Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015, sG 2 Mellomdistanse

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015
Arrangørorganisasjoner: Bø OL / Høydalsmo IL / Idrettslaget Dyre Vaa / Porsgrunn OL / Skien OK
Dato: lørdag 4 juli 2015 - fredag 10 juli 2015

SG 1 LangdistanseSG 2 MellomdistanseSG 2 Mellomdistanse (totalt)SG 3 Langdistanse (m/NC mellomdistanse, jr)SG 3 Langdistanse (m/NC mellomdistanse, jr) (totalt)SG 4 Langdistanse (m/NC langdistanse, jr)SG 4 Langdistanse (m/NC langdistanse, jr) (totalt)SG 5 MellomdistanseSG 5 Mellomdistanse (totalt)

N-åpen

114 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Isabel Aaltvedt RamirezPorsgrunn OL26.14
Randi Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa26.20
Sigrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa20.40
Nina AkslandSandnes IL (Rogaland)21.18
Torill AndersenStatoil BIL28.12
Erlend BakkeFossum IF23.01
Marlen BamleOK Skeidi35.08
Jan Olav BerganKongsberg OL17.03
Olav BerganVegårshei IL24.22
Vebjørn Bergh-HansenByåsen IL17.19
Silja BerstadHeming Orientering17.51
Anne Victoria BirkelandFossum IF23.45
Gunnar BjervaÅs-NMBU Orientering38.08
Martin Christoffer BorgIL Koll13.21
Sondre Dahl BorkamoNotodden OL40.21
Margunn BrandsbergEgersund OK35.19
Synne Utseth BøhlerengenOppsal Orientering16.56
Eline DalandKristiansand OK26.20
Linea DalandKristiansand OK24.49
Stella DalbergFet OL25.17
Wilma DalbergFet OL26.56
Maiken Østrem DignesBotne SK21.27
Marte EgerKongsberg OL19.23
Kirill EikangerGneist, IL13.53
Dea EikedalenPorsgrunn OL37.50
Solan EikedalenPorsgrunn OL37.45
Johanne EllingsenFana IL34.26
Tiril Ebon EspedalNydalens SK19.39
Wilma EvensenOL Tønsberg og omegn20.09
Jørgen FlatenVegårshei IL24.24
Brede Ekeberg FliidSkien OK19.44
Kristian Ekeberg FliidSkien OK22.09
Maren Sofie FremstadLarvik OK16.33
Sindre FurlandSandefjord OK20.24
Dagfinn GjerstadOsterøy IL36.02
Gudrun Fidje GrytingGjerstad IL43.18
Eskil HafskjoldNydalens SK16.17
Sondre HafskjoldNydalens SK23.41
Hanne Wærp HaugeNydalens SK16.52
Julie M HellandEgersund OK18.52
Iselin HøivoldKongsberg OL18.18
Jonas Fenne IngierdBækkelagets SK13.46
Eirik Tjønn JacobsenIdrettslaget Dyre Vaa20.42
Sunniva Tjønn JacobsenIdrettslaget Dyre Vaa26.17
Tuva Wilkens JernbergNydalens SK25.14
Markus A KaarvaagStatoil BIL27.44
Kristina KleppaÅlgård Orientering13.35
Lage Røhnebæk KongsrudModum OL20.02
Sondre KornmoPorsgrunn OL23.07
Torstein KristensenOdda OL38.43
Asbjørn LandeEidskog OL32.44
Anita LangeggenKongsberg OL17.14
Brage LaugalandÅlgård Orientering29.46
Ane Byrkjedal LevangÅlgård Orientering17.35
Andreas Strømme LidTIF Viking18.02
Maria Helena MarhaugClub Orientacion Sant Joan17.10
Eero MartomaaÅs-NMBU Orientering26.19
Silje MikkelsenIK Grane Arendal Orientering15.55
Emil S MolenaarModum OL16.41
Filip MolenaarModum OL18.14
Hulda MustajokiTampereen Pyrintö20.51
Ingrid Karoline MølstreSandnes IL (Rogaland)28.14
Ida Sofie NevlandÅlgård Orientering14.47
Helene NysæterBergens TF18.47
Sofie NærestadIF Trauma18.48
Livar OftedalÅlgård Orientering20.32
Maren OftedalÅlgård Orientering27.48
Vebjørn OftedalÅlgård Orientering18.14
Herman Øen PaulsrudNydalens SK12.19
Fredrik PyttenKristiansand OK14.38
Elise RenardKongsberg OL25.37
Mathis RenardKongsberg OL23.53
Astrid ReuschHeming Orientering30.18
Mari RichterSandnes IL (Rogaland)14.06
Henrik RingheimOL Trollo23.02
Tonje RykkjeStord Orientering20.00
Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL15.59
Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL17.35
Johannes Salvesen-LundeIL Koll26.07
Amanda Daltveit SlettebøFana IL28.56
Isak SolbergFredrikstad SK27.40
Torbjørn Høyer StaugaardFIF Hillerød Orientering15.03
Ada C StokkelandÅlgård Orientering24.28
Lea StokkelandÅlgård Orientering24.53
Ole Magnus StormyrIL Hauken22.57
Marie SundsdalBirkenes IL22.36
Jesper Vonen SvaeSarpsborg OL13.34
Ole Ulseth SylteFreidig26.35
Peter SæbbøStavanger Orienteringsklubb15.09
Ask Felland SætnanFossum IF15.07
Elise Sørli RonæssStavanger Orienteringsklubb23.52
Oda Sørli RonæssStavanger Orienteringsklubb18.54
Tamara TatarinovaMoscow compass35.54
Katrine TelstøEtnedal IL27.12
Nikolai TesloHadeland OL33.43
Marie ThomassenVaregg Fleridrett37.31
Magne TillingsøeCopenhagenO18.03
Aksel TorgersenHalden SK36.24
Helen Solheim VoldenÅlgård Orientering18.27
Mari Solheim VoldenÅlgård Orientering27.43
Selma WhiteSøgne og Songdalen OK17.07
Minna Sofie WingstedtHalden SK19.03
Ville Emil WingstedtHalden SK19.54
Sigurd Wold SundeSøgne og Songdalen OK18.48
Erlend WollanFana IL25.01
Astrid YtterbøAsker Skiklubb24.01
Klara ZakourilovaUSK Praha26.06
Sigmund ØlstadFet OL21.11
Axel Ørnhagen JørgensenOK Snab12.29
Anne ØstvoldHeming Orientering18.45
Einar ØstvoldHeming Orientering17.29
Håkon ØverbyKongsberg OL34.16
Eimund Øverli BergKongsberg OL26.47
Vassalli KimASCO Luganodiskvalifisert

D -10

28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Eva BaldrianováUSK Praga21.35
Marie BeitdokkenPorsgrunn OL16.26
Ada Othilie Dahl BorkamoNotodden OL18.59
Ragna Oline Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett20.52
Hedda Erica EikangerGneist, IL13.34
Ingeborg EikåsSandefjord OK23.32
Ingrid Marie EkelandOddersjaa SSK20.02
Mathilde FossaasGimle IF18.25
Sigrid Schmitt GranHalden SK14.20
Ragnhild Øfsthus GravirAsker Skiklubb13.42
Maja Mo HjelsethNydalens SK11.58
Signe HoloFossum IF12.40
Emma JussilaTampereen Pyrintö14.50
Tora KittilsenFreidig18.06
Una KittilsenFreidig15.15
Elisa LaaksoSuunta Jyväskylä20.16
Nora Byrkjedal LevangÅlgård Orientering19.39
Lea MartanovaSlavia Liberec11.39
Lena MittelholzerOLK Fricktal17.53
Maren Cecilie MustadOK Skeidi16.10
Ingvild Berner MyhreFossum IF13.50
Ella SandstadFreidig15.15
Synne SandvenNotodden OL13.43
Vilde SandvikBjoa IL22.17
Maren Aure SkogedalAsker Skiklubb15.27
Saana ViskariHiidenkiertäjät15.46
Ine Bjaadal WinbergOK Skeidi15.59
Ingrid Stigen BygglandHøydalsmo ILdiskvalifisert

D 11-12

44 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn15.05
2Erle FrostAlta OL15.49+0.44
3Pia Young VikNydalens SK16.32+1.27
4Nora KytäjäHiidenkiertäjät17.29+2.24
5Vilde Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb17.35+2.30
6Serine Skogeng ReitenEmblem IL17.56+2.51
7Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød Orientering18.22+3.17
8Konstanse MoholthKongsberg OL19.34+4.29
9Aurora Wilkens JernbergNydalens SK19.42+4.37
10Noor Dirro-HeluMåren OK19.54+4.49
11Mari EidsmoFreidig19.57+4.52
12Amanda GranqvistOK Ravinen20.08+5.03
13Luciana Maria SvadsMåren OK20.09+5.04
13Desislava YordanovaVALDI Sofia20.09+5.04
15Ingrid MobråthenBotne SK20.27+5.22
16Mari ØverbyKongsberg OL20.31+5.26
17Marie KvarmeRøyken OL21.02+5.57
18Siiri ViskariHiidenkiertäjät21.03+5.58
18Kristin LundanesEmblem IL21.03+5.58
20Ane Malene KolstadFreidig21.11+6.06
21Lene HaugeHisøy OK21.27+6.22
22Nora Marie EnerhaugenRingerike OL21.38+6.33
23Lise MikkelsenIK Grane Arendal Orientering21.41+6.36
24Ane NevlandÅlgård Orientering22.01+6.56
25Ine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering23.37+8.32
26June MunkebyFrol IL23.47+8.42
27Hanne Sofie WollanFana IL24.24+9.19
28Marie Roll-TørnqvistFana IL24.30+9.25
29Anne BeitdokkenPorsgrunn OL24.38+9.33
30Eva Örnhagen JørgensenOK Snab24.50+9.45
31Alida OftedalÅlgård Orientering26.45+11.40
32Julie AkslandSandnes IL (Rogaland)27.21+12.16
33Ella BerstadHeming Orientering27.23+12.18
34Ragnhild Mathea HelmersenFet OL28.04+12.59
35Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK28.11+13.06
36Valentyna KopeckaUSK Praha28.32+13.27
37Kathinka Zahl HagenFossum IF29.29+14.24
38Frida SandvikBjoa IL30.11+15.06
39Ingvild Øverli BergKongsberg OL30.25+15.20
40Oda Kjellevold MaldeIL Gular30.57+15.52
41Maren BruserudOL Trollo32.34+17.29
42Selma HøivoldKongsberg OL32.37+17.32
43Elise Wærp HaugeNydalens SK35.09+20.04
44Sofie GammelsæterKolbotn og Skimt OL58.51+43.46

D 11-12N

11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Malene BerstadHeming Orientering17.27
2Anne Marte TelstøEtnedal IL18.09+0.42
3Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK18.41+1.14
4Marie NysæterSkien OK18.44+1.17
5Marketa KodejsovaUSK Praha19.03+1.36
6Linne AuslandOddersjaa SSK20.09+2.42
7Kristine RingheimOL Trollo22.13+4.46
8Renate WoldOK Horten24.59+7.32
9Tomine FlatenVegårshei IL26.43+9.16
10Ida Smeland NygårdseterVegårshei IL27.13+9.46
11Kristina Fidje GrytingGjerstad IL43.57+26.30

D 13

2 700 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Åsne HaavengenKongsberg OL27.0510.01
2Elin MartanovaSlavia Liberec27.43+0.3810.15
3Nea KytäjäHiidenkiertäjät28.06+1.0110.24
4Mia HirschIF Trauma28.18+1.1310.28
5Paolina GenovaVALDI Sofia28.30+1.2510.33
6Malene NysæterSkien OK28.39+1.3410.36
7Hedda Sofie IrgensBodø og Omegn IF Orientering28.42+1.3710.37
8Evangelina DyaksovaNSA-SIVEN28.52+1.4710.41
9Marte Madslien BakkenNydalens SK29.21+2.1610.52
10Kacka BlazkovaSJH Jind¿ich¿v Hradec29.59+2.5411.06
11Tale Tannvik SkeiFreidig31.30+4.2511.40
12Ida Sofie HjortlandLarvik OK31.47+4.4211.46
13Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular32.01+4.5611.51
14Marieluise Schmitt GranHalden SK32.21+5.1611.58
15Dina Marie SalvesenAsker Skiklubb32.26+5.2112.00
16Sara Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb33.09+6.0412.16
17Alice WilsonCLYDE33.14+6.0912.18
18Villa MustajokiTampereen Pyrintö34.40+7.3512.50
19Marie AadlandSamnanger IL35.30+8.2513.08
20Berthe TesloHadeland OL35.58+8.5313.19
21Ea LunøeNydalens SK38.44+11.3914.20
22Yngvild Langedal BreivikNydalens SK40.00+12.5514.48
23Live ØstvoldHeming Orientering46.21+19.1617.10
24Karin SteenIF Trauma47.00+19.5517.24
25Fanny SkindloIF Trauma50.32+23.2718.42
26Ada Helene OlsenIF Trauma1.05.05+38.0024.06
0Iselin SørensenSturla, IFdiskvalifisert
Lise BakkejordIL Gulardiskvalifisert

D 14

2 800 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jenny BaklidKonnerud IL25.489.12
2Kristine Eide RappRaumar Orientering27.59+2.119.59
3Janne Tjørhom AasheimGanddal IL28.23+2.3510.08
3Ane Sofie KroghOppsal Orientering28.22+2.3410.07
5Sigrid EkelandOddersjaa SSK31.30+5.4211.15
6Nora AeglerOL Regio Wil31.40+5.5211.18
7Malin HaugeHisøy OK31.43+5.5511.19
8Ada WulfsbergNydalens SK31.55+6.0711.23
9Ingvild LangeggenKongsberg OL32.05+6.1711.27
9Anna Øfsthus GravirAsker Skiklubb32.05+6.1711.27
11Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)32.21+6.3311.33
12Ida Bolette EnerhaugenRingerike OL32.26+6.3811.35
13Hanna JohanssonHedrum OL33.03+7.1511.48
14Ida JussilaTampereen Pyrintö33.33+7.4511.58
15Andrea RanvikKonnerud IL33.53+8.0512.06
16Silje KregnesKristiansand OK34.08+8.2012.11
17Mari Strømme LidTIF Viking34.32+8.4412.20
18Lovisa JohanssonOK Dacke34.33+8.4512.20
19Carmen DirroMåren OK35.55+10.0712.49
20Marie LilandNydalens SK36.11+10.2312.55
21Taru HeinaroEspoon Suunta36.33+10.4513.03
22Tora Aasheim NymarkAskøy OL36.35+10.4713.03
23Kari LøeOK Linné36.48+11.0013.08
24Hanne Eide RappRaumar Orientering37.40+11.5213.27
25Tomine Lysaker SandenEiker OL37.52+12.0413.31
26Anniken RanvikKonnerud IL38.11+12.2313.38
27Tuva Aas StræteRingerike OL38.16+12.2813.40
28Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL39.29+13.4114.06
29Kamilla LomeHamar OK45.06+19.1816.06
30Christine HoenEiker OL46.44+20.5616.41
31Yilia KuznetcovaMoscow compass47.08+21.2016.50
32Mona Ulseth SylteFreidig48.44+22.5617.24
33Ekaterina TcirulMoscow compass50.10+24.2217.55

D 15

3 090 m, 40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marlin HaavengenKongsberg OL29.009.23
2Ragne WiklundNydalens SK29.26+0.269.31
3Kaisa HaanpääTampereen Pyrintö29.58+0.589.41
4Pernille KatlaFossum IF30.27+1.279.51
5Helene EgerKongsberg OL30.41+1.419.55
6Hedda Raadal BjørloHalden SK30.49+1.499.58
7Åsne HoloFossum IF31.15+2.1510.06
8Ingrid G. KvålsgardFossum IF31.26+2.2610.10
9Sigrid Vehus SkjerveVerdal OK31.58+2.5810.20
10Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL32.15+3.1510.26
11Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK32.21+3.2110.28
12Siri SuterOLG Cordoba32.21+3.2110.28
13Ingrid HasaasFossum IF32.40+3.4010.34
14Hanne VassendPorsgrunn OL34.32+5.3211.10
15Saara PernuEspoon Suunta35.27+6.2711.28
15Frida Bakken UlsethNydalens SK35.27+6.2711.28
17Birka Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OK36.25+7.2511.47
18Ingvild HøydalNydalens SK37.16+8.1612.03
19Ragne MunkebyFrol IL38.41+9.4112.31
19Solveig Eline BergIL Tyrving38.40+9.4012.30
21Kathinka RogstadKongsberg OL38.47+9.4712.33
22Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK39.23+10.2312.44
23Lisa GrossiSeleTi39.32+10.3212.47
24Eli KolstadMo OK40.00+11.0012.56
25Ingrid MadslienNydalens SK40.26+11.2613.05
26Maren NorderudIL Tyrving40.38+11.3813.08
27Andrine Harriet FremstadLarvik OK41.14+12.1413.20
28Ane Marte VatnFrol IL42.05+13.0513.37
29Mariya DermendjievaVALDI Sofia42.32+13.3213.45
30Kaya DirksenSauda Orienteringsklubb43.26+14.2614.03
31Rosa LerfSWISS O TOURS44.16+15.1614.19
32Hanna NysæterSkien OK44.37+15.3714.26
33Thea Sofie SalvesenAsker Skiklubb46.38+17.3815.05
34Ida Aabogen HaugaardIndre Østfold OK48.37+19.3715.44
35Sina SpirigOL Regio Wil50.23+21.2316.18
36Mirjam BucherOLV Hindelbank51.02+22.0216.30
37Linda GammelsæterKolbotn og Skimt OL58.20+29.2018.52
38Anna-Maria EvgenievaVALDI Sofia1.05.44+36.4421.16
39Marina SulimovaMoscow compass1.21.08+52.0826.15
0Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gulardiskvalifisert

D 16

3 090 m, 43 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ragnhild EideByåsen IL26.398.37
2Anine LomeHamar OK26.42+0.038.38
3Emma WilsonCLYDE29.06+2.279.25
4Ane DyrkornEiker OL29.42+3.039.36
5Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF30.18+3.399.48
6Ragnhild RønningModum OL30.38+3.599.54
7Rikke Gjeitnes DahleMolde og Omegn IF31.01+4.2210.02
8Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK31.08+4.2910.04
9Aurora MoholthKongsberg OL31.32+4.5310.12
10Thea DyrkornEiker OL31.59+5.2010.21
11Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK32.23+5.4410.28
12Elena PezzatiSeleTi32.29+5.5010.30
13Hanne DaltveitFana IL32.34+5.5510.32
14Sofia BesomiSeleTi33.35+6.5610.52
15Nora Marie wedege IrgensBodø og Omegn IF Orientering34.52+8.1311.17
16Riina JordiOLV Hindelbank34.59+8.2011.19
17Roosa PelkonenRastivarsat35.23+8.4411.27
18Nora CaprariSeleTi35.30+8.5111.29
19Agnes Irene LongfjeldModum OL36.20+9.4111.45
20Borislava MitkovaVALDI Sofia36.26+9.4711.47
21Nora TorgersenHalden SK36.55+10.1611.56
22Ida ØbroCopenhagenO36.56+10.1711.57
23Vilde Årøen LykkeEmblem IL37.10+10.3112.01
24Camilla L. RosenvoldPorsgrunn OL37.46+11.0712.13
25Synne Eikeland RøstadsandNydalens SK38.17+11.3812.23
26Rikke Hjelseth LarsenKongsberg OL38.36+11.5712.29
27Kristina VollHaugesund IL Orientering38.58+12.1912.36
28Ingvil AhlsandNydalens SK39.44+13.0512.51
29Elitsa AtanasovaTrapezitsa40.58+14.1913.15
30Julie BakkeFossum IF41.08+14.2913.18
31Pia OcvirkOK Japetic41.20+14.4113.22
32Kristiane RogstadKongsberg OL41.42+15.0313.29
33Rachel MaySage Orienteering and Rogainin41.51+15.1213.32
34Ingvild Marie HaugKonnerud IL43.08+16.2913.57
35Julie Roll TørnqvistFana IL43.22+16.4314.02
36Maria Ulseth SylteFreidig44.48+18.0914.29
37Runa AlmelandFana IL46.29+19.5015.02
38Irina SavchenkoMoscow compass49.04+22.2515.52
39Hedvig Kjellevold MaldeIL Gular50.50+24.1116.27
40Anna CrosbyAuckland Orienteering Club50.57+24.1816.29
41Johana KopeckaUSK Praha57.29+30.5018.36
42Kristin MestadTorridal IL1.02.23+35.4420.11
0Martha Skogeng ReitenEmblem ILbrutt

D 13-16C

2 520 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Emilie MyhreSkien OK29.3211.43
2Marte LjådalIL Hauken42.01+12.2916.40
0Viktoria TinderholtOK Skeididiskvalifisert

D 13-16N

2 390 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jenny WinsvoldSentrum OK24.0710.05

D 15-16B

2 720 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Henriette OlsenIF Trauma49.0118.01
2Katrine GjestrumHedrum OL52.02+3.0119.07
3Sara Roberg GhabeliOL Trollo1.10.39+21.3825.58
0Kristin BakkeSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert

D 17-B

2 720 m, 36 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Line Telje HøydalNydalens SK38.1514.03
2Vibeke Wold SundeSøgne og Songdalen OK38.17+0.0214.04
3Mai Britt BjørkSandefjord OK40.59+2.4415.04
4Jane M HellandEgersund OK41.01+2.4615.04
5Ragnhild RichterSandnes IL (Rogaland)41.03+2.4815.05
6Irene Kroken BergsetIL Veten42.41+4.2615.41
6Kari LundNittedal OL42.41+4.2615.41
8Gunhild MyhrAsker Skiklubb43.45+5.3016.05
9Mette HeddelandKristiansand OK43.45+5.3016.05
10Liv Bente H FriestadKristiansand OK45.40+7.2516.47
11Solveig BerganNydalens SK46.08+7.5316.57
12Gro EllegaardVang OL46.10+7.5516.58
13Inger SkjæveslandIF Trauma46.18+8.0317.01
14Kristine AaltvedtPorsgrunn OL47.47+9.3217.34
15Hilde MoholthKongsberg OL48.15+10.0017.44
16Anne NilsenÅs-NMBU Orientering48.36+10.2117.52
17Astrid Oline ErvikVaregg Fleridrett50.38+12.2318.36
18Kari-Ann Victoria BirkelandFossum IF53.04+14.4919.30
19Olaug F MydlandEgersund OK54.08+15.5319.54
20Anne Marie EkelandOddersjaa SSK58.17+20.0221.25
21Liv-Hege Roberg-RingheimOL Trollo58.40+20.2521.34
22Diana FomasiSCOM Mendrisio1.05.52+27.3724.12
23Carolina RossiniSCOM Mendrisio1.07.43+29.2824.53
24Lene Næss BirkelandSøgne og Songdalen OK1.07.59+29.4424.59
25Anja DyrkolbotnBø OL1.08.53+30.3825.19
26Siv WiersdalenPorsgrunn OL1.09.30+31.1525.33
27Jorunn IsaksenPorsgrunn OL1.11.41+33.2626.21
28Siri Stavsholt BujordetKristiansand OK1.11.50+33.3526.24
29Inger BjergaVaregg Fleridrett1.13.30+35.1527.01
30Aagot HartmannRøyken OL1.14.33+36.1827.24
31Irene LangeggenKongsberg OL1.19.22+41.0729.10
32Lene ØbroCopenhagenO1.24.17+46.0230.59
33Torild MyrliTIF Viking1.29.42+51.2732.58
0Trude NysæterSkien OKdiskvalifisert
0Liv Gjertrud TelstøEtnedal ILdiskvalifisert
0Hege MårtenssonModum OLbrutt

D 17-C

2 640 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingunn SandbakkNTNUI24.599.27
2Synnøve WestermoenSandnes IL (Rogaland)27.25+2.2610.23
3Hanne Marthe ØstvoldHeming Orientering27.48+2.4910.31
4Heidi BernerFossum IF28.34+3.3510.49
5Ingunn Lysaker NorbomKonnerud IL28.53+3.5410.56
6Ingrid Lundin BerganKongsberg OL29.16+4.1711.05
7Rita Harriet Bakken FremstadLarvik OK29.31+4.3211.10
8Mette Spangelo WoldOK Horten31.50+6.5112.03
9Torunn LaugalandÅlgård Orientering32.20+7.2112.14
10Heidi LohneOdal OL - Orientering35.18+10.1913.22
11Ingvill HoftunAsker Skiklubb36.37+11.3813.52
12Lene MeenPorsgrunn OL42.16+17.1716.00
13Marit BrødreskiftFreidig42.47+17.4816.12
14Marianne SkusethBø OL42.50+17.5116.13
15Elisabeth NærestadIF Trauma43.24+18.2516.26
16Kirsty McIntyreOK Tyr43.40+18.4116.32
17Anne Grethe PapeKonnerud IL44.37+19.3816.54
18Mona Dalegård LøkenKongsberg OL45.14+20.1517.08
19Hege AndersenIL Koll49.08+24.0918.36
0Kathrin JakobsenFana ILdiskvalifisert

D 17-N

2 390 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lene Spilde HasaasFossum IF28.2611.53
2Stephanie SchöberlHSV Ried29.56+1.3012.31
3Torill Kjenes HauglandVaregg Fleridrett35.46+7.2014.57
4Gro Elisabeth HerumOK Skeidi45.25+16.5919.00

D 17-18

3 140 m, 45 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tilla Farnes HennumAsker Skiklubb29.549.31
2Malin SandstadFreidig29.55+0.019.31
3Åshild KolstadMo OK30.09+0.159.36
4Anni HaanpääTampereen Pyrintö31.08+1.149.54
5Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb32.36+2.4210.22
6Tiril Ruud BråtenRaumar Orientering33.55+4.0110.48
7Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)34.24+4.3010.57
8Emilia StåhlbergEspoon Suunta34.25+4.3110.57
9Elin PetterssonIFK Göteborg34.25+4.3110.57
10Line SølbergOL Trollelg34.28+4.3410.58
11Heidi PlitEspoon Suunta34.43+4.4911.03
12Ella MahlamäkiEspoon Suunta34.55+5.0111.07
12Vilde MalmeiSandnes IL (Rogaland)34.55+5.0111.07
14Tonje Aasheim NymarkAskøy OL35.42+5.4811.22
15Silje HaugeHisøy OK35.46+5.5211.23
16Åse BerganNydalens SK35.54+6.0011.25
17Anni KivilaaksoEspoon Suunta36.14+6.2011.32
17Lea BalmelliSeleTi36.14+6.2011.32
19Ida Johanne AadlandSamnanger IL36.16+6.2211.32
20Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland)36.48+6.5411.43
21Gina GranstedtHalden SK37.33+7.3911.57
22Astrid FiskumIL Tyrving38.42+8.4812.19
23Åshild Faller RåheimFet OL38.52+8.5812.22
24Julie NærestadVegårshei IL38.59+9.0512.24
25Hannah MalmeiSandnes IL (Rogaland)39.43+9.4912.38
26Siri MoholthKongsberg OL39.54+10.0012.42
27Marlene BergerOrienteering Klosterneuburg40.01+10.0712.44
28Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering40.07+10.1312.46
29Elsi PöllänenEspoon Suunta40.15+10.2112.49
30Martha Kalvig SkoganBodø og Omegn IF Orientering41.06+11.1213.05
31Marthe SvihusSandnes IL (Rogaland)41.17+11.2313.08
32Anne Willkommen EikenKongsberg OL41.24+11.3013.11
33Fride SørensenSturla, IF41.26+11.3213.11
34Karine VestølVegårshei IL43.29+13.3513.50
35Fanny GüdelOLG Murten43.48+13.5413.56
36Ingvild C. FleisjeLillomarka OL44.19+14.2514.06
37Ingvild Paulsen VieHaugesund IL Orientering44.20+14.2614.07
38Zoë DowlingWROC44.46+14.5214.15
39Synne Eide RappRaumar Orientering45.09+15.1514.22
40Anna Leuenbergerol norska46.21+16.2714.45
41Kårhild Husby NordstadVaregg Fleridrett49.03+19.0915.37
42Idunn HaavengenKongsberg OL56.20+26.2617.56
0Kristin LoftsgardenIdrettslaget Dyre Vaadiskvalifisert
0Martine TopstadOL Tønsberg og omegndiskvalifisert
0Oda FuruholmenBodø og Omegn IF Orienteringdiskvalifisert

D 17-20AK

2 640 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sigrid Merete Moen PedersliOL Trollelg31.0711.47
2Kajsa Stina SandstadFrol IL32.14+1.0712.12
3Stine NjåsteinIL Tyrving33.59+2.5212.52
4Maiken SandbergNydalens SK43.37+12.3016.31
5Siri GrandalIL Tyrving45.43+14.3617.19
6Joanna SmithSYO50.05+18.5818.58
7Astrid StyrvoldPorsgrunn OL51.20+20.1319.26
8Silvia CasanovaOLG Regensburg54.52+23.4520.46
9Emilie BertelsenPorsgrunn OL1.02.47+31.4023.46

D 19-20

3 470 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Karen Oline KolstadFreidig31.589.12
2Frida SætherFreidig33.49+1.519.44
3Evine Westli AndersenLøten o-lag33.54+1.569.46
4Ingrid GulbrandsenAsker Skiklubb34.21+2.239.53
5Eirin Svanøe-HafstadFrol IL37.05+5.0710.41
6Jutta JussilaTampereen Pyrintö37.35+5.3710.49
7Andrea RoggoHalden SK38.02+6.0410.57
8Silje ArntzenAsker Skiklubb38.33+6.3511.06
9Marte Hoff HagenByåsen IL39.34+7.3611.24
10Helene OmdalSandnes IL (Rogaland)40.20+8.2211.37
11Ingeborg Ellegaard MelbyNydalens SK41.09+9.1111.51
12Karen BjergaardNydalens SK41.28+9.3011.57
13Ragnhild HjermstadFossum IF41.49+9.5112.03
14Zuzana KožinováSK Praga Praha43.33+11.3512.33
15Noa BolisSeleTi44.15+12.1712.45
16Kristine AusenPorsgrunn OL44.21+12.2312.46
17Nina Asheim BirkelandHalden SK46.00+14.0213.15
18Nora Hui AndersenHamar OK46.36+14.3813.25
19Toril Aasheim NymarkAskøy OL46.37+14.3913.26
20Lovise FremstadLarvik OK55.31+23.3315.59
21Therese Sæbø VikSandnes IL (Rogaland)1.06.59+35.0119.18
22Miti Le CamCRCO1.18.04+46.0622.29

D 21-

3 990 m, 41 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sabine HauswirthHalden SK31.497.58
2Ines BrodmannOLG Basel34.21+2.328.36
3Simone NiggliOK Tisaren34.33+2.448.39
4Maren Jansson HaverstadNTNUI34.49+3.008.43
5Bodil HelgerudHalden SK35.50+4.018.58
6Elin BjervaLarvik OK36.00+4.119.01
7Marit KahrsFredrikstad SK36.18+4.299.05
8Tone E LyeIL Tyrving37.04+5.159.17
9Louise OramNydalens SK37.07+5.189.18
10Hanne SandstadFreidig38.02+6.139.31
11Iliana IlievaHalden SK38.04+6.159.32
12Frida NeroGöteborg Majorna OK38.36+6.479.40
13Emilie Westli AndersenLøten o-lag39.13+7.249.49
14Marianne Riddervold KahrsFredrikstad SK39.15+7.269.50
15Laura RobertsonHutt valley39.21+7.329.51
16Christiane TrösseVaregg Fleridrett39.37+7.489.55
17Linda SolbergFredrikstad SK41.35+9.4610.25
18Julie StørmerNTNUI43.40+11.5110.56
19Christine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering43.49+12.0010.58
20Amilia BjörklundSävedalens AIK44.35+12.4611.10
21Barbora BaldrianováUSK Praga45.43+13.5411.27
22Lea ReimeDansk militære landshold46.04+14.1511.32
23Pavla HorováOK Lokomotiva Pardubice46.30+14.4111.39
24Celine RenardKongsberg OL46.37+14.4811.41
25Charlotte ThraneOK Øst Birkerød46.48+14.5911.43
26Ragnhild Haugli BråtenHeming Orientering47.13+15.2411.50
27Michaela ŠrámkováSJH Jind¿ich¿v Hradec47.31+15.4211.54
28Lucie JanatováUSK Praha47.48+15.5911.58
29Daniela Dubachol norska48.03+16.1412.02
30Katja GygaxOLV Baselland/Herzogenbuchsee48.30+16.4112.09
31Lisbeth VollNTNUI48.38+16.4912.11
32Jonna JungåkerKorsnäs IF OK50.51+19.0212.44
33Sofie AarnesNydalens SK51.03+19.1412.47
34Anne EdsenDansk militære landshold57.56+26.0714.31
35Rikke Skyttersæter IversenHeming Orientering58.07+26.1814.33
36Valentina DimitrovaGneist, IL59.41+27.5214.57
37Camilla StridsklevIL Tyrving1.01.14+29.2515.20
38Kjersti Adéla WestinKristiansand OK1.05.29+33.4016.24
39Kristine BaagøDansk militære landshold1.37.52+1.06.0324.31
0Marianne AndersenKonnerud ILdiskvalifisert
0Sarina JenzerOLG Huttwildiskvalifisert

D 21-AK

2 790 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Guro VassendFossum IF25.409.11
2Aasne Fenne HoksrudBækkelagets SK26.38+0.589.32
3Nicole RagvinNydalens SK27.09+1.299.43
4Astrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa27.24+1.449.49
5Amélie WallenhammarHagaby GoIF28.42+3.0210.17
6Kaja Torpe LienPorsgrunn OL29.50+4.1010.41
7Hege Holth JohannessenFreidig32.30+6.5011.38
8Elisabet BråtenVoss IL33.39+7.5912.03
9Marit Wenseth KureBø OL34.14+8.3412.16
10Katrine DamgaardFossum IF35.20+9.4012.39
11Silje BøenKristiansand OK36.41+11.0113.08
12Mari FlatekvalOppsal Orientering37.29+11.4913.26
13Benedikte Wiig BøenPorsgrunn OL38.52+13.1213.55
14Giorgia CrivelliSeleTi39.05+13.2514.00
15Kjersti MyhreKongsberg OL39.32+13.5214.10
16Maria RostLinköpings OK42.59+17.1915.24
17Susan BøbelIL Imås43.12+17.3215.29
18Anna FuruheimIFK Lidingö SOK44.30+18.5015.56
19Line KlyveOppsal Orientering44.43+19.0316.01
20Rebekka BråtenVoss IL45.50+20.1016.25
21Kristin SletnerRøyken OL46.19+20.3916.36
22Mirjam BråtenVoss IL53.16+27.3619.05
23Katharina GittmaierHSV Ried53.33+27.5319.11
24Nina KarlsenStavanger Orienteringsklubb53.35+27.5519.12
25Martina InderstSeleTi54.48+29.0819.38
26Jessica BaumannOLC Kapreolo57.30+31.5020.36
0Tone NilsenBø OLdiskvalifisert
0Chantal OppligerOLV Hindelbankdiskvalifisert

D 35-

3 490 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Zsuzsa FeyIL Tyrving32.329.19
2Valérie SuterCA Rosé33.42+1.109.39
3Tone Fidje GrytingGjerstad IL37.02+4.3010.36
4Anna KopraSomeron Esa49.16+16.4414.06
5Olga MakarovaMoscow compass51.36+19.0414.47
6Vilma BalciunaiteOK Telsiai54.32+22.0015.37
7Cuki VassalliASCO Lugano1.01.47+29.1517.42
8Ana Belen Perez RiofrioImperdible1.07.43+35.1119.24

D 35-AK

2 790 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anja WingstedtHalden SK28.2710.11
2Kari Aarhus KinnPorsgrunn OL28.58+0.3110.22
3Anette Fidje BerganVegårshei IL31.59+3.3211.27
4Mariann Øren ArvesenSandefjord OK32.01+3.3411.28
5Kristin AureDrangedal OL33.32+5.0512.01
6Julie Finsrud LandeEidskog OL33.51+5.2412.07
7Ann Helen Aabogen HaugaardIndre Østfold OK35.34+7.0712.44
8Linn Carina DalandKristiansand OK36.48+8.2113.11
9Annika LundströmSundbybergs IK37.58+9.3113.36
10Otilie OftedalÅlgård Orientering38.29+10.0213.47
11Anita BeitdokkenPorsgrunn OL40.32+12.0514.31
12Anita SælevikHaugesund IL Orientering43.20+14.5315.31
13Grethe Paulsen VieHaugesund IL Orientering51.09+22.4218.20
14Camilla MoreniSCOM Mendrisio51.39+23.1218.30
15Heidi HerumOK Skeidi54.37+26.1019.34
16Maj-Lisbet RønningFreidig57.45+29.1820.41

D 35-C

2 640 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Cecilie Wærp HaugeNydalens SK27.1710.20
2Ingbeborg LundeDrangedal OL29.23+2.0611.07
3Inger Anette Vik OlsenLarvik OK31.28+4.1111.55
4Berit Brandsberg RogdebergEgersund OK33.59+6.4212.52
5Celine Vik OlsenLarvik OK35.34+8.1713.28
6Anne Carine Dahl BorkamoNotodden OL36.20+9.0313.45
7Ragnhild ThuSandnes IL (Rogaland)36.47+9.3013.55
8Rita KirsteSkien OK37.22+10.0514.09
8Rita RaastadSkien OK37.22+10.0514.09
10Kristin JohanssonHedrum OL38.48+11.3114.41
11Linnea EvensenOL Tønsberg og omegn39.19+12.0214.53
12Thine Wilkens JernbergNydalens SK40.23+13.0615.17
13Elena KuznetcovaMoscow compass41.55+14.3815.52
14Alena KodejsovaUSK Praha41.57+14.4015.53
15Line NordhaugKonnerud IL44.07+16.5016.42
16Irene-Katrin ThunshelleNydalens SK45.10+17.5317.06
17Marit Ufsvatn FlatenVegårshei IL46.54+19.3717.45
18Alena KopeckaUSK Praha47.05+19.4817.50
19Linda G. OpheimKristiansand OK47.09+19.5217.51
20Ellen HasaasOK Skeidi51.20+24.0319.26
21Halfrid WaageSkien OK57.30+30.1321.46
22Bente BergetOL Trollo1.07.28+40.1125.33

D 40-

3 160 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Karianne StrømmeTIF Viking33.0510.28
2Ingjerd SommerstadKongsberg OL33.31+0.2610.36
3Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb34.01+0.5610.45
4Brita Cecilie MustadOK Skeidi35.11+2.0611.08
5Kati HaanpääTampereen Pyrintö36.01+2.5611.23
6Maria Høyer StaugaardFIF Hillerød Orientering36.28+3.2311.32
7Linda RykkjeStord Orientering36.39+3.3411.35
8Line NybakkenÅs-NMBU Orientering37.34+4.2911.53
9Wenche Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb38.29+5.2412.10
10Tanja ViskariHiidenkiertäjät38.50+5.4512.17
11Anny ØenNydalens SK39.02+5.5712.21
12Dana TrnkovaUSK Praha39.18+6.1312.26
13Zuzana SkvorFossum IF39.25+6.2012.28
14Clare HawthorneWROC39.41+6.3612.33
15Helena ZakourilovaUSK Praha39.55+6.5012.37
16Margot Bolstad LynumFreidig40.34+7.2912.50
17Marianne HaugeHisøy OK40.39+7.3412.51
18Riitta MähönenTampereen Pyrintö40.46+7.4112.54
19Ingvild EckdahlOK Horten42.14+9.0913.21
20Liv OrmbergFana IL42.20+9.1513.23
21Ingunn BergetÅs-NMBU Orientering43.57+10.5213.54
22Christine Lüscher-FogtmannOLK Argus45.06+12.0114.16
23Line Skjevik ArnevikRingerike OL45.20+12.1514.20
24Milena GrifoniOLG Regensburg46.44+13.3914.47
25Camilla MittelholzerOLK Fricktal46.54+13.4914.50
26Abbigail MaySage Orienteering and Rogainin47.08+14.0314.54
27Gøril EideByåsen IL47.15+14.1014.57
28Gunn Elin RudiHadeland OL48.13+15.0815.15
29Lene RykkjeVaregg Fleridrett51.47+18.4216.23
30Solveig SælFossum IF52.29+19.2416.36
31Elise HafskjoldNydalens SK54.08+21.0317.07
32Gyri MyhreSkien OK54.20+21.1517.11
33Kristin EgerKongsberg OL56.09+23.0417.46
34Paula BerstadHeming Orientering1.04.48+31.4320.30

D 45-

3 000 m, 72 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab30.4710.15
2Frauke Schmitt GranHalden SK31.41+0.5410.33
3Ingrid KvistadKongsberg OL32.52+2.0510.57
4Kari MadslienNydalens SK32.53+2.0610.57
5Gro Sandstad EidsmoFreidig33.22+2.3511.07
6Anne Guro NøklebyRingerike OL33.36+2.4911.12
7Isa HeggedalKonnerud IL33.39+2.5211.13
8Hilda ØfsthusAsker Skiklubb33.45+2.5811.15
9Hanne Lerche RaadalHalden SK33.55+3.0811.18
10Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK33.56+3.0911.18
11Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb34.40+3.5311.33
12Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL34.57+4.1011.39
13Odile PerrinNature Orientation Saint Etienne35.34+4.4711.51
14Ragnhild BalsvikOsterøy IL35.42+4.5511.54
15Kristin SandvenNotodden OL36.02+5.1512.00
16Pia MolnarMariefors Skidklubb36.23+5.3612.07
17Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)36.25+5.3812.08
18Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK37.02+6.1512.20
19Kjersti Holt HanssenMåren OK37.04+6.1712.21
20Anne MadslienNydalens SK37.21+6.3412.27
21Elisabet KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering37.26+6.3912.28
22Gerd Karin VestølVegårshei IL37.38+6.5112.32
23Sari KoskinenHiisirasti38.05+7.1812.41
23Ingrid Eide RappRaumar Orientering38.05+7.1812.41
25Mona LomeHamar OK38.17+7.3012.45
26Anne JohanssonOK Dacke39.11+8.2413.03
27Anne Sofie KorsveienAsker Skiklubb40.07+9.2013.22
28Heidi ArnesenFreidig40.20+9.3313.26
29Birgitte TorbjørnsenVikebygd IL40.21+9.3413.27
30Inger Synnøve LisetOL Trollo41.15+10.2813.45
31Marja Liisa AuttiEspoon Suunta41.24+10.3713.48
32Hanne-Kristin Bjerknes KvarmeRøyken OL41.38+10.5113.52
33Laura SumanenHyvinkään Rasti41.41+10.5413.53
34Tove AasheimAskøy OL41.43+10.5613.54
35Katrine BakkeFossum IF41.48+11.0113.56
36Irene Felde OlaussenHalden SK42.13+11.2614.04
37Janita SkogengEmblem IL42.59+12.1214.19
38Tiina JussilaTampereen Pyrintö43.09+12.2214.23
39Kirsti LysakerFana IL43.25+12.3814.28
40Arnhild U. BråtenVegårshei IL43.45+12.5814.35
41Marianne LykkeEmblem IL43.55+13.0814.38
42Mona J. MølnvikFreidig44.03+13.1614.41
43Kristin BruserudOL Trollo44.56+14.0914.58
44Eldri HoloFossum IF45.20+14.3315.06
45Judith SuterOLG Cordoba45.35+14.4815.11
46Trine OldernesLillomarka OL45.50+15.0315.16
47Iben MaagSøllerød OK47.06+16.1915.42
48Christina WhiteSøgne og Songdalen OK47.27+16.4015.49
49Nina Hansen-MøllerudKongsberg OL48.10+17.2316.03
50Åse Reidun KregnesKristiansand OK49.08+18.2116.22
51Mervi HeinaroEspoon Suunta52.53+22.0617.37
52Elin Marie IrgensBodø og Omegn IF Orientering53.23+22.3617.47
53Kathrine LunøeNydalens SK53.24+22.3717.48
54Tone Cecilie NystrømStavanger Orienteringsklubb55.08+24.2118.22
55Sølvi Karin Nyberg BergsetIL Veten56.03+25.1618.41
56Pavlína MaresovaOK JISKRA NOVY BOR57.02+26.1519.00
57Kristin SørensenSturla, IF57.37+26.5019.12
58Kjersti TannvikFreidig58.37+27.5019.32
59Marianne ReuschHeming Orientering58.42+27.5519.34
60Muriel Le CamCRCO58.44+27.5719.34
61Iva KaplanováOK Lokomotiva Pardubice58.46+27.5919.35
62Solveig KongsrudModum OL58.48+28.0119.36
63Ingrid M. TengeÅs-NMBU Orientering1.00.00+29.1320.00
64Stine ArntzenSandefjord OK1.01.29+30.4220.29
65Marianne IllumSøllerød OK1.14.16+43.2924.45
66Nathalie RauturierGuyancourt Orientation 781.14.52+44.0524.57
67Tone HirschIF Trauma1.18.12+47.2526.04
0Laurence BeauvirCRCOdiskvalifisert
0Trine Ruud BråtenRaumar Orienteringdiskvalifisert
0Signe Astrup ArnesenHeming Orienteringdiskvalifisert
0Siri Thortveit MyhreKristiansand OKdiskvalifisert
0Anne-Marie BrekkeOK Skeididiskvalifisert

D 45-AK

2 640 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gry AhlsandNydalens SK31.0811.47
2Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn31.50+0.4212.03
3Arnhild KroghOppsal Orientering32.11+1.0312.11
4Marian Kjellevold MaldeIL Gular35.51+4.4313.34
5Synnøve Lyssand SandbergNydalens SK36.21+5.1313.46
6Elise GisholtFossum IF38.09+7.0114.27
7Rachel WilsonCLYDE39.40+8.3215.01
8Kristin FleisjeNittedal OL40.24+9.1615.18
9Sue HancockWROC43.08+12.0016.20
10Randi HaugskottFrol IL43.33+12.2516.29
11Inger Johanne EikelandNydalens SK45.32+14.2417.14
12Signe OttesenSandnes IL (Rogaland)46.00+14.5217.25
13Torun DyrkornEiker OL46.11+15.0317.29
14Marianne ArnesenAsker Skiklubb46.56+15.4817.46
15Liv Grete VollHaugesund IL Orientering48.18+17.1018.17
16May Jorunn RognlienModum OL48.26+17.1818.20
17Elin Moe GræsliHamar OK50.09+19.0118.59
18Eli SæterdalSkien OK54.25+23.1720.36
19Regine ImhofOL Regio Wil55.19+24.1120.57
20Christine GüdelOLG Murten55.39+24.3121.04
21Barbara DawsonGaringal Orienteers1.04.15+33.0724.20
22Jackie ButcherSYO1.08.38+37.3025.59
23Monica Streich SchöttliSCOM Mendrisio1.17.20+46.1229.17

D 50-

2 790 m, 59 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjersti StræteRingerike OL29.1310.28
2Annika ViiloTampereen Pyrintö29.59+0.4610.44
3Riikka OtsamoHelsingin Suunistajat30.46+1.3311.01
4Alix Young VikNydalens SK31.07+1.5411.09
5Ingvild MulenKristiansand OK31.18+2.0511.13
6Randi JensenFrol IL32.28+3.1511.38
7Unn Hilde HeggedalKongsberg OL32.53+3.4011.47
8Tone HollowellOK Tyr33.14+4.0111.54
9Jorunn JohannesenSandnes IL (Rogaland)33.53+4.4012.08
10Marianne NjåsteinIL Tyrving34.10+4.5712.14
11Heidi SchatvetNotodden OL34.19+5.0612.17
12Tove HeimdalKonnerud IL34.37+5.2412.24
13Lise RollFana IL35.07+5.5412.35
14Mona Høiås SætherFreidig35.14+6.0112.37
15Lene KinnebergRaumar Orientering35.39+6.2612.46
16Hilde StorløkkenKongsberg OL36.04+6.5112.55
17Tiri RebårdSandefjord OK36.09+6.5612.57
18Marit Sylte LundanesEmblem IL36.17+7.0413.00
19Gaby Aebersoldol.biel.seeland36.43+7.3013.09
20Elisabeth OppligerOLV Hindelbank38.23+9.1013.45
21Doris GittmaierHSV Ried38.39+9.2613.51
22Tone StoklandSandefjord OK39.17+10.0414.04
23Alice BedwellSugar Loaf OK39.25+10.1214.07
24Marketa GrahamOttawa Orienteering39.57+10.4414.19
25Else GrandalIL Tyrving40.47+11.3414.37
26Nina-Beate LiabakkByåsen IL40.58+11.4514.41
27Veslemøy SolbergKonnerud IL41.05+11.5214.43
28Anna Weckner WestlundOK Tyr41.49+12.3614.59
29Hege FjellbirkelandIL Gular42.00+12.4715.03
30Randi NicolaisenAsker Skiklubb42.24+13.1115.11
31Denise WrightMAROC44.08+14.5515.49
32Ann Katrin OlsenAsker Skiklubb44.11+14.5815.50
33May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering44.22+15.0915.54
34Gøril Skyttersæter JonesRocky Mountain Orienteering Club44.24+15.1115.54
35Susanne ThomsenTisvilde Hegn OK44.27+15.1415.55
36Jana TichaSJH Jind¿ich¿v Hradec44.35+15.2215.58
37Anne Kristine NorderudIL Tyrving46.33+17.2016.41
38Solveig HolteHøydalsmo IL48.07+18.5417.14
39Lenka KettnerováSK Kamenice48.59+19.4617.33
40Magnhild T. MølnvikFossum IF49.39+20.2617.47
41Sabine SchweigerYukon O Association50.13+21.0017.59
42Anna GöhlmanIL Tyrving50.55+21.4218.14
43Kirsti Grundnes BergIL Tyrving52.17+23.0418.44
44Anne Marit BjergaardNydalens SK52.53+23.4018.57
45Eunice CarterSugar Loaf OK53.37+24.2419.13
46Yolanda DirksenSauda Orienteringsklubb57.10+27.5720.29
47Jill EmmersonOD Kenilworth57.15+28.0220.31
48Bjørg Marit SollieOL Trollo1.00.19+31.0621.37
49Liv OmdalSandnes IL (Rogaland)1.01.55+32.4222.11
50Kirsti RogstadKongsberg OL1.02.16+33.0322.19
51Veronique CailletASQuétigny1.02.39+33.2622.27
52Heidi BørstadSarpsborg OL1.02.59+33.4622.34
53Katrine KalvigBodø og Omegn IF Orientering1.03.36+34.2322.47
54Kirsten MøllerSøllerød OK1.04.06+34.5322.58
55Eli VerstoGneist, IL1.10.59+41.4625.26
0Ingrid TveiteÅs-NMBU Orienteringdiskvalifisert
0Lisbeth AadlandSamnanger ILdiskvalifisert
0Susanne ThraneSøllerød OKdiskvalifisert
0Monica NordbrødenHalden SKdiskvalifisert

D 55-

2 760 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Grete HoviSkien OK32.0211.36
2Gunhild HennumLierbygda OL32.57+0.5511.56
3Berit DanielsenIL Tyrving33.17+1.1512.03
4Leena MutkaSuunta Jyväskylä33.49+1.4712.15
5Ann Karin TjørhomGanddal IL34.22+2.2012.27
6Jean Cory-WrightPeninsula and Plains Orienteers35.37+3.3512.54
7Anne Berit EidNydalens SK35.43+3.4112.56
8Anthea FeaverLOST36.00+3.5813.02
9Runa SkyttersæterHeming Orientering36.35+4.3313.15
10Ragnhild Elsrud HultgreenRingerike OL37.14+5.1213.29
11Bente MestadTorridal IL37.36+5.3413.37
12Grete Berge OwrenFreidig38.28+6.2613.56
13Gro PedersenOK Skeidi39.37+7.3514.21
14Lisa AnnersandOK Tyr40.05+8.0314.31
15Siri FlatekvalOppsal Orientering40.27+8.2514.39
16Tove DamgaardOL Trollo41.59+9.5715.12
17Jane MelinGöteborg Majorna OK42.29+10.2715.23
18Kjellaug GrødemVoss IL42.36+10.3415.26
19Mette MestadTorridal IL42.50+10.4815.31
20Liv Bente GrandeByåsen IL42.57+10.5515.33
21Tatiana KinyaevaMoscow compass43.08+11.0615.37
22Gunilla GedinGöteborg Majorna OK44.34+12.3216.08
23Gerd FossestølNittedal OL45.54+13.5216.37
24Maerkovich SophiaTechnion-Carmel46.22+14.2016.47
25Jirina BehounovaOK 99 Hradec Kralove47.12+15.1017.06
26Anne Karin RibeSøgne og Songdalen OK47.13+15.1117.06
27Trude BråtenVoss IL47.28+15.2617.11
28Anne Kjersti DaltveitFana IL47.39+15.3717.15
29May MelingStavanger Orienteringsklubb48.54+16.5217.43
30Anne-Elise EdstrømOppsal Orientering50.34+18.3218.19
31Elizabeth DeaneCork O55.58+23.5620.16
0Esther MoosbergerOLG Regio Oltendiskvalifisert

D 55-AK

2 640 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hanne HerumOK Skeidi34.2213.01
2Anne LøverStord Orientering42.38+8.1616.08
3Gyrid KvaaleBø OL45.17+10.5517.09
4Olaug BergsetNordreisa IL45.37+11.1517.16
5Inger K. HaavikHaugesund IL Orientering47.17+12.5517.54
6Elisabeth Holth JohannessenRøyken OL52.43+18.2119.58
7Margit Ryen SteenBø OL1.00.01+25.3922.44
8Inger SchibstedRøyken OL1.08.07+33.4525.48
9Gunn BotnenBø OL1.13.19+38.5727.46

D 60-

2 760 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Lise SagaKjose IL30.5911.13
2Unni Strand KarlsenFredrikstad SK31.33+0.3411.25
3Ingrid StrandeSkien OK35.23+4.2412.49
4Siren GreveBergens TF38.00+7.0113.46
5Brigit OswaldOLK Piz Hasi39.30+8.3114.18
6Aud GranIL Tyrving39.32+8.3314.19
7Karen ClarkEBORRR39.38+8.3914.21
8Gro EiaOL Trollo42.34+11.3515.25
9Britt RameckersHaugesund IL Orientering44.12+13.1316.00
10Renate TrößeSV TU Ilmenau45.10+14.1116.21
11Miluse ProchazkovaKOB Dobrichovice57.40+26.4120.53
12Rønnaug SagbakkenLøten o-lag1.01.44+30.4522.22
0Jill SmithEBORRRdiskvalifisert
0Susan Keymelbourne forest racersbrutt

D 65-

2 480 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingjerd SognnæsBergens TF32.0112.54
2Kari Timenes LaugenIL Imås33.41+1.4013.34
3Margaret EllisGreater Vancouver Orienteering34.50+2.4914.02
4Sylvia AndersenElverum OK35.02+3.0114.07
5Signe HeivollSøgne og Songdalen OK39.34+7.3315.57
6Siv AntonsenFredrikstad SK39.50+7.4916.03
7Edel SlettemarkStord Orientering40.17+8.1616.14
8Gunn Kari HygenFreidig40.39+8.3816.23
9Vibeke BøgevigSøllerød OK41.10+9.0916.35
10Ingunn YtrehusIL BUL-Tromsø41.17+9.1616.38
11Lucia HaslerOLG Saeuliamt41.22+9.2116.40
12Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb41.29+9.2816.43
13Inger KirkegaardTisvilde Hegn OK43.55+11.5417.42
14Liv HaugliHeming Orientering45.32+13.3118.21
15Bjørg MostaulBø OL47.39+15.3819.12
16Torill Nebell MikkelsenBerger og Svelvik OL47.47+15.4619.16
17Aud I SpjelkavikIL Tyrving48.29+16.2819.32
18Astrid GjelstadSandefjord OK51.30+19.2920.45
19Marie AasheimStord Orientering52.39+20.3821.13
20Kari StrandeRingerike OL55.03+23.0222.11
21Astrid LundeDrangedal OL57.27+25.2623.09
22Valentina PiskarevaMoscow compass59.33+27.3224.00
23Mary MoenNorth West OC59.42+27.4124.04
24Else HassOK Pan Århus1.03.28+31.2725.35
25Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK1.04.58+32.5726.11
26Unn EllefsenIL Tyrving1.17.14+45.1331.08
27Ellen ThistedSøllerød OK1.24.40+52.3934.08
0Berit Louise EskerudLillehammer OKdiskvalifisert
0Karin KilsetIL Tyrvingdiskvalifisert

D 70-

2 480 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Torid KvaalFreidig38.1715.26
2Birgitte BekkelundRøyken OL43.26+5.0917.30
3Aslaug MølnvikSteinkjer OK45.20+7.0318.16
4Audny TotlandFana IL50.32+12.1520.22
5Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb51.01+12.4420.34
6May Helene HansenSandefjord OK51.49+13.3220.53
7Magnhild Tilly BagåsIL Hauken54.35+16.1822.00
8Gerd LangsethLarvik OK55.17+17.0022.17
9Grethe LarsenOK Snab56.38+18.2122.50
10Ingeborg BøbelIL Imås57.14+18.5723.04
11Eli KlovningPorsgrunn OL57.17+19.0023.05
12Henny Helgeland ReinholdDrangedal OL57.45+19.2823.17
13Inger Lise SolbergBø OL59.38+21.2124.02
14Astrid Reppesgård LieHedrum OL1.03.48+25.3125.43
15Penny HemstedHOC1.13.59+35.4229.49
16Synnøve DalvaBø OL1.16.00+37.4330.38
17Hjørdis EgnerHeming Orientering1.20.18+42.0132.22
18Mary HawthorneWROC1.21.37+43.2032.54
19Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslag1.25.54+47.3734.38
20Valentina AnikanovaMoscow compass1.27.11+48.5435.09
0Elin DahlenRingerike OLdiskvalifisert
0Ingvill VoldFana ILdiskvalifisert
0Randi Agnete NysæterStord Orienteringbrutt

D 75-

2 480 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni Dirro BøhlerengenMåren OK44.2917.56
2Margith ReppesgårdHedrum OL45.43+1.1418.26
3Tirill Liby SeipOK Skeidi57.32+13.0323.11
4Jolanda KoradiOLC Kapreolo1.01.57+17.2824.58
5Galina EremeevaMoscow compass1.18.57+34.2831.50
0Nina Støkken HaugenSandefjord OKdiskvalifisert
0Olaug F. JohansenSauda Orienteringsklubbdiskvalifisert
0Anne-Lise Blomhoff RonæssPorsgrunn OLbrutt

D 80-

2 480 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid RollFana IL55.4722.29

H -10

13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Brage EikåsSandefjord OK16.56
Kristoffer KatlaFossum IF14.54
Ragnar LandeEidskog OL14.59
Mathias LinløkkenØstmarka OK16.41
Alf Petter LynumFreidig17.20
Sindre MathisenOL Tønsberg og omegn16.24
Rasmus MittelholzerOLK Fricktal15.11
Gaute NysæterSkien OK17.50
Danila PiskarevMoscow compass15.01
Samuel A StokkelandÅlgård Orientering14.45
Henrik Repstad StoremyrIL Hauken23.09
Birk Bjaadal WinbergOK Skeidi21.07
Liam Viggo WingstedtHalden SK14.47

H 11-12

62 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kasper Bakken UlsethNydalens SK14.46
2Johan EgerKongsberg OL15.30+0.44
3Teodor Mo HjelsethNydalens SK15.31+0.45
4Jonas MyhrAsker Skiklubb15.38+0.52
5Gaute BerganNydalens SK15.47+1.01
6Birk F. SætnanFossum IF16.47+2.01
7Bram LangerødFossum IF16.48+2.02
8Matyas ZakourilUSK Praha17.23+2.37
9Veeti MähönenTampereen Pyrintö18.25+3.39
9Halvor LøkenKongsberg OL18.25+3.39
11Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK18.39+3.53
12Elias PelkonenRastivarsat18.44+3.58
13Eirik FrostAlta OL18.55+4.09
14Martin Nøkleby MellingRingerike OL19.44+4.58
15Theodor BjørkSandefjord OK19.52+5.06
16Axel AaldeNydalens SK20.32+5.46
17Jonas HasaasFossum IF20.36+5.50
18Martin TrnkaUSK Praha20.40+5.54
19Gustav Andresen SkotteFossum IF20.46+6.00
19Trond OldernesLillomarka OL20.46+6.00
21Toke TillingsøeCopenhagenO20.52+6.06
22Stein Aas StræteRingerike OL21.06+6.20
23Fridtjof ReuschHeming Orientering21.18+6.32
24Markus RichterSandnes IL (Rogaland)21.21+6.35
25Kristian Fredriksen AasAsker Skiklubb21.35+6.49
26Magnus Strømme LidTIF Viking22.02+7.16
27Vegard Ulseth SylteFreidig22.38+7.52
28Arne BerganKongsberg OL22.42+7.56
29Anders Lohne AarstadOdal OL - Orientering22.56+8.10
30Sindre Sæl SteenFossum IF23.02+8.16
31Simen Aure SkogedalAsker Skiklubb23.07+8.21
32Oscar Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL23.25+8.39
33Vemund MølnvikFreidig23.26+8.40
34TomᚠBaldrianUSK Praga23.33+8.47
35Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn23.47+9.01
36Henrik MittelholzerOLK Fricktal23.53+9.07
37Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb24.34+9.48
38Marek TrnkaUSK Praha24.34+9.48
39Omund Thu LandstadSandnes IL (Rogaland)24.50+10.04
40Ola MeenPorsgrunn OL24.53+10.07
41Samuel KleppaÅlgård Orientering24.57+10.11
42Magnus BrodinPorsgrunn OL25.02+10.16
43Erlend LangeggenKongsberg OL25.16+10.30
44Reno PapeKonnerud IL25.22+10.36
45Andreas JohnssonPorsgrunn OL25.29+10.43
46Håvard BirkelandFossum IF25.57+11.11
47Simon PerrinNature Orientation Saint Etienne26.02+11.16
48Tobias MathisenPorsgrunn OL27.05+12.19
49Christian Fredrik BorgIL Koll27.37+12.51
50Trond MaySage Orienteering and Rogainin27.51+13.05
51Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL29.04+14.18
52Jon Erik Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett29.56+15.10
53Stian HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)30.54+16.08
54Jonas KroghOppsal Orientering31.11+16.25
54Brage Bell LysakerFana IL31.11+16.25
56Martin AusenPorsgrunn OL32.08+17.22
57Anders L. RosenvoldPorsgrunn OL36.56+22.10
58Anders LjådalIL Hauken37.34+22.48
59Ole Andre BrandsbergEgersund OK39.42+24.56
60Aleksandr MakarovMoscow compass42.05+27.19
61Sondre BataldenFana IL47.29+32.43
62Bo Utseth BøhlerengenOppsal Orientering54.23+39.37

H 11-12N

5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Fredrik MyhreSkien OK15.51
2Kristoffer EckdahlOK Horten18.06+2.15
3Bendik Schia LøeNotodden OL18.32+2.41
4Sigurd VatnFrol IL20.09+4.18
5Erlend SundsdalBirkenes IL27.37+11.46

H 13

2 700 m, 41 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Janis HutzliOL Regio Wil22.428.24
2Nils TveiteÅs-NMBU Orientering24.12+1.308.57
3Aksel MjelstadTIF Viking25.40+2.589.30
4Birk Bell LysakerFana IL26.18+3.369.44
5Sondre YtterbøAsker Skiklubb27.04+4.2210.01
6Jonas EikåsSandefjord OK27.14+4.3210.05
7Topi LaaksoSuunta Jyväskylä27.50+5.0810.18
8Henrik ReuschHeming Orientering28.06+5.2410.24
9Mikkel KatlaFossum IF29.02+6.2010.45
10Ulrik HellenTIF Viking29.28+6.4610.54
11Eskil FrischknechtAlta OL30.18+7.3611.13
12Tobias Mikael EspedalNydalens SK30.54+8.1211.26
13Adam ConwayGuildford Orienteers31.07+8.2511.31
14Antti SorsaEspoon Suunta31.39+8.5711.43
15Ferdinand FremmingHeming Orientering32.57+10.1512.12
16Jakob TorgersenHalden SK32.59+10.1712.12
17Jørgen Nøkleby MellingRingerike OL33.03+10.2112.14
18Joakim Wilkens JernbergNydalens SK33.47+11.0512.30
19Otso PajuojaEspoon Suunta34.06+11.2412.37
19Halvard KornmoPorsgrunn OL34.07+11.2512.38
21Henrik R HoltHedrum OL35.50+13.0813.16
22Olav LundKongsberg OL36.51+14.0913.38
23Cornelius BjørkSandefjord OK37.40+14.5813.57
24Jari SuterOLG Cordoba37.45+15.0313.58
25Gard FrostAlta OL37.46+15.0413.59
26Olav BirkelandFossum IF37.56+15.1414.02
27Kristoffer Kjenes HauglandVaregg Fleridrett38.10+15.2814.08
28Oula PelkonenRastivarsat39.26+16.4414.36
29Gaute FosstveitRaumar Orientering40.34+17.5215.01
30Tommi ViiloTampereen Pyrintö41.07+18.2515.13
31Marius BakkeFossum IF42.57+20.1515.54
32Sindre GisholtFossum IF43.03+20.2115.56
33Sondre Zahl HagenFossum IF45.02+22.2016.40
34Einar EideByåsen IL49.25+26.4318.18
35Adam SkvorFossum IF51.41+28.5919.08
36Sven Bergset LangvikIL Veten54.21+31.3920.07
37Danila LaskinMoscow compass1.11.41+48.5926.32
0Eirik ØvstedalNydalens SKdiskvalifisert
0Henrik SturødNydalens SKdiskvalifisert
0Tage RosenlundVaregg Fleridrettdiskvalifisert
0Ole Jakob FrankrigNydalens SKbrutt

H 14

2 800 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Juuso ViskariHiidenkiertäjät20.417.23
2Morten Örnhagen JørgensenOK Snab21.15+0.347.35
3Vegard KittilsenFreidig21.46+1.057.46
4Lars SandstadFreidig22.40+1.598.05
5Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK22.47+2.068.08
6David RundeKristiansand OK23.15+2.348.18
7Martin NevlandÅlgård Orientering23.59+3.188.33
8Jo Even KolstadFreidig24.07+3.268.36
9SørenThrane ØdumOK Øst Birkerød24.53+4.128.53
10Isak JonssonNydalens SK25.08+4.278.58
11Elias BergsetIL Veten25.09+4.288.58
12Till HutzliOL Regio Wil26.39+5.589.31
13Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering27.52+7.119.57
14Tom Le CamCRCO28.05+7.2410.01
15Lars Young VikNydalens SK28.30+7.4910.10
16Manuele RenSeleTi28.34+7.5310.12
17Jakub MilanKOS Tesla Brno28.44+8.0310.15
18Sindre Lysaker NorbomKonnerud IL29.14+8.3310.26
19Petter Liabakk EriksenByåsen IL30.38+9.5710.56
20Eivind Berner MyhreFossum IF31.43+11.0211.19
21Jonas AkslandSandnes IL (Rogaland)31.58+11.1711.25
22Mathias Kjærner-SembVaregg Fleridrett32.11+11.3011.29
23Fredrik Vehus SkjerveVerdal OK33.03+12.2211.48
24Kristian Fredrik ThomassenVaregg Fleridrett33.05+12.2411.48
25Tomas MilanKOS Tesla Brno34.44+14.0312.24
26Atle NilsenVegårshei IL36.51+16.1013.09
27Andreas NysæterBergens TF39.25+18.4414.04
28Per Anders EckdahlOK Horten43.07+22.2615.23
29Håvard SkriubakkenPorsgrunn OL44.07+23.2615.45
30Jan PuchalskyUSK Praha44.33+23.5215.54
31Martin DimitrovVALDI Sofia46.52+26.1116.44
32Karl Mathias WoldOK Horten59.48+39.0721.21
0Anders VestølVegårshei ILdiskvalifisert

H 15

3 160 m, 48 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sander ArntzenAsker Skiklubb24.317.45
2Mats EidsmoFreidig25.58+1.278.13
3Marius AurebekkKristiansand OK26.48+2.178.28
4Erik Hæstad BjørnstadFossum IF27.16+2.458.37
5Lasse ViiloTampereen Pyrintö27.18+2.478.38
6Aslak HeimdalKonnerud IL27.27+2.568.41
7Fabian Aebersoldol.biel.seeland27.41+3.108.45
7Fredrik HamreforsVästerås SOK27.41+3.108.45
9Lasse LaaksoSuunta Jyväskylä27.44+3.138.46
10Silas HutzliOL Regio Wil27.56+3.258.50
11Vít MaresOK JISKRA NOVY BOR27.59+3.288.51
12Dan PavlovecOK JISKRA NOVY BOR28.25+3.548.59
12Niels Christian HellerudHalden SK28.25+3.548.59
14Trygve Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering28.46+4.159.06
15Kristian Fredrik LynumFreidig28.50+4.199.07
16Laurin ImhofOL Regio Wil28.55+4.249.09
17Oskar ArnevikRingerike OL29.08+4.379.13
18Mikael RautioEspoon Suunta29.43+5.129.24
19Mathias RosenlundVaregg Fleridrett29.47+5.169.25
20Thomas LaraiaOrienteering USA29.59+5.289.29
21Audun Uglenes BerganNydalens SK30.09+5.389.32
22Stian RykkjeStord Orientering30.47+6.169.44
23Lassi VaismaaSuunta Jyväskylä31.39+7.0810.00
24Skjalg NysæterSkien OK31.50+7.1910.04
25Kristian PyttenKristiansand OK32.06+7.3510.09
26Trygve MyhrAsker Skiklubb32.17+7.4610.12
27Njaal Ellegaard MelbyVang OL32.24+7.5310.15
28Håkon SturødNydalens SK32.42+8.1110.20
29Per Clemet WisløffAsker Skiklubb32.52+8.2110.24
30Kristian RykkjeVaregg Fleridrett32.53+8.2210.24
31Lasse Falck WeberCopenhagenO33.31+9.0010.36
32Henrik Fredriksen AasAsker Skiklubb33.35+9.0410.37
33Petter Astrup ArnesenHeming Orientering33.42+9.1110.39
34Boyan IvandjikovVALDI Sofia34.03+9.3210.46
35Olav Aasmundtveit HoffOL Tønsberg og omegn34.43+10.1210.59
36Aleksi MutkaSuunta Jyväskylä35.21+10.5011.11
37Jonas MyhreKristiansand OK36.21+11.5011.30
38Alexander Repstad StoremyrIL Hauken37.18+12.4711.48
39Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular37.48+13.1711.57
40Even Andre ThorbjørnsenNotodden OL38.13+13.4212.05
41Vegard Øverli BergKongsberg OL39.07+14.3612.22
42Emil StørmerFossum IF40.16+15.4512.44
43Peter GisholtFossum IF40.21+15.5012.46
44David SvobodaFothills Wanderers Orienteerin42.30+17.5913.26
45Grigoryi ShmelevMoscow compass43.47+19.1613.51
46Alexey BelyakovMoscow compass1.02.43+38.1219.50
47Sverre GrafferRingerike OL1.03.23+38.5220.03
0Joseph WrightMAROCdiskvalifisert

H 16

3 490 m, 37 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kasper FosserHeming Orientering25.037.10
2Jørgen BaklidKonnerud IL25.09+0.067.12
3Elias JonssonNydalens SK25.56+0.537.25
4Nicola BanfiSeleTi26.26+1.237.34
5Sebastian DalandKristiansand OK26.34+1.317.36
6Oscar JohanssonOK Dacke26.47+1.447.40
7Jørgen WulfsbergNydalens SK28.18+3.158.06
8Einar MelsomFossum IF28.23+3.208.07
9Julian ImhofOL Regio Wil28.39+3.368.12
10Lukas LilandNydalens SK30.41+5.388.47
11Øyvind HjermstadFossum IF30.42+5.398.47
12Sindre R HoltHedrum OL31.03+6.008.53
13Erling HjermstadFossum IF31.23+6.208.59
13Axel GranqvistOK Ravinen31.23+6.208.59
15Michal Bo¿ánekUSK Prague31.47+6.449.06
16Siro CorsiSeleTi31.56+6.539.08
17Styrk Hundseid KamsvågFossum IF32.02+6.599.10
18Einar EkelandOddersjaa SSK32.38+7.359.21
19Elia ToscanelliSeleTi33.32+8.299.36
20Håkon LundKongsberg OL33.57+8.549.43
21Lauri HeinaroEspoon Suunta34.43+9.409.56
22Leif BlakeYukon O Association35.50+10.4710.16
23Linus OlhansÅs-NMBU Orientering37.34+12.3110.45
24Mathias HermstadFreidig38.01+12.5810.53
25Knut KyrkjebøTIF Viking38.43+13.4011.05
26Vili MähönenTampereen Pyrintö39.25+14.2211.17
27Håkon Thunshelle ØvstedalNydalens SK39.26+14.2311.17
28Martin Andresen SkotteFossum IF40.31+15.2811.36
29Sindre BråtenVegårshei IL41.13+16.1011.48
30Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF42.19+17.1612.07
31Marius Ekrem FinstadBodø og Omegn IF Orientering42.36+17.3312.12
32Joar OldernesLillomarka OL42.46+17.4312.15
33Syver Røhnebæk KongsrudModum OL51.05+26.0214.38
34Øystein Rønning StrandNydalens SK54.35+29.3215.38
35Henrik BertelsenPorsgrunn OL1.19.57+54.5422.54
0Ruairi LongAJAXdiskvalifisert
0Lucas FalardiSCOM Mendrisiodiskvalifisert

H 13-16C

2 520 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubb24.599.54
2Halvor HoveIdrettslaget Dyre Vaa25.51+0.5210.15
3Jakob Schia LøeNotodden OL25.56+0.5710.17
4Henrik NærestadIF Trauma29.09+4.1011.34
5Eilev KvaaleAsker Skiklubb30.42+5.4312.10
6Ondrej KodejsUSK Praha31.27+6.2812.28
7Brostrup LandstadSandnes IL (Rogaland)33.24+8.2513.15
8Erik MårtenssonModum OL34.14+9.1513.35
9Bas HoonhoutVegårshei IL40.58+15.5916.15
10Gard Årøen LykkeEmblem IL43.08+18.0917.06
11Preben Bransdsberg StormyrEgersund OK47.21+22.2218.47
12Hans Jacob BamleOK Skeidi53.57+28.5821.24
0Marius Sæther MydlandHedrum OLdiskvalifisert

H 13-16N

2 390 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Øyvind TelstøEtnedal IL27.1611.24
2Magnus Ellefsen MoenOK Skeidi27.56+0.4011.41
3Martin KindemGimle IF34.55+7.3914.36
4Markus EikåsSandefjord OK38.09+10.5315.57

H 15-16B

2 720 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard HjermstadFossum IF34.1312.34
2Magnus GjerstadOsterøy IL35.04+0.5112.53
3Hallvard AuglandVoss IL39.44+5.3114.36
4Nikolai NordhaugKonnerud IL43.06+8.5315.50
5Kaspar AuglandVoss IL43.21+9.0815.56
6Ingvald KristensenOdda OL49.40+15.2718.15
7Georg S. AndresenSkien OK49.48+15.3518.18
8Lars ThistedKristiansand OK1.03.37+29.2423.23

H 17-B

2 720 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per-Gunnar MustadOK Skeidi34.2012.37
2Georg GittmaierHSV Ried37.17+2.5713.42
3Bjørnar AlmelandFana IL37.34+3.1413.48
4Trond Ivar FossaasGimle IF38.00+3.4013.58
5Per Anders YtterbøAsker Skiklubb38.51+4.3114.16
6Odin LingaIL Gular39.57+5.3714.41
7Ove KjetsåOtra IL40.12+5.5214.46
8Lars Andreas EenVoss IL42.39+8.1915.40
9Jarle RogndokkenFet OL42.45+8.2515.43
10Erling Bell LysakerFana IL43.08+8.4815.51
11Knut LangeggenKongsberg OL44.43+10.2316.26
12Josef NollLillomarka OL47.09+12.4917.20
13Kurt KleppaÅlgård Orientering47.59+13.3917.38
14Lars Kristian EidsheimAskøy OL48.34+14.1417.51
15Olav HellandEgersund OK50.15+15.5518.28
16Magne AasAsker Skiklubb50.34+16.1418.35
17Bjørn BataldenFana IL51.55+17.3519.05
18Ole Petter RuudOK Horten53.23+19.0319.37
19Erling Dahl BorkamoNotodden OL53.35+19.1519.41
20Espen JernbergNydalens SK57.23+23.0321.05
21Erik HøivoldKongsberg OL1.12.17+37.5726.34
22Bjørn A FriestadKristiansand OK1.13.00+38.4026.50

H 17-C

2 640 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Geir Egil NorbomKonnerud IL27.5210.33
2Roger ØstvoldHeming Orientering31.24+3.3211.53
3Tore LidTIF Viking32.40+4.4812.22
4Hans Gøran BjørkSandefjord OK37.44+9.5214.17
5Lars Henrik LundKongsberg OL49.28+21.3618.44
6Kjell AndresenFossum IF50.22+22.3019.04

H 17-18

3 910 m, 73 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders HagaRaumar Orientering28.267.16
2Erlend Kvittum NytrøenTynset IF29.42+1.167.35
3Lari PernuEspoon Suunta29.55+1.297.39
4Aleksi SorsaEspoon Suunta30.08+1.427.42
4Peter NordbrødenHalden SK30.07+1.417.42
6Olle AnderssonTullinge SK30.21+1.557.45
7Johannes Bakke AashamarKristiansand OK30.56+2.307.54
8Håvard EidsmoFreidig31.01+2.357.55
9Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK31.09+2.437.58
10Thomas WilsonCLYDE31.13+2.477.59
11Eirik Langedal BreivikNydalens SK31.16+2.507.59
12Petter Vangen LunåsmoTynset IF31.23+2.578.01
13Laurits MøllerSilkeborg OK31.27+3.018.02
14Torkel ReinhartsenKristiansand OK32.03+3.378.11
15Håvard Landro SvingheimKonnerud IL32.22+3.568.16
16Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering32.36+4.108.20
16Håkon Østraat SævareidHalden SK32.36+4.108.20
18Alvar PalmenEspoon Suunta32.40+4.148.21
19Trygve Kristoffer LøvliHalden SK32.44+4.188.22
20Marius PyttenKristiansand OK32.47+4.218.23
21Einar LundKongsberg OL32.57+4.318.25
22Martin Borge HeirFossum IF32.59+4.338.26
23Timo SuterOLG Cordoba33.03+4.378.27
24Cyril BucherOLV Hindelbank33.16+4.508.30
25Olav Milian Schmitt GranHalden SK33.20+4.548.31
26Martino BerettaSeleTi33.23+4.578.32
27Adrian OpheimFreidig33.38+5.128.36
28Tobias KristensenLarvik OK33.46+5.208.38
29Oreste GarbaniSeleTi33.49+5.238.38
30Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn34.21+5.558.47
31Hallvard Arntzen FossSandefjord OK34.22+5.568.47
32Kjetil MølnvikFreidig34.29+6.038.49
33Amund Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering34.33+6.078.50
34Håkon Raadal BjørloHalden SK34.34+6.088.50
35Vetle Elias LynnebakkenKristiansand OK34.39+6.138.51
36Anders Krona HaflanOL Tønsberg og omegn34.56+6.308.56
37Sturla FrydenlundSturla, IF35.30+7.049.04
38Ole FlaattenOK Skeidi35.41+7.159.07
39Tarjei HoloFossum IF35.50+7.249.09
40Knut AasheimOppsal Orientering36.01+7.359.12
41Jørgen VisterIndre Østfold OK36.17+7.519.16
42Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK36.24+7.589.18
43Kristoffer LisetOL Trollo36.32+8.069.20
44Sverre Bang StøengHamar OK36.36+8.109.21
45Taavi MustajokiTampereen Pyrintö36.41+8.159.22
45Herman Aarstrand KirsteSkien OK36.41+8.159.22
47Kristian NyhusKristiansand OK37.13+8.479.31
48Henrik Chr. HirschIF Trauma37.15+8.499.31
49James CrosbyAuckland Orienteering Club37.26+9.009.34
50Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett37.41+9.159.38
51Sander Hildebrand RogndokkenFet OL38.23+9.579.49
52Ivar Jevne ArnesenHamar OK38.27+10.019.50
53Henrik HamreforsVästerås SOK38.33+10.079.51
54Eivind Øfsthus GravirAsker Skiklubb39.15+10.4910.02
55Ole Martin EdstrømOppsal Orientering39.25+10.5910.04
56Jakub MoravecSK Kamenice39.34+11.0810.07
57Vegard MyhreKristiansand OK39.59+11.3310.13
58Fredrik PollandOK Skeidi40.07+11.4110.15
59Miika VehmasEspoon Suunta40.11+11.4510.16
60John RundeKristiansand OK41.38+13.1210.38
61Kim-Andrè Kjenes HauglandVaregg Fleridrett42.05+13.3910.45
62Simon NysæterSkien OK42.12+13.4610.47
63Kristian Nilsen SandnesEmblem IL42.18+13.5210.49
64Erlend Nilsen SandnesEmblem IL42.27+14.0110.51
65Juha RauhalaEspoon Suunta42.53+14.2710.58
66Pål SponeModum OL45.36+17.1011.39
67Mathias GløersenOL Tønsberg og omegn47.20+18.5412.06
68Ove HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)51.11+22.4513.05
69Peter Martinus Freyborg UranGimle IF55.18+26.5214.08
0Olav Andreas RemmenOL Trollelgdiskvalifisert
0Ole Jakob OlsrødStokke ILdiskvalifisert
0Jørgen Kjos BarkenæsFet OLdiskvalifisert
0Sigurd RønningModum OLdiskvalifisert

H 17-20AK

2 790 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sander ArnevikRingerike OL26.569.39
2Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OL31.17+4.2111.12
3Erlend GjestrumHedrum OL45.21+18.2516.15
4Vegard BendiktsenKonnerud IL50.33+23.3718.07

H 19-20

4 080 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard IrgensFossum IF28.397.01
2Matias Hodne HanischKristiansand OK28.41+0.027.01
3Vegard Jarvis WestergårdVaregg Fleridrett29.27+0.487.13
4Dag BlandkjennKristiansand OK30.08+1.297.23
5Øyvind WiggenByåsen IL31.13+2.347.39
6Jon NilsenKristiansand OK31.46+3.077.47
7Johan BöniGöteborg Majorna OK31.59+3.207.50
8Erik Olsvik DengerudNydalens SK33.05+4.268.06
9Samuel HedlundLånghundra IF33.07+4.288.07
10Gaute FriestadKristiansand OK33.55+5.168.18
11Oskar StørmerFossum IF34.49+6.108.32
12Aksel MadslienNydalens SK35.00+6.218.34
13Vegard Rønning HuberHamar OK35.53+7.148.47
14Elias WiklundNydalens SK36.01+7.228.49
15Are Smeland NygårdseterVegårshei IL36.15+7.368.53
16Sebastian BaumannOLC Kapreolo36.57+8.189.03
17Malthe GaarsdalHalden SK38.04+9.259.19
18Jonas RessemFrol IL38.29+9.509.25
19Henrik UpsalKristiansand OK38.48+10.099.30
20Simen BordalFossum IF41.55+13.1610.16
21Kristian GræsliHamar OK42.51+14.1210.30
22Sigurd MelsomFossum IF44.14+15.3510.50
23Eivind HøydalNydalens SK44.48+16.0910.58
24Vegard RessemFrol IL45.17+16.3811.05
25Matthias LeibundgutOLV Hindelbank45.54+17.1511.15
26Andreas AlvemNTNUI49.54+21.1512.13

H 21-

5 030 m, 82 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard DanielsenKristiansand OK35.407.05
2Matthias MerzOLG Rymenzburg35.55+0.157.08
3Jan SchmidOL Trollelg37.26+1.467.26
3Øyvind HelgerudHalden SK37.25+1.457.26
5Paul SirumFrol IL37.35+1.557.28
6Antonio Martínez PérezHalden SK38.08+2.287.34
7Matt OgdenOK Linné38.20+2.407.37
8Ivar LundanesEmblem IL38.27+2.477.38
9Trond Einar Moen PedersliOL Trollelg38.58+3.187.44
10Carl Henrik BjørsethOL Tønsberg og omegn39.34+3.547.51
11Rune NygaardIL Gular39.59+4.197.56
12Vit BravenyKristiansand OK40.08+4.287.58
13Matthias NiggliOK Tisaren40.11+4.317.59
14Eirik Martens SvensenKristiansand OK40.15+4.358.00
15Bjørn HaavengenKongsberg OL40.42+5.028.05
16Andreas JohanssonGöteborg Majorna OK40.52+5.128.07
17Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering41.05+5.258.10
17Tristan BloemenCO Liege41.05+5.258.10
19Per CarlborgLinköpings OK41.10+5.308.11
20Thomas NipenNydalens SK41.27+5.478.14
20Kjell Erik RøislandSøgne og Songdalen OK41.26+5.468.14
22Dag Steinar RagvinBø OL42.00+6.208.20
23Robin PousetteLånghundra IF42.22+6.428.25
24Olav VestølNTNUI42.34+6.548.27
25Bjørn LundanesNTNUI43.06+7.268.34
26Mathias BirrerOLV Baselland/Herzogenbuchsee43.10+7.308.34
27Anton SundgrenLånghundra IF43.35+7.558.39
28Jakob Kalvig SkoganNTNUI43.36+7.568.40
29Hans Aleksander ØsthagenByåsen IL43.52+8.128.43
30Lars Steinar HefreBø OL43.59+8.198.44
31Damien RenardKongsberg OL44.04+8.248.45
32Fredrik KarlssonGöteborg Majorna OK44.06+8.268.46
33Mathias BenjaminsenLillomarka OL44.27+8.478.50
34Térence RisseNydalens SK44.53+9.138.55
35Eirik Kamstrup HovindNTNUI45.16+9.368.59
36Martin JanataUSK Praha45.18+9.389.00
37Ben MitchellSugar Loaf OK45.20+9.409.00
38Simen A BjøringsøyNydalens SK45.24+9.449.01
39Morten Nilstad PettersenIL Tyrving45.30+9.509.02
40Einar TommelstadNydalens SK45.40+10.009.04
41Jonathan CrickmoreShUOC46.16+10.369.11
42Anders HöijeGöteborg Majorna OK46.44+11.049.17
43Tommi LuchsingerKongsberg OL46.58+11.189.20
44LukᚠKettnerSK Kamenice47.25+11.459.25
45Sondre Ruud BråtenNydalens SK48.15+12.359.35
46Dubach Michaelol norska48.18+12.389.36
47Roope KoskinenHiisirasti48.25+12.459.37
48Eivind Romberg KvaaleBø OL48.40+13.009.40
49Erling GrammeltvedtOK Skeidi48.48+13.089.42
50Knut Sveinung RekaaFreidig49.27+13.479.49
51Tommy SchmidOL Trollelg49.53+14.139.55
52Jan MøllerDansk militære landshold50.03+14.239.57
53Beat HubmannOL Regio Wil50.24+14.4410.01
54Hirokazu Osakitortoise51.01+15.2110.08
55Johan ErikssonLinköpings OK51.09+15.2910.10
56Silvio VassalliASCO Lugano51.16+15.3610.11
57Jan Andreas EdstrømNTNUI52.25+16.4510.25
58Gianni GuglielmettiSeleTi53.02+17.2210.32
59Gløer WinsvoldSentrum OK53.39+17.5910.39
60Sindre SandvenFossum IF53.56+18.1610.43
61Rasmus Rørholt TheisenNTNUI55.00+19.2010.56
62Martin MottetCRCO55.32+19.5211.02
63Pål SkogedalAsker Skiklubb55.41+20.0111.04
64Mikael NilssonSnättringe SK55.56+20.1611.07
65Yasar Ismet DemirözNEO DSK57.26+21.4611.25
66Cillin CorbettCork O57.32+21.5211.26
67Halvor SaunesNydalens SK58.03+22.2311.32
68Andreas Mikkelsen JensenDansk militære landshold58.56+23.1611.42
69Sturla StokkelandÅlgård Orientering59.19+23.3911.47
70Jes Mose JensenDansk militære landshold1.01.13+25.3312.10
71Åsmund HasaasOK Skeidi1.01.13+25.3312.10
72Hans-Petter EikedalenPorsgrunn OL1.02.24+26.4412.24
73Jeppe AndersenDansk militære landshold1.06.36+30.5613.14
74Kenneth MydlandEgersund OK1.08.20+32.4013.35
75Ivar SeierstadIL GeoForm1.11.00+35.2014.06
76Johan JohansenSentrum OK1.14.06+38.2614.43
77Hans Kresten LarsenDansk militære landshold1.16.42+41.0215.14
78Robert FredriksenNotodden OL1.18.32+42.5215.36
79Dieter WolfDavos Clavadel1.21.32+45.5216.12
80Maerkovich EvgenyTechnion-Carmel1.25.46+50.0617.03
0Isak BergsetNTNUIdiskvalifisert
0Kyongsa RiNydalens SKdiskvalifisert

H 21-AK

3 470 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Emil WingstedtHalden SK22.506.34
2Marius Thrane ØdumIFK Göteborg24.08+1.186.57
3Christian BøenKristiansand OK24.32+1.427.04
4Jonas Sommerstad JuveliKonnerud IL25.22+2.327.18
5Rune RystadNydalens SK26.22+3.327.35
6Runar Torpe LienPorsgrunn OL26.29+3.397.37
7Magnus Aarhus KinnPorsgrunn OL26.54+4.047.45
8Wouter HusKempische oriëntatielopers26.57+4.077.45
9Eirik AalNTNUI27.40+4.507.58
10Såmund BotnenBø OL27.54+5.048.02
11Siggen YtrehusBø OL28.19+5.298.09
12Yann SchlegelOLG Regio Olten31.38+8.489.06
13Kristian BråtenVoss IL31.43+8.539.08
14Sigve BotnenBø OL32.20+9.309.19
15Halvor SteinsholtÅs-NMBU Orientering32.32+9.429.22
16Thomas FuruheimIFK Lidingö SOK32.34+9.449.23
17Sindre Løver HovdenStord Orientering34.49+11.5910.02
18Donatas KontautasOK Moss35.12+12.2210.08
19Eskil Sande GullordRaumar Orientering35.15+12.2510.09
20Magnus NygaardNTNUI35.47+12.5710.18
21Matteo FerrariSCOM Mendrisio37.06+14.1610.41
22Colin SmithSYO37.56+15.0610.55
23Magnus JohnssonIK Grane Arendal Orientering38.50+16.0011.11
24Øystein BotnenBø OL39.36+16.4611.24
25Thomas GittmaierHSV Ried47.13+24.2313.36
26Sindre LøvliOL Trollo47.35+24.4513.42
27Jone SæbbøStavanger Orienteringsklubb54.12+31.2215.37
28Jostein UtstumoIK Grane Arendal Orientering1.05.50+43.0018.58
0Severin BergliaModum OLdiskvalifisert
0Sondre Sande GullordNTNUIdiskvalifisert
0Brage Løver HovdenStord Orienteringdiskvalifisert
0Henrik MårtenssonModum OLdiskvalifisert
0Helge TillingsøeCopenhagenOdiskvalifisert

H 35-

3 960 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teodor TodorovVALDI Sofia32.218.10
2Erik S MolenaarModum OL37.33+5.129.28
3Tero KopraOriveden Ponnistus37.42+5.219.31
4Anders SkjesetVang OL39.14+6.539.54
5Svein SundeSøgne og Songdalen OK39.47+7.2610.02
6Tord Erik SkyrudFossum IF40.50+8.2910.18
7Ramón García-Catalán SimónImperdible50.21+18.0012.42
8Lars BergerudIL Tyrving1.07.04+34.4316.56

H 35-AK

3 470 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sturle FurlandSandefjord OK29.248.28
2Frode NysæterSkien OK30.30+1.068.47
3Kjell Ove BergsetIL Veten33.01+3.379.30
4Asgeir FremstadLarvik OK36.02+6.3810.23
5Trond DøskelandFana IL36.48+7.2410.36
6Pål WinbergOK Skeidi37.17+7.5310.44
7Per-Jacob ØlstadFet OL40.47+11.2311.45
8DanEgil LjådalIL Hauken43.02+13.3812.24
9Arild FlatenVegårshei IL45.04+15.4012.59
9Lars Ole ThunoldPorsgrunn OL45.04+15.4012.59
11Jan Erik TinderholtOK Skeidi45.33+16.0913.07
12Jørn BerganVegårshei IL48.33+19.0913.59
13Frode SørensenIK Grane Arendal Orientering50.34+21.1014.34
14Espen Ekholt BergKongsberg OL57.30+28.0616.34
15Zdenek KodejsUSK Praha1.03.21+33.5718.15
0Erik Utne VieHaugesund IL Orienteringdiskvalifisert

H 35-C

2 640 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Peter Preben PrebensenSkien OK29.4011.14
2Pål Hamre NessDrangedal OL30.26+0.4611.31
3Rune DjuveHøydalsmo IL31.31+1.5111.56
4Sten Øivind BjerkeLarvik OK35.27+5.4713.25
5Jakub PuchalskyUSK Praha39.32+9.5214.58
6Trond CeebergAndebu IL40.40+11.0015.24
7Jiri AugustaUSK Praha1.08.14+38.3425.50

H 40-

3 960 m, 44 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Pål KittilsenFreidig30.177.38
2Simo MartomaaKalevan rasti30.39+0.227.44
3Kenneth WesterheimStord Orientering30.48+0.317.46
4Eric PerrinNature Orientation Saint Etienne31.16+0.597.53
5David LøverModum OL32.20+2.038.09
6Runar HafskjoldNydalens SK32.33+2.168.13
7Jouni MähönenTampereen Pyrintö33.01+2.448.20
8Torgeir NevlandÅlgård Orientering33.03+2.468.20
9Knut AaldeNydalens SK33.14+2.578.23
10Christian FrøydSogndal IL33.15+2.588.23
11Harald BakkeFossum IF33.23+3.068.25
12Thomas FrostAlta OL34.19+4.028.39
13Gunnar VatnFrol IL34.33+4.168.43
14Lars Jøran SundsdalBirkenes IL34.36+4.198.44
15Steinar LandeBø OL35.11+4.548.53
16Håvard TelstøEtnedal IL35.26+5.098.56
17Tor BrennaNittedal OL35.29+5.128.57
18Jon Magne SvendsbøeVikebygd IL35.45+5.289.01
19Lars Sigve OftedalÅlgård Orientering36.00+5.439.05
20Vegard HansenOL Trollelg36.06+5.499.06
21Tor Gunnar AkslandSandnes IL (Rogaland)36.08+5.519.07
22Brian MaySage Orienteering and Rogainin36.16+5.599.09
23Knut LandstadNydalens SK38.01+7.449.36
24Pål Christian IngierdBækkelagets SK38.48+8.319.47
25Gisle NysæterSkien OK40.05+9.4810.07
26Håvard NilsenVegårshei IL40.23+10.0610.11
27Trond EvensenOL Tønsberg og omegn40.39+10.2210.15
28Trond MyhreFossum IF40.53+10.3610.19
29Knut Jostein SætnanFossum IF40.58+10.4110.20
30Kestutis JokubauskisOK Telsiai41.17+11.0010.25
31Ulrik ThistedKristiansand OK41.20+11.0310.26
32Petr BaldrianUSK Praga41.38+11.2110.30
33Espen RøsteKongsberg OL41.50+11.3310.33
34Hallvard KorenOK Moss41.56+11.3910.35
35Jyri MyllymäkiVetelin Urheilijat43.17+13.0010.55
36Kjetil EckdahlOK Horten45.59+15.4211.36
37Bjørn HaugeFet OL46.17+16.0011.41
38Vaclav ZakourilUSK Praha46.57+16.4011.51
39Daniel LeibundgutOLV Hindelbank48.19+18.0212.12
40Christian SchneebeliOLV Hindelbank48.21+18.0412.12
41Jyri MustajokiTampereen Pyrintö49.27+19.1012.29
42Jon-Kåre HansenTIF Viking49.53+19.3612.35
43Pål ThomassenVaregg Fleridrett57.14+26.5714.27
44Nils Karsten CeebergAndebu IL1.05.06+34.4916.26

H 45-

3 840 m, 100 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tomas EidsmoFreidig28.397.27
2Per Arne AadlandSamnanger IL28.41+0.027.28
3Leif StørmerFossum IF29.40+1.017.43
4Johan IvarssonFreidig29.44+1.057.44
5Magnus LandstadSandnes IL (Rogaland)31.17+2.388.08
6Christian MittelholzerOLK Fricktal31.28+2.498.11 Last ned GPS-spor i gpx-format
7Tuomo HaanpääTampereen Pyrintö32.11+3.328.22
8Ronny RykkjeVaregg Fleridrett32.41+4.028.30
9Kjetil BjørloHalden SK32.42+4.038.30
10Flemming JørgensenOK Snab32.48+4.098.32
11Trond GjelstadSandefjord OK32.56+4.178.34
12Syver LøkenKongsberg OL33.00+4.218.35
13Gunnar Engen VikNydalens SK33.05+4.268.36
14Jon Iver BakkenNydalens SK33.39+5.008.45
15Ulrik StaugaardFIF Hillerød Orientering34.09+5.308.53
16Bjørnar LynumFreidig34.21+5.428.56
16Sven Arne GylterudFossum IF34.21+5.428.56
18Lars EnerhaugenModum OL34.26+5.478.58
19Eivind LandeEidskog OL34.28+5.498.58
20Stein H. HagenFossum IF34.44+6.059.02
21Einar MartinsenVikebygd IL34.48+6.099.03
22Res Dubachol norska34.49+6.109.04
23Jukka ViskariHiidenkiertäjät35.00+6.219.06
24Tore NymarkAskøy OL35.03+6.249.07
25Christoph HutzliOL Regio Wil35.10+6.319.09
26Otto Richard EideByåsen IL35.15+6.369.10
27Lars-Inge ArnevikRingerike OL35.24+6.459.13
28Svein NygårdLillomarka OL35.31+6.529.14
29Gjermund GravirAsker Skiklubb35.42+7.039.17
30Andreas SylteFreidig35.57+7.189.21
31Bjørnar OlsrødStokke IL36.01+7.229.22
32Bjørn PollandOK Skeidi36.08+7.299.24
33Bjørn Idar SætranIF Trauma36.24+7.459.28
34Petr Bo¿ánekUSK Prague36.27+7.489.29
35Per Olav GulbrandsenLarvik OK36.45+8.069.34
36Ivar MølnvikFossum IF36.50+8.119.35
37Børge PedersenNydalens SK36.52+8.139.36
38Henrik PalmenEspoon Suunta36.55+8.169.36
39Ilkka LaaksoSuunta Jyväskylä36.58+8.199.37
40Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering37.08+8.299.40
41Kjetil SteenFossum IF37.15+8.369.42
41Martin OkleOLK Piz Hasi37.16+8.379.42
41Helge GisholtOK Skeidi37.15+8.369.42
44Geir TorgersenHalden SK37.19+8.409.43
44Kari JussilaTampereen Pyrintö37.19+8.409.43
46Tor Ivar ChristiansenOL Tønsberg og omegn37.45+9.069.49
47Herkko PlitEspoon Suunta38.02+9.239.54
48Bjart Are HellenTIF Viking38.05+9.269.55
49Arne NåtedalOL Trollo38.06+9.279.55
50Jan Harald BakkejordIL Gular38.19+9.409.58
51Helge NysæterBergens TF38.20+9.419.58
52Andreas GroteOLC SKOG Fribourg38.25+9.4610.00
52Martin SkvorFossum IF38.26+9.4710.00
54Yannick BeauvirCRCO38.51+10.1210.07
55Per Henning BjervaÅs-NMBU Orientering38.55+10.1610.08
56Arild H ClausenFreidig39.10+10.3110.11
57Stig MellingRingerike OL39.26+10.4710.16
58Sveinung RykkjeStord Orientering39.31+10.5210.17
59Raphaël Le CamCRCO39.56+11.1710.23
60Sten Åge NygårdseterVegårshei IL40.33+11.5410.33
61Are SkindloIF Trauma40.50+12.1110.38
62Per Øivind EgerKongsberg OL41.58+13.1910.55
63Øyvind FlaattenOK Skeidi42.07+13.2810.58
64Bjørn-Willy ArntzenLierbygda OL42.16+13.3711.00
65Kilian ImhofOL Regio Wil42.49+14.1011.09
66Christophe RauturierGuyancourt Orientation 7842.50+14.1111.09
67Bjørn Axel GranHalden SK42.58+14.1911.11
68Morten Sørli RonæssStavanger Orienteringsklubb43.52+15.1311.25
68Tor OlsenIF Trauma43.52+15.1311.25
70Tom KristensenLarvik OK44.32+15.5311.35
71Roland GüdelOLG Murten44.41+16.0211.38
72Leif Arne SkeiFreidig45.09+16.3011.45
73Knut Ivar JohansenSandefjord OK45.12+16.3311.46
74Jon Terje EkelandOddersjaa SSK45.13+16.3411.46
75Einar GisholtFossum IF45.25+16.4611.49
76Ian RingheimOL Trollo46.18+17.3912.03
77Gernot DoppelhoferVaregg Fleridrett46.29+17.5012.06
78Henning MartinsenFredrikstad SK46.41+18.0212.09
79Espen LisetOL Trollo46.48+18.0912.11
80Roar MyhreKristiansand OK48.00+19.2112.30
81Hans Otto ØverbyKongsberg OL48.50+20.1112.43
82Øystein WiggenByåsen IL49.38+20.5912.55
83Kjetil EspedalNydalens SK50.02+21.2313.01
84Ole Edvard HjortlandLarvik OK50.02+21.2313.01
85Øystein RappRaumar Orientering51.05+22.2613.18
86Nils BerganNydalens SK51.12+22.3313.20
87Jørn MyrlandNotodden OL52.13+23.3413.35
88Torkel IrgensBodø og Omegn IF Orientering52.51+24.1213.45
89Espen TynnølLillehammer OK52.52+24.1313.46
90Jon Erik KvarmeRøyken OL53.14+24.3513.51
91Helge RosenlundVaregg Fleridrett56.06+27.2714.36
92Geir Henrik HirschIF Trauma56.38+27.5914.44
93Inge HaugeHisøy OK56.46+28.0714.46
94Jo Børre EikåsSandefjord OK1.00.27+31.4815.44
95Christian ReuschHeming Orientering1.03.04+34.2516.25
96Per Morten WienengaIdrettslaget Dyre Vaa1.15.04+46.2519.32
97Dag LarsenIdrettslaget Dyre Vaa1.27.16+58.3722.43
98Frode GjestrumHedrum OL1.30.56+1.02.1723.40
0Arild AndresenFossum IFdiskvalifisert
0Terje BakkePorsgrunn OLbrutt

H 45-AK

2 790 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Espen SvaeSarpsborg OL26.229.27
2Alessandro BerettaSeleTi26.46+0.249.35
3Svein Terje KolstadFreidig27.48+1.269.57
4Dirk GoossensTrol28.39+2.1710.16
5Boye Dirro BøhlerengenOppsal Orientering29.59+3.3710.44
6Andreas HuberHamar OK30.48+4.2611.02
7Roar MathisenOL Tønsberg og omegn31.01+4.3911.07
8Markku KytäjäHiidenkiertäjät31.21+4.5911.14
9Thorbjørn VærpKristiansand OK32.14+5.5211.33
10Olav HasaasFossum IF33.26+7.0411.58
11Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orientering35.18+8.5612.39
12Vegard HaldenNydalens SK35.20+8.5812.39
13Dennis ØbroCopenhagenO39.46+13.2414.15
14Bjørn BaklidKonnerud IL40.07+13.4514.22
15Torstein KvaaleAsker Skiklubb40.46+14.2414.36
16Roar PedersenOppsal Orientering41.34+15.1214.53
17Asle KregnesKristiansand OK44.31+18.0915.57
18Jørn Roar BamleOK Skeidi45.44+19.2216.23
19Stig DahleMolde og Omegn IF45.52+19.3016.26
20Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering46.31+20.0916.40
21Ketil NummedalFana IL47.08+20.4616.53
22Vesa PajuojaEspoon Suunta49.13+22.5117.38
23John Henrik WollanFana IL49.47+23.2517.50
24Juha VillikkaKoovee56.36+30.1420.17
25Martin FrischknechtAlta OL59.13+32.5121.13
26Trond FossSandefjord OK1.08.07+41.4524.24

H 50-

3 740 m, 90 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Øystein HoloFossum IF30.238.07
2Arild AasheimGanddal IL30.46+0.238.13
3Kim Farnes HansenLierbygda OL33.12+2.498.52
4Kjetil WirakStavanger Orienteringsklubb34.03+3.409.06
5Svein-Erik SøgårdKongsberg OL34.06+3.439.07
6Hans MelinGöteborg Majorna OK34.39+4.169.15
7Lukas JenzerOLG Huttwil34.47+4.249.18
8Morten AamodtSandnes IL (Rogaland)35.22+4.599.27
9Knut AasRingerike OL35.22+4.599.27
10Nils Petter FremmingHeming Orientering35.47+5.249.34
11Nik SuterOLG Cordoba35.57+5.349.36
12Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett36.00+5.379.37
13Colin McIntyreOK Tyr36.14+5.519.41
14Stein Arne OlsenStavanger Orienteringsklubb36.17+5.549.42
15Gunnar TengeÅs-NMBU Orientering36.20+5.579.42
16Rasmus ØdumOK Øst Birkerød36.23+6.009.43
17Einar LunøeNydalens SK36.32+6.099.46
18Tim Falck WeberCopenhagenO37.15+6.529.57
19Harald KvisliNotodden OL37.23+7.009.59
20Helge Tiger HauglandVaregg Fleridrett37.58+7.3510.09
21Vidar SkjerveVerdal OK38.01+7.3810.09
22Stephen WilsonCLYDE38.02+7.3910.10
23Roberto TettamantiSCOM Mendrisio38.08+7.4510.11
24Bjørnar GammelsæterKolbotn og Skimt OL38.15+7.5210.13
25Eivind HoffIL Tyrving38.18+7.5510.14
26Sturla SætherFreidig38.19+7.5610.14
27Arne BujordetKristiansand OK38.23+8.0010.15
28Haakon ArnesenByåsen IL38.38+8.1510.19
29Martin MaresOK JISKRA NOVY BOR38.51+8.2810.23
30Geza MolnarMariefors Skidklubb38.59+8.3610.25
31Jens HansenTisvilde Hegn OK39.21+8.5810.31
32Per Olav NærestadIF Trauma39.59+9.3610.41
33Jan Petter HansenIL Gular40.03+9.4010.42
34Jim OlaussenHalden SK40.28+10.0510.49
35Lasse ArnesenHeming Orientering40.38+10.1510.51
36Bjørn Henning GrandalIL Tyrving40.46+10.2310.54
37Tom HollowellOK Tyr40.56+10.3310.56
38Brian GrahamOttawa Orienteering41.40+11.1711.08
39Ole Petter HaugenNydalens SK42.32+12.0911.22
40Pål AuglandVoss IL42.43+12.2011.25
41Terje BråtenRaumar Orientering42.46+12.2311.26
42Jörg BaumannOLC Kapreolo42.53+12.3011.27
43Roar ByeModum OL42.54+12.3111.28
44Jouni MutkaSuunta Jyväskylä43.12+12.4911.33
45Ole Petter VestølVegårshei IL43.36+13.1311.39
46Geir BråtenVegårshei IL43.48+13.2511.42
47Sturle OmdalSandnes IL (Rogaland)43.55+13.3211.44
48Knut HagenByåsen IL44.46+14.2311.58
49Jan KaplanOK Lokomotiva Pardubice45.01+14.3812.02
49Ulf HamreforsVästerås SOK45.01+14.3812.02
51Mark AeglerOL Regio Wil45.09+14.4612.04
52Theophil BucherOLV Hindelbank45.17+14.5412.06
53Ole TørnqvistFana IL45.20+14.5712.07
54Anders BergsetIL Veten46.44+16.2112.29
55Leif Kåre BessebergEiker OL47.24+17.0112.40
56Rune MalmeiSandnes IL (Rogaland)48.09+17.4612.52
57Are NjåsteinIL Tyrving48.42+18.1913.01
58Martin TichySJH Jind¿ich¿v Hradec49.20+18.5713.11
59Kaj MaagSøllerød OK49.34+19.1113.15
59Jarl ØvstedalNydalens SK49.34+19.1113.15
61Tore JuvikIL Gular49.55+19.3213.20
62Petter LøeNotodden OL49.57+19.3413.21
63Kjeld ArildsenOK Vendelboerne50.14+19.5113.25
64Andy HemstedHOC50.57+20.3413.37
65John RobertsonHutt valley51.39+21.1613.48
66Roy BirkelandSøgne og Songdalen OK52.05+21.4213.55
67Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL52.27+22.0414.01
68Jens-Petter MarhaugClub Orientacion Sant Joan53.20+22.5714.15
69Phil ConwayGuildford Orienteers53.26+23.0314.17
70Helge GrafferRingerike OL53.34+23.1114.19
71Peter DirksenSauda Orienteringsklubb53.57+23.3414.25
72Ulrik IllumSøllerød OK54.06+23.4314.27
73Petr PavlovecOK JISKRA NOVY BOR54.13+23.5014.29
74Øyvind HelmersenFet OL55.11+24.4814.45
75Bjørn BendiktsenKonnerud IL55.52+25.2914.56
76Bjørn Victor LarsenKongsberg OL56.33+26.1015.07
77Ivar BergsetIL Veten56.45+26.2215.10
78Tore KolstadMo OK56.47+26.2415.10
79Terje MelsomFossum IF58.47+28.2415.43
80Frode KamsvågIL Tyrving58.54+28.3115.44
81David Jaffemelbourne forest racers1.00.38+30.1516.12
82Svein Helge HøydalNydalens SK1.00.55+30.3216.17
83Atle Toft AlmelandFana IL1.01.03+30.4016.19
84Sven OhrvikKonnerud IL1.01.26+31.0316.25
85Johannes GjerstadOsterøy IL1.15.41+45.1820.14
86Graeme DawsonGaringal Orienteers1.16.44+46.2120.31
87Anker MøllerSilkeborg OK1.18.07+47.4420.53
88Martin FinstadBodø og Omegn IF Orientering1.39.46+1.09.2326.40
0Vidar BenjaminsenLillomarka OLdiskvalifisert
0Jan-Einar ØvremoÅlgård Orienteringdiskvalifisert

H 55-

3 710 m, 57 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jørgen MårtenssonModum OL30.138.08
2Sören JonssonNydalens SK32.50+2.378.50
3Keijo ViiloTampereen Pyrintö33.03+2.508.54
4Göran NilssonSnättringe SK33.22+3.098.59
5Sixten WestlundOK Tyr33.28+3.159.01
6Nils HæstadFossum IF34.16+4.039.14
7Arne JohannesenIL Gular34.26+4.139.16
8Lars Roger LundanesEmblem IL35.26+5.139.33
9Terje Wiig MathisenNydalens SK35.38+5.259.36
10Lars HjermstadFossum IF36.00+5.479.42
11Jan BlandkjennKristiansand OK37.18+7.0510.03
11Jack BjørnsenKristiansand OK37.18+7.0510.03
13Inge GlittumOK Skeidi37.21+7.0810.04
14Geir O. RønningNydalens SK37.46+7.3310.10
15Mark SaundersSugar Loaf OK38.04+7.5110.15
16Knut BjørkeloKolbotn og Skimt OL38.35+8.2210.23
17Rune KittelsenKristiansand OK39.10+8.5710.33
18Arve GlittumOK Skeidi39.13+9.0010.34
19Per Kristian EkebergIL Tyrving39.45+9.3210.42
20Brian CorbettCork O40.31+10.1810.55
21Kristen RibeSøgne og Songdalen OK40.34+10.2110.56
22Rein RooniOK Orvand41.13+11.0011.06
23Trond Svanøe-HafstadSteinkjer OK41.41+11.2811.14
24Øivind MyhreKongsberg OL41.59+11.4611.18
25Arvid MydlandEgersund OK41.59+11.4611.18
26Torgeir StrandFana IL42.04+11.5111.20
27Geir OwrenFreidig42.05+11.5211.20
28Per SchancheAsker Skiklubb43.01+12.4811.35
29Leif S. ThingsrudØstmarka OK43.29+13.1611.43
30Barry ElkingtonKenilworth Runners44.19+14.0611.56
31Axel DamgaardOL Trollo45.23+15.1012.13
32Morten KarlsenMåren OK46.08+15.5512.26
33Alastair MackenzieCLOK46.31+16.1812.32 Last ned GPS-spor i gpx-format
34Ulf WallinGöteborg Majorna OK47.29+17.1612.47
35Pavel BehounOK 99 Hradec Kralove47.46+17.3312.52
36Andreas ErichsenNydalens SK47.52+17.3912.54
37Jens Anders HansenSøllerød OK48.22+18.0913.02
38Antonin ProchazkaKOB Dobrichovice49.19+19.0613.17
39Roar TønnessenKongsberg OL49.32+19.1913.21
40Jan Kåre StokkeOK Skeidi49.44+19.3113.24
41Dag Olav RønningRingsaker OK49.44+19.3113.24
42Bo KonringSøllerød OK52.26+22.1314.07
43Christian SchibstedRøyken OL54.19+24.0614.38
44Andy EmmersonOD Kenilworth54.19+24.0614.38
45Håkon B. BøBodø og Omegn IF Orientering56.12+25.5915.08
46Hallvard BergIL Tyrving56.50+26.3715.19
47Roy GjerdingOK Moss57.10+26.5715.24
48Matthias LerfSWISS O TOURS57.11+26.5815.24
49John Olav AlvsvågFana IL58.20+28.0715.43
50Bernt HeggøyVoss IL58.54+28.4115.52
51Martin CrosbyAuckland Orienteering Club1.00.15+30.0216.14
52Herman BakkeLøten o-lag1.02.32+32.1916.51
53Vital PeetersKempische oriëntatielopers1.02.41+32.2816.53
54Niels la Cour BentzonSøllerød OK1.09.42+39.2918.47
55Pavel KettnerSK Kamenice1.15.59+45.4620.28
0Lars-Erik FiskumIL Tyrvingdiskvalifisert
0Ton LangerakJärfälla OKdiskvalifisert

H 55-AK

2 640 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per SandbergNydalens SK26.069.53
2Jarle BotnenBø OL28.50+2.4410.55
3Espen RaastadSkien OK29.32+3.2611.11
4Jørn NordbrødenHalden SK30.09+4.0311.25
5Ketil KvaaleHøydalsmo IL32.41+6.3512.22
6Michael DowlingWROC35.56+9.5013.36
7Torbjørn SirumFrol IL36.41+10.3513.53
8Tom SagaSkien OK39.59+13.5315.08
9Bjørn SteenBø OL40.04+13.5815.10
10Filippo PezzatiSCOM Mendrisio40.38+14.3215.23
11Inge SkjæveslandIF Trauma41.11+15.0515.35
12Trygve VollHaugesund IL Orientering44.10+18.0416.43
13Tore KarlsenStavanger Orienteringsklubb48.23+22.1718.19
14Åge AashamarFlosta IL48.56+22.5018.32
15Halvard VesterhusIL Høvdingen49.32+23.2618.45
16Tron SolbergOK Skeidi49.38+23.3218.48
17Audun KjøstvedtIL Høvdingen50.26+24.2019.06
18Jon RingdalSandefjord OK51.32+25.2619.31
19Øivind PedersenOK Skeidi1.01.10+35.0423.10
20Åge HovdenStord Orientering1.01.49+35.4323.24
21François CailletASQuétigny1.03.44+37.3824.08

H 60-

2 790 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tom A. KarlsenFredrikstad SK27.449.56
2Morten DåsnesRingerike OL28.41+0.5710.16
3Bjørn GrindeOslostudentenes IK29.41+1.5710.38
4Harald HoviSkien OK30.06+2.2210.47
5Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK30.27+2.4310.54
6Bjørn AlsakerStavanger Orienteringsklubb31.30+3.4611.17
7Kjell RønnebergRøyken OL31.39+3.5511.20
8Geir Holm GundersenSturla, IF31.44+4.0011.22
9Erling HaavikHaugesund IL Orientering35.27+7.4312.42
10Georg GittmaierHSV Ried35.31+7.4712.43
11Raffaele CrivelliSCOM Mendrisio37.12+9.2813.20
12Are EriksenOslostudentenes IK38.16+10.3213.42
13Svein LingaIL Gular39.02+11.1813.59
14John FranklinSouthdowns Orienteers39.06+11.2214.00
15Kjell Walter SørensenIK Grane Arendal Orientering40.04+12.2014.21
16Martyn RoomeEBORRR40.15+12.3114.25
17Olav NipenIL Tyrving40.47+13.0314.37
18Frode SandersenNittedal OL41.13+13.2914.46
19Audun ÅrøenEmblem IL42.15+14.3115.08
20Gunnar BråtenVoss IL44.06+16.2215.48
21Jan BøhleOL Trollo45.41+17.5716.22
22Reidar VifstadIL Tyrving45.50+18.0616.25
23Geir NilsenEmblem IL48.19+20.3517.19
24Morten JohannessenRøyken OL48.21+20.3717.19
25Dag SkoganBodø og Omegn IF Orientering48.47+21.0317.29
26Ueli Hofstetterol.biel.seeland49.04+21.2017.35
27Lars Johann MiljeHaugesund IL Orientering51.27+23.4318.26
28Kim ToppRanders OK1.03.08+35.2422.37
29Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn1.06.10+38.2623.42
0Sveinung RekaaNotodden OLdiskvalifisert
0Dag KristensenOK Skeididiskvalifisert
0Øivind FadumSande Sportsklubbdiskvalifisert

H 65-

2 760 m, 35 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjell WintherOppsal Orientering27.319.58
2Harry BreilandÅlgård Orientering30.23+2.5211.00
3Dag Rønning JensenOL Trollo31.23+3.5211.22
4Max MoosbergerOLG Regio Olten32.07+4.3611.38
5Lutz TrößeSV TU Ilmenau33.47+6.1612.14
6Paul SkjakerHadeland OL33.53+6.2212.16
7Jürgen ZiescheLOK Berlin34.01+6.3012.19
8John Thomas PetersenNittedal OL34.03+6.3212.20
9Kjell Audun SundsdalMelum IL34.18+6.4712.25
10Harald AasheimOppsal Orientering34.29+6.5812.29
11Øyvin SimonsenIL Imås35.09+7.3812.44
12Helge LyeIL Tyrving37.15+9.4413.29
13Sune AnderssonHalmstad OK38.17+10.4613.52
14Arve SmestadLøten o-lag38.19+10.4813.52
15Brian JacksonEBORRR39.32+12.0114.19
16Hanspeter OswaldOLK Piz Hasi41.47+14.1615.08
17Bjørn SpjelkavikIL Tyrving42.05+14.3415.14
18Widar Taxth LølandIL Express42.32+15.0115.24
19Cato MoltheStavanger Orienteringsklubb42.58+15.2715.34
20Martin NaufHedrum OL43.03+15.3215.35
21Greg HawthorneWROC43.35+16.0415.47
22Anders WaageFreidig44.30+16.5916.07
23Bjørn Helge CeebergHedrum OL44.43+17.1216.12
24Arne Vidar PedersenIL Tyrving44.47+17.1616.13
25Hogne KjæråsAndebu IL45.13+17.4216.22
26Svein GrønhovdModum OL45.41+18.1016.33
27Jan O. ØenStord Orientering49.27+21.5617.55
28Richard ClarkEBORRR49.53+22.2218.04
29Jan Olav OrmbergFana IL51.01+23.3018.29
30Jan Harald Helmich PedersenTIF Viking55.23+27.5220.03
31Georg KapperudOppsal Orientering56.19+28.4820.24
32Anders BjørkaasAskvoll og Holmedal IL1.02.31+35.0022.39
0Ludwig GenderjahnLOK Berlindiskvalifisert
0Gotfred RyghModum OLdiskvalifisert
0Per BergeOddersjaa SSKdiskvalifisert
0Atle BergsethKvernbit ILikke startet

H 70-

2 760 m, 43 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per FosserIndre Østfold OK31.1711.20
2Sigvald RobberstadHalsnøy OL32.44+1.2711.51
3Gunnar ØsterbøFreidig32.44+1.2711.51
4Tormod DahlenRingerike OL33.32+2.1512.08
5Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb35.22+4.0512.48
6Kjell GrønhovdModum OL36.51+5.3413.21
7Jan Petter LaugenIL Imås38.05+6.4813.47
8Magnus LandstadFreidig38.25+7.0813.55
9Bjørn Willy HansenSandefjord OK38.29+7.1213.56
10Harald SteinslandVikebygd IL40.20+9.0314.36
11Per VoldFana IL40.26+9.0914.38
12Carl Ove BergOK Skeidi40.27+9.1014.39
13Eigil SørliMalvik IL40.31+9.1414.40
14Hermann SkogsholmSandnes IL (Rogaland)40.40+9.2314.44
15Anton LommeHedrum OL41.17+10.0014.57
16Erling LauvrakIL Imås41.33+10.1615.03
17Floke BredlandSøgne og Songdalen OK42.24+11.0715.21
18Jan VærpSøgne og Songdalen OK43.02+11.4515.35
19Magne RaadalFana IL43.18+12.0115.41
20Ragnar HillestadLardal OL43.45+12.2815.51
21Lars Martin GjeinStokke IL44.29+13.1216.07
22Olav SolbergBø OL44.45+13.2816.12
23Per Øystein AndersenLarvik OK44.50+13.3316.14
24Jens Aaris ThistedSøllerød OK45.39+14.2216.32
25Gert BøgevigSøllerød OK46.01+14.4416.40
25Per Anders FlesjøOK Moss46.00+14.4316.40
27John Ivar KjellevoldModum OL46.08+14.5116.42
28Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orientering46.50+15.3316.58
29Brian EllisGreater Vancouver Orienteering47.35+16.1817.14
30Steinar SlettemarkStord Orientering48.09+16.5217.26
31Henning GaarderKonnerud IL48.32+17.1517.35
32Ole Kristian LauvnesKristiansand OK51.05+19.4818.30
33Ronald BjervaDrangedal OL51.11+19.5418.32
34Dan HaagerupTisvilde Hegn OK51.12+19.5518.33
35Hallvard MyrvollBø OL51.36+20.1918.41
36Markus HaslerOLG Saeuliamt53.22+22.0519.20
37Gunnar NysæterStord Orientering58.35+27.1821.13
38Terje MoenNorth West OC1.00.55+29.3822.04
39Ole Kristoffer ThrondsenKongsberg OL1.04.11+32.5423.15
40Egil RonæssPorsgrunn OL1.13.45+42.2826.43
41Per Jessen-KlixbüllOK Pan Århus1.24.22+53.0530.34
0Odd AureDrangedal OLdiskvalifisert
0Olav HøiåsVang OLdiskvalifisert

H 75-

2 480 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingolf DybvikStord Orientering34.3613.57
2Eivind HagenHadeland OL35.29+0.5314.18
3Steinar RuudKonnerud IL37.00+2.2414.55
4Olav TotlandFana IL38.29+3.5315.31
5Oddvar GjelstadSandefjord OK38.39+4.0315.35
6Roger MaherSouthdowns Orienteers39.03+4.2715.44
7Anders LaugloOL Trollelg40.59+6.2316.31
8Adolf KoradiOLC Kapreolo41.14+6.3816.37
9Kåre KnudsenIL GeoForm41.29+6.5316.43
10Bjørn EgnerHeming Orientering44.33+9.5717.57
11Kurt ValeryTisvilde Hegn OK44.56+10.2018.07
12Thorbjørn Johan BjørloGimle IF45.02+10.2618.09
13Tore S. RasmussenOL Tønsberg og omegn45.55+11.1918.30
14Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag46.00+11.2418.32
15Henry SundsetvikOL Trollelg47.19+12.4319.04
16Giorgio TettamantiSCOM Mendrisio49.31+14.5519.57
17Tom SletnerRøyken OL50.09+15.3320.13
18Jon Vegard LundeLillehammer OK51.14+16.3820.39
19Jardar SandstadSelbu OK51.55+17.1920.56
20Arild TelstøIL Vindbjart54.25+19.4921.56
21Magnar ReppesgårdHedrum OL56.16+21.4022.41
22Leif BråtenHeming Orientering56.46+22.1022.53
23Knut Kristen HangeraasIL GeoForm1.27.03+52.2735.06
0Evgeny TarantsevOK Yeiskdiskvalifisert
0Ivar Louis BergSturla, IFdiskvalifisert
0Bjørn HaugenSandefjord OKdiskvalifisert

H 80-

2 480 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn TveiteÅs-NMBU Orientering44.4218.01
2Olaf HelgesenKongsberg OL45.50+1.0818.28
3Finn Åge ØsternKongsberg OL46.53+2.1118.54
4Leiv HopeKongsberg OL47.16+2.3419.03
5Johannes SollidVerdal OK50.44+6.0220.27
6Paul ForsethOL Trollelg1.01.01+16.1924.36
0Einar StrandHøydalsmo ILdiskvalifisert
0Kjell H. EriksenFossum IFdiskvalifisert

H 85-

2 480 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helge TvedtenLarvik OK46.1118.37
2Magne BekkelundRøyken OL1.35.40+49.2938.34

Direkte AL

27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mattias KarlssonHalden SK23.03
2Christian Riddersvold KahrsFredrikstad SK23.07+0.04
3Simen AamodtNTNUI24.32+1.29
4Ondrej SemikSK Kamenice27.01+3.58
5Marius ØyeLøten o-lag27.38+4.35
6Jan PavlovegOK JISKRA NOVY BOR29.15+6.12
7Mats NorbrødenJärla Orientering29.56+6.53
8Vesa KoskinenHiisirasti31.14+8.11
9Asbjørn BygglandHøydalsmo IL32.12+9.09
10Arne DirdalLarvik OK32.56+9.53
11Brage SæterFreidig36.02+12.59
12Guro AlexandersenFredrikstad SK36.41+13.38
13Vilma BlennowFalkøping AIK36.43+13.40
14Per Einar PedersliOL Trollelg38.25+15.22
15Marta UlvensøenNTNUI38.42+15.39
16Jan BergmanOK Kåre41.55+18.52
17Bertil AlexandersenFredrikstad SK43.18+20.15
18Guro FlatekvalOppsal Orientering45.27+22.24
19Patrik LindquistNybro OK45.39+22.36
20Vibeke RykkjeVaregg Fleridrett46.38+23.35
21Even GravningenStokke IL48.28+25.25
22Randi Løvli DamgaardOL Trollo51.00+27.57
23Rune SørensenSturla, IF51.51+28.48
24Pål RundeKristiansand OK53.18+30.15
25Sven Erik JepsenSøllerød OK55.14+32.11
26Pirjo LuchsingerKoll IL58.14+35.11
0Mathilda KarlsonOK Rodendiskvalifisert

Direkte AK

29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders FossøyNotodden OL29.01
2Lene Therese MyrlandNotodden OL31.25+2.24
3Jaakko PaasiTampereen Pyrintö31.51+2.50
4Antti PaasiTampereen Pyrintö33.28+4.27
5Jaakko NiemiTampereen Pyrintö33.37+4.36
6Anders KureBodø og Omegn IF Orientering33.54+4.53
7Brit FossøyNotodden OL34.52+5.51
8Ingvild GjessingVang OL35.46+6.45
9Jiri MartanSlavia Liberec35.50+6.49
10Emma Smeland NygårdseterVegårshei IL36.10+7.09
11Kari UlsethFreidig36.11+7.10
12Ida Vår DirdalLarvik OK36.33+7.32
13Anne Sofie SandvikBjoa IL37.23+8.22
14Roger BirkelandFossum IF38.12+9.11
15Per Arne RøstadsandNydalens SK38.16+9.15
16Arild BjærkenesMaruadal IL38.33+9.32
17Jon Petter NielsenNydalens SK39.57+10.56
18Øystein MelbyVang OL43.22+14.21
19Fredrik LarssonSundbybergs IK43.53+14.52
20Pernille Ronæss MellebyVaulen44.15+15.14
21Peichi ChuangNOTEAM52.09+23.08
22Berit AkslandSandnes IL (Rogaland)56.21+27.20
23Janice RonæssVaulen57.27+28.26
24Daniela MartanovaSlavia Liberec1.06.06+37.05
25Aud Sørbø AuslandOddersjaa SSK1.18.44+49.43
26Ranveig EfraimsenStovsteinnes1.36.55+1.07.54
0Kristin AuslandOddersjaa SSKdiskvalifisert
0Tuva FlatebakkenIL Tyrvingdiskvalifisert
0Ellen Kristine KorenÅs-NMBU Orienteringdiskvalifisert

Direkte C

16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Silje MyhraFossum IF27.09
2Anna MustajokiTampereen Pyrintö30.50+3.41
3Kristin SælbergIL Leik31.20+4.11
4Aina SolheimÅlgård Orientering33.45+6.36
5Kari KyrkjebøTIF Viking36.21+9.12
6Serine DirdalLarvik OK37.08+9.59
7Mona KierulfLarvik OK37.19+10.10
8Karsper HermstadFreidig41.11+14.02
9Kerstin LindquistNybro OK48.35+21.26
10Tove Vinje PaulsenTorvastad IL51.54+24.45
11Kristine JohnssonPorsgrunn OL55.26+28.17
11Margrete JohnssonPorsgrunn OL55.26+28.17
13Kristin MoFreidig58.55+31.46
14Maria SandFreidig1.01.54+34.45
15Annette SundsdalBirkenes IL1.06.42+39.33
0Stian FlidSkien OKdiskvalifisert

Direkte B

14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ole Gunnar SælbergIL Leik38.02
2Pål Espen NordhaugKonnerud IL38.50+0.48
3Lovise NevlandÅlgård Orientering39.49+1.47
4Fredrik WulfsbergKoll IL43.14+5.12
5Randi BudahlFet OL43.46+5.44
6Maria Tjønn JacobsenIdrettslaget Dyre Vaa47.12+9.10
7Elin GravningStokke IL48.05+10.03
8Jesse WhiteSøgne og Songdalen OK48.19+10.17
9Yngve RøeNydalens SK49.46+11.44
10Julia DernasOL Regio Wil54.52+16.50
11Anfinn Inge PaulsenTorvastad IL55.12+17.10
12Hanne GrandalIL Tyrving55.57+17.55
13Tor Arne AndersenHamar OK1.01.02+23.00
14Aileen RundeKristiansand OK1.08.08+30.06

Direkte N

5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Johannes LederbauerHSV Ried19.53
2Frank SolåsSøgne og Songdalen OK37.41+17.48
3Viktor LundquistNybro OK37.53+18.00
4Malene KristensenOdda OL1.16.17+56.24
0Leon PapeKonnerud ILdiskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor