmanOK Kåre1.06.13+28.29
19Patrik LindquistNybro OK1.07.48+30.04
20Vibeke RykkjeVaregg Fleridrett1.12.43+34.59
21Randi Løvli DamgaardOL Trollo1.15.55+38.11
22William HårterNOTEAM1.18.32+40.48
23Pirjo LuchsingerKoll IL1.22.13+44.29
24Pål RundeKristiansand OK1.22.44+45.00
25Inge RambergØstmarka OK1.23.13+45.29
0Sven Erik JepsenSøllerød OKdiskvalifisert
0Erlend RåheimOK Øst Birkerøddiskvalifisert
0Elsa JansonJärla Orienteringdiskvalifisert

Direkte AK

43 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Guro TorpeFrol IL26.31
2Asbjørn BygglandHøydalsmo IL27.54+1.23
3Roger BirkelandFossum IF30.25+3.54
4Morten AaltvedtPorsgrunn OL30.53+4.22
5Marte FegstadPorsgrunn OL30.57+4.26
6Anders FossøyNotodden OL30.59+4.28
7Lene Therese MyrlandNotodden OL31.26+4.55
8Jiri MartanSlavia Liberec33.14+6.43
9Malin WestlundNotodden OL33.24+6.53
10Terje LinløkkenØstmarka OK33.43+7.12
11Lars RönnolsTäby OK34.10+7.39
12Jaakko PaasiTampereen Pyrintö34.19+7.48
13Christine LoisNydalens SK34.36+8.05
14Brit FossøyNotodden OL35.08+8.37
15Kari UlsethFreidig35.42+9.11
16Hugo ChristensenNotodden OL37.04+10.33
17Ingvild GjessingVang OL37.35+11.04
18Trond Ivar TømmervoldHamar OK39.50+13.19
19Fredrik LarssonSundbybergs IK40.12+13.41
20Leif HovdenHalsnøy OL40.35+14.04
21Monica BomanGävle41.01+14.30
22Kjersti NarumVallset41.21+14.50
23My RönnolsTäby OK42.03+15.32
24Anne Sofie SandvikBjoa IL43.41+17.10
25Sindre BråtenVegårshei IL46.46+20.15
26Inger FinstadRanders OK48.42+22.11
27Ingrid MehammerPorsgrunn OL49.21+22.50
28Øystein MelbyVang OL49.28+22.57
29Ellen Kristine KorenÅs-NMBU Orientering49.38+23.07
30Frank FinsmoRaumar Orientering49.48+23.17
31Antti PaasiTampereen Pyrintö50.15+23.44
32Pernille Ronæss MellebyVaulen50.24+23.53
33Daniela MartanovaSlavia Liberec51.32+25.01
34Dag KolbergIL Tyrving52.33+26.02
35Peichi ChuangNOTEAM53.02+26.31
36Tuva FlatebakkenIL Tyrving53.53+27.22
37Elisabeth SolbergBø OL56.29+29.58
38Berit AkslandSandnes IL (Rogaland)1.00.18+33.47
39Jon Vegard LundeLillehammer OK1.01.45+35.14
40Elena VaduhinaMoscow compass1.25.28+58.57
0Ann GranquistOK Ravinendiskvalifisert
0Janice RonæssVaulendiskvalifisert
0Per Arne RøstadsandNydalens SKdiskvalifisert

Direkte C

21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Geir HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)35.12
2Kristin SælbergIL Leik35.52+0.40
3Sigrid Lid BygglandHøydalsmo IL39.27+4.15
4Stian FlidSkien OK43.14+8.02
4Tonny LindquistOK Skeidi43.14+8.02
6Karsper HermstadFreidig43.24+8.12
7Aina SolheimÅlgård Orientering44.11+8.59
8Kari KyrkjebøTIF Viking44.35+9.23
9Kerstin LindquistNybro OK45.16+10.04
10Knut AndersenLøten o-lag45.47+10.35
11Karen FrankrigNydalens SK47.36+12.24
12Tone RosenlundVaregg Fleridrett47.38+12.26
13Aileen RundeKristiansand OK51.02+15.50
14Kristin MoFreidig52.50+17.38
15Anna MustajokiTampereen Pyrintö55.17+