Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Norsk O-Festival, dag 3

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Norsk O-Festival
Arrangørorganisasjon: Modum OL
Dato: fredag 27 juni 2014 - søndag 29 juni 2014

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)

N-aapen

1 770 m, 193 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Mia Vatne AaSogndal IL39.5822.34
Nathalie Vatne AaSogndal IL39.4422.26
Sigrid Fuglenebb AamandIL Dyre Vaa40.0022.35
Øystein AbrahamsenHemsedal IL24.2313.46
Helene AlvheimFana IL26.0314.43
Sofie W. AlvheimFana IL41.1123.16
Sondre AndersenKonnerud IL29.5516.54
Lukas Jones ArnesenHeming Orientering22.1712.35
Anna Paulsen AskLierbygda OL23.1813.09
Marie Lien BackstrømHalden SK27.0815.19
Erlend BakkeFossum IF28.0915.54
Ane BeitdokkenLillehammer OK46.2226.11
Elise Nilsen BergFossum IF34.4819.39
Jan Olav BerganKongsberg OL33.2018.49
Rasmus BerglundRingerike OL14.178.04
Agnes Bing OrglandHeming Orientering17.059.39
Mathias BirkelundAsker Skiklubb24.1013.39
Christian H. BjørnsgaardLillehammer OK28.2616.03
Vebjørn BlindheimLillomarka OL28.5716.21
Olaf Blom-HagenFossum IF19.4211.07
Christian Fredrik BorgIL Koll19.5711.16
Martin Christoffer BorgIL Koll18.5310.40
Thea BratlieSkaukameratene OL25.1414.15
Julie BrenåsVarteig OL36.3620.40
Guro BrændenLillomarka OL38.1621.37
Mats Olsen ByeModum OL30.3617.17
Ingrid Stigen BygglandHøydalsmo IL18.0110.10
Selma Lindstad BørresenHamar OK29.1616.32
Matilde DalanFredrikstad SK34.3619.32
Eline DalandKristiansand OK35.5720.18
Stella DalbergFet OL36.4220.44
Wilma DalbergFet OL28.4616.15
Jenny DanevadFredrikstad SK22.0312.27
Synne Schei DanevadÅs-NMBU Orientering30.1417.04
Ragna Oline Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett38.3821.49
Martin G. DybvikStokke IL1.08.1638.34
Anders R. DørmænenVaregg Fleridrett33.0218.39
Marte EgerKongsberg OL35.0319.48
Ingrid Marie EkelandOddersjaa SSK27.5615.46
Tiril Ebon EspedalNydalens SK26.3515.01
Wilma EvensenOL Tønsberg og omegn25.0314.09
Eline Rød FeragenTynset IF24.3713.54
Karoline FjæreHedrum OL38.5521.59
Amund FlaskerudOL Toten-Troll25.2414.21
Jørgen FlatenVegårshei IL25.4814.34
Tomine FlatenVegårshei IL36.0420.22
Sigbjørn FlatinNOTEAM33.1918.49
Torjus FlatinNOTEAM33.3418.57
Henrik Julian Fontes ÅrbuVarteig OL17.399.58
Brage FosstveitRaumar Orientering34.5719.44
Malin GjetangerMåren OK26.4615.07
Sigrid Schmitt GranHalden SK18.3810.31
Olav GrevstadFossum IF29.1716.32
Gudrun Fidje GrytingGjerstad IL27.0315.16
Kristina Fidje GrytingGjerstad IL24.0813.38
Jørgen Holm GrønengLillehammer OK18.0810.14
Aurora Ness GundersveenRøyken OL27.1215.22
Tomine Ness GundersveenRøyken OL27.1715.24
Cornelia GustafssonIF Thor29.5716.55
Eskil HafskjoldNydalens SK25.4714.34
Nora Christine HansenRøyken OL22.5012.54
Lene HaugeHisøy OK26.5115.10
Maren HenriksenHalden SK18.2210.22
Otto Schjølberg HenriksenKjelsås IL59.0533.22
Sigurd HobølOppsal Orientering23.4113.22
Torjus Hoel BjoråIL Koll19.4511.09
Gudmund Mathias HoleKonnerud IL17.029.37
Andrea HolenKonnerud IL20.2611.32
Sondre HolenKonnerud IL23.3313.18
Tiril HolenKonnerud IL23.4513.25
Sofie Holm NedrebøOK Moss51.3429.08
Jo Randar HolmøyHadeland OL50.2828.30
Oskar HopeModum OL24.4013.56
Tiril HvidstenFredrikstad SK34.3919.34
Ida HøsøienTynset IF20.3611.38
Synne JensenHalden SK22.1512.34
Synne Sæta JohnsenNOTEAM33.3418.57
Vilde Sæta JohnsenNOTEAM34.5819.45
Eirik Olsen KirkevikHamar OK31.4917.58
Tora KittilsenFreidig19.4211.07
Una KittilsenFreidig19.4411.08
Kristina KleppaÅlgård Orientering21.2812.07
Natalie KollerudLillomarka OL40.5423.06
Lage Røhnebæk KongsrudModum OL30.2917.13
Johanna KristensenStokke IL27.2615.29
Anita LangeggenKongsberg OL27.0215.16
Håkon Lillegraven LangsæterTrøsken IL27.4615.41
Marte Lillegraven LangsæterTrøsken IL27.2815.31
Ingrid LestebergKongsberg OL32.0618.08
Andreas Strømme LidTIF Viking34.2419.26
Even LienGjø-Vard OL18.0410.12
Mathias LinløkkenØstmarka OK21.4212.15
Tobias Tronbøl LiumFet OL25.4314.31
Sigurd LudvigsenSarpsborg OL31.1417.38
Thea LudvigsenSarpsborg OL25.4414.32
Silje Lund HovdenIL Tyrving30.0216.58
Alf Petter LynumFreidig25.0614.10
Ivar Kleppa MadslienLillehammer OK40.5723.08
Alvin Andersen MariboRaumar Orientering27.2115.27
Eirill Johanne Andersen MariboRaumar Orientering54.0730.34
Sara MartiniAsker Skiklubb21.2812.07
Amund Søndmør MartinsenHamar OK40.4323.00
Vetle Søndmør MartinsenHamar OK20.3511.37
Henrik MathisenOL Tønsberg og omegn34.2519.26
Sindre MathisenOL Tønsberg og omegn23.3813.21
Balder Gammelli MesselIL Koll31.5718.03
Johanna MjelstadTIF Viking27.2815.31
Emil S MolenaarModum OL30.4217.20
Isak Hagaseth MydskeFredrikstad SK23.1813.09
Martinius Hagaseth MydskeFredrikstad SK33.4319.02
Ingvild Berner MyhreFossum IF23.3613.20
Eivind MyrenVegårshei IL24.5414.04
Marit MyrenVegårshei IL27.2615.29
Silje Gåsvik NarvestadHalden SK32.3518.24
Henrik Holm NesModum OL31.1217.37
Ida Sofie NevlandÅlgård Orientering20.3811.39
Synne Kvittum NytrøenTynset IF26.1414.49
Thomas Hevik NæssFossum IF23.0313.01
Anders Næss-UlsethNydalens SK35.4520.11
Jørgen Oen-SivertsenTIF Viking20.5011.46
Livar OftedalÅlgård Orientering42.0923.48
Maren OftedalÅlgård Orientering42.3424.02
Vebjørn OftedalÅlgård Orientering33.3218.56
Aurora OldertrøenTynset IF35.4820.13
Ida Joanne OldertrøenTynset IF35.5920.19
Guro OttesenFredrikstad SK37.0520.57
Sondre Rodriguez PedersenMåren OK17.349.55
Martine Gjermstad PettersenBerger og Svelvik OL28.4316.13
Ola Gjermstad PettersenBerger og Svelvik OL28.5316.19
Fredrik PyttenKristiansand OK22.4912.53
Felix R. HyllesethSentrum OK35.1119.52
Annika van RaaijHedrum OL38.3421.47
Mari Ovidia RanestadHamar OK30.5717.29
Elise RenardKongsberg OL36.5420.50
Sara RuudKonnerud IL23.4813.26
Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL21.3312.10
Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL20.1311.25
Johannes Salvesen-LundeIL Koll21.3812.13
Ella SandstadFreidig24.5014.01
Guro SchjølbergTynset IF29.0116.23
Sara SivertsenTynset IF32.5318.34
Borgar SkjelbredKongsberg OL19.5311.14
Amalie SkjønhaugFet OL31.1817.41
Gaute SkjønhaugFet OL36.4120.43
Maren Aure SkogedalAsker Skiklubb26.1714.50
Selma Aure SkogedalAsker Skiklubb30.1717.06
Tage Raknes SogstadGjø-Vard OL30.3517.16
Eiril Erlien SolerødGjø-Vard OL42.5224.13
Erlend SommerheinOK Horten25.2214.19
Hanna SpangbergKonnerud IL28.3916.11
Håkon Sæl SteenFossum IF26.0114.41
Ada C StokkelandÅlgård Orientering32.3118.22
Samuel A StokkelandÅlgård Orientering47.3026.50
Jon StrandKongsberg OL41.0523.12
Karoline StudsrudHisøy OK26.4315.05
Jesper Vonen SvaeSarpsborg OL20.3011.34
Alfred SvihusGanddal IL23.4113.22
Sondre SvihusGanddal IL25.5214.36
Selma SætherFredrikstad SK28.2916.05
Ask F. SætnanFossum IF27.3515.35
Erik TaraldsenLillehammer OK27.0915.20
Sofie TaraldsenLillehammer OK40.3922.57
Anne Marte TelstøEtnedal IL25.0014.07
Nikolai TesloHadeland OL38.0421.30
Ola Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)19.4511.09
Marie ThomassenVaregg Fleridrett33.4919.06
Wenche Irene ThomassenVaregg Fleridrett33.5219.08
Mons Nærland ThorrudSørbråten IL30.1017.02
Sofie Nærland ThorrudSørbråten IL30.1317.04
Magne TillingsøeCopenhagenO20.1411.25
Audun TorsethLillehammer OK27.5715.47
Sverre Stuland TysværVaregg Fleridrett29.2516.37
Erlend UlsakerHemsedal IL26.1714.50
Sigurd VatnFrol IL20.5711.50
Eirik WathneSandnes IL (Rogaland)22.4612.51
Magnus Erik Weedon-FekjærMåren OK28.5916.22
Maja Sofie Weedon-FekjærMåren OK31.3017.47
Hedda Wessel PettersenBerger og Svelvik OL40.2022.47
Kristian Grønhovd WiersdalenNedre Sigdal IF52.5729.54
Marius Grønhovd WiersdalenNedre Sigdal IF38.5822.00
Martha WisløffAsker Skiklubb30.0717.00
Jens WoldSturla, IF25.5014.35
Julie WoldSturla, IF57.2832.28
Astrid YtterbøAsker Skiklubb28.4916.16
Hannah Syrdal ØenHeming Orientering30.2117.08
Kristoffer ØhlckersIL Tyrving21.2012.03
Sofia ØhlckersIL Tyrving31.4117.54
Sigmund ØlstadFet OL28.5816.21
Ingvild Øverli BergKongsberg OL31.1817.41
Simen Hope AbelRøyken OLdiskvalifisert
Linea DalandKristiansand OKdiskvalifisert
Martin KindemGimle IFdiskvalifisert
Ida Smeland NygårdseterVegårshei ILdiskvalifisert

D -10

2 380 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Anna BellingmoOL Gaula43.3618.19
Selma Bjørnsgaard LenndinLillehammer OK45.3319.08
Birgit ClausenLarvik OK42.4417.57
Ingeborg EikåsSandefjord OK43.2318.13
Ida GammelmoHadeland OL51.0221.26
Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn24.1810.12
Ragnhild Øfsthus GravirAsker Skiklubb39.5216.45
Signe HoloFossum IF34.3414.31
Maria KostølKristiansand OK48.1120.14
Marie KravdalGjø-Vard OL42.4817.58
Marie KvarmeRøyken OL32.5513.49
Anette Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb52.4722.10
Sunniva MorlandstoEiker OL25.1610.36
Ane NevlandÅlgård Orientering25.4310.48
Marie NysæterSkien OK40.3817.04
Alida OftedalÅlgård Orientering29.5012.32
Synne SandvenNotodden OL36.1915.15
Heidi Kristina SebjørnsenFossum IF49.5620.58
Anna TaksdalGanddal IL40.0716.51

D 11-12

2 380 m, 53 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Åsne HaavengenKongsberg OL21.409.06
2Alexandra LinløkkenØstmarka OK22.20+0.409.23
3Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL22.41+1.019.31
4Pia Young VikNydalens SK22.45+1.059.33
5Kristine KravdalGjø-Vard OL23.23+1.439.49
6Marte Madslien BakkenNydalens SK23.32+1.529.53
7Alina NiggliO'Jura24.11+2.3110.09
8Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular25.11+3.3110.34
9Mari EidsmoFreidig25.13+3.3310.35
10Kristin Melby JacobsenLardal OL25.32+3.5210.43
11Trude MarkhusVerdal OK26.33+4.5311.09
12Marieluise Schmitt GranHalden SK26.47+5.0711.15
13Konstanse MoholthKongsberg OL27.04+5.2411.22
14Maya Jones ArnesenHeming Orientering27.21+5.4111.29
15June MunkebyFrol IL27.22+5.4211.29
16Hulda M. Backer TellnesAsker Skiklubb27.34+5.5411.34
17Noor DirroMåren OK27.47+6.0711.40
18Kristin LundanesEmblem IL28.27+6.4711.57
19Serine Skogeng ReitenEmblem IL28.32+6.5211.59
20Birgit Kleppa MadslienLillehammer OK28.33+6.5311.59
21Dina Marie SalvesenAsker Skiklubb28.35+6.5512.00
22Thea FagerhaugRaumar Orientering28.39+6.5912.02
23Ina MartiniAsker Skiklubb28.45+7.0512.04
24Amalie H. BjørnsgaardLillehammer OK29.42+8.0212.28
25Marie AadlandSamnanger IL29.51+8.1112.32
26Ingrid Bogen ArenthSturla, IF30.03+8.2312.37
27Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering30.18+8.3812.43
28Marie Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering30.31+8.5112.49
29Sofie BergstrømHalden SK31.33+9.5313.15
30Ida Sofie HjortlandLarvik OK31.49+10.0913.22
31Malene NysæterSkien OK32.07+10.2713.29
32Ingrid LamarkGanddal IL32.09+10.2913.30
33Mia HirschIF Trauma32.13+10.3313.32
34Diane Ninauve-JutulstadBækkelagets SK32.48+11.0813.46
35Yngvild Langedal BreivikNydalens SK32.53+11.1313.48
36Eirunn Husby NordstadVaregg Fleridrett32.58+11.1813.51
37Eline SchjervenLardal OL34.23+12.4314.26
38Anna NærbySkaukameratene OL34.51+13.1114.38
39Petra HoveidAsker Skiklubb35.51+14.1115.03
40Johanna Sofie LongfjeldModum OL35.57+14.1715.06
41Hedda SpangbergKonnerud IL36.10+14.3015.11
42Silje SlungaardIL Tyrving36.40+15.0015.24
43Ingrid Kristine HansenSarpsborg OL36.52+15.1215.29
44Mina SchjervenLardal OL37.16+15.3615.39
45Maria Gammelsæter MehammerPorsgrunn OL37.58+16.1815.57
46Berthe TesloHadeland OL38.00+16.2015.57
47Nora Marie EnerhaugenRingerike OL40.12+18.3216.53
48Amalie LudvigsenSarpsborg OL40.24+18.4416.58
49Ida Marie FlågenHeming Orientering41.25+19.4517.24
50Iselin SørensenSturla, IF42.03+20.2317.40
51Ane Malene KolstadFreidig42.34+20.5417.53
52Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL42.49+21.0917.59
53Alexandra AngvollFredrikstad SK57.55+36.1524.20

D 11-12N

1 810 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lotta DalerStokke IL18.4810.23
2Elina LaurilaSaloisten Reipas20.58+2.1011.35
3Eline AndersenKonnerud IL21.41+2.5311.58
4Sofie GammelsæterKolbotn og Skimt OL24.04+5.1613.17
5Selma KarlsenHemsedal IL25.19+6.3113.59
6Miriam AbrahamsenHemsedal IL25.20+6.3213.59
7Alvilde Lysaker SandenEiker OL28.17+9.2915.37
8Marte Ulven JørgensenAsker Skiklubb37.49+19.0120.53

D 13

3 150 m, 40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jenny BaklidKonnerud IL29.329.22
2Tale StrandKongsberg OL31.58+2.2610.08
3Mari Landro SvingheimKonnerud IL34.33+5.0110.58
4Ane Sofie KroghOppsal Orientering35.54+6.2211.23
5Anna Øfsthus GravirAsker Skiklubb37.02+7.3011.45
6Inga SandvoldTynset IF37.33+8.0111.55
7Kaisa AntonsenFredrikstad SK39.47+10.1512.37
8Andrea RanvikKonnerud IL40.22+10.5012.48
9Elise AusenPorsgrunn OL40.52+11.2012.58
10Sigrid EkelandOddersjaa SSK41.40+12.0813.13
11Karoline BjørnerødOK Moss41.47+12.1513.15
12Johanne Midttun SystadNydalens SK42.21+12.4913.26
13Mari Strømme LidTIF Viking42.36+13.0413.31
14Kamilla LomeHamar OK42.50+13.1813.35
15Carmen DirroMåren OK43.14+13.4213.43
16Kaja Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering45.19+15.4714.23
17Malin HaugeHisøy OK46.22+16.5014.43
18Hanna JohanssonHedrum OL46.36+17.0414.47
19Emma DanevadFredrikstad SK47.18+17.4615.00
20Tomine Lysaker SandenEiker OL47.52+18.2015.11
20Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL47.52+18.2015.11
22Mona Ulseth SylteFreidig48.54+19.2215.31
23Marie Oen-SivertsenTIF Viking49.07+19.3515.35
24Marie Fupeng Lindløv JensenSarpsborg OL49.38+20.0615.45
25Marie LilandNydalens SK49.39+20.0715.45
26Tuva Aas StræteRingerike OL51.01+21.2916.11
27Hedda Hoff HagenByåsen IL51.54+22.2216.28
28Bethina Staulen FredinSkien OK51.55+22.2316.28
29Stine Rokne VågenNydalens SK53.54+24.2217.06
30Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)55.03+25.3117.28
31Silje MorlandstøEiker OL55.45+26.1317.41
32Silje Berner MyhreFossum IF55.59+26.2717.46
33Natalja NiggliO'Jura56.16+26.4417.51
34Tuva Eik HaaveOppsal Orientering57.36+28.0418.17
35Tora Aasheim NymarkAskøy OL59.29+29.5718.53
36Anna Vangen LunåsmoTynset IF1.02.58+33.2619.59
37Ingvild SnuggerudGjø-Vard OL1.14.51+45.1923.45
38Ingeborg RognstadHadeland OL1.16.51+47.1924.23
39Oda GjerdahlBerger og Svelvik OL1.31.49+1.02.1729.08
Ingvild LangeggenKongsberg OLdiskvalifisert

D 14

3 640 m, 46 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hanne VassendPorsgrunn OL35.389.47
2Aurora GjølsjøOK Moss36.07+0.299.55
3Marlin HaavengenKongsberg OL36.16+0.389.57
4Helene EgerKongsberg OL36.41+1.0310.04
5Hedda Raadal BjørloHalden SK38.40+3.0210.37
6Ragne WiklundNydalens SK39.34+3.5610.52
7Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb41.01+5.2311.16
8Kathinka RogstadKongsberg OL41.21+5.4311.21
9Thea Charlotte HansenAsker Skiklubb42.45+7.0711.44
10Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK43.06+7.2811.50
11Ragne MunkebyFrol IL43.38+8.0011.59
12Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF44.17+8.3912.09
13Ingrid MadslienNydalens SK44.37+8.5912.15
14Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL45.32+9.5412.30
15Maren NorderudIL Tyrving46.29+10.5112.46
16Lene Berg HanssenByåsen IL46.39+11.0112.48
17Ingrid Tandberg RyanAsker Skiklubb47.12+11.3412.58
18Kristine Haanes StrandlieGjø-Vard OL48.24+12.4613.17
19Åsne HoloFossum IF49.15+13.3713.31
20Andrea VaneboKongsberg OL50.59+15.2114.00
21Jorun BækkenOs IL52.10+16.3214.19
22Tilde EineFossum IF52.30+16.5214.25
22Ingrid G. KvålsgardFossum IF52.30+16.5214.25
24Lotte MyklemyrEiker OL52.33+16.5514.26
25Thea Sofie SalvesenAsker Skiklubb53.13+17.3514.37
26Ingrid HasaasFossum IF54.23+18.4514.56
27Elisabeth HesselbergLarvik OK57.06+21.2815.41
28Ane Marte VatnFrol IL57.54+22.1615.54
29Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular57.55+22.1715.54
30Sarah BrynhildsenWing OK1.00.22+24.4416.35
31Hanna MoumHalden SK1.00.31+24.5316.37
32Lisa JenssenHalden SK1.02.02+26.2417.02
33Hanna NysæterSkien OK1.02.18+26.4017.06
34Kaya DirksenSauda Orienteringsklubb1.03.11+27.3317.21
35Guri HulbakHemsedal IL1.04.16+28.3817.39
36Ida Aabogen HaugaardSkaukameratene OL1.04.17+28.3917.39
37Johanne Klynderud SundførLillehammer OK1.05.45+30.0718.03
38Tuva Nesheim FlatebakkenIL Tyrving1.13.24+37.4620.09
39Charlotte EideGjø-Vard OL1.16.32+40.5421.01
40Sarah WølloKongsberg OL1.20.33+44.5522.07
41Mari Robøle LienHamar OK1.24.03+48.2523.05
42Stine Elene HoleKonnerud IL1.33.45+58.0725.45
43Marie Helene HansenSarpsborg OL1.34.04+58.2625.50
Linda GammelsæterKolbotn og Skimt OLdiskvalifisert
Andrine Harriet FremstadLarvik OKdiskvalifisert
Hedda SkatvedtRaumar Orienteringdiskvalifisert

D 13-16C

2 720 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sigrid SnuggerudGjø-Vard OL30.0111.02
2Ingrid BredalenNittedal OL34.16+4.1512.35
3Anna Isnes TyseEiker OL34.44+4.4312.46
4Matilde HolenØstmarka OK34.49+4.4812.48
5Silje CarlsenRøyken OL35.56+5.5513.12
6Ida Bolette EnerhaugenRingerike OL37.36+7.3513.49
7Tonje Malin RhrichKonnerud IL37.50+7.4913.54
8Torill OldernesLillomarka OL38.19+8.1814.05
9Merel DirksenSauda Orienteringsklubb39.15+9.1414.25
10Elise HvidstenFredrikstad SK42.15+12.1415.31
11Bjørg Synnøve NigardsøyFredrikstad SK43.21+13.2015.56
12Ingrid Lund HovdenIL Tyrving47.42+17.4117.32
13Thea LandKonnerud IL54.30+24.2920.02
14Olivia KjølstadRøyken OL57.12+27.1121.01
15Berit HorveiRaumar Orientering1.00.20+30.1922.10
16Ragnhild Marie KristensenStokke IL1.04.15+34.1423.37
17Hanna HøllelandFana IL1.28.02+58.0132.21

D 13-16N

2 570 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Frida DalerStokke IL33.2613.00
2Anna Austad SveenRaumar Orientering34.19+0.5313.21
3Anne HaugStokke IL52.36+19.1020.28
4Helene RamstadFet OL1.12.44+39.1828.18
Vera Gano MønnichRøyken OLdiskvalifisert

D 17-B

3 500 m, 46 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ann-Karin LestebergKongsberg OL40.1211.29
2Thea JondumOL Trollelg50.14+10.0214.21
3Ingrid LøsetRingerike OL51.58+11.4614.50
4Taika KangasSK Pohjantähti52.27+12.1514.59
5Heidi MyklemyrEiker OL53.39+13.2715.19
6Kristin SletnerRøyken OL55.10+14.5815.45
7Kari Helene BjertnesSturla, IF55.21+15.0915.48
8Kristin VikenEiker OL56.16+16.0416.04
9Irene Mathilde SkiriBodø og Omegn IF Orientering57.50+17.3816.31
10Nina BirkelundAsker Skiklubb57.54+17.4216.32
11Eldri HoloFossum IF57.55+17.4316.32
11Gunhild MyhrAsker Skiklubb57.55+17.4316.32
13Marit GanoRøyken OL59.23+19.1116.58
14Liv Bente H FriestadKristiansand OK59.36+19.2417.01
15Eli Ringstad LienGjø-Vard OL59.44+19.3217.04
16Eli Tufte HanssenEiker OL1.01.06+20.5417.27
17Susanna BrynhildsenWing OK1.02.15+22.0317.47
18Line Telje HøydalNydalens SK1.05.32+25.2018.43
19Elin GravningenStokke IL1.06.15+26.0318.55
20Ingunn Saur ModahlFredrikstad SK1.07.01+26.4919.08
21Eli SæterdalSkien OK1.08.30+28.1819.34
22Marit BjørnevikBodø og Omegn IF Orientering1.08.33+28.2119.35
23Reidun O. KarlsenLillehammer OK1.08.50+28.3819.40
24Maren Elise RognerudBSI - Orientering1.09.13+29.0119.46
25Torill Hynne FjæreHedrum OL1.12.33+32.2120.43
26Ragnhild SkogsrudOL Vallset/Stange1.13.08+32.5620.53
27Inger SchibstedRøyken OL1.13.48+33.3621.05
28Hege Norstad MariboRaumar Orientering1.15.13+35.0121.29
29Janne Fossum MalmringFreidig1.20.04+39.5222.52
30Torunn LaugalandÅlgård Orientering1.24.47+44.3524.13
31Yolanda DirksenSauda Orienteringsklubb1.33.30+53.1826.42
32Aagot HartmannRøyken OL1.34.13+54.0126.55
33Inger Isnes TyseEiker OL1.49.16+1.09.0431.13
34Gunhild OftedalÅlgård Orientering1.49.52+1.09.4031.23
35Gudrun LillekrokenOK Moss1.50.49+1.10.3731.39
36Inger BjergaVaregg Fleridrett1.52.51+1.12.3932.14
37Linda FredhHamar OK1.53.57+1.13.4532.33
Liv Berit ArenthSturla, IFdiskvalifisert
Helga M. BackerAsker Skiklubbdiskvalifisert
Carina BringedalBSI - Orienteringdiskvalifisert
Anne Marie EkelandOddersjaa SSKdiskvalifisert
Linn-Mari KaspersenTrøsken ILdiskvalifisert
Irene LangeggenKongsberg OLdiskvalifisert
Hilde MoholthKongsberg OLdiskvalifisert
Henriette NessetÅlgård Orienteringdiskvalifisert
Anne NilsenÅs-NMBU Orienteringdiskvalifisert

D 17-C

3 090 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Katrine KlyveOK Moss40.5113.13
2Lise-Berith LianRøyken OL43.45+2.5414.09
3Randi BudahlFet OL51.51+11.0016.46
4Inger K. BrøndboOL Vallset/Stange52.22+11.3116.56
5Kristin AlexandersenFredrikstad SK54.52+14.0117.45
6Tonje RøbergNittedal OL58.03+17.1218.47
7Sølvi Skilbrei MartiniAsker Skiklubb1.04.45+23.5420.57
8Åse Marit HansenNittedal OL1.05.27+24.3621.10
9Hilde PoppeFredrikstad SK1.06.14+25.2321.26
10Guro IngvaldsenGjø-Vard OL1.06.23+25.3221.28
11Torunn HoelRaumar Orientering1.06.51+26.0021.38
12Anne Marie StenbergHamar OK1.07.33+26.4221.51
13Anne Berit UlsakerHemsedal IL1.08.31+27.4022.10
14Marit Eggen NyaasTynset IF1.09.55+29.0422.37
15Snezana VukovicTynset IF1.10.04+29.1322.40
16Marit Helene ØderudFredrikstad SK1.10.12+29.2122.43
17Malene Langvik-HansenSarpsborg OL1.10.48+29.5722.54
18Heidi BernerFossum IF1.12.10+31.1923.21
19Kirsten Helen MyrenVegårshei IL1.12.12+31.2123.21
20Elin SlokvikNotodden OL1.14.04+33.1323.58
21Helle HundseidIL Tyrving1.16.28+35.3724.44
22Bente AaslundFet OL1.18.56+38.0525.32
23Elin SvihusGanddal IL1.23.24+42.3326.59
24Hege ØverliKongsberg OL1.24.17+43.2627.16
25Solveig BerganNydalens SK1.31.09+50.1829.29
26Ann Mari StudsrudHisøy OK1.31.51+51.0029.43
27Beathe EdstrømOppsal Orientering1.36.27+55.3631.12
28Ragnhild BrenåsVarteig OL1.42.13+1.01.2233.04
29Unni LandKonnerud IL1.58.08+1.17.1738.13
Jennifer Jones ArnesenHeming Orienteringdiskvalifisert
Ingrid RobøleHamar OKdiskvalifisert

D 17-N

2 570 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sara Linvåg NæssFossum IF32.0212.27
2Ane Klepsvik VinsjansenGanddal IL33.59+1.5713.13
3Anne-Marthe HansenFet OL34.57+2.5513.35
4Kristin JohanssonHedrum OL42.18+10.1616.27
5Linnea EvensenOL Tønsberg og omegn42.53+10.5116.41
6Sonja SnuggerudGjø-Vard OL44.11+12.0917.11
7Toril Berg-DomaasKolbotn og Skimt OL45.13+13.1117.35
8Mona Dalegård LøkenKongsberg OL48.21+16.1918.48
9Hilde SalvesenIL Koll51.03+19.0119.51
10Lene Spilde HasaasFossum IF53.37+21.3520.51
11Ina BlågestadIndre Østfold OK1.38.33+1.06.3138.20
Lill BirkelundPorsgrunn OLdiskvalifisert
Tina BjørnstadRaumar Orienteringdiskvalifisert
Heidi JahrFet OLdiskvalifisert

D 17-20

5 240 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kristine FjeldRingsaker OK56.5010.50
2Mathea GjeitnesMolde og Omegn IF1.02.44+5.5411.58
3Ingvild Ramtvedt NæssetSarpsborg OL1.06.04+9.1412.36
4Ane Svegård ByeByåsen IL1.09.18+12.2813.13
5Vibeke RykkjeVaregg Fleridrett1.22.22+25.3215.43
6Sunniva Eik HaaveOppsal Orientering1.34.17+37.2717.59
7Nora Skyttersæter SaugerudKonnerud IL1.35.27+38.3718.12
Kristine GrønlundBSI - Orienteringdiskvalifisert
Vilde Bredholt JørgensenSandefjord OKdiskvalifisert

D 21-

6 380 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Julie BøbelNydalens SK1.04.2910.06
2Vigdis HobølOppsal Orientering1.08.46+4.1710.46
3Ane Baldishol BrevigRøyken OL1.14.58+10.2911.45
4Ida Katrine Børstad ThoresenNTNUI1.16.09+11.4011.56
5Tone Aamli SundtjønnLillomarka OL1.16.42+12.1312.01
6Ine HoviÅs-NMBU Orientering1.18.06+13.3712.14
7Bjørg GranlyNTNUI1.19.24+14.5512.26
8Marianne BakkenMåren OK1.19.48+15.1912.30
9Nina Jeanette TollehaugEiker OL1.20.30+16.0112.37
10Guro AlexandersenFredrikstad SK1.20.54+16.2512.40
11Julie StørmerNTNUI1.21.21+16.5212.45
12Anne Kamstrup HovindRaumar Orientering1.26.02+21.3313.29
13Undis EllevogOslostudentenes IK1.28.49+24.2013.55
14Marie Hammer HåversenRaumar Orientering1.33.14+28.4514.36
15Alexandra DevikOslostudentenes IK1.33.17+28.4814.37
16Camilla VikingsenTIF Viking1.35.48+31.1915.00
17Trine BolstadGanddal IL1.38.40+34.1115.27
18Selma Næss-UlsethNydalens SK1.38.49+34.2015.29
19Ida SvanbergRøyken OL1.51.34+47.0517.29
Irene BakkenMåren OKdiskvalifisert
Maren Mohagen HansenNTNUIdiskvalifisert
Celine RenardKongsberg OLdiskvalifisert
Linda SjøgrenRøyken OLdiskvalifisert
Ida HopeOslostudentenes IKdiskvalifisert
Katja ZwikerOLG Galgenendiskvalifisert
Linda EngenRaumar Orienteringdiskvalifisert
Rikke IversenHeming Orienteringdiskvalifisert

D 21AK

4 250 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Cassie TrewinIL Tyrving39.159.14
2Bodil HolmströmHalden SK40.14+0.599.28
3Vendula SramkovaHemsedal IL45.15+6.0010.38
4Synne BaklidKonnerud IL45.23+6.0810.40
5Elisabeth IngvaldsenNydalens SK46.01+6.4610.49
6Solveig SletnerRøyken OL46.54+7.3911.02
7Ingjerd SommerstadKongsberg OL48.22+9.0711.22
8Berit-Kristine LimaGanddal IL50.40+11.2511.55
9Marit Wenseth KureBø OL51.12+11.5712.02
10Ane Hansen KjensethÅrvoll IL52.24+13.0912.19
11Astrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa52.28+13.1312.20
12Tina HærenTrøsken IL52.56+13.4112.27
13Jannicke ØdegårdOL Tønsberg og omegn53.00+13.4512.28
14Vilde Eia HoltungOL Trollo54.46+15.3112.53
15Christine Turter SandvoldNTNUI55.14+15.5912.59
16Heidi ØstliRaumar Orientering59.32+20.1714.00
17Nina HaugenEiker OL1.01.36+22.2114.29
18Sunniva Nergaard BergNTNUI1.01.51+22.3614.33
19Sari LaurilaSaloisten Reipas1.02.23+23.0814.40
20Anita HanssenEiker OL1.04.38+25.2315.12
21Anne Marthe PeveriEiker OL1.06.11+26.5615.34
22Kristin ÅstebølByåsen IL1.06.18+27.0315.36
23Lisa JørandliGjø-Vard OL1.06.36+27.2115.40
24Hanne D KihleRingerike OL1.08.11+28.5616.02
25Kristin JægerBSI - Orientering1.08.36+29.2116.08
26Julia MayerHSV Großmittel1.09.06+29.5116.15
27Ingrid TronshaugStokke IL1.10.13+30.5816.31
Sina Blix PrestmoBækkelagets SKdiskvalifisert

D 35-

6 380 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mari Angell-PetersenFreidig1.08.5710.48
2Heidi TronbølFet OL1.12.28+3.3111.21
3Monica BerglundRingerike OL1.19.44+10.4712.29
4Stine Olsen KirkevikHamar OK1.23.44+14.4713.07
5Kari StrandKongsberg OL1.24.22+15.2513.13
6Kari StrandLierbygda OL1.27.24+18.2713.41
7Daria NiggliO'Jura2.22.02+1.13.0522.15
8Kristin Nergaard BergFossum IF2.22.03+1.13.0622.15
9Randi Lilleengen BeitdokkenLillehammer OK2.52.59+1.44.0227.06
Kari Rød AakreAndebu ILdiskvalifisert
Trude HansenBerger og Svelvik OLdiskvalifisert

D 35 AK

4 250 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Bodil NordenströmFossum IF43.1110.09
2Marianne GustafssonIF Thor47.52+4.4111.15
3Guro KolbergIL Tyrving50.33+7.2211.53
4Tone Fidje GrytingGjerstad IL50.56+7.4511.59
5Elin TudénIK Hakarpspojkarna53.44+10.3312.38
6Cathrine LillestrandTrøsken IL56.09+12.5813.12
7Line SletnerLillomarka OL57.12+14.0113.27
8Tonje HolmOK Moss58.58+15.4713.52
9Kari Reppesgård HoltHedrum OL59.07+15.5613.54
10Astrid WangensteenNydalens SK1.01.43+18.3214.31
11Otilie OftedalÅlgård Orientering1.03.51+20.4015.01
12Ida NatåsNydalens SK1.04.50+21.3915.15
12Kari Klynderud SundførLillehammer OK1.04.50+21.3915.15
14Tone HirschIF Trauma1.05.49+22.3815.29
15Svenja KernstockOslostudentenes IK1.06.53+23.4215.44
16Berit HerstadBækkelagets SK1.08.02+24.5116.00
17Inger SkjæveslandIF Trauma1.09.21+26.1016.19
18Gunn Elin RudiHadeland OL1.10.26+27.1516.34
19Sigrid Melander VieFossum IF1.12.45+29.3417.07
20May Lene SlettebøeSøgne og Songdalen OK1.13.15+30.0417.14
21Lovise NevlandÅlgård Orientering1.14.48+31.3717.36
22Trine KirkhusNydalens SK1.15.55+32.4417.51
23Peichi ChuangOslostudentenes IK1.17.11+34.0018.09
24Maj Lisbet RønningFreidig1.23.30+40.1919.38
25Linn Carina DalandKristiansand OK1.25.34+42.2320.08
26Anikken Gjein DybvikStokke IL1.26.00+42.4920.14
27Monica SyrdalHeming Orientering1.43.30+1.00.1924.21

D 35 C

3 090 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sissel BolstadTynset IF38.4612.32
2Mariann Rød FeragenTynset IF41.37+2.5113.28
3Grete SivertsenTynset IF43.48+5.0214.10
4Cathrine PalmgrenKolbotn og Skimt OL45.11+6.2514.37
5Marianne Hope AbelRøyken OL46.08+7.2214.55
6Kristin SølbergIL Leik54.21+15.3517.35
7Ping OuyangRingerike OL55.16+16.3017.53
8Tone Sølie LysnesHedrum OL56.09+17.2318.10
9Torild MyrliTIF Viking57.51+19.0518.43
10Nina Christin NæsheimTIF Viking1.01.02+22.1619.45
11Linda RivedalSentrum OK1.03.00+24.1420.23
12Linda G. OpheimKristiansand OK1.05.26+26.4021.10
13Astrid Oline ErvikVaregg Fleridrett1.05.27+26.4121.10
14Nora-Marie Sogn WiikLardal OL1.10.21+31.3522.46
15Ingrid Anne RosshaugPorsgrunn OL1.13.00+34.1423.37
16Nanna BerganRaumar Orientering1.13.41+34.5523.50
17Marit Ufsvatn FlatenVegårshei IL1.17.24+38.3825.02
18Solveig MælandÅlgård Orientering1.17.37+38.5125.07
19Helga PeveriEiker OL1.20.19+41.3325.59
20Marianne NessRøyken OL1.20.41+41.5526.06
21Aileen RundeKristiansand OK1.21.59+43.1326.31
22Trine Sommerfelt StenbergLillehammer OK1.22.47+44.0126.47
23Ingunn Lysaker NorbomKonnerud IL1.31.15+52.2929.31
Elisabeth EspelandTynset IFdiskvalifisert

D 40-

5 240 m, 31 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hanne SandstadFreidig40.367.44
2Hilde GrønengLillehammer OK46.47+6.118.55
3Berit Sofie WiklundNydalens SK47.39+7.039.05
4Aud Hognestad TaksdalGanddal IL48.42+8.069.17
5Mari Gullbrekken SchjølbergTynset IF50.25+9.499.37
6Anne Guro NøklebyRingerike OL51.08+10.329.45
7Mari RintanenKangasala SK51.12+10.369.46
8Karianne StrømmeTIF Viking51.53+11.179.54
9Milda ØhlckersIL Tyrving52.27+11.5110.00
10Grethe B ClausenLarvik OK53.30+12.5410.12
11Kari UlsethFreidig53.34+12.5810.13
12Kine OddenØstmarka OK53.36+13.0010.13
13Gøril EideByåsen IL54.31+13.5510.24
14Liv SchjervenLardal OL54.52+14.1610.28
15Toril Fougner WisløffAsker Skiklubb56.00+15.2410.41
16Runa Lien BackstrømHalden SK56.39+16.0310.48
17Line NybakkenÅs-NMBU Orientering56.54+16.1810.51
18Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb57.27+16.5110.57
19Ingunn Vangen LunåsmoTynset IF58.29+17.5311.09
20Kristine Sollien FlaskerudOL Toten-Troll59.25+18.4911.20
21Katrine BakkeFossum IF1.00.15+19.3911.29
22Doris Stien KaspersenMo OK1.04.10+23.3412.14
23Kristin EgerKongsberg OL1.06.24+25.4812.40
24Audrun UtskarpenOslostudentenes IK1.06.31+25.5512.41
25Vibeke LamarkGanddal IL1.06.41+26.0512.43
26Marit InngjerdingenNydalens SK1.08.14+27.3813.01
27Ann Elin FlågenHeming Orientering1.17.24+36.4814.46
28Toril WiigIL Tyrving1.19.40+39.0415.12
29Trude NysæterSkien OK1.26.45+46.0916.33
30Kristin FalkFossum IF1.51.25+1.10.4921.15
Marianne HaugeHisøy OKdiskvalifisert

D 45-

5 240 m, 73 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gro Sandstad EidsmoFreidig47.249.02
2Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK48.58+1.349.20
3Hanne Lerche RaadalHalden SK50.24+3.009.37
4Ingrid KvistadKongsberg OL51.04+3.409.44
5Maria JonssonNydalens SK51.30+4.069.49
6Anne-Kari BakklandSørreisa OL51.52+4.289.53
7Isa HeggedalKonnerud IL51.55+4.319.54
8Kirsti KringhaugRingerike OL52.39+5.1510.02
9Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)53.23+5.5910.11
10Marianne NjåsteinIL Tyrving53.30+6.0610.12
11Hilda ØfsthusAsker Skiklubb53.32+6.0810.12
12Signe Astrup ArnesenHeming Orientering53.36+6.1210.13
13Kristin SandvenNotodden OL53.51+6.2710.16
14Alix Young VikNydalens SK54.16+6.5210.21
15Anita Sørensen DrageKongsberg OL54.39+7.1510.25
16Anne Marit BordalRingsaker OK55.19+7.5510.33
17Trine OlaussenFredrikstad SK55.41+8.1710.37
18Frauke Schmitt GranHalden SK55.42+8.1810.37
18Astrid RuudNittedal OL55.42+8.1810.37
20Anne Borgen SturødNydalens SK56.34+9.1010.47
21Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL57.18+9.5410.56
22Eva Lill KvisleAsker Skiklubb57.26+10.0210.57
23Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK57.33+10.0910.58
24Anne Marit BjergaardNydalens SK57.57+10.3311.03
25Anne MadslienNydalens SK58.14+10.5011.06
26Tove AasheimAskøy OL58.20+10.5611.07
27Marit B. EithunNittedal OL58.41+11.1711.11
28Beth NicolaysenKongsberg OL58.58+11.3411.15
29Wenche LindløvSarpsborg OL59.08+11.4411.17
30Britt Vangen SandvoldTynset IF59.42+12.1811.23
31Åshild FlatebakkenIL Tyrving59.57+12.3311.26
32Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb1.00.06+12.4211.28
33Toril HovdenakMolde og Omegn IF1.00.17+12.5311.30
34Mette Eline HeimstadRingerike OL1.00.22+12.5811.31
35Marianne NummedalFana IL1.00.23+12.5911.31
36Elisabet KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering1.00.25+13.0111.31
37Marianne LykkeEmblem IL1.00.43+13.1911.35
38Arnhild U. BråtenVegårshei IL1.01.01+13.3711.38
39Torunn Ø. JensenRingerike OL1.01.14+13.5011.41
39Ane BjørnsgaardLillehammer OK1.01.14+13.5011.41
41Eirin LodgaardRaufoss IL Orientering1.01.56+14.3211.49
42Sissel SkovlyRingerike OL1.02.50+15.2611.59
43Silvia Schneider-SchiessLG Stettlen1.03.10+15.4612.03
44Gry AhlsandNydalens SK1.03.14+15.5012.04
45Hilde VassendPorsgrunn OL1.03.49+16.2512.10
46Mette WanvikStjørdals-Blink Orientering1.04.16+16.5212.15
47Aud Ellen BrevikSturla, IF1.04.28+17.0412.18
48Rine HanssenByåsen IL1.04.33+17.0912.19
49Christine Roll PaulsenFredrikstad SK1.05.04+17.4012.25
50Anita StensethSynnfjell OK1.05.05+17.4112.25
51Synnøve Lyssand SandbergNydalens SK1.05.12+17.4812.26
52Trine Ruud BråtenRaumar Orientering1.06.00+18.3612.35
53Anne Sofie KorsveienAsker Skiklubb1.06.07+18.4312.37
54Trine OldernesLillomarka OL1.06.38+19.1412.42
55Janita SkogengEmblem IL1.08.18+20.5413.02
56Ida SyversenRøyken OL1.09.07+21.4313.11
57Kari MadslienNydalens SK1.10.38+23.1413.28
58Tone Karina IngesenSarpsborg OL1.10.48+23.2413.30
59Hildegunn MikkelsplassNesbyen IL1.12.19+24.5513.48
60Ann-Cathrin Nybak UrdalGanddal IL1.12.44+25.2013.52
61Hanne-Kristin Bjerknes KvarmeRøyken OL1.16.02+28.3814.30
62Unn Mette KlopbakkenSynnfjell OK1.17.55+30.3114.52
63Stine ArntzenSandefjord OK1.18.00+30.3614.53
64Barbara Willkommen EikenKongsberg OL1.19.07+31.4315.05
65Hilde Nytun MartinsenNittedal OL1.21.58+34.3415.38
66Marit EgnerAsker Skiklubb1.23.07+35.4315.51
67Eli Bonden KjørsvikKongsberg OL1.27.21+39.5716.40
68Nina Hansen-MøllerudKongsberg OL1.30.15+42.5117.13
69Maria TorgersenBækkelagets SK1.31.58+44.3417.33
70Jane RødderKongsberg OL1.32.07+44.4317.34
71Annemarie RanvikKonnerud IL1.38.03+50.3918.42
Hege FeiringIL Tyrvingdiskvalifisert
Inger StyrvoldPorsgrunn OLdiskvalifisert

D 45 AK

3 190 m, 36 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn35.3711.09
2Hege SolerødGjø-Vard OL36.14+0.3711.21
3Kristin SørensenSturla, IF42.12+6.3513.13
4Tove HeimdalKonnerud IL42.42+7.0513.23
5Signe-Lise JordheimHemsedal IL42.52+7.1513.26
6Hege MelbyLardal OL43.10+7.3313.31
7Hanne NarvestadHalden SK44.13+8.3613.51
8Irene Felde OlaussenHalden SK44.17+8.4013.52
9Inger Lise R. HoleKonnerud IL44.25+8.4813.55
10Ina Cecilie LandroKonnerud IL44.27+8.5013.56
11Liv Bakken HagaRaumar Orientering45.52+10.1514.22
12Gunhild Aamli SundtjønnÅrvoll IL45.59+10.2214.24
13Ingvild MulenKristiansand OK46.20+10.4314.31
14Tone SkramRøyken OL46.28+10.5114.33
15Anne-Grete AustadRaumar Orientering46.57+11.2014.43
15Inger ReinhartsenKristiansand OK46.57+11.2014.43
17Ingunn ScheiÅs-NMBU Orientering47.37+12.0014.55
18Frøy GrøndahlLillomarka OL53.15+17.3816.41
19Tone SøndmørHemsedal IL53.55+18.1816.54
20Marit Sophie BergerRaumar Orientering54.31+18.5417.05
21Liv Grete VollHaugesund IL Orientering54.58+19.2117.13
22Lill-Ann TorpSandefjord OK56.02+20.2517.33
23Nina SøndmørHamar OK56.38+21.0117.45
24Tonje RøgebergOL Tønsberg og omegn57.20+21.4317.58
25Kristine Hjellup HorneIL Tyrving58.47+23.1018.25
26Jannicke UlrichsenHemsedal IL59.16+23.3918.34
27Marianne ReuschHeming Orientering1.00.22+24.4518.55
28Ellen NielsenStjørdals-Blink Orientering1.05.07+29.3020.24
29Elin Moe GræsliHamar OK1.07.10+31.3321.03
30Elise GisholtFossum IF1.08.51+33.1421.34
31Anne Margrete HammerØstmarka OK1.09.24+33.4721.45
32Siw SolstadIL Tyrving1.11.07+35.3022.17
33May-lill DammTIF Viking1.11.41+36.0422.28
34Maria PerssonAsker Skiklubb1.16.21+40.4423.56
35Anna GöhlmanIL Tyrving1.21.25+45.4825.31
Emma Smeland NygårdseterVegårshei ILdiskvalifisert

D 50-

4 930 m, 60 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari ChristiansenSandefjord OK45.249.12
2Inger Tone NygårdEgersund OK46.23+0.599.24
3Kjersti RønningHamar OK48.07+2.439.45
4Linda HanssenØstmarka OK51.43+6.1910.29
5Dagrun MelkildHeming Orientering52.06+6.4210.34
6Unn Hilde HeggedalKongsberg OL54.24+9.0011.02
7Anne Grethe RustadRaumar Orientering54.48+9.2411.06
8Gunn-Torill HokholtKolbotn og Skimt OL57.04+11.4011.34
9Grethe K. LøvaldAsker Skiklubb57.51+12.2711.44
10Nina-Beate LiabakkByåsen IL58.07+12.4311.47
11Hilde StorløkkenKongsberg OL58.29+13.0511.51
12Kjersti HovFossum IF58.56+13.3211.57
13Mona Høiås SætherFreidig58.58+13.3411.57
14Runa SkyttersæterHeming Orientering1.00.22+14.5812.14
15Else GrandalIL Tyrving1.00.47+15.2312.19
16Anne-Guri JevneHamar OK1.02.05+16.4112.35
17Vanja StaffOL Toten-Troll1.02.34+17.1012.41
17Anne C TurterNydalens SK1.02.34+17.1012.41
19Heidi SchatvetNotodden OL1.02.40+17.1612.42
20Sille WinsnesÅs-NMBU Orientering1.02.53+17.2912.45
21May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering1.02.55+17.3112.45
22Kristin D SelvigNydalens SK1.03.24+18.0012.51
23Kjersti SkantzeIL Tyrving1.04.15+18.5113.01
24Ragnhild HaldKristiansand OK1.04.35+19.1113.06
25Claudia GreinerOK MuenchenDK1.06.15+20.5113.26
26Ann Katrin OlsenAsker Skiklubb1.06.31+21.0713.29
27Åshild BergstølKongsberg OL1.06.49+21.2513.33
28Ragnhild DåsnesOs IL1.07.23+21.5913.40
29Unni RyeAsker Skiklubb1.07.46+22.2213.44
30Hege FjellbirkelandIL Gular1.08.55+23.3113.58
31Ingrid Opsahl BredesenFossum IF1.10.06+24.4214.13
32Ida EngenRaumar Orientering1.10.47+25.2314.21
33Mette M NødlandÅlgård Orientering1.11.29+26.0514.29
34Kjersti NarumOL Vallset/Stange1.12.31+27.0714.42
35Eldbjørg G. KalbækkenTynset IF1.14.02+28.3815.01
36Sigrun NygårdAsker Skiklubb1.17.26+32.0215.42
37Marianne ArnesenAsker Skiklubb1.18.35+33.1115.56
38Margrete EngzeliusAsker Skiklubb1.18.53+33.2916.00
39Åshild Stuve StrandlieGjø-Vard OL1.19.16+33.5216.04
40Kristin Damsgaard GrindstadSarpsborg OL1.19.31+34.0716.07
41Ragnhild AuglændGanddal IL1.19.35+34.1116.08
42Eva SyversenRøyken OL1.20.15+34.5116.16
43Helen GåsvikLierbygda OL1.20.51+35.2716.23
44Kari SmebyKongsberg OL1.24.26+39.0217.07
45Kristin FleisjeNittedal OL1.25.16+39.5217.17
46Bjørg Marit SollieOL Trollo1.27.01+41.3717.39
47Helen Margrethe SchjelderupNord-Østerdal OK1.27.30+42.0617.44
48Evy MeisingsethMolde og Omegn IF1.27.39+42.1517.46
49Ellen-Christine KorenÅs-NMBU Orientering1.27.50+42.2617.48
50Gro Hege LudvigsenMåren OK1.33.41+48.1719.00
51Elisabeth HetlevikKongsberg OL1.34.47+49.2319.13
52Heidi BørstadSarpsborg OL1.38.03+52.3919.53
53Hege HeibergHadeland OL1.54.04+1.08.4023.08
54Sabine SchweigerByåsen IL2.05.12+1.19.4825.23
55Kirsti RogstadKongsberg OL2.14.12+1.28.4827.13
Tove Evensen MathisenPorsgrunn OLdiskvalifisert
Turid VongravenSkien OKdiskvalifisert
Ingrid TveiteÅs-NMBU Orienteringdiskvalifisert
Kjersti sommerstad JuveliLillomarka OLdiskvalifisert
Torun DyrkornEiker OLdiskvalifisert

D 55-

4 520 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helga HaverstadLierbygda OL47.1310.26
2Grete Synnøve HoviSkien OK48.40+1.2710.46
3Kirsti Aas OlsenEiker OL49.02+1.4910.50
4Mette HallénNydalens SK50.36+3.2311.11
5Ingeborg Lobben GjennestadVegårshei IL50.47+3.3411.14
6Ragnhild Elsrud HultgreenRingerike OL53.06+5.5311.44
7Mona Bugge HaugOL Vallset/Stange56.30+9.1712.30
8Berit DanielsenIL Tyrving56.58+9.4512.36
9Eli Blomseth HelgesenSørreisa OL57.34+10.2112.44
10Anne Kjersti DaltveitFana IL58.19+11.0612.54
11Berit Oppedal TokheimLierbygda OL1.01.36+14.2313.37
12Ellen Marie TurterNydalens SK1.01.57+14.4413.42
13Wenche HultgreenIL Tyrving1.03.49+16.3614.07
14Bjørg SvanbergRøyken OL1.04.03+16.5014.10
15Guri LarssenLillehammer OK1.05.06+17.5314.24
16Berit BergeIL Tyrving1.05.59+18.4614.35
17Elin Sjødin DrangeVaregg Fleridrett1.11.47+24.3415.52
18Anne Berit EidNydalens SK1.12.02+24.4915.56
19Rita ForsströmOK Raseborg1.12.51+25.3816.07
20Tove Iren LundeFredrikstad SK1.15.02+27.4916.36
21Lisa AnnersandOK Tyr1.17.19+30.0617.06
22Agnes SikkelandFredrikstad SK1.19.52+32.3917.40
23Anne Lise AndreassenSandefjord OK1.22.49+35.3618.19
24Kari Kamstrup HovindRaumar Orientering1.24.24+37.1118.40
25Toril EineFossum IF1.25.05+37.5218.49
26Lena HammerVestre Akers SK2.04.26+1.17.1327.31
27Kristil KristensenOK Skeidi2.07.55+1.20.4228.18

D 55 AK

3 190 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Reidunn HallanLillomarka OL50.4015.52
2Cathrine NorvikRøyken OL1.00.19+9.3918.54
3Tove BakkenLillehammer OK1.01.35+10.5519.18
4Turid ØdegårdOL Tønsberg og omegn1.01.46+11.0619.21
5Elisabeth Holth JohannessenRøyken OL1.09.32+18.5221.47
6Trude KlyveOppsal Orientering1.11.55+21.1522.32
7Enikø BertalanAsker Skiklubb1.12.57+22.1722.52
8Bente GrøndalenHamar OK1.23.52+33.1226.17

D 60-

3 960 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gerd BjørsethKrokstadøra IL44.1711.10
2Unni Strand KarlsenFredrikstad SK44.38+0.2111.16
3Gro SolnørdalRudsbygd IL45.05+0.4811.23
4Linda VerdeSturla, IF46.04+1.4711.37
5Nina SoligardBergens TF47.34+3.1712.00
6Margrete JørandliGjø-Vard OL49.39+5.2212.32
7Lis DæhliLøten o-lag51.13+6.5612.56
8Berit HegdalBergens TF53.00+8.4313.23
9Ingrid StrandeSkien OK53.49+9.3213.35
10Emma Grete Feyling HaareKonnerud IL55.56+11.3914.07
11Lena JanssonJärla Orientering57.25+13.0814.29
12Live Joronn YtrehusRingerike OL57.53+13.3614.37
13Jorunn SanderudNydalens SK58.43+14.2614.49
14Inger A TiltnesIL Tyrving1.04.49+20.3216.22
15Nina KolbergIL Tyrving1.07.45+23.2817.06
16Ingrid E StrömTäby OK1.12.09+27.5218.13
17Bodil KlakeggKolbotn og Skimt OL1.14.01+29.4418.41
18Ingerid Angell-PetersenFreidig1.14.30+30.1318.48
19Gro EiaOL Trollo1.15.24+31.0719.02
20Elle M. MelbyeHeming Orientering1.16.40+32.2319.21
21Aud KjemperudEiker OL1.20.25+36.0820.18
22Kari LillealternFreidig1.24.37+40.2021.22
23Tove Skiri WahlgrenSarpsborg OL1.24.44+40.2721.23
24Berit LundSandefjord OK1.31.14+46.5723.02
Elisabeth RødAndebu ILdiskvalifisert
Inger NergaardStokke ILdiskvalifisert
Anne-Berit RasmussenOL Tønsberg og omegndiskvalifisert
Ingeborg BakkenMåren OKdiskvalifisert

D 65-

3 410 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kari StrandeRingerike OL43.2912.45
2Edel SlettemarkStord Orientering50.33+7.0414.49
3Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb52.22+8.5315.21
4Toril RiddervoldHeming Orientering53.11+9.4215.35
5Bjørg KocbachBergens TF55.08+11.3916.10
6Inger LindløvOK Moss55.26+11.5716.15
7Kirsten BakkeGjø-Vard OL55.39+12.1016.19
8Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb56.06+12.3716.27
9Marit TyldumRudsbygd IL56.32+13.0316.34
10Torill Nebell MikkelsenBerger og Svelvik OL56.41+13.1216.37
11Signe HeivollSøgne og Songdalen OK57.50+14.2116.57
12Anne Elvsaas MoRøyken OL1.01.05+17.3617.54
13Sissel OlaisenKolbotn og Skimt OL1.01.43+18.1418.05
14Gerd LangsethLarvik OK1.02.12+18.4318.14
15Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK1.04.26+20.5718.53
16Anne Marit FærdenKolbotn og Skimt OL1.04.45+21.1618.59
17Marit VågsnesKolbotn og Skimt OL1.05.09+21.4019.06
18Aud I SpjelkavikIL Tyrving1.07.25+23.5619.46
19Ingeborg BøbelIL Imås1.10.16+26.4720.36
20Sigrun SvartedalTrøsken IL1.11.56+28.2721.05
21Anitha Kolberg OlsenKolbotn og Skimt OL1.25.31+42.0225.04
22Åse Karin ThorsbergBrandval/Kongsvinger OK1.27.48+44.1925.44
23Astri Ese HoleBergens TF1.27.56+44.2725.47
Liv FeiringHamar OKdiskvalifisert

D 70-

3 410 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Katharina Mo BergeFreidig40.4711.57
2Margith ReppesgårdHedrum OL52.30+11.4315.23
3Torid KvaalFreidig52.46+11.5915.28
4Tea ForbergRond OL53.45+12.5815.45
5Birgitte BekkelundRøyken OL55.34+14.4716.17
6Torill SvendsenLunds OK55.36+14.4916.18
7Elin DahlenRingerike OL56.24+15.3716.32
8Anne Lise ØfsthusAsker Skiklubb1.00.03+19.1617.36
9Anne-Britt NilsenKjelsås IL1.05.52+25.0519.18
10Odbjørg NordengRudsbygd IL1.07.03+26.1619.39
11Ingrid Lome-HagmanKolbotn og Skimt OL1.08.50+28.0320.11
12Thorunn Aamodt OvesenLardal OL1.10.13+29.2620.35
13Torunn Hege FrøvollSturla, IF1.11.31+30.4420.58
14Ingvill VoldFana IL1.14.32+33.4521.51
15Eli KlovningPorsgrunn OL1.15.11+34.2422.02
16Ella BjerketvedtTrøsken IL1.16.41+35.5422.29
17Inger Lise BjordalOppsal Orientering1.16.51+36.0422.32
18Onelma BlomhoffHeming Orientering1.19.31+38.4423.19
19Eva AaldeFreidig1.20.32+39.4523.37
20Hjørdis EgnerHeming Orientering1.22.43+41.5624.15
21Inger Elisabeth KvaaseBækkelagets SK1.27.07+46.2025.32

D 75-

2 430 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Unni Dirro BøhlerengenMåren OK37.3515.27
2Unni DrageHaugerud IF38.46+1.1115.57
3Inger E. VamnesHamar OK39.18+1.4316.10
4Tirill Liby SeipOK Skeidi40.34+2.5916.41
5Marit Økern JensenBærums Skiklub41.48+4.1317.12
6Gudveig JørundlandOK Sør41.49+4.1417.12
7Anne-Lise Blomhoff RonæssPorsgrunn OL54.09+16.3422.17
8Synøve AmundsenKolbotn og Skimt OL1.13.30+35.5530.14

D 80-

2 430 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Maureen OgilvieUringa Orienteers1.05.1426.50

H -10

2 380 m, 38 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Axel AaldeNydalens SK33.1213.56
Mathias AngvollFredrikstad SK1.43.0643.19
Jakob Backer-TellnesAsker Skiklubb38.5416.20
Herman Lien BackstrømHalden SK37.1315.38
Børge Nilsen BergFossum IF35.3214.55
Arne BerganKongsberg OL36.2015.15
Mikael BirkelundAsker Skiklubb35.1614.49
Alfred BjørnerødOK Moss22.069.17
Eskil BrændenLillomarka OL59.5825.11
Brage EikåsSandefjord OK33.3614.07
Sondre EngebretsenOK Moss26.4111.12
Emil GrønliFreidig28.4112.03
Simen Hagen StrømsnesAsker Skiklubb32.5313.48
Ola KjølstadRøyken OL51.2021.34
Jonas KroghOppsal Orientering50.1021.04
Øyvind LamarkGanddal IL37.5715.56
Lars LienGjø-Vard OL26.1711.02
Truls LunåsmoTynset IF41.0617.16
Halvor LøkenKongsberg OL32.0713.29
Ole Gunnar Kleppa MadslienLillehammer OK29.3712.26
Martin Nøkleby MellingRingerike OL26.1010.59
Gaute NysæterSkien OK35.2014.50
Trond OldernesLillomarka OL28.5712.09
Reno PapeKonnerud IL39.0916.26
Fridtjof ReuschHeming Orientering38.1016.02
Markus RichterSandnes IL (Rogaland)34.1414.23
Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL42.3117.51
Tobias Sommerfelt StenbergLillehammer OK33.3614.07
Harald Haanes StrandlieGjø-Vard OL30.4912.56
Eirik Vie StrislandFossum IF45.5519.17
Anders TaraldsenLillehammer OK39.3316.37
Håkon TorsethLillehammer OK36.1115.12
Benjamin August VikenTverlandet IL33.1313.57
Christian Funderud WedumLillehammer OK40.3217.01
Håkon WedumLillehammer OK38.3616.13
Ole Edvard SnuggerudGjø-Vard OLdiskvalifisert
Sindre Sæl SteenFossum IFdiskvalifisert
Sindre Vie StrislandFossum IFdiskvalifisert

H 11-12

2 510 m, 77 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sondre YtterbøAsker Skiklubb18.467.28
2Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK19.07+0.217.36
3Martin BirkelundAsker Skiklubb21.26+2.408.32
4Sune Raknes SogstadGjø-Vard OL21.59+3.138.45
5Johan EgerKongsberg OL22.11+3.258.50
6Gaute BerganNydalens SK22.28+3.428.57
7Henrik ReuschHeming Orientering22.39+3.539.01
8Snorre SlokvikNotodden OL22.54+4.089.07
9Ferdinand FremmingHeming Orientering23.09+4.239.13
10Viljan van RaaijHedrum OL23.37+4.519.24
11Henrik SturødNydalens SK23.52+5.069.30
12Mikkel BerglundRingerike OL24.02+5.169.34
13Christopher EngebretsenOK Moss24.06+5.209.36
14Jonas MyhrAsker Skiklubb24.20+5.349.41
15Tage RosenlundVaregg Fleridrett24.28+5.429.44
16Kristian ØstermannHeming Orientering24.37+5.519.48
17Jørgen SchjølbergTynset IF24.43+5.579.50
18Vegard Holm JohannesenKongsberg OL25.13+6.2710.02
19Vetle DrageKongsberg OL25.17+6.3110.04
20Adam ConwayGuildford Orienteers25.33+6.4710.10
21Halvor RudningenHemsedal IL25.56+7.1010.19
22Mikkel HoltFreidig26.05+7.1910.23
23Tobias Mikael EspedalNydalens SK26.10+7.2410.25
24Ådne SkjærsteinIL Tyrving26.15+7.2910.27
25Johannes HalvorsenNydalens SK26.18+7.3210.28
26Even BordalRingsaker OK26.36+7.5010.35
27August Syrdal ØenHeming Orientering26.54+8.0810.43
28Andreas GjetangerMåren OK26.57+8.1110.44
29Felix FinsrudAsker Skiklubb27.11+8.2510.49
30Odin SætherFredrikstad SK27.15+8.2910.51
31Matti RintanenKangasala SK27.53+9.0711.06
32Simen GravningenStokke IL28.04+9.1811.10
33Einar EideByåsen IL28.12+9.2611.14
34Jørgen Nøkleby MellingRingerike OL28.26+9.4011.19
35Sjur Holm GrønengLillehammer OK29.23+10.3711.42
36Gaute FosstveitRaumar Orientering29.38+10.5211.48
37Åsmund SlokvikNotodden OL29.44+10.5811.50
38Stein Aas StræteRingerike OL29.48+11.0211.52
39Simen Aure SkogedalAsker Skiklubb29.58+11.1211.56
40Jonas EikåsSandefjord OK30.04+11.1811.58
41Ulrik HellenTIF Viking30.17+11.3112.03
42Birk F. SætnanFossum IF31.20+12.3412.29
43Peder Aabogen HaugaardSkaukameratene OL31.26+12.4012.31
44Ole Kristian TaksdalGanddal IL31.31+12.4512.33
45Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL32.04+13.1812.46
46Atle Nikolai WølloKongsberg OL32.11+13.2512.49
46Nils TveiteÅs-NMBU Orientering32.11+13.2512.49
48Sander DybdahlLillomarka OL32.37+13.5112.59
49Tor Erling GjølsjøOK Moss33.24+14.3813.18
50Mats LindaasElverum OK33.26+14.4013.19
51Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubb33.36+14.5013.23
52Martin AusenPorsgrunn OL33.49+15.0313.28
53Eirik ØvstedalNydalens SK34.08+15.2213.35
54Kasper Bakken UlsethNydalens SK34.14+15.2813.38
55Axel Bjørnsgaard LenndinLillehammer OK34.24+15.3813.42
56Jakob HøsøienTynset IF34.26+15.4013.43
57Andreas Nybak UrdalGanddal IL34.30+15.4413.44
58Toke TillingsøeCopenhagenO34.33+15.4713.45
59Henrik R HoltHedrum OL35.06+16.2013.59
60Samuel KleppaÅlgård Orientering35.17+16.3114.03
61Olav LundKongsberg OL35.43+16.5714.13
62Simen GammelmoHadeland OL36.06+17.2014.22
63Sindre UlsakerHemsedal IL37.00+18.1414.44
64Erlend LangeggenKongsberg OL37.58+19.1215.07
65Per Ingvar TollehaugEiker OL38.27+19.4115.19
66Sivert PoppeFredrikstad SK40.04+21.1815.57
67Kristoffer FjæreHedrum OL40.17+21.3116.02
68Vegard Ulseth SylteFreidig42.08+23.2216.47
69Sverre StrandLierbygda OL42.16+23.3016.50
70Sindre Ulven JørgensenAsker Skiklubb42.23+23.3716.53
71Vegard RanestadHamar OK43.20+24.3417.15
72Gustav Andresen SkotteFossum IF45.58+27.1218.18
73Martin ThomassenVaregg Fleridrett47.32+28.4618.56
74Jon Erik Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett51.17+32.3120.25
75Jens HusbyMalvik IL52.22+33.3620.51
76Sebastian Rød FeragenTynset IF1.03.13+44.2725.11
Lars Øderud VatneBækkelagets SKdiskvalifisert

H 11-12N

1 810 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Fabian Nikolai GjessingIL Tyrving16.299.06
2Vebjørn Blom-HagenFossum IF18.17+1.4810.06
3Simen Olsen KirkevikHamar OK18.41+2.1210.19
4Jonas HasaasFossum IF19.09+2.4010.34
5Magnus Strømme LidTIF Viking19.51+3.2210.58
6Aksel MjelstadTIF Viking21.14+4.4511.43
7Sindre GisholtFossum IF21.50+5.2112.03
8Sigurd Paulsen AskLierbygda OL22.36+6.0712.29
9Håvard Røgeberg MagelssenOL Tønsberg og omegn22.57+6.2812.40
10Eirik N. NergårdNittedal OL23.55+7.2613.12
11Øyvind TelstøEtnedal IL24.05+7.3613.18
12Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn24.31+8.0213.32
13Sigurd Gano MønnichRøyken OL25.25+8.5614.02
14Gaute LindaasElverum OK29.04+12.3516.03
15Jostein LianRøyken OL33.46+17.1718.39

H 13

3 150 m, 38 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vegard KittilsenFreidig24.257.45
2Jo Even KolstadFreidig28.04+3.398.54
3Simen Spets StorhovFreidig29.01+4.369.12
4Martin NevlandÅlgård Orientering29.17+4.529.17
5Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK29.54+5.299.29
6Even KarlsenLillehammer OK30.37+6.129.43
7Even GravningenStokke IL33.06+8.4110.30
8Bendik EliassenFredrikstad SK33.38+9.1310.40
9David RundeKristiansand OK33.51+9.2610.44
10Lars Ranheim BrynestadRingsaker OK34.48+10.2311.02
11Elias BergsetIL Veten35.31+11.0611.16
12Sindre Lysaker NorbomKonnerud IL35.47+11.2211.21
13Runar Saur ModahlFredrikstad SK36.27+12.0211.34
14Eivind Berner MyhreFossum IF37.08+12.4311.47
15Jostein KarlsenLillehammer OK37.41+13.1611.57
16Lars Young VikNydalens SK37.53+13.2812.01
17Eirik BlågestadIndre Østfold OK40.51+16.2612.58
18Lars SandstadFreidig41.40+17.1513.13
19Gaute Kvittum NytrøenTynset IF42.21+17.5613.26
20Nicolai HarvikKonnerud IL42.35+18.1013.31
21Petter Liabakk EriksenByåsen IL43.00+18.3513.39
22Sondre OttesenFredrikstad SK43.26+19.0113.47
23Andreas BergslandTrøsken IL45.41+21.1614.30
24Jonas GrønliFreidig46.33+22.0814.46
25Sigurd GrevstadFossum IF48.37+24.1215.26
26Isak JonssonNydalens SK48.44+24.1915.28
27Frikk DukefossLillehammer OK50.05+25.4015.53
28Atle NilsenVegårshei IL53.09+28.4416.52
29Egil FrydenlundSturla, IF54.05+29.4017.10
30Anders VestølVegårshei IL1.01.04+36.3919.23
31Gard Årøen LykkeEmblem IL1.05.47+41.2220.53
32Asgeir EspelandTynset IF1.07.31+43.0621.26
33Emil Kristoffer AuranMalvik IL1.07.52+43.2721.32
34Kenneth KjelaasMalvik IL1.12.33+48.0823.01
35William HofossHadeland OL1.41.53+1.17.2832.20
Kristian Fredrik ThomassenVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Odd-Anton HermansenKristiansand OKdiskvalifisert
Mathias Kjærner-SembVaregg Fleridrettdiskvalifisert

H 14

3 640 m, 46 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mats EidsmoFreidig32.228.53
2Kristian RykkjeVaregg Fleridrett33.02+0.409.04
3Erik Hæstad BjørnstadFossum IF33.27+1.059.11
4Trygve Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering33.54+1.329.18
5Audun Uglenes BerganNydalens SK34.22+2.009.26
6Sander ArntzenAsker Skiklubb34.26+2.049.27
7Audun Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering34.32+2.109.29
8Eskil FrøislandVang OL34.53+2.319.35
9Petter Astrup ArnesenHeming Orientering35.50+3.289.50
10Mathias RosenlundVaregg Fleridrett35.56+3.349.52
11Kristian Fredrik LynumFreidig36.06+3.449.55
12Håkon SturødNydalens SK37.18+4.5610.14
13Even LindaasElverum OK38.06+5.4410.28
14Audun Melby JacobsenLardal OL39.23+7.0110.49
15Kristian KammerudRingerike OL41.54+9.3211.30
16Per Clemet WisløffAsker Skiklubb41.57+9.3511.31
17Niels Christian HellerudHalden SK42.08+9.4611.34
18Lars BrattliAsker Skiklubb43.15+10.5311.52
19Johan EikangerIL Gular44.22+12.0012.11
20Trygve MyhrAsker Skiklubb46.07+13.4512.40
21Even LundeVarteig OL46.20+13.5812.43
22Andreas BjørgenOL Vallset/Stange46.51+14.2912.52
23Peter GisholtFossum IF47.14+14.5212.58
24Njaal Ellegaard MelbyHamar OK47.15+14.5312.58
25Sølve DrageKongsberg OL47.22+15.0013.00
26Kristian PyttenKristiansand OK47.49+15.2713.08
27Aslak HeimdalKonnerud IL47.50+15.2813.08
28Sølve WathneSandnes IL (Rogaland)48.57+16.3513.26
29Olav TorgersenBækkelagets SK50.07+17.4513.46
30Are LodgaardByåsen IL50.22+18.0013.50
31Tobias LømoNydalens SK51.08+18.4614.02
32Jonas MyhreKristiansand OK51.36+19.1414.10
33Oliver Hagaseth MydskeFredrikstad SK52.10+19.4814.19
34Emil StørmerFossum IF52.52+20.3014.31
35Alexander Repstad StoremyrIL Hauken59.10+26.4816.15
36Eirik Nigardsøy JohnsenFredrikstad SK1.01.59+29.3717.01
37Aune DørmænenVaregg Fleridrett1.03.13+30.5117.22
38Vegard Øverli BergKongsberg OL1.03.57+31.3517.34
39Eirik Klavestad MoenFredrikstad SK1.07.04+34.4218.25
40Johan StorebakkenHamar OK1.07.41+35.1918.35
41Sverre GrafferRingerike OL1.24.29+52.0723.12
42Bendik BergsengFredrikstad SK1.31.02+58.4025.00
Skjalg NysæterSkien OKdiskvalifisert
Ludvig Williams StrømsnesMalvik ILdiskvalifisert
Biggles TolleforsClub UAVAdiskvalifisert
Tobias FremmingHeming Orienteringdiskvalifisert

H 13-16C

2 720 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tobias R. HyllesethSentrum OK22.598.26
2Santeri LaurilaSaloisten Reipas27.03+4.049.56
3Simen RuudKonnerud IL27.58+4.5910.16
4Andreas Aleksander GjessingIL Tyrving31.05+8.0611.25
5Fredrik LillestrandTrøsken IL34.32+11.3312.41
6Joakim Eriksrud KarlsenOppsal Orientering37.21+14.2213.43
7Halvor Fahre UlsteinHisøy OK38.55+15.5614.18
8Nikolai NordhaugKonnerud IL39.00+16.0114.20
9Anders HorveiRaumar Orientering39.17+16.1814.26
10Halvor NærbySkaukameratene OL39.44+16.4514.36
11Sivert Åmodt AmundsenLardal OL40.21+17.2214.50
12Henrik HvidstenFredrikstad SK40.45+17.4614.58
13Per Einar Hellenes AndresenOK Skeidi42.56+19.5715.47
14Anders Nødland FuglestadÅlgård Orientering43.42+20.4316.03
15Henrik HerøEiker OL45.59+23.0016.54
16Lars Gåsvik NarvestadHalden SK46.59+24.0017.16
17Georg S. AndresenSkien OK48.32+25.3317.50
18Håvard FyhnOL Tønsberg og omegn49.44+26.4518.17
19Endre Rognskog MellaOppsal Orientering53.37+30.3819.42
20Sebastian Lono EriksenKonnerud IL1.33.19+1.10.2034.18
Emil Bjørnstad StrandRaumar Orienteringdiskvalifisert

H 13-16N

2 570 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erik Linvåg NæssFossum IF24.149.25
2Benjamin AndersenRaumar Orientering31.33+7.1912.16
3Martin Kjos BarkenæsFet OL37.27+13.1314.34

H 17-B

3 500 m, 37 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jørgen ElisenbergHamar OK33.039.26
2Sverre WisløffAsker Skiklubb39.11+6.0811.11
3Tor Idar LillekrokenFolldal IF40.32+7.2911.34
4Tommy SæterKongsberg OL40.51+7.4811.40
5Selmer WathneSandnes IL (Rogaland)44.40+11.3712.45
6Vegard KvisleAsker Skiklubb45.40+12.3713.02
7Tor Sverre GravningenStokke IL47.06+14.0313.27
8Bjørn Sverre GulheimKolbotn og Skimt OL47.08+14.0513.28
9Ole Johannes NedrebøOK Moss47.38+14.3513.36
10Bjarte HandelandBSI - Orientering48.24+15.2113.49
11Øyvind SchibstedRøyken OL50.48+17.4514.30
12Jarle RogndokkenFet OL52.11+19.0814.54
13Ola Håvard HoleKonnerud IL52.23+19.2014.58
14Sveinung UlsteinHisøy OK52.49+19.4615.05
15Hans Herman HerøEiker OL58.43+25.4016.46
16Knut LangeggenKongsberg OL58.46+25.4316.47
17Lars Kristian EidsheimAskøy OL59.21+26.1816.57
18Jørn Christen JohnsenFredrikstad SK1.01.58+28.5517.42
19Martin KaspersenMo OK1.03.08+30.0518.02
20Egil AmundsenLardal OL1.03.42+30.3918.12
21Morten AndresenOK Skeidi1.05.35+32.3218.44
22Glenn Ekholdt HillerenEiker OL1.06.03+33.0018.52
23Kjetil JacobsenHamar OK1.09.55+36.5219.58
24Viggo EriksenFossum IF1.10.51+37.4820.14
25Eilef LandsverkSkien OK1.12.30+39.2720.42
26Kurt KleppaÅlgård Orientering1.16.10+43.0721.45
27Svein AndersenRaumar Orientering1.17.40+44.3722.11
28Nils-Henrik PedersenHisøy OK1.37.19+1.04.1627.48
29Arild SvihusGanddal IL1.41.06+1.08.0328.53
30Jan Henrik NeuenkirchenGanddal IL1.43.51+1.10.4829.40
31Torbjørn BogenSturla, IF1.53.47+1.20.4432.30
Kenneth DybvikStokke ILdiskvalifisert
Bjørn A FriestadKristiansand OKdiskvalifisert
Per Anders IfarnessIL Tyrvingdiskvalifisert
Robin LarssonRaumar Orienteringdiskvalifisert
Trond MyhreFossum IFdiskvalifisert
Simon SimonsenSarpsborg OLdiskvalifisert

H 17-C

3 090 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leif Arne NytrøenTynset IF35.0911.22
2Henning FlagetHemsedal IL44.57+9.4814.32
3Tor Petter LunåsmoTynset IF52.28+17.1916.58
4Gunnar SandenEiker OL55.05+19.5617.49
5Halvard FossEiker OL59.18+24.0919.11
6Jostein SivertsenTynset IF1.05.58+30.4921.20
7Lars-Erik ØsterudEiker OL1.07.21+32.1221.47
8Sondre ØstbyeElverum OK1.07.58+32.4921.59
9Thomas BlomkvistFredrikstad SK1.09.48+34.3922.35
10Ivar Mikal TyseEiker OL1.28.39+53.3028.41
11Frank LarsenAndebu IL2.33.00+1.57.5149.30
Bjørn CarlsenNotodden OLdiskvalifisert
Audun Langvik-hansenSarpsborg OLdiskvalifisert

H 17-N

2 570 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Stian LillegårdLillomarka OL36.4114.16
2Elibariki MartinKristiansand OK41.15+4.3416.03

H 17-20

6 380 m, 17 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erling Hovdenak SylteMolde og Omegn IF1.09.2210.52
2Ole-Kristian KaspersenMo OK1.11.10+1.4811.09
3Trygve HeggedalKongsberg OL1.13.24+4.0211.30
4Håvard UlsakerHemsedal IL1.13.28+4.0611.30
5Lars BredalenNittedal OL1.16.26+7.0411.58
6Sigurd Bonden KjørsvikKongsberg OL1.19.00+9.3812.22
7Håkon BlågestadIndre Østfold OK1.21.15+11.5312.44
8Karl Kristen GjølsjøOK Moss1.22.07+12.4512.52
9Vetle ReinhartsenKristiansand OK1.22.39+13.1712.57
10Vebjørn RøtvoldKongsberg OL1.25.48+16.2613.26
11Robin Bergane JanssonLillomarka OL1.36.54+27.3215.11
12Peter Martinus Freyborg UranGimle IF1.53.11+43.4917.44
Toralf GrandeKongsberg OLdiskvalifisert
Helge Nikolai HelmersenFet OLdiskvalifisert
Erlend Søbye GrønvoldBSI - Orienteringdiskvalifisert
Andreas MarcussenAsker Skiklubbdiskvalifisert
Krister HovdeRingsaker OKdiskvalifisert

H 21-

9 300 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ola Magnus LaugalandÅlgård Orientering1.09.417.29
2Tallak Olav GrytingGjerstad IL1.13.07+3.267.51
3Erik Feyling HaareKonnerud IL1.13.46+4.057.55
4Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering1.14.22+4.417.59
5Damien RenardKongsberg OL1.14.41+5.008.01
6Jostein KvaklandVaregg Fleridrett1.14.52+5.118.03
7Beat RothOLG Biberist SO1.16.24+6.438.12
8Gunnar A FiskumIL Tyrving1.16.42+7.018.14
9Anssi VesantoEspoon Suunta1.18.09+8.288.24
10Lars Øivind AmundsenTrøsken IL1.18.27+8.468.26
11Håvard Krey HansenOK Silsand1.19.00+9.198.29
12Audun StrandlieGjø-Vard OL1.20.04+10.238.36
13Fredrik SandalGanddal IL1.20.52+11.118.41
14Marius Lindhom AckenhausenKonnerud IL1.21.14+11.338.44
15Martin Holth JohannessenRøyken OL1.22.36+12.558.52
16Henning C StrandhagenRøyken OL1.23.30+13.498.58
17Daniel OliversenTrøsken IL1.23.51+14.109.00
18Magnus OmbustvedtÅs-NMBU Orientering1.24.42+15.019.06
19Øyvind SteinbekkenOdal OL - Orientering1.25.22+15.419.10
20Åsulv Birkeland StormoenKristiansand OK1.25.48+16.079.13
21Kristian Frafjord HaarrGanddal IL1.26.25+16.449.17
22Terje Faugstad BjertnesNTNUI1.26.26+16.459.17
23Morten SundliGanddal IL1.27.59+18.189.27
24Jostein UtstumoIK Grane Arendal Orientering1.29.32+19.519.37
25Vegard LineOslostudentenes IK1.31.03+21.229.47
26Eirik Holth JohannessenRøyken OL1.32.42+23.019.58
27Magnus KyrkjebøTIF Viking1.33.59+24.1810.06
28Sturla StokkelandÅlgård Orientering1.34.50+25.0910.11
29Morten Andreas NomeBSI - Orientering1.35.36+25.5510.16
30Robert FredriksenNotodden OL1.49.11+39.3011.44
31Wouter TalloenOMEGA1.53.47+44.0612.14
32Lars LeirenKolbotn og Skimt OL1.54.58+45.1712.21
Njål Helge VølstadÅlgård Orienteringdiskvalifisert
Magnus Skauge OliversenTrøsken ILdiskvalifisert

H 21AK

5 440 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rune RystadNydalens SK42.327.49
2Timo KarppinenSK Pohjantähti43.33+1.018.00
3Nils Albert AamandIdrettslaget Dyre Vaa45.14+2.428.18
4Siggen YtrehusNTNUI47.21+4.498.42
5Neil MarstonHemsedal IL47.31+4.598.44
6Ola LestebergKongsberg OL48.03+5.318.49
7Vidar SolbergFredrikstad SK48.35+6.038.55
8Thomas RuudÅs-NMBU Orientering48.47+6.158.58
9Henrik Drange RuudAsker Skiklubb49.44+7.129.08
10Kristoffer Fiane PedersenÅs-NMBU Orientering49.47+7.159.09
11Frode Øverøyen BalchenOddersjaa SSK51.44+9.129.30
12Erin SchirmOrienteering USA52.17+9.459.36
13Stian OverskeidIndre Østfold OK53.39+11.079.51
14Anders Beyer BrattliRingerike OL53.49+11.179.53
15Øyvind GlendrangeÅrvoll IL53.54+11.229.54
16Kristian Bernhard NilsenFossum IF1.00.39+18.0711.08
17Morten TangenHamar OK1.01.38+19.0611.19
18Morten SvihusGanddal IL1.08.13+25.4112.32
19Håkon Nergaard BergStokke IL1.09.38+27.0612.48
20Kjetil SvihusGanddal IL1.10.23+27.5112.56
21Narve J. BrennaHemsedal IL1.11.32+29.0013.08
22Fredrik StudsrudHisøy OK1.17.20+34.4814.12
23Daniel Andre KristoffersenRøyken OL1.18.24+35.5214.24
24Sindre Eia HoltungOL Trollo1.20.42+38.1014.50
25Martin LaurantsenSkien OK1.28.40+46.0816.17
26Magnus Barth GustavsenOslostudentenes IK1.30.56+48.2416.42
27Bård Engzelius GylverAsker Skiklubb1.37.26+54.5417.54
28Vemund RønnebergRøyken OL1.47.23+1.04.5119.44

H 35-

9 300 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jostein F. TellnesAsker Skiklubb1.12.357.48
2Torbjørn KravdalGjø-Vard OL1.17.47+5.128.21
3Per-Ivar NikolaisenOppsal Orientering1.18.38+6.038.27
4Bjørn GulbrandsenAsker Skiklubb1.20.44+8.098.40
5Stefan SchwarzenbergerLG Stettlen1.29.26+16.519.36
6Stefan KernstockOslostudentenes IK1.45.33+32.5811.20
7Kim RichterSandnes IL (Rogaland)1.48.16+35.4111.38
8Per-Ove MelinderTullinge SK1.49.53+37.1811.48

H 35 AK

5 440 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Knut AaldeNydalens SK48.268.54
2Håvard TelstøEtnedal IL49.04+0.389.01
3Asbjørn BygglandHøydalsmo IL50.14+1.489.14
4Rune AbrahamsenHemsedal IL50.19+1.539.14
5Eirik JørgensenAsker Skiklubb51.33+3.079.28 Last ned GPS-spor i gpx-format
6Endre UlsakerHemsedal IL54.53+6.2710.05
7Even Angell-PetersenNydalens SK56.01+7.3510.17
8Jørgen FjæreHedrum OL58.52+10.2610.49
9Anders Kristian HoltHedrum OL58.54+10.2810.49
10Knut Ivar VestliÅl IL59.01+10.3510.50
11Arild FlatenVegårshei IL1.00.00+11.3411.01
12Erik RosenvoldØstmarka OK1.01.59+13.3311.23
13Kenneth VikenTverlandet IL1.02.25+13.5911.28
14Per Olav AndersenHalden SK1.03.25+14.5911.39
15Håkon Gaute KvammeOppsal Orientering1.05.42+17.1612.04
16Olav HasaasFossum IF1.06.02+17.3612.08
17Lars-Einar IntelhusHemsedal IL1.06.42+18.1612.15
18Kim AbelRøyken OL1.07.06+18.4012.20
19Thorbjørn VærpKristiansand OK1.09.37+21.1112.47
20Even ErlienGjø-Vard OL1.10.24+21.5812.56
21Helge TillingsøeCopenhagenO1.13.18+24.5213.28
22Håvard Sandvoll AskLierbygda OL1.13.36+25.1013.31
23Geir Johan AndersenRaumar Orientering1.13.48+25.2213.33
24Tom Arne AndersenRaumar Orientering1.13.59+25.3313.35
25Ernst PyttenKristiansand OK1.14.28+26.0213.41
26Roger HagenSandefjord OK1.18.35+30.0914.26
27Tormod KleppaLillehammer OK1.19.01+30.3514.31
28Trond EvensenOL Tønsberg og omegn1.20.35+32.0914.48
29Geir Henrik HirschIF Trauma1.22.29+34.0315.09
30Lenny Viking EnströmOslostudentenes IK1.32.36+44.1017.01
31Oddbjørn KrageSarpsborg OL1.33.34+45.0817.11
32Eelco van RaaijHedrum OL1.34.41+46.1517.24

H 40-

7 580 m, 55 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Pål KittilsenFreidig57.397.36
2Henrik OttesenFredrikstad SK59.42+2.037.52
3Espen DanevadFredrikstad SK1.00.59+3.208.02
4Torgeir NevlandÅlgård Orientering1.01.45+4.068.08
5Gisle NysæterSkien OK1.01.51+4.128.09
6Johan MichelsenFossum IF1.04.02+6.238.26
7Frode NysæterSkien OK1.04.57+7.188.34
8Andreas SylteFreidig1.05.33+7.548.38
9Torbjørn Blom-hagenFossum IF1.06.54+9.158.49
10Steinar LandeBø OL1.07.16+9.378.52
11Johs HjelmstadBækkelagets SK1.07.41+10.028.55
12Geir SchjølbergTynset IF1.07.52+10.138.57
13Lars Sigve OftedalÅlgård Orientering1.08.13+10.348.59
14Rolf Pettersen MoOL Toten-Troll1.08.22+10.439.01
15Odd-Ivan LorentsenOK Silsand1.08.35+10.569.02
16Gunnar VatnFrol IL1.11.26+13.479.25
17Vegard GrønliFreidig1.12.38+14.599.34
18Rune BlågestadIndre Østfold OK1.14.36+16.579.50
19Jan Tore LudvigsenNydalens SK1.14.40+17.019.51
20Terje W. PettersenBerger og Svelvik OL1.15.48+18.0910.00
21Håvard NilsenVegårshei IL1.16.08+18.2910.02
22Peter TudénIK Hakarpspojkarna1.17.05+19.2610.10
23Espen BergstrømHalden SK1.17.43+20.0410.15
23Stig MellingRingerike OL1.17.43+20.0410.15
25Øyvind LienGjø-Vard OL1.20.20+22.4110.35
26Anders GrevstadFossum IF1.21.08+23.2910.42
27Knut Jostein SætnanFossum IF1.21.47+24.0810.47
28Runar HafskjoldNydalens SK1.23.00+25.2110.56
29Lars BerglundRingerike OL1.23.23+25.4411.00
30Henning Bratland CarlsenOK Moss1.24.01+26.2211.05
31Asgeir LiumFet OL1.24.35+26.5611.09
32Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club1.25.49+28.1011.19
33Jari KleemolaPerttelin Peikot1.26.25+28.4611.24
34Thomas LieFredrikstad SK1.27.39+30.0011.33
35Øystein HusbyMalvik IL1.31.38+33.5912.05
36Trond FlaskerudOL Toten-Troll1.34.41+37.0212.29
37Torger HøsøienTynset IF1.36.02+38.2312.40
38Ola BratlieIL BUL-Tromsø1.37.21+39.4212.50
39Per Kristian RamstadFet OL1.48.33+50.5414.19
40Jon-Kåre HansenTIF Viking1.48.54+51.1514.22
41Pål AngvollFredrikstad SK1.55.48+58.0915.16
42Ola BeitdokkenLillehammer OK2.18.56+1.21.1718.19
43Alf Inge LindtnerHaugesund IL Orientering2.26.13+1.28.3419.17
Pål SommerheinOK Hortendiskvalifisert
Tom BerganFet OLdiskvalifisert
Bjørnar LynumFreidigdiskvalifisert
Pål SkogedalAsker Skiklubbdiskvalifisert
Espen RøsteKongsberg OLdiskvalifisert
Christian ReuschHeming Orienteringdiskvalifisert
Fredrik TorjusenFredrikstad SKdiskvalifisert
Olle MalmringFreidigdiskvalifisert
Tom KristensenLarvik OKdiskvalifisert
Pål ThomassenVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Harald BakkeFossum IFdiskvalifisert
Rune AbrahamsenHemsedal ILbrutt

H 45-

7 160 m, 124 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Leif StørmerFossum IF56.317.53
2Erik HaugStokke IL57.50+1.198.04
3Kjetil BjørloHalden SK1.00.13+3.428.24
4Tom Eirik EikangerIL Gular1.00.21+3.508.25
5Henning RøbergNittedal OL1.00.29+3.588.26
6Syver LøkenKongsberg OL1.01.20+4.498.33
7Jon RøstumOL Gaula1.01.24+4.538.34
8Jan Tore HenriksenNydalens SK1.01.51+5.208.38
9Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering1.02.32+6.018.44
10Ulrik OlssonBrattås CK1.03.09+6.388.49
11Knut Erling ØenHeming Orientering1.04.19+7.488.58
12Per Arne AadlandSamnanger IL1.04.56+8.259.04
13Tore BredalenNittedal OL1.04.57+8.269.04
14Jon-Anders BordalRingsaker OK1.05.13+8.429.06
15Dag AusenPorsgrunn OL1.05.41+9.109.10
16Øyvind FlaattenOK Skeidi1.06.15+9.449.15
17Helge GisholtOK Skeidi1.07.06+10.359.22
18Odd FuglestadÅlgård Orientering1.07.15+10.449.23
19Lars Erik GjeinSandefjord OK1.07.25+10.549.24
20Per Olav NærestadIF Trauma1.07.28+10.579.25
21Per Øivind EgerKongsberg OL1.07.50+11.199.28
22Sven Arne GylterudFossum IF1.07.56+11.259.29
23Tommy JauhojärviAsker Skiklubb1.08.09+11.389.31
24Svein NygårdLillomarka OL1.08.23+11.529.33
25Jon Iver BakkenNydalens SK1.08.26+11.559.33
26Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering1.08.36+12.059.34
27Arne DybdahlLillomarka OL1.09.42+13.119.44
28Tore NymarkAskøy OL1.09.44+13.139.44
29Oddvar TaksdalGanddal IL1.09.49+13.189.45
30Jan Erik IsaksenNydalens SK1.10.01+13.309.46
31Håvard HågårdStjørdals-Blink Orientering1.10.08+13.379.47
32Per Ola UlsethNydalens SK1.10.36+14.059.51
33Rolv Anders SystadLyn Ski1.10.38+14.079.51
34Bjørn Axel GranHalden SK1.11.08+14.379.56
35Ronny RykkjeVaregg Fleridrett1.11.19+14.489.57
36Are StrandlieGjø-Vard OL1.11.25+14.549.58
37Arne NåtedalOL Trollo1.11.32+15.019.59
38Egil FuruaBerger og Svelvik OL1.11.49+15.1810.01
39Geir TorgersenHalden SK1.12.16+15.4510.05
40Gjermund GravirAsker Skiklubb1.12.28+15.5710.07
41Espen WigaardOppsal Orientering1.12.46+16.1510.09
42Otto Richard EideByåsen IL1.13.06+16.3510.12
43Wim VervoortTrol1.13.22+16.5110.14
44Jurg NiggliO'Jura1.13.49+17.1810.18
45Bernt BrynhildsenWing OK1.14.01+17.3010.20
46Odd StrandKongsberg OL1.14.16+17.4510.22
47Håkon DanevadÅs-NMBU Orientering1.14.25+17.5410.23
48Frank LøwengreenSarpsborg OL1.15.19+18.4810.31
49Kjetil SteenFossum IF1.15.24+18.5310.31
50Trond LundIL Tyrving1.15.32+19.0110.32
51Per Olav GulbrandsenLarvik OK1.15.57+19.2610.36
52Arild AndresenFossum IF1.16.32+20.0110.41
53Svein GranerudAsker Skiklubb1.17.08+20.3710.46
54Bent SkatvedtRaumar Orientering1.17.22+20.5110.48
55Bjørn MartiniAsker Skiklubb1.17.45+21.1410.51
56Erik SaugerudKonnerud IL1.17.50+21.1910.52
57Bjørn Idar SætranIF Trauma1.17.56+21.2510.53
58Jan Erik AalbergBækkelagets SK1.18.22+21.5110.56
59Pål BackstrømHalden SK1.18.48+22.1711.00
60Per Erik LarsenSandefjord OK1.19.15+22.4411.04
61Vidar StrandLierbygda OL1.19.39+23.0811.07
62Teemu KorhonenSK Vuoksi1.19.48+23.1711.08
63Roger LysnesHedrum OL1.20.59+24.2811.18
64Bjart Are HellenTIF Viking1.21.29+24.5811.22
65Håkon BrynjulfsenOK Silsand1.21.43+25.1211.24
66Gunnar BrattliAsker Skiklubb1.21.55+25.2411.26
66Arild H ClausenFreidig1.21.55+25.2411.26
68Arne TorgersenBækkelagets SK1.22.14+25.4311.29
69Nils BerganNydalens SK1.22.58+26.2711.35
70Henning MartinsenFredrikstad SK1.24.02+27.3111.44
71Einar TesloHadeland OL1.24.40+28.0911.49
72Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett1.24.49+28.1811.50
73Guttorm L EggeOslostudentenes IK1.25.20+28.4911.55
74Torkel IrgensBodø og Omegn IF Orientering1.25.24+28.5311.55
75Hallvard KorenOK Moss1.25.50+29.1911.59
76Arne Håkon JørgensenSandefjord OK1.26.10+29.3912.02
77Arnt Oluf EideGjø-Vard OL1.27.15+30.4412.11
78Gard AntonsenFredrikstad SK1.27.28+30.5712.12
79Jostein MehammerPorsgrunn OL1.28.40+32.0912.23
80Gudmund JenssenHalden SK1.28.54+32.2312.24
81Kimme ArnesenHeming Orientering1.29.42+33.1112.31
82Svend Arne YtterbølHalden SK1.30.42+34.1112.40
83Kjetil DammTIF Viking1.30.51+34.2012.41
84Magne BrekkeNydalens SK1.32.38+36.0712.56
85Ole Petter VestølVegårshei IL1.33.09+36.3813.00
86Jørn MoeFet OL1.33.50+37.1913.06
87Peter CarlsenRøyken OL1.34.12+37.4113.09
88Jon Terje EkelandOddersjaa SSK1.34.33+38.0213.12
89Jon Erik KvarmeRøyken OL1.34.38+38.0713.13
90Jon SkriubakkenPorsgrunn OL1.34.55+38.2413.15
91Ole Petter HaugenNydalens SK1.35.55+39.2413.23
92Roger Andre VaneboKongsberg OL1.36.49+40.1813.31
93Geir NilsenViul Orienteringsklubb1.36.58+40.2713.32
94Geir BråtenVegårshei IL1.37.56+41.2513.40
95Lasse ArnesenHeming Orientering1.38.15+41.4413.43
96Lars KrügerNydalens SK1.38.52+42.2113.48
97Bjørn Richard KirsteSkien OK1.39.46+43.1513.56
98Harald StorrønningByåsen IL1.41.34+45.0314.11
99Arnfinn MoeFredrikstad SK1.45.05+48.3414.40
100Christian GrotnesIL Tyrving1.50.26+53.5515.25
101Meeuwssen MarcTrol1.50.38+54.0715.27
102Egil KjørsvikKongsberg OL1.51.04+54.3315.30
103Ole MyklemyrEiker OL1.55.33+59.0216.08
104Rune NergårdNittedal OL1.55.41+59.1016.09
105Kjetil EspedalNydalens SK1.55.58+59.2716.11
106Terje Ulla EikenKongsberg OL1.56.21+59.5016.15
107Anders FlågenHeming Orientering1.58.24+1.01.5316.32
108Olav Kristian BirkelandHalden SK2.01.35+1.05.0416.58
109Koen MeynenTrol2.11.26+1.14.5518.21
110Gernot DoppelhoferVaregg Fleridrett2.26.59+1.30.2820.31
Håvard W. PettersenBerger og Svelvik OLdiskvalifisert
Ole IngesenSarpsborg OLdiskvalifisert
Øyvind SchjelderupFreidigdiskvalifisert
Bjørnar OlsrødStokke ILdiskvalifisert
Gunnar Engen VikNydalens SKdiskvalifisert
Sten Åge NygårdseterVegårshei ILdiskvalifisert
Einar ModahlFredrikstad SKdiskvalifisert
Geir Arne LodgaardByåsen ILdiskvalifisert
Per OlaussenFredrikstad SKdiskvalifisert
Finn Henry LillestrandTrøsken ILdiskvalifisert
Atle WølloKongsberg OLdiskvalifisert
Vegard HaldenNydalens SKdiskvalifisert
Roar HaugHadeland OLdiskvalifisert
Tomas EidsmoFreidigbrutt

H 45 AK

4 250 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Svein Terje KolstadFreidig36.518.40
2Tor Ivar ChristiansenOL Tønsberg og omegn38.17+1.269.00
3Per Einar PedersliOL Trollelg42.38+5.4710.01
4Bjørn-Willy ArntzenLierbygda OL43.19+6.2810.11
5Roar PedersenOppsal Orientering44.44+7.5310.31
6Trond LamarkGanddal IL45.09+8.1810.37
7Lars D. FjeldstadRingerike OL46.18+9.2710.53
8Kåre HalvorsenNydalens SK47.16+10.2511.07
9Frode StrislandFossum IF47.35+10.4411.11
10Arne KristensenStokke IL49.57+13.0611.45
11Øystein GrøvlenOK Nidarøst50.18+13.2711.50
12Arne ArnesenHamar OK50.27+13.3611.52
13Rune SørensenSturla, IF53.10+16.1912.30
14Trygve VollHaugesund IL Orientering58.00+21.0913.38
15Jon KvisliBø OL58.49+21.5813.50
16Aksel SlettebøeSøgne og Songdalen OK59.18+22.2713.57
17Trond FossSandefjord OK1.01.25+24.3414.27
18Bård MoumHalden SK1.01.50+24.5914.32
19Tore LindaasElverum OK1.02.59+26.0814.49
20Stein MellaOppsal Orientering1.04.37+27.4615.12
21Peter DirksenSauda Orienteringsklubb1.04.53+28.0215.16
22Øystein SkjelbredKongsberg OL1.06.32+29.4115.39
23Inge HaugeHisøy OK1.13.54+37.0317.23
24Jens FyhnOL Tønsberg og omegn1.15.06+38.1517.40
25Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering1.18.27+41.3618.27
26Ketil NummedalFana IL1.25.59+49.0820.13
27Hermund UlsteinHisøy OK1.27.36+50.4520.36
28Stig MjelstadTIF Viking1.30.20+53.2921.15
29Oskar KaaløySandefjord OK1.32.52+56.0121.51
30Timo RintanenKangasala SK1.39.57+1.03.0623.31
Trond FrøvollOdal OL - Orienteringdiskvalifisert
Bjørn Ketil HansenSarpsborg OLdiskvalifisert

H 35 C

3 090 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ole Asbjørn HaugaardSkaukameratene OL36.3511.50
2Pål Espen NordhaugKonnerud IL39.06+2.3112.39
3Per Jarle EikelandOL Tønsberg og omegn44.48+8.1314.29
4Olav NærbySkaukameratene OL50.55+14.2016.28
5Stig StenbergLillehammer OK52.57+16.2217.08
6Svein-Tore Gåsvik NarvestadHalden SK57.18+20.4318.32
7Torbjørn BarikmoKongsberg OL57.45+21.1018.41
8Simen BratlieSkaukameratene OL1.20.19+43.4425.59
9Jan Magne GundersveenRøyken OL1.21.55+45.2026.30
10Geir Egil NorbomKonnerud IL1.27.11+50.3628.12
11Magne MælandÅlgård Orientering1.38.25+1.01.5031.51

H 50-

5 880 m, 84 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erlend SlokvikNydalens SK45.047.39
2Atle DengerudSteinkjer OK45.38+0.347.45
3Yngvar ChristiansenBækkelagets SK45.45+0.417.46
4Nils Petter FremmingHeming Orientering46.51+1.477.58
5Øyvind DrageKongsberg OL47.26+2.228.04
6Kim Farnes HansenLierbygda OL48.13+3.098.12
7Bjørn HøllelandFana IL48.24+3.208.13
8Thor MellaØstmarka OK48.31+3.278.15
9Martin JohanssonOK Orion48.32+3.288.15
10Knut Edvard HellandRingerike OL49.47+4.438.27
11Jostein MårdalenFreidig50.06+5.028.31
12Jan Sverre EdstrømOppsal Orientering50.37+5.338.36
13Kristian KihleRingerike OL50.56+5.528.39
14Jim OlaussenHalden SK51.13+6.098.42
15Bjørnar GammelsæterKolbotn og Skimt OL51.43+6.398.47
16Børge PedersenNydalens SK52.14+7.108.52
17Dag BrenåsVarteig OL52.28+7.248.55
18Per SlungaardIL Tyrving52.29+7.258.55
19Sigurd EiknerFana IL52.33+7.298.56
20Svein-Erik SøgårdKongsberg OL52.36+7.328.56
21Frode RobertsenOL Tønsberg og omegn53.24+8.209.04
22Bjørn SolbergseterAustmarka IL53.40+8.369.07
23Bjørn Henning GrandalIL Tyrving54.19+9.159.14
23Gisle WathneSandnes IL (Rogaland)54.19+9.159.14
25Egil EideIL Tyrving55.24+10.209.25
26Jo WiklundNydalens SK56.19+11.159.34
27Johan LundeIL Koll56.24+11.209.35
28Knut AasRingerike OL57.19+12.159.44
29Øystein JensenSarpsborg OL57.30+12.269.46
30Njål SvingheimKonnerud IL57.39+12.359.48
31Petter LøeNotodden OL58.50+13.4610.00
32Rune KarstensenStavanger Orienteringsklubb59.07+14.0310.03
33Trond Svanøe-HafstadSteinkjer OK59.40+14.3610.08
34Steve SamuelsenBodø og Omegn IF Orientering1.00.14+15.1010.14
35Lars Peder VaajeMarnardal IL1.00.24+15.2010.16
36Roar GrandeKongsberg OL1.00.32+15.2810.17
37Thor Inge TollehaugEiker OL1.00.47+15.4310.20
38Harald KvisliNotodden OL1.00.48+15.4410.20
39Øyvind HelmersenFet OL1.00.53+15.4910.21
40Tore Voss FagervoldBærums Skiklub1.01.09+16.0510.23
41Jan-Einar ØvremoÅlgård Orientering1.01.17+16.1310.25
42Bjørn BakkevigHeming Orientering1.01.22+16.1810.26
43Per-Jacob ØlstadFet OL1.01.25+16.2110.26
44Kristian KalagerAsker Skiklubb1.02.32+17.2810.38
45Sven SimonsenFredrikstad SK1.02.34+17.3010.38
46Trond BaklidKonnerud IL1.02.41+17.3710.39
47Sturle OmdalSandnes IL (Rogaland)1.03.10+18.0610.44
48Frode KamsvågIL Tyrving1.04.08+19.0410.54
49Snorre FrydenlundSturla, IF1.04.17+19.1310.55
50Anders BergsetIL Veten1.04.36+19.3210.59
51Terje MelsomFossum IF1.05.17+20.1311.06
52Terje HenriksenAsker Skiklubb1.06.22+21.1811.17
53Terje NæssFossum IF1.06.56+21.5211.22
54Per SandbergNydalens SK1.07.15+22.1111.26
55Erling ByeByåsen IL1.07.18+22.1411.26
56Leif Kåre BessebergEiker OL1.07.55+22.5111.33
57Ole Johnny PetersenEiker OL1.09.07+24.0311.45
58Halvor JutulstadBækkelagets SK1.09.47+24.4311.52
59Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL1.09.58+24.5411.53
60Rune MalmeiSandnes IL (Rogaland)1.09.59+24.5511.54
61Morten AamodtSandnes IL (Rogaland)1.10.23+25.1911.58
62Rune TeiglandØstmarka OK1.10.57+25.5312.03
63Stein MarkhusVerdal OK1.11.26+26.2212.08
64Mons Kr. LøvfaldNydalens SK1.11.45+26.4112.12
65Bjørn Erik BergsengFredrikstad SK1.11.57+26.5312.14
66Terje BråtenRaumar Orientering1.13.03+27.5912.25
67Helge GrafferRingerike OL1.14.03+28.5912.35
68Lars Stuland LarsenVaregg Fleridrett1.14.46+29.4212.42
69Torkjel NesheimIL Tyrving1.17.53+32.4913.14
70Luc MelisTrol1.18.51+33.4713.24
71Per KaarbyFossum IF1.19.09+34.0513.27
72Thor MoenFredrikstad SK1.20.02+34.5813.36
73Erik BlakeByåsen IL1.22.37+37.3314.03
74Are NjåsteinIL Tyrving1.24.59+39.5514.27
75Svein Helge HøydalNydalens SK1.25.13+40.0914.29
76Christian SchibstedRøyken OL1.28.32+43.2815.03
77Phil ConwayGuildford Orienteers1.29.37+44.3315.14
78Sigbjørn OddenØstmarka OK1.47.43+1.02.3918.19
Sven MyhreBerger og Svelvik OLdiskvalifisert
Ole-Arthur JuveliLillomarka OLdiskvalifisert
Stig BratsbergMolde og Omegn IFdiskvalifisert
Klaus HorneIL Tyrvingdiskvalifisert
Åge-Geir SkatterNotodden OLdiskvalifisert
Roar TønnessenKongsberg OLdiskvalifisert

H 55-

5 880 m, 71 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL46.217.52
2Jon BjørgumKristiansand OK47.37+1.168.05
3Eirik Næss-UlsethNydalens SK49.12+2.518.22
4Arne JohannesenIL Gular49.37+3.168.26
5Jens Olav KløvrudLillomarka OL50.25+4.048.34
6Nils HæstadFossum IF50.40+4.198.37
7Arve GlittumOK Skeidi50.56+4.358.39
8Harald HoviSkien OK51.06+4.458.41
9Jack BjørnsenKristiansand OK51.39+5.188.47
10Egil Wickstrand IversenHeming Orientering51.42+5.218.47
11Eilef Kristen MikkelsplassNesbyen IL52.09+5.488.52
12Ingar HalsSogndal IL52.21+6.008.54
13Trond RønnebergAsker Skiklubb52.31+6.108.55
14Hallvard FjærLillomarka OL52.41+6.208.57
15Einar JensenNydalens SK52.58+6.379.00
16Ove DrangeVaregg Fleridrett53.05+6.449.01
17Torgeir StrandhagenRøyken OL53.07+6.469.02
18Ingemar Jansson HaverstadLierbygda OL53.39+7.189.07
19Geir OwrenFreidig53.54+7.339.10
20Jan SteinegerGneist, IL54.04+7.439.11
21Øyvind Roger HansenRøyken OL54.26+8.059.15
22Martin GranlyLillomarka OL54.55+8.349.20
23Jostein AlvestadWing OK55.10+8.499.22
24Inge GlittumOK Skeidi55.50+9.299.29
25Morten DåsnesRingerike OL55.56+9.359.30
26Jan BjerketvedtOK Moss56.31+10.109.36
26Richard Zeiner-GundersenFossum IF56.31+10.109.36
28Karl Aasmund ErøyOK Moss57.31+11.109.46
29Nils Erik HulbakHemsedal IL57.44+11.239.49
30Andreas ErichsenNydalens SK59.02+12.4110.02
31Per OsenVestre Akers SK59.19+12.5810.05
32Øivind MyhreKongsberg OL59.21+13.0010.05
33Frode LøsetRingerike OL1.00.34+14.1310.18
34Svein Harald HansenOK Silsand1.00.38+14.1710.18
35Tormod ØvergaardVestre Akers SK1.00.48+14.2710.20
36Paul Terje HaarrGanddal IL1.00.54+14.3310.21
37Knut EngenRaumar Orientering1.01.12+14.5110.24
38Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK1.01.41+15.2010.29
39Ove MartinsenHauketo IF1.02.10+15.4910.34
40Kjell RønnebergRøyken OL1.02.22+16.0110.36
41Lars-Erik FiskumIL Tyrving1.03.28+17.0710.47
42Anton PlaianAsker Skiklubb1.03.43+17.2210.50
43Knut BjørkeloKolbotn og Skimt OL1.03.55+17.3410.52
44Geir Holm GundersenSturla, IF1.04.04+17.4310.53
45Tore SundtjønnÅrvoll IL1.04.45+18.2411.00
46Torgeir StrandFana IL1.05.18+18.5711.06
47Tor StrandRaumar Orientering1.05.48+19.2711.11
48Johan MattssonLillomarka OL1.05.54+19.3311.12
49Kjell Einar AndersenVarteig OL1.06.04+19.4311.14
50Harald ØstbyeElverum OK1.07.10+20.4911.25
51Alf PettersenIL Tyrving1.08.42+22.2111.41
52Håkon B. BøBodø og Omegn IF Orientering1.09.03+22.4211.44
53Pål Woldstad HanssenEiker OL1.09.18+22.5711.47
54Sören JonssonNydalens SK1.09.21+23.0011.47
55Nikolay KrupnovIL Tyrving1.09.53+23.3211.53
56Ketil ÅstebølOppsal Orientering1.11.15+24.5412.07
57Tron Erik HovindRaumar Orientering1.12.36+26.1512.20
58John HofossHadeland OL1.16.10+29.4912.57
59Ketil BergeVestre Akers SK1.16.16+29.5512.58
60Øyvind GylverAsker Skiklubb1.16.29+30.0813.00
61Bjarne TokheimLierbygda OL1.16.32+30.1113.00
62Rolf E. AndersenLierbygda OL1.18.32+32.1113.21
63Donald SkantzeIL Tyrving1.22.12+35.5113.58
64Bjørn ÅstorpSarpsborg OL1.23.31+37.1014.12
65Helge EriksenByåsen IL1.23.45+37.2414.14
66Roy GjerdingOK Moss1.27.16+40.5514.50
67Jan SveenRaumar Orientering1.27.44+41.2314.55
68Kristian LeonhardtOC Fürstenfeld1.28.07+41.4614.59
69Pål HellerudHalden SK2.10.17+1.23.5622.09
Ivar LindsethRingerike OLdiskvalifisert
Ivar MaalenÅs-NMBU Orienteringdiskvalifisert

H 55 AK

3 190 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1John HansenKristiansand OK31.439.56
2Edvard DahlOL Vallset/Stange42.14+10.3113.14
3Kjell Joar RognstadLillehammer OK45.46+14.0314.20
4Ole WiikLardal OL53.29+21.4616.45
5Per Olaf KlemsdalVarteig OL55.25+23.4217.22
6Erik GrøndalenHamar OK57.30+25.4718.01
7Atle Hugo SøvikIL Tyrving1.04.18+32.3520.09
8Knut BjerknesRøyken OL1.07.19+35.3621.06
9Åge AashamarFlosta IL1.09.51+38.0821.53
Rolf Gunnar BredesenFossum IFdiskvalifisert

H 60-

4 930 m, 47 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sigurd DæhliLøten o-lag43.018.43
2Bjørn GrindeOslostudentenes IK44.06+1.058.56
3Harald ThonSturla, IF44.23+1.229.00
4Bjørn BergerByåsen IL48.26+5.259.49
5Svein S JacobsenIL Tyrving49.21+6.2010.00
6Ola BroxOL Toten-Troll49.28+6.2710.02
7Jon Arvid FossumAsker Skiklubb50.10+7.0910.10
8Tom A. KarlsenFredrikstad SK52.40+9.3910.40
9Ove ForsströmOK Raseborg52.56+9.5510.44
10Vidar ElvekrokEiker OL54.48+11.4711.06
11Dagfinn TorpePorsgrunn OL55.04+12.0311.10
12Sveinung RekaaNotodden OL55.19+12.1811.13
13Roy FranssonÄrla IF56.23+13.2211.26
14Magne VollenOslostudentenes IK56.47+13.4611.31
15Bjørn SteinbekkenOdal OL - Orientering58.04+15.0311.46
16Erlend AamodtNydalens SK58.49+15.4811.55
17Morten JohannessenRøyken OL59.38+16.3712.05
18Torbjørn NørbechRingerike OL59.52+16.5112.08
19Per Chr. HagenBø OL59.58+16.5712.09
20Hugo ChristensenNotodden OL1.00.35+17.3412.17
21Are EriksenOslostudentenes IK1.00.46+17.4512.19
22Lars KlyveOppsal Orientering1.01.36+18.3512.29
23Øivind FadumSande Sportsklubb1.02.07+19.0612.35
24Stein TurtumøygardMåren OK1.03.17+20.1612.50
25Olav NipenIL Tyrving1.06.47+23.4613.32
26Rolf LundeEiker OL1.06.51+23.5013.33
27Per ØhlckersIL Tyrving1.07.23+24.2213.40
28Arne TiltnesIL Tyrving1.08.08+25.0713.49
29Audun ÅrøenEmblem IL1.09.11+26.1014.01
30Bjarne GimreGanddal IL1.10.25+27.2414.16
31Knut HaugOL Vallset/Stange1.14.10+31.0915.02
32Johnny FranssonÄrla IF1.16.39+33.3815.32
33Per Øivind HusbyVaregg Fleridrett1.17.35+34.3415.44
34Kjell HalvorsenBerger og Svelvik OL1.19.33+36.3216.08
35Hans Lyder HaareKonnerud IL1.21.10+38.0916.27
36Rolf ChristensenBerger og Svelvik OL1.21.33+38.3216.32
37Elling AakreAndebu IL1.23.06+40.0516.51
38Kjell SvanbergRøyken OL1.23.43+40.4216.58
39Ragnar Niemi BergStokke IL1.31.35+48.3418.34
40Rune HalkeVestre Akers SK1.44.09+1.01.0821.07
41Ole JohanssonPorsgrunn OL1.46.56+1.03.5521.41
42Luc TalloenOMEGA2.05.26+1.22.2525.26
Petter F. JohannessenSturla, IFdiskvalifisert
Helge Sigurd HansenHeming Orienteringdiskvalifisert
Bjørn HeidenstrømFredrikstad SKdiskvalifisert
Stein KlyveOK Mossdiskvalifisert
LarsOwe StrömTäby OKdiskvalifisert

H 65-

4 520 m, 53 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Harry BreilandÅlgård Orientering42.359.25
2Tor TrøanHadeland OL43.08+0.339.32
3Finn Ole JørgensenIK Grane Arendal Orientering44.02+1.279.44
4Eldar BørsumBækkelagets SK45.20+2.4510.01
5Tore Angell-PetersenFreidig45.51+3.1610.08
6Atle AlvheimFana IL48.38+6.0310.45
7Asgeir BellStavanger Orienteringsklubb49.40+7.0510.59
8Knut LillealternFreidig50.22+7.4711.08
9Jon FærdenKolbotn og Skimt OL50.41+8.0611.12
10Magnus NatåsBergens TF51.49+9.1411.27
11Einar LundHamar OK52.31+9.5611.37
12Atle RemmePorsgrunn OL52.49+10.1411.41
13Anders Johan KrosbyFredrikstad SK52.58+10.2311.43
14Hans R. BakkenEiker OL54.39+12.0412.05
15John Thomas PetersenNittedal OL58.29+15.5412.56
16Paul SkjakerHadeland OL58.58+16.2313.02
17Leif Magne EggestadBodø og Omegn IF Orientering59.32+16.5713.10
18Geir TrøanKolbotn og Skimt OL59.46+17.1113.13
19Helge RevhaugRingerike OL1.01.06+18.3113.31
20Helge ScheiFørde IL1.01.08+18.3313.31
21Paul Martin BergRudsbygd IL1.02.17+19.4213.46
22Harald SteinslandVikebygd IL1.03.00+20.2513.56
23Jan Harald Helmich PedersenTIF Viking1.03.16+20.4113.59
24Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb1.03.21+20.4614.00
25Floke BredlandSøgne og Songdalen OK1.03.22+20.4714.01
26Ivar ReinåsFrol IL1.03.50+21.1514.07
27Hans A. TingvoldRaufoss IL Orientering1.03.58+21.2314.09
28Nils Olav VennevikFreidig1.04.10+21.3514.11
29Kay JørgensenPorsgrunn OL1.04.23+21.4814.14
30Egil RepvikOL Trollelg1.04.38+22.0314.17
31John Birger SkansenRudsbygd IL1.05.34+22.5914.30
32Torodd OsFørde IL1.07.11+24.3614.51
33Ove Gunnar JacobsenStokke IL1.07.19+24.4414.53
34Roald TellnesTorvastad IL1.07.57+25.2215.01
35Odd Egil FrognerOL Tønsberg og omegn1.08.29+25.5415.09
36Harald BakkeGjø-Vard OL1.09.18+26.4315.19
37Åmund TonnaEiker OL1.09.31+26.5615.22
38Hasse BergstrømIL Tyrving1.10.05+27.3015.30
39Ragnar HillestadLardal OL1.12.14+29.3915.58
40Sigurd VikebøTIF Viking1.16.01+33.2616.49
41Jos ThysTrol1.17.49+35.1417.12
42Rolf LyePorsgrunn OL1.23.39+41.0418.30
43Jiri UrvalekPorsgrunn OL1.25.45+43.1018.58
44Terje MalmHamar OK1.25.54+43.1919.00
45Bjørn SpjelkavikIL Tyrving1.34.13+51.3820.50
46Kjell SølbergIL Leik1.37.01+54.2621.27
Tom WahlgrenSarpsborg OLdiskvalifisert
Arne LandeBø OLdiskvalifisert
Kjell SvihusGanddal ILdiskvalifisert
Øyvind EgeskogStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
Trond WettergreenDriv ILdiskvalifisert
Jakob KløverødPorsgrunn OLdiskvalifisert
Thore SundsetvikOL Trollelgdiskvalifisert

H 70-

3 960 m, 35 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sigvald RobberstadHalsnøy OL43.5811.06
2Lars ButtingsrudVingelen IL44.28+0.3011.13
3Anders TaraldrudIndre Østfold OK45.30+1.3211.29
4Leidulv VinjeOK Nidarøst46.46+2.4811.48
5Tormod DahlenRingerike OL47.53+3.5512.05
6Thor PalmgrenHalden SK48.50+4.5212.19
7Ingar HåkonsenKongsberg OL48.56+4.5812.21
8Trond FeiringHamar OK49.10+5.1212.24
9Roar BjordalOppsal Orientering51.01+7.0312.52
10Ivar HelgesenSørreisa OL51.34+7.3613.01
11Olavi JunttilaHelsingin Suunistajat52.19+8.2113.12
12Helge BjaalandHeming Orientering53.59+10.0113.37
13Henrik HvoslefIK Stern54.08+10.1013.40
14Gunnar J. AlsakerÅrstad IL55.09+11.1113.55
15Carl Ove BergOK Skeidi55.34+11.3614.01
16Benkt AndersonLunds OK55.45+11.4714.04
17Dagfinn HoleBergens TF55.49+11.5114.05
18Ole Kristoffer ThrondsenKongsberg OL56.59+13.0114.23
19Per VoldFana IL57.30+13.3214.31
19Erling TidemannLommedalens IL57.30+13.3214.31
21Lars Martin GjeinStokke IL58.51+14.5314.51
22Lasse VråleSturla, IF1.01.28+17.3015.31
23Jørn ThomsenKolding OK1.06.14+22.1616.43
24Steinar SlettemarkStord Orientering1.06.27+22.2916.46
25Gunnar RiddervoldHeming Orientering1.07.48+23.5017.07
26Egil RonæssPorsgrunn OL1.08.03+24.0517.11
27Knut LindløvOK Moss1.08.37+24.3917.19
28Thor EdvardsenLarvik OK1.09.09+25.1117.27
29Henry SundsetvikOL Trollelg1.12.44+28.4618.22
30Lars Magne KlovningPorsgrunn OL1.17.33+33.3519.35
31Arne SvartedalTrøsken IL1.18.22+34.2419.47
32Dick OgilvieUringa Orienteers1.18.59+35.0119.56
33Olav MoRøyken OL1.36.07+52.0924.16
Olav StrislandIL Vindbjartdiskvalifisert
Per HauglandÅrstad ILdiskvalifisert

H 75-

3 410 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunnar ØsterbøFreidig40.3511.54
2Jon TyldumRudsbygd IL40.44+0.0911.56
3Elling FrøvollSturla, IF42.33+1.5812.28
4Tore S. RasmussenTIF Viking43.21+2.4612.42
5Svein SolerødOL Toten-Troll45.02+4.2713.12
6Sveinung FristadAskvoll og Holmedal IL45.56+5.2113.28
7Bjørn EgnerHeming Orientering46.38+6.0313.40
8Bjørn GunnerødAsker Skiklubb48.15+7.4014.08
9Reidar SlokvikNotodden OL49.37+9.0214.33
10Tormod HøimyrSturla, IF49.41+9.0614.34
11Axel IngvaldsenTIF Viking51.01+10.2614.57
12Svein F. KvalheimKolbotn og Skimt OL51.43+11.0815.09
13Eigil KongsfjellOL Tønsberg og omegn52.12+11.3715.18
14Jon Vegard LundeLillehammer OK52.47+12.1215.28
15Oddvar GjelstadSandefjord OK53.59+13.2415.49
16Jardar SandstadSelbu OK55.44+15.0916.20
17Magnar ReppesgårdHedrum OL57.50+17.1516.57
18Harald WibyeOK Moss59.31+18.5617.27
19Jappe BlomhoffHeming Orientering1.00.21+19.4617.41
20Ola AaldeFreidig1.01.16+20.4117.58
21Tor DrageHaugerud IF1.02.02+21.2718.11
22Harald HaugenStord Orientering1.04.12+23.3718.49
23Egil RyghOL Tønsberg og omegn1.23.41+43.0624.32
Arild TelstøIL Vindbjartdiskvalifisert
Iver RognstadHadeland OLdiskvalifisert
Lars AhlströmVästerås SOKdiskvalifisert

H 80-

2 430 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Paul ForsethOL Trollelg31.5913.09
2Olaf HelgesenKongsberg OL35.26+3.2714.34
3Kjell H. EriksenFossum IF37.28+5.2915.25
4Leiv HopeKongsberg OL38.03+6.0415.39
5Svein HaukaasÅrstad IL39.50+7.5116.23
6Helge TvedtenLarvik OK41.21+9.2217.00
7Einar JørundlandOK Sør42.54+10.5517.39
8Hans LarsenRaumar Orientering48.26+16.2719.55
9Per MathismoenFana IL56.25+24.2623.13
10Helge KvaaseBækkelagets SK1.06.25+34.2627.19
11Einar HoffIL Tyrving1.08.08+36.0928.02
12Arne StrandlieGjø-Vard OL1.16.38+44.3931.32
13Ivar ChristiansenSandefjord OK1.19.38+47.3932.46

H 85-

2 430 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Birger GarbergRingerike OL53.4922.08

DIRA1

5 440 m, 37 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Vyacheslav MukhidinovVaregg Fleridrett43.167.57
2Leif SvenssonOK Tisaren48.21+5.058.53
3Mathias NipenIL Tyrving49.13+5.579.02
4Dag Jarle AaSogndal IL50.09+6.539.13
5Ivar MølnvikFossum IF52.22+9.069.37
6Eskil DahlenKrødsherad52.35+9.199.39
7Juha VienaRingerike OL53.22+10.069.48
8Øystein HoloFossum IF53.56+10.409.54
9Lars FremstadLarvik OK54.07+10.519.56
10Bjørn SolhjemNOTEAM54.12+10.569.57
11Einar GisholtFossum IF54.18+11.029.58
11Håkon KindemGimle IF54.18+11.029.58
13Gudbrand LienHamar OK55.06+11.5010.07
14Annichen KringstadOK Kåre55.36+12.2010.13
15Halvor HaldenNydalens SK58.42+15.2610.47
16Jon KjensethHeming Orientering1.00.07+16.5111.03
17Roar MathisenOL Tønsberg og omegn1.01.12+17.5611.14
18Bjørn SævikFlyfemkampen1.01.34+18.1811.19
19Aina VienaRingerike OL1.05.18+22.0212.00
20Gløer GløersenOL Tønsberg og omegn1.05.38+22.2212.03
21Frank SandbergFlyfemkampen1.06.30+23.1412.13
22Espen MesselIL Koll1.07.37+24.2112.25
23Henning DahlenKongsberg OL1.07.55+24.3912.29
24Pål Tore SvendsenNOTEAM1.16.29+33.1314.03
25Jo Børre EikåsSandefjord OK1.17.28+34.1214.14
26Atle AlmelandNOTEAM1.18.00+34.4414.20
27Sjur LangedalNydalens SK1.21.45+38.2915.01
28Pirjo LuchsingerKongsberg OL1.22.57+39.4115.14
29Mari Brøndbo DahlOL Vallset/Stange1.28.31+45.1516.16
30Øystein WiersdalenNedre Sigdal IF1.31.33+48.1716.49
31Jorunn BlindheimLillomarka OL1.33.46+50.3017.14
32Tiina YirtanenPerttelin Peikot1.48.49+1.05.3320.00
33Odd-Harald NilsenOL Tønsberg og omegn2.14.35+1.31.1924.44
Bjørnar AlmelandFana ILdiskvalifisert
William HærterHytta IKdiskvalifisert
Eirin Disch MathiesenRingerike OLdiskvalifisert
Kjell Reidar MydskeFredrikstad SKdiskvalifisert

DIRA2

3 190 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Even JansonNOTEAM35.2511.06
2Toril HallanLillomarka OL36.02+0.3711.17
3Jan HauglandÅrstad IL36.32+1.0711.27
4Sigbjørn ModalsliFossum IF38.44+3.1912.08
5Marte BalchenBækkelagets SK39.11+3.4612.16
6Heidi StoksethHalden SK40.23+4.5812.39
7Bertil AlexandersenFredrikstad SK40.37+5.1212.43
8Sølvi Helene FossøyNotodden OL40.56+5.3112.49
9Per FosserIndre Østfold OK42.01+6.3613.10
10Kristin Ulven JørgensenAsker Skiklubb42.56+7.3113.27
11Harald VoldenHamar OK44.21+8.5613.54
12Per Gunnar ØsteraasOL Trollelg45.23+9.5814.13
13Kari ØverøyenIL Tyrving45.27+10.0214.14
14Helge RosenlundVaregg Fleridrett47.04+11.3914.45
15Astrid BjørnerødOK Moss48.05+12.4015.04
16Geir BottolfsKrødsherad50.15+14.5015.45
17Hege WangLillomarka OL52.33+17.0816.28
18Øystein RønningNydalens SK53.26+18.0116.45
19Sindre BråtenVegårshei IL55.37+20.1217.26
20Berit RøsteRingsaker OK56.42+21.1717.46
21Gunnar S. KristiansenViul Orienteringsklubb56.57+21.3217.51
22Una Glende JansonKristiansand OK57.22+21.5717.58
23Siri JarenEiker OL59.58+24.3318.47
24Eirik SkøyeneieFHS1.02.20+26.5519.32
25Håvard BjørgenOL Vallset/Stange1.03.10+27.4519.48
26Øystein TandbergNydalens SK1.04.10+28.4520.06
27Kari Schjølberg HenriksenNydalens SK1.18.10+42.4524.30
28Assaf Bar-NathanLillomarka OL1.30.36+55.1128.24
29Charlotte Williksen HøilandFossum IF1.38.01+1.02.3630.43
Ole Christian BangHamar OKdiskvalifisert
Anne Berit BredholtSandefjord OKdiskvalifisert
Olav OmtveitTelenordiskvalifisert
Harald WoldNotodden OLdiskvalifisert

DIRB

3 500 m, 38 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Arild LarsenKongsberg OL37.0610.36
2Kai FunderudLillehammer OK38.44+1.3811.04
3Glenn JohanssonFlyfemkampen43.44+6.3812.29
4Sveinung RøsokFlyfemkampen45.36+8.3013.01
5Freddy JensenLillehammer OK46.21+9.1513.14
6Idunn AssevFlyfemkampen46.56+9.5013.24
7Sindre JanssonSiggerud IL48.58+11.5213.59
8Bård AndersenVarteig OL52.46+15.4015.04
9Magnus HaugenFossum IF53.01+15.5515.08
10Anders FinsrudAsker Skiklubb56.00+18.5416.00
11Wenche RydningFlyfemkampen56.12+19.0616.03
12Elsie BrenneVarteig OL57.49+20.4316.31
13John Kjell HosetLierbygda OL59.08+22.0216.53
14Merete RørnillNOTEAM1.01.51+24.4517.40
15Elise HafskjoldNydalens SK1.02.16+25.1017.47
16Hermann Skram BotterudFossum IF1.05.10+28.0418.37
17Synne S. OliversenTrøsken IL1.08.14+31.0819.29
18Arild BergslandTrøsken IL1.08.51+31.4519.40
19Ine JensenLillehammer OK1.09.34+32.2819.52
20Kristian NarumOL Vallset/Stange1.11.09+34.0320.19
21Jonathan HansenTrøsken IL1.11.53+34.4720.32
22Monica NordbrødenHalden SK1.12.04+34.5820.35
23Line Holm JohannesenKongsberg OL1.12.47+35.4120.47
24Silje Holm JohannesenKongsberg OL1.13.28+36.2220.59
25Magnhild T. MølnvikFossum IF1.14.42+37.3621.20
26Gro EllegaardHamar OK1.16.16+39.1021.47
27Marte Karine LarsenKongsberg OL1.21.05+43.5923.10
28Rune M. HoltFreidig1.26.05+48.5924.35
29Hilde BellingmoGaula1.45.57+1.08.5130.16
30Berit NicolaysenFredrikstad SK2.07.56+1.30.5036.33
31Liv NigardsøyFredrikstad SK2.08.52+1.31.4636.49
Harald Weedon-FekjærMåren OKdiskvalifisert
Ingvild Brenne AndersenVarteig OLdiskvalifisert
Øivind GammelmoHadeland OLdiskvalifisert
Hans GustavssonIF Thordiskvalifisert
Kjetil HagenEltek BILdiskvalifisert
Anne-Berit H. LarsenKongsberg OLdiskvalifisert
Lars Henrik LundKongsberg OLdiskvalifisert

DIRC

3 090 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Even Brøndbo DahlOL Vallset/Stange29.549.40
2Henrik FjelleTrøsken IL37.47+7.5312.13
3Oddny JørgensenIK Grane Arendal Orientering43.41+13.4714.08
4Målfrid NarumOL Vallset/Stange46.18+16.2414.59
5Odd-Johan KrageSarpsborg OL48.13+18.1915.36
6Espen Ekholt BergKongsberg OL49.09+19.1515.54
7Celine Vik OlsenLarvik OK51.06+21.1216.32
8Kristin HjortlandLarvik OK52.20+22.2616.56
9Rune AndersenKonnerud IL53.09+23.1517.12
10Tom Andre AlstadsætherNotodden OL54.26+24.3217.36
11Trond MorlandstøEiker OL55.36+25.4217.59
12John Kristian StoremyeIL Hauken56.05+26.1118.08
13Tom Erik RuudKonnerud IL59.09+29.1519.08
14Tore LidTIF Viking1.00.04+30.1019.26
15Turid WilliksenFossum IF1.08.16+38.2222.05
16Ellen LadimOK Moss1.10.13+40.1922.43
17Line Bar-NathanLillomarka OL1.15.03+45.0924.17
18Caroline EideGjø-Vard OL1.24.32+54.3827.21
19Hege AndersenIL Koll1.24.53+54.5927.28
20Mona GammelliIL Koll1.25.03+55.0927.31
21Mona NilsenVegårshei IL1.27.08+57.1428.11
22Berit Louise EskerudLillehammer OK1.28.09+58.1528.31
23Birgitte MayerHSV Großmittel1.33.52+1.03.5830.22
24Ellen RuudEiker OL1.38.39+1.08.4531.55
25Ellen LilandNOTEAM1.46.36+1.16.4234.29
26Christine HarvikKonnerud IL1.59.08+1.29.1438.33
27Anne Grethe PapeKonnerud IL2.00.29+1.30.3538.59
28Ida TandbergNydalens SK3.00.00+2.30.0658.15
Amalie AmundsenKonnerud ILdiskvalifisert
Anniken EriksenFlyfemkampendiskvalifisert
Line NordhausKonnerud ILdiskvalifisert
Hilde M. StensethKonnerud ILdiskvalifisert
Trine Rokne VågenNydalens SKdiskvalifisert

DIRN

2 570 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gunnar FosstveitRaumar Orientering28.1610.59
2Rolf Andreas BergNydalens SK31.38+3.2212.18
3Helene BirkeliFossum IF32.51+4.3512.46
3Sigrid OpheimFossum IF32.51+4.3512.46
5Fredrik JensenLillehammer OK38.39+10.2315.02
6Simon HærterViken IK44.18+16.0217.14
7Mari Anne DyrlieVarteig OL44.22+16.0617.15
8Emma Ryen MartinsenFredrikstad SK45.54+17.3817.51
9Torhild Lindhem AckenhausenKonnerud IL49.19+21.0319.11
10Lena HenrikssonIL Tyrving59.24+31.0823.06
11Jakob Lytskjold BakkengHeming Orientering1.01.27+33.1123.54

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor