Norwegian Orienteering Federation

Official results for NM stafett

Event informationShow result list by classShow result list by organisationHide team lineupsPress result listPrint

Name: NM stafett
Organiser: Bodø og Omegn IF Orientering
Date: Sunday 11 September 2016

D17, leg 1

50 starting competitors
PlacNameTeamTimeDiff
1Ida Marie Næss BjørgulHalden SK 136:32
2Emma JohanssonFredrikstad SK 136:43+0:11
3Arntraut GötschIL BUL-Tromsø 137:16+0:44
4Lone BrochmannBækkelagets SK 237:22+0:50
5Hanne SandstadFreidig 137:25+0:53
6Nikoline Ekeberg SchjerveBækkelagets SK 137:38+1:06
7Siri UlvestadNydalens SK 137:41+1:09
8Silje Ekroll JahrenRaumar Orientering 138:58+2:26
9Audhild Bakken RognstadNTNUI 139:46+3:14
10Tilla Farnes HennumAsker Skiklubb 139:52+3:20
11Eirin Svanøe-HafstadFrol IL 140:50+4:18
12Åsne Skram TrømborgKongsberg OL 140:54+4:22
13Eva JurenikovaHalden SK 240:56+4:24
14Mari Jevne ArnesenIL Tyrving 140:57+4:25
14Runa FremstadLarvik OK 140:57+4:25
16Kristine FjellangerNTNUI 241:41+5:09
17Sofie JohanssonLøten o-lag 141:45+5:13
18Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK 241:53+5:21
19Anine LomeHamar OK 142:02+5:30
20Christiane TrösseVaregg Fleridrett 142:07+5:35
21Emma ArnesenByåsen IL 143:15+6:43
22Helene Lund-JohansenIL Tyrving 243:21+6:49
23Line SundsvikFrol IL 343:22+6:50
24Marte Hoff HagenNTNUI 343:49+7:17
25Malin SandstadFreidig 244:18+7:46
26Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb 244:26+7:54
27Silje ArntzenNTNUI 445:24+8:52
28Nora Marie IrgensBodø og Omegn IF Orientering 145:34+9:02
29Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland) 145:57+9:25
30Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland) 246:00+9:28
31Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK 547:04+10:32
32Helen PalmerHalden SK 447:08+10:36
33Maren GrandeFrol IL 247:13+10:41
33Thea Sildnes BaklidKonnerud IL 147:13+10:41
35Ingvil AhlsandNydalens SK 247:15+10:43
36Aurora FossøyNTNUI 547:16+10:44
37Ella Arentz HagenSandefjord OK 147:17+10:45
38Jo ShepherdHalden SK 347:29+10:57
39Mari Jellum HelgerudIL Tyrving 349:09+12:37
40Siri KollerudLillomarka OL 156:26+19:54
Marianne AndersenKristiansand OK 1disqualified
Ane DyrkornEiker OL 1did not finish
Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF 1did not finish
Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering 1did not finish
Anne Willkommen EikenKongsberg OL 2did not finish
Ellen Marie AriansenLillomarka OL 2did not finish
Doris Stien KaspersenMo OK 1did not finish
Karoline Dahl FosbyNTNUI 6did not finish
Line SølbergOL Trollelg 1did not finish
Karine VestølVegårshei IL 1did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor