Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Norsk O-Festival, mellomdistanse - lørdag

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Norsk O-Festival
Arrangørorganisasjon: Nydalens SK
Dato: fredag 26 juni 2015 - søndag 28 juni 2015

Sprint - fredagMellomdistanse - lørdagMellomdistanse - lørdag (totalt)Langdistanse - søndagLangdistanse - søndag (totalt)

N-åpen

2 070 m, 137 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Ivar AarsethNydalens SK36.1617.31
Jonas AlstadFrol IL19.059.13
Lukas Jones ArnesenHeming Orientering19.169.18
Magnus BaklidKonnerud IL41.0719.51
Nov Bar-NathanLillomarka OL21.3310.24
Jan Olav BerganKongsberg OL18.248.53
Anne Victoria BirkelandFossum IF32.0615.30
Mathias BirkelundAsker Skiklubb21.4410.29
Ida Amundsen BjørkliRingerike OL1.00.4429.20
Inka Boldingh DebernardNOTEAM36.1317.29
Martin Christoffer BorgIL Koll15.167.22
Inger Anne BraarudHalden SK34.3916.44
Johan Fredrik BraarudHalden SK40.2719.32
Guro BrændenLillomarka OL27.0813.06
Fredrik BueOL Tønsberg og omegn28.2713.44
Ida Kristine BueOL Tønsberg og omegn27.5313.28
Lars Emil BueOL Tønsberg og omegn21.0810.12
Mats Olsen ByeModum OL14.587.13
Magnus Svaland DaleOL Vallset/Stange20.179.47
Hanna B DamsgaardHisøy OK41.5420.14
Jenny DanevadFredrikstad SK18.068.44
Synne Schei DanevadÅs-NMBU Orientering28.4313.52
Marte EgerKongsberg OL22.0310.39
Mari EggenNydalens SK32.1615.35
Tiril EggenNydalens SK21.2710.21
Aksel EideBækkelagets SK23.1011.11
Hanna Eline EngløkkHaugesund IL Orientering31.5615.25
Wilma EvensenOL Tønsberg og omegn22.0910.42
Aksel Tonjer FingarsenElverum OK28.2013.41
Emil Tonjer FingarsenElverum OK19.399.29
Ingunn FossaasRingerike OL51.5325.03
Karsten FossaasRingerike OL33.3716.14
Sara FossaasRingerike OL47.3823.00
Tuva FossaasGimle IF47.4023.01
Håvard FærdenKolbotn og Skimt OL36.2917.37
Tuva B GjelstadNOTEAM34.3316.41
Malin GjetangerMåren OK34.5816.53
Aurora Ness GundersveenRøyken OL32.2915.41
Eskil HafskjoldNydalens SK29.0314.02
Sondre HafskjoldNydalens SK29.3614.17
Magnus HaugSandnes IL (Rogaland)24.3111.50
Hanne Wærp HaugeNydalens SK15.147.21
Aksel Nissen HellerudIL Koll47.4323.03
Therese HolmenSnertingdal IF Orientering35.4617.16
Oskar HopeModum OL22.5111.02
Tale Nordby HvenekildeOppsal Orientering20.119.45
Synne HvenerkildeNOTEAM37.0417.54
Hans Mathias Økern HågårdStjørdals-Blink Orientering20.4810.02
Jonas Fenne IngierdBækkelagets SK19.259.22
Emma Aune JakobsenOK Moss22.2610.50
Andrine JensenOppsal Orientering34.3216.40
Hjalmar JohanssonOK Alehof37.5818.20
Synne KjernsmoRøyken OL32.3015.42
Natalie KollerudLillomarka OL24.1311.41
Mathilde R KorenNydalens SK32.2715.40
Jacob Finstad LandIL Tyrving30.0014.29
Asbjørn LandeEidskog OL33.3016.11
Anita LangeggenKongsberg OL16.107.48
Helene Langvik StangTrøsken IL53.0925.40
August Lea KabbeNydalens SK18.599.10
Kaisa LemyreHeming Orientering21.1410.15
Ingrid LestebergKongsberg OL36.1417.30
Andreas Strømme LidTIF Viking17.568.39
Vegard Oseng LiholtLillomarka OL36.3117.38
Håkon Lillegraven LangsæterTrøsken IL25.3912.23
Marte Lillegraven LangsæterTrøsken IL18.579.09
Ylva LyshaugSnertingdal IF Orientering23.5211.31
Ivar Kleppa MadslienLillehammer OK25.4512.26
Alvin Andersen MariboRaumar Orientering35.0016.54
Eirill Johanne Andersen MariboRaumar Orientering34.5416.51
Eero MartomaaÅs-NMBU Orientering26.5212.58
Henrik MathisenOL Tønsberg og omegn45.4822.07
Bertine MjøsterØstmarka OK19.209.20
Pernille Nor-WollØstmarka OK21.3310.24
Synne Kvittum NytrøenTynset IF21.3810.27
Mia Næss FantoftModum OL37.1818.01
Jørgen Oen-SivertsenTIF Viking25.1612.12
Eskil OlaussenOppsal Orientering32.2915.41
Aurora OldertrøenTynset IF41.0519.50
Ida Joanne OldertrøenTynset IF43.1620.54
Erlend OtterleiØstmarka OK19.169.18
Guro Ottesen Fredrikstad SK37.2018.02
Magnus PrytzNydalens SK30.0014.29
Mikkel RastadAsker Skiklubb18.569.08
Elise RenardKongsberg OL22.1710.45
Mathis RenardKongsberg OL37.3818.10
Astrid ReuschHeming Orientering30.1814.38
Ingvild RingheimLarvik OK37.1417.59
Silje Ruud FossheimAsker Skiklubb29.0514.02
Tonje RykkjeStord Orientering30.4014.48
Linea Kalleson RøedOppsal Orientering25.1912.13
Maja Kalleson RøedOppsal Orientering25.2012.14
Embrey RønnebækHamar OK16.307.58
Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL17.178.20
Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL16.297.57
Johannes Salvesen-LundeIL Koll18.158.48
Sondre SignesbøenHalden SK26.3112.48
Amalie SkjønhaugFet OL26.5813.01
Gaute SkjønhaugFet OL25.0212.05
Amalie Myrvold SkovlystKongsberg OL32.4415.48
Eiril Erlien SolerødGjø-Vard OL24.0211.36
Erlend SommerheinOK Horten16.247.55
Emilie Stenslet HalsRaumar Orientering21.5710.36
Eskil StielstraSauda Orienteringsklubb26.4612.55
Järvi StielstraSauda Orienteringsklubb22.5811.05
Sven StielstraSauda Orienteringsklubb27.0113.03
Jon StrandKongsberg OL20.369.57
Odin Vie StrislandFossum IF50.0224.10
Jesper Vonen SvaeSarpsborg OL18.459.03
Ask Felland SætnanFossum IF18.378.59
Knut Kolltveit SørlieFossum IF29.1614.08
Lisa SørlienNittedal OL19.529.35
Robin SørlienNittedal OL21.1210.14
Marie ThomassenVaregg Fleridrett24.2311.46
Even Nygård ThorsengFossum IF24.2111.45
Tollef TjentlandLardal OL21.2810.22
Aina Elisabeth Tirkkonen ToftNydalens SK31.0515.00
Ole Mika Odland TorgersenBergens TF20.369.57
Ola Mæhre TorjussenFossum IF31.0014.58
Audun TorsethLillehammer OK21.1010.13
Sverre Stuland TysværVaregg Fleridrett26.1912.42
Eivind VågsnesOppsal Orientering38.4918.45
Eirik WathneSandnes IL (Rogaland)21.0110.09
Hedda Wessel PettersenBerger og Svelvik OL34.2516.37
Isak WilbergKolbotn IL35.3317.10
Jonas WilsbergNOTEAM26.4112.53
Minna Sofie WingstedtHalden SK25.1512.11
Ville Emil WingstedtHalden SK24.5812.03
Maren WinsvoldØstmarka OK48.3723.29
Astrid YtterbøAsker Skiklubb29.0414.02
Sofia ØhlckersIL Tyrving19.499.34
Sigmund ØlstadFet OL23.3111.21
Anne ØstvoldHeming Orientering18.519.06
Einar ØstvoldHeming Orientering17.318.27
Eimund Øverli BergKongsberg OL27.5113.27
Christoffer ÅnensenOppsal Orientering16.458.05
Inez NelsonLardal OLdiskvalifisert

D -10

2 450 m, 30 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Mari AarsethNydalens SK20.538.31
Julie AndersenNydalens SK29.3512.04
Marie BeitdokkenPorsgrunn OL28.3611.40
Elise Nilsen BergFossum IF43.3317.46
Karin Halsaa DolvenAsker Skiklubb1.02.5625.41
Ragna Oline Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett37.3215.19
Ingrid Marie EkelandOddersjaa SSK40.5016.40
Tiril Ebon EspedalNydalens SK27.5811.24
Emilie FløLillomarka OL51.3521.03
Julia ForsgrenOK Tyr27.2711.12
Mathilde FossaasGimle IF27.4411.19
Sigrid Schmitt GranHalden SK55.0222.27
Ragnhild Øfsthus GravirAsker Skiklubb28.3811.41
Elma Sagli GudimIndre Østfold OK58.2123.48
Nora Christine HansenRøyken OL38.5215.51
Maren HenriksenHalden SK52.5721.36
Signe HoloFossum IF25.4310.29
Juni Espolin JohnsonBækkelagets SK42.2517.18
Tora KittilsenFreidig26.3510.51
Una KittilsenFreidig26.5911.00
Marie KravdalGjø-Vard OL37.3615.20
Sara MartiniAsker Skiklubb28.2711.36
Mari Ovidia RanestadHamar OK52.1921.21
Iril RingheimLarvik OK29.5512.12
Synne SandvenNotodden OL25.3010.24
Marie ScheeleNydalens SK26.4010.53
Anna TaksdalGanddal IL27.0411.02
Elise Nygård ThorsengFossum IF38.3215.43
Anna Mæhre TorjussenFossum IF38.1415.36
Eira Skaarer WiklundNydalens SK29.2912.02

D 11-12

2 500 m, 55 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Pia Young VikNydalens SK16.196.31
2Konstanse MoholthKongsberg OL21.01+4.428.24
3Birgit Kleppa MadslienLillehammer OK21.17+4.588.30
4Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn21.23+5.048.33
5Eline Horten JordetVingelen IL24.15+7.569.42
6Elin KjellmannLinköpings OK26.24+10.0510.33
7Netta Bar-NathanLillomarka OL26.25+10.0610.34
8Inga Skaarer WiklundNydalens SK26.56+10.3710.46
9Kristin Melby JacobsenLardal OL27.07+10.4810.50
10Marie Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering27.56+11.3711.10
11Hilde Sogn HaugFossum IF29.17+12.5811.42
12Mari EidsmoFreidig29.34+13.1511.49
13Aurora Wilkens JernbergNydalens SK29.58+13.3911.59
14Maren BruserudOL Trollo30.56+14.3712.22
15Sofie BergstrømHalden SK31.21+15.0212.32
16Maria KostølKristiansand OK31.28+15.0912.35
17Johanna Sofie LongfjeldModum OL32.00+15.4112.48
18Frida SolsrudNydalens SK32.23+16.0412.57
19June MunkebyFrol IL32.26+16.0712.58
20Christine KureÅs-NMBU Orientering32.28+16.0912.59
21Selma FærdenKolbotn og Skimt OL32.39+16.2013.03
22Thea FagerhaugRaumar Orientering32.56+16.3713.10
23Diane Ninauve-JutulstadBækkelagets SK33.57+17.3813.34
24Helene Bjørkvold JendalFossum IF34.05+17.4613.38
25Mari BrendeFossum IF34.38+18.1913.51
26Hannah Syrdal ØenHeming Orientering35.02+18.4314.00
27Mathea Spets StorhovFreidig36.19+20.0014.31
28Ragnhild Fagerli NæssRaumar Orientering37.02+20.4314.48
29Ella BerstadHeming Orientering38.06+21.4715.14
30Ragnhild Mathea HelmersenFet OL38.26+22.0715.22
31Mina Espolin JohnsonBækkelagets SK38.47+22.2815.30
32Vida Helland-HansenIL Tyrving38.52+22.3315.32
33Kaja PeikliSandnes IL (Rogaland)39.09+22.5015.39
34Heidi Kristina SebjørnsenFossum IF39.47+23.2815.54
35Marie Roll-TørnqvistFana IL40.35+24.1616.14
36Eline AndersenKonnerud IL42.12+25.5316.52
37Silje Elise HusdalStavanger Orienteringsklubb44.45+28.2617.54
38Maria StødleKristiansand OK44.48+28.2917.55
39Mille Baastad BergIL Tyrving45.37+29.1818.14
40Nora Marie EnerhaugenRingerike OL47.24+31.0518.57
41Kathinka Zahl HagenFossum IF48.14+31.5519.17
42Anne FrøislandVang OL49.02+32.4319.36
43Trude MarkhusVerdal OK49.21+33.0219.44
44Sigrid NermoenØstmarka OK49.24+33.0519.45
45Eileen BjanesIL Tyrving50.42+34.2320.16
46Mari ØverbyKongsberg OL51.02+34.4320.24
47Linnea HolstIL Tyrving51.44+35.2520.41
48Nora Haakstad EllingsenKonnerud IL52.45+36.2621.06
49Elida Sagli GudimIndre Østfold OK53.50+37.3121.32
50Lene HaugeHisøy OK54.24+38.0521.45
51Noor Dirro-HeluMåren OK54.37+38.1821.50
52Eline SchjervenLardal OL55.25+39.0622.10
53Ragnhild Blom-HagenFossum IF1.00.27+44.0824.10
54Ingvild Øverli BergKongsberg OL1.10.02+53.4328.00
Elise Wærp HaugeNydalens SKdiskvalifisert

D 11-12N

2 270 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Penelope LeaNydalens SK19.538.45
2Anna Paulsen AskLierbygda OL22.07+2.149.44
3Andrea H. RogndokkenFet OL22.59+3.0610.07
4Emilie JohansenSandefjord OK23.06+3.1310.10
5Johanna MjelstadTIF Viking23.17+3.2410.15
6Ane Hjørungdal VikaHjelmeland OL24.02+4.0910.35
7Marie NysæterSkien OK24.51+4.5810.56
8Lene Johnsen IkdahlBodø og Omegn IF Orientering30.45+10.5213.32
9Malene BerstadHeming Orientering31.21+11.2813.48
10Nora Arentz HagenSandefjord OK31.42+11.4913.57
11Tomine Ness GundersveenRøyken OL33.05+13.1214.34
12Lerke HjelsethOL Tønsberg og omegn36.15+16.2215.58
13Karoline StudsrudHisøy OK36.53+17.0016.14
14Silje Gåsvik NarvestadHalden SK37.17+17.2416.25
15Marte Ulven JørgensenAsker Skiklubb37.46+17.5316.38
16Ida Smeland NygårdseterVegårshei IL43.26+23.3319.08
17Marte Sofie SkroveRingerike OL44.33+24.4019.37

D 13

3 130 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Oda ScheeleNydalens SK28.018.57
2Åsne HaavengenKongsberg OL29.01+1.009.16
3Kristine KravdalGjø-Vard OL32.57+4.5610.31
4Marte Madslien BakkenNydalens SK34.44+6.4311.05
5Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL36.23+8.2211.37
6Ingrid LamarkGanddal IL41.22+13.2113.12
7Tina KallesonOppsal Orientering42.11+14.1013.28
8Maya Jones ArnesenHeming Orientering42.21+14.2013.31
9Hedda Sofie IrgensBodø og Omegn IF Orientering44.08+16.0714.06
10Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering45.01+17.0014.22
11Ingrid Kristine HansenSarpsborg OL47.59+19.5815.19
12Ada Helene OlsenIF Trauma48.21+20.2015.26
13Mina SchjervenLardal OL48.35+20.3415.31
14Malene NysæterSkien OK49.43+21.4215.53
15Yngvild Langedal BreivikNydalens SK50.24+22.2316.06
16Ea LunøeNydalens SK50.59+22.5816.17
17Ina MartiniAsker Skiklubb52.14+24.1316.41
18Iris HolstIL Tyrving52.32+24.3116.47
19Ida Sofie HjortlandLarvik OK53.20+25.1917.02
20Petra HoveidAsker Skiklubb54.12+26.1117.18
21Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular55.58+27.5717.52
22Randi Marie GlomsrudStjørdals-Blink Orientering57.12+29.1118.16
23Dina Marie SalvesenAsker Skiklubb59.48+31.4719.06
24Live ØstvoldHeming Orientering1.00.17+32.1619.15
25Alvilde Lysaker SandenEiker OL1.07.07+39.0621.26
26Nina PedersenSarpsborg OL1.21.59+53.5826.11
27Mia HirschIF Trauma1.24.13+56.1226.54
Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OLdiskvalifisert
Alexandra AngvollFredrikstad SKdiskvalifisert

D 14

3 260 m, 39 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jenny BaklidKonnerud IL26.488.13
2Tale StrandKongsberg OL27.28+0.408.25
3Ane Sofie KroghOppsal Orientering29.18+2.308.59
4Kaja Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering30.43+3.559.25
5Janne Tjørhom AasheimGanddal IL31.10+4.229.33
6Karen Hoel JomaasFossum IF31.22+4.349.37
7Mari Landro SvingheimKonnerud IL31.34+4.469.40
8Malin HaugeHisøy OK32.09+5.219.51
9Anna Øfsthus GravirAsker Skiklubb35.13+8.2510.48
10Hanne Eide RappRaumar Orientering35.24+8.3610.51
11Karoline BjørnerødOK Moss37.13+10.2511.24
12Marie Oen-SivertsenTIF Viking38.01+11.1311.39
13Silje KregnesKristiansand OK38.39+11.5111.51
14Johanne Midttun SystadNydalens SK40.11+13.2312.19
15Tomine Lysaker SandenEiker OL40.38+13.5012.27
16Bethina Staulen FredinSkien OK40.48+14.0012.30
17Ada WulfsbergNydalens SK42.16+15.2812.57
18Carmen DirroMåren OK42.46+15.5813.07
19Kaisa AntonsenFredrikstad SK42.50+16.0213.08
20Marie F. Lindløv JensenSarpsborg OL43.52+17.0413.27
21Sigrid EkelandOddersjaa SSK44.54+18.0613.46
22Mari Strømme LidTIF Viking45.55+19.0714.05
23Ingeborg RognstadHadeland OL46.15+19.2714.11
24Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)47.23+20.3514.32
25Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL47.53+21.0514.41
26Kristine Eide RappRaumar Orientering48.02+21.1414.44
27Tuva Aas StræteRingerike OL48.31+21.4314.52
28Emma DanevadFredrikstad SK50.18+23.3015.25
29Ingvild SnuggerudGjø-Vard OL54.41+27.5316.46
30Tora Aasheim NymarkAskøy OL56.14+29.2617.14
31Tonje Malin RhrichKonnerud IL56.20+29.3217.16
32Thea LandKonnerud IL59.43+32.5518.19
33Marte Karine LarsenKongsberg OL1.03.25+36.3719.27
34Ida Bolette EnerhaugenRingerike OL1.04.08+37.2019.40
35Anni SaarelaKonnerud IL1.04.34+37.4619.48
36Ragnhild Marie KristensenStokke IL1.08.23+41.3520.58
37Oda GjerdahlBerger og Svelvik OL1.33.57+1.07.0928.49
Kamilla LomeHamar OKdiskvalifisert
Frida DalerStokke ILbrutt

D 13-16C

2 480 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marion Halvorsen NustadØyer-Tretten IF29.0011.41
2Ingrid Bratland TjernshaugenOK Moss31.45+2.4512.48
3Vilde RetteraasenIndre Østfold OK36.39+7.3914.46
4Synne Marie JenssenHalden SK37.02+8.0214.55
5Jenny WinsvoldSentrum OK39.47+10.4716.02
6Inga Cathrin WinsvoldØstmarka OK40.11+11.1116.12
7Anna Austad SveenRaumar Orientering42.31+13.3117.08
8Anniken BergerFet OL43.17+14.1717.27
9Ida Kristine NordvikAsker Skiklubb55.37+26.3722.25
10Ragnhild Nymo BohneVaregg Fleridrett59.41+30.4124.03
11Stina Matland MadsenFana IL1.07.09+38.0927.04
Lina PettersenNydalens SKdiskvalifisert

D 13-16N

2 510 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kamilla StudsrudHisøy OK42.5217.04

D 15

3 100 m, 39 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marlin HaavengenKongsberg OL29.269.29
2Åsne HoloFossum IF30.57+1.319.59
3Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb34.25+4.5911.06
4Ingrid Tandberg RyanAsker Skiklubb35.16+5.5011.22
5Aurora GjølsjøOK Moss35.19+5.5311.23
6Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL35.34+6.0811.28
7Hedda Raadal BjørloHalden SK35.52+6.2611.34
8Hanne VassendPorsgrunn OL35.59+6.3311.36
9Pernille KatlaFossum IF36.11+6.4511.40
10Marie HansenSarpsborg OL36.56+7.3011.54
11Maren NorderudIL Tyrving37.29+8.0312.05
12Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF39.04+9.3812.36
13Helene EgerKongsberg OL39.46+10.2012.49
14Lotte MyklemyrEiker OL40.28+11.0213.03
15Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK41.12+11.4613.17
16Kathinka RogstadKongsberg OL41.20+11.5413.20
17Inger Marie RødnesOppsal Orientering41.41+12.1513.26
18Thea Sofie SalvesenAsker Skiklubb42.56+13.3013.50
19Frida Bakken UlsethNydalens SK44.23+14.5714.19
20Andrea VaneboKongsberg OL45.21+15.5514.37
21Hanna Lye MoumHalden SK45.32+16.0614.41
22Anna MeenPorsgrunn OL47.44+18.1815.23
23Ida Aabogen HaugaardIndre Østfold OK48.25+18.5915.37
24Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK48.46+19.2015.43
25Thea Charlotte HansenAsker Skiklubb49.15+19.4915.53
26Lisa JenssenHalden SK49.26+20.0015.56
27Ingvild HøydalNydalens SK49.36+20.1016.00
28Ragne MunkebyFrol IL49.50+20.2416.04
29Eli KolstadMo OK50.42+21.1616.21
30Sarah WølloKongsberg OL55.59+26.3318.03
31Ane Marte VatnFrol IL57.34+28.0818.34
32Lin Marte AndorsenNydalens SK58.35+29.0918.53
33Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular1.00.45+31.1919.35
34Ida-Synnøve KristiansenFredrikstad SK1.03.09+33.4320.22
35Kaya DirksenSauda Orienteringsklubb1.05.22+35.5621.05
36Tilde EineFossum IF1.09.50+40.2422.31
37Sarah BrynhildsenWing OK1.14.36+45.1024.03
Kristine Haanes StrandlieGjø-Vard OLdiskvalifisert
Ingrid HasaasFossum IFdiskvalifisert

D 16

3 300 m, 50 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anine LomeHamar OK29.048.48
2Synne StrandAsker Skiklubb30.35+1.319.16
3Ane DyrkornEiker OL31.22+2.189.30
4Ragnhild EideByåsen IL31.34+2.309.33
5Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK31.51+2.479.39
6Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK34.01+4.5710.18
7Aurora MoholthKongsberg OL35.23+6.1910.43
8Maria PrestbøenSandefjord OK36.03+6.5910.55
9Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK36.35+7.3111.05
10Thea DyrkornEiker OL36.38+7.3411.06
11Emma Eithun PaulsenNittedal OL37.47+8.4311.26
12Vilde Årøen LykkeEmblem IL37.55+8.5111.29
13Heidi Therese WiestVang OL38.27+9.2311.39
14Rikke Blakkestad IngesenSarpsborg OL38.39+9.3511.42
15Nora Marie wedege IrgensBodø og Omegn IF Orientering38.48+9.4411.45
16Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss40.16+11.1212.12
17Vera MelkildFreidig43.13+14.0913.05
18Hanne DaltveitFana IL43.59+14.5513.19
18Julie Roll TørnqvistFana IL43.59+14.5513.19
20Jenny WegebroUmeå OK45.16+16.1213.43
21Rikke Hjelseth LarsenKongsberg OL45.56+16.5213.55
22Marie Bakken SørensenFreidig47.29+18.2514.23
23Guri SandvoldTynset IF47.39+18.3514.26
24Kristiane RogstadKongsberg OL48.05+19.0114.34
25Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering48.57+19.5314.50
26Rikke Gjeitnes DahleMolde og Omegn IF49.31+20.2715.00
27Malin OpøienOL Trollelg49.32+20.2815.00
28Camilla L. RosenvoldPorsgrunn OL49.55+20.5115.07
29Marie BergstrømHalden SK50.11+21.0715.12
30Synne Eikeland RøstadsandNydalens SK50.31+21.2715.18
31Silje MoeFredrikstad SK51.02+21.5815.27
32Hedvig VollsetHeming Orientering51.26+22.2215.35
33Ella Arentz HagenSandefjord OK52.41+23.3715.57
34Ane Holm GrønengLillehammer OK52.49+23.4516.00
35Ingrid AaslundFet OL53.11+24.0716.06
36Julia DoubsonOUSA53.25+24.2116.11
37Agnes Irene LongfjeldModum OL53.46+24.4216.17
38Runa AlmelandFana IL54.53+25.4916.37
39Agnethe HasliSnertingdal IF Orientering55.54+26.5016.56
40Guro KarlsenLillehammer OK57.47+28.4317.30
41Julie BakkeFossum IF57.52+28.4817.32
42Maria Ulseth SylteFreidig58.23+29.1917.41
43Marte BergslandTrøsken IL1.05.04+36.0019.43
44Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orientering1.06.24+37.2020.07
45Andrea Willkommen EikenKongsberg OL1.06.58+37.5420.17
46Yasmin FieldSouth Yorkshire Orienteers1.21.32+52.2824.42
47Siri PedersenSarpsborg OL1.22.20+53.1624.56
Victoria Myklebust StrømHedrum OLdiskvalifisert
Victoria Hæstad BjørnstadFossum IFdiskvalifisert
Ingrid BredalenNittedal OLdiskvalifisert

D 15-16B

3 230 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vilde Frydenlund NorlingNydalens SK42.3413.10
2Ingrid MasdalLillomarka OL45.27+2.5314.04
3Ingvild Pedersen BerganAsker Skiklubb59.10+16.3618.19
4Henriette OlsenIF Trauma1.07.11+24.3720.47
5Emma StubberudNydalens SK1.23.17+40.4325.47

D 17-B

3 230 m, 37 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mila ZaharinovaOppsal Orientering40.2612.31
2Stine HolmenHamar OK42.19+1.5313.06
3Elin BergsengLøten o-lag42.57+2.3113.17
4Kari LundNittedal OL43.56+3.3013.36
5Ann-Karin LestebergKongsberg OL45.23+4.5714.03
6Hanne HolmenSnertingdal IF Orientering46.12+5.4614.18
7Anne Grethe GustavsenNittedal OL51.03+10.3715.48
8Elin GravningenStokke IL51.34+11.0815.57
9Gunhild MyhrAsker Skiklubb51.41+11.1516.00
10Trude KyrkjebøTIF Viking53.58+13.3216.42
11Nina BirkelundAsker Skiklubb56.50+16.2417.35
12Tone Sølie LysnesHedrum OL57.04+16.3817.40
13Liv Bente H FriestadKristiansand OK57.45+17.1917.52
14Bente HortenVingelen IL58.11+17.4518.00
15Ragnhild SkogsrudOL Vallset/Stange58.31+18.0518.06
16Åse Marit HansenNittedal OL59.04+18.3818.17
17Kari-Ann Victoria BirkelandFossum IF1.00.08+19.4218.37
18Anne Moian NydalAsker Skiklubb1.00.43+20.1718.47
19Elin BordøyHedrum OL1.01.49+21.2319.08
20Nina Christin NæsheimTIF Viking1.03.05+22.3919.31
21Marianne NessRøyken OL1.03.24+22.5819.37
22Hilde PoppeFredrikstad SK1.05.50+25.2420.22
23Hilde Nytun MartinsenNittedal OL1.05.57+25.3120.25
24Silje Bjerga SundliGanddal IL1.06.26+26.0020.34
25Inger Nordbye NybøKonnerud IL1.06.27+26.0120.34
26Gro EllegaardVang OL1.09.16+28.5021.26
27Hanne BrendeFossum IF1.10.42+30.1621.53
28Marte Bjørke SollienOL Toten-Troll1.12.23+31.5722.24
29Marit BjørnevikBodø og Omegn IF Orientering1.14.37+34.1123.06
30Anne Marie EkelandOddersjaa SSK1.19.17+38.5124.32
31Sølvi MartiniAsker Skiklubb1.19.23+38.5724.34
32Anikken Gjein DybvikStokke IL1.27.28+47.0227.04
33Hilde MoholthKongsberg OL1.31.51+51.2528.26
34Anita Lindvik-SævareidOs Orienteringsklubb1.46.05+1.05.3932.50
35Torild MyrliTIF Viking1.51.11+1.10.4534.25
Hege AndersenIL Kolldiskvalifisert
Hege Norstad MariboRaumar Orienteringdiskvalifisert

D 17-C

2 720 m, 41 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne-Sofie KristiansenFredrikstad SK29.1510.45
2Liv TennesWing OK34.31+5.1612.41
3Laila Eriksen BlomFet OL34.36+5.2112.43
4Oda Eithun PaulsenNittedal OL35.57+6.4213.13
5Marit Helene ØderudFredrikstad SK37.01+7.4613.36
6Ingunn Lysaker NorbomKonnerud IL37.43+8.2813.51
7Tale Mæhre TorjussenFossum IF38.36+9.2114.11
8Inglin SognnæsBergens TF38.40+9.2514.12
9Gry StaulenSkien OK38.49+9.3414.16
10Monica Tveit TjentlandLardal OL39.09+9.5414.23
11Ingrid Lundin BerganKongsberg OL40.27+11.1214.52
12Linnea EvensenOL Tønsberg og omegn40.50+11.3515.00
13Line NordhaugKonnerud IL43.01+13.4615.48
14Marte Kvittum TangenTynset IF43.12+13.5715.52
15Kathrine TollehaugEiker OL44.54+15.3916.30
16Ina BlågestadIndre Østfold OK45.20+16.0516.40
17Hanne Marthe ØstvoldHeming Orientering48.23+19.0817.47
18Heidi EriksenLarvik OK49.13+19.5818.05
19Randi MobråthenBotne SK49.30+20.1518.11
20Kristin M KolltveitFossum IF49.56+20.4118.21
21Nanna BerganRaumar Orientering50.20+21.0518.30
22Nora-Marie Sogn WiikLardal OL50.59+21.4418.44
23Lene MeenPorsgrunn OL51.27+22.1218.54
24Helle HundseidIL Tyrving51.56+22.4119.05
25Kristin TjernshaugenOK Moss53.16+24.0119.35
26Elisabeth EspelandTynset IF55.08+25.5320.16
27Celine Vik OlsenLarvik OK55.23+26.0820.21
28Linda RivedalSentrum OK56.22+27.0720.43
29Vera HalsaaAsker Skiklubb1.02.42+33.2723.03
30Lise HørtvedtKongsberg OL1.03.40+34.2523.24
31Grete SkotteFossum IF1.05.17+36.0224.00
32Cecilie Christin KvermeFossum IF1.05.18+36.0324.00
33Ann Mari StudsrudHisøy OK1.06.47+37.3224.33
34Ellen Sofie RuudEiker OL1.08.33+39.1825.12
35Sonja SnuggerudGjø-Vard OL1.13.53+44.3827.09
36Hildegunn Sagli GudimIndre Østfold OK1.13.59+44.4427.11
37Grethe Oen-SivertsenTIF Viking1.16.48+47.3328.14
38Lill BirkelundPorsgrunn OL1.20.34+51.1929.37
Julie BerghOppsal Orienteringdiskvalifisert
Anne-Marthe HansenFet OLdiskvalifisert
Anne-Marit SkaugHalden SKdiskvalifisert

D 17-N

2 510 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1June Helen MyklebustHedrum OL30.5712.19
2Tina BjørnstadRaumar Orientering38.47+7.5015.27
3Tove TesdalIndre Østfold OK39.14+8.1715.37
4Lene Spilde HasaasFossum IF50.54+19.5720.16

D 17-20

3 260 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eirin Mari FossøyNotodden OL41.1312.38
2Vibeke RykkjeVaregg Fleridrett47.06+5.5314.26
3Sara Angell BakkeLillomarka OL47.16+6.0314.29
4Therese Sæbø VikSandnes IL (Rogaland)47.33+6.2014.35
5Sandra B. RobertsenOL Tønsberg og omegn52.23+11.1016.04
6Vilde Bredholt JørgensenSandefjord OK52.46+11.3316.11
7Mari jensen AasNord-Østerdal OK54.25+13.1216.41
8Elise UllernIL Tyrving54.37+13.2416.45
9Veronica Morstøl ØvremoÅlgård Orientering55.07+13.5416.54
10Martine LøwengreenFredrikstad SK59.08+17.5518.08
11Mami OruiTeam Japan1.04.52+23.3919.53
12Naomi SuzukiTeam Japan1.04.56+23.4319.55
13Vilde Bårdsen HustoftStavanger Orienteringsklubb1.44.59+1.03.4632.12
Nora Skyttersæter SaugerudKonnerud ILdiskvalifisert

D 21-

3 600 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Guro AlexandersenFredrikstad SK34.459.39
2Marthe GløersenOL Tønsberg og omegn36.16+1.3110.04
3Benedicte Hald BjørgumKristiansand OK36.31+1.4610.08
4Kati FräntiRasti-Kurikka39.24+4.3910.56
5Guro HarstadWest Anglian Orienteering Club41.01+6.1611.23
6Celine RenardKongsberg OL42.29+7.4411.48
7Rikke IversenHeming Orientering42.44+7.5911.52
8Tone Aamli SundtjønnLillomarka OL43.05+8.2011.58
9Jannicke ØdegårdOL Tønsberg og omegn43.08+8.2311.58
10Mathea GjeitnesMolde og Omegn IF47.17+12.3213.08
11Ida Katrine Børstad ThoresenSarpsborg OL47.21+12.3613.09
12Bjørg GranlyNTNUI47.35+12.5013.13
13Camilla StridsklevIL Tyrving48.42+13.5713.31
14Dagny I. LysakerRaumar Orientering48.50+14.0513.33
15Tonje Kvamme DahlRingerike OL49.01+14.1613.36
16Nina Jeanette TollehaugEiker OL52.43+17.5814.38
17Sølvi FossøyNotodden OL53.37+18.5214.53
18Solveig SletnerRøyken OL55.14+20.2915.20
19Kjersti MyhreKongsberg OL57.12+22.2715.53
20Ingrid Bjørshol HolmOppsal Orientering57.50+23.0516.03
21Hanne Maria VisterOslostudentenes IK59.18+24.3316.28
22Nikoline BromanderFredrikstad SK1.00.59+26.1416.56
23Ingrid TronshaugStokke IL1.01.07+26.2216.58
24Mariell ArntzenGneist, IL1.05.26+30.4118.10
25Goro Tillerås UrsetÅs-NMBU Orientering1.07.25+32.4018.43
26Ida HopeOslostudentenes IK1.08.01+33.1618.53
27Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering1.10.46+36.0119.39
28Stine AustadRaumar Orientering1.19.06+44.2121.58

D 21- kort

2 950 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Silje Uhlen MaursetNTNUI26.218.55
2Ingjerd SommerstadKongsberg OL29.39+3.1810.03
3Oda WennemoHalden SK31.42+5.2110.44
4Inger Anita TollehaugEiker OL33.31+7.1011.21
5Cassie TrewinIL Tyrving34.14+7.5311.36
6Julie Finsrud LandeEidskog OL34.31+8.1011.42
7Liv KlemetsauneOL Trollelg38.04+11.4312.54
8Anne Marthe PeveriEiker OL40.06+13.4513.35
9Kristin SletnerRøyken OL40.10+13.4913.36
10Elin KrogstadLillomarka OL40.22+14.0113.41
11Torun AnkjellNordreisa IL41.47+15.2614.09
12Sunniva Nergaard BergStokke IL42.12+15.5114.18
13Maren KoplandModum OL43.39+17.1814.47
14Else Kristine LienLøten o-lag46.11+19.5015.39
15Ingunn Anda HaugSandnes IL (Rogaland)47.50+21.2916.12
16Inger Marie Broers DamsgaardHisøy OK54.51+28.3018.35
17Anne Berg GjølbergLarvik OK56.06+29.4519.01
18Irene BakkenMåren OK57.00+30.3919.19
19Kristin HeivollSøgne og Songdalen OK1.06.10+39.4922.25
20Sigrid Melander VieFossum IF1.11.38+45.1724.16
Anita HanssenEiker OLdiskvalifisert

D 35-

3 600 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Aasne Fenne HoksrudBækkelagets SK37.5010.30
2Siri HageliaGjerstad IL39.52+2.0211.04
3Vigdis HobølOppsal Orientering43.01+5.1111.56
4Kari StrandLierbygda OL44.42+6.5212.25
5Jindriska MilanovaKOS Tesla Brno46.13+8.2312.50
6Anita BeitdokkenPorsgrunn OL50.39+12.4914.04
7Svenja KernstockOslostudentenes IK56.20+18.3015.38
8Kirsti Gimnes AreOppsal Orientering56.38+18.4815.43
9Kristin Nergaard BergFossum IF56.46+18.5615.46
10Hanne StensletRaumar Orientering1.01.39+23.4917.07
11Rikke NørgaardOL Tønsberg og omegn1.15.07+37.1720.51
12Kristin JægerOppsal Orientering1.29.33+51.4324.52

D 40-

3 260 m, 37 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ellen Kathrine SvendsbyHalden SK30.439.25
2Aud Hognestad TaksdalGanddal IL30.47+0.049.26
3Karianne StrømmeTIF Viking32.42+1.5910.01
4Ingrid UndstadLarvik OK33.07+2.2410.09
5Valborg MadslienLillehammer OK34.23+3.4010.32
6Kari StrandKongsberg OL34.48+4.0510.40
7Heidi TronbølFet OL35.30+4.4710.53
8Kari-Ann ÅnensenOppsal Orientering35.57+5.1411.01
9Birgit Økern JensenStjørdals-Blink Orientering37.28+6.4511.29
10Karianne KatlaFossum IF38.24+7.4111.46
11Linda RykkjeStord Orientering40.15+9.3212.20
12Verena TroiTOL40.18+9.3512.21
13May Ingela HopeModum OL40.36+9.5312.27
14Toril Fougner WisløffAsker Skiklubb40.45+10.0212.30
15Milda ØhlckersIL Tyrving40.55+10.1212.33
16Linda M. Torper BystrømIndre Østfold OK41.04+10.2112.35
17Kristine Sollien FlaskerudOL Toten-Troll41.07+10.2412.36
18Kristin Ulven JørgensenAsker Skiklubb41.54+11.1112.51
19Kristin EgerKongsberg OL42.29+11.4613.01
20Line Skjevik ArnevikRingerike OL43.05+12.2213.12
21Audrun UtskarpenOslostudentenes IK43.27+12.4413.19
22Sara MathisenPorsgrunn OL43.36+12.5313.22
23Doris Stien KaspersenMo OK44.41+13.5813.42
24Randi EngløkkHaugesund IL Orientering45.14+14.3113.52
25Line NybakkenÅs-NMBU Orientering45.15+14.3213.52
26Ingunn Vangen LunåsmoTynset IF45.46+15.0314.02
27Kari Reppesgård HoltHedrum OL47.15+16.3214.29
28Lenka WestinPorsgrunn OL49.10+18.2715.04
29Paula BerstadHeming Orientering49.31+18.4815.11
30Marianne HaugeHisøy OK50.37+19.5415.31
31Lene RykkjeVaregg Fleridrett53.27+22.4416.23
32Trude NysæterSkien OK59.31+28.4818.15
33Åse NysæterSkien OK1.00.27+29.4418.32
34Trude HansenBerger og Svelvik OL1.06.09+35.2620.17
35Liv Kristin Omholt BerrefjordLardal OL1.12.37+41.5422.16
Gøril EideByåsen ILdiskvalifisert
Vanessa VenemaSauda Orienteringsklubbdiskvalifisert

D 45-

3 260 m, 73 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ingrid KvistadKongsberg OL32.5910.07
2Signe Astrup ArnesenHeming Orientering33.27+0.2810.15
3Hilda ØfsthusAsker Skiklubb33.38+0.3910.19
4Torunn Spets StorhovFreidig33.50+0.5110.22
5Anne Marit BordalRingsaker OK34.13+1.1410.29
6Anne Guro NøklebyRingerike OL34.25+1.2610.33
7Gro Sandstad EidsmoFreidig34.33+1.3410.35
8Jorun RuudAsker Skiklubb34.38+1.3910.37
9Torunn økern JensenRingerike OL34.53+1.5410.42
10Isa HeggedalKonnerud IL35.48+2.4910.58
11Astrid RuudNittedal OL36.13+3.1411.06
12Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb36.28+3.2911.11
13Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL36.33+3.3411.12
14Nora SkauenIL Tyrving36.45+3.4611.16
15Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)37.13+4.1411.24
16Hanne Lerche RaadalHalden SK37.46+4.4711.35
17Heidi ArnesenFreidig38.04+5.0511.40
18Lise ChristensenTIF Viking38.20+5.2111.45
19Ragnhild BalsvikOsterøy IL38.49+5.5011.54
20Katrine BakkeFossum IF39.08+6.0912.00
21Kjersti Holt HanssenMåren OK39.09+6.1012.00
22Mona J. MølnvikFreidig39.10+6.1112.00
23Anne Sofie KorsveienAsker Skiklubb39.24+6.2512.05
24Ingrid Eide RappRaumar Orientering39.39+6.4012.09
25Marit B. EithunNittedal OL40.03+7.0412.17
26Arnhild KroghOppsal Orientering40.18+7.1912.21
27Siri Thortveit MyhreKristiansand OK40.25+7.2612.23
28Trine OldernesLillomarka OL40.45+7.4612.30
29Anne Berit BredholtSandefjord OK41.14+8.1512.38
30Kirsti LysakerFana IL42.19+9.2012.58
31Tove AasheimAskøy OL42.22+9.2312.59
32Anne-Kristin KvammeRingerike OL42.23+9.2413.00
33Anne JohanssonOK Dacke43.09+10.1013.14
34Sigrid MelkildFreidig43.20+10.2113.17
35Unn Mette KlopbakkenSnertingdal IF Orientering43.36+10.3713.22
36Tone Karina IngesenSarpsborg OL44.20+11.2113.35
37Anett WallinIL Tyrving44.30+11.3113.39
38Inger ReinhartsenKristiansand OK44.32+11.3313.39
39Kristin SandvenNotodden OL44.56+11.5713.46
40Ingeborg ØderudModum OL45.10+12.1113.51
41Tone HirschIF Trauma45.26+12.2713.56
41Vibeke LamarkGanddal IL45.26+12.2713.56
43Kristin BruserudOL Trollo46.13+13.1414.10
44Marianne NummedalFana IL47.10+14.1114.28
45Nina SøndmørHamar OK48.00+15.0114.43
46Kristin SørensenSturla, IF48.01+15.0214.43
47Hilde VassendPorsgrunn OL48.08+15.0914.45
48Arnhild U. BråtenVegårshei IL49.30+16.3115.11
49Cathrine PalmgrenKolbotn og Skimt OL49.37+16.3815.13
50Ida SyversenRøyken OL49.48+16.4915.16
51Irene Felde OlaussenHalden SK50.33+17.3415.30
52Barbara Willkommen EikenKongsberg OL50.51+17.5215.35
53Anita StensethSnertingdal IF Orientering50.56+17.5715.37
54Stine ArntzenSandefjord OK52.28+19.2916.05
55Wenche LindløvSarpsborg OL53.51+20.5216.31
56Britt Vangen SandvoldTynset IF54.57+21.5816.51
57Mari Ann Landsem MelhusSteinkjer OK55.55+22.5617.09
58Ingrid M. TengeÅs-NMBU Orientering56.14+23.1517.14
59Ingunn ScheiÅs-NMBU Orientering57.30+24.3117.38
60Heidi MyklemyrEiker OL57.52+24.5317.45
61Elin Marie IrgensBodø og Omegn IF Orientering58.01+25.0217.47
62Marianne ReuschHeming Orientering58.33+25.3417.57
63Mette WanvikStjørdals-Blink Orientering1.00.16+27.1718.29
64Eli Bonden KjørsvikKongsberg OL1.02.24+29.2519.08
65Sissel TvedtenKongsberg OL1.05.30+32.3120.05
66Toril WiigIL Tyrving1.05.40+32.4120.08
67Laila ThomassenModum OL1.10.58+37.5921.46
68Ina Cecilie LandroKonnerud IL1.13.07+40.0822.25
69Anne-Grete AustadRaumar Orientering1.14.29+41.3022.50
70Åshild FlatebakkenIL Tyrving1.26.34+53.3526.33
71Jane RødderKongsberg OL1.26.48+53.4926.37
Jartrud SteinsliØstmarka OKdiskvalifisert
Kristin FalkFossum IFdiskvalifisert

D 45- kort

2 580 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ellinor JohanssonOK Alehof29.2511.24
2Hege SolerødGjø-Vard OL31.15+1.5012.06
3Heidi ØstliRaumar Orientering32.03+2.3812.25
4Hege MelbyLardal OL34.53+5.2813.31
5Inger SvalandOL Vallset/Stange35.10+5.4513.37
6Marianne MyklebustHamar OK36.02+6.3713.57
7Hanne NarvestadHalden SK37.01+7.3614.20
8Eldri HoloFossum IF39.13+9.4815.12
9Anne Margrete HammerØstmarka OK39.58+10.3315.29
10Anne Karin ThorstensenOppsal Orientering43.20+13.5516.47
11Kristine Hjellup HorneIL Tyrving47.44+18.1918.30
12Ylva Svanberg HelleTIF Viking47.59+18.3418.35
13Åse Hanne KristensenStokke IL48.46+19.2118.54
14Anniken AusenPorsgrunn OL48.48+19.2318.54
15May-lill DammTIF Viking50.04+20.3919.24
16Kristin NilssenMo OK55.10+25.4521.22
17Barbara TebbuttLEI1.14.33+45.0828.53

D 50-

2 670 m, 57 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunn-Torill HokholtKolbotn og Skimt OL26.379.58
2Lene KinnebergRaumar Orientering27.56+1.1910.27
3Unn Hilde HeggedalKongsberg OL27.57+1.2010.28
4Ann Katrin OlsenAsker Skiklubb28.04+1.2710.30
5Anne Grethe RustadRaumar Orientering28.17+1.4010.35
6Toril HallanLillomarka OL29.09+2.3210.55
7Solveig SikkelandIL Tyrving29.23+2.4611.00
8Anita Sørensen DrageKongsberg OL29.45+3.0811.08
9Anne DanielsenLyn Ski29.55+3.1811.12
10Ingvild MulenKristiansand OK30.28+3.5111.24
11Grethe K. LøvaldAsker Skiklubb31.09+4.3211.40
12Mona Høiås SætherFreidig31.10+4.3311.40
13Hilde TellesbøNittedal OL31.24+4.4711.45
14Heidi SchatvetNotodden OL31.54+5.1711.56
15Marianne NjåsteinIL Tyrving32.02+5.2511.59
16Tove StrandMåren OK32.13+5.3612.03
17Sille WinsnesÅs-NMBU Orientering32.52+6.1512.18
18Tove HeimdalKonnerud IL32.55+6.1812.19
19Nina Elise JørgensenNittedal OL33.03+6.2612.22
20Else GrandalIL Tyrving33.23+6.4612.30
21Inger Tone NygårdEgersund OK34.28+7.5112.54
22Trude FixdalIL Koll34.30+7.5312.55
23Gunhild Aamli SundtjønnÅrvoll IL34.54+8.1713.04
24Randi JensenFrol IL35.16+8.3913.12
25Ragnhild HaldKristiansand OK35.28+8.5113.17
26Anne Kristine NorderudIL Tyrving35.36+8.5913.20
27Bente LandmarkFossum IF36.34+9.5713.41
28Anne Sæbø VikSandnes IL (Rogaland)37.23+10.4614.00
29Hege FjellbirkelandIL Gular38.10+11.3314.17
30Ingrid NermoenØstmarka OK38.56+12.1914.34
31Nina-Beate LiabakkByåsen IL39.31+12.5414.48
32Marit JohnsenBodø og Omegn IF Orientering39.56+13.1914.57
33Irene SkiriBodø og Omegn IF Orientering40.54+14.1715.19
34Gro Hege LudvigsenMåren OK41.09+14.3215.24
35Magnhild T. MølnvikFossum IF41.20+14.4315.28
36Margrete EngzeliusAsker Skiklubb41.48+15.1115.39
37Randi NicolaisenAsker Skiklubb41.58+15.2115.43
38Ingrid TveiteÅs-NMBU Orientering43.07+16.3016.08
39Helen GåsvikLierbygda OL44.49+18.1216.47
40Kirsti Grundnes BergIL Tyrving46.16+19.3917.19
41Tove Beate JelstadModum OL48.19+21.4218.05
42Unni Halvorsen NustadØyer-Tretten IF48.52+22.1518.18
43Helen Margrethe SchjelderupNord-Østerdal OK48.59+22.2218.20
44Kristin FleisjeNittedal OL49.51+23.1418.40
45Yolanda DirksenSauda Orienteringsklubb49.59+23.2218.43
46Ellen-Christine KorenÅs-NMBU Orientering51.31+24.5419.17
47Sabine SchweigerYukon O Association52.03+25.2619.29
48Dagrun MelkildHeming Orientering53.32+26.5520.02
49Hege HeibergHadeland OL57.56+31.1921.41
50Maria TorgersenBækkelagets SK58.46+32.0922.00
51Siw SolstadIL Tyrving1.00.16+33.3922.34
52Anna GöhlmanIL Tyrving1.01.44+35.0723.07
53Maria PerssonAsker Skiklubb1.06.24+39.4724.52
54Heidi BørstadSarpsborg OL1.06.43+40.0624.59
55Barbara DawsonGaringal Orienteers1.18.52+52.1529.32
Ingjerd VestengenLillomarka OLdiskvalifisert
Kjersti StræteRingerike OLbrutt

D 55-

2 530 m, 39 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne Line Nydal BergliaEiker OL21.028.18
2Runa SkyttersæterHeming Orientering24.42+3.409.45
3Heidi FalckIL Tyrving25.38+4.3610.07
4Ingeborg Lobben GjennestadVegårshei IL26.48+5.4610.35
5Gunhild HennumLierbygda OL26.53+5.5110.37
6Grete HoviSkien OK27.08+6.0610.43
7Lena GottfridssonNittedal OL27.38+6.3610.55
8Helga HaverstadLierbygda OL27.56+6.5411.02
9Guri BjørndalByåsen IL28.27+7.2511.14
10Kjersti RønningHamar OK28.35+7.3311.17
11Kari NatvigNittedal OL28.48+7.4611.23
12Astrid Waaler KaasHeming Orientering29.09+8.0711.31
13Rita ForsströmOK Raseborg29.57+8.5511.50
14Berit DanielsenIL Tyrving30.03+9.0111.52
15Eldbjørg G. KalbækkenTynset IF31.29+10.2712.26
16Lisa AnnersandOK Tyr31.32+10.3012.27
17Berit BergeIL Tyrving32.01+10.5912.39
18Ingrid Opsahl BredesenFossum IF32.05+11.0312.40
19Wenche BjørnstadRingsaker OK33.04+12.0213.04
20Gerd FossestølNittedal OL33.06+12.0413.04
21Anne Kjersti DaltveitFana IL33.57+12.5513.25
22Turid ØdegårdOL Tønsberg og omegn34.26+13.2413.36
23Gunilla LärfarsLeksands OK35.04+14.0213.51
24Ann Karin TjørhomGanddal IL35.47+14.4514.08
25Unni RyeAsker Skiklubb37.53+16.5114.58
26Toril EineFossum IF38.57+17.5515.23
27Marianne SpanliLierbygda OL39.52+18.5015.45
28Marianne BandixenOLG Pfäfikon40.10+19.0815.52
29Gunn Astrid JakobsenFredrikstad SK40.54+19.5216.09
30Margaret RoseveareOppsal Orientering41.17+20.1516.19
31Tove Evensen MathisenPorsgrunn OL46.35+25.3318.24
32Turid GiilRond OL49.44+28.4219.39
33Inger SchibstedRøyken OL49.48+28.4619.41
34Anne-Elise EdstrømOppsal Orientering51.58+30.5620.32
35Grete BerntsenMåren OK52.42+31.4020.49
36Maggie RoachSLOWLUX54.47+33.4521.39
37Lena HammerVestre Akers SK59.44+38.4223.36
38Eli Tufte HanssenEiker OL1.02.54+41.5224.51
Anne Karin RibeSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert

D 60-

2 420 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni Strand KarlsenFredrikstad SK24.3710.10
2Gerd BjørsethKrokstadøra IL26.49+2.1211.04
3Gro SolnørdalRudsbygd IL28.00+3.2311.34
4Margrete JørandliGjø-Vard OL28.30+3.5311.46
5Elle M. MelbyeHeming Orientering30.05+5.2812.25
6Nina SoligardBergens TF30.21+5.4412.32
7Live Joronn YtrehusRingerike OL31.59+7.2213.12
8Emma Grete Feyling HaareKonnerud IL34.12+9.3514.07
9Aud KjemperudEiker OL36.16+11.3914.59
10Inger FinstadRaumar Orientering36.53+12.1615.14
11Sunniva Johaug RyenOs IL37.40+13.0315.33
12Bjørg Ingunn FjogstadOppsal Orientering40.11+15.3416.36
13Lis DæhliLøten o-lag41.56+17.1917.19
14Inger NergaardStokke IL42.54+18.1717.43
15Bodil KlakeggKolbotn og Skimt OL45.01+20.2418.36
16Ingeborg BakkenMåren OK47.06+22.2919.27
17Berit LundSandefjord OK47.30+22.5319.37
18Kirsten BobachAalborg OK49.14+24.3720.20
19Siren GreveBergens TF50.08+25.3120.42
20Elisabeth RødAndebu IL56.56+32.1923.31
21Helga PeveriEiker OL59.31+34.5424.35

D 65-

2 390 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari StrandeRingerike OL27.0811.21
2Ingjerd SognnæsBergens TF31.25+4.1713.08
3Berit HegdalBergens TF33.53+6.4514.10
4Marit TyldumRudsbygd IL37.32+10.2415.42
5Hilary PalmerNotts OC37.50+10.4215.49
6Anne Elvsaas MoRøyken OL38.29+11.2116.06
7Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK41.26+14.1817.20
8Inger LindløvOK Moss42.41+15.3317.51
9Kjersti ThoStabæk IF44.03+16.5518.25
10Berit RøsteRingsaker OK44.40+17.3218.41
11Sissel OlaisenKolbotn og Skimt OL44.58+17.5018.48
12Kirsten BakkeGjø-Vard OL47.57+20.4920.03
13Sylvia AndersenElverum OK48.45+21.3720.23
14Jessica KathleMåren OK49.17+22.0920.37
15Aud I SpjelkavikIL Tyrving49.45+22.3720.48
16Signe HeivollSøgne og Songdalen OK51.37+24.2921.35
17Gry Bruland VråleSturla, IF55.37+28.2923.16
18Astrid GjelstadSandefjord OK56.06+28.5823.28
19Anne Marit FærdenKolbotn og Skimt OL57.29+30.2124.03
20Kari VikerhaugenOdal OL - Orientering57.53+30.4524.13
Astri Ese HoleBergens TFdiskvalifisert
Marit VågsnesKolbotn og Skimt OLdiskvalifisert

D 70-

2 390 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørg KocbachBergens TF32.2413.33
2Torid KvaalFreidig33.16+0.5213.55
3Katharina Mo BergeFreidig35.31+3.0714.51
4Birgitte BekkelundRøyken OL36.44+4.2015.22
5Ulla LindheIK Stern37.12+4.4815.33
6Marith BrekkeHamar OK39.21+6.5716.27
7Anne Lise ØfsthusAsker Skiklubb40.05+7.4116.46
8Ingrid Lome-HagmanKolbotn og Skimt OL41.30+9.0617.21
9Torill SvendsenLunds OK41.57+9.3317.33
10Elin DahlenRingerike OL42.14+9.5017.40
11Aase Tove GoldenMåren OK43.21+10.5718.08
12Tea ForbergRond OL44.00+11.3618.24
13Odbjørg NordengRudsbygd IL45.07+12.4318.52
14Synnøve DalvaBø OL46.33+14.0919.28
15Ingeborg BøbelIL Imås48.04+15.4020.06
16Eva AaldeFreidig50.48+18.2421.15
17Inger Elisabeth KvaaseBækkelagets SK51.46+19.2221.39
18Onelma BlomhoffHeming Orientering53.05+20.4122.12
19Eli KlovningPorsgrunn OL53.47+21.2322.30
20Inger Lise BjordalOppsal Orientering54.13+21.4922.41
21Reidun M. KarlsenStavanger Orienteringsklubb57.41+25.1724.08
22Åste EggenMåren OK59.24+27.0024.51
23Lajla TidemannGjø-Vard OL1.00.50+28.2625.27
24Kjellaug HodnekvamBergens TF1.05.23+32.5927.21
25Hjørdis EgnerHeming Orientering1.07.12+34.4828.07
26Aud Margret KirkhornMåren OK1.12.18+39.5430.15

D 75-

2 100 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni Dirro BøhlerengenMåren OK30.0714.20
2Ragnhild KrogvigKolbotn og Skimt OL33.03+2.5615.44
3Margith ReppesgårdHedrum OL36.29+6.2217.22
4Marit Økern JensenBærums Skiklub36.33+6.2617.24
5Tirill Liby SeipOK Skeidi45.00+14.5321.25
6Gudveig JørundlandOK Sør45.13+15.0621.31
Unni DrageHaugerud IFdiskvalifisert

H -10

2 450 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Magnus AlstadFrol IL26.4610.55
Erlend BakkeFossum IF42.0717.11
Vebjørn Emil BlindheimLillomarka OL36.4615.00
Christoffer Vang BobachAalborg OK1.06.4327.13
Eskil BrændenLillomarka OL34.4014.08
Martin DybvikStokke IL50.2120.33
Simen Gløgård StensrudNittedal OL21.138.39
Aksel HolmenSnertingdal IF Orientering1.09.5428.31
Heine Elias HusdalStavanger Orienteringsklubb46.5719.09
Felix JohanssonOK Alehof32.2713.14
Oscar KjellmannLinköpings OK50.0020.24
Ragnar LandeEidskog OL37.3415.20
Håvard Rekve LianFossum IF30.3612.29
Mathias LinløkkenØstmarka OK27.4111.17
Tobias Tronbøl LiumFet OL30.3112.27
Kasper LodgaardByåsen IL41.4417.02
Alf Petter LynumFreidig52.2421.23
Sindre MathisenOL Tønsberg og omegn32.4313.21
Vetle Frydenlund NorlingNydalens SK51.4021.05
Gaute NysæterSkien OK27.1511.07
Sondre OlaussenOppsal Orientering42.5617.31
Bjørnar PeikliSandnes IL (Rogaland)31.1612.45
Andreas Myrvold SkovlystKongsberg OL28.3211.38
Johannes Bjørke SollienOL Toten-Troll44.5118.18
Theo Winsents SæterMåren OK22.559.21
Liam Viggo WingstedtHalden SK28.4611.44
Jonathan WoodhouseLillomarka OL22.539.20

H 11-12

2 650 m, 90 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Teodor Mo HjelsethNydalens SK17.366.38
2Jakub MilanKOS Tesla Brno21.19+3.438.02
3Alfred BjørnerødOK Moss21.43+4.078.11
4Arthur BrunborgNittedal OL22.52+5.168.37
5Gaute BerganNydalens SK23.00+5.248.40
6Niklas Landsem MelhusSteinkjer OK24.12+6.369.07
7Ole Gunnar Kleppa MadslienLillehammer OK24.20+6.449.10
8Atle Nikolai WølloKongsberg OL24.24+6.489.12
9Jonas MyhrAsker Skiklubb24.53+7.179.23
10Øyvind LamarkGanddal IL25.17+7.419.32
11Kasper Bakken UlsethNydalens SK25.42+8.069.41
12Lars Sigurd Baugstø RødnesOppsal Orientering25.44+8.089.42
13Sivert PoppeFredrikstad SK25.57+8.219.47
14Axel AaldeNydalens SK26.05+8.299.50
15Jonas KroghOppsal Orientering26.11+8.359.52
16Sigurd VatnFrol IL26.37+9.0110.02
17Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL26.51+9.1510.07
18Stein Aas StræteRingerike OL27.11+9.3510.15
19Vemund MølnvikFreidig27.27+9.5110.21
20Håkon TorsethLillehammer OK27.55+10.1910.32
21Ola MeenPorsgrunn OL28.09+10.3310.37
22Bram LangerødFossum IF28.15+10.3910.39
23Vegard RanestadHamar OK28.35+10.5910.47
24Fredrik MøllerStjørdals-Blink Orientering28.48+11.1210.52
25Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK29.41+12.0511.12
26Ask OlaussenOppsal Orientering29.48+12.1211.14
27Oskar BaklidKonnerud IL29.51+12.1511.15
28Andreas GjetangerMåren OK29.59+12.2311.18
29Anders TaraldsenLillehammer OK30.26+12.5011.29
30Simen GravningenStokke IL30.46+13.1011.36
31Mats LindaasElverum OK30.52+13.1611.38
32Eivind EngløkkHaugesund IL Orientering31.48+14.1212.00
33Martin Størmer-AntonsenNydalens SK32.16+14.4012.10
34Sindre Vie StrislandFossum IF32.52+15.1612.24
35Vegard Holm JohannesenKongsberg OL33.02+15.2612.27
36Sverre StrandLierbygda OL33.20+15.4412.34
36Tidemann LierIndre Østfold OK33.20+15.4412.34
38Torjus Hoel BjoråIL Koll34.20+16.4412.57
39Markus RichterSandnes IL (Rogaland)34.40+17.0413.04
40Per Ingvar TollehaugEiker OL34.49+17.1313.08
41Martin Nøkleby MellingRingerike OL35.01+17.2513.12
42Johan EgerKongsberg OL35.02+17.2613.13
43Mikael BirkelundAsker Skiklubb35.59+18.2313.34
44Eirik Frydenlund NorlingNydalens SK36.29+18.5313.46
45Kristian Fredriksen AasAsker Skiklubb36.36+19.0013.48
46Sigurd Saxe SandvikHalden SK36.56+19.2013.56
47Kristoffer HalsnesIndre Østfold OK37.36+20.0014.11
48Magnus EngløkkHaugesund IL Orientering37.43+20.0714.13
49Elias StubberudNydalens SK38.35+20.5914.33
50Sander Tonjer FingarsenElverum OK38.50+21.1414.39
51Lars Horten JordetVingelen IL38.51+21.1514.39
52Gustav Andresen SkotteFossum IF39.05+21.2914.44
53Eirik Vie StrislandFossum IF39.30+21.5414.54
54Christian Fredrik BorgIL Koll39.49+22.1315.01
55Martin Johannessen LinneboAsker Skiklubb42.07+24.3115.53
56Theodor BjørkSandefjord OK42.14+24.3815.56
57Magnus Strømme LidTIF Viking42.48+25.1216.09
58Tobias MathisenPorsgrunn OL42.57+25.2116.12
59William WoodhouseLillomarka OL43.04+25.2816.15
60Alfred JohanssonOK Alehof43.53+26.1716.33
61Håkon WedumLillehammer OK45.07+27.3117.01
62Jakob RastadAsker Skiklubb45.18+27.4217.05
63Harald Haanes StrandlieGjø-Vard OL45.20+27.4417.06
64Jakob Backer-TellnesAsker Skiklubb45.21+27.4517.06
65Håvard BirkelandFossum IF45.48+28.1217.16
66Børge Nilsen BergFossum IF46.15+28.3917.27
67Vegard Ulseth SylteFreidig46.20+28.4417.29
68Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn48.37+31.0118.20
69Birk ThorstensenOppsal Orientering48.55+31.1918.27
70Anders KlavenesSandefjord OK49.38+32.0218.43
71Birk F. SætnanFossum IF50.04+32.2818.53
72Trond OldernesLillomarka OL50.40+33.0419.07
73Jon Erik Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett50.50+33.1419.10
74Emil Ruud FossheimAsker Skiklubb50.58+33.2219.13
75Noah Rølles IssowitschRøyken OL51.08+33.3219.17
76Kristoffer ØhlckersIL Tyrving51.29+33.5319.25
77Ole Edvard SnuggerudGjø-Vard OL51.35+33.5919.27
78Arne BerganKongsberg OL52.34+34.5819.50
79Jo Randar HolmøyHadeland OL1.00.56+43.2022.59
80Rolf Andreas BergNydalens SK1.01.10+43.3423.04
81Oskar FossåsRingerike OL1.03.03+45.2723.47
82Sondre EngebretsenOK Moss1.03.41+46.0524.01
83Vegard HaugSandnes IL (Rogaland)1.04.56+47.2024.30
84Felix R. HyllesethSentrum OK1.05.21+47.4524.39
85Emil BeltrambaTOL1.22.45+1.05.0931.13
86Eirik Nytun NergårdNittedal OL1.27.40+1.10.0433.04
87Mathias NyhaugAsker Skiklubb1.28.45+1.11.0933.29
David VenkerFossum IFdiskvalifisert
Andreas KorstadStjørdals-Blink Orienteringdiskvalifisert
Jonas AarsethNydalens SKdiskvalifisert

H 11-12N

2 270 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hallvard TjentlandLardal OL18.578.20
2Jørgen Brenna LoennechenBrandval/Kongsvinger OK23.38+4.4110.24
3Martin Oseng LiholtLillomarka OL32.22+13.2514.15
4Gaute LindaasElverum OK34.26+15.2915.10
5Kristoffer EngebretsenRaumar Orientering1.02.08+43.1127.22

H 13

3 130 m, 49 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK24.077.42
2Sondre YtterbøAsker Skiklubb25.44+1.378.13
3Nils TveiteÅs-NMBU Orientering26.42+2.358.31
4Cornelius BjørkSandefjord OK28.50+4.439.12
5Christopher EngebretsenOK Moss30.07+6.009.37
6August Syrdal ØenHeming Orientering31.13+7.069.58
7Henrik ReuschHeming Orientering31.20+7.1310.00
8Ådne SkjærsteinIL Tyrving32.40+8.3310.26
9Adam ConwayGuildford Orienteers33.00+8.5310.32
10Einar EideByåsen IL33.41+9.3410.45
11Joakim Wilkens JernbergNydalens SK34.14+10.0710.56
12Tobias AlstadFrol IL34.56+10.4911.09
13Felix FinsrudAsker Skiklubb35.14+11.0711.15
14Birk Bell LysakerFana IL35.23+11.1611.18
15Even BordalRingsaker OK35.35+11.2811.22
16Aksel MjelstadTIF Viking35.48+11.4111.26
17Kristian ØstermannHeming Orientering38.55+14.4812.26
18Vegard AarstadÅs-NMBU Orientering39.11+15.0412.31
19Tobias Mikael EspedalNydalens SK39.22+15.1512.34
20Sondre Zahl HagenFossum IF39.31+15.2412.37
21Ulrik HellenTIF Viking39.43+15.3612.41
22Vetle DrageKongsberg OL40.27+16.2012.55
23Iver RingheimLarvik OK41.13+17.0613.10
24Mikkel HoltFreidig41.27+17.2013.14
25Odin SætherFredrikstad SK42.19+18.1213.31
26Eirik ØvstedalNydalens SK43.08+19.0113.46
27Marius BakkeFossum IF43.11+19.0413.47
28Martin BirkelundAsker Skiklubb43.54+19.4714.01
29Jørgen Nøkleby MellingRingerike OL43.55+19.4814.01
30Olav LundKongsberg OL44.20+20.1314.09
31Vebjørn Blom-HagenFossum IF45.21+21.1414.29
32Mikkel KatlaFossum IF45.25+21.1814.30
33Henrik R HoltHedrum OL46.38+22.3114.53
34Theodor LierIndre Østfold OK48.00+23.5315.20
35Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubb48.18+24.1115.25
36Magnus Eide-FredriksenHeming Orientering50.00+25.5315.58
37Peder Bonden KjørsvikKongsberg OL52.32+28.2516.47
38Lars Øderud VatneBækkelagets SK53.25+29.1817.03
39Ferdinand FremmingHeming Orientering53.55+29.4817.13
40Ole Kristian TaksdalGanddal IL55.02+30.5517.34
41Sigurd Amundsen BjørkliRingerike OL56.40+32.3318.06
42Martin Wold StavrumFrol IL57.06+32.5918.14
43Frikk Alvaro EmbergsrudAsker Skiklubb57.30+33.2318.22
44Simen FritznerNittedal OL1.00.52+36.4519.26
45Olav BirkelandFossum IF1.04.15+40.0820.31
46Hans Matias GlomsrudIndre Østfold OK1.50.58+1.26.5135.27
47Sander BystrømIndre Østfold OK1.52.18+1.28.1135.52
Kristoffer B. HelminsenFredrikstad SKdiskvalifisert
John OtterleiØstmarka OKbrutt

H 14

3 260 m, 36 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard KittilsenFreidig26.208.04
2Simen Spets StorhovFreidig27.14+0.548.21
3Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK27.26+1.068.24
4David RundeKristiansand OK27.40+1.208.29
5Bendik EliassenFredrikstad SK28.42+2.228.48
6Eirik BlågestadIndre Østfold OK29.11+2.518.57
7Anders VestølVegårshei IL30.04+3.449.13
7Jo Even KolstadFreidig30.04+3.449.13
9Lars SandstadFreidig30.51+4.319.27
10Gaute Kvittum NytrøenTynset IF31.53+5.339.46
11Marius MøllerStjørdals-Blink Orientering34.46+8.2610.39
12Sondre OttesenFredrikstad SK36.02+9.4211.03
13Even KarlsenLillehammer OK37.08+10.4811.23
14Tomas MilanKOS Tesla Brno37.31+11.1111.30
15Tore MarkhusVerdal OK39.17+12.5712.03
16Even GravningenStokke IL41.12+14.5212.38
17Jakob HjelsethOL Tønsberg og omegn42.22+16.0212.59
18Sivert Sande KvermeFossum IF42.41+16.2113.05
19Simen MasdalLillomarka OL45.22+19.0213.54
20Øistein Fagerli NæssRaumar Orientering45.41+19.2114.00
21Trygve Nummedal OsFørde IL47.37+21.1714.36
22Nicolai HarvikKonnerud IL47.38+21.1814.36
23Ethan TebbuttLEI48.37+22.1714.54
24Sindre Lysaker NorbomKonnerud IL49.37+23.1715.13
25Jostein KarlsenLillehammer OK52.02+25.4215.57
26Anders HorveiRaumar Orientering52.03+25.4315.57
27Jonas VindalWing OK52.14+25.5416.01
28Petter Liabakk EriksenByåsen IL52.26+26.0616.05
29Herman BrunborgNittedal OL53.29+27.0916.24
30Mathias Kjærner-SembVaregg Fleridrett57.27+31.0717.37
31Even Nygaard ØstrengRaumar Orientering1.00.09+33.4918.27
32Asgeir EspelandTynset IF1.13.10+46.5022.26
33Knut Heikki Odland TorgersenBergens TF1.28.40+1.02.2027.11
Kristian Fredrik ThomassenVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Odd-Anton HermansenKristiansand OKdiskvalifisert
Lars Young VikNydalens SKdiskvalifisert

H 13-16C

2 480 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tage RosenlundVaregg Fleridrett21.378.42
2Andreas Skjelland HeggStokke IL25.05+3.2810.06
3Eirik AndersenNydalens SK31.25+9.4812.40
4Simeon BraatenOdal OL - Orientering33.08+11.3113.21
5Martin Kjos BarkenæsFet OL34.10+12.3313.46
6Kristian StrømNydalens SK48.22+26.4519.30
7Olaf Halsaa DolvenAsker Skiklubb49.29+27.5219.57
8Lars Gåsvik NarvestadHalden SK50.32+28.5520.22
9Sigurd Paulsen AskLierbygda OL50.41+29.0420.26
10Even Amundsen BjørkliRingerike OL52.25+30.4821.08
11Jens HusbyMalvik IL1.16.54+55.1731.00
Martin ThomassenVaregg Fleridrettbrutt

H 13-16N

2 510 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kasper OlsenBotne SK30.0511.59
2Mathias RøddeSandnes IL (Rogaland)42.00+11.5516.43

H 15

3 290 m, 48 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sander ArntzenAsker Skiklubb26.187.59
2Marius AurebekkKristiansand OK30.34+4.169.17
3Aslak HeimdalKonnerud IL31.07+4.499.27
4Kristian RykkjeVaregg Fleridrett32.05+5.479.45
5Kristian PyttenKristiansand OK33.00+6.4210.01
6Niels Christian HellerudHalden SK33.22+7.0410.08
7Audun Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering34.24+8.0610.27
8Stian RykkjeStord Orientering35.11+8.5310.41
9Olav TorgersenBækkelagets SK35.39+9.2110.50
10Simen Eliassen KvarmeSteinkjer OK36.35+10.1711.07
11Mats EidsmoFreidig37.21+11.0311.21
12Emil StørmerFossum IF37.33+11.1511.24
13Per Clemet WisløffAsker Skiklubb38.03+11.4511.33
14Audun Uglenes BerganNydalens SK38.04+11.4611.34
15Henrik Fredriksen AasAsker Skiklubb38.16+11.5811.37
16Alexander Repstad StoremyrIL Hauken38.18+12.0011.38
17Petter Astrup ArnesenHeming Orientering38.49+12.3111.47
18Jonas MyhreKristiansand OK38.58+12.4011.50
19Rasmus MathisenPorsgrunn OL39.13+12.5511.55
20Skjalg NysæterSkien OK39.43+13.2512.04
21Erik Hæstad BjørnstadFossum IF39.59+13.4112.09
22Trygve Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering40.02+13.4412.10
23Vegard Øverli BergKongsberg OL40.44+14.2612.22
24Jostein Svaland DaleOL Vallset/Stange40.56+14.3812.26
25Vegard LøvliAsker Skiklubb42.58+16.4013.03
26Peter GisholtFossum IF43.44+17.2613.17
27Audun Melby JacobsenLardal OL43.45+17.2713.17
28Oskar ArnevikRingerike OL47.31+21.1314.26
29Fredrik SveenVang OL49.41+23.2315.06
30Elias Skjolden SørensenLillomarka OL49.42+23.2415.06
31Oliver Wallin HigginsIL Tyrving50.10+23.5215.14
32Ole Johan BråtenVang OL50.11+23.5315.15
33Kristian Fredrik LynumFreidig51.32+25.1415.39
34Torjus UllernIL Tyrving52.41+26.2316.00
35Patrick ThomassenModum OL53.08+26.5016.08
36Njaal Ellegaard MelbyVang OL53.38+27.2016.18
37Trygve MyhrAsker Skiklubb54.17+27.5916.29
38Sølve DrageKongsberg OL54.32+28.1416.34
39William Resvoll SkaugOppsal Orientering56.36+30.1817.12
40Sølve WathneSandnes IL (Rogaland)58.09+31.5117.40
41Even LindaasElverum OK58.21+32.0317.44
42Johan StorebakkenHamar OK1.01.21+35.0318.38
43Are LodgaardByåsen IL1.02.52+36.3419.06
44Mathias RosenlundVaregg Fleridrett1.03.08+36.5019.11
45Haakon Johann Slang-SundsetvikHalden SK1.12.38+46.2022.04
46Elias ØhmanGjø-Vard OL1.15.57+49.3923.05
47Even LundeVarteig OL1.28.22+1.02.0426.51
Eskil FrøislandVang OLdiskvalifisert

H 16

3 720 m, 44 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kasper FosserHeming Orientering26.357.08
2Oscar JohanssonOK Dacke27.41+1.067.26
3Einar MelsomFossum IF27.53+1.187.29
4Erling HjermstadFossum IF28.56+2.217.46
5August Asheim BirkelandHalden SK29.10+2.357.50
6Øyvind HjermstadFossum IF30.31+3.568.12
7Sebastian DalandKristiansand OK30.57+4.228.19
8Sindre R HoltHedrum OL32.16+5.418.40
9Jørgen BaklidKonnerud IL32.30+5.558.44
10Bjørn Anders FlågenHeming Orientering33.13+6.388.55
11Michael SvobodaFoothills Wanderers Orienteeri33.27+6.528.59
12Einar EkelandOddersjaa SSK34.00+7.259.08
13Styrk Hundseid KamsvågFossum IF34.24+7.499.14
14Joar OldernesLillomarka OL34.49+8.149.21
15Espen Hegstad KrügerNydalens SK38.23+11.4810.19
16Mathias HermstadFreidig38.56+12.2110.27
17Oskar Spets StorhovFreidig41.41+15.0611.12
18Sigurd Ranheim BrynestadRingsaker OK43.01+16.2611.33
19Joar GjerdahlKonnerud IL44.10+17.3511.52
20Oscar LyngenFrol IL44.25+17.5011.56
21Sindre Vestengen LianLillomarka OL44.43+18.0812.01
22Even-Johan KaspersenMo OK44.52+18.1712.03
23Erlend BrendstuenHalden SK45.29+18.5412.13
24Martin Andresen SkotteFossum IF45.41+19.0612.16
25Sigurd Landsem MelhusSteinkjer OK46.52+20.1712.35
26Håkon Thunshelle ØvstedalNydalens SK49.03+22.2813.11
27Håvard Olai SolbakkenBodø og Omegn IF Orientering49.10+22.3513.13
28Lavran ThorstensenOppsal Orientering49.15+22.4013.14
29Johan Teodor WestlyAsker Skiklubb50.46+24.1113.38
30Samuel BraatenOdal OL - Orientering54.15+27.4014.35
31Jørgen Rannem HalseSteinkjer OK58.01+31.2615.35
32Nicholas WilsonLEI1.01.08+34.3316.26
33Marius Ekrem FinstadBodø og Omegn IF Orientering1.01.52+35.1716.37
34Håkon LundKongsberg OL1.03.06+36.3116.57
35Håvard RokkanMo OK1.04.00+37.2517.12
36Børge BrenåsVarteig OL1.04.48+38.1317.25
37Leif BlakeYukon O Association1.05.49+39.1417.41
38Axel HoveidAsker Skiklubb1.09.03+42.2818.33
39Benjamin AasenSarpsborg OL1.13.12+46.3719.40
40Haakon JohannesenIndre Østfold OK1.15.58+49.2320.25
Alexander Skaug YtterbølHalden SKdiskvalifisert
Oscar Hæstad BjørnstadFossum IFdiskvalifisert
Sivert SemSteinkjer OKdiskvalifisert
Andreas GlomsrudStjørdals-Blink Orienteringdiskvalifisert

H 15-16B

3 230 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sindre BråtenVegårshei IL33.0110.13
2Magnus GjerstadOsterøy IL45.09+12.0813.58
3Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering53.46+20.4516.38

H 17-B

3 230 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders NybøKonnerud IL37.2811.35
2Ove KjetsåOtra IL38.14+0.4611.50
3Tor Sverre GravningenStokke IL38.55+1.2712.02
4Bjørn NordvikKolbotn og Skimt OL39.05+1.3712.06
5Terje BrendeFossum IF40.47+3.1912.37
6Magne AasAsker Skiklubb41.23+3.5512.48
7Gunnar PedersenAsker Skiklubb41.39+4.1112.53
8Tobias R. HyllesethSentrum OK42.16+4.4813.05
9Bjørn Sverre GulheimKolbotn og Skimt OL43.45+6.1713.32
10Mads LillevoldÅs-NMBU Orientering45.04+7.3613.57
11Robert HafsrødOppsal Orientering45.33+8.0514.06
12Haakon DolvenAsker Skiklubb46.11+8.4314.17
13Leif JordetVingelen IL47.18+9.5014.38
14Arild NyhaugAsker Skiklubb48.31+11.0315.01
15Ove HildrumLillomarka OL49.35+12.0715.21
16Leif Arne NytrøenTynset IF50.41+13.1315.41
17Magnus BeitdokkenPorsgrunn OL50.47+13.1915.43
18Øystein MelbyVang OL51.24+13.5615.54
19Sondre ØstbyeElverum OK51.50+14.2216.02
20Kjetil JacobsenHamar OK53.00+15.3216.24
21Tony HalsallOtra IL55.46+18.1817.15 Last ned GPS-spor i gpx-format
22Tom André AlstadsætherNotodden OL56.26+18.5817.28
23Martin KaspersenMo OK57.22+19.5417.45
24Trond RetteraasenIndre Østfold OK57.52+20.2417.54
25Ole Jakob OttestadHalden SK57.54+20.2617.55
26Per Anders YtterbøAsker Skiklubb58.43+21.1518.10
27Thor VollsetHeming Orientering1.04.02+26.3419.49
28Jarle RogndokkenFet OL1.05.25+27.5720.15
29Arild SvihusGanddal IL1.09.27+31.5921.30
30Bjørn A FriestadKristiansand OK1.09.43+32.1521.35
31Kenneth DybvikStokke IL1.10.35+33.0721.51
32Glenn Ekholdt HillerenEiker OL1.12.17+34.4922.22
33Pål Espen NordhaugKonnerud IL1.20.34+43.0624.56

H 17-C

2 720 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per Jarle EikelandOL Tønsberg og omegn29.2710.49
2Marius HolmenSnertingdal IF Orientering31.08+1.4111.26
3Børge TaraldsenLillehammer OK31.38+2.1111.37
4Roger ØstvoldHeming Orientering33.17+3.5012.14
5Sten Øivind BjerkeLarvik OK34.42+5.1512.45
6Sindre LobbenModum OL34.56+5.2912.50
7Espen Ekholt BergKongsberg OL35.31+6.0413.03
8Lars-Erik ØsterudEiker OL37.06+7.3913.38
9Anders EspenesVarteig OL38.11+8.4414.02
10Geir Egil NorbomKonnerud IL39.50+10.2314.38
11Harald AulieIL Koll42.10+12.4315.30
12Kristoffer NylundEiker OL44.15+14.4816.16
13Stig HjelsethOL Tønsberg og omegn51.46+22.1919.01
14Torbjørn BarikmoKongsberg OL52.35+23.0819.19
15Roy Roger EspenesVarteig OL52.57+23.3019.28
16Claus FritznerNittedal OL1.01.30+32.0322.36
17Svein-Tore Gåsvik NarvestadHalden SK1.02.41+33.1423.02
18Nils-Henrik PedersenHisøy OK1.08.43+39.1625.15
19Trygve Jan BjerkeHamar OK1.22.34+53.0730.21
Jan Magne GundersveenRøyken OLdiskvalifisert
Kinne H. HogewegModum OLdiskvalifisert

H 17-N

2 510 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Markus HeideModum OL22.088.49
2Stian LillegårdLillomarka OL25.14+3.0610.03
3Morten EngebretsenRaumar Orientering27.41+5.3311.01

H 17-20

3 600 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Håvard Nummedal OsFørde IL37.5710.32
2Are WigaardOppsal Orientering39.18+1.2110.55
3Henrik Chr. HirschIF Trauma41.34+3.3711.32
4Lars BredalenNittedal OL43.55+5.5812.11
5Vetle ReinhartsenKristiansand OK49.03+11.0613.37
6Lars Gustav RogneNittedal OL55.15+17.1815.20
7Fredrik StudsrudHisøy OK1.00.53+22.5616.54
8Ove HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)1.00.55+22.5816.55
9Euan TebbuttLEI1.02.15+24.1817.17
10Peter Martinus Freyborg UranGimle IF1.04.30+26.3317.55
11Arvid NelsonLardal OL1.05.23+27.2618.09
Simon NysæterSkien OKdiskvalifisert
Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OLdiskvalifisert
Håkon BlågestadIndre Østfold OKdiskvalifisert

H 21-

4 230 m, 39 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Damien RenardKongsberg OL32.257.39
2Gunnar A FiskumNTNUI37.56+5.318.58
3Erik TrøenModum OL37.57+5.328.58
4Fredrik RosenbergNTNUI38.58+6.339.12
5Christian F SchiveHalden SK39.20+6.559.17
6Øyvind SteinbekkenOdal OL - Orientering39.22+6.579.18
7Sondre Sande GullordNTNUI40.00+7.359.27
8Bjørn Tore MathisenIL Tyrving40.36+8.119.35
9Gustav FiskumNTNUI40.51+8.269.39
10Sindre FjogstadOppsal Orientering41.40+9.159.51
11Håvard Krey HansenOK Silsand42.08+9.439.57
12Terje Faugstad BjertnesNTNUI42.15+9.509.59
13Tor Andreas AndersenHalden SK42.19+9.5410.00
14Erlend NydalNTNUI42.20+9.5510.00
15Øyvind LundRaumar Orientering42.26+10.0110.01
16Ola LestebergKongsberg OL43.52+11.2710.22
17Morten Bjerga SundliGanddal IL44.09+11.4410.26
18Eskil Sande GullordRaumar Orientering44.27+12.0210.30
19Magnus KyrkjebøTIF Viking44.41+12.1610.33
20Halvor LundFreidig44.43+12.1810.34
21Morten Nilstad PettersenIL Tyrving45.02+12.3710.38
22Audun HokholtKolbotn og Skimt OL45.07+12.4210.39
23Sindre BækLøten o-lag46.30+14.0510.59
24Erik StordalAsker Skiklubb47.23+14.5811.12
25Jan Fredrik HelgakerFossum IF47.29+15.0411.13
26Stein Arve SkjakerHadeland OL48.04+15.3911.21
27Eirik Holth JohannessenRøyken OL48.54+16.2911.33
28Vegard Østlid BagstevoldKongsberg OL50.23+17.5811.54
29Kristian Frafjord HaarrGanddal IL50.31+18.0611.56
30Håkon Nergaard BergStokke IL53.31+21.0612.39
31Kristoffer NeslandNTNUI55.58+23.3313.13
32Halvor SteinsholtÅs-NMBU Orientering56.53+24.2813.26
33Fredrik LarsenIndre Østfold OK58.51+26.2613.54
34Espen KarlsenStavanger Orienteringsklubb1.10.25+38.0016.38
35Halvor AurmoHeming Orientering1.12.44+40.1917.11
36Henrik Kvikne HansenStavanger Orienteringsklubb1.37.15+1.04.5022.59
37Sturle NordeideGneist, IL1.48.44+1.16.1925.42
Erin SchrimOUSAdiskvalifisert
Ruben OlsenOK Silsandbrutt

H 21- kort

3 210 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Morten Severin SaueNTNUI26.508.21
2Marius ØieLøten o-lag26.58+0.088.24
3Juha FräntiRasti-Kurikka28.15+1.258.48
4Siggen YtrehusBø OL29.01+2.119.02
5Stig DalsørenKristiansand OK30.10+3.209.23
6Klaus Klausen EspedalNTNUI31.52+5.029.55
7Geir Strande SyrristRingerike OL33.09+6.1910.19
8Bård KolåsLøten o-lag37.03+10.1311.32
9Øyvind Hung StrandeRingerike OL39.21+12.3112.15
10Bjørnar André HaugSandnes IL (Rogaland)41.49+14.5913.01
11Even ErlienGjø-Vard OL42.14+15.2413.09
12Håvard Sandvoll AskLierbygda OL43.19+16.2913.29
13Tor RingstadHedrum OL43.24+16.3413.31
14Knut Ivar VestliÅl IL45.21+18.3114.07
15Henrik MårtenssonModum OL46.26+19.3614.27
16Donatas KontautasOK Moss46.44+19.5414.33
17Einar KlavenesSandefjord OK47.41+20.5114.51
18Oddbjørn KrageSarpsborg OL49.12+22.2215.19
19Håkon Gaute KvammeOppsal Orientering50.49+23.5915.49
20Lenny Viking EnströmOslostudentenes IK57.28+30.3817.54
21Magnus ZachariasenOppsal Orientering59.23+32.3318.29
22Roger HagenSandefjord OK1.01.35+34.4519.11
23Rudi B OlsenLillomarka OL1.02.08+35.1819.21
24Sindre ValsgårdIndre Østfold OK1.14.46+47.5623.17
Sigurd NørstebøenNittedal OLdiskvalifisert
Patrick TschoppOLV Luzerndiskvalifisert

H 35-

4 230 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jostein F. TellnesAsker Skiklubb38.008.59
2Pavel MilanKOS Tesla Brno44.27+6.2710.30
3Kjell Arne HålandOK Sør45.40+7.4010.47
4Stefan KernstockOslostudentenes IK51.29+13.2912.10
5Kim RichterSandnes IL (Rogaland)52.53+14.5312.30
6Helge BakkehøiØstmarka OK52.55+14.5512.30
7Jon KjensethHeming Orientering53.33+15.3312.39
8Claus BobachAalborg OK54.38+16.3812.54
9Hans EgefalkHagaby GoIF55.35+17.3513.08
10Stian OverskeidIndre Østfold OK58.32+20.3213.50
11Morten Vilbo SørumRaumar Orientering1.00.11+22.1114.13
12Erik Rytter JakobsenOK Moss1.01.53+23.5314.37
13Petter Oen-SivertsenTIF Viking1.05.31+27.3115.29
Fredrik CampbellAlmbydiskvalifisert
Per-Ivar NikolaisenOppsal Orienteringdiskvalifisert

H 40-

4 090 m, 49 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bjørn Erik GlomsrudIndre Østfold OK34.558.32
2Pål KittilsenFreidig35.02+0.078.33
3Espen DanevadFredrikstad SK35.11+0.168.36
4Steinar LandeBø OL36.25+1.308.54
5Charles HalaasFossum IF36.39+1.448.57
6Frode NysæterSkien OK36.40+1.458.57
7Espen RøsteKongsberg OL36.46+1.518.59
8Harald BakkeFossum IF37.04+2.099.03
9Jon Arne GlomsrudStjørdals-Blink Orientering37.34+2.399.11
10Torbjørn Blom-hagenFossum IF37.52+2.579.15
11Torbjørn KravdalGjø-Vard OL39.00+4.059.32
12Tor BrennaNittedal OL40.09+5.149.48
12Thomas BedinIndre Østfold OK40.09+5.149.48
14Magne Wiig MathisenPorsgrunn OL40.18+5.239.51
15Ole Petter KjerkreitSteinkjer OK40.44+5.499.57
16Rune BlågestadIndre Østfold OK42.07+7.1210.17
17Olav EideOslostudentenes IK42.33+7.3810.24
18Eirik JørgensenAsker Skiklubb43.08+8.1310.32
19Gisle NysæterSkien OK43.09+8.1410.33
20Johs HjelmstadBækkelagets SK43.21+8.2610.35
21Henning Bratland CarlsenOK Moss43.28+8.3310.37
22Øyvind LienGjø-Vard OL44.07+9.1210.47
23Gunnar VatnFrol IL44.25+9.3010.51
24Jens TjentlandLardal OL44.40+9.4510.55
25Svein Anders MelhusSteinkjer OK45.10+10.1511.02
26Øystein RastadAsker Skiklubb45.24+10.2911.06
27Bjørn HaugeFet OL45.31+10.3611.07
28Jan Anders IstadAsker Skiklubb46.25+11.3011.20
29Anders SollienOL Toten-Troll46.49+11.5411.26
30Christopher RolsdorphGrue IL47.13+12.1811.32
31Øystein HusbyMalvik IL48.04+13.0911.45
32Audun BjerknesMåren OK48.18+13.2311.48
33Magne SætherFredrikstad SK48.34+13.3911.52
34Jørn-Are LongfjeldModum OL49.38+14.4312.08
35Dag Arne LierIndre Østfold OK51.19+16.2412.32
36Vegard SpitenKongsberg OL51.34+16.3912.36
37Anders FærdenKolbotn og Skimt OL51.51+16.5612.40
38Knut Jostein SætnanFossum IF53.20+18.2513.02
39Pål ThomassenVaregg Fleridrett53.39+18.4413.07
40Trond EvensenOL Tønsberg og omegn55.21+20.2613.31
41Martin ØhmanGjø-Vard OL58.41+23.4614.20
42Jon-Kåre HansenTIF Viking59.03+24.0814.26
43Runar StangTrøsken IL59.59+25.0414.39
44Per Kristian RamstadFet OL1.02.31+27.3615.17
45Geir Johan AndersenRaumar Orientering1.02.47+27.5215.21
46Sander StielstraSauda Orienteringsklubb1.10.34+35.3917.15
47Tormod KleppaLillehammer OK1.18.22+43.2719.09
48Leif Erik HavnenRøyken OL1.30.50+55.5522.12
Frode BakkehøiØstmarka OKdiskvalifisert

H 45-

4 130 m, 115 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kjetil BjørloHalden SK33.538.12
2Erik HaugStokke IL34.03+0.108.14
3Henrik OttesenFredrikstad SK34.32+0.398.21
4Tomas EidsmoFreidig34.51+0.588.26
5Lars-Inge ArnevikRingerike OL35.57+2.048.42
6Andreas SylteFreidig36.12+2.198.45
7Helge GisholtOK Skeidi36.19+2.268.47
8Henning RøbergNittedal OL36.42+2.498.53
9Odd WallumSävedalens AIK37.15+3.229.01
10Svein NygårdLillomarka OL37.23+3.309.03
11Jon-Anders BordalRingsaker OK37.32+3.399.05
12Tore BredalenNittedal OL37.40+3.479.07
13Lars EnerhaugenModum OL38.09+4.169.14
14Espen BergstrømHalden SK38.41+4.489.21
15Tom FurlandSandnes IL (Rogaland)38.44+4.519.22
16Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering38.47+4.549.23
17Odd StrandKongsberg OL38.56+5.039.25
18Bjørnar OlsrødStokke IL38.59+5.069.26
19Henning MartinsenFredrikstad SK39.44+5.519.37
20Sigmund VisterIndre Østfold OK40.20+6.279.45
21Håvard HågårdStjørdals-Blink Orientering40.26+6.339.47
22Einar GisholtFossum IF40.56+7.039.54
23Eivind LandeEidskog OL41.18+7.2510.00
24Bjørn Idar SætranIF Trauma41.19+7.2610.00
25Peder NatvigIL Koll41.33+7.4010.03
26Frank LøwengreenFredrikstad SK42.31+8.3810.17
27Tommy JauhojärviAsker Skiklubb42.41+8.4810.20
28Knut Harald HyllesethSentrum OK42.58+9.0510.24
29Tore NymarkAskøy OL43.01+9.0810.24
30Dag Helland-HansenIL Tyrving43.07+9.1410.26
31Arild AndresenFossum IF43.22+9.2910.30
32Knut Ivar JohansenSandefjord OK43.24+9.3110.30
33Odd-Ivan LorentsenOK Silsand43.25+9.3210.30
34Gjermund GravirAsker Skiklubb43.43+9.5010.35
35Kimme ArnesenHeming Orientering44.22+10.2910.44
35Øyvind MikkelsenKristiansand OK44.22+10.2910.44
37Espen WigaardOppsal Orientering45.01+11.0810.53
38Christian GrotnesIL Tyrving45.17+11.2410.57
39Bjørn-Willy ArntzenLierbygda OL45.31+11.3811.01
40Terje BlindheimLillomarka OL45.45+11.5211.04
41Tor Ivar ChristiansenOL Tønsberg og omegn45.50+11.5711.05
42Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering45.53+12.0011.06
43Christian GløgårdNittedal OL45.55+12.0211.07
44Per Øivind EgerKongsberg OL45.57+12.0411.07
45Trond Sigvald HetlandKolbotn og Skimt OL46.11+12.1811.10
46Hans JevanordFossum IF46.27+12.3411.14
47Anders Kristian HoltHedrum OL46.54+13.0111.21
48Henrik OttesenStord Orientering47.05+13.1211.24
49Christian JomaasFossum IF47.17+13.2411.26
50Øyvind FlaattenOK Skeidi47.23+13.3011.28
51Arne Håkon JørgensenSandefjord OK47.31+13.3811.30
51Jørn MoeFet OL47.31+13.3811.30
53Pål WinsentsMåren OK47.38+13.4511.32
54Rune ChristiansenSandnes IL (Rogaland)47.39+13.4611.32
55Asle Sagli GudimIndre Østfold OK47.46+13.5311.33
56Roar MathisenOL Tønsberg og omegn47.57+14.0411.36
57Stig MellingRingerike OL48.01+14.0811.37
58Bjørn MartiniAsker Skiklubb48.11+14.1811.40
58Per Erik LarsenSandefjord OK48.11+14.1811.40
60Per Olav GulbrandsenLarvik OK48.20+14.2711.42
61Bernt BrynhildsenWing OK48.41+14.4811.47
62Oddvar TaksdalGanddal IL48.45+14.5211.48
63Jon SkriubakkenPorsgrunn OL48.48+14.5511.48
64Morten RannemFossum IF49.17+15.2411.55
65Gard AntonsenFredrikstad SK49.30+15.3711.59
66Ivar MølnvikFossum IF49.34+15.4112.00
67Trond-Henry SkjønsfjellNordreisa IL49.50+15.5712.03
68Ronny RykkjeVaregg Fleridrett49.51+15.5812.04
69Bjart Are HellenTIF Viking49.53+16.0012.04
70Gernot DoppelhoferVaregg Fleridrett50.04+16.1112.07
71Itsuki KunisawaTeam Japan50.12+16.1912.09
72Nils Ragnar LiholtLillomarka OL50.32+16.3912.14
73Jan Erik AalbergBækkelagets SK51.23+17.3012.26
74John Arvid DjupeslandHaugesund IL Orientering51.37+17.4412.29
75Thorbjørn VærpKristiansand OK51.55+18.0212.34
76Eilert B AamodtOppsal Orientering52.26+18.3312.41
77Espen MesselIL Koll53.09+19.1612.52
78Jon Terje EkelandOddersjaa SSK53.17+19.2412.54
79Sverre WisløffAsker Skiklubb53.34+19.4112.58
80Vidar GjelstadSandefjord OK53.42+19.4913.00
81Håkon BrynjulfsenOK Silsand54.21+20.2813.09
82Geir Henrik HirschIF Trauma54.23+20.3013.10
83Christian ReuschHeming Orientering54.38+20.4513.13
84Paul TorvundØstmarka OK54.48+20.5513.16
85Erik LundgårdVang OL54.51+20.5813.16
86Harald Eide-FredriksenHeming Orientering55.04+21.1113.20
87Bjørn Axel GranHalden SK56.15+22.2213.37
88Øyvind SolliFet OL59.51+25.5814.29
89Gudmund JenssenHalden SK1.00.16+26.2314.35
90Hans Otto ØverbyKongsberg OL1.01.03+27.1014.46
91Kjetil DammTIF Viking1.01.16+27.2314.50
92Pål AngvollFredrikstad SK1.02.54+29.0115.13
93Arnfinn MoeFredrikstad SK1.03.22+29.2915.20
94Svein OtterleiØstmarka OK1.03.26+29.3315.21
95Atle WølloKongsberg OL1.03.59+30.0615.29
96Anders FlågenHeming Orientering1.04.03+30.1015.30
97Rune SørensenSturla, IF1.06.05+32.1216.00
98Viggo EriksenFossum IF1.06.19+32.2616.03
99Bård Øyvind SolbergStjørdals-Blink Orientering1.06.36+32.4316.07
100Pål BårdsenStavanger Orienteringsklubb1.08.34+34.4116.36
101Øystein WiggenByåsen IL1.09.42+35.4916.52
102Stein H. HagenFossum IF1.12.32+38.3917.33
103Tor OlsenIF Trauma1.13.17+39.2417.44
104Stig MjelstadTIF Viking1.22.46+48.5320.02
105Harald StorrønningByåsen IL1.22.50+48.5720.03
106Inge HaugeHisøy OK1.25.49+51.5620.46
107Torkel IrgensBodø og Omegn IF Orientering1.29.43+55.5021.43
108Bård MoumHalden SK1.56.23+1.22.3028.10
Pål SommerheinOK Hortendiskvalifisert
Stein MellaOppsal Orienteringdiskvalifisert
Sten Åge NygårdseterVegårshei ILdiskvalifisert
Sven Arne GylterudFossum IFdiskvalifisert
Helge RosenlundVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Lars BaklidKonnerud ILdiskvalifisert
Tom KristensenLarvik OKbrutt

H 45- kort

2 950 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jørn MyrlandNotodden OL25.528.46
2Jens Even StorhovFreidig26.21+0.298.55
3Espen SvaeSarpsborg OL28.00+2.089.29
4Rune EngehultNotodden OL28.28+2.369.38
5Andreas HuberHamar OK30.38+4.4610.23
6Per Olav AndersenHalden SK32.37+6.4511.03
7Trond LamarkGanddal IL33.07+7.1511.13
8Trygve RognstadHadeland OL33.14+7.2211.15
9Odd Arne LianØstmarka OK33.23+7.3111.18
10Magne BrændenLillomarka OL33.27+7.3511.20
11Arne OlaussenOppsal Orientering34.06+8.1411.33
12Stefan JohanssonFrölunda OL36.12+10.2012.16
13Arnstein DaleOL Vallset/Stange38.18+12.2612.58
14Håvard W. PettersenBerger og Svelvik OL39.29+13.3713.23
15Atle StrømHedrum OL39.45+13.5313.28
16Arne ArnesenHamar OK39.46+13.5413.28
17Pär JohanssonOK Alehof40.01+14.0913.33
18Trond FrøvollOdal OL - Orientering40.47+14.5513.49
19Erik EngløkkHaugesund IL Orientering41.50+15.5814.10
20Espen BerghOppsal Orientering42.32+16.4014.25
21Bjørn BaklidKonnerud IL44.11+18.1914.58
22Petter FureOppsal Orientering44.52+19.0015.12
23Tore LindaasElverum OK45.53+20.0115.33
24Ole WiikLardal OL47.16+21.2416.01
25Stig WiestVang OL47.40+21.4816.09
26Ketil NummedalFana IL48.13+22.2116.20
27Espen JohnsenHedrum OL51.45+25.5317.32
28Geir Arne LodgaardByåsen IL55.38+29.4618.51
29Erik Broers DamsgaardHisøy OK57.05+31.1319.21
30Tommy SæterKongsberg OL57.24+31.3219.27
31Iain TebbuttLEI58.25+32.3319.48
32Frode IkdahlBodø og Omegn IF Orientering1.00.43+34.5120.34
Yngve MobråthenBotne SKdiskvalifisert
Øivind PedersenOK Skeidibrutt

H 50-

3 560 m, 83 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Øystein HoloFossum IF26.587.34
2Thor MellaOppsal Orientering27.06+0.087.36
3Per OlaussenFredrikstad SK27.22+0.247.41
4Atle DengerudSteinkjer OK28.23+1.257.58
5Tore BjørnerødOK Moss28.48+1.508.05
6Jan Richard EriksenAsker Skiklubb29.04+2.068.09
7Nils Petter FremmingHeming Orientering29.26+2.288.16
8Morten AamodtSandnes IL (Rogaland)29.51+2.538.23
9Svein-Erik SøgårdKongsberg OL29.52+2.548.23
10Kim Farnes HansenLierbygda OL29.53+2.558.23
11Arild AasheimGanddal IL29.55+2.578.24
12Tore JuvikIL Gular30.30+3.328.34
13Øyvind DrageKongsberg OL30.53+3.558.40
14Vidar BenjaminsenLillomarka OL31.13+4.158.46
15Per Olav NærestadIF Trauma31.14+4.168.46
16Knut Erling ØenHeming Orientering31.24+4.268.49
17Sturla SætherFreidig31.37+4.398.52
18Jostein MårdalenFreidig31.39+4.418.53
18Are KristiansenIL Tyrving31.39+4.418.53
20Harald KvisliNotodden OL31.56+4.588.58
21Bjørn HøllelandFana IL32.06+5.089.01
22Gløer WinsvoldSentrum OK32.07+5.099.01
23Hallvard KorenOK Moss32.26+5.289.06
24Gunnar TengeÅs-NMBU Orientering32.32+5.349.08
25Njål SvingheimKonnerud IL32.37+5.399.09
26Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett33.57+6.599.32
26Bjørn BakkevigHeming Orientering33.57+6.599.32
28Bjørn Henning GrandalIL Tyrving34.07+7.099.35
29Frode RobertsenOL Tønsberg og omegn34.29+7.319.41
30Arne TorgersenBækkelagets SK34.36+7.389.43
31Guttorm L EggeOslostudentenes IK34.38+7.409.43
32Øystein ØstermannHeming Orientering35.16+8.189.54
32Egil EideIL Tyrving35.16+8.189.54
32Johan LundeIL Koll35.16+8.189.54
35Øystein JensenSarpsborg OL35.24+8.269.56
36Roar ByeModum OL35.29+8.319.58
37Jim RussellBendigo Orienteers35.59+9.0110.06
38Rolv Anders SystadLyn Ski36.12+9.1410.10
39Gisle WathneSandnes IL (Rogaland)36.31+9.3310.15
40Jan-Einar ØvremoÅlgård Orientering36.56+9.5810.22
41Terje MelsomFossum IF38.30+11.3210.48
42Klaus HorneIL Tyrving38.36+11.3810.50
43Terje HenriksenAsker Skiklubb39.15+12.1711.01
44Lasse ArnesenHeming Orientering39.27+12.2911.04
45Stein MarkhusVerdal OK39.36+12.3811.07
46Dag BrenåsVarteig OL40.21+13.2311.20
47Gunnar HopeModum OL40.50+13.5211.28
48Geir BråtenVegårshei IL41.53+14.5511.45
48Håkon JendalFossum IF41.53+14.5511.45
50Per Arne ArnesenKolbotn og Skimt OL42.19+15.2111.53
51Lars BergersenStavanger Orienteringsklubb42.26+15.2811.55
52Ole Petter VestølVegårshei IL42.46+15.4812.00
53Frode KamsvågIL Tyrving42.56+15.5812.03
54Knut AasRingerike OL43.39+16.4112.15
55Idar BrekkeÅs-NMBU Orientering44.33+17.3512.30
56Øyvind SchjelderupFreidig45.57+18.5912.54
57Marek WolowczykUNTS Warszawa47.28+20.3013.20
58Øyvind HelmersenFet OL48.16+21.1813.33
58Terje Ulla EikenKongsberg OL48.16+21.1813.33
60Per StedjeØstmarka OK48.20+21.2213.34
61Arne KristensenStokke IL48.46+21.4813.41
62Sturle OmdalSandnes IL (Rogaland)49.37+22.3913.56
63Øyvind GrandumIL GeoForm50.06+23.0814.04
64Bjørn Victor LarsenKongsberg OL50.13+23.1514.06
65Øyvind Johannessen LinneboAsker Skiklubb50.21+23.2314.08
66Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL50.23+23.2514.09
67Roger Andre VaneboKongsberg OL50.30+23.3214.11
68Lars Stuland LarsenVaregg Fleridrett50.36+23.3814.12
69Knut HagenByåsen IL51.46+24.4814.32
70Tore KolstadMo OK53.31+26.3315.01
71Ole TørnqvistFana IL54.14+27.1615.14
72Graeme DawsonGaringal Orienteers56.52+29.5415.58
73Peter DirksenSauda Orienteringsklubb58.30+31.3216.25
74Phil ConwayGuildford Orienteers58.46+31.4816.30
75Johannes GjerstadOsterøy IL1.00.45+33.4717.03
76Torkjel NesheimIL Tyrving1.04.03+37.0517.59
77Are NjåsteinIL Tyrving1.11.11+44.1319.59
Tore SandemIndre Østfold OKdiskvalifisert
Svein Terje KolstadFreidigdiskvalifisert
Arne FossheimAsker Skiklubbdiskvalifisert
Thor NorderudIL Tyrvingdiskvalifisert
Steve SamuelsenBodø og Omegn IF Orienteringdiskvalifisert
Håkon LøvliAsker Skiklubbbrutt

H 55-

3 390 m, 78 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jørgen MårtenssonModum OL26.557.56
2Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL28.04+1.098.16
3Jon BjørgumKristiansand OK29.04+2.098.34
4Jan GranstedtHalden SK29.29+2.348.41
5Nils HæstadFossum IF30.31+3.369.00
6Jens Olav KløvrudLillomarka OL30.46+3.519.04
7Jan BlandkjennKristiansand OK31.06+4.119.10
8Trond RønnebergAsker Skiklubb31.12+4.179.12
9Per Kristian EkebergIL Tyrving31.14+4.199.12
10Lars FremstadLarvik OK31.21+4.269.14
11Ivar MaalenÅs-NMBU Orientering31.25+4.309.16
12Kjell MarksetIL Koll31.36+4.419.19
13Hallvard FjærLillomarka OL31.45+4.509.21
14Egil Wickstrand IversenHeming Orientering32.08+5.139.28
15Bjørn SolbergseterAustmarka IL32.10+5.159.29
16Martin GranlyLillomarka OL32.49+5.549.40
16Ove MartinsenHauketo IF32.49+5.549.40
18Morten DueMåren OK32.51+5.569.41
19Onno VerberneOL Toten-Troll33.06+6.119.45
20Kjell DaleSandnes IL (Rogaland)33.39+6.449.55
21Arne JohannesenIL Gular33.40+6.459.55
22Jack BjørnsenKristiansand OK33.42+6.479.56
23Kjell Einar AndersenVarteig OL34.00+7.0510.01
24Kjell WestinPorsgrunn OL34.27+7.3210.09
25Axel BromanderFredrikstad SK34.47+7.5210.15
26Tommy SævareidOs Orienteringsklubb35.08+8.1310.21
27Geir OwrenFreidig35.20+8.2510.25
28Håvard SteinsholtÅs-NMBU Orientering35.29+8.3410.28
29John HansenKristiansand OK36.01+9.0610.37
30Harald ØstbyeElverum OK37.12+10.1710.58
31Olav JohannessenKolbotn og Skimt OL37.40+10.4511.06
32Bjørn Are CarlssonFossum IF37.46+10.5111.08
33Kristen RibeSøgne og Songdalen OK38.07+11.1211.14
33Torgeir StrandFana IL38.07+11.1211.14
35Morten KarlsenMåren OK38.22+11.2711.19
36Håvard NyhusBrandval/Kongsvinger OK38.24+11.2911.19
37Lars HjermstadFossum IF38.34+11.3911.22
38Pål WærumSteinkjer OK38.58+12.0311.29
39Tore SannesLillomarka OL39.03+12.0811.31
40Ingemar Jansson HaverstadLierbygda OL39.05+12.1011.31
41Tor StrandRaumar Orientering39.18+12.2311.35
42Jan SævigLøten o-lag39.22+12.2711.36
42Sveinung SvebestadSandnes IL (Rogaland)39.22+12.2711.36
44Christopher SchiveOK Moss39.42+12.4711.42
45Trond Svanøe-HafstadSteinkjer OK39.45+12.5011.43
46Johan MattssonLillomarka OL39.51+12.5611.45
47Arve LægranSteinkjer OK40.24+13.2911.55
48Sönke BandixenOLG Pfäfikon40.50+13.5512.02
49Morten KongsbergIL Tyrving41.00+14.0512.05
50Tore SundtjønnÅrvoll IL41.01+14.0612.05
51Knut Anders LøkenFossum IF41.16+14.2112.10
52Sigbjørn ModalsliFossum IF42.59+16.0412.40
53Bjørn ReinhartsenKristiansand OK43.32+16.3712.50
54Øyvind Roger HansenRøyken OL44.18+17.2313.04
55Nikolay KrupnovIL Tyrving44.20+17.2513.04
56Eirik NordhagenÅs-NMBU Orientering44.26+17.3113.06
57Karl Aasmund ErøyOK Moss45.01+18.0613.16
58Roar TønnessenKongsberg OL45.05+18.1013.17
59Rune KarstensenStavanger Orienteringsklubb46.04+19.0913.35
60Hallvard BergIL Tyrving46.44+19.4913.47
61Bernt O. MyrvoldSarpsborg OL47.30+20.3514.00
62Ketil ÅstebølOppsal Orientering48.08+21.1314.11
63Thor Inge TollehaugEiker OL48.24+21.2914.16
64Peter PrydzNeverfjord IL48.51+21.5614.24
65Håkon B. BøBodø og Omegn IF Orientering49.52+22.5714.42
66Truls AngellLillomarka OL52.00+25.0515.20
67Roy GjerdingOK Moss52.19+25.2415.25
68Matti TorgersenBergens TF52.24+25.2915.27
69Bo EmilssonOppsal Orientering54.16+27.2116.00
70Tron SolbergOK Skeidi55.19+28.2416.19
71Christian SchibstedRøyken OL56.11+29.1616.34
72David RoachSLOWLUX58.20+31.2517.12
73Svein Harald HansenOK Silsand1.00.04+33.0917.43
74Jon BergetHeming Orientering1.09.36+42.4120.31
75Pål HellerudHalden SK1.26.03+59.0825.23
Helge EriksenByåsen ILdiskvalifisert
Rune MoianAsker Skiklubbdiskvalifisert
Per SchancheAsker Skiklubbbrutt

H 60-

2 670 m, 50 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tom A. KarlsenFredrikstad SK22.258.23
2Morten DåsnesRingerike OL23.03+0.388.37
3Harald ThonSturla, IF23.21+0.568.44
4Are EriksenOslostudentenes IK24.11+1.469.03
5Ola BroxOL Toten-Troll24.15+1.509.04
6Jon Arvid FossumAsker Skiklubb24.57+2.329.20
7Svein S JacobsenIL Tyrving25.33+3.089.34
8Geir Holm GundersenSturla, IF25.52+3.279.41
9Jan LärfarsLeksands OK26.55+4.3010.04
9Arne Kristian EspedalStavanger Orienteringsklubb26.55+4.3010.04
11Frode SandersenNittedal OL27.13+4.4810.11
12Torgeir StrandhagenRøyken OL27.41+5.1610.22
13Øivind FadumSande Sportsklubb28.05+5.4010.31
14Einar Kristian LundeVarteig OL28.09+5.4410.32
15Per OsenVestre Akers SK28.18+5.5310.35
16Jon Gunnar HenriksenRudsbygd IL28.43+6.1810.45
17Dagfinn TorpePorsgrunn OL28.45+6.2010.46
18Ove ForsströmOK Raseborg28.55+6.3010.49
19Per Hermann KrøgerMåren OK29.13+6.4810.56
20Ketil BergeVestre Akers SK29.16+6.5110.57
21Anders FjogstadOppsal Orientering29.26+7.0111.01
22Per Chr. HagenBø OL29.32+7.0711.03
23Norvald OspehaugIL Tambarskjelvar29.34+7.0911.04
24Torbjørn NørbechRingerike OL29.37+7.1211.05
25Einar LienLøten o-lag29.41+7.1611.07
26Vidar ElvekrokEiker OL30.25+8.0011.23
27Stein TurtumøygardMåren OK30.44+8.1911.30
28Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK31.00+8.3511.36
29Mathias MartinsenHeming Orientering31.01+8.3611.37
30Alf PettersenIL Tyrving31.11+8.4611.40
31Morten JohannessenRøyken OL31.12+8.4711.41
32Stefan BergstromOrienteering Ottawa31.49+9.2411.54
33Sveinung RekaaNotodden OL32.20+9.5512.06
34Rolf LundeEiker OL32.23+9.5812.07
35Stig Hultgreen KarlsenOppsal Orientering33.16+10.5112.27
36Lars KlyveOppsal Orientering35.05+12.4013.08
36Tore RingerikeOppsal Orientering35.05+12.4013.08
38Torgeir StenstadOppsal Orientering35.10+12.4513.10
39Øystein AndersenEiker OL36.13+13.4813.33
40Ottar RyenOs IL37.37+15.1214.05
41Harald BakkenFrol IL38.32+16.0714.25
42Rolf Gunnar BredesenFossum IF39.11+16.4614.40
43Øyvind GylverAsker Skiklubb39.33+17.0814.48
44Ragnar Niemi BergStokke IL42.33+20.0815.56
45Bjørn GrindeOslostudentenes IK43.23+20.5816.14
46Jan SveenRaumar Orientering45.25+23.0017.00
47Arne TesliIL Koll51.10+28.4519.09
48Stein ØdegårdOL Tønsberg og omegn57.46+35.2121.38
49Magne VollenOslostudentenes IK1.05.57+43.3224.42
Geir NilsenEmblem ILdiskvalifisert

H 65-

2 530 m, 47 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vidar BerteigFossum IF21.558.39
2Per-Erik ØstlieDriv IL22.25+0.308.51
3Hans R. BakkenEiker OL23.16+1.219.11
4Helge RevhaugRingerike OL24.08+2.139.32
5Tor TrøanHadeland OL24.13+2.189.34
6Einar LundHamar OK24.35+2.409.43
7Nils-Petter WiikDriv IL24.38+2.439.44
8Paul Martin BergRudsbygd IL25.56+4.0110.15
9Ole Kristian SteinbekkenOdal OL - Orientering26.45+4.5010.34
10Jørn Bue OlsenAsker Skiklubb27.27+5.3210.50
11John Thomas PetersenNittedal OL27.41+5.4610.56
12Rolf GjølbergLarvik OK27.45+5.5010.58
13Elling AakreAndebu IL28.18+6.2311.11
14Jørn TorgersenTIF Viking29.20+7.2511.35
15Per ØhlckersIL Tyrving29.40+7.4511.43
16Widar Taxth LølandIL Express29.41+7.4611.43
17Atle RemmePorsgrunn OL29.50+7.5511.47
18Jimmy NordliTrøsken IL29.55+8.0011.49
19Jon Arne KlemetsauneOL Trollelg30.07+8.1211.54
19Paul SkjakerHadeland OL30.07+8.1211.54
21Atle AlvheimFana IL30.35+8.4012.05
22Anders WaageFreidig31.22+9.2712.23
23Edvin HelleAskvoll og Holmedal IL31.33+9.3812.28
24Poul BobachAalborg OK31.52+9.5712.35
25Øyvind HoveidAsker Skiklubb32.12+10.1712.43
26Hans Lyder HaareKonnerud IL32.13+10.1812.44
27Torodd OsFørde IL32.36+10.4112.53
28John Birger SkansenRudsbygd IL32.40+10.4512.54
29Tore BerntsenSøgne og Songdalen OK33.13+11.1813.07
30Eystein WeltzienIL Tyrving33.14+11.1913.08
30Terje MalmHamar OK33.14+11.1913.08
32Knut Vidar JohansenMåren OK33.15+11.2013.08
32Jørgen HolmboeIL Tyrving33.15+11.2013.08
34Magnus NatåsBergens TF34.33+12.3813.39
35Kåre ThorbjørnsenLarvik OK35.35+13.4014.03
36Øystein HolmenSnertingdal IF Orientering38.08+16.1315.04
37Per Oscar SaugestadOK Moss38.11+16.1615.05
38Tom BuggeByåsen IL38.21+16.2615.09
39Kjell SvihusGanddal IL38.38+16.4315.16
40Runar KittilsenStokke IL41.29+19.3416.23
41Jan Harald Helmich PedersenTIF Viking42.32+20.3716.48
42Helge Sigurd HansenHeming Orientering47.24+25.2918.44
43Bernt TollefsenIL GeoForm51.39+29.4420.24
44Bjørn SpjelkavikIL Tyrving59.00+37.0523.19
45John PalmerNotts OC1.02.00+40.0524.30
Cato MoltheStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
Hasse BergstrømIL Tyrvingdiskvalifisert

H 70-

2 420 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leidulv VinjeNidarøst OK22.589.29
2Roar ForbordMalvik IL24.05+1.079.57
3Anders TaraldrudIndre Østfold OK24.18+1.2010.02
4Henrik HvoslefIK Stern25.29+2.3110.31
5Thor PalmgrenHalden SK26.01+3.0310.45
6Tormod DahlenRingerike OL26.20+3.2210.52
7Per FosserIndre Østfold OK26.34+3.3610.58
8Øivind Magne RogndalenHamar OK26.38+3.4011.00
9Dagfinn HoleBergens TF28.10+5.1211.38
10Trond FeiringHamar OK28.32+5.3411.47
11Ole Kristoffer ThrondsenKongsberg OL28.36+5.3811.49
12Helge BjaalandHeming Orientering28.38+5.4011.49
13Magnus LandstadFreidig28.42+5.4411.51
14Hermann SkogsholmSandnes IL (Rogaland)28.45+5.4711.52
15Kjell RøkkeIL Tyrving28.50+5.5211.54
16Roar BjordalOppsal Orientering28.56+5.5811.57
17Arne KristensenArnadal IL29.35+6.3712.13
18Knut LindløvOK Moss29.48+6.5012.18
19Kjell KlokkerudEiker OL30.53+7.5512.45
20Lars Martin GjeinStokke IL31.11+8.1312.53
21Bjørn-Wiggo N. HusebyeFredrikstad SK31.28+8.3013.00
22Henning GaarderKonnerud IL32.46+9.4813.32
23Bjørn SandelienHeming Orientering32.55+9.5713.36
24Benkt AndersonLunds OK33.56+10.5814.01
25Bjørn A. SchouOK Sør35.02+12.0414.28
26Per Anders FlesjøOK Moss37.11+14.1315.21
27Klaus EngenEidskog OL38.12+15.1415.47
28Geir HusdalTIF Viking38.34+15.3615.56
29Floke BredlandSøgne og Songdalen OK40.32+17.3416.44
30Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orientering40.40+17.4216.48
31Lasse VråleSturla, IF42.12+19.1417.26
32Harald BrekkeHamar OK43.20+20.2217.54
33Terje ThrondsenNittedal OL58.15+35.1724.04
34Thore SundsetvikOL Trollelg1.34.08+1.11.1038.53

H 75-

2 390 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunnar ØsterbøFreidig25.0210.28
2Bjørn EgnerHeming Orientering27.11+2.0911.22
3Svein SolerødOL Toten-Troll29.29+4.2712.20
4Reijo RytköläIF Sibbo Vargarna30.21+5.1912.41
5Sturle HånesIL GeoForm31.40+6.3813.14
6Edvin BergBodø og Omegn IF Orientering33.20+8.1813.56
7Oddvar GjelstadSandefjord OK34.15+9.1314.19
8Ivar Louis BergSturla, IF34.54+9.5214.36
9Jon TyldumRudsbygd IL34.56+9.5414.36
10Svein F. KvalheimKolbotn og Skimt OL35.30+10.2814.51
11Kåre KnudsenIL GeoForm36.58+11.5615.28
12Sven Erik RognesOslostudentenes IK37.30+12.2815.41
13Erling TidemannLommedalens IL40.07+15.0516.47
14Jon Vegard LundeLillehammer OK44.11+19.0918.29
15Steinar RuudKonnerud IL44.52+19.5018.46
16Jon C. FougnerHeming Orientering44.54+19.5218.47
17Jappe BlomhoffHeming Orientering47.57+22.5520.03
17Ola AaldeFreidig47.57+22.5520.03
19Arne ØfsthusAsker Skiklubb48.22+23.2020.14
20Arne KarlsenStavanger Orienteringsklubb48.50+23.4820.25
21Magnar ReppesgårdHedrum OL54.18+29.1622.43
22Thor EdvardsenLarvik OK55.09+30.0723.04
23Knut Kristen HangeraasIL GeoForm55.45+30.4323.19
24Tor HenriksenÅrvoll IL56.42+31.4023.43
25Per VikaneFana IL58.21+33.1924.24
Eigil KongsfjellOL Tønsberg og omegndiskvalifisert
Bjørn StrømmeTIF Vikingdiskvalifisert

H 80-

2 100 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tor DrageHaugerud IF29.0913.52
2Hans LarsenRaumar Orientering29.39+0.3014.07
3Finn Åge ØsternKongsberg OL29.47+0.3814.10
4Ole SannesLillomarka OL32.15+3.0615.21
5Olaf SmåstuenGjø-Vard OL32.32+3.2315.29
6Johannes SollidVerdal OK32.40+3.3115.33
7Stein KorenOK Moss34.10+5.0116.16
8Kjell H. EriksenFossum IF35.05+5.5616.42
9Bjørn TveiteÅs-NMBU Orientering38.17+9.0818.13
10Einar JørundlandOK Sør43.11+14.0220.33
11Kjell AndersenVarteig OL52.49+23.4025.09
12Arne StrandlieGjø-Vard OL1.07.08+37.5931.58
13Helge KvaaseBækkelagets SK1.21.46+52.3738.56
Tor E. HenriksenLillomarka OLdiskvalifisert

Direkte AK

2 580 m, 35 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sigrid Ottestad HansenGimle IF24.199.25
2Solveig BlandkjennNTNUI24.42+0.239.34
3Gunn Camilla StangOslostudentenes IK25.08+0.499.44
4Lars StorslettHamar OK27.29+3.1010.39
5Pål Kogstad NæssRaumar Orientering27.48+3.2910.46
6Øyvind RanestadHamar OK28.14+3.5510.56
7Fredrik SteiwerLillomarka OL30.11+5.5211.41
8Magne LundNet com BIL30.13+5.5411.42
9Marit Melby JacobsenLardal OL30.51+6.3211.57
10Emma Smeland NygårdseterVegårshei IL31.20+7.0112.08
11Rinden  Bent OLøten o-lag33.06+8.4712.49
12Stig DahleMolde og Omegn IF33.21+9.0212.55
13Nina Hausen-MøllerudKongsberg OL33.29+9.1012.58
14Pål RundeKristiansand OK34.20+10.0113.18
15Torun DyrkornEiker OL35.49+11.3013.52
16Åskild BergstølKongsberg OL37.25+13.0614.30
17Anne Tine MarksethIL Koll37.41+13.2214.36
18Marte GammelsæterNydalens SK39.14+14.5515.12
19Siri SpjelkavikIL Tyrving41.43+17.2416.10
20Karianne HjortlandNTNUI42.16+17.5716.22
21Åge AashamarFlosta IL44.20+20.0117.11
22Ida NatåsNydalens SK44.41+20.2217.19
23Elin KallesonOppsal Orientering45.30+21.1117.38
24Line SletnerLillomarka OL45.58+21.3917.48
25Katrine Austmo MøllerStjørdals-Blink Orientering46.11+21.5217.54
26Ane FunderudNOTEAM46.16+21.5717.55
27Ranveig EfraimsenStorsteinnes IL46.44+22.2518.06
28Rune LyngenFrol IL46.56+22.3718.11
29Eli HeklandLillomarka OL48.19+24.0018.43
30Peichi ChuangNOTEAM50.11+25.5219.27
316987 WangLillomarka OL51.39+27.2020.01
32Ingrid TrøanHadeland OL53.43+29.2420.49
33Kristian NøssRøyken OL57.53+33.3422.26
34Ella BjerketvedtTrøsken IL1.13.24+49.0528.26
35Marie BjøstrupNOTEAM1.24.51+1.00.3232.53

Direkte AL

3 210 m, 68 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Martin SoukupBækkelagets SK23.027.10
2Thomas NipenNydalens SK26.03+3.018.06
3Jan Tore Ludvigsen Nydalens SK26.20+3.188.12
4Øivind FrøislandVang OL27.33+4.318.34
5Eirik AalNTNUI30.02+7.009.21
6Dane BlomqvistLillomarka OL30.08+7.069.23
7Simen BjøringsøyNydalens SK30.33+7.319.31
7Thomas RuudÅs-NMBU Orientering30.33+7.319.31
9Magnus Olivsersen Trøsken IL31.05+8.039.40
10Håvard TorpeNydalens SK32.02+9.009.58
11Monica WigemyrOddersjaa SSK32.07+9.0510.00
12Siri SelvigNTNUI32.13+9.1110.02
13Thomas JohanssonHeming Orientering33.09+10.0710.19
14Pål Christian IngierdBækkelagets SK34.29+11.2710.44
15Bjørn SolhjemNOTEAM34.43+11.4110.48
16Johan BrunbergBækkelagets SK35.18+12.1610.59
17Lea-Rebekka TonjerOslostudentenes IK35.32+12.3011.04
18Marte UlvestadHeming Orientering35.50+12.4811.09
19Anja WingstedtHalden SK36.01+12.5911.13
20Eskil DahlenØystre Slidre IL36.09+13.0711.15
21Michael DahnumUSV TU Dresden36.33+13.3111.23
22Sven Reidar TonjerIL Tyrving37.04+14.0211.32
23Vee BjørnIL Tyrving38.18+15.1611.55
24Anders EmilssonOppsal Orientering38.58+15.5612.08
25Jens Erik Mortensen Asker Skiklubb39.13+16.1112.13
26Marianne Opsahl BredesenNTNUI39.14+16.1212.13
27Jarand RystadHeming Orientering39.32+16.3012.18
28Brian A Nielsen Lillomarka OL40.26+17.2412.35
29Toril NesNTNUI40.27+17.2512.36
30Pål Tore Svendsen Team Halaas40.29+17.2712.36
31Yngve ChristiansenBækkelagets SK40.51+17.4912.43
32Øyvind  SteneAsker Skiklubb41.24+18.2212.53
33Thomas LieFredrikstad SK41.40+18.3812.58
34Stian FalckIL Tyrving41.51+18.4913.02
35Anna-Thekla TonjerElverum OK41.52+18.5013.02
36Tor Engen KvalheimLyn Ski42.35+19.3313.15
37Dag WangLillomarka OL42.39+19.3713.17
38Uno HandslienNOTEAM43.34+20.3213.34
39Marit KvittemFreidig44.09+21.0713.45
40Jenni HesselbergBækkelagets SK45.08+22.0614.03
41Roger MostueOppsal Orientering45.09+22.0714.03
42Tommy SkårsbøUllensaker OL45.51+22.4914.17
43Liv PaltielNOTEAM47.12+24.1014.42
44Ragnhild SøvigStord Orientering48.26+25.2415.05
45Anders Johan KrosbyFredrikstad SK49.52+26.5015.32
46Trond Ivar TømmervoldHamar OK51.03+28.0115.54
47Ronny NelsonLardal OL51.09+28.0715.56
48Emeline MjølnerædHalden SK52.49+29.4716.27
49Trond Vegar JostadSnertingdal IF Orientering54.55+31.5317.06
50Knut LangeggenKongsberg OL57.24+34.2217.52
51Ledig HegdahlHeming Orientering58.58+35.5618.22
52Håvard ChristiansenNOTEAM59.14+36.1218.27
53Audun FingarsenElverum OK1.01.54+38.5219.17
54Berit HerstadBækkelagets SK1.01.55+38.5319.17
55Kristian SolteszNOTEAM1.02.04+39.0219.20
56Hanne S SlettnerNOTEAM1.04.31+41.2920.05
57Maclin SeunOLG Bern1.06.43+43.4120.47
58Rune NergårdNittedal OL1.08.33+45.3121.21
59Eirik Myhr FossumLyn Ski1.10.28+47.2621.57
60Rune HalkeVestre Akers SK1.14.01+50.5923.03
61Hararld WibyeOK Moss1.14.54+51.5223.20
62Kristian SagosenKongsberg OL1.21.10+58.0825.17
63Dag BergesenNOTEAM1.26.17+1.03.1526.52
Stein BlomsethLillomarka OLdiskvalifisert
Gard RystadHeming Orienteringdiskvalifisert
Johan TheisenKolbotn og Skimt OLdiskvalifisert
Anrgrim UtskarpenNoteamdiskvalifisert
Svein WigemyrOddersjaa SSKdiskvalifisert

Direkte B

3 230 m, 44 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unsia EllvogOslo Universitetssykehus BIL36.5211.24
1Petrus OlivenstamVimmerby OK34.2510.39
2Marte LundNOTEAM41.00+4.0812.41
3Atle RokkanMo OK42.29+5.3713.09
4Olav KjetsaaOtra IL44.46+7.5413.51
5Andreas FløLillomarka OL45.40+8.4814.08
6Mai Britt BjørkSandefjord OK46.03+9.1114.15
7Berit FallerOK Øst46.45+9.5314.28
8Anne Ruste FløLillomarka OL46.48+9.5614.29
9Øistein PaulsenBergens TF47.29+10.3714.42
10Daniel HatcherNOTEAM48.16+11.2414.56
11Trond Ivar FossaasGimle IF48.35+11.4315.02
12Inger SkjæveslandIF Trauma52.40+15.4816.18
13Harald Hammershaug TvedtenKongsberg OL53.02+16.1016.25
14Randi Wold StavrumFrol IL53.04+16.1216.25
15Agneta OlivestamVimmerby OK54.42+17.5016.56
16Stine HeggedalFet OL56.12+19.2017.23
17Mette LyngenFrol IL56.13+19.2117.24
18Kristian  S FørdeSveio OL - Orientering56.17+19.2517.25
19Inge WestlyAsker Skiklubb59.18+22.2618.21
20Olav HovdelienSnertingdal IF Orientering1.00.19+23.2718.40
21Assaf Bar-NathanLillomarka OL1.00.37+23.4518.46
22Lars Morten  HagenRen Eng1.02.15+25.2319.16
23Roar HermansenKristiansand OK1.06.14+29.2220.30
24Hanne HermansenKristiansand OK1.06.23+29.3120.33
25Kristin HjortlandLarvik OK1.07.21+30.2920.51
26Susanna BrynhildsenWing OK1.10.11+33.1921.43
27Ellen NielsenStjørdals-Blink Orientering1.10.27+33.3521.48
28Frode AamodtFet OL1.11.33+34.4122.09
29Jabus De VaalNOTEAM1.11.38+34.4622.10
30Astrid Oline ErvikVaregg Fleridrett1.14.04+37.1222.55
31Egil AmundsenLardal OL1.16.51+39.5923.47
32Inger BjergaVaregg Fleridrett1.17.38+40.4624.02
33Elin LauritsenHamar OK1.23.02+46.1025.42
34Isabelle TomrenNOTEAM1.24.51+47.5926.16
35Tor Arne AndersenHamar OK1.27.57+51.0527.13
36Aase RanheimRingsaker OK1.29.40+52.4827.45
37Ingrid KristenssonNOTEAM2.41.43+2.04.5150.04
Astrid  BakkenBækkelagets SKdiskvalifisert
Øyvind BjoråIL Kolldiskvalifisert
Jørill GjeitnesMolde og Omegn IFdiskvalifisert
Bjørn Ketil HansenSarpsborg OLdiskvalifisert
Marit VinjeOppsal Orienteringdiskvalifisert
Tom WahlgrenSarpsborg OLdiskvalifisert

Direkte C

2 720 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rune AndersenKonnerud IL32.3411.58
2Torill FinkirkenFredrikstad SK39.38+7.0414.34
3Thea SlotnæsSnertingdal IF Orientering40.32+7.5814.54
4Reidun HansenSarpsborg OL40.42+8.0814.57
5Jenny HaukstadNydalens SK41.51+9.1715.23
6Jørn Idar EllingsenKonnerud IL42.10+9.3615.30
7Christine Rynning-Tønnesen NOTEAM42.34+10.0015.38
8Julie Vanessa SkåtunNTNUI43.47+11.1316.05
9Hans Gøran BjørkSandefjord OK44.30+11.5616.21
10Torleif GaltelandAsker Skiklubb44.56+12.2216.31
11Helge UllernIL Tyrving46.28+13.5417.05
12Aileen RundeKristiansand OK47.49+15.1517.34
13Tiril ReksnesHadeland OL49.29+16.5518.11
14Runar BaklienLillomarka OL50.00+17.2618.22
15Mathilde HolenØstmarka OK50.49+18.1518.40
16Gea BedinIndre Østfold OK52.58+20.2419.28
17Line Bar-NathanLillomarka OL54.43+22.0920.06
18Kari BaklidKonnerud IL56.33+23.5920.47
19Kent OddvikKolvereid IL56.57+24.2320.56
20Hennig GranliHeidal IL57.10+24.3621.01
21Ann-Charlotte FossaasGimle IF1.00.15+27.4122.09
22Mona SveenVang OL1.01.52+29.1822.44
23Liv KolåsNOTEAM1.02.08+29.3422.50
24Nora HannisdalRingerike OL1.04.57+32.2323.52
25Arvid VinjeOppsal Orientering1.07.27+34.5324.47
26Kjersti FrøislandVang OL1.08.23+35.4925.08
27Frida AamotNOTEAM1.10.01+37.2725.44
28Hilde Anita RokkanMo OK1.15.14+42.4027.39
29Henrik VaneboGrue IL1.20.30+47.5629.35
Felix B BergIL Tyrvingdiskvalifisert
Balder Gammelli-MesselIL Kolldiskvalifisert
Christoffer SlettenRaumar Orienteringdiskvalifisert

Direkte Nybegynner

2 510 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sivert LieNOTEAM28.4411.26
2Pernille Heggedal AamodtFet OL31.39+2.5512.36
3Alexander HernesFossum IF33.19+4.3513.16
4Mathias AndreassenRaumar Orientering33.43+4.5913.25
5Magnus JevanordFossum IF33.48+5.0413.27
6Simon HernesFossum IF34.24+5.4013.42
7Mads JevanordFossum IF34.25+5.4113.42
8Amund BedinIndre Østfold OK35.39+6.5514.12
9Jan BeltrambaTOL38.40+9.5615.24
10Gina CotanasNOTEAM40.08+11.2415.59
11Victor Wentzel GrandeNOTEAM40.17+11.3316.02
12Erlend Bjerknes FagerlidMåren OK41.13+12.2916.25
13Alexander SlettenRaumar Orientering41.54+13.1016.41
14Signe UllebergHeming Orientering42.37+13.5316.58
15Torbjørn DalløkkenGeoForm IL43.40+14.5617.23
16Petter HusåsOdal OL - Orientering45.14+16.3018.01
17Markus HirschBækkelagets SK45.49+17.0518.15
18Jonas HirschBækkelagets SK47.47+19.0319.02
19Ingrid StensakerFossum IF48.28+19.4419.18
20Johanna WidmaierFossum IF48.33+19.4919.20
21Hermine Sol Heggedal AamodtFet OL49.49+21.0519.50
22Frode WallbergNOTEAM50.24+21.4020.04
23Jens DybvikStokke IL52.12+23.2820.47
24Charlotte HopsnesFossum IF55.49+27.0522.14
25Dagfinn GjerstadOsterøy IL1.07.27+38.4326.52
Christian Bergg GjellestadNydalens SKdiskvalifisert
Oline Bjerknes FagerlidMåren OKdiskvalifisert