Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for NM langdistanse

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: NM langdistanse
Arrangørorganisasjon: Frol IL
Dato: torsdag 10 september 2015

D 17-18 E

5 680 m, 53 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Ingeborg EideByåsen IL52.029.09
2Marie OlaussenFredrikstad SK56.16+4.149.54
3Tilla Farnes HennumAsker Skiklubb56.40+4.389.58
4Åshild KolstadMo OK57.41+5.3910.09
5Ingrid LundanesEmblem IL58.08+6.0610.14
6Dorte NarumHamar OK59.01+6.5910.23
7Malin SandstadFreidig59.51+7.4910.32
8Margrethe WisløffAsker Skiklubb1.00.43+8.4110.41
9Hannah MalmeiSandnes IL (Rogaland)1.01.54+9.5210.53
10Silje HaugeHisøy OK1.02.01+9.5910.55
11Åse BerganNydalens SK1.02.45+10.4311.02
12Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland)1.02.52+10.5011.04
13Vilde MalmeiSandnes IL (Rogaland)1.03.03+11.0111.06
14Astrid FiskumIL Tyrving1.03.45+11.4311.13
15Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)1.03.47+11.4511.13
16Maiken Økern HågårdStjørdals-Blink Orientering1.04.36+12.3411.22
17Julie NærestadVegårshei IL1.05.42+13.4011.34
18Sigrid BjørgenHamar OK1.06.19+14.1711.40
19Gina GranstedtHalden SK1.06.34+14.3211.43
20Oda SikkelandIL Tyrving1.06.49+14.4711.45
21Kristin Helland-HansenIL Tyrving1.08.19+16.1712.01
22Martine TopstadLarvik OK1.08.33+16.3112.04
23Tiril Ruud BråtenRaumar Orientering1.09.15+17.1312.11
24Marthe SvihusSandnes IL (Rogaland)1.10.11+18.0912.21
25Chiara Dalla SantaFrol IL1.12.40+20.3812.47
26Kjersti Kvistad DengerudSteinkjer OK1.12.53+20.5112.49
27Tonje Aasheim NymarkAskøy OL1.13.30+21.2812.56
28Åshild Faller RåheimFet OL1.13.54+21.5213.00
29Line Wegner HodtFossum IF1.14.33+22.3113.07
30Martha Kalvig SkoganBodø og Omegn IF Orientering1.14.36+22.3413.08
31Marit Melby JacobsenLardal OL1.14.49+22.4713.10
32Ingvild C. FleisjeLillomarka OL1.14.54+22.5213.11
33Kårhild Husby NordstadVaregg Fleridrett1.15.54+23.5213.21
346 AurebekkTorridal IL1.16.20+24.1813.26
35Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb1.16.39+24.3713.29
36Kristin OttesenFredrikstad SK1.17.14+25.1213.35
37Line SølbergOL Trollelg1.20.42+28.4014.12
38Siri MoholthKongsberg OL1.22.13+30.1114.28
393 AadlandSamnanger IL1.23.07+31.0514.37
40Marie DaleSteinkjer OK1.23.17+31.1514.39
41Karine VestølVegårshei IL1.23.50+31.4814.45
42Oda FuruholmenBodø og Omegn IF Orientering1.24.27+32.2514.52
43Ellen Marie AriansenLillomarka OL1.26.40+34.3815.15
44Idunn HaavengenKongsberg OL1.29.33+37.3115.45
45Synne Eide RappRaumar Orientering1.29.40+37.3815.47
46Emma ArnesenByåsen IL1.30.10+38.0815.52
47Anne Willkommen EikenKongsberg OL1.33.09+41.0716.23
48Pernille OpheimFreidig1.39.36+47.3417.32
49Emilie WestinPorsgrunn OL1.41.36+49.3417.53
0Hedda VonenLillomarka OLdiskvalifisert
0Synne Nesheim FlatebakkenIL Tyrvingdiskvalifisert
0Maren Roll PaulsenFredrikstad SKbrutt
Sofie Skyttersæter IversenHeming Orienteringdiskvalifisert

D 19-20 E

6 240 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Synnøve BråtenVegårshei IL53.518.37
2Sigrid AlexandersenFossum IF56.04+2.138.59
3Andrine BenjaminsenLillomarka OL59.40+5.499.33
4Karen Oline KolstadFreidig1.00.00+6.099.36
5Eirin Svanøe-HafstadFrol IL1.01.14+7.239.48
6Ragnhild HjermstadFossum IF1.01.26+7.359.50
7Anine AhlsandNydalens SK1.02.31+8.4010.01
8Kaja Bråten LøvaldAsker Skiklubb1.05.25+11.3410.29
9Tonje VassendFossum IF1.05.41+11.5010.31
10Ingrid GulbrandsenAsker Skiklubb1.07.36+13.4510.50
11Karoline SønsterudbråtenRaumar Orientering1.07.40+13.4910.50
12Evine Westli AndersenLøten o-lag1.08.39+14.4811.00
13Julie HjortlandLarvik OK1.10.38+16.4711.19
14Marte Hoff HagenByåsen IL1.11.23+17.3211.26
15Frida SætherFreidig1.11.56+18.0511.31
16Ingeborg Ellegaard MelbyNydalens SK1.13.02+19.1111.42
17Ingunn Egeberg VáriSturla, IF1.16.10+22.1912.12
18Silje ArntzenAsker Skiklubb1.16.21+22.3012.14
19Norunn Kvistad DengerudSteinkjer OK1.19.43+25.5212.46
20Nina Asheim BirkelandHalden SK1.22.16+28.2513.11
21Kajsa Stina SandstadFrol IL1.23.04+29.1313.18
22Ingvild WangLillomarka OL1.23.09+29.1813.19
23Ellen Merethe Schjelderup SkarpsnoOL Trollelg1.25.57+32.0613.46
24Maren GrandeFrol IL1.27.35+33.4414.02
25Ragnhild LøvliAsker Skiklubb1.35.25+41.3415.17
0Åsne Skram TrømborgKongsberg OLdiskvalifisert

D 21-E

8 230 m, 35 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Mari FastingHalden SK1.04.427.51
2Anne M Hausken NordbergNydalens SK1.06.06+1.248.01
3Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SK1.08.45+4.038.21
4Hanne SandstadFreidig1.11.29+6.478.41
5Silje Ekroll JahrenRaumar Orientering1.13.50+9.088.58
6Ingjerd MyhreKongsberg OL1.13.53+9.118.58
7Tone WigemyrBækkelagets SK1.14.07+9.259.00
8Emma JohanssonFredrikstad SK1.14.54+10.129.06
9Maren Jansson HaverstadNTNUI1.15.10+10.289.07
10Eva JurenikovaHalden SK1.15.35+10.539.11
11Gøril Rønning SundFrol IL1.16.25+11.439.17
12Ida LindkvistNTNUI1.17.56+13.149.28
13Hanna Haugen NordbrødenHalden SK1.20.19+15.379.45
14Kine GulliksenBækkelagets SK1.20.21+15.399.45
15Anna UlvensøenNTNUI1.21.22+16.409.53
16Marta UlvensøenNTNUI1.22.15+17.339.59
17Emilie Westli AndersenLøten o-lag1.23.50+19.0810.11
18Lone BrochmannBækkelagets SK1.24.17+19.3510.14
19Kamilla OlaussenFredrikstad SK1.24.28+19.4610.15
20Malin JakobssonNydalens SK1.24.54+20.1210.18
21Christiane TrösseVaregg Fleridrett1.27.24+22.4210.37
22Kristine BergliaEiker OL1.29.09+24.2710.49
23Marion HuberNydalens SK1.33.11+28.2911.19
24Line SundsvikFrol IL1.33.56+29.1411.24
25Siri KollerudLillomarka OL1.35.45+31.0311.38
26Gunhild Rogne HallandNTNUI1.41.31+36.4912.20
27Christine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering1.46.29+41.4712.56
28Martine ÅstebølNTNUI1.52.15+47.3313.38
29Hilde Sofie HansenMo OK1.53.54+49.1213.50
30Hanne Kristine JørgensenOddersjaa SSK2.02.08+57.2614.50
31Katharina RogstadNTNUI2.08.50+1.04.0815.39
32Karoline Dahl FosbyNTNUI2.38.22+1.33.4019.14
0Linn HokholtNTNUIdiskvalifisert
Tone E LyeIL Tyrvingdiskvalifisert
Kristine FjeldboNTNUIdiskvalifisert

H 17-18E

7 830 m, 65 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Audun HeimdalKonnerud IL1.02.277.58
2Knut AasheimOppsal Orientering1.04.02+1.358.10
3Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb1.06.36+4.098.30
4Håkon Raadal BjørloHalden SK1.07.08+4.418.34
5Håvard EidsmoFreidig1.08.05+5.388.41
6Peter NordbrødenHalden SK1.10.59+8.329.03
7Johannes Bakke AashamarKristiansand OK1.11.28+9.019.07
8Olav Milian Schmitt GranHalden SK1.11.36+9.099.08
9Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering1.11.54+9.279.10
10Håkon Østraat SævareidHalden SK1.12.03+9.369.12
10Anders HagaRaumar Orientering1.12.03+9.369.12
12Olav Andreas RemmenOL Trollelg1.12.41+10.149.16
13Erlend Nilsen SandnesEmblem IL1.12.56+10.299.18
14Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK1.13.02+10.359.19
15Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK1.13.17+10.509.21
16Anders Krona HaflanOL Tønsberg og omegn1.13.34+11.079.23
17Ole KostølKristiansand OK1.14.36+12.099.31
18Trygve HeggedalKongsberg OL1.15.23+12.569.37
19Petter Vangen LunåsmoTynset IF1.15.45+13.189.40
20Martin Borge HeirFossum IF1.16.03+13.369.42
21Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn1.16.08+13.419.43
22Tarjei HoloFossum IF1.16.37+14.109.47
23Trygve Kristoffer LøvliHalden SK1.16.44+14.179.47
24Adrian OpheimFreidig1.17.53+15.269.56
25Marius PyttenKristiansand OK1.18.54+16.2710.04
26Sverre Bang StøengHamar OK1.19.50+17.2310.11
27Ivar Jevne ArnesenHamar OK1.20.16+17.4910.15
28Tobias KristensenLarvik OK1.21.20+18.5310.23
29Eirik Langedal BreivikNydalens SK1.21.21+18.5410.23
30Torkel ReinhartsenKristiansand OK1.21.25+18.5810.23
31Kjetil MølnvikFreidig1.21.35+19.0810.25
32Hallvard Arntzen FossSandefjord OK1.22.12+19.4510.29
33Kristian Reiersen JensenKristiansand OK1.22.19+19.5210.30
34Are WigaardOppsal Orientering1.23.43+21.1610.41
35Trygve LægranSteinkjer OK1.24.57+22.3010.50
36Ole Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering1.25.22+22.5510.54
37Even Lindstad BørresenHamar OK1.26.03+23.3610.59
38Espen Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering1.26.15+23.4811.00
39Erlend Kvittum NytrøenTynset IF1.29.50+27.2311.28
40Brage JørumByåsen IL1.30.44+28.1711.35
41Eivind Øfsthus GravirAsker Skiklubb1.34.04+31.3712.00
42Lars SolliMo OK1.34.12+31.4512.01
43Ludvig RødnesOppsal Orientering1.34.38+32.1112.05
44Mathias GløersenOL Tønsberg og omegn1.36.47+34.2012.21
45Audun Rognerud BøeFossum IF1.37.53+35.2612.30
46Anders RønningNord-Østerdal OK1.39.03+36.3612.39
47Kristoffer NygårdVaregg Fleridrett1.39.22+36.5512.41
48Ole Jakob OlsrødStokke IL1.40.05+37.3812.46
49Martin Gjedrem LundVerdal OK1.40.06+37.3912.47
50Sturla FrydenlundSturla, IF1.40.53+38.2612.53
51Bjørnar LøvliAsker Skiklubb1.40.55+38.2812.53
52Jostein TandbergNydalens SK1.45.10+42.4313.25
53Jørgen VisterIndre Østfold OK1.47.27+45.0013.43
54Simen Åmodt AmundsenLardal OL1.48.14+45.4713.49
55John RundeKristiansand OK1.49.11+46.4413.56
56Styrk Almeland BleieVaregg Fleridrett1.49.57+47.3014.02
57Sander Hildebrand RogndokkenFet OL1.49.59+47.3214.02
58Vegard MyhreKristiansand OK1.52.03+49.3614.18
59Vetle Elias LynnebakkenKristiansand OK1.52.06+49.3914.19
60Jørgen Kjos BarkenæsFet OL1.56.05+53.3814.49
61Sigurd Svaland AasKristiansand OK2.13.53+1.11.2617.05
62Kristian NyhusKristiansand OK2.23.41+1.21.1418.21
0Vegard MyklemyrEiker OLdiskvalifisert
Gaute LundVerdal OKdiskvalifisert
Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrettdiskvalifisert

H 19-20E

9 990 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Andreas SølbergOL Trollelg1.13.237.20
2Markus HolterHalden SK1.14.42+1.197.28
3Sigur HeggedalKongsberg OL1.21.00+7.378.06
4Vetle ChristiansenRaumar Orientering1.21.11+7.488.07
5Olai Stensland LillevoldFossum IF1.21.27+8.048.09
6Dag BlandkjennKristiansand OK1.22.59+9.368.18
7Oskar StørmerFossum IF1.23.23+10.008.20
8Steinar KollerudLillomarka OL1.23.24+10.018.20
9Vegard Jarvis WestergårdVaregg Fleridrett1.23.44+10.218.22
10Anders Felde OlaussenHalden SK1.25.13+11.508.31
11Ivar Aukrust OsmoenNord-Østerdal OK1.25.15+11.528.32
12Håkon Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn1.27.20+13.578.44
13Elias T. MølnvikFossum IF1.27.45+14.228.47
14Stian SundsvikFrol IL1.27.57+14.348.48
15Magne JutulstadNTNUI1.28.57+15.348.54
16Henrik EijsinkÅs-NMBU Orientering1.29.01+15.388.54
17Gaute FriestadKristiansand OK1.29.05+15.428.55
18Jonas Madslien BakkenNTNUI1.31.35+18.129.10
19Are Smeland NygårdseterVegårshei IL1.34.36+21.139.28
20Jonas RessemFrol IL1.35.34+22.119.33
21Karl FremstadKongsberg OL1.36.41+23.189.40
22Erik Olsvik DengerudNydalens SK1.38.28+25.059.51
23Øyvind WiggenByåsen IL1.41.39+28.1610.10
24Morten JørgensenKristiansand OK1.43.02+29.3910.18
25Johan Otto MunkebyFrol IL1.44.39+31.1610.28
26Ola KeiseråsIL Leik1.46.04+32.4110.37
27Rein Helle MårdalenFreidig1.53.39+40.1611.22
28Henrik Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering1.58.07+44.4411.49
29Dovydas FreimontasKristiansand OK1.58.55+45.3211.54
30Tor-Arve Bjørnstad StrandRaumar Orientering2.35.42+1.22.1915.35
0Vegard RessemFrol ILdiskvalifisert

H 21-E

13 630 m, 75 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Olav LundanesHalden SK1.31.046.40
2Magne DæhliHalden SK1.34.29+3.256.55
3Jo Forseth IndgaardFrol IL1.36.39+5.357.05
4Ulf Forseth IndgaardFrol IL1.37.39+6.357.09
5Yngve SkogstadFrol IL1.38.19+7.157.12
6Eskil KinnebergRaumar Orientering1.38.44+7.407.14
7Carl Godager KaasBækkelagets SK1.39.12+8.087.16
8Morten Jarvis WestergårdVaregg Fleridrett1.41.32+10.287.26
9Bjørn EkebergIL Tyrving1.43.38+12.347.36
10Jon Aukrust OsmoenNTNUI1.44.00+12.567.37
11Espen WeltzienIL Tyrving1.45.02+13.587.42
12Håvard LucasenÅs-NMBU Orientering1.45.32+14.287.44
13Audun WeltzienIL Tyrving1.45.39+14.357.45
14Carl Petter LyngenFrol IL1.46.04+15.007.46
15Eirik Martens SvensenKristiansand OK1.46.40+15.367.49
16Rasmus Rørholt TheisenNTNUI1.48.13+17.097.56
17Isak BergsetNTNUI1.48.38+17.347.58
18Nicholas OskarssonLillomarka OL1.48.47+17.437.58
19Vegard DanielsenKristiansand OK1.49.11+18.078.00
20Dag LofthusNTNUI1.51.04+20.008.08
21Hans Gunnar OmdalKristiansand OK1.51.37+20.338.11
22Gjermund UrsetIL BUL-Tromsø1.51.53+20.498.12
23Hans Petter MathisenNTNUI1.52.05+21.018.13
24Øystein SørensenNydalens SK1.52.27+21.238.15
25Kjetil OkkenhaugNTNUI1.52.28+21.248.15
26Bojan BlumensteinNydalens SK1.53.19+22.158.18
27Håkon Jarvis WestergårdVaregg Fleridrett1.55.00+23.568.26
28Sverre Turter SandvoldNTNUI1.55.06+24.028.26
29Øystein Kvaal ØsterbøWing OK1.55.38+24.348.29
30Jan SchmidOL Trollelg1.56.27+25.238.32
31Øyvind HelgerudHalden SK1.56.41+25.378.33
32Torbjørn SagbergIL Tyrving1.56.43+25.398.33
33Sindre Østgulen DeiszNTNUI1.56.44+25.408.33
34Anders VisterNydalens SK1.57.38+26.348.37
35Per Melander OftenNTNUI1.58.21+27.178.40
36Eirik RustadRaumar Orientering1.59.03+27.598.44
37Magnus SvingheimRaumar Orientering1.59.30+28.268.46
38Martin VisterFrol IL2.00.37+29.338.50
39Håvard TveiteÅs-NMBU Orientering2.01.55+30.518.56
40Per Harald Havnen JohansenVaregg Fleridrett2.02.01+30.578.57
41Fredrik EliassonHalden SK2.02.32+31.288.59
42Dag Steinar RagvinBø OL2.03.22+32.189.03
43Marius WikstrømRingsaker OK2.03.41+32.379.04
44Jørgen FiskumFrol IL2.04.53+33.499.09
45Glenn Tore LølandNTNUI2.05.08+34.049.10
46Mikkel SørensenNTNUI2.05.24+34.209.12
47Andreas G. PoldenGneist, IL2.05.48+34.449.13
48Espen SundsvikFrol IL2.10.35+39.319.34
49Jonas Klausen EspedalNTNUI2.10.41+39.379.35
50Harald KalagerNTNUI2.12.23+41.199.42
51Sebastian TorgersenBækkelagets SK2.15.08+44.049.54
52Lars OwrenFreidig2.16.07+45.039.59
53Sverre Waaler KaasNydalens SK2.17.15+46.1110.04
54Øystein HaugFrol IL2.19.09+48.0510.12
55Erik GustafssonNTNUI2.19.31+48.2710.14
56Einar TommelstadNydalens SK2.21.21+50.1710.22
57Hallvard NordbrødenIL BUL-Tromsø2.22.35+51.3110.27
58Eivind Romberg KvaaleBø OL2.25.34+54.3010.40
59Daniel BlomsterVaregg Fleridrett2.28.11+57.0710.52
60Adrian OpheimNTNUI2.33.39+1.02.3511.16
61Øivind Thorvald Due TrierNydalens SK2.38.22+1.07.1811.37
62Øyvind HyllesethSkien OK2.38.41+1.07.3711.38
63Alf Johan Walgermo LimaGanddal IL2.45.39+1.14.3512.09
64Sturla StokkelandÅlgård Orientering2.54.31+1.23.2712.48
65Lars Henrik Verde ThonNTNUI3.00.47+1.29.4313.15
0Vegard Blomseth JohnsenNTNUIdiskvalifisert
0Oskar RøenVaregg Fleridrettdiskvalifisert
0Simen Eid NielsenNTNUIdiskvalifisert
0Kyongsa RiNydalens SKdiskvalifisert
0Rune NygaardIL Gulardiskvalifisert
0Paul SirumFrol ILdiskvalifisert
0Sindre RønningFossum IFdiskvalifisert
Bjørn LundanesNTNUIdiskvalifisert
Alan CherryVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Borger MelsomFossum IFdiskvalifisert

D 21 Gjest

8 230 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Lizzie InghamHalden SK1.16.519.20
2Jo ShepherdHalden SK1.31.19+14.2811.05

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor