Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Norsk O-Festival, dag 2

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Norsk O-Festival
Arrangørorganisasjon: Modum OL
Dato: fredag 27 juni 2014 - søndag 29 juni 2014

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)

D -10

1 570 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Anna BellingmoOL Gaula21.5914.00
Selma Bjørnsgaard LenndinLillehammer OK24.0015.17
Birgit ClausenLarvik OK18.4611.57
Ingeborg EikåsSandefjord OK25.4416.23
Ida GammelmoHadeland OL21.4813.53
Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn10.576.58
Ragnhild Øfsthus GravirAsker Skiklubb18.2411.43
Nora Arentz HagenSandefjord OK30.4819.37
Signe HoloFossum IF17.4411.17
Maria KostølKristiansand OK16.5210.44
Marie KravdalGjø-Vard OL14.399.19
Marie KvarmeRøyken OL14.579.31
Anette Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb24.5215.50
Sunniva MorlandstoEiker OL19.1212.13
Ane NevlandÅlgård Orientering12.468.07
Marie NysæterSkien OK17.5011.21
Alida OftedalÅlgård Orientering15.139.41
Synne SandvenNotodden OL17.1410.58
Heidi Kristina SebjørnsenFossum IF18.1911.40
Anna TaksdalGanddal IL18.4011.53

D 11-12

2 480 m, 52 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Alexandra LinløkkenØstmarka OK19.007.39
2Åsne HaavengenKongsberg OL19.18+0.187.46
3Ina MartiniAsker Skiklubb19.50+0.507.59
4Kristine KravdalGjø-Vard OL19.54+0.548.01
5Marieluise Schmitt GranHalden SK20.06+1.068.06
6Pia Young VikNydalens SK20.09+1.098.07
7Noor DirroMåren OK21.09+2.098.31
8Kristin LundanesEmblem IL21.45+2.458.46
9Maya Jones ArnesenHeming Orientering21.53+2.538.49
10Mia HirschIF Trauma21.57+2.578.51
11Serine Skogeng ReitenEmblem IL21.59+2.598.51
12Eline SchjervenLardal OL22.06+3.068.54
13Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL22.09+3.098.55
14Ida Sofie HjortlandLarvik OK22.16+3.168.58
15Ingrid Bogen ArenthSturla, IF22.39+3.399.07
15Mari EidsmoFreidig22.39+3.399.07
17Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular22.48+3.489.11
18Malene NysæterSkien OK23.05+4.059.18
19Marte Madslien BakkenNydalens SK23.10+4.109.20
20Kristin Melby JacobsenLardal OL23.14+4.149.22
21Amalie H. BjørnsgaardLillehammer OK23.22+4.229.25
22Thea FagerhaugRaumar Orientering23.34+4.349.30
23June MunkebyFrol IL23.46+4.469.35
24Dina Marie SalvesenAsker Skiklubb23.53+4.539.37
25Yngvild Langedal BreivikNydalens SK23.56+4.569.39
26Johanna Sofie LongfjeldModum OL24.26+5.269.51
27Petra HoveidAsker Skiklubb24.39+5.399.56
28Hedda SpangbergKonnerud IL24.54+5.5410.02
29Konstanse MoholthKongsberg OL25.17+6.1710.11
30Mina SchjervenLardal OL25.18+6.1810.12
31Iselin SørensenSturla, IF25.44+6.4410.22
32Hulda M. Backer TellnesAsker Skiklubb26.06+7.0610.31
33Ingrid Kristine HansenSarpsborg OL26.14+7.1410.34
33Diane Ninauve-JutulstadBækkelagets SK26.14+7.1410.34
35Ingrid LamarkGanddal IL26.24+7.2410.38
36Marie AadlandSamnanger IL26.45+7.4510.47
37Sofie BergstrømHalden SK27.03+8.0310.54
38Ane Malene KolstadFreidig27.10+8.1010.57
38Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering27.10+8.1010.57
40Trude MarkhusVerdal OK27.15+8.1510.59
41Birgit Kleppa MadslienLillehammer OK29.01+10.0111.42
42Nora Marie EnerhaugenRingerike OL31.12+12.1212.34
43Elise Wærp HaugeNydalens SK32.21+13.2113.02
44Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL32.40+13.4013.10
45Anna NærbySkaukameratene OL33.48+14.4813.37
46Berthe TesloHadeland OL33.52+14.5213.39
47Amalie LudvigsenSarpsborg OL34.29+15.2913.54
48Alexandra AngvollFredrikstad SK34.45+15.4514.00
49Marie Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering39.31+20.3115.56
50Maria Gammelsæter MehammerPorsgrunn OL44.38+25.3817.59
51Isabel HandstangerKolbotn og Skimt OL48.09+29.0919.24
Alina NiggliO'Juradiskvalifisert

D 11-12N

1 650 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Elina LaurilaSaloisten Reipas14.579.03
2Eline AndersenKonnerud IL16.21+1.249.54
3Alvilde Lysaker SandenEiker OL16.55+1.5810.15
4Miriam AbrahamsenHemsedal IL17.39+2.4210.41
5Andrea Hildebrand RogndokkenFet OL18.41+3.4411.19
6Sofie GammelsæterKolbotn og Skimt OL19.29+4.3211.48
7Marte Ulven JørgensenAsker Skiklubb20.41+5.4412.32
8Nora Småge HilsenKonnerud IL25.21+10.2415.21
9Lotta DalerStokke IL26.24+11.2716.00

D 13

2 620 m, 42 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Carmen DirroMåren OK23.078.49
2Jenny BaklidKonnerud IL23.55+0.489.07
3Inga SandvoldTynset IF24.23+1.169.18
4Anna Øfsthus GravirAsker Skiklubb24.58+1.519.31
5Natalja NiggliO'Jura25.13+2.069.37
6Tale StrandKongsberg OL25.20+2.139.40
7Ane Sofie KroghOppsal Orientering25.40+2.339.47
8Anna Vangen LunåsmoTynset IF26.04+2.579.56
9Malin HaugeHisøy OK26.17+3.1010.01
10Kaja Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering27.10+4.0310.22
11Andrea RanvikKonnerud IL27.38+4.3110.32
12Hedda Hoff HagenByåsen IL27.42+4.3510.34
13Emma DanevadFredrikstad SK27.43+4.3610.34
14Marie LilandNydalens SK27.57+4.5010.40
15Ingvild LangeggenKongsberg OL27.59+4.5210.40
16Mari Strømme LidTIF Viking28.03+4.5610.42
17Silje MorlandstøEiker OL28.12+5.0510.45
18Tuva Eik HaaveOppsal Orientering28.35+5.2810.54
19Elise AusenPorsgrunn OL29.24+6.1711.13
20Silje KregnesKristiansand OK29.26+6.1911.14
21Anniken RanvikKonnerud IL30.00+6.5311.27
22Mari Landro SvingheimKonnerud IL30.08+7.0111.30
23Tomine Lysaker SandenEiker OL30.30+7.2311.38
24Marie Oen-SivertsenTIF Viking30.39+7.3211.41
25Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL30.56+7.4911.48
26Kaisa AntonsenFredrikstad SK31.28+8.2112.00
27Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)32.06+8.5912.15
28Tuva Aas StræteRingerike OL33.12+10.0512.40
29Tora Aasheim NymarkAskøy OL36.11+13.0413.48
30Mona Ulseth SylteFreidig36.25+13.1813.53
31Ingeborg RognstadHadeland OL36.55+13.4814.05
32Marie Fupeng Lindløv JensenSarpsborg OL37.02+13.5514.08
33Oda GjerdahlBerger og Svelvik OL37.10+14.0314.11
34Bethina Staulen FredinSkien OK37.36+14.2914.21
35Hanna JohanssonHedrum OL37.39+14.3214.22
36Kamilla LomeHamar OK38.37+15.3014.44
37Johanne Midttun SystadNydalens SK42.19+19.1216.09
38Silje Berner MyhreFossum IF45.57+22.5017.32
39Karoline BjørnerødOK Moss48.08+25.0118.22
40Ingvild SnuggerudGjø-Vard OL56.49+33.4221.41
Stine Rokne VågenNydalens SKdiskvalifisert
Sigrid EkelandOddersjaa SSKdiskvalifisert

D 14

3 310 m, 49 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Ragne WiklundNydalens SK26.518.06
2Aurora GjølsjøOK Moss27.26+0.358.17
3Hedda Raadal BjørloHalden SK27.40+0.498.21
4Mari Robøle LienHamar OK28.49+1.588.42
5Marlin HaavengenKongsberg OL29.02+2.118.46
6Ingrid G. KvålsgardFossum IF29.10+2.198.48
7Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb29.48+2.579.00
8Åsne HoloFossum IF30.14+3.239.08
9Hanne VassendPorsgrunn OL30.35+3.449.14
10Ingrid Tandberg RyanAsker Skiklubb31.38+4.479.33
11Thea Sofie SalvesenAsker Skiklubb31.46+4.559.35
12Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK31.49+4.589.36
13Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL32.51+6.009.55
14Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF32.52+6.019.55
15Andrine Harriet FremstadLarvik OK33.12+6.2110.01
16Kristine Haanes StrandlieGjø-Vard OL33.41+6.5010.10
17Hedda SkatvedtRaumar Orientering33.51+7.0010.13
18Tuva Nesheim FlatebakkenIL Tyrving34.02+7.1110.16
19Ingrid HasaasFossum IF34.06+7.1510.18
20Thea Charlotte HansenAsker Skiklubb34.31+7.4010.25
21Maren NorderudIL Tyrving34.37+7.4610.27
22Lene Berg HanssenByåsen IL34.38+7.4710.27
23Elisabeth HesselbergLarvik OK34.49+7.5810.31
24Ragne MunkebyFrol IL35.18+8.2710.39
25Kathinka RogstadKongsberg OL35.19+8.2810.40
26Guri HulbakHemsedal IL35.25+8.3410.41
27Ingvild HøydalNydalens SK36.14+9.2310.56
28Lotte MyklemyrEiker OL37.14+10.2311.14
29Hanna NysæterSkien OK37.16+10.2511.15
30Helene EgerKongsberg OL37.18+10.2711.16
31Marie Helene HansenSarpsborg OL38.25+11.3411.36
32Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular38.43+11.5211.41
33Jorun BækkenOs IL39.33+12.4211.56
34Sarah BrynhildsenWing OK41.24+14.3312.30
35Sarah WølloKongsberg OL41.30+14.3912.32
36Linda GammelsæterKolbotn og Skimt OL44.09+17.1813.20
37Johanne Klynderud SundførLillehammer OK46.14+19.2313.58
38Andrea VaneboKongsberg OL46.44+19.5314.07
39Ida Aabogen HaugaardSkaukameratene OL46.53+20.0214.09
40Tilde EineFossum IF47.49+20.5814.26
41Lisa JenssenHalden SK50.13+23.2215.10
42Stine Elene HoleKonnerud IL51.17+24.2615.29
43Hanna MoumHalden SK51.37+24.4615.35
44Charlotte EideGjø-Vard OL52.48+25.5715.57
45Ingrid G. MehammerPorsgrunn OL1.02.16+35.2518.48
46Kaya DirksenSauda Orienteringsklubb1.39.56+1.13.0530.11
Ane Marte VatnFrol ILdiskvalifisert
Frida Bakken UlsethNydalens SKdiskvalifisert
Ingrid MadslienNydalens SKdiskvalifisert

D 13-16C

2 450 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Anna Isnes TyseEiker OL22.329.11
2Linn Mei WaalerMåren OK23.08+0.369.26
3Sigrid SnuggerudGjø-Vard OL23.56+1.249.46
4Silje CarlsenRøyken OL25.21+2.4910.20
5Antonette HesselbergLarvik OK25.37+3.0510.27
6Ida Therese Guttormsen SørumSkien OK25.38+3.0610.27
7Ingrid Lund HovdenIL Tyrving26.51+4.1910.57
8Torill OldernesLillomarka OL26.56+4.2410.59
9Julie EikelandOL Tønsberg og omegn27.15+4.4311.07
10Torli DybdahlLillomarka OL28.09+5.3711.29
11Tonje Malin RhrichKonnerud IL28.11+5.3911.30
12Merel DirksenSauda Orienteringsklubb28.52+6.2011.46
13Marte Bjørke SollienOL Toten-Troll29.04+6.3211.51
14Berit HorveiRaumar Orientering31.14+8.4212.44
15Ida Bolette EnerhaugenRingerike OL34.00+11.2813.52
16Matilde HolenØstmarka OK34.39+12.0714.08
17Elise HvidstenFredrikstad SK35.23+12.5114.26
18Hanna HøllelandFana IL35.25+12.5314.27
19Thea LandKonnerud IL36.33+14.0114.55
20Bjørg Synnøve NigardsøyFredrikstad SK38.21+15.4915.39
21Ragnhild Marie KristensenStokke IL41.45+19.1317.02

D 13-16N

2 380 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Andrine BerganFet OL25.1110.34
2Frida DalerStokke IL25.40+0.2910.47
3Anna Austad SveenRaumar Orientering25.52+0.4110.52
4Anne HaugStokke IL26.28+1.1711.07
5Helene RamstadFet OL48.28+23.1720.21

D 17-B

2 550 m, 52 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Ann-Karin LestebergKongsberg OL24.179.31
2Gunvor T. AbrahamsenHemsedal IL25.48+1.3110.07
3Eldri HoloFossum IF28.26+4.0911.09
4Eli Ringstad LienGjø-Vard OL28.44+4.2711.16
5Taika KangasSK Pohjantähti28.54+4.3711.20
6Maren Elise RognerudBSI - Orientering28.55+4.3811.20
7Eli SæterdalSkien OK29.39+5.2211.37
8Gunhild MyhrAsker Skiklubb30.45+6.2812.03
9Marit GanoRøyken OL33.17+9.0013.03
10Carina BringedalBSI - Orientering33.54+9.3713.17
11Helga M. BackerAsker Skiklubb34.35+10.1813.33
12Thea JondumOL Trollelg34.46+10.2913.38
13Ingrid LøsetRingerike OL34.52+10.3513.40
14Elin GravningenStokke IL34.57+10.4013.42
15Anne Marie EkelandOddersjaa SSK35.03+10.4613.44
16Kari Helene BjertnesSturla, IF35.11+10.5413.47
17Heidi MyklemyrEiker OL35.16+10.5913.49
18Ragnhild SkogsrudOL Vallset/Stange35.23+11.0613.52
19Line Telje HøydalNydalens SK36.19+12.0214.14
20Kristin VikenEiker OL37.04+12.4714.32
21Reidun O. KarlsenLillehammer OK37.41+13.2414.46
22Inger Isnes TyseEiker OL37.48+13.3114.49
23Solveig SælFossum IF37.53+13.3614.51
24Nina BirkelundAsker Skiklubb38.10+13.5314.58
25Unn Disch KihleRingerike OL38.30+14.1315.05
26Inger BjergaVaregg Fleridrett38.38+14.2115.09
27Kristin SletnerRøyken OL39.35+15.1815.31
28Anne Grethe GustavsenNittedal OL39.51+15.3415.37
29Henriette NessetÅlgård Orientering40.13+15.5615.46
30Janne Fossum MalmringFreidig40.18+16.0115.48
31Eli Tufte HanssenEiker OL40.31+16.1415.53
32Torunn LaugalandÅlgård Orientering40.49+16.3216.00
33Oda Eithun PaulsenNittedal OL41.12+16.5516.09
34Liv Bente H FriestadKristiansand OK42.13+17.5616.33
35Hege Norstad MariboRaumar Orientering43.30+19.1317.03
36Irene Mathilde SkiriBodø og Omegn IF Orientering43.41+19.2417.07
37Torill Hynne FjæreHedrum OL44.51+20.3417.35
38Yvonne SvendsenIL Tyrving45.29+21.1217.50
39Gudrun LillekrokenOK Moss48.32+24.1519.01
40Hilde MoholthKongsberg OL49.35+25.1819.26
41Susanna BrynhildsenWing OK50.12+25.5519.41
42Liv Berit ArenthSturla, IF52.12+27.5520.28
43Ingunn Saur ModahlFredrikstad SK52.21+28.0420.31
44Linda FredhHamar OK55.24+31.0721.43
45Inger SchibstedRøyken OL58.48+34.3123.03
46Linn-Mari KaspersenTrøsken IL1.02.03+37.4624.20
47Aagot HartmannRøyken OL1.07.26+43.0926.26
48Marit BjørnevikBodø og Omegn IF Orientering1.09.56+45.3927.25
49Yolanda DirksenSauda Orienteringsklubb1.12.44+48.2728.31
Irene LangeggenKongsberg OLdiskvalifisert
Anne NilsenÅs-NMBU Orienteringdiskvalifisert
Gunhild OftedalÅlgård Orienteringdiskvalifisert

D 17-C

2 510 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jennifer Jones ArnesenHeming Orientering26.0810.24
2Anita FransplassAsker Skiklubb26.28+0.2010.32
3Lise-Berith LianRøyken OL27.28+1.2010.56
4Ingrid RobøleHamar OK28.13+2.0511.14
5Solveig BerganNydalens SK30.02+3.5411.57
6Randi BudahlFet OL31.11+5.0312.25
7Katrine KlyveOK Moss32.07+5.5912.47
8Åse Marit HansenNittedal OL36.20+10.1214.28
9Sølvi Skilbrei MartiniAsker Skiklubb37.19+11.1114.52
10Snezana VukovicTynset IF39.20+13.1215.40
11Marit Eggen NyaasTynset IF39.23+13.1515.41
12Guro IngvaldsenGjø-Vard OL39.54+13.4615.53
13Anne Marie StenbergHamar OK41.12+15.0416.24
14Kristin AlexandersenFredrikstad SK41.16+15.0816.26
15Bente AaslundFet OL42.49+16.4117.03
16Elin SvihusGanddal IL43.09+17.0117.11
17Elin SlokvikNotodden OL44.01+17.5317.32
18Tonje RøbergNittedal OL44.43+18.3517.48
19Astrid Hauge ValleVegårshei IL45.08+19.0017.58
20Kari-Ann Victoria BirkelandFossum IF45.13+19.0518.00
21Torunn HoelRaumar Orientering48.34+22.2619.20
22Hilde PoppeFredrikstad SK48.57+22.4919.30
23Anne Berit UlsakerHemsedal IL49.47+23.3919.50
24Inger K. BrøndboOL Vallset/Stange50.20+24.1220.03
25Heidi BernerFossum IF50.22+24.1420.03
26Marit Helene ØderudFredrikstad SK50.41+24.3320.11
27Ragnhild BrenåsVarteig OL51.02+24.5420.19
28Malene Langvik-HansenSarpsborg OL53.59+27.5121.30
29Kirsten Helen MyrenVegårshei IL55.02+28.5421.55
30Hege ØverliKongsberg OL57.01+30.5322.42
31Ann Mari StudsrudHisøy OK1.01.11+35.0324.22
32Linn-Cathrin AlmelandVaregg Fleridrett1.02.54+36.4625.03
33Unni LandKonnerud IL1.10.03+43.5527.54
Helle HundseidIL Tyrvingdiskvalifisert

D 17-N

2 380 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Ane Klepsvik VinsjansenGanddal IL21.269.00
2Sara Linvåg NæssFossum IF25.20+3.5410.38
3Torill FinkirkenSarpsborg OL26.29+5.0311.07
4Heidi JahrFet OL26.58+5.3211.19
5Hilde SalvesenIL Koll27.00+5.3411.20
6Anne-Marthe HansenFet OL29.04+7.3812.12
7Toril Berg-DomaasKolbotn og Skimt OL29.17+7.5112.18
8Kristin JohanssonHedrum OL30.32+9.0612.49
9Kristin MorlandstøEiker OL30.50+9.2412.57
10Sonja SnuggerudGjø-Vard OL33.07+11.4113.54
11Linnea EvensenOL Tønsberg og omegn35.39+14.1314.58
12Nina Irene Guttormsen SørumSkien OK35.58+14.3215.06
13Mona Dalegård LøkenKongsberg OL38.30+17.0416.10
14Lill BirkelundPorsgrunn OL41.58+20.3217.37
15Tina BjørnstadRaumar Orientering47.35+26.0919.59
16Lene Spilde HasaasFossum IF53.50+32.2422.37

D 17-20

3 980 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Ingvild Ramtvedt NæssetSarpsborg OL36.169.06
2Mathea GjeitnesMolde og Omegn IF36.34+0.189.11
3Ane Svegård ByeByåsen IL43.29+7.1310.55
4Vibeke RykkjeVaregg Fleridrett46.26+10.1011.40
5Nora Skyttersæter SaugerudKonnerud IL48.19+12.0312.08
6Sunniva Eik HaaveOppsal Orientering49.05+12.4912.19
7Kristine GrønlundBSI - Orientering50.06+13.5012.35
8Vilde Bredholt JørgensenSandefjord OK53.35+17.1913.27
9Martine LøwengreenSarpsborg OL1.00.35+24.1915.13

D 21-

4 560 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Vigdis HobølOppsal Orientering41.049.00
2Ine HoviÅs-NMBU Orientering41.30+0.269.06
3Julie BøbelNydalens SK43.45+2.419.35
4Ane Baldishol BrevigRøyken OL44.28+3.249.45
5Bjørg GranlyNTNUI45.35+4.319.59
6Kaisa SvergjaRaumar Orientering46.09+5.0510.07
7Linda SjøgrenRøyken OL47.02+5.5810.18
8Tone Aamli SundtjønnLillomarka OL47.05+6.0110.19
9Camilla VikingsenTIF Viking48.43+7.3910.41
10Celine RenardKongsberg OL49.00+7.5610.44
11Marianne BakkenMåren OK49.33+8.2910.51
12Nina Jeanette TollehaugEiker OL49.43+8.3910.54
13Ida OlssonOK Orion50.53+9.4911.09
14Marie Hammer HåversenRaumar Orientering51.53+10.4911.22
15Ida SvanbergRøyken OL52.20+11.1611.28
16Ida HopeOslostudentenes IK55.31+14.2712.10
17Undis EllevogOslostudentenes IK55.32+14.2812.10
18Julie StørmerNTNUI55.37+14.3312.11
19Trine BolstadGanddal IL55.54+14.5012.15
20Elin EkebergIL Tyrving57.07+16.0312.31
21Linda EngenRaumar Orientering57.08+16.0412.31
22Alexandra DevikOslostudentenes IK57.10+16.0612.32
23Ida Katrine Børstad ThoresenNTNUI58.40+17.3612.51
24Selma Næss-UlsethNydalens SK59.53+18.4913.07
25Irene BakkenMåren OK1.22.03+40.5917.59
Katja ZwikerOLG Galgenendiskvalifisert
Rikke IversenHeming Orienteringdiskvalifisert

D 21AK

3 120 m, 30 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Bodil HolmströmHalden SK30.479.51
2Silje Uhlen MaursetNTNUI30.52+0.059.53
3Kristin ÅstebølByåsen IL34.33+3.4611.04
4Ingjerd SommerstadKongsberg OL34.39+3.5211.06
5Ane Hansen KjensethÅrvoll IL36.00+5.1311.32
6Marit Wenseth KureBø OL36.25+5.3811.40
7Jannicke ØdegårdOL Tønsberg og omegn38.19+7.3212.16
8Solveig SletnerRøyken OL38.56+8.0912.28
9Tina HærenTrøsken IL39.12+8.2512.33
10Astrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa39.43+8.5612.43
11Line Drange RuudAsker Skiklubb40.26+9.3912.57
12Elisabeth IngvaldsenNydalens SK41.03+10.1613.09
13Vendula SramkovaHemsedal IL41.57+11.1013.26
14Anita HanssenEiker OL42.18+11.3113.33
15Christine Turter SandvoldNTNUI42.39+11.5213.40
16Hege KullerudKonnerud IL43.04+12.1713.48
17Heidi ØstliRaumar Orientering44.43+13.5614.19
18Vilde Eia HoltungOL Trollo45.38+14.5114.37
19Nina HaugenEiker OL47.39+16.5215.16
20Julia MayerHSV Großmittel48.35+17.4815.34
21Ingrid TronshaugStokke IL48.58+18.1115.41
22Sina Blix PrestmoBækkelagets SK49.05+18.1815.43
23Lisa JørandliGjø-Vard OL49.48+19.0115.57
24Anne Marthe PeveriEiker OL49.53+19.0615.59
25Charlotte Williksen HøilandFossum IF50.31+19.4416.11
26Hanne D KihleRingerike OL52.12+21.2516.43
27Sari LaurilaSaloisten Reipas54.43+23.5617.32
28Kristin JægerBSI - Orientering1.07.47+37.0021.43
29Kristina LärfarsNydalens SK1.13.35+42.4823.35
30Sunniva Nergaard BergNTNUI1.19.46+48.5925.33

D 35-

4 560 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Stine Olsen KirkevikHamar OK39.418.42
2Mari Angell-PetersenFreidig40.54+1.138.58
3Karin Skedsmo DanevadFredrikstad SK43.06+3.259.27
4Monica BerglundRingerike OL46.49+7.0810.16
5Kari StrandKongsberg OL48.49+9.0810.42
6Heidi TronbølFet OL49.08+9.2710.46
7Kari StrandLierbygda OL50.36+10.5511.05
8Randi Lilleengen BeitdokkenLillehammer OK53.58+14.1711.50
9Svenja KernstockOslostudentenes IK56.40+16.5912.25
10Daria NiggliO'Jura57.04+17.2312.30
11Kristin Nergaard BergFossum IF57.34+17.5312.37
12Trude HansenBerger og Svelvik OL1.06.57+27.1614.40
13Kari Rød AakreAndebu IL1.33.34+53.5320.31

D 35 AK

3 120 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Bodil NordenströmFossum IF33.5710.52
2Kristin Ulven JørgensenAsker Skiklubb36.00+2.0311.32
3Elin TudénIK Hakarpspojkarna40.59+7.0213.08
4Guro KolbergIL Tyrving41.01+7.0413.08
5Marianne GustafssonIF Thor41.13+7.1613.12
6Cathrine LillestrandTrøsken IL42.31+8.3413.37
7Otilie OftedalÅlgård Orientering44.07+10.1014.08
8Astrid WangensteenNydalens SK46.57+13.0015.02
9Ida NatåsNydalens SK47.13+13.1615.08
10Kari Klynderud SundførLillehammer OK47.40+13.4315.16
11Inger SkjæveslandIF Trauma48.22+14.2515.30
12Tone HirschIF Trauma49.05+15.0815.43
13Kari Reppesgård HoltHedrum OL49.20+15.2315.48
14Tonje HolmOK Moss51.27+17.3016.29
15Line SletnerLillomarka OL52.32+18.3516.50
16Gunn Elin RudiHadeland OL54.30+20.3317.28
17Lovise NevlandÅlgård Orientering55.53+21.5617.54
18Sigrid Melander VieFossum IF57.24+23.2718.23
19Anne Borchgrevink AluNesbyen IL58.27+24.3018.44
20Peichi ChuangOslostudentenes IK59.58+26.0119.13
21Berit HerstadBækkelagets SK1.00.34+26.3719.24
22Åse NysæterSkien OK1.02.19+28.2219.58
23May Lene SlettebøeSøgne og Songdalen OK1.06.26+32.2921.17
24Linn Carina DalandKristiansand OK1.06.42+32.4521.22
25Anikken Gjein DybvikStokke IL1.08.10+34.1321.50
26Maj Lisbet RønningFreidig1.10.48+36.5122.41
Monica SyrdalHeming Orienteringdiskvalifisert

D 35 C

2 510 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Tone GammelsæterPorsgrunn OL31.2312.30
2Marianne Hope AbelRøyken OL32.24+1.0112.54
3Tone RosenlundVaregg Fleridrett34.53+3.3013.53
4Cathrine PalmgrenKolbotn og Skimt OL34.54+3.3113.54
5Grete SivertsenTynset IF37.43+6.2015.01
6Torild MyrliTIF Viking37.51+6.2815.04
7Tone Sølie LysnesHedrum OL38.05+6.4215.10
7Nina Christin NæsheimTIF Viking38.05+6.4215.10
9Marianne NessRøyken OL38.43+7.2015.25
10Linda RivedalSentrum OK39.55+8.3215.54
11Kristin SølbergIL Leik41.51+10.2816.40
12Nora-Marie Sogn WiikLardal OL43.16+11.5317.14
13Trine Sommerfelt StenbergLillehammer OK43.46+12.2317.26
14Sissel BolstadTynset IF46.31+15.0818.31
15Linda G. OpheimKristiansand OK47.02+15.3918.44
16Ingunn Lysaker NorbomKonnerud IL48.40+17.1719.23
17Ingrid Anne RosshaugPorsgrunn OL49.42+18.1919.48
18Solveig MælandÅlgård Orientering50.31+19.0820.07
19Helga PeveriEiker OL50.32+19.0920.07
20Hanne HermansenKristiansand OK51.21+19.5820.27
21Nanna BerganRaumar Orientering54.02+22.3921.31
22Marit Ufsvatn FlatenVegårshei IL56.44+25.2122.36
23Aileen RundeKristiansand OK1.01.29+30.0624.29
24Ping OuyangRingerike OL1.04.12+32.4925.34
25Astrid Oline ErvikVaregg Fleridrett1.13.13+41.5029.10
26Hilde Anita RokkanMo OK1.18.01+46.3831.04
Elisabeth EspelandTynset IFdiskvalifisert

D 40-

3 980 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Hanne SandstadFreidig27.496.59
2Berit Sofie WiklundNydalens SK31.26+3.377.53
3Hilde GrønengLillehammer OK32.03+4.148.03
4Aud Hognestad TaksdalGanddal IL32.16+4.278.06
5Valborg MadslienLillehammer OK32.43+4.548.13
6Mari Gullbrekken SchjølbergTynset IF33.03+5.148.18
7Karianne StrømmeTIF Viking34.21+6.328.37
8Grethe B ClausenLarvik OK34.49+7.008.44
9Kine OddenØstmarka OK35.05+7.168.48
10Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubb35.45+7.568.58
11Liv SchjervenLardal OL35.48+7.598.59
12Kristine Sollien FlaskerudOL Toten-Troll36.29+8.409.10
13Ingunn Vangen LunåsmoTynset IF36.49+9.009.15
14Toril Fougner WisløffAsker Skiklubb37.30+9.419.25
15Gøril EideByåsen IL37.49+10.009.30
16Runa Lien BackstrømHalden SK38.02+10.139.33
17Doris Stien KaspersenMo OK38.59+11.109.47
18Audrun UtskarpenOslostudentenes IK39.14+11.259.51
19Anne Guro NøklebyRingerike OL39.22+11.339.53
20Milda ØhlckersIL Tyrving39.27+11.389.54
21Kari UlsethFreidig40.06+12.1710.04
22Vibeke LamarkGanddal IL42.36+14.4710.42
23Mari RintanenKangasala SK44.06+16.1711.04
24Marianne HaugeHisøy OK47.46+19.5712.00
25Kristin EgerKongsberg OL48.25+20.3612.09
26Randi Brevig AuneHalden SK50.11+22.2212.36
27Trude NysæterSkien OK53.36+25.4713.28
28Trine KirkhusNydalens SK57.10+29.2114.21
29Toril WiigIL Tyrving57.31+29.4214.27
30Katrine BakkeFossum IF58.25+30.3614.40
31Kristin FalkFossum IF1.54.40+1.26.5128.48
Marit InngjerdingenNydalens SKdiskvalifisert

D 45-

3 980 m, 76 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Maria JonssonNydalens SK32.338.10
2Anne-Kari BakklandSørreisa OL32.55+0.228.16
3Hilda ØfsthusAsker Skiklubb33.14+0.418.21
4Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK34.13+1.408.35
5Gro Sandstad EidsmoFreidig34.17+1.448.36
6Ingrid KvistadKongsberg OL34.52+2.198.45
7Signe Astrup ArnesenHeming Orientering35.28+2.558.54
8Kari MadslienNydalens SK35.32+2.598.55
9Hanne Lerche RaadalHalden SK35.47+3.148.59
10Isa HeggedalKonnerud IL36.09+3.369.04
11Alix Young VikNydalens SK36.34+4.019.11
12Anne-Kristin KvammeRingerike OL36.39+4.069.12
13Eva Lill KvisleAsker Skiklubb36.46+4.139.14
14Ane BjørnsgaardLillehammer OK36.51+4.189.15
15Beth NicolaysenKongsberg OL37.26+4.539.24
16Britt Vangen SandvoldTynset IF37.46+5.139.29
16Rine HanssenByåsen IL37.46+5.139.29
18Anita Sørensen DrageKongsberg OL38.26+5.539.39
19Anne Marit BordalRingsaker OK38.37+6.049.42
20Kirsti KringhaugRingerike OL38.38+6.059.42
21Anne Marit BjergaardNydalens SK38.47+6.149.44
22Marit B. EithunNittedal OL39.04+6.319.48
23Trine OlaussenFredrikstad SK39.30+6.579.55
24Elisabet KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering39.34+7.019.56
25Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)39.49+7.1610.00
26Astrid RuudNittedal OL40.02+7.2910.03
27Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb40.08+7.3510.05
28Kristin SandvenNotodden OL40.15+7.4210.06
29Marianne NummedalFana IL40.19+7.4610.07
30Ann-Cathrin Nybak UrdalGanddal IL40.32+7.5910.11
31Unn Mette KlopbakkenSynnfjell OK40.38+8.0510.12
32Anne MadslienNydalens SK40.41+8.0810.13
33Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK40.43+8.1010.13
34Silvia Schneider-SchiessLG Stettlen40.51+8.1810.15
35Aud Ellen BrevikSturla, IF41.03+8.3010.18
36Sissel SkovlyRingerike OL41.14+8.4110.21
37Marianne NjåsteinIL Tyrving41.23+8.5010.23
38Arnhild U. BråtenVegårshei IL41.27+8.5410.24
39Marit EgnerAsker Skiklubb41.49+9.1610.30
40Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL42.03+9.3010.33
41Stine ArntzenSandefjord OK43.17+10.4410.52
42Gry AhlsandNydalens SK43.21+10.4810.53
43Tove AasheimAskøy OL43.22+10.4910.53
44Hege FeiringIL Tyrving43.34+11.0110.56
45Eirin LodgaardRaufoss IL Orientering43.40+11.0710.58
46Toril HovdenakMolde og Omegn IF43.48+11.1511.00
47Sigrid MelkildFreidig43.50+11.1711.00
48Trine OldernesLillomarka OL44.10+11.3711.05
49Christine Roll PaulsenFredrikstad SK44.12+11.3911.06
50Janita SkogengEmblem IL44.17+11.4411.07
51Synnøve Lyssand SandbergNydalens SK44.31+11.5811.11
52Anita StensethSynnfjell OK44.46+12.1311.14
53Nina Hansen-MøllerudKongsberg OL44.52+12.1911.16
54Mette WanvikStjørdals-Blink Orientering45.04+12.3111.19
55Tone Karina IngesenSarpsborg OL45.29+12.5611.25
56Åse Reidun KregnesKristiansand OK46.11+13.3811.36
57Irene Felde OlaussenHalden SK47.09+14.3611.50
58Anne Sofie KorsveienAsker Skiklubb47.49+15.1612.00
59Trine Ruud BråtenRaumar Orientering48.11+15.3812.06
60Hildegunn MikkelsplassNesbyen IL48.20+15.4712.08
61Annemarie RanvikKonnerud IL48.41+16.0812.13
62Hilde Nytun MartinsenNittedal OL48.51+16.1812.16
63Frauke Schmitt GranHalden SK49.23+16.5012.24
63Maria TorgersenBækkelagets SK49.23+16.5012.24
65Ida SyversenRøyken OL49.48+17.1512.30
66Wenche LindløvSarpsborg OL53.54+21.2113.32
67Hanne-Kristin Bjerknes KvarmeRøyken OL54.57+22.2413.48
68Åshild FlatebakkenIL Tyrving55.10+22.3713.51
69Inger StyrvoldPorsgrunn OL56.20+23.4714.09
70Mette Eline HeimstadRingerike OL59.40+27.0714.59
71Eli Bonden KjørsvikKongsberg OL1.00.04+27.3115.05
72Barbara Willkommen EikenKongsberg OL1.05.00+32.2716.19
73Maria PerssonAsker Skiklubb1.06.10+33.3716.37
74Jane RødderKongsberg OL1.10.13+37.4017.38
Anne Borgen SturødNydalens SKdiskvalifisert
Marianne LykkeEmblem ILdiskvalifisert

D 45 AK

3 040 m, 35 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn32.3810.44
2Hege SolerødGjø-Vard OL34.04+1.2611.12
3Hanne NarvestadHalden SK36.37+3.5912.02
4Hege MelbyLardal OL36.42+4.0412.04
5Tone SkramRøyken OL37.56+5.1812.28
6Tonje RøgebergOL Tønsberg og omegn38.22+5.4412.37
7Ingunn ScheiÅs-NMBU Orientering39.02+6.2412.50
8Anne-Grete AustadRaumar Orientering39.16+6.3812.55
9Gerd Karin VestølVegårshei IL39.18+6.4012.55
10Ingvild MulenKristiansand OK39.45+7.0713.04
11Anne Berit BredholtSandefjord OK41.30+8.5213.39
12Ina Cecilie LandroKonnerud IL42.05+9.2713.50
13Tone SøndmørHemsedal IL42.29+9.5113.58
14Jannicke UlrichsenHemsedal IL42.37+9.5914.01
15Emma Smeland NygårdseterVegårshei IL43.13+10.3514.12
16Tove HeimdalKonnerud IL43.16+10.3814.13
17Liv Grete VollHaugesund IL Orientering43.45+11.0714.23
18Frøy GrøndahlLillomarka OL44.01+11.2314.28
19Inger Lise R. HoleKonnerud IL44.24+11.4614.36
20Liv Bakken HagaRaumar Orientering45.39+13.0115.00
21Lill-Ann TorpSandefjord OK46.16+13.3815.13
22Marianne ReuschHeming Orientering46.44+14.0615.22
23Kristin SørensenSturla, IF47.45+15.0715.42
24Inger ReinhartsenKristiansand OK48.07+15.2915.49
25Ellen NielsenStjørdals-Blink Orientering49.55+17.1716.25
26Elin Moe GræsliHamar OK51.01+18.2316.46
27Anna GöhlmanIL Tyrving51.38+19.0016.59
28Anniken AusenPorsgrunn OL51.44+19.0617.01
29Elise GisholtFossum IF52.24+19.4617.14
30Kristine Hjellup HorneIL Tyrving53.08+20.3017.28
31Randi HaugskottFrol IL53.49+21.1117.42
32Anne Margrete HammerØstmarka OK1.00.27+27.4919.53
33May-lill DammTIF Viking1.00.57+28.1920.02
34Signe-Lise JordheimHemsedal IL1.06.15+33.3721.47
Nina SøndmørHamar OKdiskvalifisert

D 50-

3 620 m, 69 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Linda HanssenØstmarka OK32.399.01
2Kjersti RønningHamar OK32.44+0.059.02
3Kari ChristiansenSandefjord OK33.10+0.319.09
4Unn Hilde HeggedalKongsberg OL36.31+3.5210.05
5Dagrun MelkildHeming Orientering37.19+4.4010.18
6Kjersti HovFossum IF37.58+5.1910.29
7Toril HallanLillomarka OL38.11+5.3210.32
8Inger Tone NygårdEgersund OK38.18+5.3910.34
9Hilde StorløkkenKongsberg OL38.20+5.4110.35
10Anne Grethe RustadRaumar Orientering38.57+6.1810.45
11Grethe K. LøvaldAsker Skiklubb39.12+6.3310.49
12Helle Egeberg VáriSturla, IF39.16+6.3710.50
13Vanja StaffOL Toten-Troll39.41+7.0210.57
14Kristin D SelvigNydalens SK39.52+7.1311.00
15Else GrandalIL Tyrving40.04+7.2511.04
16May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering40.31+7.5211.11
17Mona Høiås SætherFreidig40.59+8.2011.19
18Heidi SchatvetNotodden OL41.08+8.2911.21
19Åshild Stuve StrandlieGjø-Vard OL41.16+8.3711.23
20Sille WinsnesÅs-NMBU Orientering41.58+9.1911.35
21Ragnhild HaldKristiansand OK42.02+9.2311.36
22Kjersti SkantzeIL Tyrving42.09+9.3011.38
23Nina-Beate LiabakkByåsen IL43.00+10.2111.52
24Anne C TurterNydalens SK43.34+10.5512.02
25Claudia GreinerOK MuenchenDK43.45+11.0612.05
26Hege FjellbirkelandIL Gular43.46+11.0712.05
27Ragnhild DåsnesOs IL43.53+11.1412.07
28Ingrid Opsahl BredesenFossum IF44.08+11.2912.11
29Marit Sylte LundanesEmblem IL44.55+12.1612.24
30Helen GåsvikLierbygda OL45.12+12.3312.29
31Solveig SikkelandIL Tyrving45.28+12.4912.33
32Anne Line Nydal BergliaEiker OL45.57+13.1812.41
33Unni RyeAsker Skiklubb46.04+13.2512.43
34Mette M NødlandÅlgård Orientering46.10+13.3112.45
35Anne-Guri JevneHamar OK46.21+13.4212.48
36Kristin Damsgaard GrindstadSarpsborg OL46.36+13.5712.52
37Ida EngenRaumar Orientering46.46+14.0712.55
38Kjersti NarumOL Vallset/Stange46.59+14.2012.58
39Kristin FleisjeNittedal OL47.32+14.5313.07
40Kristin TandbergAsker Skiklubb47.36+14.5713.08
41Anne DahlNydalens SK47.41+15.0213.10
42Ragnhild AuglændGanddal IL48.17+15.3813.20
43Runa SkyttersæterHeming Orientering48.31+15.5213.24
44Torun DyrkornEiker OL49.10+16.3113.34
45Elisabeth HetlevikKongsberg OL49.25+16.4613.39
46Eldbjørg G. KalbækkenTynset IF49.28+16.4913.39
47Helen Margrethe SchjelderupNord-Østerdal OK50.34+17.5513.58
48Sigrun NygårdAsker Skiklubb50.35+17.5613.58
49Marianne ArnesenAsker Skiklubb51.30+18.5114.13
50Turid VongravenSkien OK51.41+19.0214.16
51Kari SmebyKongsberg OL51.42+19.0314.16
52Åshild BergstølKongsberg OL52.00+19.2114.21
53Gunhild Aamli SundtjønnÅrvoll IL52.17+19.3814.26
54Heidi BørstadSarpsborg OL52.20+19.4114.27
55Ellen-Christine KorenÅs-NMBU Orientering53.51+21.1214.52
56Bjørg Marit SollieOL Trollo55.32+22.5315.20
57Eva SyversenRøyken OL57.15+24.3615.48
58Gro Hege LudvigsenMåren OK57.17+24.3815.49
59Kjersti sommerstad JuveliLillomarka OL57.55+25.1615.59
60Marit Sophie BergerRaumar Orientering58.17+25.3816.06
61Marianne HjermstadFossum IF1.00.17+27.3816.39
62Elsie BrenneVarteig OL1.01.24+28.4516.57
63Sabine SchweigerByåsen IL1.02.21+29.4217.13
64Ingrid TveiteÅs-NMBU Orientering1.03.24+30.4517.30
65Kirsti RogstadKongsberg OL1.03.58+31.1917.40
66Siw SolstadIL Tyrving1.04.00+31.2117.40
67Tove Evensen MathisenPorsgrunn OL1.06.52+34.1318.28
68Hege HeibergHadeland OL1.12.57+40.1820.09
Katrine Hjelsteh LarsenKongsberg OLdiskvalifisert

D 55-

3 390 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Helga HaverstadLierbygda OL34.1910.07
2Grete Synnøve HoviSkien OK36.09+1.5010.39
3Ellen Marie TurterNydalens SK36.13+1.5410.41
4Wenche HultgreenIL Tyrving36.28+2.0910.45
5Mona Bugge HaugOL Vallset/Stange37.17+2.5810.59
6Ragnhild Elsrud HultgreenRingerike OL38.20+4.0111.18
7Mette HallénNydalens SK39.09+4.5011.32
8Berit BergeIL Tyrving39.11+4.5211.33
9Lisa AnnersandOK Tyr40.01+5.4211.48
10Ingeborg Lobben GjennestadVegårshei IL40.04+5.4511.49
11Berit DanielsenIL Tyrving40.29+6.1011.56
12Eli Blomseth HelgesenSørreisa OL40.34+6.1511.57
13Bjørg SvanbergRøyken OL40.55+6.3612.04
14Anne Kjersti DaltveitFana IL41.07+6.4812.07
15Anne Berit EidNydalens SK41.35+7.1612.15
16Rita ForsströmOK Raseborg42.21+8.0212.29
17Berit Oppedal TokheimLierbygda OL43.00+8.4112.41
18Gunhild HennumLierbygda OL44.00+9.4112.58
19Gunilla LärfarsLeksands OK44.03+9.4412.59
20Gerd FossestølNittedal OL45.08+10.4913.18
21Kirsti Aas OlsenEiker OL46.19+12.0013.39
22Guri LarssenLillehammer OK47.26+13.0713.59
23Cathrine NorvikRøyken OL49.44+15.2514.40
24Turid GiilRond OL50.33+16.1414.54
25Elin Sjødin DrangeVaregg Fleridrett52.50+18.3115.35
26Agnes SikkelandFredrikstad SK53.33+19.1415.47
26Anne Lise AndreassenSandefjord OK53.33+19.1415.47
28Toril EineFossum IF57.22+23.0316.55
29Kristil KristensenOK Skeidi57.57+23.3817.05
30Tove Iren LundeFredrikstad SK1.00.19+26.0017.47
31Kari Kamstrup HovindRaumar Orientering1.01.50+27.3118.14
32Lena HammerVestre Akers SK1.04.25+30.0619.00
33Gertraud LeonhardtOC Fürstenfeld1.07.26+33.0719.53

D 55 AK

3 040 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Oddny JørgensenIK Grane Arendal Orientering48.4916.03
2Reidunn HallanLillomarka OL50.37+1.4816.39
3Tove BakkenLillehammer OK51.38+2.4916.59
4Turid ØdegårdOL Tønsberg og omegn52.05+3.1617.07
5Enikø BertalanAsker Skiklubb52.32+3.4317.16
6Trude KlyveOppsal Orientering56.59+8.1018.44
7Berit RøsteRingsaker OK1.00.45+11.5619.59
8Elisabeth Holth JohannessenRøyken OL1.01.26+12.3720.12
9Bente GrøndalenHamar OK1.02.15+13.2620.28
10Lise HørtvedtKongsberg OL1.35.25+46.3631.23
Heidi FalckIL Tyrvingdiskvalifisert

D 60-

3 390 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Gerd BjørsethKrokstadøra IL36.3110.46
2Unni Strand KarlsenFredrikstad SK36.47+0.1610.51
3Linda VerdeSturla, IF38.36+2.0511.23
4Margrete JørandliGjø-Vard OL40.32+4.0111.57
5Ingrid StrandeSkien OK40.38+4.0711.59
6Lis DæhliLøten o-lag40.45+4.1412.01
7Jorunn SanderudNydalens SK41.26+4.5512.13
8Gro SolnørdalRudsbygd IL42.36+6.0512.33
9Nina SoligardBergens TF43.22+6.5112.47
10Berit HegdalBergens TF45.01+8.3013.16
11Emma Grete Feyling HaareKonnerud IL46.28+9.5713.42
12Lena JanssonJärla Orientering47.21+10.5013.58
13Inger A TiltnesIL Tyrving47.35+11.0414.02
14Ingrid E StrömTäby OK48.50+12.1914.24
15Gro EiaOL Trollo49.45+13.1414.40
16Live Joronn YtrehusRingerike OL50.03+13.3214.45
17Bodil KlakeggKolbotn og Skimt OL51.26+14.5515.10
18Elle M. MelbyeHeming Orientering51.34+15.0315.12
19Kari LillealternFreidig53.43+17.1215.50
20Inger NergaardStokke IL54.53+18.2216.11
21Ingeborg BakkenMåren OK57.33+21.0216.58
22Aud KjemperudEiker OL58.42+22.1117.18
23Tove Skiri WahlgrenSarpsborg OL1.01.14+24.4318.03
24Ingerid Angell-PetersenFreidig1.01.29+24.5818.08
25Nina KolbergIL Tyrving1.02.14+25.4318.21
26Berit LundSandefjord OK1.02.33+26.0218.27
27Anne-Berit RasmussenOL Tønsberg og omegn1.11.36+35.0521.07
28Elisabeth RødAndebu IL1.23.57+47.2624.45

D 65-

2 970 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Marit VågsnesKolbotn og Skimt OL32.3910.59
2Kari StrandeRingerike OL35.00+2.2111.47
3Bjørg KocbachBergens TF35.30+2.5111.57
4Edel SlettemarkStord Orientering38.37+5.5813.00
5Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb39.04+6.2513.09
6Marit TyldumRudsbygd IL39.42+7.0313.22
7Torill Nebell MikkelsenBerger og Svelvik OL40.02+7.2313.28
8Toril RiddervoldHeming Orientering40.06+7.2713.30
9Signe HeivollSøgne og Songdalen OK40.31+7.5213.38
10Inger LindløvOK Moss41.15+8.3613.53
11Kirsten BakkeGjø-Vard OL42.07+9.2814.10
12Anne Marit FærdenKolbotn og Skimt OL42.21+9.4214.15
13Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb42.39+10.0014.21
14Åse Karin ThorsbergBrandval/Kongsvinger OK45.01+12.2215.09
15Gerd LangsethLarvik OK45.35+12.5615.20
16Ingeborg BøbelIL Imås46.42+14.0315.43
17Sissel OlaisenKolbotn og Skimt OL48.06+15.2716.11
18Kirsten SalthaugKristiansand OK48.15+15.3616.14
19Sigrun SvartedalTrøsken IL48.47+16.0816.25
20Aud I SpjelkavikIL Tyrving49.13+16.3416.34
21Astrid GjelstadSandefjord OK50.34+17.5517.01
22Anne Elvsaas MoRøyken OL54.16+21.3718.16
23Anitha Kolberg OlsenKolbotn og Skimt OL55.22+22.4318.38
24Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK55.48+23.0918.47
25Kirsten RepvikOL Trollelg58.01+25.2219.32
26Astri Ese HoleBergens TF58.46+26.0719.47
27Bodil BerbyTrøsken IL1.06.23+33.4422.21
Liv FeiringHamar OKdiskvalifisert

D 70-

2 970 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Katharina Mo BergeFreidig31.4210.40
2Torid KvaalFreidig34.07+2.2511.29
3Ingrid Lome-HagmanKolbotn og Skimt OL36.02+4.2012.07
4Margith ReppesgårdHedrum OL36.58+5.1612.26
5Tea ForbergRond OL37.11+5.2912.31
6Odbjørg NordengRudsbygd IL37.45+6.0312.42
7Birgitte BekkelundRøyken OL38.25+6.4312.56
8Elin DahlenRingerike OL38.41+6.5913.01
9Anne-Britt NilsenKjelsås IL39.34+7.5213.19
10Hanne BræckKongsberg OL40.23+8.4113.35
11Torill SvendsenLunds OK41.03+9.2113.49
12Thorunn Aamodt OvesenLardal OL41.31+9.4913.58
13Anne Lise ØfsthusAsker Skiklubb42.40+10.5814.21
14Ragnhild KrogvigKolbotn og Skimt OL42.55+11.1314.27
15Eli KlovningPorsgrunn OL43.44+12.0214.43
16Grete VestbyVarteig OL43.46+12.0414.44
17Turid BratlandFossum IF47.04+15.2215.50
18Torunn Hege FrøvollSturla, IF48.11+16.2916.13
19Ella BjerketvedtTrøsken IL48.55+17.1316.28
20Lajla TidemannGjø-Vard OL52.41+20.5917.44
21Eva AaldeFreidig52.58+21.1617.50
22Inger Lise BjordalOppsal Orientering55.46+24.0418.46
23Inger Elisabeth KvaaseBækkelagets SK55.59+24.1718.50
24Hjørdis EgnerHeming Orientering56.30+24.4819.01
25Ingvill VoldFana IL1.09.55+38.1323.32

D 75-

2 770 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Unni DrageHaugerud IF45.1116.18
2Unni Dirro BøhlerengenMåren OK46.05+0.5416.38
3Tirill Liby SeipOK Skeidi50.12+5.0118.07
4Inger E. VamnesHamar OK51.17+6.0618.30
5Marit Økern JensenBærums Skiklub51.43+6.3218.40
6Gudveig JørundlandOK Sør52.05+6.5418.48
7Gro BakkenStigsökarna1.07.52+22.4124.30
Anne-Lise Blomhoff RonæssPorsgrunn OLdiskvalifisert

D 80-

2 770 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Maureen OgilvieUringa Orienteers1.20.0128.53

H -10

1 570 m, 40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Axel AaldeNydalens SK16.1610.21
Mathias AngvollFredrikstad SK51.1032.35
Eivind Bogen ArenthSturla, IF15.089.38
Jakob Backer-TellnesAsker Skiklubb13.568.52
Herman Lien BackstrømHalden SK16.5510.46
Børge Nilsen BergFossum IF20.4313.11
Arne BerganKongsberg OL14.139.03
Mikael BirkelundAsker Skiklubb14.038.56
Theodor BjørkSandefjord OK16.0210.12
Alfred BjørnerødOK Moss11.357.22
Eskil BrændenLillomarka OL33.4721.31
Brage EikåsSandefjord OK14.439.22
Sondre EngebretsenOK Moss12.317.58
Simen Gløgård StensrudNittedal OL13.198.28
Emil GrønliFreidig14.579.31
Jonas KroghOppsal Orientering13.568.52
Øyvind LamarkGanddal IL18.0311.29
Lars LienGjø-Vard OL13.158.26
Truls LunåsmoTynset IF23.1314.47
Bendik Schia LøeNotodden OL16.5510.46
Halvor LøkenKongsberg OL14.599.32
Ole Gunnar Kleppa MadslienLillehammer OK13.198.28
Martin Nøkleby MellingRingerike OL17.0610.53
Gaute NysæterSkien OK19.4912.37
Trond OldernesLillomarka OL14.119.02
Reno PapeKonnerud IL14.219.08
Fridtjof ReuschHeming Orientering18.1711.38
Markus RichterSandnes IL (Rogaland)15.409.58
Ole Edvard SnuggerudGjø-Vard OL17.3611.12
Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL18.4911.59
Sindre Sæl SteenFossum IF14.549.29
Tobias Sommerfelt StenbergLillehammer OK13.248.32
Harald Haanes StrandlieGjø-Vard OL12.578.14
Eirik Vie StrislandFossum IF24.4215.43
Sindre Vie StrislandFossum IF33.1421.10
Anders TaraldsenLillehammer OK14.379.18
Håkon TorsethLillehammer OK27.4917.43
Benjamin August VikenTverlandet IL17.3011.08
Christian Funderud WedumLillehammer OK16.4310.38
Håkon WedumLillehammer OK16.0410.14

H 11-12

2 530 m, 84 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Sondre YtterbøAsker Skiklubb18.057.08
1Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK18.057.08
3Nils TveiteÅs-NMBU Orientering19.35+1.307.44
4Christopher EngebretsenOK Moss19.40+1.357.46
5Vetle DrageKongsberg OL20.21+2.168.02
6Gaute BerganNydalens SK20.41+2.368.10
7Atle Nikolai WølloKongsberg OL21.21+3.168.26
8Jonas MyhrAsker Skiklubb21.25+3.208.27
9Jørgen SchjølbergTynset IF21.32+3.278.30
10Kasper Bakken UlsethNydalens SK21.43+3.388.35
11Sune Raknes SogstadGjø-Vard OL22.00+3.558.41
12Henrik ReuschHeming Orientering22.22+4.178.50
13Johannes HalvorsenNydalens SK22.27+4.228.52
14Viljan van RaaijHedrum OL23.01+4.569.05
15Martin BirkelundAsker Skiklubb23.28+5.239.16
16Per Ingvar TollehaugEiker OL23.31+5.269.17
17Sindre UlsakerHemsedal IL23.39+5.349.20
18Jørgen Nøkleby MellingRingerike OL24.18+6.139.36
19Ferdinand FremmingHeming Orientering24.37+6.329.43
20Mikkel HoltFreidig24.41+6.369.45
21Simen GravningenStokke IL24.45+6.409.46
22August Syrdal ØenHeming Orientering24.56+6.519.51
23Jonas EikåsSandefjord OK25.03+6.589.54
24Johan EgerKongsberg OL25.04+6.599.54
25Vegard Holm JohannesenKongsberg OL25.20+7.1510.00
26Åsmund SlokvikNotodden OL25.32+7.2710.05
27Mikkel BerglundRingerike OL25.36+7.3110.07
28Tobias Mikael EspedalNydalens SK25.43+7.3810.09
29Adam ConwayGuildford Orienteers25.49+7.4410.12
30Even BordalRingsaker OK25.53+7.4810.13
31Jakob HøsøienTynset IF26.20+8.1510.24
32Kristian ØstermannHeming Orientering26.44+8.3910.33
33Einar EideByåsen IL26.50+8.4510.36
34Vegard RanestadHamar OK27.02+8.5710.41
35Andreas GjetangerMåren OK27.03+8.5810.41
36Tor Erling GjølsjøOK Moss27.04+8.5910.41
37Birk F. SætnanFossum IF27.08+9.0310.43
37Ådne SkjærsteinIL Tyrving27.08+9.0310.43
39Simen Aure SkogedalAsker Skiklubb27.52+9.4711.00
40Peder Aabogen HaugaardSkaukameratene OL28.00+9.5511.04
41Henrik SturødNydalens SK28.16+10.1111.10
42Toke TillingsøeCopenhagenO29.00+10.5511.27
43Simen GammelmoHadeland OL29.02+10.5711.28
44Cornelius BjørkSandefjord OK29.42+11.3711.44
45Arthur BrunborgNittedal OL29.57+11.5211.50
46Ulrik HellenTIF Viking30.11+12.0611.55
47Vegard Ulseth SylteFreidig30.28+12.2312.02
48Snorre SlokvikNotodden OL30.33+12.2812.04
49Olav LundKongsberg OL31.00+12.5512.15
50Sebastian Rød FeragenTynset IF31.03+12.5812.16
51Mats LindaasElverum OK31.08+13.0312.18
52Ole Kristian TaksdalGanddal IL31.13+13.0812.20
53Samuel KleppaÅlgård Orientering31.48+13.4312.34
54Sindre GisholtFossum IF31.52+13.4712.35
55Felix FinsrudAsker Skiklubb32.22+14.1712.47
56Eirik ØvstedalNydalens SK33.19+15.1413.10
57Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubb34.05+16.0013.28
58Kristian Fredriksen AasAsker Skiklubb34.12+16.0713.31
59Martin AusenPorsgrunn OL34.23+16.1813.35
59Matti RintanenKangasala SK34.23+16.1813.35
61Sivert PoppeFredrikstad SK34.32+16.2713.38
62Kristoffer FjæreHedrum OL35.57+17.5214.12
63Rolf Andreas BergNydalens SK36.17+18.1214.20
64Axel Bjørnsgaard LenndinLillehammer OK36.22+18.1714.22
65Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL37.48+19.4314.56
66Halvor RudningenHemsedal IL38.38+20.3315.16
67Sjur Holm GrønengLillehammer OK39.12+21.0715.29
68Andreas Nybak UrdalGanddal IL39.34+21.2915.38
69Gustav Andresen SkotteFossum IF39.40+21.3515.40
70Stein Aas StræteRingerike OL41.57+23.5216.34
71Peder Bonden KjørsvikKongsberg OL43.40+25.3517.15
72Martin ThomassenVaregg Fleridrett44.29+26.2417.34
73Tage RosenlundVaregg Fleridrett49.10+31.0519.26
74Lars Øderud VatneBækkelagets SK49.21+31.1619.30
75Jens HusbyMalvik IL49.24+31.1919.31
76Kasper Kjær JørgensenMåren OK52.11+34.0620.37
77Sverre StrandLierbygda OL1.01.20+43.1524.14
78Jon Erik Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett1.16.57+58.5230.24
Gaute FosstveitRaumar Orienteringdiskvalifisert
Lauritz Sogn-LarssenHeming Orienteringdiskvalifisert
Henrik R HoltHedrum OLdiskvalifisert
Sondre Robøle LienHamar OKdiskvalifisert
Sindre Ulven JørgensenAsker Skiklubbdiskvalifisert
Esten S. KringhaugBodø og Omegn IF Orienteringbrutt

H 11-12N

1 650 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Odin SætherFredrikstad SK12.067.20
2Fabian Nikolai GjessingIL Tyrving13.33+1.278.12
3Simen Olsen KirkevikHamar OK14.04+1.588.31
4Olav BirkelandFossum IF15.12+3.069.12
5Håvard Røgeberg MagelssenOL Tønsberg og omegn17.25+5.1910.33
6Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn18.50+6.4411.24
7Jonas HasaasFossum IF21.39+9.3313.07
8Øyvind TelstøEtnedal IL21.52+9.4613.15
9Eirik N. NergårdNittedal OL22.29+10.2313.37
10Vebjørn Blom-HagenFossum IF22.42+10.3613.45
11Sigurd Paulsen AskLierbygda OL24.58+12.5215.07
12John OtterleiØstmarka OK26.17+14.1115.55
13Jostein LianRøyken OL27.48+15.4216.50
14Gaute LindaasElverum OK29.51+17.4518.05

H 13

2 620 m, 38 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Martin NevlandÅlgård Orientering18.217.00
2Lars Young VikNydalens SK19.29+1.087.26
3Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK19.30+1.097.26
4Vegard KittilsenFreidig19.36+1.157.28
5Simen Spets StorhovFreidig20.41+2.207.53
6Isak JonssonNydalens SK20.59+2.388.00
7Bendik EliassenFredrikstad SK21.37+3.168.15
8Andreas BergslandTrøsken IL22.30+4.098.35
9Anders VestølVegårshei IL22.39+4.188.38
10Lars Ranheim BrynestadRingsaker OK22.49+4.288.42
11Gaute Kvittum NytrøenTynset IF23.48+5.279.05
12Runar Saur ModahlFredrikstad SK24.12+5.519.14
13Sindre Lysaker NorbomKonnerud IL24.46+6.259.27
14Jo Even KolstadFreidig24.56+6.359.30
15Mathias Kjærner-SembVaregg Fleridrett25.47+7.269.50
16Egil FrydenlundSturla, IF26.14+7.5310.00
16Jostein KarlsenLillehammer OK26.14+7.5310.00
18Elias BergsetIL Veten26.37+8.1610.09
19David RundeKristiansand OK26.38+8.1710.09
20Frikk DukefossLillehammer OK26.53+8.3210.15
21Sondre OttesenFredrikstad SK27.14+8.5310.23
22Sigurd GrevstadFossum IF27.43+9.2210.34
23Kristian Fredrik ThomassenVaregg Fleridrett27.52+9.3110.38
24Jonatan AuneHalden SK28.39+10.1810.56
25Jonas GrønliFreidig28.50+10.2911.00
26Nicolai HarvikKonnerud IL29.37+11.1611.18
27Even GravningenStokke IL29.43+11.2211.20
28Even KarlsenLillehammer OK29.52+11.3111.23
29Eivind Berner MyhreFossum IF32.27+14.0612.23
30Petter Liabakk EriksenByåsen IL33.59+15.3812.58
31Odd-Anton HermansenKristiansand OK34.13+15.5213.03
32Asgeir EspelandTynset IF35.05+16.4413.23
33Atle NilsenVegårshei IL35.07+16.4613.24
34Lars SandstadFreidig36.22+18.0113.52
35Kenneth KjelaasMalvik IL37.06+18.4514.09
36Gard Årøen LykkeEmblem IL40.07+21.4615.18
37Emil Kristoffer AuranMalvik IL41.58+23.3716.01
William HofossHadeland OLdiskvalifisert

H 14

3 310 m, 50 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kristian RykkjeVaregg Fleridrett24.427.27
2Erik Hæstad BjørnstadFossum IF24.59+0.177.32
3Sander ArntzenAsker Skiklubb25.40+0.587.45
4Aslak HeimdalKonnerud IL26.15+1.337.55
5Henrik Fredriksen AasAsker Skiklubb26.48+2.068.05
6Per Clemet WisløffAsker Skiklubb27.06+2.248.11
7Audun Uglenes BerganNydalens SK27.55+3.138.26
8Håkon SturødNydalens SK28.15+3.338.32
9Trygve Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering28.34+3.528.37
10Andreas BjørgenOL Vallset/Stange28.37+3.558.38
11Audun Melby JacobsenLardal OL28.48+4.068.42
12Eskil FrøislandVang OL29.05+4.238.47
13Mathias RosenlundVaregg Fleridrett29.25+4.438.53
14Mats EidsmoFreidig29.38+4.568.57
15Niels Christian HellerudHalden SK30.14+5.329.08
16Oliver Hagaseth MydskeFredrikstad SK30.16+5.349.08
17Trygve MyhrAsker Skiklubb31.13+6.319.25
18Petter Astrup ArnesenHeming Orientering31.25+6.439.29
19Audun Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering31.26+6.449.29
20Kristian Fredrik LynumFreidig31.55+7.139.38
21Kristian PyttenKristiansand OK31.57+7.159.39
22Even LindaasElverum OK32.03+7.219.40
23Sølve DrageKongsberg OL32.18+7.369.45
24Vegard LøvliAsker Skiklubb32.33+7.519.50
25Johan StorebakkenHamar OK32.48+8.069.54
26Jonas MyhreKristiansand OK33.19+8.3710.03
27Johan EikangerIL Gular34.24+9.4210.23
28Aune DørmænenVaregg Fleridrett34.36+9.5410.27
29Even LundeVarteig OL34.57+10.1510.33
30Skjalg NysæterSkien OK35.24+10.4210.41
31Lars BrattliAsker Skiklubb35.59+11.1710.52
32Emil StørmerFossum IF36.10+11.2810.55
33Alexander Repstad StoremyrIL Hauken36.12+11.3010.56
34Olav TorgersenBækkelagets SK36.39+11.5711.04
35Kristian KammerudRingerike OL37.10+12.2811.13
36Sølve WathneSandnes IL (Rogaland)37.38+12.5611.22
37Are LodgaardByåsen IL37.41+12.5911.23
38Simen RuudKonnerud IL38.51+14.0911.44
39Peter GisholtFossum IF39.25+14.4311.54
40Njaal Ellegaard MelbyHamar OK40.01+15.1912.05
40Vegard Øverli BergKongsberg OL40.01+15.1912.05
42Eivind SporalandSandnes IL (Rogaland)42.51+18.0912.56
43Eirik Nigardsøy JohnsenFredrikstad SK43.02+18.2013.00
44Sverre GrafferRingerike OL44.05+19.2313.19
45Ludvig Williams StrømsnesMalvik IL49.37+24.5514.59
46Tobias FremmingHeming Orientering52.06+27.2415.44
47Bendik BergsengFredrikstad SK54.48+30.0616.33
48Biggles TolleforsClub UAVA1.02.23+37.4118.50
Tobias LømoNydalens SKdiskvalifisert
Eirik Klavestad MoenFredrikstad SKdiskvalifisert

H 13-16C

2 450 m, 23 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Tobias R. HyllesethSentrum OK18.027.21
2Jens Normann EidstenSturla, IF18.25+0.237.31
3Santeri LaurilaSaloisten Reipas19.26+1.247.55
4Oscar MelheimSturla, IF20.35+2.338.24
5Bernhard BryhnSturla, IF20.45+2.438.28
6Anders HorveiRaumar Orientering21.51+3.498.55
7Henrik HvidstenFredrikstad SK22.16+4.149.05
8Andreas Aleksander GjessingIL Tyrving22.31+4.299.11
9Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering22.34+4.329.12
10Lars Gåsvik NarvestadHalden SK22.41+4.399.15
11Nikolai NordhaugKonnerud IL23.27+5.259.34
12Georg S. AndresenSkien OK23.44+5.429.41
13Hermann Skram BotterudFossum IF24.17+6.159.54
14Fredrik LillestrandTrøsken IL26.25+8.2310.46
15Sivert Åmodt AmundsenLardal OL26.30+8.2810.48
16Endre Rognskog MellaOppsal Orientering27.31+9.2911.13
17Henrik HerøEiker OL27.32+9.3011.14
18Håvard FyhnOL Tønsberg og omegn27.40+9.3811.17
19Halvor NærbySkaukameratene OL28.24+10.2211.35
20Halvor Fahre UlsteinHisøy OK28.25+10.2311.35
21Per Einar Hellenes AndresenOK Skeidi29.22+11.2011.59
22Sebastian Lono EriksenKonnerud IL30.06+12.0412.17
23Anders Nødland FuglestadÅlgård Orientering31.38+13.3612.54

H 13-16N

2 380 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Erik Linvåg NæssFossum IF20.528.46
2Martin Kjos BarkenæsFet OL25.15+4.2310.36
3Benjamin AndersenRaumar Orientering27.59+7.0711.45

H 17-B

2 550 m, 45 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jørgen ElisenbergHamar OK20.057.52
2Kai FunderudLillehammer OK22.42+2.378.54
3Bjørn Sverre GulheimKolbotn og Skimt OL23.58+3.539.23
4Sjur LangedalNydalens SK24.02+3.579.25
5Kjetil JacobsenHamar OK24.03+3.589.25
6Viggo EriksenFossum IF24.13+4.089.29
7Tommy SæterKongsberg OL26.14+6.0910.17
8Robin LarssonRaumar Orientering26.23+6.1810.20
9Tor Idar LillekrokenFolldal IF26.55+6.5010.33
10Trond MyhreFossum IF27.28+7.2310.46
11Tor Sverre GravningenStokke IL28.44+8.3911.16
12Sverre WisløffAsker Skiklubb28.46+8.4111.16
13Magne AasAsker Skiklubb30.34+10.2911.59
14Thor VollsetHeming Orientering32.13+12.0812.38
15Ola Håvard HoleKonnerud IL32.34+12.2912.46
16Morten AndresenOK Skeidi32.57+12.5212.55
17Tom F. BryhnSturla, IF33.03+12.5812.57
18Jørn Christen JohnsenFredrikstad SK33.14+13.0913.01
19Bjarte HandelandBSI - Orientering33.30+13.2513.08
20Simon SimonsenSarpsborg OL34.23+14.1813.29
21Sveinung UlsteinHisøy OK34.34+14.2913.33
22Hans Herman HerøEiker OL35.08+15.0313.46
23Jarle RogndokkenFet OL35.10+15.0513.47
24Vegard KvisleAsker Skiklubb35.20+15.1513.51
25Ole Johannes NedrebøOK Moss36.50+16.4514.26
26Martin KaspersenMo OK37.13+17.0814.35
27Bjørn A FriestadKristiansand OK38.09+18.0414.57
28Jan Henrik NeuenkirchenGanddal IL38.54+18.4915.15
29Selmer WathneSandnes IL (Rogaland)38.57+18.5215.16
30Knut LangeggenKongsberg OL39.11+19.0615.21
31Kenneth DybvikStokke IL40.51+20.4616.01
32Andreas Bjørke SollienOL Toten-Troll41.30+21.2516.16
33Svend Kristian EidstenSturla, IF42.57+22.5216.50
34Svein AndersenRaumar Orientering43.02+22.5716.52
35Egil AmundsenLardal OL43.45+23.4017.09
36Øyvind SchibstedRøyken OL45.08+25.0317.41
37Per Anders IfarnessIL Tyrving48.02+27.5718.50
38Per Anders YtterbøAsker Skiklubb50.33+30.2819.49
39Arild SvihusGanddal IL55.40+35.3521.49
40Nils-Henrik PedersenHisøy OK1.00.06+40.0123.34
41Kurt KleppaÅlgård Orientering1.01.46+41.4124.13
42Glenn Ekholdt HillerenEiker OL1.10.58+50.5327.49
Torbjørn BogenSturla, IFdiskvalifisert
Lars Kristian EidsheimAskøy OLdiskvalifisert
Roar HermansenKristiansand OKdiskvalifisert

H 17-C

2 510 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Audun Langvik-hansenSarpsborg OL22.328.58
2Leif Arne NytrøenTynset IF22.43+0.119.03
3Gunnar SandenEiker OL32.22+9.5012.53
4Trym FlagetHemsedal IL32.53+10.2113.06
5Henning FlagetHemsedal IL33.41+11.0913.25
6Bjørn CarlsenNotodden OL35.39+13.0714.12
7Jostein SivertsenTynset IF36.37+14.0514.35
8Thomas BlomkvistFredrikstad SK36.57+14.2514.43
9Trond MorlandstøEiker OL40.39+18.0716.11
10Sondre ØstbyeElverum OK41.30+18.5816.32
11Ivar Mikal TyseEiker OL43.08+20.3617.11
12Halvard FossEiker OL50.23+27.5120.04
13Kristian UllelandPorsgrunn OL58.52+36.2023.27
14Tor Petter LunåsmoTynset IF1.05.47+43.1526.12

H 17-N

2 380 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Stian LillegårdLillomarka OL24.1410.10
2Elibariki MartinKristiansand OK45.31+21.1719.07

H 17-20

4 560 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Trygve HeggedalKongsberg OL39.098.35
2Ole-Kristian KaspersenMo OK39.29+0.208.39
3Erling Hovdenak SylteMolde og Omegn IF41.05+1.569.00
4Bjørnar Smeland NygårdseterVegårshei IL41.43+2.349.08
5Erlend Søbye GrønvoldBSI - Orientering42.16+3.079.16
6Lars BredalenNittedal OL42.21+3.129.17
7Krister HovdeRingsaker OK42.26+3.179.18
8Robin Bergane JanssonLillomarka OL44.48+5.399.49
9Vetle ReinhartsenKristiansand OK46.07+6.5810.06
10Sigurd Bonden KjørsvikKongsberg OL47.22+8.1310.23
11Håvard UlsakerHemsedal IL47.55+8.4610.30
12Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OL48.15+9.0610.34
13Andreas MarcussenAsker Skiklubb48.25+9.1610.37
14Vebjørn RøtvoldKongsberg OL50.20+11.1111.02
15Peter Martinus Freyborg UranGimle IF54.19+15.1011.54
16Toralf GrandeKongsberg OL58.22+19.1312.47
17Karl Kristen GjølsjøOK Moss1.01.18+22.0913.26
18Børge StyrvoldPorsgrunn OL1.04.23+25.1414.07
Helge Nikolai HelmersenFet OLdiskvalifisert

H 21-

5 760 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Ola Magnus LaugalandÅlgård Orientering42.327.23
2Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering43.54+1.227.37
3Gunnar A FiskumIL Tyrving46.43+4.118.06
4Inge LindsethNydalens SK47.39+5.078.16
5Kristian KullerudKonnerud IL48.16+5.448.22
6Tallak Olav GrytingGjerstad IL48.31+5.598.25
7Anssi VesantoEspoon Suunta48.32+6.008.25
8Håvard Krey HansenOK Silsand49.23+6.518.34
9Lars Øivind AmundsenTrøsken IL49.33+7.018.36
10Martin Holth JohannessenRøyken OL50.47+8.158.48
11Marius Lindhom AckenhausenKonnerud IL51.50+9.188.59
12Jostein KvaklandVaregg Fleridrett51.59+9.279.01
13Kristian Frafjord HaarrGanddal IL52.19+9.479.04
14Åsulv Birkeland StormoenKristiansand OK52.29+9.579.06
15Njål Helge VølstadÅlgård Orientering53.28+10.569.16
16Magnus OmbustvedtÅs-NMBU Orientering53.39+11.079.18
17Gard LindsethNydalens SK53.43+11.119.19
18Stian OverskeidIndre Østfold OK54.38+12.069.29
19Eirik Holth JohannessenRøyken OL55.12+12.409.35
20Morten SundliGanddal IL56.09+13.379.44
21Morten Andreas NomeBSI - Orientering57.26+14.549.58
22Daniel OliversenTrøsken IL58.40+16.0810.11
23Magnus KyrkjebøTIF Viking58.58+16.2610.14
24Vegard LineOslostudentenes IK1.00.06+17.3410.26
25Jostein UtstumoIK Grane Arendal Orientering1.00.56+18.2410.34
26Sturla StokkelandÅlgård Orientering1.01.24+18.5210.39
27Kjetil MolundIL Tyrving1.01.25+18.5310.39
28Øyvind SteinbekkenOdal OL - Orientering1.01.40+19.0810.42
29Magnus Skauge OliversenTrøsken IL1.07.14+24.4211.40
30Robert FredriksenNotodden OL1.13.11+30.3912.42
31Wouter TalloenOMEGA1.21.12+38.4014.05
32Lars LeirenKolbotn og Skimt OL1.23.22+40.5014.28
33Magnus Barth GustavsenOslostudentenes IK1.47.06+1.04.3418.35
Anders Beyer BrattlieRingerike OLdiskvalifisert

H 21AK

3 900 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Nils Albert AamandIdrettslaget Dyre Vaa32.498.24
2Siggen YtrehusNTNUI33.31+0.428.35
3Timo KarppinenSK Pohjantähti33.44+0.558.38
4Rune RystadNydalens SK34.26+1.378.49
5Vidar SolbergFredrikstad SK35.21+2.329.03
6Neil MarstonHemsedal IL35.34+2.459.07
7Frode Øverøyen BalchenOddersjaa SSK40.12+7.2310.18
8Kristian Bernhard NilsenFossum IF40.34+7.4510.24
9Morten SvihusGanddal IL45.41+12.5211.42
10Erin SchirmOrienteering USA46.49+14.0012.00
11Håkon Nergaard BergStokke IL46.55+14.0612.01
12Fredrik StudsrudHisøy OK48.22+15.3312.24
13Martin LaurantsenSkien OK49.04+16.1512.34
14Vemund RønnebergRøyken OL50.55+18.0613.03
15Kjetil SvihusGanddal IL51.01+18.1213.04
16Sindre Eia HoltungOL Trollo51.43+18.5413.15
17Narve J. BrennaHemsedal IL52.59+20.1013.35
18Daniel Andre KristoffersenRøyken OL54.16+21.2713.54
19Morten TangenHamar OK55.14+22.2514.09
Øyvind GlendrangeÅrvoll ILdiskvalifisert

H 35-

5 760 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jostein F. TellnesAsker Skiklubb46.248.03
2Per-Ivar NikolaisenOppsal Orientering48.21+1.578.23
3Stefan SchwarzenbergerLG Stettlen54.52+8.289.31
4Torbjørn KravdalGjø-Vard OL56.11+9.479.45
5Per-Ove MelinderTullinge SK57.56+11.3210.03
6Kim RichterSandnes IL (Rogaland)59.03+12.3910.15
7Rune BrunborgNittedal OL1.03.57+17.3311.06
8Ove Ingebrigtsvoll FeragenTynset IF1.08.51+22.2711.57
9Stefan KernstockOslostudentenes IK1.10.36+24.1212.15
10Jon KjensethHeming Orientering1.13.54+27.3012.49
11Morten Vilbo SørumRaumar Orientering1.20.43+34.1914.00
Frode BakkehøiØstmarka OKdiskvalifisert

H 35 AK

3 900 m, 28 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Eirik JørgensenAsker Skiklubb37.119.32
2Endre UlsakerHemsedal IL39.03+1.5210.00
3Asbjørn BygglandHøydalsmo IL41.53+4.4210.44
4Jørgen FjæreHedrum OL42.34+5.2310.54
5Arild FlatenVegårshei IL42.36+5.2510.55
6Olav HasaasFossum IF42.58+5.4711.01
7Per Olav AndersenHalden SK43.35+6.2411.10
8Håkon Gaute KvammeOppsal Orientering43.37+6.2611.11
9Thorbjørn VærpKristiansand OK44.05+6.5411.18
10Knut Ivar VestliÅl IL44.17+7.0611.21
11Erik RosenvoldØstmarka OK45.14+8.0311.35
12Kenneth VikenTverlandet IL45.31+8.2011.40
13Roar BakkenEiker OL45.45+8.3411.43
14Ernst PyttenKristiansand OK45.49+8.3811.44
15Lars-Einar IntelhusHemsedal IL45.50+8.3911.45
16Trond EvensenOL Tønsberg og omegn47.17+10.0612.07
17Even ErlienGjø-Vard OL47.59+10.4812.18
18Helge TillingsøeCopenhagenO48.10+10.5912.21
19Geir Henrik HirschIF Trauma48.20+11.0912.23
20Tormod KleppaLillehammer OK48.31+11.2012.26
21Geir Johan AndersenRaumar Orientering48.55+11.4412.32
22Kim AbelRøyken OL49.32+12.2112.42
23Håvard Sandvoll AskLierbygda OL50.42+13.3113.00
24Tom Arne AndersenRaumar Orientering55.01+17.5014.06
25Lenny Viking EnströmOslostudentenes IK1.09.25+32.1417.47
26Roger HagenSandefjord OK1.18.38+41.2720.09
27Oddbjørn KrageSarpsborg OL1.25.14+48.0321.51
28Eelco van RaaijHedrum OL1.28.28+51.1722.41

H 40-

4 990 m, 66 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Bernt BjørnsgaardLillehammer OK36.237.17
2Johan MichelsenFossum IF37.42+1.197.33
3Gisle NysæterSkien OK38.02+1.397.37
4Lars Sigve OftedalÅlgård Orientering38.23+2.007.41
5Johs HjelmstadBækkelagets SK38.38+2.157.44
6Bjørnar LynumFreidig38.52+2.297.47
7Tom BerganFet OL38.59+2.367.48
8Henrik OttesenFredrikstad SK39.00+2.377.48
9Håvard TelstøEtnedal IL39.15+2.527.51
10Jan Tore LudvigsenNydalens SK39.20+2.577.52
11Pål KittilsenFreidig39.32+3.097.55
12Harald BakkeFossum IF39.36+3.137.56
13Espen RøsteKongsberg OL39.49+3.267.58
14Steinar LandeBø OL40.21+3.588.05
15Rune AbrahamsenHemsedal IL40.32+4.098.07
16Even Angell-PetersenNydalens SK41.27+5.048.18
17Bjørn HaugeFet OL41.30+5.078.18
18Knut AaldeNydalens SK41.44+5.218.21
18Gunnar VatnFrol IL41.44+5.218.21
20Peter TudénIK Hakarpspojkarna42.27+6.048.30
21Endre StoksethNydalens SK42.38+6.158.32
22Frode NysæterSkien OK42.44+6.218.33
23Vegard GrønliFreidig43.29+7.068.42
24Runar HafskjoldNydalens SK43.30+7.078.43
25Andreas SylteFreidig43.39+7.168.44
26Terje W. PettersenBerger og Svelvik OL44.11+7.488.51
27Stig MellingRingerike OL44.12+7.498.51
28Asgeir LiumFet OL44.16+7.538.52
29Odd-Ivan LorentsenOK Silsand44.17+7.548.52
30Torbjørn Blom-hagenFossum IF44.45+8.228.58
31Pål SommerheinOK Horten44.58+8.359.00
32Håkon WoldSturla, IF45.07+8.449.02
33Anders Kristian HoltHedrum OL45.41+9.189.09
34Anders SollienOL Toten-Troll45.47+9.249.10
35Øyvind LienGjø-Vard OL46.07+9.449.14
35Espen BergstrømHalden SK46.07+9.449.14
37Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club46.32+10.099.19
38Håvard NilsenVegårshei IL46.34+10.119.19
39Lars BerglundRingerike OL47.03+10.409.25
40Thomas LieFredrikstad SK47.37+11.149.32
41Anders GrevstadFossum IF47.40+11.179.33
42Torger HøsøienTynset IF48.45+12.229.46
43Trond FlaskerudOL Toten-Troll48.56+12.339.48
44Henning Bratland CarlsenOK Moss49.25+13.029.54
45Ola BratlieIL BUL-Tromsø50.00+13.3710.01
46Pål ThomassenVaregg Fleridrett50.50+14.2710.11
47Jari KleemolaPerttelin Peikot51.10+14.4710.15
48Olle MalmringFreidig51.23+15.0010.17
49Dag StrislandKolbotn og Skimt OL52.28+16.0510.30
50Pål AngvollFredrikstad SK54.06+17.4310.50
51Christian ReuschHeming Orientering55.47+19.2411.10
52Øystein HusbyMalvik IL56.07+19.4411.14
53Jon-Kåre HansenTIF Viking57.51+21.2811.35
54Geir SchjølbergTynset IF59.59+23.3612.01
55Magne SætherFredrikstad SK1.01.45+25.2212.22
56Kjell Reidar MydskeFredrikstad SK1.06.13+29.5013.16
57Ola BeitdokkenLillehammer OK1.06.42+30.1913.22
58Tom KristensenLarvik OK1.12.51+36.2814.35
59Øystein WiersdalenNedre Sigdal IF1.15.27+39.0415.07
60Alf Inge LindtnerHaugesund IL Orientering1.33.48+57.2518.47
61Fredrik TorjusenFredrikstad SK1.34.03+57.4018.50
Espen DanevadFredrikstad SKdiskvalifisert
Knut Jostein SætnanFossum IFdiskvalifisert
Pål SkogedalAsker Skiklubbdiskvalifisert
Torgeir NevlandÅlgård Orienteringdiskvalifisert
Per Kristian RamstadFet OLdiskvalifisert

H 45-

4 800 m, 135 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Henning RøbergNittedal OL34.137.07
2Leif StørmerFossum IF35.18+1.057.21
3Tom Eirik EikangerIL Gular36.54+2.417.41
4Ulrik OlssonBrattås CK37.02+2.497.42
5Erik HaugStokke IL37.05+2.527.43
6Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering37.29+3.167.48
7Syver LøkenKongsberg OL37.37+3.247.50
8Kjetil BjørloHalden SK37.41+3.287.51
9Leiv-Terje ArnevikSøgne og Songdalen OK37.58+3.457.54
10Knut Erling ØenHeming Orientering38.59+4.468.07
11Odd StrandKongsberg OL39.04+4.518.08
12Ronny RykkjeVaregg Fleridrett39.05+4.528.08
13Kjetil SteenFossum IF39.21+5.088.11
13Frank LøwengreenSarpsborg OL39.21+5.088.11
15Per Arne AadlandSamnanger IL39.23+5.108.12
16Jan Tore HenriksenNydalens SK39.28+5.158.13
17Are KristiansenIL Tyrving40.03+5.508.20
18Sven Arne GylterudFossum IF40.04+5.518.20
19Roar HaugHadeland OL40.05+5.528.21
20Odd FuglestadÅlgård Orientering40.08+5.558.21
21Helge GisholtOK Skeidi40.23+6.108.24
22Lars Erik GjeinSandefjord OK40.30+6.178.26
23Geir TorgersenHalden SK40.58+6.458.32
24Tore NymarkAskøy OL41.02+6.498.32
25Arne NåtedalOL Trollo41.12+6.598.35
26Per Ola UlsethNydalens SK41.15+7.028.35
27Oddvar TaksdalGanddal IL41.18+7.058.36
28Håkon DanevadÅs-NMBU Orientering41.23+7.108.37
29Per Olav NærestadIF Trauma41.38+7.258.40
30Håvard HågårdStjørdals-Blink Orientering41.39+7.268.40
31Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering41.43+7.308.41
32Rolv Anders SystadLyn Ski41.53+7.408.43
32Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett41.53+7.408.43
34Tommy JauhojärviAsker Skiklubb42.12+7.598.47
35Svein GranerudAsker Skiklubb42.14+8.018.47
36Jon Iver BakkenNydalens SK42.16+8.038.48
37Dag AusenPorsgrunn OL42.55+8.428.56
37Gudbrand LienHamar OK42.55+8.428.56
39Bjørnar OlsrødStokke IL42.57+8.448.56
40Are StrandlieGjø-Vard OL42.58+8.458.57
41Øyvind FlaattenOK Skeidi43.04+8.518.58
42Svend Arne YtterbølHalden SK43.12+8.599.00
43Bjart Are HellenTIF Viking43.15+9.029.00
43Jon RøstumOL Gaula43.15+9.029.00
45Guttorm L EggeOslostudentenes IK43.34+9.219.04
46Wiet LaenenTrol43.48+9.359.07
47Jan Erik IsaksenNydalens SK43.50+9.379.07
48Tore BredalenNittedal OL43.55+9.429.08
49Per OlaussenFredrikstad SK44.09+9.569.11
50Per Olav GulbrandsenLarvik OK44.10+9.579.12
51Teemu KorhonenSK Vuoksi44.12+9.599.12
52Kimme ArnesenHeming Orientering44.13+10.009.12
53Egil FuruaBerger og Svelvik OL44.16+10.039.13
54Øyvind SchjelderupFreidig44.26+10.139.15
55Hallvard KorenOK Moss44.30+10.179.16
56Gunnar BrattliAsker Skiklubb44.31+10.189.16
57Erik SaugerudKonnerud IL44.36+10.239.17
58Gunnar Engen VikNydalens SK44.43+10.309.18
59Gjermund GravirAsker Skiklubb44.46+10.339.19
59Per Øivind EgerKongsberg OL44.46+10.339.19
61Christian GrotnesIL Tyrving44.47+10.349.19
62Otto Richard EideByåsen IL45.03+10.509.23
63Arnt Oluf EideGjø-Vard OL45.08+10.559.24
63Finn Henry LillestrandTrøsken IL45.08+10.559.24
65Jurg NiggliO'Jura45.13+11.009.25
66Pål BackstrømHalden SK45.29+11.169.28
67Bjørn Axel GranHalden SK46.11+11.589.37
68Henning MartinsenFredrikstad SK46.17+12.049.38
69Jon Terje EkelandOddersjaa SSK46.42+12.299.43
70Ole Petter VestølVegårshei IL46.56+12.439.46
71Geir NilsenViul Orienteringsklubb46.57+12.449.46
72Jan Erik AalbergBækkelagets SK47.00+12.479.47
73Wim VervoortTrol47.04+12.519.48
74Trond LundIL Tyrving47.06+12.539.48
75Bernt BrynhildsenWing OK47.15+13.029.50
76Dag Helland-HansenIL Tyrving47.24+13.119.52
77Arild H ClausenFreidig47.43+13.309.56
77Svein NygårdLillomarka OL47.43+13.309.56
79Ole Petter HaugenNydalens SK47.47+13.349.57
80Roger LysnesHedrum OL47.50+13.379.57
81Geir BråtenVegårshei IL48.01+13.4810.00
82Arne Håkon JørgensenSandefjord OK48.19+14.0610.03
83Kjetil DammTIF Viking48.23+14.1010.04
84Bjørn MartiniAsker Skiklubb48.27+14.1410.05
85Jon-Anders BordalRingsaker OK48.29+14.1610.06
86Espen SvaeSarpsborg OL48.35+14.2210.07
87Meeuwssen MarcTrol48.38+14.2510.07
87Bård Øyvind SolbergStjørdals-Blink Orientering48.38+14.2510.07
89Arild AndresenFossum IF49.18+15.0510.16
90Bent SkatvedtRaumar Orientering49.51+15.3810.23
91Jon SkriubakkenPorsgrunn OL49.53+15.4010.23
92Lasse ArnesenHeming Orientering49.54+15.4110.23
93Vegard HaldenNydalens SK50.09+15.5610.26
94Per Erik LarsenSandefjord OK50.12+15.5910.27
95Gard AntonsenFredrikstad SK50.13+16.0010.27
96Einar TesloHadeland OL50.35+16.2210.32
97Ole IngesenSarpsborg OL50.56+16.4310.36
98Håkon BrynjulfsenOK Silsand51.10+16.5710.39
99Arnfinn MoeFredrikstad SK51.46+17.3310.47
100Vidar StrandLierbygda OL52.02+17.4910.50
101Kjetil EspedalNydalens SK52.04+17.5110.50
102Peter CarlsenRøyken OL52.10+17.5710.52
103Arne TorgersenBækkelagets SK52.21+18.0810.54
104Arne DybdahlLillomarka OL53.30+19.1711.08
105Jon Erik KvarmeRøyken OL53.41+19.2811.11
105Egil KjørsvikKongsberg OL53.41+19.2811.11
107Espen WigaardOppsal Orientering53.53+19.4011.13
108Nils BerganNydalens SK54.03+19.5011.15
109Roar MathisenOL Tønsberg og omegn54.39+20.2611.23
110Einar ModahlFredrikstad SK55.24+21.1111.32
111Trond FrøvollOdal OL - Orientering55.45+21.3211.36
112Geir Arne LodgaardByåsen IL57.35+23.2211.59
113Atle WølloKongsberg OL57.39+23.2612.00
114Torkel IrgensBodø og Omegn IF Orientering59.05+24.5212.18
115Harald StorrønningByåsen IL59.26+25.1312.22
116Jørn MoeFet OL1.00.21+26.0812.34
117Roger Andre VaneboKongsberg OL1.00.22+26.0912.34
118Ole MyklemyrEiker OL1.01.56+27.4312.54
119Koen MeynenTrol1.03.21+29.0813.11
120Håvard W. PettersenBerger og Svelvik OL1.04.38+30.2513.27
121Terje Ulla EikenKongsberg OL1.05.45+31.3213.41
122Jostein MehammerPorsgrunn OL1.07.28+33.1514.03
123Ivar Hegbom SmebyNydalens SK1.07.35+33.2214.04
124Stig DahleMolde og Omegn IF1.09.53+35.4014.33
125Olav Kristian BirkelandHalden SK1.10.18+36.0514.38
126Rune NergårdNittedal OL1.11.07+36.5414.48
127Bjørn Richard KirsteSkien OK1.16.35+42.2215.57
128Øystein WiggenByåsen IL1.20.50+46.3716.50
Gudmund JenssenHalden SKdiskvalifisert
Tommy OlsenHamar OKdiskvalifisert
Sten Åge NygårdseterVegårshei ILdiskvalifisert
Gernot DoppelhoferVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Bjørn Idar SætranIF Traumadiskvalifisert
Kristian HolmLillehammer OKdiskvalifisert
Helge RosenlundVaregg Fleridrettdiskvalifisert

H 45 AK

3 120 m, 36 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Frode StrislandFossum IF30.369.48
2Svein Terje KolstadFreidig30.43+0.079.50
3Christian GløgårdNittedal OL31.18+0.4210.01
4Tor Ivar ChristiansenOL Tønsberg og omegn32.04+1.2810.16
5Trond LamarkGanddal IL34.23+3.4711.01
6Bjørn-Willy ArntzenLierbygda OL35.10+4.3411.16
6Roar PedersenOppsal Orientering35.10+4.3411.16
8Hermund UlsteinHisøy OK36.06+5.3011.34
9Knut HagenByåsen IL38.01+7.2512.11
10Terje LinløkkenØstmarka OK38.56+8.2012.28
11Lars D. FjeldstadRingerike OL39.07+8.3112.32
12Per Einar PedersliOL Trollelg39.32+8.5612.40
13Svein OtterleiØstmarka OK39.43+9.0712.43
14Trygve RognstadHadeland OL40.06+9.3012.51
15Arne ArnesenHamar OK40.55+10.1913.06
16Øystein SkjelbredKongsberg OL41.12+10.3613.12
17Aksel SlettebøeSøgne og Songdalen OK41.46+11.1013.23
18Arne KristensenStokke IL42.36+12.0013.39
19Bjørn BaklidKonnerud IL42.58+12.2213.46
20Inge HaugeHisøy OK43.13+12.3713.51
21Stein MellaOppsal Orientering43.20+12.4413.53
22Stig MjelstadTIF Viking45.31+14.5514.35
23Trygve VollHaugesund IL Orientering45.38+15.0214.37
24Peter DirksenSauda Orienteringsklubb47.39+17.0315.16
25Jon KvisliBø OL48.07+17.3115.25
26Rune SørensenSturla, IF48.23+17.4715.30
27Trond FossSandefjord OK51.03+20.2716.21
28Tore LindaasElverum OK52.07+21.3116.42
29Bård MoumHalden SK52.36+22.0016.51
30Asle KregnesKristiansand OK53.06+22.3017.01
31Timo RintanenKangasala SK54.15+23.3917.23
32Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering55.16+24.4017.42
33Martin GreinerOK MuenchenDK55.52+25.1617.54
34Ketil NummedalFana IL57.29+26.5318.25
35Jens FyhnOL Tønsberg og omegn59.47+29.1119.09
36Oskar KaaløySandefjord OK1.00.53+30.1719.30

H 35 C

2 510 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kjell Petter SmågeKonnerud IL24.309.45
2Ole Asbjørn HaugaardSkaukameratene OL26.26+1.5610.31
3Geir Egil NorbomKonnerud IL30.22+5.5212.05
4Pål Espen NordhaugKonnerud IL30.48+6.1812.16
5Per Jarle EikelandOL Tønsberg og omegn32.18+7.4812.52
6Torbjørn BarikmoKongsberg OL36.50+12.2014.40
7Stig StenbergLillehammer OK36.55+12.2514.42
8Simen BratlieSkaukameratene OL36.57+12.2714.43
9Magne MælandÅlgård Orientering39.06+14.3615.34
10Arnfinn SørumSkien OK43.02+18.3217.08
11Svein-Tore Gåsvik NarvestadHalden SK47.51+23.2119.03
12Einar SogstadGjø-Vard OL49.22+24.5219.40
13Jan Magne GundersveenRøyken OL51.22+26.5220.27
14Olav NærbySkaukameratene OL1.06.01+41.3126.18

H 50-

4 220 m, 98 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Atle DengerudSteinkjer OK30.467.17
2Sigurd EiknerFana IL32.56+2.107.48
3Bjørn HøllelandFana IL33.10+2.247.51
4Kristian KihleRingerike OL33.37+2.517.57
5Erlend SlokvikNydalens SK33.38+2.527.58
6Nils Petter FremmingHeming Orientering33.44+2.587.59
7Jan Richard EriksenAsker Skiklubb33.46+3.008.00
8Vidar BenjaminsenLillomarka OL34.54+4.088.16
8Knut Edvard HellandRingerike OL34.54+4.088.16
10Sturla SætherFreidig34.57+4.118.16
11Kim Farnes HansenLierbygda OL34.58+4.128.17
12Øyvind DrageKongsberg OL35.09+4.238.19
13Bjørnar GammelsæterKolbotn og Skimt OL35.35+4.498.25
14Jostein MårdalenFreidig35.39+4.538.26
15Thor MellaØstmarka OK35.45+4.598.28
16Roar GrandeKongsberg OL36.07+5.218.33
17Bjørn SolbergseterAustmarka IL36.26+5.408.38
18Svein-Erik SøgårdKongsberg OL36.55+6.098.44
19Jan-Einar ØvremoÅlgård Orientering36.56+6.108.45
20Martin JohanssonOK Orion37.00+6.148.46
21Børge PedersenNydalens SK37.46+7.008.56
22Frode RobertsenOL Tønsberg og omegn38.23+7.379.05
23Njål SvingheimKonnerud IL38.24+7.389.05
24Bjørn Henning GrandalIL Tyrving38.26+7.409.06
25Sturle OmdalSandnes IL (Rogaland)39.17+8.319.18
26Jo WiklundNydalens SK39.23+8.379.19
27Ole-Arthur JuveliLillomarka OL39.29+8.439.21
28Johan LundeIL Koll39.39+8.539.23
29Tibor VáriSturla, IF39.52+9.069.26
30Nils Inge BrurbergSturla, IF39.56+9.109.27
31Egil EideIL Tyrving40.00+9.149.28
32Harald KvisliNotodden OL40.06+9.209.30
33Stig BratsbergMolde og Omegn IF40.23+9.379.34
34Rune KarstensenStavanger Orienteringsklubb40.27+9.419.35
35Olav JohannessenKolbotn og Skimt OL40.28+9.429.35
36Terje MelsomFossum IF40.58+10.129.42
37Per-Jacob ØlstadFet OL41.00+10.149.42
38Morten WestbyeSandefjord OK41.09+10.239.45
39Rune TeiglandØstmarka OK41.21+10.359.47
40Petter LøeNotodden OL41.28+10.429.49
41Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL41.30+10.449.50
42Gisle WathneSandnes IL (Rogaland)41.34+10.489.50
43Roger BirkelandFossum IF41.42+10.569.52
44Dag BrenåsVarteig OL41.43+10.579.53
45Trond Svanøe-HafstadSteinkjer OK42.06+11.209.58
46Klaus HorneIL Tyrving42.41+11.5510.06
47Bjørn BakkevigHeming Orientering42.51+12.0510.09
48Tore Voss FagervoldBærums Skiklub43.09+12.2310.13
49Stein MarkhusVerdal OK43.20+12.3410.16
50Øystein JensenSarpsborg OL43.27+12.4110.17
51Håkon LøvliAsker Skiklubb44.17+13.3110.29
52Geir O. RønningNydalens SK44.25+13.3910.31
53Helge GrafferRingerike OL44.33+13.4710.33
54Leif Kåre BessebergEiker OL44.39+13.5310.34
55Jarl ØvstedalNydalens SK44.46+14.0010.36
56Anders BergsetIL Veten44.58+14.1210.39
57Lars Stuland LarsenVaregg Fleridrett45.09+14.2310.41
58Jim OlaussenHalden SK45.26+14.4010.45
59Kristian KalagerAsker Skiklubb45.54+15.0810.52
60Sven SimonsenFredrikstad SK45.58+15.1210.53
61Halvor JutulstadBækkelagets SK46.04+15.1810.54
62Øyvind HelmersenFet OL46.10+15.2410.56
63Ole Johnny PetersenEiker OL46.12+15.2610.56
64Terje NæssFossum IF46.20+15.3410.58
65Christian SchibstedRøyken OL46.25+15.3910.59
66Rune MalmeiSandnes IL (Rogaland)46.34+15.4811.02
67Trond BaklidKonnerud IL46.44+15.5811.04
68Morten KongsbergIL Tyrving46.55+16.0911.07
69Snorre FrydenlundSturla, IF46.57+16.1111.07
70Erling ByeByåsen IL47.07+16.2111.09
71Terje BråtenRaumar Orientering47.38+16.5211.17
72Per SandbergNydalens SK48.04+17.1811.23
73Thor Inge TollehaugEiker OL48.15+17.2911.26
74Terje HenriksenAsker Skiklubb48.39+17.5311.31
75Jan HauglandÅrstad IL49.10+18.2411.39
76Roar NilsenSandefjord OK49.15+18.2911.40
77Geir SylteMolde og Omegn IF49.25+18.3911.42
78Steve SamuelsenBodø og Omegn IF Orientering50.49+20.0312.02
79Roar TønnessenKongsberg OL50.58+20.1212.04
80Morten AamodtSandnes IL (Rogaland)51.28+20.4212.11
81Åge-Geir SkatterNotodden OL51.45+20.5912.15
82Mons Kr. LøvfaldNydalens SK51.55+21.0912.18
83Sven MyhreBerger og Svelvik OL52.42+21.5612.29
84Bjørn Erik BergsengFredrikstad SK52.52+22.0612.31
85Øystein TandbergNydalens SK52.57+22.1112.32
86Erik BlakeByåsen IL54.17+23.3112.51
87Knut AasRingerike OL55.42+24.5613.11
88Svein Helge HøydalNydalens SK1.00.08+29.2214.14
89Sigbjørn OddenØstmarka OK1.01.53+31.0714.39
90Frode KamsvågIL Tyrving1.03.45+32.5915.06
91Luc MelisTrol1.09.31+38.4516.28
92Olav BakkenLillomarka OL1.11.18+40.3216.53
93Bjørn Victor LarsenKongsberg OL1.17.00+46.1418.14
94Bjørn ÅrbuVarteig OL1.27.41+56.5520.46
95Thor MoenFredrikstad SK2.24.54+1.54.0834.20
Are NjåsteinIL Tyrvingdiskvalifisert
Phil ConwayGuildford Orienteersdiskvalifisert
Lars Peder VaajeMarnardal ILdiskvalifisert

H 55-

4 220 m, 87 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Arne JohannesenIL Gular32.247.40
2Eirik Næss-UlsethNydalens SK32.45+0.217.45
3Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL33.08+0.447.51
4Sören JonssonNydalens SK33.23+0.597.54
5Nils HæstadFossum IF33.44+1.207.59
6Ingar HalsSogndal IL33.58+1.348.02
7Arve GlittumOK Skeidi34.35+2.118.11
8Trond RønnebergAsker Skiklubb34.36+2.128.11
9Audun StrandlieGjø-Vard OL35.30+3.068.24
10Eilef Kristen MikkelsplassNesbyen IL35.59+3.358.31
11Martin GranlyLillomarka OL36.04+3.408.32
12Harald HoviSkien OK36.05+3.418.33
13Hallvard FjærLillomarka OL36.16+3.528.35
14Torgeir StrandhagenRøyken OL36.21+3.578.36
15Jon BjørgumKristiansand OK36.26+4.028.38
16Knut BjørkeloKolbotn og Skimt OL36.41+4.178.41
17Jack BjørnsenKristiansand OK36.50+4.268.43
18Per Kristian EkebergIL Tyrving36.52+4.288.44
19Inge GlittumOK Skeidi36.53+4.298.44
20Svein Harald HansenOK Silsand37.08+4.448.47
21Ivar MaalenÅs-NMBU Orientering37.22+4.588.51
22Ingemar Jansson HaverstadLierbygda OL37.40+5.168.55
23John HansenKristiansand OK37.51+5.278.58
24Egil Wickstrand IversenHeming Orientering38.04+5.409.01
25Jan SteinegerGneist, IL38.24+6.009.05
26Paul Terje HaarrGanddal IL38.51+6.279.12
27Ove DrangeVaregg Fleridrett39.02+6.389.14
28Øyvind Roger HansenRøyken OL39.05+6.419.15
29Jostein AlvestadWing OK39.12+6.489.17
30Gunnar VeastadLillehammer OK39.21+6.579.19
31Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK39.24+7.009.20
32Morten DueMåren OK39.34+7.109.22
33Geir OwrenFreidig39.41+7.179.24
34Ove MartinsenHauketo IF39.44+7.209.24
35Kjell Einar AndersenVarteig OL39.59+7.359.28
36Jan BjerketvedtOK Moss40.14+7.509.32
37Frode LøsetRingerike OL40.26+8.029.34
38Rune BergeIL Tyrving40.29+8.059.35
39Knut EngenRaumar Orientering41.31+9.079.50
40Harald ØstbyeElverum OK42.00+9.369.57
41Einar JensenNydalens SK42.03+9.399.57
42Karl Aasmund ErøyOK Moss42.13+9.4910.00
43Håvard NyhusBrandval/Kongsvinger OK42.16+9.5210.00
44Øivind MyhreKongsberg OL42.34+10.1010.05
45Helge EriksenByåsen IL42.49+10.2510.08
46Per Tore BrunaesKongsberg OL43.16+10.5210.15
47Richard Zeiner-GundersenFossum IF43.17+10.5310.15
48Nikolay KrupnovIL Tyrving43.20+10.5610.16
49Alf PettersenIL Tyrving43.39+11.1510.20
50Tore SundtjønnÅrvoll IL43.56+11.3210.24
51Tor StrandRaumar Orientering44.44+12.2010.36
52Per Gunnar DahlRingerike OL44.55+12.3110.38
53Johan MattssonLillomarka OL45.05+12.4110.40
54Andreas ErichsenNydalens SK45.17+12.5310.43
54Axel DamgaardOL Trollo45.17+12.5310.43
56Geir Holm GundersenSturla, IF45.37+13.1310.48
57Rolf E. AndersenLierbygda OL45.58+13.3410.53
58Torgeir StrandFana IL46.21+13.5710.59
59Pål Woldstad HanssenEiker OL46.40+14.1611.03
60Morten Anker HoffmannLillomarka OL47.08+14.4411.10
60Ketil BergeVestre Akers SK47.08+14.4411.10
62Bertil AlexandersenFredrikstad SK47.20+14.5611.12
63Bjarne TokheimLierbygda OL47.21+14.5711.13
64Richard HolmgrenBergnäsets AIK47.23+14.5911.13
65Tron Erik HovindRaumar Orientering47.33+15.0911.16
66Lars-Erik FiskumIL Tyrving49.13+16.4911.39
67Geir Sverre SvingheimHadeland OL49.31+17.0711.44
68Fredrik SteiwerLillomarka OL50.30+18.0611.58
69Anton PlaianAsker Skiklubb51.02+18.3812.05
70Bent HaflanOL Tønsberg og omegn51.21+18.5712.10
71Sigbjørn ModalsliFossum IF51.59+19.3512.19
72Kristian LeonhardtOC Fürstenfeld53.24+21.0012.39
73Jan SveenRaumar Orientering53.41+21.1712.43
74Harald HjellbrekkeFørde IL55.09+22.4513.04
75John HofossHadeland OL55.46+23.2213.12
76Ketil ÅstebølOppsal Orientering56.40+24.1613.25
77Morten DåsnesRingerike OL56.54+24.3013.29
78Bjørn ÅstorpSarpsborg OL58.24+26.0013.50
79Kjell RønnebergRøyken OL58.59+26.3513.58
80Håkon B. BøBodø og Omegn IF Orientering59.32+27.0814.06
81Herman BakkeLøten o-lag1.03.51+31.2715.07
82Pål HellerudHalden SK1.10.46+38.2216.46
83Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn1.12.52+40.2817.16
Ivar LindsethRingerike OLdiskvalifisert
Tormod ØvergaardVestre Akers SKdiskvalifisert
Jens Olav KløvrudLillomarka OLdiskvalifisert
Donald SkantzeIL Tyrvingdiskvalifisert

H 55 AK

3 040 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Edvard DahlOL Vallset/Stange37.1312.14
2Erik GrøndalenHamar OK39.41+2.2813.03
3Kjell Joar RognstadLillehammer OK44.26+7.1314.36
4Knut BjerknesRøyken OL47.29+10.1615.37
5Per Olaf KlemsdalVarteig OL49.22+12.0916.14
6Ole WiikLardal OL52.02+14.4917.06
7Bjørn Gunnar AasenRøyken OL52.13+15.0017.10
8Jon Herman UlvensøenOL Tønsberg og omegn52.57+15.4417.25
9Åge AashamarFlosta IL53.46+16.3317.41
10Rolf Gunnar BredesenFossum IF58.05+20.5219.06
11Atle Hugo SøvikIL Tyrving59.59+22.4619.43

H 60-

3 620 m, 53 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Bjørn GrindeOslostudentenes IK29.378.10
2Harald ThonSturla, IF29.50+0.138.14
3Sigurd DæhliLøten o-lag30.09+0.328.19
4Tom A. KarlsenFredrikstad SK31.15+1.388.37
5Terje WikstrømRingsaker OK32.43+3.069.02
6Svein S JacobsenIL Tyrving33.34+3.579.16
7Jon Arvid FossumAsker Skiklubb34.10+4.339.26
8Bjørn BergerByåsen IL34.25+4.489.30
9Stein KlyveOK Moss34.56+5.199.39
10Jan LärfarsLeksands OK35.44+6.079.52
11Ola BroxOL Toten-Troll35.52+6.159.54
12Ove ForsströmOK Raseborg37.46+8.0910.25
13Vidar ElvekrokEiker OL37.55+8.1810.28
14Bjørn SteinbekkenOdal OL - Orientering39.23+9.4610.52
15Dagfinn TorpePorsgrunn OL39.41+10.0410.57
16Per Chr. HagenBø OL40.22+10.4511.09
17Harald AasheimOppsal Orientering40.30+10.5311.11
18Stian FalckIL Tyrving41.04+11.2711.20
19Erlend AamodtNydalens SK41.27+11.5011.27
20Lars KlyveOppsal Orientering41.49+12.1211.33
21Arne TiltnesIL Tyrving42.00+12.2311.36
22Morten JohannessenRøyken OL42.19+12.4211.41
23Roy FranssonÄrla IF42.35+12.5811.45
24Øivind FadumSande Sportsklubb43.04+13.2711.53
25Per StensethFredrikstad SK43.14+13.3711.56
25Olav NipenIL Tyrving43.14+13.3711.56
27Svein AckenhausenKonnerud IL43.15+13.3811.56
28Hugo ChristensenNotodden OL43.29+13.5212.00
29Bjørn HeidenstrømFredrikstad SK43.39+14.0212.03
30Sveinung RekaaNotodden OL43.56+14.1912.08
31Mathias MartinsenHeming Orientering44.43+15.0612.21
32Hans Lyder HaareKonnerud IL44.53+15.1612.23
33Rolf LundeEiker OL45.14+15.3712.29
34Per Øivind HusbyVaregg Fleridrett45.52+16.1512.40
35Petter F. JohannessenSturla, IF46.24+16.4712.49
36Elling AakreAndebu IL46.26+16.4912.49
37Stein TurtumøygardMåren OK46.40+17.0312.53
38Per ØhlckersIL Tyrving47.38+18.0113.09
39Johnny FranssonÄrla IF47.54+18.1713.13
40Bjarne GimreGanddal IL48.17+18.4013.20
41Ragnar Niemi BergStokke IL48.36+18.5913.25
42Rolf ChristensenBerger og Svelvik OL50.34+20.5713.58
43Ole JohanssonPorsgrunn OL50.44+21.0714.00
44Kjell SvanbergRøyken OL51.05+21.2814.06
45Håvard ToresenIL Tyrving56.04+26.2715.29
46Kjell HalvorsenBerger og Svelvik OL59.36+29.5916.27
47Luc TalloenOMEGA1.04.30+34.5317.49
48Helge Sigurd HansenHeming Orientering1.06.45+37.0818.26
49Geir NilsenEmblem IL1.08.04+38.2718.48
50Rune HalkeVestre Akers SK1.11.30+41.5319.45
51LarsOwe StrömTäby OK1.11.34+41.5719.46
Audun ÅrøenEmblem ILdiskvalifisert
Einar Kristian LundeVarteig OLdiskvalifisert

H 65-

3 390 m, 58 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Harry BreilandÅlgård Orientering30.439.03
2Finn Ole JørgensenIK Grane Arendal Orientering32.41+1.589.38
3Tor TrøanHadeland OL33.48+3.059.58
4Hans R. BakkenEiker OL35.48+5.0510.33
5Tore Angell-PetersenFreidig36.32+5.4910.46
6Paul Martin BergRudsbygd IL36.42+5.5910.49
7Einar LundHamar OK37.20+6.3711.00
8Åmund TonnaEiker OL37.22+6.3911.01
9John Thomas PetersenNittedal OL37.42+6.5911.07
10Asgeir BellStavanger Orienteringsklubb38.12+7.2911.16
11Torodd OsFørde IL38.51+8.0811.27
12Knut LillealternFreidig39.12+8.2911.33
13Magnus NatåsBergens TF39.14+8.3111.34
14John Birger SkansenRudsbygd IL39.32+8.4911.39
15Kjell SølbergIL Leik40.41+9.5812.00
16Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb41.02+10.1912.06
17Leif Magne EggestadBodø og Omegn IF Orientering41.22+10.3912.12
18Terje MalmHamar OK41.41+10.5812.17
19Ove Gunnar JacobsenStokke IL41.56+11.1312.22
20Floke BredlandSøgne og Songdalen OK41.59+11.1612.23
21Jakob KløverødPorsgrunn OL42.09+11.2612.26
22Hans A. TingvoldRaufoss IL Orientering42.14+11.3112.27
23Anders Johan KrosbyFredrikstad SK42.19+11.3612.28
24Tom WahlgrenSarpsborg OL42.47+12.0412.37
25Jon FærdenKolbotn og Skimt OL43.39+12.5612.52
26Tor SørensenEiker OL43.41+12.5812.53
27Kay JørgensenPorsgrunn OL43.53+13.1012.56
28Hasse BergstrømIL Tyrving44.08+13.2513.01
29Jan Harald Helmich PedersenTIF Viking44.41+13.5813.10
30Roald TellnesTorvastad IL44.47+14.0413.12
31Kjell SvihusGanddal IL44.52+14.0913.14
32Geir TrøanKolbotn og Skimt OL44.58+14.1513.15
33Helge RevhaugRingerike OL45.10+14.2713.19
34Øyvind EgeskogStavanger Orienteringsklubb45.17+14.3413.21
35Helge ScheiFørde IL46.29+15.4613.42
36Egil RepvikOL Trollelg47.03+16.2013.52
37Sigmund SalthaugKristiansand OK47.20+16.3713.57
38Arne LandeBø OL47.40+16.5714.03
39Ragnar HillestadLardal OL47.53+17.1014.07
40Sigurd VikebøTIF Viking47.59+17.1614.09
41Jiri UrvalekPorsgrunn OL48.15+17.3214.13
42Nils Olav VennevikFreidig48.55+18.1214.25
43Bjørn SpjelkavikIL Tyrving49.15+18.3214.31
44Odd Egil FrognerOL Tønsberg og omegn49.22+18.3914.33
45Paul SkjakerHadeland OL49.27+18.4414.35
46Atle AlvheimFana IL49.34+18.5114.37
47Trond WettergreenDriv IL50.05+19.2214.46
48Atle RemmePorsgrunn OL50.23+19.4014.51
49Harald BakkeGjø-Vard OL51.34+20.5115.12
50Jos ThysTrol51.35+20.5215.12
51Eystein WeltzienIL Tyrving54.43+24.0016.08
52Geir HusdalTIF Viking55.43+25.0016.26
53Harald SteinslandVikebygd IL56.19+25.3616.36
54Rolf LyePorsgrunn OL56.52+26.0916.46
55Rolf HagmanKolbotn og Skimt OL1.02.41+31.5818.29
56Thore SundsetvikOL Trollelg1.06.05+35.2219.29
Ivar ReinåsFrol ILdiskvalifisert
Ole Kristian SteinbekkenOdal OL - Orienteringdiskvalifisert

H 70-

3 390 m, 38 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Olavi JunttilaHelsingin Suunistajat35.1110.22
2Anders TaraldrudIndre Østfold OK35.16+0.0510.24
3Leidulv VinjeOK Nidarøst35.34+0.2310.29
4Ivar HelgesenSørreisa OL38.13+3.0211.16
5Roar BjordalOppsal Orientering38.29+3.1811.21
6Sigvald RobberstadHalsnøy OL39.13+4.0211.34
7Thor PalmgrenHalden SK39.16+4.0511.34
8Trond FeiringHamar OK39.31+4.2011.39
9Ingar HåkonsenKongsberg OL40.18+5.0711.53
10Lars ButtingsrudVingelen IL40.39+5.2811.59
11Tormod DahlenRingerike OL41.18+6.0712.10
12Benkt AndersonLunds OK41.26+6.1512.13
13Henrik HvoslefIK Stern41.32+6.2112.15
14Per VoldFana IL43.42+8.3112.53
15Jørn ThomsenKolding OK44.43+9.3213.11
16Gunnar J. AlsakerÅrstad IL44.54+9.4313.14
17Henry SundsetvikOL Trollelg45.28+10.1713.24
18Carl Ove BergOK Skeidi45.49+10.3813.30
19Helge BjaalandHeming Orientering46.04+10.5313.35
20Per HauglandÅrstad IL46.51+11.4013.49
21Ole Kristoffer ThrondsenKongsberg OL46.56+11.4513.50
22Dagfinn HoleBergens TF47.00+11.4913.51
23Lars Martin GjeinStokke IL47.44+12.3314.04
24Dick OgilvieUringa Orienteers48.35+13.2414.19
25Svein BakkenStigsökarna49.25+14.1414.34
26Knut LindløvOK Moss50.02+14.5114.45
27Asbjørn BræckKongsberg OL50.58+15.4715.02
28Kåre KnudsenIL GeoForm52.19+17.0815.25
29Erling TidemannLommedalens IL54.13+19.0215.59
30Gunnar RiddervoldHeming Orientering56.29+21.1816.39
31Olav MoRøyken OL56.57+21.4616.47
32Olav StrislandIL Vindbjart56.58+21.4716.48
33Steinar SlettemarkStord Orientering59.15+24.0417.28
34Ole SkogedalAsker Skiklubb59.20+24.0917.30
35Arne SvartedalTrøsken IL1.03.20+28.0918.40
36Lars Magne KlovningPorsgrunn OL1.03.35+28.2418.45
37Egil RonæssPorsgrunn OL1.11.28+36.1721.04
Bjørn W. LudvigsenSturla, IFdiskvalifisert

H 75-

2 970 m, 30 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Gunnar ØsterbøFreidig29.109.49
2Jon TyldumRudsbygd IL29.20+0.109.52
3Sveinung FristadAskvoll og Holmedal IL32.52+3.4211.03
4Jardar SandstadSelbu OK34.54+5.4411.45
5Oddvar GjelstadSandefjord OK35.41+6.3112.00
6Bjørn EgnerHeming Orientering35.43+6.3312.01
7Svein SolerødOL Toten-Troll36.28+7.1812.16
8Elling FrøvollSturla, IF36.34+7.2412.18
9Tore S. RasmussenTIF Viking37.39+8.2912.40
10Bjørn GunnerødAsker Skiklubb38.07+8.5712.50
11Steinar RuudKonnerud IL39.16+10.0613.13
12Iver RognstadHadeland OL39.21+10.1113.14
13Tormod HøimyrSturla, IF40.04+10.5413.29
14Sturle HånesIL GeoForm40.07+10.5713.30
15Harald HaugenStord Orientering41.01+11.5113.48
16Jon Vegard LundeLillehammer OK41.08+11.5813.50
17Axel IngvaldsenTIF Viking41.35+12.2514.00
18Tor DrageHaugerud IF41.40+12.3014.01
19Eigil KongsfjellOL Tønsberg og omegn41.49+12.3914.04
20Knut Kristen HangeraasIL GeoForm42.08+12.5814.11
21Carl-Fred. KolderupStabæk IF42.47+13.3714.24
22Arild TelstøIL Vindbjart42.57+13.4714.27
23Magnar ReppesgårdHedrum OL43.25+14.1514.37
24Ola AaldeFreidig43.44+14.3414.43
25Egil RyghOL Tønsberg og omegn49.27+20.1716.38
26Lars AhlströmVästerås SOK54.02+24.5218.11
Harald WibyeOK Mossdiskvalifisert
Reidar SlokvikNotodden OLdiskvalifisert
Finn VestbyVarteig OLdiskvalifisert
Helge HalvorsenLarvik OKdiskvalifisert

H 80-

2 770 m, 14 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Paul ForsethOL Trollelg37.5413.40
2Gunnar SmistadOL Trollelg44.01+6.0715.53
3Kjell H. EriksenFossum IF44.22+6.2816.01
4Olaf HelgesenKongsberg OL46.05+8.1116.38
5Svein HaukaasÅrstad IL50.39+12.4518.17
6Hans LarsenRaumar Orientering50.52+12.5818.21
7Einar JørundlandOK Sør50.58+13.0418.23
8Helge TvedtenLarvik OK56.39+18.4520.27
9Arne StrandlieGjø-Vard OL57.01+19.0720.35
10Brynjar RøgebergSandefjord TIF1.05.28+27.3423.38
11Per MathismoenFana IL1.05.46+27.5223.44
12Svein M. ForthunKolbotn og Skimt OL1.10.34+32.4025.28
13Helge KvaaseBækkelagets SK1.15.29+37.3527.15
14Ivar ChristiansenSandefjord OK1.23.18+45.2430.04

H 85-

2 770 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Bjørn LarssonLillomarka OL1.04.1223.10
2Birger GarbergRingerike OL1.05.58+1.4623.48
3Magne BekkelundRøyken OL1.20.21+16.0929.00

DIRA1

3 900 m, 42 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Niklas GustavssonOK Tisaren31.107.59
2Mathias BenjaminsenLillomarka OL34.31+3.218.51
3Øystein HoloFossum IF34.37+3.278.52
4Einar GisholtFossum IF35.01+3.518.58
5Håkon KindemGimle IF36.26+5.169.20
6Yngvar ChristiansenBækkelagets SK36.27+5.179.20
7Eskil DahlenKrødsherad36.59+5.499.28
8Ida TiltnesNTNUI38.02+6.529.45
9Stein BlomsethLillomarka OL38.26+7.169.51
10Adrian  OpheimNTNUI40.00+8.5010.15
11Annichen KringstadOK Kåre40.18+9.0810.20
12Thomas JohanssonHeming Orientering41.20+10.1010.35
13Andreas HuberHamar OK41.53+10.4310.44
14Odd Are LianØstmarka OK42.03+10.5310.46
15Arve OpheimMåren OK43.03+11.5311.02
16Lars HjermstadFossum IF43.08+11.5811.03
17Torbjørn HalsKongsberg OL44.31+13.2111.24
18Helge StenerudOL Tønsberg og omegn44.42+13.3211.27
19Henning DahlenKongsberg OL46.22+15.1211.53
20Mona LomeHamar OK47.40+16.3012.13
21Bjørnar AlmelandFana IL49.17+18.0712.38
21Heidi StoksethHalden SK49.17+18.0712.38
23Gunnar SamuelsenEiker OL49.31+18.2112.41
24Ole Christian BangHamar OK49.44+18.3412.45
25Maru Brøndbo DahlOL Vallset/Stange52.35+21.2513.28
26Pål Tore SvendsenNOTEAM53.07+21.5713.37
27Espen MesselIL Koll53.41+22.3113.45
28Frank SandbergFlyfemkampen53.45+22.3513.46
29Freddy JensenLillehammer OK54.38+23.2814.00
30Atle AlmelandNOTEAM56.33+25.2314.30
31Arne Jørstad RiiseMåren OK57.46+26.3614.48
32Pirjo LuchsingerKongsberg OL1.00.08+28.5815.25
33Eirin Disch MathiesenRingerike OL1.01.20+30.1015.43
34Anneli StenerudOL Tønsberg og omegn1.07.01+35.5117.11
35Tiina YirtanenPerttelin Peikot1.11.59+40.4918.27
36Jorunn BlindheimLillomarka OL1.17.12+46.0219.47
37William HærterHytta IK1.17.22+46.1219.50
38Jo Børre EikåsSandefjord OK1.36.05+1.04.5524.38
39Helge BrynestadRingsaker OK1.46.33+1.15.2327.19
40John Kjell HosetLierbygda OL1.49.21+1.18.1128.02
41Even Brøndbo DahlOL Vallset/Stange1.58.19+1.27.0930.20
Kari Alexandra NødlandÅlgård Orienteringdiskvalifisert

DIRA2

3 040 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Cassie TrewinIL Tyrving27.529.10
2Kåre HalvorsenNydalens SK31.45+3.5310.26
3Marte BalchenBækkelagets SK31.50+3.5810.28
4Lars FremstadLarvik OK32.00+4.0810.31
5Øystein GrøvlenOK Nidarøst34.34+6.4211.22
6Harald VoldenHamar OK39.27+11.3512.58
7Per  FosserIndre Østfold OK40.00+12.0813.09
8Sølvi Helene FossøyNotodden OL40.01+12.0913.09
9Kirsti Gimnes AreOppsal Orientering43.46+15.5414.23
10Elin KrogstadLillomarka OL44.36+16.4414.40
11Bjørn Ketil HansenSarpsborg OL45.07+17.1514.50
12Hege WangLillomarka OL45.26+17.3414.56
13Andreas LundqvistÅs-NMBU Orientering46.49+18.5715.24
14Tore DukefossLillehammer OK47.38+19.4615.40
15Erik HasliNOTEAM48.20+20.2815.53
16Hege Holth JohannesenFreidig48.48+20.5616.03
17Øystein RønningNydalens SK50.56+23.0416.45
18Ole Gunnar SølbergIL Leik51.50+23.5817.03
19Sindre BråtenVegårshei IL54.35+26.4317.57
20Eirik SkøyeneieFHS57.00+29.0818.45
21Håvard BjørgenOL Vallset/Stange57.50+29.5819.01
22Siri JarenEiker OL58.48+30.5619.20
23Nora WoodwardOK Moss59.00+31.0819.24
24Kari Schjølberg HenriksenNydalens SK1.03.57+36.0521.02
25Berit HorveiOL Tønsberg og omegn1.03.58+36.0621.02
26Andreas Hammer HåversenØstmarka OK1.05.54+38.0221.40
27Monica NordbrødenHalden SK1.12.42+44.5023.54
28Per NikolaisenOK Øst1.15.55+48.0324.58
29Siw Kristin VestengenMåren OK1.23.23+55.3127.25
Astrid BjørnerødOK Mossdiskvalifisert
Gry Holmgren HafskjoldPrivatdiskvalifisert
Assaf Bar NathanLillomarka OLdiskvalifisert

DIRB

2 550 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Sveinung RøsokFlyfemkampen25.5810.10
2Arild LarsenKongsberg OL26.27+0.2910.22
3Kjetil HagenEltek BIL26.49+0.5110.30
4Marte Karine LarsenKongsberg OL28.04+2.0611.00
5Merete  RørnillNOTEAM29.19+3.2111.29
6Hans GustavssonIF Thor29.20+3.2211.30
7Aase M. HaugenFossum IF29.52+3.5411.42
8Hilde BellingmoGaula30.53+4.5512.06
9Glenn JohanssonFlyfemkampen31.09+5.1112.12
10Bård AndersenVarteig OL31.46+5.4812.27
11Magnus HaugenFossum IF31.52+5.5412.29
12Idunn AssevFlyfemkampen32.08+6.1012.36
13Rune M. HoltFreidig32.30+6.3212.44
14Kjersti LundqvistÅs-NMBU Orientering32.39+6.4112.48
15Ine  JensenLillehammer OK33.53+7.5513.17
16Thomas BorgerPrivat34.35+8.3713.33
17Sindre JanssonSiggerud IL36.21+10.2314.15
18Synne S. OliversenTrøsken IL38.10+12.1214.58
19Arild BergslandTrøsken IL38.19+12.2115.01
20Jorunn Skram TrømborgKongsberg OL41.04+15.0616.06
21Håkon KristiansenRaumar Orientering41.50+15.5216.24
22Eva NordinGustavsberg OK50.25+24.2719.46
23Katrine Van RaaijHedrum OL51.39+25.4120.15
24Wenche RydningFlyfemkampen55.43+29.4521.50
25Edith FahreHisøy OK1.22.53+56.5532.30
26Gro EllegaardHamar OK1.42.12+1.16.1440.04
27Berit NicolaysenFredrikstad SK1.47.22+1.21.2442.06
28Liv NigardsøyFredrikstad SK1.47.54+1.21.5642.18
Anders  FinsrudAsker Skiklubbdiskvalifisert

DIRC

2 510 m, 41 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Aksel MjelstadTIF Viking14.255.44
2Magnus Strømme LidTIF Viking15.36+1.116.12
3Øivind GammelmoHadeland OL21.15+6.508.27
4Kristian  NarumOL Vallset/Stange25.59+11.3410.21
5Sivert KvermeFossum IF27.02+12.3710.46
6Geir BottolfsKrødsherad28.27+14.0211.20
7Målfrid NarumOL Vallset/Stange30.00+15.3511.57
8Henrik FjelleTrøsken IL30.33+16.0812.10
9Odd-Johan KrageSarpsborg OL30.48+16.2312.16
10Tore LidTIF Viking31.23+16.5812.30
11Knut Magnus HvidstenFredrikstad SK32.53+18.2813.06
12Elise HafskjoldNydalens SK33.11+18.4613.13
13Jonathan HansenNOTEAM35.00+20.3513.56
14Kristin Bakke GulsjøOK Moss36.06+21.4114.22
15Robert HafsrødOppsal Orientering36.35+22.1014.34
16Isak Hagaseth MydskeFredrikstad SK36.59+22.3414.44
17Celine Vik OlsenLarvik OK38.49+24.2415.27
18Tom Andre AlstadsætherNotodden OL40.02+25.3715.56
19Espen Ekholt BergKongsberg OL40.03+25.3815.57
20Markus EikåsSandefjord OK42.50+28.2517.03
21Tom Erik RuudKonnerud IL45.23+30.5818.04
22Turid WilhelmsenFossum IF45.31+31.0618.08
23Petter EriksrudPrivat47.15+32.5018.49
24Kristin HjortlandLarvik OK49.07+34.4219.34
25Reidun HansenSarpsborg OL50.03+35.3819.56
26Trine Rokne VågenNydalens SK50.32+36.0720.07
27Camilla FosstveitRaumar Orientering51.28+37.0320.30
28Line Bar NathanLillomarka OL52.02+37.3720.43
29Line NordhausKonnerud IL54.18+39.5321.38
30Hilde M. StensethKonnerud IL54.28+40.0321.41
31Ellen LilandNOTEAM55.14+40.4922.00
32John Kristian StoremyeIL Hauken1.03.07+48.4225.08
33Mie GrevstadFossum IF1.06.49+52.2426.37
34Anne Grethe  PapeKonnerud IL1.08.54+54.2927.27
35Christine HarvikKonnerud IL1.09.51+55.2627.49
36Ellen RuudEiker OL1.13.05+58.4029.07
37Hege AndersenIL Koll1.16.27+1.02.0230.27
38Mona NilsenVegårshei IL1.18.12+1.03.4731.09
39Martin DalanFredrikstad SK1.23.06+1.08.4133.06
40Fredrik JensenLillehammer OK1.33.00+1.18.3537.03
41Caroline EideGjø-Vard OL1.51.13+1.36.4844.18

DIRN

2 380 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Helene BirkeliFossum IF22.559.37
2Sigrid OpheimFossum IF22.56+0.019.38
3Jakob L. BakkevigHeming Orientering24.18+1.2310.12
4Heidi Eriksen HøgåsLillehammer OK25.09+2.1410.34
5Birk Elias Moeng JensenNydalens SK27.13+4.1811.26
6Mari Anne DyrlieVarteig OL34.11+11.1614.21
7Torhild Lindhorn AckenhausenKonnerud IL37.36+14.4115.47
8Maritinus Hagaseth MydskeFredrikstad SK46.10+23.1519.23
9Lena HenrikssonIL Tyrving57.42+34.4724.14

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor