Norwegian Orienteering Federation

Official results for Norwegian Spring - Solrenningen

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Norwegian Spring - Solrenningen
Organisers: Halden SK / Sarpsborg OL
Date: Sunday 24 April 2016

N-├ąpen

2 210 m, 71 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
0Hanna Andreassen AasHalden SK31:4614:22
0Erlend BakkeFossum IF27:5512:37
0Nov Bar-NathanLillomarka OL15:136:53
0Nathaniel BerbyTrøsken IL39:22+7:3617:48
0Jan Olav BerganKongsberg OL19:068:38
0Johan Fredrik BraarudHalden SK43:36+11:5019:43
0Emma BraathenTrøsken IL39:31+7:4517:52
0Guro BrændenLillomarka OL23:2310:34
0Birk BreimoOK Moss31:1214:07
0Joel BronebakkHalden SK40:38+8:5218:23
0Ingrid Sofie Hox BrynildsenFredrikstad SK28:0112:40
0Sivert Høilund DragsethFet OL29:2613:19
0Marte EgerKongsberg OL17:357:57
0Tuva FossaasGimle IF32:05+0:1914:31
0Mathias GrimstadHalden SK21:199:38
0Mia GrimstadHalden SK22:1510:04
0Eskil HafskjoldNydalens SK22:0810:00
0Sondre HafskjoldNydalens SK20:579:28
0Hans Mathias Økern HågårdKonnerud IL21:099:34
0Torine Hagen-TafjordHalden SK22:1210:02
0Erik HermanssonÅmåls OK21:029:31
0Edvardt HoleneHalden SK44:17+12:3120:02
0Sofie Holm NedrebøOK Moss22:2510:08
0Ingvild HoveHalden SK27:1412:19
0Malin Husebye AamodtFredrikstad SK18:148:15
0Jonna Jensen ÅhlÅmåls OK23:2610:36
0Agnes S JohansenGimle IF25:5211:42
0Millie Johanne JonsdatterHalden SK24:1610:58
0Hilma KahraÅmåls OK22:3410:12
0Alice KällstrandÅmåls OK23:2710:36
0Frida Kärner GroossAllerød OK15:597:13
0Synne KjernsmoRøyken OL26:4812:07
0Signe KvalheimHalden SK33:17+1:3115:03
0Thea KvalheimHalden SK16:437:33
0Håkon Lillegraven LangsæterTrøsken IL19:398:53
0Marte Lillegraven LangsæterTrøsken IL19:458:56
0Jørrgen LerFet OL30:2213:44
0Eirik LestebergKongsberg OL35:08+3:2215:53
0Iben Liveng BraadlandKonnerud IL22:2510:08
0Ludvig LudvigsenIL Koll49:11+17:2522:15
0Julian MalmbergIL GeoForm26:4212:04
0Linn MalmbergIL Tyrving26:4312:05
0Melker MartnerIFK Gøteborg40:43+8:5718:25
0Ragnhild NerstenFossum IF34:03+2:1715:24
0Emma Nordlie MagnussenHalden SK26:5412:10
0Mathis RenardKongsberg OL27:3212:27
0Astrid ReuschHeming Orientering33:13+1:2715:01
0Ingvild RingheimLarvik OK18:278:20
0Aksel Johan SandvikHalden SK53:20+21:3424:07
0Daniel SirnesHalden SK26:1611:53
0Adele Øen SkårlandTrøsken IL30:2013:43
0Milla SkårlandTrøsken IL30:2913:47
0Ask SkivdalSarpsborg OL27:0712:16
0Mone Småge-HilsenKonnerud IL36:45+4:5916:37
0Isak SolbergFredrikstad SK27:5712:38
0Hanna SpangbergKonnerud IL16:517:37
0Helene StangTrøsken IL33:35+1:4915:11
0 StefanssonNOTEAM33:23+1:3715:06
0Lars Jørgen Stordal AalerudOL Tønsberg og omegn39:25+7:3917:50
0Mathilde Stordal AalerudOL Tønsberg og omegn36:17+4:3116:25
0Johanne StorhaugKonnerud IL19:228:45
0Jon StrandKongsberg OL15:156:54
0Silje StrandLierbygda OL36:58+5:1216:43
0Vilhelm SvarødHalden SK27:5712:38
0Synne Syversen GihleOppsal Orientering30:4613:55
0Nikolai TesloHadeland OL24:5111:14
0Aksel TorgersenHalden SK53:16+21:3024:06
0emit Ukjent løper061106NOTEAM43:16+11:3019:34
0Hedda Wessel PettersenBerger og Svelvik OL28:3012:53
0Ville Emil WingstedtHalden SK18:098:12
0Olav GrevstadFossum IFdisqualified

D -10

2 190 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
0Marte Hox BrynildsenFredrikstad SK19:158:47
0Sigrid Schmitt GranHalden SK28:20+1:2112:56
0Saga KällstrandÅmåls OK23:0710:33
0Inger Anne BraarudHalden SK26:5912:19
0Sofia ØhlckersIL Tyrving19:068:43
0Hanne Wærp HaugeNydalens SK21:339:50
0Elise RenardKongsberg OL28:23+1:2412:57
0Ellen Margrete Stubban HygenØstmarka OK25:1511:31
0Minna Sofie WingstedtHalden SK19:428:59
0Andrine K. S. EdvardsenFredrikstad SK24:5611:23
0Astrid YtterbøAsker Skiklubb20:199:16
0Helene ScheeleNydalens SK25:0211:25
0Ingrid LestebergKongsberg OL34:32+7:3315:46
0Wilma EvensenOL Tønsberg og omegndisqualified

D 11-12

2 730 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn21:007:41
2Vida Helland-HansenIL Tyrving22:21+1:218:11
3Hedda Kärner GroossAllerød OK22:28+1:288:13
4Synne SandvenNotodden OL23:51+2:518:44
5Marie KravdalGjø-Vard OL24:58+3:589:08
6Marie Lien BackstrømHalden SK27:39+6:3910:07
7Emma Helene OlsenHalden SK28:09+7:0910:18
8Nora Christine HansenRøyken OL28:31+7:3110:26
9Maren HenriksenHalden SK28:43+7:4310:31
10Marie ScheeleNydalens SK29:50+8:5010:55
11Ragnhild Øfsthus GravirAsker Skiklubb30:13+9:1311:04
12Iril RingheimLarvik OK32:21+11:2111:50
13Vilde Hagen-TafjordHalden SK34:18+13:1812:33
14Hannah Syrdal ØenHeming Orientering36:18+15:1813:17
15Josefin EylertsenHalden SK38:40+17:4014:09
16Mathilde FossaasGimle IF38:57+17:5714:16
17Ingeborg EikåsSandefjord OK41:47+20:4715:18
18Kathinka Zahl HagenFossum IF43:56+22:5616:05
19Julie BrenåsVarteig OL47:54+26:5417:32

D 11-12N

2 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Malene BerstadHeming Orientering18:297:23
2Helle KvalheimHalden SK19:42+1:137:52

D 13-16C

3 270 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ingrid Grønlund MoenGimle IF37:5011:34
2Nora Haakstad EllingsenKonnerud IL39:46+1:5612:09
3Anna Austad SveenRaumar Orientering39:51+2:0112:11
4Nora Småge HilsenKonnerud IL40:19+2:2912:19
5Astrid RognstadHadeland OL42:29+4:3912:59
6Synne Marie JenssenHalden SK45:04+7:1413:46
7Hedda Johanne Slang sunsetvikHalden SK45:15+7:2513:50
8Sofie GammelsæterKolbotn og Skimt OL53:49+15:5916:27
0Marte LynneKristiansand OKdisqualified

D 13-16N

2 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jenny Emilie Brenni HerredsvelaØstmarka OK16:356:38
2Synne SiggerudSarpsborg OL21:43+5:088:41

D13

4 090 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Pia Young VikNydalens SK36:218:53
2Kristin Melby JacobsenLardal OL40:11+3:509:49
3Marie Roll TørnqvistFana IL47:52+11:3111:42
4Ida Marie FlågenHeming Orientering49:31+13:1012:06
5Konstanse MoholthKongsberg OL51:11+14:5012:30
6Mille JægtvikKonnerud IL53:38+17:1713:06
7Hedda SpangbergKonnerud IL54:56+18:3513:25
8Helene Bjørkvold JendalFossum IF1:01:23+25:0215:00
9Ragnhild Mathea HelmersenFet OL1:01:51+25:3015:07
10Elise Wærp HaugeNydalens SK1:04:22+28:0115:44
11Mari ØverbyKongsberg OL1:08:18+31:5716:41
12Mari BrendeFossum IF1:10:50+34:2917:19
13Netta Bar-NathanLillomarka OL1:12:47+36:2617:47
14Johanne Rognerud BøeFossum IF1:14:49+38:2818:17
15Siren Lohne BoehlkeFossum IF1:45:28+1:09:0725:47
16Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK1:58:53+1:22:3229:04
0Hilde Sogn HaugFossum IFdisqualified

D14

4 090 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Oda ScheeleNydalens SK32:448:00
2Kristine KravdalGjø-Vard OL33:45+1:018:15
3Marieluise Schmitt GranHalden SK36:41+3:578:58
4Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL37:03+4:199:03
5Marte Madslien BakkenNydalens SK37:54+5:109:15
6Åsne HaavengenKongsberg OL39:13+6:299:35
7Ingrid Marie Stubban HygenØstmarka OK46:38+13:5411:24
8Ingrid Kristine HansenSarpsborg OL48:36+15:5211:52
9Ea LunøeNydalens SK49:58+17:1412:13
10Ida Sofie HjortlandLarvik OK52:22+19:3812:48
11Berthe TesloHadeland OL53:01+20:1712:57
12Ingrid BlindheimLillomarka OL53:45+21:0113:08
13Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL56:15+23:3113:45
14Eirunn Husby NordstadVaregg Fleridrett57:00+24:1613:56
15Alexandra LinløkkenØstmarka OK57:06+24:2213:57
16Hedda Sofie IrgensBodø og Omegn IF Orientering58:47+26:0314:22
17Amélie AamodtOppsal Orientering59:39+26:5514:35
18Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering1:13:38+40:5418:00
0Isabel HandstangerKolbotn og Skimt OLdisqualified
0Nina PedersenSarpsborg OLdisqualified

D 15-16B

4 090 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ingvild Pedersen BerganAsker Skiklubb53:0012:57
2Torill OldernesLillomarka OL54:45+1:4513:23
3Inga StødleKristiansand OK1:13:03+20:0317:51
4Eline BryneHeming Orientering1:18:37+25:3719:13
5Tonje-Malin RhrichKonnerud IL1:23:48+30:4820:29
0Idunn Cecilie RolfsenHeming Orienteringdisqualified
0Ragnhild BohneVaregg Fleridrettdisqualified
0Tuva HepburnKristiansand OKdisqualified

D 15

4 320 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Karen Hoel JomaasFossum IF38:358:55
2Jenny BaklidKonnerud IL39:59+1:249:15
3Anna Øfsthus GravirAsker Skiklubb41:07+2:329:31
4Malin HaugeHisøy OK43:02+4:279:57
5Janne Tjørhom AasheimGanddal IL43:14+4:3910:00
6Mari Landro SvingheimKonnerud IL44:16+5:4110:14
7Ane Sofie KroghOppsal Orientering45:08+6:3310:26
8Karoline BjørnerødOK Moss45:31+6:5610:32
9Mari Strømme LidTIF Viking47:13+8:3810:55
10Ingvild LangeggenKongsberg OL48:24+9:4911:12
11Tuva Aas StræteRingerike OL49:01+10:2611:20
12Mina JørgensenIL Tyrving50:05+11:3011:35
13Elise AusenPorsgrunn OL51:16+12:4111:52
14Tale StrandKongsberg OL51:23+12:4811:53
15Ada WulfsbergNydalens SK51:32+12:5711:55
16Christiane Ruud BøckmanKristiansand OK51:40+13:0511:57
17Andrea RanvikKonnerud IL53:38+15:0312:24
18Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)53:52+15:1712:28
19Elin MartanovaSlavia Liberec55:45+17:1012:54
20Sigrid EkelandOddersjaa SSK56:24+17:4913:03
21Anniken RanvikKonnerud IL58:24+19:4913:31
22Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL59:45+21:1013:49
23Tora Aasheim NymarkTIF Viking59:58+21:2313:52
24Christine HoenEiker OL1:00:15+21:4013:56
25Ragnhild Vrålstad LøvåsVaregg Fleridrett1:01:23+22:4814:12
26Silje KregnesKristiansand OK1:02:12+23:3714:23
27Marie F. Lindløv JensenSarpsborg OL1:02:50+24:1514:32
28Ingeborg RognstadHadeland OL1:06:11+27:3615:19
29Solveig LetmolieEiker OL1:07:00+28:2515:30
30Thea LandKonnerud IL1:16:57+38:2217:48
31Anni SaarelaKonnerud IL1:30:35+52:0020:58
0Hanne Eide RappRaumar Orienteringdisqualified

D 16

4 320 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ingrid G. KvålsgardFossum IF40:099:17
2Ragne WiklundNydalens SK40:54+0:459:28
3Helene EgerKongsberg OL41:06+0:579:30
4Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb41:33+1:249:37
5Åsne HoloFossum IF41:43+1:349:39
6Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL41:49+1:409:40
7Hedda Raadal BjørloHalden SK42:07+1:589:44
8Hanne VassendPorsgrunn OL42:31+2:229:50
9Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK42:41+2:329:52
10Ingrid HasaasFossum IF45:49+5:4010:36
10Maren NorderudIL Tyrving45:49+5:4010:36
12Aurora GjølsjøOK Moss45:55+5:4610:37
13Marie HansenSarpsborg OL46:44+6:3510:49
14Anna MeenPorsgrunn OL47:18+7:0910:56
15Maria Rørvik HaverLillomarka OL47:24+7:1510:58
16Pernille KatlaFossum IF48:05+7:5611:07
17Ragne NorrudFossum IF49:24+9:1511:26
18Lisa JenssenHalden SK50:54+10:4511:46
19Thea Charlotte HansenAsker Skiklubb51:22+11:1311:53
20Solveig Eline BergIL Tyrving53:05+12:5612:17
21Kathinka RogstadKongsberg OL53:59+13:5012:29
22Linda GammelsæterKolbotn og Skimt OL54:45+14:3612:40
23Andrine Harriet FremstadLarvik OK57:27+17:1813:17
24Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL58:11+18:0213:28
25Frida Bakken UlsethNydalens SK59:24+19:1513:44
26Ida Aabogen HaugaardIndre Østfold OK1:03:53+23:4414:47
27Heidi Elisabeth BrækkeHalden SK1:04:20+24:1114:53
28Andrea VaneboKongsberg OL1:14:26+34:1717:13
0Sarah WølloKongsberg OLdisqualified
0Ida-Synnøve KristiansenFredrikstad SKdisqualified
0Marlin HaavengenKongsberg OLdisqualified

D 17-AK

4 280 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Maren KaarbyNydalens SK45:0610:32
2Marit Wenseth KureNydalens SK49:02+3:5611:27
3Sølvi FossøyEiker OL50:23+5:1711:46 Download route in GPX format
4Ida HopeOslostudentenes IK51:41+6:3512:04
5Hege Holth RekaaRøyken OL52:42+7:3612:18
6Silje SyversenOppsal Orientering54:50+9:4412:48
7Eline DrageKongsberg OL56:06+11:0013:06
8Marit IsachsenAsker Skiklubb57:11+12:0513:21
9Grete WestgaardSentrum OK1:03:23+18:1714:48
10Maiken SandbergNydalens SK1:06:19+21:1315:29
11Maria Dahl FosbyNTNUI1:11:00+25:5416:35
12Stine AustadRaumar Orientering1:20:19+35:1318:45
13Silje Borge HoviSkien OK1:23:17+38:1119:27
0Nicole RagvinNydalens SKdisqualified
0Marita Lilja GrønhovdModum OLdisqualified

D 17-AL

6 430 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Celine RenardKongsberg OL1:04:5010:04
2Lea-Rebekka TonjerOslostudentenes IK1:06:48+1:5810:23
3Mariann UlvestadBækkelagets SK1:08:14+3:2410:36
4Inger Anita TollehaugEiker OL1:08:45+3:5510:41
5Hanne Maria VisterOslostudentenes IK1:10:23+5:3310:56
6Ragnhild LøvliAsker Skiklubb1:15:18+10:2811:42
7Rikke Skyttersæter IversenHeming Orientering1:16:37+11:4711:54
8Elin EkebergIL Tyrving1:16:42+11:5211:55
9Camilla StridsklevIL Tyrving1:17:40+12:5012:04
10Karoline AndersenAsker Skiklubb1:18:49+13:5912:15
11Lone MalmgrenGjø-Vard OL1:24:10+19:2013:05
12Anne Marthe PeveriEiker OL1:25:00+20:1013:13

D 17-B

4 040 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kristin HjortlandLarvik OK46:2911:30
2Ingrid BredalenLillomarka OL54:24+7:5513:27
3Cecilie BerganFet OL55:44+9:1513:47
4Gunhild MyhrAsker Skiklubb55:48+9:1913:48
5Ingunn Saur ModahlFredrikstad SK57:26+10:5714:12
6Yvonne SvendsenIL Tyrving1:09:50+23:2117:17
7Annemarie RanvikKonnerud IL1:15:31+29:0218:41

D 17-C

3 270 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Cecilie Wærp HaugeNydalens SK33:2210:12
2Janne LarsenPorsgrunn OL34:59+1:3710:41
3Anne SørlienGjø-Vard OL42:27+9:0512:58
4Ina BlågestadIndre Østfold OK47:03+13:4114:23
5Heidi EriksenLarvik OK49:26+16:0415:07
6Line BjørnåsKonnerud IL49:33+16:1115:09
7Hilde Gunn HellenesOK Skeidi54:43+21:2116:43
8Linnea EvensenOL Tønsberg og omegn56:20+22:5817:13
9Mona Dalegård LøkenKongsberg OL59:21+25:5918:08
10Else StordalOL Tønsberg og omegn1:01:34+28:1218:49
11Beathe EdstrømOppsal Orientering1:10:12+36:5021:28
12Kathrine TollehaugEiker OL1:15:50+42:2823:11
13Lill BirkelundPorsgrunn OL1:17:05+43:4323:34
0Anne Lise NyengenIndre Østfold OKdisqualified

D 35-

5 540 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Randi HøilundSentrum OK54:479:53
2Jannicke ØdegårdOL Tønsberg og omegn57:37+2:5010:24

D 40-

5 540 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ingrid UndstadLarvik OK47:488:37
2Monica BerglundRingerike OL52:41+4:539:30
3Anne Sofie KlavestadFredrikstad SK52:57+5:099:33
4Kersti KärnerAllerød OK57:23+9:3510:21
5Milda ØhlckersIL Tyrving58:38+10:5010:35
6Kari StrandKongsberg OL59:18+11:3010:42
7Sara MathisenPorsgrunn OL1:03:43+15:5511:30
8Kristin EgerKongsberg OL1:06:34+18:4612:00
9Mai Britt BjørkSandefjord OK1:22:35+34:4714:54
10Linda FredhMåren OK2:03:02+1:15:1422:12

D 40-AK

2 980 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Linda M. Torper BystrømIndre Østfold OK30:0710:06
2Ann-Karin LestebergKongsberg OL30:39+0:3210:17
3Lenka WestinPorsgrunn OL33:07+3:0011:06
4Kari Reppesgård HoltHedrum OL36:55+6:4812:23
5Åse NysæterSkien OK37:10+7:0312:28
6Anne-Grete AustadRaumar Orientering37:12+7:0512:28
7Tonje HolmOK Moss37:54+7:4712:43
8Toini SkyttersæterKonnerud IL38:07+8:0012:47
9Ann Helen Aabogen HaugaardIndre Østfold OK40:13+10:0613:29
10Elin Marie IrgensBodø og Omegn IF Orientering40:15+10:0813:30
11Tone Sølie LysnesHedrum OL49:31+19:2416:36
12Ruth-Marie Høilund LerSentrum OK51:25+21:1817:15
13Cora EbnerKongsberg OL1:06:15+36:0822:13

D 45-

5 540 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Maria JonssonNydalens SK47:338:34
2Berit Sofie WiklundNydalens SK48:07+0:348:41
3Hilda ØfsthusAsker Skiklubb48:23+0:508:44
4Hege FeiringIL Tyrving49:41+2:088:58
5Isa HeggedalKonnerud IL51:07+3:349:13
6Kirsti KringhaugRingerike OL52:31+4:589:28
7Anne Borgen SturødNydalens SK53:39+6:069:41
8Arnhild KroghOppsal Orientering53:45+6:129:42
9Signe Astrup ArnesenHeming Orientering54:59+7:269:55
10Ingrid KvistadKongsberg OL55:03+7:309:56
11Jenny-Ann MalmbergIL Tyrving55:18+7:459:58
12Trine OldernesLillomarka OL55:28+7:5510:00
13Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK57:06+9:3310:18
14Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb57:22+9:4910:21
15Mona LomeHamar OK57:37+10:0410:24
16Kjersti Holt HanssenMåren OK57:39+10:0610:24
17Hilde VassendPorsgrunn OL58:40+11:0710:35
18Ingrid Eide RappRaumar Orientering59:06+11:3310:40
19Tove AasheimAskøy OL1:00:28+12:5510:54
20Trine Ruud BråtenRaumar Orientering1:02:18+14:4511:14
21Line Skjevik ArnevikRingerike OL1:03:44+16:1111:30
21Kristin SandvenNotodden OL1:03:44+16:1111:30
23Anett WallinIL Tyrving1:04:19+16:4611:36
24Aud Ellen BrevikSturla, IF1:05:22+17:4911:47
25Arnhild U. BråtenVegårshei IL1:11:14+23:4112:51
26Stine ArntzenSandefjord OK1:13:34+26:0113:16
27Heidi MyklemyrEiker OL1:15:58+28:2513:42
28Kathrine LunøeNydalens SK1:16:14+28:4113:45
29Barbara Willkommen EikenKongsberg OL1:18:37+31:0414:11
30Katrine BakkeFossum IF1:18:40+31:0714:11
31Paula BerstadHeming Orientering1:20:39+33:0614:33
32Hilde PoppeFredrikstad SK1:21:45+34:1214:45
33Ina Cecilie LandroKonnerud IL1:23:19+35:4615:02
34Marianne ReuschHeming Orientering1:27:27+39:5415:47
35Mette SpangbergKonnerud IL1:36:05+48:3217:20
36Mona BakkePorsgrunn OL1:44:39+57:0618:53

D 50-

4 280 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alix Young VikNydalens SK41:299:41
2Unn Hilde HeggedalKongsberg OL43:27+1:5810:09
3Anita Sørensen DrageKongsberg OL45:40+4:1110:40
4Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)47:01+5:3210:59
5Anne Marit BjergaardNydalens SK47:16+5:4711:02
6Hilde StorløkkenKongsberg OL48:50+7:2111:24
7Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL49:21+7:5211:31
8May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering50:43+9:1411:50
9Ann Katrin OlsenAsker Skiklubb50:49+9:2011:52
10Synnøve Lyssand SandbergNydalens SK53:06+11:3712:24
11Kjersti HovFossum IF53:26+11:5712:29
12Ragnhild HaldKristiansand OK53:54+12:2512:35
13Tove HeimdalKonnerud IL54:28+12:5912:43
14Vanja StaffOL Toten-Troll54:43+13:1412:47
15Anne LofthusLillehammer OK54:47+13:1812:47
16Ida SyversenRøyken OL55:22+13:5312:56
17Tiri RebårdSandefjord OK56:48+15:1913:16
18Anne Kristine NorderudIL Tyrving57:07+15:3813:20
19Anne C TurterNydalens SK1:00:58+19:2914:14
20Heli MarjomaStigsökarna1:06:36+25:0715:33
21Margrete EngzeliusAsker Skiklubb1:09:00+27:3116:07
22Magnhild T. MølnvikFossum IF1:15:31+34:0217:38
23Else GrandalIL Tyrving1:16:58+35:2917:58
24Lill-Ann TorpSandefjord OK1:17:18+35:4918:03
25Maria PerssonAsker Skiklubb1:19:57+38:2818:40
26Elisabeth HetlevikKongsberg OL1:22:52+41:2319:21
27Anne DahlKjelsås IL1:25:33+44:0419:59
28Hilde MoholthKongsberg OL1:28:40+47:1120:42
29Marit Nandrup PettersenIndre Østfold OK1:32:01+50:3221:29
0Nina Hansen-MøllerudKongsberg OLdisqualified
0Kirsti RogstadKongsberg OLdisqualified
0Ingrid T. Rolfsen HaugmoHeming Orienteringdisqualified
0Kari MadslienNydalens SKdisqualified

D 50-AK

2 980 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kari ChristiansenSandefjord OK25:188:29
2Anita Østgård OlsenLøten o-lag36:18+11:0012:10
3Marianne ArnesenAsker Skiklubb37:37+12:1912:37
4Anna GöhlmanIL Tyrving45:21+20:0315:13
5Elisabeth Holth JohannessenRøyken OL51:12+25:5417:10
6Eva SyversenRøyken OL55:38+30:2018:40
7Hanne BrendeFossum IF1:00:08+34:5020:10
8Inger SchibstedRøyken OL1:33:15+1:07:5731:17

D 55-

3 570 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anne Line Nydal BergliaEiker OL31:598:57
2Christine GjermoØstmarka OK33:11+1:129:17
3Gunhild HennumLierbygda OL34:35+2:369:41
4Kjersti SkantzeIL Tyrving34:45+2:469:44
5Runa SkyttersæterHeming Orientering35:29+3:309:56
6Toril HallanLillomarka OL35:43+3:4410:00
7Ellen Marie TurterNydalens SK36:10+4:1110:07
8Grete HoviSkien OK36:23+4:2410:11
9Berit DanielsenIL Tyrving38:51+6:5210:52
10Anne Berit EidNydalens SK39:58+7:5911:11
11Bente LineIndre Østfold OK40:14+8:1511:16
12Gunn Astrid JakobsenFredrikstad SK47:17+15:1813:14
13Grete BerntsenMåren OK53:57+21:5815:06
14May Jorunn RognlienModum OL55:04+23:0515:25
15Edel Sofie NilsenAsker Skiklubb55:26+23:2715:31
0Tove Evensen MathisenPorsgrunn OLdisqualified

D 60-

3 570 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Helga HaverstadLierbygda OL35:229:54
2Wenche HultgreenIL Tyrving35:30+0:089:56
3Mona Bugge HaugOL Vallset/Stange38:00+2:3810:38
4Elisabet ÖströmOK Tyr38:04+2:4210:39
5Wenche BjørnstadRingsaker OK38:16+2:5410:43
6Anne SørumRingsaker OK39:28+4:0611:03
7Lis DæhliLøten o-lag39:57+4:3511:11
8Margrete JørandliGjø-Vard OL41:47+6:2511:42
9Randi NilstadIL Tyrving47:24+12:0213:16
10Mayna NossenTistedalen FL52:09+16:4714:36
11Elle M. MelbyeHeming Orientering52:12+16:5014:37
12Inger NergaardStokke IL55:46+20:2415:37
13Elisabeth RødAndebu IL1:06:32+31:1018:38

D 65-

2 980 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Linda VerdeSturla, IF32:4310:58
2Hilary PalmerNotts OC42:04+9:2114:06
3Marit Bokerød HansenIdd Sportsklubb50:29+17:4616:56
4Aud I SpjelkavikIL Tyrving52:22+19:3917:34
5Eva Marie GranOK Øst1:10:12+37:2923:33

D 70-

2 980 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Birgitte BekkelundRøyken OL41:2013:52
2Torill Nebell MikkelsenBerger og Svelvik OL41:57+0:3714:04
3Aase Tove GoldenMåren OK48:29+7:0916:16
4Inger HalckMåren OK50:26+9:0616:55
5Heidrun MattickGimle IF51:05+9:4517:08
6Kirsten BakkeGjø-Vard OL52:23+11:0317:34
7Inger Lise BjordalOppsal Orientering1:08:41+27:2123:02

D 75-

2 980 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Unni Dirro BøhlerengenMåren OK46:3015:36
2Johanna YtterbølGimle IF50:46+4:1617:02

H -10

2 190 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
0Abdirahman Bashir HassanOK Moss26:16+6:4711:59
0Albin SkottÅmåls OK19:028:41
0Selmer LøkenOK Moss23:30+4:0110:43
0Ivar KahraÅmåls OK24:08+4:3911:01
0Amund FlaskerudOL Toten-Troll19:298:53
0Even LienGjø-Vard OL17:458:06
0Eric Jensen ÅhlÅmåls OK19:298:53
0Emil Husebye AamodtFredrikstad SK17:107:50
0Jesper Vonen SvaeSarpsborg OL19:198:49
0Mathias LinløkkenØstmarka OK27:48+8:1912:41

H 11-12

2 730 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Halvor LøkenKongsberg OL19:087:00
1Lars LienGjø-Vard OL19:087:00
3Alfred BjørnerødOK Moss19:12+0:047:01
4Sondre LadimOK Moss21:05+1:577:43
5Rasmus BerglundRingerike OL21:38+2:307:55
6Jonas KroghOppsal Orientering22:04+2:568:04
7Arne BerganKongsberg OL22:16+3:088:09
8Jonas OlaussenHalden SK22:43+3:358:19
9Theodor BjørkSandefjord OK23:30+4:228:36
10Brage EikåsSandefjord OK23:44+4:368:41
11Liam Viggo WingstedtHalden SK23:50+4:428:43
12Axel AaldeNydalens SK24:12+5:048:51
13Trond OldernesLillomarka OL24:17+5:098:53
14Martin Nøkleby MellingRingerike OL24:18+5:108:54
15Herman Lien BackstrømHalden SK24:35+5:279:00
16David HermanssonÅmåls OK26:02+6:549:32
17Tidemann LierIndre Østfold OK26:44+7:369:47
18Henrik Kaupang LyeLarvik OK27:06+7:589:55
19Fridtjof ReuschHeming Orientering27:37+8:2910:06
20Vebjørn Emil BlindheimLillomarka OL27:41+8:3310:08
21Erlend Grønlund MoenGimle IF27:45+8:3710:09
22Rasmus D. EastwoodLillomarka OL30:03+10:5511:00
23Johannes Bjørke SollienOL Toten-Troll31:10+12:0211:24
24Benjamin August VikenTverlandet IL31:50+12:4211:39
25Eskil BrændenLillomarka OL32:44+13:3611:59
26Sebastian Bøhn-BryntesenHalden SK33:13+14:0512:10
27Adrian HagenPorsgrunn OL33:24+14:1612:14
28Henrik Julian Fontes ÅrbuVarteig OL35:34+16:2613:01
29Kristoffer ØhlckersIL Tyrving36:46+17:3813:28
30Christian Fredrik BorgIL Koll57:55+38:4721:12
0Martin Størmer-AntonsenNydalens SKdisqualified

H 11-12N

2 500 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Martin Christopher BorgIL Koll13:015:12
2Johannes Salvesen LundeIL Koll13:53+0:525:33
3Endre W NormannTverlandet IL16:57+3:566:46
4Sigurd T AsplinIL Koll18:30+5:297:24
5Geir Olav DybvadTverlandet IL23:01+10:009:12
6Vetle FosdalGimle IF23:52+10:519:32

H 13-16C

3 270 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Stian Måseide SørlieRaumar Orientering36:1811:06
2Martin AusenPorsgrunn OL45:08+8:5013:48
3Even Amundsen BjørkliRingerike OL46:12+9:5414:07
4Magnus JystadØstmarka OK49:50+13:3215:14
5Henrik GudimØstmarka OK49:56+13:3815:16
6Sander BystrømIndre Østfold OK59:48+23:3018:17
7Gaute LindaasElverum OK1:00:57+24:3918:38
8Amund Øiseth BedinIndre Østfold OK1:03:50+27:3219:31
0Frederic MathisenHalden SKdisqualified

H 13-16N

2 500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mathias BerganFet OL19:377:50
2Martin JystadØstmarka OK25:30+5:5310:12
3Martin KindemGimle IF28:50+9:1311:32

H13

4 090 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Teodor Mo HjelsethNydalens SK34:208:23
2Gaute BerganNydalens SK37:59+3:399:17
3Adam ConwayKongsberg OL38:52+4:329:30
4Jonas MyhrAsker Skiklubb40:46+6:269:58
4Anders Håvard LarsenNydalens SK40:46+6:269:58
6Tobias MathisenPorsgrunn OL41:56+7:3610:15
7Mikkel BerglundRingerike OL43:14+8:5410:34
8Tor Erling GjølsjøOK Moss43:24+9:0410:36
9Kasper Bakken UlsethNydalens SK43:55+9:3510:44
10Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK46:49+12:2911:26
11Birk Felland SætnanFossum IF48:29+14:0911:51
12Kristoffer HalsnesIndre Østfold OK53:43+19:2313:08
13Mats LindaasElverum OK1:02:23+28:0315:15
14Rolf Andreas BergNydalens SK1:02:46+28:2615:20
15Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn1:06:37+32:1716:17
16Jonathan EylertsenHalden SK1:11:38+37:1817:30
17Elias StubberudNydalens SK1:17:10+42:5018:52
0Thomas BlomkvistFredrikstad SKdisqualified
Simen GravningenStokke ILdid not finish
Johan EgerKongsberg OLdid not finish

H14

4 090 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK32:437:59
2Nils TveiteÅs-NMBU Orientering32:51+0:088:01
3Henrik ReuschHeming Orientering37:04+4:219:03
4Ferdinand FremmingHeming Orientering37:11+4:289:05
5Mikkel KatlaFossum IF40:12+7:299:49
5Kristian ØstermannHeming Orientering40:12+7:299:49
7Erlend BørliFossum IF40:41+7:589:56
8Kristoffer B. HelminsenFredrikstad SK40:43+8:009:57
9Ådne SkjærsteinIL Tyrving40:56+8:1310:00
10Jørgen Nøkleby MellingRingerike OL41:30+8:4710:08
11Erik BohneVaregg Fleridrett41:40+8:5710:11
12Vetle DrageKongsberg OL41:49+9:0610:13
13Cornelius BjørkSandefjord OK42:15+9:3210:19
14Vegard AarstadÅs-NMBU Orientering42:21+9:3810:21
15Jonas EikåsSandefjord OK44:10+11:2710:47
16August Syrdal ØenHeming Orientering44:19+11:3610:50
17Grunde IsaksætreGrue IL44:33+11:5010:53
18John OtterleiØstmarka OK47:19+14:3611:34
19Tore Herman KirkebøenHalden SK48:40+15:5711:53
20Eilev KvaaleAsker Skiklubb49:37+16:5412:07
21Sondre Zahl HagenFossum IF51:25+18:4212:34
22Christopher LadimOK Moss53:55+21:1213:10
23Vebjørn Blom-HagenFossum IF55:20+22:3713:31
24Iver RingheimLarvik OK55:44+23:0113:37
25Theodor LierIndre Østfold OK59:16+26:3314:29
26Martin BrækkeHalden SK1:01:49+29:0615:06
27Halvard KornmoPorsgrunn OL1:08:07+35:2416:39
28Sigurd Amundsen BjørkliRingerike OL1:08:42+35:5916:47
29Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubb1:08:51+36:0816:50
30Rolf Trygve HaugKongsberg OL1:17:36+44:5318:58
0Sondre YtterbøAsker Skiklubbdisqualified

H 15-16B

4 090 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anders HorveiRaumar Orientering42:5310:29
2Kristoffer BryneHeming Orientering1:03:18+20:2515:28
3Sølve Nordahl RolfsenHeming Orientering1:03:55+21:0215:37
0Erik Kristoffer Sandbæk GrønnerødHalden SKdisqualified

H 15

5 490 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Bendik EliassenFredrikstad SK37:416:51
2Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK39:39+1:587:13
3Lars Young VikNydalens SK40:22+2:417:21
4Isak JonssonNydalens SK41:46+4:057:36
5Sondre OttesenFredrikstad SK46:56+9:158:32
6Runar Saur ModahlFredrikstad SK47:42+10:018:41
7Gaute Kvittum NytrøenTynset IF48:38+10:578:51
8Eirik BlågestadIndre Østfold OK49:32+11:519:01
9Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orientering49:42+12:019:03
10Eivind Berner MyhreFossum IF50:43+13:029:14
11Lars SandstadFreidig53:12+15:319:41
12Jonas Rolfsen HaugmoHeming Orientering54:14+16:339:52
13Sivert Sande KvermeFossum IF58:12+20:3110:36
14Even GravningenStokke IL1:01:13+23:3211:09
15Odd-Anton HermansenKristiansand OK1:03:49+26:0811:37
16Sigvart Eugen BerglandIndre Østfold OK1:04:53+27:1211:49
17Lars Ranheim BrynestadRingsaker OK1:05:29+27:4811:55
18Eirik ImrikFredrikstad SK1:06:34+28:5312:07
19Mats Andre NygårdIndre Østfold OK1:07:32+29:5112:18
20Henrik Haga NesseHaugesund IL Orientering1:25:58+48:1715:39
0Jonatan AuneHalden SKdisqualified
0David RundeKristiansand OKdisqualified
0Morten Krona HaflanOL Tønsberg og omegndisqualified

H 16

5 490 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sander ArntzenAsker Skiklubb34:466:19
2Marius AurebekkKristiansand OK36:29+1:436:38
3Niels Christian HellerudHalden SK37:08+2:226:45
4Aslak HeimdalKonnerud IL37:26+2:406:49
5Erik Hæstad BjørnstadFossum IF39:48+5:027:14
6Mats EidsmoFreidig41:15+6:297:30
7Even LindaasVang OL41:25+6:397:32
8Jostein Svaland DaleOL Vallset/Stange41:31+6:457:33
9Trym B IslandOL Tønsberg og omegn41:45+6:597:36
10Skjalg NysæterSkien OK43:33+8:477:55
11Aune DørmænenVaregg Fleridrett44:54+10:088:10
12Elias Skjolden SørensenLillomarka OL45:32+10:468:17
13Henrik Fredriksen AasAsker Skiklubb45:35+10:498:18
14Johan Christie ØrkeStavanger Orienteringsklubb46:30+11:448:28
15Kristian PyttenKristiansand OK46:34+11:488:28
16Jens Johan BrekkeLillomarka OL46:35+11:498:29
17Alexander Repstad StoremyrIL Hauken47:04+12:188:34
18Audun Melby JacobsenLardal OL47:22+12:368:37
19Trygve MyhrAsker Skiklubb48:36+13:508:51
20Andreas RambergØstmarka OK48:38+13:528:51
21Emil StørmerFossum IF48:40+13:548:51
22Audun Uglenes BerganNydalens SK48:59+14:138:55
23Peter GisholtFossum IF49:19+14:338:58
24Vegard LøvliAsker Skiklubb50:38+15:529:13
25Mathias RosenlundVaregg Fleridrett50:52+16:069:15
26Oliver Wallin HigginsIL Tyrving51:29+16:439:22
27Rasmus MathisenPorsgrunn OL51:49+17:039:26
28Håkon SturødNydalens SK53:00+18:149:39
29Oliver Hagaseth MydskeFredrikstad SK53:14+18:289:41
30Haakon Johann Slang-SundsetvikHalden SK53:45+18:599:47
31Sølve DrageKongsberg OL54:44+19:589:58
32Oskar ArnevikRingerike OL55:34+20:4810:07
33Elias ØhmanGjø-Vard OL55:36+20:5010:07
34Jonas MyhreKristiansand OK57:53+23:0710:32
35Eirik Nigardsøy JohnsenFredrikstad SK59:55+25:0910:54
36Vegard SkinneIndre Østfold OK1:21:09+46:2314:46

H 17-AK

5 880 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Audun Bjerkreim NilsenFredrikstad SK37:336:23
2Morten JørgensenKristiansand OK40:49+3:166:56
3Kristian DalbyFredrikstad SK41:53+4:207:07
4Martin HosetNydalens SK44:00+6:277:28
5Øystein RodemNydalens SK48:20+10:478:13
6Ola LestebergKongsberg OL50:16+12:438:32
7Ole Edvard HjortlandLarvik OK57:14+19:419:44
8Sigurd Svaland AasKristiansand OK58:20+20:479:55
9Fredrik LarsenIndre Østfold OK59:01+21:2810:02
10Ole Underthun JohansenIL Tyrving59:22+21:4910:05
11Sander ArnevikRingerike OL1:00:19+22:4610:15
12Marius StaffOL Toten-Troll1:01:13+23:4010:24
13Torstein KvaaleAsker Skiklubb1:01:18+23:4510:25
14Jens ÖströmOK Tyr1:01:52+24:1910:31
15Vegard LineOslostudentenes IK1:01:54+24:2110:31
16Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OL1:07:19+29:4611:26
17Arno Lilja GrønhovdModum OL1:08:03+30:3011:34
0Magnus Barth GustavsenOslostudentenes IKdisqualified

H 17-AL

7 400 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1David GottfridssonLillomarka OL50:566:52
2Damien RenardKongsberg OL51:56+1:007:01
3Knut Sveinung Holth RekaaRøyken OL52:09+1:137:02
4Ragnar TonjerNydalens SK53:41+2:457:15
5Morten Nilstad PettersenIL Tyrving56:19+5:237:36
6Morten Taraldsten BrunesModum OL58:03+7:077:50
7Sondre Ruud BråtenNydalens SK1:01:25+10:298:17
8Raphael FerrandBækkelagets SK1:03:12+12:168:32
9Simen A BjøringsøyNydalens SK1:03:35+12:398:35
10Morten Severin SaueNTNUI1:05:58+15:028:54
11Helge BakkehøiØstmarka OK1:12:08+21:129:44
12Morten TangenMåren OK1:20:31+29:3510:52
13Eirik LarsenSkien OK1:31:33+40:3712:22
14Andreas AlvemNTNUI1:36:08+45:1212:59
0Mathias BenjaminsenLillomarka OLdisqualified

H 17-B

4 040 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Gunnar PedersenAsker Skiklubb42:1110:26
2Sjur GrindstuenIndre Østfold OK45:03+2:5211:09
3Bjørn Sverre GulheimKolbotn og Skimt OL46:17+4:0611:27
4Morten AndresenOK Skeidi47:16+5:0511:41
5Rune NygårdIndre Østfold OK48:15+6:0411:56
6Per Anders YtterbøAsker Skiklubb48:49+6:3812:05
7Jørn Idar EllingsenKonnerud IL56:31+14:2013:59
8Kristoffer NylundEiker OL56:32+14:2113:59
9Kjell Petter SmågeKonnerud IL56:54+14:4314:05
10Tom André AlstadsætherEiker OL58:27+16:1614:28
11Thor NorderudIL Tyrving1:06:40+24:2916:30
12Jarle RogndokkenFet OL1:09:00+26:4917:04

H 17-C

3 270 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jørn LangerudPorsgrunn OL34:3410:34
2Jan MolstadGjø-Vard OL37:59+3:2511:36
3Anders EspenesVarteig OL44:16+9:4213:32
4Roy Roger EspenesVarteig OL47:33+12:5914:32

H 17-N

2 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Stian LillegårdLillomarka OL17:347:01

H 35-

7 400 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Øystein HoloFossum IF55:517:32
2Øyvind LøkenOK Moss1:06:08+10:178:56
3Erik RåbergOK Tyr1:06:42+10:519:00
4Robert BanfiÅs-NMBU Orientering1:21:33+25:4211:01

H 40-

7 400 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Johan MichelsenFossum IF56:457:40
2Tom BerganFet OL56:56+0:117:41
3Torbjørn Blom-HagenFossum IF57:47+1:027:48
4Arild AndresenFossum IF1:00:02+3:178:06
5Thomas BedinIndre Østfold OK1:00:54+4:098:13
6Jan Tore LudvigsenIL Koll1:02:09+5:248:23
7Magne Wiig MathisenPorsgrunn OL1:02:15+5:308:24
8Thomas LieFredrikstad SK1:02:24+5:398:25
9Rune BlågestadIndre Østfold OK1:03:07+6:228:31
10Geir HoffIL Tyrving1:03:42+6:578:36
11Martin ØhmanGjø-Vard OL1:03:46+7:018:37
12 s KravdalGjø-Vard OL1:05:28+8:438:50
13Lars Martin HafstadByåsen IL1:08:04+11:199:11
14Bjørn HaugeNydalens SK1:09:20+12:359:22
15Jiri MartanSlavia Liberec1:09:35+12:509:24
16Dag Arne LierIndre Østfold OK1:10:05+13:209:28
17Torstein HoleNydalens SK1:10:28+13:439:31
18Øyvind LienGjø-Vard OL1:12:54+16:099:51
19André JægtvikKonnerud IL1:13:14+16:299:53
20Stein H. HagenFossum IF1:13:55+17:109:59
21Henning Bratland CarlsenOK Moss1:14:31+17:4610:04
22Kyrre GranFet OL1:16:08+19:2310:17
23Trond EvensenOL Tønsberg og omegn1:18:18+21:3310:34
24Trond FlaskerudOL Toten-Troll1:19:42+22:5710:46
25Trond MyhreFossum IF1:25:42+28:5711:34
26Lars BerglundRingerike OL1:34:15+37:3012:44

H 40-AK

4 280 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Knut AaldeNydalens SK36:358:32
2Jesper GroossAllerød OK37:18+0:438:42
3Karl-Johan MalmbergIL Tyrving37:48+1:138:49
4Olav HasaasFossum IF46:42+10:0710:54
5Roar MathisenOL Tønsberg og omegn48:21+11:4611:17
6Bård Øyvind SolbergStjørdals-Blink Orientering49:29+12:5411:33
7Hans Otto ØverbyKongsberg OL51:50+15:1512:06
8Trond FossSandefjord OK1:02:27+25:5214:35
9Assaf Bar-NathanLillomarka OL1:20:15+43:4018:45

H 45-

7 040 m, 57 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tomas EidsmoFreidig46:096:33
2Johan IvarssonFreidig46:30+0:216:36
3Leif StørmerFossum IF48:26+2:176:52
4Rune ScheeleNydalens SK50:14+4:057:08
5Thore KornmoPorsgrunn OL50:23+4:147:09
6Odd StrandKongsberg OL51:39+5:307:20
7Jörgen ÅhlÅmåls OK52:05+5:567:23
8Frank LøwengreenFredrikstad SK52:44+6:357:29
9Harald BakkeFossum IF54:13+8:047:42
10Tore NymarkAskøy OL54:30+8:217:44
11Svein NygårdLillomarka OL54:35+8:267:45
12Torgeir SnilsbergOK Moss57:22+11:138:08
13Per Øivind EgerKongsberg OL59:06+12:578:23
14Gjermund GravirAsker Skiklubb59:22+13:138:25
15Dag AusenPorsgrunn OL59:25+13:168:26
16Per Olav GulbrandsenLarvik OK59:43+13:348:28
16Håvard HågårdKonnerud IL59:43+13:348:28
18Sven Arne GylterudFossum IF1:00:09+14:008:32
19Anders SollienOL Toten-Troll1:00:35+14:268:36
20Kristian LøvåsVaregg Fleridrett1:01:01+14:528:40
21Stig MellingRingerike OL1:01:02+14:538:40
22Ivar MølnvikFossum IF1:01:24+15:158:43
23Christian JomaasFossum IF1:01:27+15:188:43
24Jørgen FrøydLarvik OK1:01:40+15:318:45
25Tom FurlandSandnes IL (Rogaland)1:01:44+15:358:46
26Tor BrennaNittedal OL1:01:52+15:438:47
27Espen WigaardOppsal Orientering1:02:03+15:548:48
28Terje BlindheimLillomarka OL1:02:24+16:158:51
29Bjørn-Willy ArntzenLierbygda OL1:03:45+17:369:03
30Otto Richard EideByåsen IL1:03:49+17:409:03
31Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering1:04:04+17:559:06
32Øystein RappRaumar Orientering1:04:10+18:019:06
33Geir NilsenViul Orienteringsklubb1:04:26+18:179:09
34Hallvard KorenOK Moss1:05:05+18:569:14
35Lars Erik GjeinFossum IF1:05:37+19:289:19
36Eilert AamodtOppsal Orientering1:07:10+21:019:32
37Dag StrislandKolbotn og Skimt OL1:07:45+21:369:37
38Tommy JauhojärviAsker Skiklubb1:08:03+21:549:39
39Gunnar Engen VikNydalens SK1:09:27+23:189:51
40Henning MartinsenFredrikstad SK1:10:08+23:599:57
41Jan Erik IsaksenNydalens SK1:11:00+24:5110:05
42Asle Sagli GudimIndre Østfold OK1:11:33+25:2410:09
43Anders GrevstadFossum IF1:12:16+26:0710:15
44Einar TesloHadeland OL1:16:00+29:5110:47
45Tom KristensenLarvik OK1:16:05+29:5610:48
46Christian ReuschHeming Orientering1:17:10+31:0110:57
47Pål AngvollFredrikstad SK1:18:20+32:1111:07
48Anders FlågenHeming Orientering1:18:59+32:5011:13
49Arnfinn MoeFredrikstad SK1:19:02+32:5311:13
50Jon SkriubakkenPorsgrunn OL1:19:05+32:5611:14
51Kjell Reidar MydskeFredrikstad SK1:29:04+42:5512:39
52Hans Olav HygenØstmarka OK1:31:34+45:2513:00
53Jo Børre EikåsSandefjord OK1:35:23+49:1413:32
54Ole MyklemyrEiker OL1:44:23+58:1414:49
0Erik Utne VieHaugesund IL Orienteringdisqualified
0Asbjørn RoeLarvik OKdisqualified
0Eirik JørgensenIL Tyrvingdisqualified

H 50-

6 430 m, 53 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Per OlaussenFredrikstad SK43:326:46
2Bjørn HaavengenKongsberg OL47:40+4:087:24
3Jan Richard EriksenAsker Skiklubb47:50+4:187:26
4Øyvind HyllesethSkien OK49:47+6:157:44
5Bjørn GulbrandsenAsker Skiklubb50:09+6:377:47
6Vidar BenjaminsenLillomarka OL50:30+6:587:51
7Jon Iver BakkenNydalens SK51:13+7:417:57
8Helge GisholtOK Skeidi51:33+8:018:01
9Morten AamodtSandnes IL (Rogaland)51:40+8:088:02
10Kjetil KarlsenOK Moss52:19+8:478:08
11Kim Farnes HansenLierbygda OL53:03+9:318:15
12Sigmund VisterIndre Østfold OK53:32+10:008:19
13Svein-Erik SøgårdKongsberg OL56:35+13:038:47
14Jan Tore HenriksenNydalens SK57:10+13:388:53
15Frank SvarødIdd Sportsklubb57:30+13:588:56
16Frode HaugskottOL Trollelg58:25+14:539:05
17Erik SaugerudKonnerud IL59:55+16:239:19
18Håkon LøvliAsker Skiklubb1:01:03+17:319:29
19Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett1:01:16+17:449:31
20Dag BrenåsVarteig OL1:01:32+18:009:34
21Øystein ØstermannHeming Orientering1:01:57+18:259:38
22Njål SvingheimKonnerud IL1:02:02+18:309:38
23Knut Erling ØenHeming Orientering1:02:21+18:499:41
24Vegard HaldenNydalens SK1:02:55+19:239:47
25Nils Harald StaffOL Toten-Troll1:03:05+19:339:48
26Sverre OttesenVaregg Fleridrett1:04:00+20:289:57
27Lasse ArnesenHeming Orientering1:06:24+22:5210:19
28Mons Kr. LøvfaldNydalens SK1:06:46+23:1410:23
29Roger Andre VaneboKongsberg OL1:06:47+23:1510:23
30Jon Erik KvarmeRøyken OL1:06:48+23:1610:23
31Arne BujordetKristiansand OK1:07:33+24:0110:30
32Phil ConwayKongsberg OL1:09:08+25:3610:45
33Bjørn Henning GrandalIL Tyrving1:09:31+25:5910:48
34Guttorm L EggeOslostudentenes IK1:10:01+26:2910:53
35Johan LilljeqvistStigsökarna1:11:09+27:3711:03
36Oluf BøckmanKristiansand OK1:12:46+29:1411:19
37Arne TorgersenBækkelagets SK1:14:30+30:5811:35
38Rune S. NielsenIndre Østfold OK1:16:09+32:3711:50
39Ole TørnqvistFana IL1:16:56+33:2411:57
40Øyvind HelmersenFet OL1:17:16+33:4412:00
41Terje LinløkkenØstmarka OK1:21:02+37:3012:36
42Jørn MoeFet OL1:21:52+38:2012:43
43Sven SimonsenFredrikstad SK1:23:40+40:0813:00
44Jan Sverdrup-ThygesonFredrikstad SK1:28:03+44:3113:41
45Rune MalmeiSandnes IL (Rogaland)1:32:33+49:0114:23
46Geir PaulsenOL Trollelg1:40:18+56:4615:35
47Kolbjørn KasinKongsberg OL1:41:32+58:0015:47
48Snorre FrydenlundSturla, IF1:45:02+1:01:3016:20
49Christian Nordahl RolfsenHeming Orientering2:21:39+1:38:0722:01
0Ulf DanielssonÅmåls OKdisqualified
0Øyvind DrageKongsberg OLdisqualified
0Terje BakkePorsgrunn OLdisqualified
0Erlend RåheimOK Østdisqualified

H 50-AK

3 570 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Roger LysnesHedrum OL34:149:35
2Arne Håkon JørgensenSandefjord OK35:35+1:219:58
3Terje BrendeFossum IF36:07+1:5310:07
4Håkon JendalFossum IF37:18+3:0410:26
5Bjørn SlåtterøGimle IF41:27+7:1311:36
6Hans Olav KrogsæterFossum IF43:41+9:2712:14
7Ingvar BraatenModum OL44:02+9:4812:20
8Per Olaf KlemsdalVarteig OL45:31+11:1712:44
9Clas SvantesonKolbotn og Skimt OL45:42+11:2812:48
10Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering46:17+12:0312:57
11Tore LindaasElverum OK53:04+18:5014:51
12Oskar KaaløySandefjord OK58:56+24:4216:30

H 55-

5 880 m, 40 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nils HæstadFossum IF44:337:34
2Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL44:36+0:037:35
3Terje Wiig MathisenNydalens SK45:34+1:017:44
4Sören JonssonNydalens SK46:20+1:477:52
5Jan Sverre EdstrømOppsal Orientering47:42+3:098:06
6Onno VerberneOL Toten-Troll47:57+3:248:09
7Jon BjørgumKristiansand OK48:09+3:368:11
8Trond OlsenLøten o-lag49:05+4:328:20
9Knut AasRingerike OL51:37+7:048:46
10Sture OttesenIndre Østfold OK52:43+8:108:57
11Martin GranlyLillomarka OL53:17+8:449:03
12Tore SagvoldenØstmarka OK53:25+8:529:05
12Kjell WestinPorsgrunn OL53:25+8:529:05
14Lars HjermstadFossum IF53:26+8:539:05
15Morten DueMåren OK53:50+9:179:09
16Jan-Ove BråthenOK Øst55:20+10:479:24
17Øystein KildahlØstmarka OK55:39+11:069:27
18Eirik NordhagenÅs-NMBU Orientering57:25+12:529:45
19Øyvind Roger HansenRøyken OL57:54+13:219:50
20Per SandbergNydalens SK58:42+14:099:58
21Richard Zeiner-GundersenFossum IF59:22+14:4910:05
22Kjell MarksetIL Koll59:24+14:5110:06
23Ingemar Jansson HaverstadLierbygda OL59:25+14:5210:06
24Morten KarlsenMåren OK1:00:34+16:0110:18
25Lars-Erik FiskumIL Tyrving1:00:59+16:2610:22
26Trond BaklidKonnerud IL1:01:57+17:2410:32
27Ole Johnny PetersenEiker OL1:03:53+19:2010:51
28Gunnar VeastadLillehammer OK1:04:09+19:3610:54
29Bjørn WilladssenHeming Orientering1:05:13+20:4011:05
30Hallvard BergIL Tyrving1:05:18+20:4511:06
31Terje BråtenRaumar Orientering1:06:48+22:1511:21
32Christopher SchiveOK Moss1:07:01+22:2811:23
33Bent HaflanOL Tønsberg og omegn1:07:39+23:0611:30
34Thor Inge TollehaugEiker OL1:09:08+24:3511:45
35Terje HenriksenAsker Skiklubb1:11:08+26:3512:05
36Roar TønnessenKongsberg OL1:12:56+28:2312:24
37Karl Aasmund ErøyOK Moss1:13:47+29:1412:32
38Roy GjerdingOK Moss1:18:30+33:5713:21
39Frank Johannes BjøringsøyIndre Østfold OK1:30:00+45:2715:18
0Johan LundeIL Kolldisqualified

H 60-

4 670 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Harald ThonSturla, IF37:258:00
2Arve GlittumOK Skeidi38:16+0:518:11
3Per Kristian EkebergIL Tyrving38:48+1:238:18
4Øyvind SørlieHadeland OL40:13+2:488:36
5Torgeir StrandhagenRøyken OL40:27+3:028:39
6Sigurd DæhliLøten o-lag40:53+3:288:45
7Øystein RuudFredrikstad SK41:47+4:228:56
8Harald HoviSkien OK42:33+5:089:06
9Olov ÖströmOK Tyr42:59+5:349:12
10Are EriksenOslostudentenes IK43:39+6:149:20
11Bjørn GrindeOslostudentenes IK43:49+6:249:22
12Per OsenVestre Akers SK44:36+7:119:33
13Reidar FossumAsker Skiklubb44:52+7:279:36
14Rune LaurantsenSkien OK45:14+7:499:41
15Geir Holm GundersenSturla, IF46:24+8:599:56
16Bjørn HeidenstrømFredrikstad SK48:33+11:0810:23
17Per StensethFredrikstad SK49:22+11:5710:34
18Morten JohannessenRøyken OL52:12+14:4711:10
19Alf PettersenIL Tyrving52:31+15:0611:14
20Stein TurtumøygardMåren OK55:17+17:5211:50
21Per Hermann KrøgerMåren OK55:28+18:0311:52
22Sjur GjestvangOL Toten-Troll57:38+20:1312:20
23Per Øivind HusbyVaregg Fleridrett59:42+22:1712:47
24Jan SveenRaumar Orientering1:01:09+23:4413:05
25Øyvind GylverAsker Skiklubb1:01:13+23:4813:06
26Svein MingeTistedalen FL1:03:47+26:2213:39
27Geir NilsenEmblem IL1:05:38+28:1314:03

H 65-

4 670 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Terje WikstrømRingsaker OK39:368:28
2Willy GrønstadGimle IF41:19+1:438:50
3Kjell WintherOppsal Orientering43:34+3:589:19
4Hans Roar BakkenEiker OL45:27+5:519:43
5Nils-Petter WiikDriv IL46:26+6:509:56
6Tor TrøanHadeland OL47:05+7:2910:04
7Leif BokerødIdd Sportsklubb47:26+7:5010:09 Download route in GPX format
8Per Reidulf HolmOK Moss48:01+8:2510:16
9Sveinung RekaaNotodden OL48:33+8:5710:23
10Per ØhlckersIL Tyrving52:19+12:4311:12
11Arvid GalborgenEds SK52:29+12:5311:14
12Steinar SkoglundFossum IF52:51+13:1511:19
13Elling AakreAndebu IL54:06+14:3011:35
14Atle RemmePorsgrunn OL56:08+16:3212:01
15Leif LødengOK Moss58:27+18:5112:30
16Svein Endre HoveByåsen IL59:29+19:5312:44
17Ragnar Niemi BergStokke IL59:55+20:1912:49
18Helge ScheiFørde IL1:00:54+21:1813:02
19Per Oskar LarsenIndre Østfold OK1:01:48+22:1213:14
20Øyvind HoveidAsker Skiklubb1:03:43+24:0713:38
21Ove Gunnar JacobsenStokke IL1:07:38+28:0214:28
22Jiri UrvalekPorsgrunn OL1:11:51+32:1515:23

H 70-

3 570 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Edvin HelleAskvoll og Holmedal IL33:569:30
2Anders TaraldrudIndre Østfold OK34:46+0:509:44
3Hasse BergstrømIL Tyrving38:27+4:3110:46
4Ingar HåkonsenKongsberg OL38:40+4:4410:49
5Helge BjaalandHeming Orientering39:31+5:3511:04
6Jørgen HolmboeIL Tyrving39:38+5:4211:06
7Rolf GjølbergLarvik OK40:01+6:0511:12
8Bjørn W. LudvigsenSturla, IF40:16+6:2011:16
9Roar ForbordMalvik IL41:24+7:2811:35
10Trond FeiringHamar OK41:53+7:5711:43
11Geir TrøanKolbotn og Skimt OL42:24+8:2811:52
12Tore LangaardOppsal Orientering42:40+8:4411:57
13Hans StordalOL Tønsberg og omegn44:03+10:0712:20
14Erik Johan GrorudHaslum IL45:14+11:1812:40
15Lars Martin GjeinStokke IL45:28+11:3212:44
16Kjell StenstadvoldIL Tyrving46:21+12:2512:58
17Kjell MeenPorsgrunn OL46:40+12:4413:04
18Kjell Gorm RøkkeIL Tyrving46:43+12:4713:05
19Kåre ThorbjørnsenLarvik OK47:32+13:3613:18
20Tore VaajeAsker Skiklubb52:16+18:2014:38
21Bjørn SpjelkavikIL Tyrving53:49+19:5315:04
22Lars Åge SeimGimle IF58:51+24:5516:29
23John PalmerNotts OC58:54+24:5816:29
24Roar BjordalOppsal Orientering1:00:12+26:1616:51
25Sigurd HaugerudIL GeoForm1:53:26+1:19:3031:46

H 75-

2 980 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Harald LundhaugOK Moss30:5410:22
2Bjørn EgnerHeming Orientering35:27+4:3311:53
3Thore LøkenOK Moss38:20+7:2612:51
4Trygve FosseGimle IF40:58+10:0413:44
5Oddvar GjelstadSandefjord OK41:27+10:3313:54
6Henry SundsetvikOL Trollelg42:26+11:3214:14
7Erling TidemannLommedalens IL42:41+11:4714:19
8Kåre KnudsenIL GeoForm43:12+12:1814:29
9Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange43:34+12:4014:37
10Thor EdvardsenLarvik OK44:26+13:3214:54
11Odd KletteliBækkelagets SK46:37+15:4315:38
12Roger TorperIndre Østfold OK46:49+15:5515:42
13Knut Kristen HangeraasIL GeoForm50:37+19:4316:59
14Harald WibyeOK Moss59:44+28:5020:02
15Helge HalvorsenLarvik OK1:04:39+33:4521:41
16Per MeilandLommedalens IL1:10:10+39:1623:32

H 80-

2 980 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sveinung FristadAskvoll og Holmedal IL42:1214:09
2Stein KorenOK Moss45:52+3:4015:23
3Carl-Fred. KolderupStabæk IF47:44+5:3216:01
4Arne Chr. ScheieØstmarka OK49:42+7:3016:40
5Bjørn TveiteÅs-NMBU Orientering53:40+11:2818:00
6Kjell MichelsenFredrikstad SK1:17:39+35:2726:03

H 85-

2 980 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ørnulf FremmingHaugerud IF2:34:1051:44

DIR-AK

4 060 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Arne DybdahlLillomarka OL34:418:32
2Tomas HermanssonÅmåls OK35:08+0:278:39
3Ingunn FristadHalden SK36:13+1:328:55
4Stian OverskeidIndre Østfold OK37:18+2:379:11
5Jo WiklundNydalens SK39:29+4:489:43
6Bjørn Idar SætranIF Trauma39:55+5:149:49
7Bruno NazarioKristiansand OK40:02+5:219:51
8Einar ModahlFredrikstad SK40:11+5:309:53
9Andreas HuberHamar OK40:16+5:359:55
10Steinar EastwoodLillomarka OL40:28+5:479:58
11Birgit Ø JensenKonnerud IL40:49+6:0810:03
12Terje MelsomFossum IF41:13+6:3210:09
13Steve SamuelsenBodø og Omegn IF Orientering41:28+6:4710:12
14Astrid BjørnerødOK Moss44:41+10:0011:00
15Tor Sverre GravningenStokke IL45:54+11:1311:18
16Oscar GustafssonIdefjordens SK45:57+11:1611:19
17Håkon Nergaard BergStokke IL46:12+11:3111:22
18Andreas HolmHalden SK46:14+11:3311:23
19Kjell Erik KristiansenIndre Østfold OK46:34+11:5311:28
20Elin KrogstadFossum IF47:11+12:3011:37
21Fanni MarkussenAsker Skiklubb54:05+19:2413:19
22Elise HafskjoldNydalens SK54:23+19:4213:23
23Kjetil KjernsmoRøyken OL55:46+21:0513:44
24Trond Ivar FossaasGimle IF56:24+21:4313:53
25Håkon BørliFossum IF59:20+24:3914:36
26Ida HyvönenOK Tyr59:23+24:4214:37
27Mathias VoldLillomarka OL1:09:22+34:4117:05
28Lars VoldLillomarka OL1:09:24+34:4317:05
29Bjørn ÅrbuVarteig OL1:10:30+35:4917:21
30Marion AmundsenRingerike OL1:16:33+41:5218:51
0Arnfinn SkålandTrøsken ILdisqualified
0Maria TorgersenBækkelagets SKdisqualified
Siw BørliFossum IFdid not finish

DIR-AL

7 160 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Richard OlssonSödertälje-Nykvarn Orientering47:586:41
2Kjell Arild KarlsenFredrikstad SK56:13+8:157:51
3Tore BjørnerødOK Moss57:36+9:388:02
4Petter BjørgulHalden SK59:57+11:598:22
5Endre AaenÅs-NMBU Orientering1:01:08+13:108:32
6Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingø1:02:07+14:098:40
7Karsten KoplandModum OL1:02:54+14:568:47
8Einar TommelstadNydalens SK1:04:01+16:038:56
9Jennie AnderssonGöteborg Majorna OK1:04:16+16:188:58
10Even JansonModum OL1:10:40+22:429:52
11Sondre GullordNydalens SK1:12:51+24:5310:10
12Trond BrevikFossum IF1:13:00+25:0210:11
13Albin LarssonKatrineholm OK1:13:22+25:2410:14
14Erik JakobsenOK Moss1:15:33+27:3510:33
15Inge RambergØstmarka OK1:21:50+33:5211:25
16Britt-Marie ErlandssonStigsökarna1:32:13+44:1512:52
17Gard AntonsenFredrikstad SK1:32:41+44:4312:56
18Terje EikenKongsberg OL1:52:34+1:04:3615:43

DIR-B

4 040 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tore Grønlund MoenGimle IF39:469:50
2Leif Arne NytrøenTynset IF41:34+1:4810:17
3Michaela KällstrandÅmåls OK49:32+9:4612:15
4Ingrid TronshaugStokke IL49:47+10:0112:19
5Helge BrynestadRingsaker OK51:36+11:5012:46
6Jan Edvin BlomkvistFredrikstad SK52:41+12:5513:02
7Jorunn BlindheimLillomarka OL54:02+14:1613:22
8Jørn Christen JohnsenFredrikstad SK54:54+15:0813:35
9Merete RørvikLillomarka OL55:12+15:2613:39
10Eli Ringstad LienGjø-Vard OL55:17+15:3113:41
11Eva S JohansenGimle IF57:36+17:5014:15
12Mattias HolmströmÅmåls OK58:27+18:4114:28
13Ragnhild SkogsrudOL Vallset/Stange1:00:07+20:2114:52
14Tomas CarlssonÅmåls OK1:02:02+22:1615:21
15Kristian MeløysundNydalens SK1:02:11+22:2515:23
16Bjørg Synnøve NigardsøyFredrikstad SK1:06:12+26:2616:23
17Tom RådahlIL Tyrving1:08:13+28:2716:53
0Magne AasAsker Skiklubbdisqualified

DIR-C

3 080 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fredrik GudmestadFredrikstad SK33:1610:48
2Kristian AasAsker Skiklubb34:14+0:5811:06
3Morten BreimoOK Moss34:45+1:2911:16
4Karolina KahraÅmåls OK36:07+2:5111:43
5Line Bar-NathanLillomarka OL36:31+3:1511:51
6Trine BergstrømHalden SK37:47+4:3112:16
7Elin BrekkeLillomarka OL37:55+4:3912:18
8Kristin AlexandersenFredrikstad SK38:47+5:3112:35
9Ronja HellerBækkelagets SK41:06+7:5013:20
10Hans Gøran BjørkSandefjord OK44:29+11:1314:26
11Anne-Sofie Hox BrynildsenFredrikstad SK46:06+12:5014:58
12Nanna BerganRaumar Orientering47:19+14:0315:21
13Henrik KahraÅmåls OK53:20+20:0417:18
14Jan Erik PockrandtFredrikstad SK1:01:14+27:5819:52
15Ann-Charlotte FossaasGimle IF1:05:06+31:5021:08

DIR-N Lang

8 040 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Erika Jensen ÅhlÅmåls OK1:04:027:57

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor