Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for NM mellomdistanse

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: NM mellomdistanse
Arrangørorganisasjon: Bodø og Omegn IF Orientering
Dato: lørdag 10 september 2016

D 17-18 E

3 260 m, 60 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF27.388.28
2Ane DyrkornEiker OL29.41+2.039.06
3Synne StrandAsker Skiklubb29.57+2.199.11
4Maiken Økern HågårdKonnerud IL30.08+2.309.14
5Malin SandstadFreidig31.39+4.019.42
6Åse BerganNydalens SK32.17+4.399.54
7Ragnhild EideByåsen IL32.30+4.529.58
8Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK32.49+5.1110.03
9Tilla Farnes HennumAsker Skiklubb33.29+5.5110.16
10Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering33.43+6.0510.20
11Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland)33.51+6.1310.23
12Margrethe WisløffAsker Skiklubb33.52+6.1410.23
13Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb34.20+6.4210.31
14Karine VestølVegårshei IL35.07+7.2910.46
15Tonje Aasheim NymarkAskøy OL35.44+8.0610.57
16Thea Sildnes BaklidKonnerud IL35.48+8.1010.58
17Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK35.55+8.1711.01
18Ella Arentz HagenSandefjord OK36.24+8.4611.09
19Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK36.25+8.4711.10
20Nora Marie wedege IrgensBodø og Omegn IF Orientering37.01+9.2311.21
21Kristin OttesenFredrikstad SK37.15+9.3711.25
22Anniken Eriksrud KarlsenBækkelagets SK37.21+9.4311.27
23Anne Willkommen EikenKongsberg OL37.23+9.4511.28
24Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK37.25+9.4711.28
25Marit Melby JacobsenLardal OL37.45+10.0711.34
26Kårhild Husby NordstadVaregg Fleridrett37.58+10.2011.38
27Thea DyrkornEiker OL38.21+10.4311.45
28Vera MelkildFreidig38.35+10.5711.50
29Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)39.02+11.2411.58
30Maria PrestbøenSandefjord OK39.06+11.2811.59
31Aurora MoholthKongsberg OL39.51+12.1312.13
32Anniken Helland-HansenIL Tyrving39.54+12.1612.14
33Silje HaugeHisøy OK39.56+12.1812.14
34Ida AurebekkKristiansand OK40.09+12.3112.18
35Hannah MalmeiSandnes IL (Rogaland)40.14+12.3612.20
36Ingvild Paulsen VieHaugesund IL Orientering40.18+12.4012.21
37Oda SikkelandIL Tyrving40.27+12.4912.24
38Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss40.47+13.0912.30
39Marthe SvihusSandnes IL (Rogaland)41.45+14.0712.48
40Emma Eithun PaulsenLillomarka OL42.06+14.2812.54
41Fanni Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb42.09+14.3112.55
42Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering42.12+14.3412.56
42Ingvil AhlsandNydalens SK42.12+14.3412.56
44Julie NærestadVegårshei IL42.32+14.5413.02
45Sigrid Saur ModahlFredrikstad SK42.53+15.1513.09
46Ingvild C. FleisjeLillomarka OL43.24+15.4613.18
47Emilie Liabakk EriksenByåsen IL45.06+17.2813.50
48Karoline AuneHalden SK45.27+17.4913.56
49Ellen Marie AriansenLillomarka OL45.41+18.0314.00
50Synne Malene BrækkeHalden SK45.59+18.2114.06
51Maria Ulseth SylteFreidig46.58+19.2014.24
52Kristina VollHaugesund IL Orientering47.53+20.1514.41
53Line SølbergOL Trollelg50.02+22.2415.20
54Idunn HaavengenKongsberg OL51.08+23.3015.41
55Emilie WestinPorsgrunn OL52.05+24.2715.58
56Camilla L. RosenvoldPorsgrunn OL55.01+27.2316.52
57Thea Feiring HaltiaIL Tyrving57.07+29.2917.31
58Pernille OpheimFreidig1.00.24+32.4618.31
0Anine LomeHamar OKdiskvalifisert
0Synne SkjærsteinIL Tyrvingbrutt

D 19-20 E

3 250 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Anine AhlsandNydalens SK27.018.18
2Ragnhild HjermstadFossum IF28.54+1.538.53
3Ingeborg EideByåsen IL28.55+1.548.53
4Marie OlaussenFredrikstad SK28.58+1.578.54
5Emma ArnesenByåsen IL30.01+3.009.14
6Åsne Skram TrømborgKongsberg OL30.15+3.149.18
7Åshild KolstadFreidig30.45+3.449.27
8Ingrid LundanesEmblem IL31.08+4.079.34
9Gina GranstedtHalden SK31.28+4.279.40
10Dorte NarumHamar OK32.32+5.3110.00
11Evine Westli AndersenLøten o-lag33.28+6.2710.17
12Marte Hoff HagenNTNUI34.05+7.0410.29
13Julie HjortlandLarvik OK34.36+7.3510.38
14Martine TopstadLarvik OK35.05+8.0410.47
15Ingunn Egeberg VáriNTNUI35.25+8.2410.53
16Silje ArntzenNTNUI40.51+13.5012.34
17Sigrid BjørgenHamar OK41.13+14.1212.40
18Karoline SønsterudbråtenLillomarka OL43.43+16.4213.27
19Maren GrandeFrol IL45.40+18.3914.03
20Oda FuruholmenBodø og Omegn IF Orientering45.49+18.4814.05
21Synne FossøyNTNUI57.33+30.3217.42
0Martha Kalvig SkoganBodø og Omegn IF Orienteringdiskvalifisert
0Vilde MalmeiSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert
Kristin Helland-HansenFossum IFbrutt

H 17-18E

4 030 m, 70 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Anders HagaRaumar Orientering25.206.17
2Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb26.03+0.436.27
3Elias JonssonNydalens SK26.20+1.006.32
4Håvard EidsmoFreidig26.33+1.136.35
5Kasper FosserHeming Orientering26.57+1.376.41
6Eirik Langedal BreivikNydalens SK27.32+2.126.49
7Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK27.51+2.316.54
8Martin Borge HeirFossum IF28.24+3.047.02
9Jørgen BaklidKonnerud IL28.56+3.367.10
10Erling HjermstadFossum IF29.00+3.407.11
11Sebastian DalandKristiansand OK29.29+4.097.18
12Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK30.21+5.017.31
13Styrk Hundseid KamsvågFossum IF30.36+5.167.35
14Eivind Øfsthus GravirAsker Skiklubb31.30+6.107.48
15Trygve Kristoffer LøvliHalden SK32.02+6.427.56
16Tarjei HoloFossum IF32.46+7.268.07
16Tobias KristensenLarvik OK32.46+7.268.07
18Einar MelsomFossum IF32.55+7.358.10
19Marius PyttenKristiansand OK33.24+8.048.17
20Jørgen WulfsbergNydalens SK33.49+8.298.23
21Kjetil MølnvikFreidig33.52+8.328.24
22Mathias GløersenOL Tønsberg og omegn33.53+8.338.24
23Sturla FrydenlundSturla, IF34.07+8.478.27
24Sindre R HoltHedrum OL34.27+9.078.32
25Oscar LyngenFrol IL34.37+9.178.35
26Sam LunøeNydalens SK34.46+9.268.37
27Espen Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering34.49+9.298.38
28Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn34.52+9.328.39
29Axel HoveidAsker Skiklubb35.00+9.408.41
29Amund Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering35.00+9.408.41
29Bjørn Anders FlågenHeming Orientering35.00+9.408.41
32Oskar Spets StorhovFreidig35.39+10.198.50
33Olav Milian Schmitt GranHalden SK35.52+10.328.53
34Anders HaugskottOL Trollelg36.51+11.319.08
35Hallvard Arntzen FossSandefjord OK36.52+11.329.08
36Tord StrandKongsberg OL36.56+11.369.09
37Øyvind HjermstadFossum IF37.00+11.409.10
38Even-Johan KaspersenMo OK37.27+12.079.17
39Vegard MyklemyrEiker OL38.18+12.589.30
40Mathias VindalFreidig38.20+13.009.30
41Jostein TandbergNydalens SK38.30+13.109.33
42Einar EkelandOddersjaa SSK40.09+14.499.57
43Bjørnar LøvliAsker Skiklubb40.45+15.2510.06
44Vegard Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø41.11+15.5110.13
45Lars SolliMo OK41.16+15.5610.14
46Ole Wanvik HaugenFreidig42.01+16.4110.25
47Knut KyrkjebøTIF Viking42.24+17.0410.31
48Ole Jørgen Bogen ArenthSturla, IF42.49+17.2910.37
49Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF43.03+17.4310.40
50Joar OldernesLillomarka OL43.11+17.5110.42
51Audun Rognerud BøeFossum IF43.17+17.5710.44
52Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett43.25+18.0510.46
53Håkon KornmoPorsgrunn OL46.45+21.2511.36
54Johannes DjupeslandHaugesund IL Orientering47.18+21.5811.44
55Sander Hildebrand RogndokkenNydalens SK47.22+22.0211.45
55Mathias HermstadFreidig47.22+22.0211.45
57Adrian OpheimFreidig48.23+23.0312.00
58Joar GjerdahlKonnerud IL50.46+25.2612.35
59Håvard RokkanMo OK51.05+25.4512.40
60Styrk Almeland BleieVaregg Fleridrett51.16+25.5612.43
61Jens Didrik BergLarvik OK51.26+26.0612.45
62Marius Ekrem FinstadBodø og Omegn IF Orientering51.46+26.2612.50
63Erlend BrendstuenHalden SK55.40+30.2013.48
64Vetle Elias LynnebakkenKristiansand OK57.39+32.1914.18
65Martin Andresen SkotteFossum IF1.01.46+36.2615.19
66Alexander Skaug YtterbølHalden SK1.02.48+37.2815.34
0Erlend Kvittum NytrøenTynset IFdiskvalifisert
0Håkon LundKongsberg OLdiskvalifisert
0John RundeKristiansand OKdiskvalifisert
0Jonas UnsgårdIL Leikdiskvalifisert

H 19-20E

4 140 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Audun HeimdalKonnerud IL27.346.39
2Olai Stensland LillevoldFossum IF27.47+0.136.42
3Elias T. MølnvikFossum IF28.23+0.496.51
4Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering28.32+0.586.53
5Håkon Raadal BjørloHalden SK28.52+1.186.58
6Knut AasheimHalden SK29.15+1.417.03
7Karl FremstadHalden SK29.21+1.477.05
8Stian SundsvikFrol IL29.41+2.077.10
9Vegard Jarvis WestergårdHalden SK29.45+2.117.11
10Vegard Rønning HuberHamar OK30.10+2.367.17
11Håvard IrgensKristiansand OK30.18+2.447.19
12Erlend Nilsen SandnesEmblem IL30.24+2.507.20
13Håkon Fruseth ChristiansenNTNUI31.28+3.547.36
14Kristian Nilsen SandnesEmblem IL31.38+4.047.38
15Øyvind WiggenByåsen IL31.42+4.087.39
16Oskar StørmerFossum IF31.43+4.097.39
17Peter NordbrødenHalden SK31.48+4.147.40
18Hallvard Seim GrøvlenOL Trollelg32.23+4.497.49
19Matias Hodne HanischKristiansand OK33.35+6.018.06
20Olav Andreas RemmenOL Trollelg33.43+6.098.08
21Henrik EijsinkNydalens SK34.01+6.278.12
22Dag BlandkjennKristiansand OK34.05+6.318.13
23Steinar KollerudLillomarka OL34.12+6.388.15
24Anders Krona HaflanOL Tønsberg og omegn34.58+7.248.26
25Ivar Aukrust OsmoenNTNUI36.58+9.248.55
26Brage JørumByåsen IL37.53+10.199.09
27Trygve HeggedalKongsberg OL38.23+10.499.16
28Johannes Bakke AashamarKristiansand OK39.41+12.079.35
29Ivar Jevne ArnesenHamar OK42.17+14.4310.12
30Henrik UpsalNTNUI45.42+18.0811.02
31Ole-Kristian KaspersenMo OK47.49+20.1511.32

H 21-E

5 650 m, 48 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Carl Godager KaasBækkelagets SK32.545.49
2Olav LundanesHalden SK32.55+0.015.49
3Håkon Jarvis WestergårdVaregg Fleridrett33.40+0.465.57
4Eskil KinnebergRaumar Orientering33.57+1.036.00
5Jon Aukrust OsmoenNTNUI34.51+1.576.10
6Magne DæhliHalden SK35.02+2.086.12
7Ivar LundanesEmblem IL35.06+2.126.12
8Vetle Ruud BråtenRaumar Orientering35.23+2.296.15
9Thomas Natvig ÅrstadHalden SK35.28+2.346.16
10Jo Forseth IndgaardFrol IL35.36+2.426.18
11Yngve SkogstadFrol IL35.44+2.506.19
12Jarkko HuovilaHalden SK35.48+2.546.20
13Borger MelsomFossum IF35.57+3.036.21
14Øystein Kvaal ØsterbøBækkelagets SK36.05+3.116.23
15Nicholas OskarssonLillomarka OL36.07+3.136.23
16Martin VisterFrol IL36.08+3.146.23
17Andreas SølbergOL Trollelg36.17+3.236.25
17Mattias KarlssonFredrikstad SK36.17+3.236.25
19Emil AhlbäckFossum IF36.34+3.406.28
19Anders NordbergNydalens SK36.34+3.406.28
21Gaute FriestadKristiansand OK36.45+3.516.30
22Bjørn EkebergIL Tyrving37.06+4.126.33
23Matthew SpeakeLillomarka OL37.11+4.176.34
24Sindre RønningNydalens SK37.31+4.376.38
25Håvard LucasenFredrikstad SK37.45+4.516.40
26Bojan BlumensteinNydalens SK37.46+4.526.41
26Per Harald Havnen JohansenVaregg Fleridrett37.46+4.526.41
28Isak BergsetNTNUI37.52+4.586.42
29Anders VisterNydalens SK38.02+5.086.43
30Lars Sandstad SkjesetFrol IL38.18+5.246.46
31Vegard Brun SagaIL Tyrving38.41+5.476.50
32Vegard DanielsenKristiansand OK38.56+6.026.53
33Fredrik EliassonHalden SK39.06+6.126.55
34Hans Gunnar OmdalKristiansand OK39.07+6.136.55
35Paul SirumFrol IL39.10+6.166.55
36Markus HolterHalden SK39.49+6.557.02
37Eirik Kamstrup HovindHalden SK39.52+6.587.03
38Ståle GjelstenKristiansand OK39.55+7.017.03
39Sigur HeggedalNydalens SK40.11+7.177.06
40Gjermund UrsetIL BUL-Tromsø40.57+8.037.14
41Sindre Østgulen DeiszNTNUI41.12+8.187.17
42Eirik RustadRaumar Orientering42.54+10.007.35
43Magnus SvingheimRaumar Orientering43.14+10.207.39
44Thore KornmoPorsgrunn OL43.36+10.427.43
45Rune NygaardIL Gular43.39+10.457.43
46Erik Olsvik DengerudNTNUI44.22+11.287.51
47Marius ØieLøten o-lag45.42+12.488.05
0Ulf Forseth IndgaardFrol ILdiskvalifisert

D 21-E

4 770 m, 36 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Marianne AndersenKristiansand OK36.087.34
2Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SK37.05+0.577.46
3Anne M Hausken NordbergNydalens SK37.50+1.427.55
4Ida Marie Næss BjørgulHalden SK38.16+2.088.01
5Kamilla OlaussenFredrikstad SK38.25+2.178.03
6Ingjerd MyhreKongsberg OL38.46+2.388.07
7Andrine BenjaminsenLillomarka OL39.32+3.248.17
8Kine Hallan SteiwerHalden SK39.38+3.308.18
9Mari FastingHalden SK40.17+4.098.26
10Emilie Westli AndersenLøten o-lag40.21+4.138.27
11Eva JurenikovaHalden SK41.01+4.538.35
12Lizzie InghamHalden SK41.32+5.248.42
13Emma JohanssonFredrikstad SK41.39+5.318.43
14Tone WigemyrBækkelagets SK42.05+5.578.49
15Marte NarumNydalens SK42.14+6.068.51
16Lone BrochmannBækkelagets SK42.26+6.188.53
17Karen Oline KolstadFreidig42.27+6.198.53
18Bodil HelgerudHalden SK42.37+6.298.56
19Kristine BergliaEiker OL42.45+6.378.57
20Marion HuberNydalens SK43.03+6.559.01
21Maren Jansson HaverstadNTNUI43.30+7.229.07
22Runa FremstadLarvik OK44.04+7.569.14
23Silje Ekroll JahrenRaumar Orientering44.13+8.059.16
24Lene Godager KaasBækkelagets SK44.35+8.279.20
25Arntraut GötschIL BUL-Tromsø44.46+8.389.23
26Mari Jevne ArnesenIL Tyrving45.11+9.039.28
27Audhild Bakken RognstadNTNUI45.15+9.079.29
28Sofie JohanssonLøten o-lag45.41+9.339.34
29Mathilde RundhaugFrol IL46.38+10.309.46
30Elen Katrine SkjerveFrol IL46.55+10.479.50
31Julie StørmerNTNUI47.06+10.589.52
32Hanna Haugen NordbrødenHalden SK47.25+11.179.56
33Eirill Pettersen BuvikBodø og Omegn IF Orientering47.50+11.4210.01
34Nikoline Ekeberg SchjerveBækkelagets SK50.09+14.0110.30
35Mathilde Korvald SkaareIL BUL-Tromsø51.43+15.3510.50
0Linn HokholtNTNUIdiskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor