Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Norsk O-Festival, dag 1

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Norsk O-Festival
Arrangørorganisasjon: Modum OL
Dato: fredag 27 juni 2014 - søndag 29 juni 2014

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)

D -10

1 460 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Anna BellingmoOL Gaula23.3816.11
Birgit ClausenLarvik OK20.1613.52
Ingeborg EikåsSandefjord OK16.3311.20
Mathea GløersenOL Tønsberg og omegn11.047.34
Ragnhild Øfsthus GravirAsker Skiklubb21.1514.33
Signe HoloFossum IF22.1315.13
Maria KostølKristiansand OK14.5310.11
Marie KravdalGjø-Vard OL16.0911.03
Marie KvarmeRøyken OL14.3710.00
Anette Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb26.5518.26
Alida OftedalÅlgård Orientering16.1711.09
Anni RintanenKangasala SK20.0113.42
Synne SandvenNotodden OL13.219.08
Anna TaksdalGanddal IL14.279.53
Ane NevlandÅlgård Orienteringdiskvalifisert

D 11-12

1 700 m, 47 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Åsne HaavengenKongsberg OL10.476.20
2Alina NiggliO'Jura11.11+0.246.34
3Alexandra LinløkkenØstmarka OK11.16+0.296.37
4Kristine KravdalGjø-Vard OL11.18+0.316.38
5Marte Madslien BakkenNydalens SK11.36+0.496.49
6Pia Young VikNydalens SK12.14+1.277.11
7Kristin LundanesEmblem IL12.28+1.417.20
8Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL12.43+1.567.28
9Konstanse MoholthKongsberg OL13.04+2.177.41
10Kristin Melby JacobsenLardal OL13.10+2.237.44
11Maya Jones ArnesenHeming Orientering13.30+2.437.56
12Ingrid Kristine HansenSarpsborg OL13.38+2.518.01
13Eline SchjervenLardal OL13.51+3.048.08
14June MunkebyFrol IL13.57+3.108.12
15Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular13.59+3.128.13
15Mari EidsmoFreidig13.59+3.128.13
17Dina Marie SalvesenAsker Skiklubb14.04+3.178.16
18Mina SchjervenLardal OL14.19+3.328.25
19Marieluise Schmitt GranHalden SK14.46+3.598.41
20Ane Malene KolstadFreidig15.08+4.218.54
21Iselin SørensenSturla, IF15.18+4.319.00
22Petra HoveidAsker Skiklubb15.20+4.339.01
23Mia HirschIF Trauma15.24+4.379.03
24Berthe TesloHadeland OL15.29+4.429.06
25Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL15.33+4.469.08
25Ina MartiniAsker Skiklubb15.33+4.469.08
27Hedda SpangbergKonnerud IL15.36+4.499.10
28Birgit Kleppa MadslienLillehammer OK15.45+4.589.15
29Sofie BergstrømHalden SK16.09+5.229.30
30Maria Gammelsæter MehammerPorsgrunn OL16.33+5.469.44
31Anna NærbySkaukameratene OL17.03+6.1610.01
32Nora Marie EnerhaugenRingerike OL17.24+6.3710.14
33Ingrid LamarkGanddal IL17.35+6.4810.20
34Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering17.37+6.5010.21
35Ida Sofie HjortlandLarvik OK17.45+6.5810.26
35Elise Wærp HaugeNydalens SK17.45+6.5810.26
37Yngvild Langedal BreivikNydalens SK17.58+7.1110.34
38Trude MarkhusVerdal OK18.01+7.1410.35
39Diane Ninauve-JutulstadBækkelagets SK18.45+7.5811.01
40Amalie LudvigsenSarpsborg OL18.47+8.0011.02
41Johanna Sofie LongfjeldModum OL19.03+8.1611.12
42Noor DirroMåren OK19.42+8.5511.35
43Alexandra AngvollFredrikstad SK22.02+11.1512.57
44Marie Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering28.07+17.2016.32
Isabel HandstangerKolbotn og Skimt OLdiskvalifisert
Serine Skogeng ReitenEmblem ILdiskvalifisert
Thea FagerhaugRaumar Orienteringbrutt

D 11-12N

1 440 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Elina LaurilaSaloisten Reipas9.446.45
2Alvilde Lysaker SandenEiker OL11.58+2.148.18
3Andrea Hildebrand RogndokkenFet OL13.38+3.549.28
4Marte Ulven JørgensenAsker Skiklubb14.27+4.4310.02
5Miriam AbrahamsenHemsedal IL16.03+6.1911.08
6Sofie GammelsæterKolbotn og Skimt OL16.33+6.4911.29
7Nora Småge HilsenKonnerud IL27.37+17.5319.10
Lotta DalerStokke ILdiskvalifisert

D 13

1 630 m, 40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jenny BaklidKonnerud IL9.596.07
2Anna Vangen LunåsmoTynset IF10.47+0.486.36
3Ingvild LangeggenKongsberg OL10.52+0.536.40
4Tale StrandKongsberg OL11.01+1.026.45
5Mari Landro SvingheimKonnerud IL11.04+1.056.47
6Ane Sofie KroghOppsal Orientering11.46+1.477.13
6Kaja Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering11.46+1.477.13
8Natalja NiggliO'Jura11.51+1.527.16
9Karoline BjørnerødOK Moss12.00+2.017.21
10Tuva Aas StræteRingerike OL12.13+2.147.29
11Malin HaugeHisøy OK12.14+2.157.30
12Marie LilandNydalens SK12.18+2.197.32
13Anna Øfsthus GravirAsker Skiklubb12.28+2.297.38
14Mari Strømme LidTIF Viking13.04+3.058.00
15Elise AusenPorsgrunn OL13.07+3.088.02
16Hedda Hoff HagenByåsen IL13.11+3.128.05
17Sigrid EkelandOddersjaa SSK13.17+3.188.08
18Silje KregnesKristiansand OK13.38+3.398.21
19Marie Fupeng Lindløv JensenSarpsborg OL13.42+3.438.24
20Ingrid OmdalSandnes IL (Rogaland)14.03+4.048.37
21Hanna JohanssonHedrum OL14.04+4.058.37
22Johanne Midttun SystadNydalens SK14.27+4.288.51
23Ingeborg KvarmeRøyken OL15.20+5.219.24
24Mona Ulseth SylteFreidig15.25+5.269.27
25Tuva Eik HaaveOppsal Orientering15.36+5.379.34
26Tomine Lysaker SandenEiker OL15.50+5.519.42
27Kaisa AntonsenFredrikstad SK15.57+5.589.47
28Anniken RanvikKonnerud IL15.58+5.599.47
29Emma DanevadFredrikstad SK16.07+6.089.53
30Oda GjerdahlBerger og Svelvik OL16.20+6.2110.01
31Carmen DirroMåren OK17.26+7.2710.41
32Andrea RanvikKonnerud IL17.31+7.3210.44
33Tora Aasheim NymarkAskøy OL17.48+7.4910.55
34Inga SandvoldTynset IF18.03+8.0411.04
35Kamilla LomeHamar OK20.09+10.1012.21
36Ingeborg RognstadHadeland OL20.40+10.4112.40
37Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL23.30+13.3114.25
38Silje Berner MyhreFossum IF31.49+21.5019.31
39Ingvild SnuggerudGjø-Vard OL36.48+26.4922.34
Marie Oen-SivertsenTIF Vikingdiskvalifisert

D 14

1 800 m, 45 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Hedda Raadal BjørloHalden SK10.576.05
2Aurora GjølsjøOK Moss11.18+0.216.16
3Hanne VassendPorsgrunn OL11.20+0.236.17
4Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL12.08+1.116.44
5Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK12.16+1.196.48
6Marlin HaavengenKongsberg OL12.21+1.246.51
7Lene Berg HanssenByåsen IL12.26+1.296.54
8Åsne HoloFossum IF12.41+1.447.02
9Ingrid HasaasFossum IF12.49+1.527.07
10Ragne WiklundNydalens SK12.59+2.027.12
11Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb13.16+2.197.22
12Andrine Harriet FremstadLarvik OK13.28+2.317.28
13Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF13.29+2.327.29
14Ingvild HøydalNydalens SK13.30+2.337.30
15Thea Sofie SalvesenAsker Skiklubb14.12+3.157.53
16Ingrid G. KvålsgardFossum IF14.19+3.227.57
17Lotte MyklemyrEiker OL14.22+3.257.58
18Maren NorderudIL Tyrving14.40+3.438.08
19Ragne MunkebyFrol IL14.42+3.458.10
20Ane Marte VatnFrol IL14.56+3.598.17
21Lisa JenssenHalden SK15.09+4.128.25
22Kathinka RogstadKongsberg OL15.13+4.168.27
23Helene EgerKongsberg OL15.24+4.278.33
24Linda GammelsæterKolbotn og Skimt OL15.53+4.568.49
25Ingrid G. MehammerPorsgrunn OL16.11+5.148.59
26Thea Charlotte HansenAsker Skiklubb16.12+5.159.00
27Andrea VaneboKongsberg OL16.18+5.219.03
28Ingrid MadslienNydalens SK16.19+5.229.03
29Elisabeth HesselbergLarvik OK16.30+5.339.10
30Guri HulbakHemsedal IL17.05+6.089.29
31Kaya DirksenSauda Orienteringsklubb17.10+6.139.32
32Hanna MoumHalden SK17.17+6.209.36
33Johanne Klynderud SundførLillehammer OK17.48+6.519.53
34Frida Bakken UlsethNydalens SK18.22+7.2510.12
35Jorun BækkenOs IL18.59+8.0210.32
36Marie Helene HansenSarpsborg OL19.18+8.2110.43
37Kristine Haanes StrandlieGjø-Vard OL20.26+9.2911.21
38Charlotte EideGjø-Vard OL20.53+9.5611.36
39Stine Elene HoleKonnerud IL21.31+10.3411.57
40Ida Aabogen HaugaardSkaukameratene OL23.00+12.0312.46
41Hedda SkatvedtRaumar Orientering23.27+12.3013.01
42Sarah WølloKongsberg OL28.45+17.4815.58
43Sarah BrynhildsenWing OK36.37+25.4020.20
Tuva Nesheim FlatebakkenIL Tyrvingdiskvalifisert
Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gulardiskvalifisert

D 13-16C

1 630 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Sigrid SnuggerudGjø-Vard OL11.337.05
2Ida Therese Guttormsen SørumSkien OK13.08+1.358.03
3Antonette HesselbergLarvik OK13.51+2.188.29
4Julie EikelandOL Tønsberg og omegn14.14+2.418.43
5Linn Mei WaalerMåren OK14.26+2.538.51
6Anna Isnes TyseEiker OL14.27+2.548.51
7Marte Bjørke SollienOL Toten-Troll15.25+3.529.27
8Ida Bolette EnerhaugenRingerike OL15.34+4.019.33
9Tonje Malin RhrichKonnerud IL15.42+4.099.37
10Merel DirksenSauda Orienteringsklubb16.01+4.289.49
11Bjørg Synnøve NigardsøyFredrikstad SK16.15+4.429.58
12Thea LandKonnerud IL20.02+8.2912.17
13Silje CarlsenRøyken OL21.35+10.0213.14
14Torill OldernesLillomarka OL21.48+10.1513.22
15Matilde HolenØstmarka OK22.54+11.2114.02
16Torli DybdahlLillomarka OL22.56+11.2314.04
17Ingrid Lund HovdenIL Tyrving24.04+12.3114.45
18Hanna HøllelandFana IL30.04+18.3118.26
Berit HorveiRaumar Orienteringdiskvalifisert

D 13-16N

1 480 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Anna Austad SveenRaumar Orientering11.477.57
2Anne HaugStokke IL12.18+0.318.18
3Vera Gano MønnichRøyken OL18.57+7.1012.48
4Frida DalerStokke IL31.21+19.3421.10
5Helene RamstadFet OL53.01+41.1435.49

D 17-B

1 790 m, 41 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Marianne MyklebustHamar OK14.308.06
2Gunvor T. AbrahamsenHemsedal IL14.35+0.058.08
3Solveig SælFossum IF15.23+0.538.35
4Heidi MyklemyrEiker OL16.10+1.409.01
5Reidun O. KarlsenLillehammer OK16.19+1.499.06
6Ann-Karin LestebergKongsberg OL16.20+1.509.07
7Taika KangasSK Pohjantähti16.25+1.559.10
8Ingrid LøsetRingerike OL16.40+2.109.18
9Kristin SletnerRøyken OL16.44+2.149.20
10Torunn LaugalandÅlgård Orientering17.02+2.329.30
11Eldri HoloFossum IF17.04+2.349.32
12Liv Bente H FriestadKristiansand OK17.07+2.379.33
13Thea JondumOL Trollelg17.49+3.199.57
14Gunhild OftedalÅlgård Orientering17.55+3.2510.00
15Eli SæterdalSkien OK18.14+3.4410.11
16Anne NilsenÅs-NMBU Orientering18.16+3.4610.12
17Irene Mathilde SkiriBodø og Omegn IF Orientering19.02+4.3210.37
18Linn-Mari KaspersenTrøsken IL19.04+4.3410.39
19Eli Ringstad LienGjø-Vard OL19.11+4.4110.43
20Oda Eithun PaulsenNittedal OL19.21+4.5110.48
21Anne Marie EkelandOddersjaa SSK19.28+4.5810.52
22Carina BringedalBSI - Orientering19.38+5.0810.58
23Henriette NessetÅlgård Orientering19.59+5.2911.09
24Gunhild MyhrAsker Skiklubb20.21+5.5111.22
25Line Telje HøydalNydalens SK20.50+6.2011.38
26Marit BjørnevikBodø og Omegn IF Orientering21.19+6.4911.54
27Yolanda DirksenSauda Orienteringsklubb21.50+7.2012.11
28Eli Tufte HanssenEiker OL22.17+7.4712.26
29Marit GanoRøyken OL22.23+7.5312.30
30Torill Hynne FjæreHedrum OL23.54+9.2413.21
31Susanna BrynhildsenWing OK24.11+9.4113.30
32Yvonne SvendsenIL Tyrving24.17+9.4713.33
33Hilde MoholthKongsberg OL24.39+10.0913.46
34Linda FredhHamar OK26.19+11.4914.42
35Inger BjergaVaregg Fleridrett27.38+13.0815.26
36Gudrun LillekrokenOK Moss28.58+14.2816.10
37Janne Fossum MalmringFreidig29.25+14.5516.26
38Helga M. BackerAsker Skiklubb31.24+16.5417.32
39Inger SchibstedRøyken OL32.19+17.4918.03
40Aagot HartmannRøyken OL33.33+19.0318.44
Maren Elise RognerudBSI - Orienteringdiskvalifisert

D 17-C

1 740 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Lise-Berith LianRøyken OL14.438.27
2Katrine KlyveOK Moss16.08+1.259.16
3Anne Berit UlsakerHemsedal IL17.10+2.279.51
4Solveig BerganNydalens SK17.59+3.1610.20
5Sølvi Skilbrei MartiniAsker Skiklubb19.01+4.1810.55
6Ingrid RobøleHamar OK19.08+4.2510.59
7Hilde PoppeFredrikstad SK19.23+4.4011.08
8Marit Helene ØderudFredrikstad SK20.15+5.3211.38
9Astrid Hauge ValleVegårshei IL24.23+9.4014.00
10Hege ØverliKongsberg OL25.35+10.5214.42
11Bente AaslundFet OL26.23+11.4015.09
12Snezana VukovicTynset IF28.21+13.3816.17
13Marit Eggen NyaasTynset IF28.24+13.4116.19
14Monica SyrdalHeming Orientering28.37+13.5416.26
15Inger K. BrøndboOL Vallset/Stange29.37+14.5417.01
16Ann Mari StudsrudHisøy OK29.43+15.0017.04
17Kirsten Helen MyrenVegårshei IL33.03+18.2018.59
18Ragnhild BrenåsVarteig OL33.31+18.4819.15
19Unni LandKonnerud IL41.35+26.5223.53
20Malene Langvik-HansenSarpsborg OL45.03+30.2025.53
Jennifer Jones ArnesenHeming Orienteringdiskvalifisert

D 17-N

1 480 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Sara Linvåg NæssFossum IF9.186.17
2Ane Klepsvik VinsjansenGanddal IL9.55+0.376.42
3Sonja SnuggerudGjø-Vard OL13.54+4.369.23
4Mona Dalegård LøkenKongsberg OL16.17+6.5911.00
5Toril Berg-DomaasKolbotn og Skimt OL17.56+8.3812.07
6Nina Irene Guttormsen SørumSkien OK19.15+9.5713.00
7Kristin JohanssonHedrum OL19.38+10.2013.15
8Lene Spilde HasaasFossum IF23.47+14.2916.04
9Tina BjørnstadRaumar Orientering31.41+22.2321.24
10Lill BirkelundPorsgrunn OL32.41+23.2322.05

D 17-20

2 120 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Ingvild Ramtvedt NæssetSarpsborg OL15.017.05
2Mathea GjeitnesMolde og Omegn IF15.04+0.037.06
3Vibeke RykkjeVaregg Fleridrett17.33+2.328.16
4Vilde Bredholt JørgensenSandefjord OK19.56+4.559.24
5Sunniva Eik HaaveOppsal Orientering23.14+8.1310.57
6Ane Svegård ByeByåsen IL23.22+8.2111.01
7Kristine GrønlundBSI - Orientering27.16+12.1512.51
8Nora Skyttersæter SaugerudKonnerud IL30.44+15.4314.29
9Martine LøwengreenSarpsborg OL31.42+16.4114.57

D 21-

2 170 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Vigdis HobølOppsal Orientering13.546.24
2Julie BøbelNydalens SK14.06+0.126.29
3Linda SjøgrenRøyken OL14.15+0.216.34
4Katja ZwikerOLG Galgenen15.09+1.156.58
5Ine HoviÅs-NMBU Orientering15.19+1.257.03
6Tone Aamli SundtjønnLillomarka OL15.22+1.287.04
7Ida SvanbergRøyken OL15.32+1.387.09
8Ida Katrine Børstad ThoresenNTNUI15.38+1.447.12
9Julie StørmerNTNUI15.40+1.467.13
9Nina Jeanette TollehaugEiker OL15.40+1.467.13
11Ane Baldishol BrevigRøyken OL16.00+2.067.22
12Rikke IversenHeming Orientering16.02+2.087.23
13Bjørg GranlyNTNUI16.24+2.307.33
14Ida OlssonOK Orion16.56+3.027.48
15Linda EngenRaumar Orientering17.14+3.207.56
16Trine BolstadGanddal IL17.36+3.428.06
17Elin EkebergIL Tyrving17.54+4.008.14
18Camilla VikingsenTIF Viking18.14+4.208.24

D 21AK

1 840 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Bodil HolmströmHalden SK12.386.51
2Kristin ÅstebølByåsen IL13.37+0.597.24
3Astrid Fugleneb AamandIdrettslaget Dyre Vaa13.45+1.077.28
4Elisabeth IngvaldsenNydalens SK13.53+1.157.32
4Jannicke ØdegårdOL Tønsberg og omegn13.53+1.157.32
6Ane Hansen KjensethÅrvoll IL14.07+1.297.40
6Solveig SletnerRøyken OL14.07+1.297.40
8Christine Turter SandvoldNTNUI14.08+1.307.40
9Marit Wenseth KureBø OL14.37+1.597.56
10Line Drange RuudAsker Skiklubb15.11+2.338.15
11Undis EllevågOslostudentenes IK16.15+3.378.49
12Ingjerd SommerstadKongsberg OL16.22+3.448.53
13Ingrid TronshaugStokke IL16.41+4.039.04
14Sari LaurilaSaloisten Reipas16.43+4.059.05
15Tina HærenTrøsken IL17.04+4.269.16
16Heidi ØstliRaumar Orientering17.26+4.489.28
17Julia MayerHSV Großmittel17.54+5.169.43
18Anita HanssenEiker OL18.37+5.5910.07
19Lisa JørandliGjø-Vard OL18.43+6.0510.10
20Sunniva Nergaard BergNTNUI19.22+6.4410.31
21Anne Marthe PeveriEiker OL21.17+8.3911.34
22Nina HaugenEiker OL23.21+10.4312.41
23Kristin JægerBSI - Orientering26.12+13.3414.14
24Alexandra DevikOslostudentenes IK29.50+17.1216.12
Vendula SramkovaHemsedal ILdiskvalifisert

D 35-

2 170 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Stine Olsen KirkevikHamar OK13.496.22
2Karin Skedsmo DanevadFredrikstad SK14.19+0.306.35
3Kari StrandKongsberg OL16.02+2.137.23
4Monica BerglundRingerike OL17.53+4.048.14
5Daria NiggliO'Jura18.02+4.138.18
6Kari StrandLierbygda OL19.04+5.158.47
7Heidi TronbølFet OL19.35+5.469.01
8Trude HansenBerger og Svelvik OL20.18+6.299.21
Mari Angell-PetersenFreidigdiskvalifisert

D 35 AK

1 840 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Elin TudénIK Hakarpspojkarna15.368.28
2Tone Fidje GrytingGjerstad IL15.37+0.018.29
3Marianne GustafssonIF Thor15.51+0.158.36
4Tone HirschIF Trauma15.56+0.208.39
5Ann Helen Aabogen HaugaardSkaukameratene OL15.58+0.228.40
6Lovise NevlandÅlgård Orientering16.39+1.039.02
7Gunn Elin RudiHadeland OL17.21+1.459.25
8Peichi ChuangOslostudentenes IK17.27+1.519.29
9Kari Reppesgård HoltHedrum OL17.30+1.549.30
10Kari Klynderud SundførLillehammer OK18.14+2.389.54
11Tonje HolmOK Moss19.09+3.3310.24
12Otilie OftedalÅlgård Orientering19.33+3.5710.37
13Svenja KernstockOslostudentenes IK20.13+4.3710.59
14Berit HerstadBækkelagets SK20.36+5.0011.11
15Inger SkjæveslandIF Trauma20.55+5.1911.22
16Linn Carina DalandKristiansand OK20.56+5.2011.22
17Lene RykkjeVaregg Fleridrett23.23+7.4712.42
18Maj Lisbet RønningFreidig25.56+10.2014.05
May Lene SlettebøeSøgne og Songdalen OKdiskvalifisert

D 35 C

1 740 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Grete SivertsenTynset IF12.567.25
2Sissel BolstadTynset IF16.10+3.149.17
3Tone GammelsæterPorsgrunn OL16.42+3.469.35
4Cathrine PalmgrenKolbotn og Skimt OL18.09+5.1310.25
5Tone Sølie LysnesHedrum OL18.56+6.0010.52
6Tone RosenlundVaregg Fleridrett19.00+6.0410.55
7Linda RivedalSentrum OK19.30+6.3411.12
8Astrid Oline ErvikVaregg Fleridrett19.59+7.0311.29
9Ping OuyangRingerike OL20.14+7.1811.37
10Nanna BerganRaumar Orientering21.12+8.1612.11
11Linda G. OpheimKristiansand OK21.49+8.5312.32
12Kristin SølbergIL Leik21.50+8.5412.32
13Ingunn Lysaker NorbomKonnerud IL22.06+9.1012.42
14Elisabeth EspelandTynset IF22.32+9.3612.57
15Trine Sommerfelt StenbergLillehammer OK22.54+9.5813.09
16Marianne NessRøyken OL23.38+10.4213.34
17Ingrid Anne RosshaugPorsgrunn OL24.32+11.3614.05
18Mariann Rød FeragenTynset IF30.45+17.4917.40
19Helga PeveriEiker OL31.11+18.1517.55
20Nora-Marie Sogn WiikLardal OL34.25+21.2919.46
21Hilde Anita RokkanMo OK45.04+32.0825.54

D 40-

2 120 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Aud Hognestad TaksdalGanddal IL12.105.44
2Mari Gullbrekken SchjølbergTynset IF12.57+0.476.06
3Hanne SandstadFreidig13.00+0.506.07
4Cathrine LillestrandTrøsken IL13.24+1.146.19
5Hilde GrønengLillehammer OK13.30+1.206.22
6Valborg MadslienLillehammer OK13.56+1.466.34
7Berit Sofie WiklundNydalens SK14.01+1.516.36
8Kari UlsethFreidig14.05+1.556.38
9Mari RintanenKangasala SK14.22+2.126.46
10Ingunn Vangen LunåsmoTynset IF14.45+2.356.57
11Karianne StrømmeTIF Viking14.58+2.487.03
12Audrun UtskarpenOslostudentenes IK15.22+3.127.14
13Marit InngjerdingenNydalens SK15.27+3.177.17
13Toril Fougner WisløffAsker Skiklubb15.27+3.177.17
15Grethe B ClausenLarvik OK15.57+3.477.31
16Anne Guro NøklebyRingerike OL16.10+4.007.37
17Kristine Sollien FlaskerudOL Toten-Troll16.43+4.337.53
18Milda ØhlckersIL Tyrving16.49+4.397.55
19Doris Stien KaspersenMo OK17.16+5.068.08
20Kristin EgerKongsberg OL17.33+5.238.16
21Liv SchjervenLardal OL18.12+6.028.35
22Katrine BakkeFossum IF18.32+6.228.44
23Marianne HaugeHisøy OK19.14+7.049.04
24Vibeke LamarkGanddal IL19.53+7.439.22
25Randi Brevig AuneHalden SK22.59+10.4910.50
Ellen Aure SkogedalAsker Skiklubbdiskvalifisert

D 45-

2 120 m, 74 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Hilda ØfsthusAsker Skiklubb13.126.13
2Eva Lill KvisleAsker Skiklubb13.20+0.086.17
3Gro Sandstad EidsmoFreidig13.31+0.196.22
4Anne Marit BordalRingsaker OK13.51+0.396.31
4Maria JonssonNydalens SK13.51+0.396.31
6Isa HeggedalKonnerud IL13.53+0.416.32
7Ingrid KvistadKongsberg OL13.57+0.456.34
8Signe Astrup ArnesenHeming Orientering14.26+1.146.48
9Anne Borgen SturødNydalens SK14.41+1.296.55
10Rine HanssenByåsen IL14.43+1.316.56
11Frauke Schmitt GranHalden SK14.55+1.437.02
12Kirsti KringhaugRingerike OL14.57+1.457.03
13Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK14.58+1.467.03
14Marianne NjåsteinIL Tyrving15.03+1.517.05
15Sigrun Hernes YtterbøAsker Skiklubb15.16+2.047.12
16Hege FeiringIL Tyrving15.18+2.067.13
17Trine OlaussenFredrikstad SK15.23+2.117.15
18Britt Vangen SandvoldTynset IF15.30+2.187.18
19Alix Young VikNydalens SK15.37+2.257.21
20Anne Marit BjergaardNydalens SK15.44+2.327.25
21Synnøve Lyssand SandbergNydalens SK15.51+2.397.28
22Marianne NummedalFana IL15.56+2.447.30
23Eirin LodgaardRaufoss IL Orientering15.58+2.467.31
24Mette Eline HeimstadRingerike OL15.59+2.477.32
25Marit HaavardsholmSandnes IL (Rogaland)16.04+2.527.34
26Hanne Lerche RaadalHalden SK16.05+2.537.35
27Anne Sofie KorsveienAsker Skiklubb16.10+2.587.37
28Marit B. EithunNittedal OL16.16+3.047.40
29Janita SkogengEmblem IL16.36+3.247.49
30Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK16.37+3.257.50
31Marit EgnerAsker Skiklubb16.47+3.357.55
32Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL16.55+3.437.58
33Hanne-Kristin Bjerknes KvarmeRøyken OL17.09+3.578.05
34Astrid RuudNittedal OL17.12+4.008.06
35Anita Sørensen DrageKongsberg OL17.23+4.118.11
36Trine OldernesLillomarka OL17.25+4.138.12
37Kristin SandvenNotodden OL17.29+4.178.14
38Hildegunn MikkelsplassNesbyen IL17.30+4.188.15
39Trine Ruud BråtenRaumar Orientering17.31+4.198.15
40Unn Mette KlopbakkenSynnfjell OK17.48+4.368.23
41Arnhild U. BråtenVegårshei IL17.52+4.408.25
42Anne MadslienNydalens SK18.10+4.588.34
43Marianne LykkeEmblem IL18.31+5.198.44
44Toril HovdenakMolde og Omegn IF18.36+5.248.46
45Anne-Kristin KvammeRingerike OL18.46+5.348.51
46Tove AasheimAskøy OL18.51+5.398.53
47Sigrid MelkildFreidig19.03+5.518.59
48Beth NicolaysenKongsberg OL19.05+5.539.00
48Aud Ellen BrevikSturla, IF19.05+5.539.00
50Anita StensethSynnfjell OK19.21+6.099.07
51Wenche LindløvSarpsborg OL19.29+6.179.11
52Irene Felde OlaussenHalden SK19.37+6.259.15
53Ida SyversenRøyken OL19.41+6.299.17
54Hilde Nytun MartinsenNittedal OL20.06+6.549.28
55Stine ArntzenSandefjord OK20.10+6.589.30
56Åse Reidun KregnesKristiansand OK20.12+7.009.31
57Tonje RøgebergOL Tønsberg og omegn20.35+7.239.42
58Maria TorgersenBækkelagets SK20.45+7.339.47
59Kari MadslienNydalens SK21.01+7.499.54
60Ann-Cathrin Nybak UrdalGanddal IL21.22+8.1010.04
61Nina Hansen-MøllerudKongsberg OL21.23+8.1110.05
62Christine Roll PaulsenFredrikstad SK21.43+8.3110.14
63Eli Bonden KjørsvikKongsberg OL23.04+9.5210.52
64Barbara Willkommen EikenKongsberg OL23.21+10.0911.00
65Maria PerssonAsker Skiklubb24.23+11.1111.30
66Elisabet KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering26.27+13.1512.28
67Tone Karina IngesenSarpsborg OL26.58+13.4612.43
68Annemarie RanvikKonnerud IL27.54+14.4213.09
69Åshild FlatebakkenIL Tyrving28.29+15.1713.26
70Edith FahreHisøy OK28.53+15.4113.37
71Mette WanvikStjørdals-Blink Orientering30.39+17.2714.27
72Jane RødderKongsberg OL33.23+20.1115.44
73Anne-Kari BakklandSørreisa OL39.57+26.4518.50
Gry AhlsandNydalens SKdiskvalifisert

D 45 AK

1 760 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kristin SørensenSturla, IF13.127.30
2Hege SolerødGjø-Vard OL13.39+0.277.45
3Emma Smeland NygårdseterVegårshei IL13.41+0.297.46
4Nina SøndmørHamar OK14.01+0.497.57
5Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegn14.15+1.038.05
6Frøy GrøndahlLillomarka OL14.17+1.058.06
7Jannicke UlrichsenHemsedal IL14.28+1.168.13
8Tove HeimdalKonnerud IL14.37+1.258.18
9Signe-Lise JordheimHemsedal IL14.39+1.278.19
10Inger ReinhartsenKristiansand OK15.27+2.158.46
11Anne Berit BredholtSandefjord OK15.42+2.308.55
12Gerd Karin VestølVegårshei IL16.27+3.159.20
13Anne-Grete AustadRaumar Orientering16.49+3.379.33
14Anniken AusenPorsgrunn OL16.54+3.429.36
15Ina Cecilie LandroKonnerud IL17.32+4.209.57
16Lill-Ann TorpSandefjord OK17.34+4.229.58
17Elin Moe GræsliHamar OK18.14+5.0210.21
18Ellen NielsenStjørdals-Blink Orientering18.21+5.0910.25
19Anna GöhlmanIL Tyrving18.34+5.2210.32
20Marianne ReuschHeming Orientering21.04+7.5211.58
21Anne Margrete HammerØstmarka OK21.09+7.5712.01
22May-lill DammTIF Viking21.13+8.0112.03
23Tone SøndmørHemsedal IL21.50+8.3812.24
24Gunhild Hole MikalsenSandnes IL (Rogaland)22.04+8.5212.32

D 50-

1 950 m, 60 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Inger Tone NygårdEgersund OK12.486.33
2Kari ChristiansenSandefjord OK12.59+0.116.39
3Anne Line Nydal BergliaEiker OL13.48+1.007.04
4Marianne HjermstadFossum IF13.51+1.037.06
5Dagrun MelkildHeming Orientering15.00+2.127.41
6Kjersti RønningHamar OK15.04+2.167.43
7Kjersti HovFossum IF15.08+2.207.45
8Kristin D SelvigNydalens SK15.37+2.498.00
9Torun DyrkornEiker OL15.42+2.548.03
10Unn Hilde HeggedalKongsberg OL15.50+3.028.07
11Runa SkyttersæterHeming Orientering16.04+3.168.14
12Anne Grethe RustadRaumar Orientering16.23+3.358.24
13Mona Høiås SætherFreidig16.49+4.018.37
14Marit Sylte LundanesEmblem IL16.50+4.028.37
15Hege FjellbirkelandIL Gular16.59+4.118.42
16Vanja StaffOL Toten-Troll17.03+4.158.44
17Nina-Beate LiabakkByåsen IL17.13+4.258.49
18Grethe K. LøvaldAsker Skiklubb17.23+4.358.54
19Anne-Guri JevneHamar OK17.43+4.559.05
20Kjersti SkantzeIL Tyrving18.13+5.259.20
21Ragnhild AuglændGanddal IL18.15+5.279.21
22Heidi SchatvetNotodden OL18.17+5.299.22
23Kristin Damsgaard GrindstadSarpsborg OL18.31+5.439.29
24Linda HanssenØstmarka OK18.48+6.009.38
25Claudia GreinerOK MuenchenDK18.49+6.019.38
26Ragnhild HaldKristiansand OK18.53+6.059.41
27May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering19.05+6.179.47
28Gro Hege LudvigsenMåren OK19.11+6.239.50
29Solveig SikkelandIL Tyrving19.16+6.289.52
30Gunhild Aamli SundtjønnÅrvoll IL19.17+6.299.53
31Helen GåsvikLierbygda OL19.36+6.4810.03
32Hilde StorløkkenKongsberg OL19.43+6.5510.06
33Ida EngenRaumar Orientering19.49+7.0110.09
34Ragnhild DåsnesOs IL19.51+7.0310.10
35Eldbjørg G. KalbækkenTynset IF20.52+8.0410.42
36Kjersti NarumOL Vallset/Stange21.15+8.2710.53
37Elisabeth HetlevikKongsberg OL21.46+8.5811.09
38Elsie BrenneVarteig OL21.52+9.0411.12
39Kristin FleisjeNittedal OL21.58+9.1011.15
39Marianne ArnesenAsker Skiklubb21.58+9.1011.15
41Ellen-Christine KorenÅs-NMBU Orientering22.27+9.3911.30
42Ingrid TveiteÅs-NMBU Orientering22.50+10.0211.42
43Unni RyeAsker Skiklubb22.51+10.0311.43
44Bjørg Marit SollieOL Trollo22.59+10.1111.47
45Sabine SchweigerByåsen IL23.47+10.5912.11
46Sille WinsnesÅs-NMBU Orientering24.21+11.3312.29
47Heidi BørstadSarpsborg OL24.27+11.3912.32
48Helen Margrethe SchjelderupNord-Østerdal OK26.09+13.2113.24
49Tove Evensen MathisenPorsgrunn OL26.20+13.3213.30
50Kari SmebyKongsberg OL26.23+13.3513.31
51Katrine Hjelsteh LarsenKongsberg OL27.11+14.2313.56
52Hege HeibergHadeland OL27.20+14.3214.01
53Anne C TurterNydalens SK27.21+14.3314.01
54Sigrun NygårdAsker Skiklubb27.46+14.5814.14
55Kirsti RogstadKongsberg OL28.05+15.1714.24
56Mette M NødlandÅlgård Orientering28.30+15.4214.36
57Gro EllegaardHamar OK31.38+18.5016.13
58Eva SyversenRøyken OL34.33+21.4517.43
Else GrandalIL Tyrvingdiskvalifisert
Turid VongravenSkien OKdiskvalifisert

D 55-

1 830 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Grete Synnøve HoviSkien OK14.117.45
2Berit DanielsenIL Tyrving14.55+0.448.09
3Ingeborg Lobben GjennestadVegårshei IL15.02+0.518.12
4Ragnhild Elsrud HultgreenRingerike OL15.22+1.118.23
5Helga HaverstadLierbygda OL15.24+1.138.24
6Mette HallénNydalens SK16.03+1.528.46
7Rita ForsströmOK Raseborg16.14+2.038.52
8Lisa AnnersandOK Tyr16.19+2.088.54
9Grete Berge OwrenFreidig16.51+2.409.12
10Mona Bugge HaugOL Vallset/Stange17.35+3.249.36
11Gunilla LärfarsLeksands OK17.37+3.269.37
12Guri LarssenLillehammer OK18.13+4.029.57
13Berit Oppedal TokheimLierbygda OL18.19+4.0810.00
14Berit BergeIL Tyrving18.21+4.1010.01
15Ellen Marie TurterNydalens SK18.51+4.4010.18
16Eli Blomseth HelgesenSørreisa OL22.20+8.0912.12
17Cathrine NorvikRøyken OL23.27+9.1612.48
18Gertraud LeonhardtOC Fürstenfeld23.56+9.4513.04
19Kristil KristensenOK Skeidi26.44+12.3314.36
20Tove Iren LundeFredrikstad SK36.01+21.5019.40
Anne Kjersti DaltveitFana ILdiskvalifisert

D 55 AK

1 760 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Turid ØdegårdOL Tønsberg og omegn17.189.49
2Enikø BertalanAsker Skiklubb19.02+1.4410.48
3Bente AckenhausenKonnerud IL19.15+1.5710.56
4Tove BakkenLillehammer OK19.40+2.2211.10
5Oddny JørgensenIK Grane Arendal Orientering19.48+2.3011.15
6Trude KlyveOppsal Orientering20.41+3.2311.45
7Reidunn HallanLillomarka OL22.21+5.0312.41
8Elisabeth Holth JohannessenRøyken OL23.05+5.4713.06
9Bente GrøndalenHamar OK25.04+7.4614.14
10Lise HørtvedtKongsberg OL28.46+11.2816.20

D 60-

1 640 m, 21 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Unni Strand KarlsenFredrikstad SK14.288.49
2Nina SoligardBergens TF14.33+0.058.52
3Gerd BjørsethKrokstadøra IL14.43+0.158.58
4Ingrid E StrömTäby OK14.50+0.229.02
5Lena JanssonJärla Orientering15.20+0.529.20
6Gro SolnørdalRudsbygd IL15.54+1.269.41
7Ingrid StrandeSkien OK16.25+1.5710.00
8Elle M. MelbyeHeming Orientering16.47+2.1910.14
9Lis DæhliLøten o-lag17.28+3.0010.39
10Inger A TiltnesIL Tyrving17.45+3.1710.49
11Berit HegdalBergens TF17.54+3.2610.54
12Bodil KlakeggKolbotn og Skimt OL18.30+4.0211.16
13Margrete JørandliGjø-Vard OL18.57+4.2911.33
14Berit RøsteRingsaker OK19.36+5.0811.57
15Inger NergaardStokke IL20.18+5.5012.22
16Live Joronn YtrehusRingerike OL20.26+5.5812.27
17Jorunn SanderudNydalens SK20.49+6.2112.41
18Aud KjemperudEiker OL23.30+9.0214.19
19Kari LillealternFreidig23.53+9.2514.33
20Elisabeth RødAndebu IL27.38+13.1016.50
Berit LundSandefjord OKdiskvalifisert

D 65-

1 690 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kari StrandeRingerike OL15.159.01
2Bjørg KocbachBergens TF17.01+1.4610.04
3Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb17.14+1.5910.11
4Marit VågsnesKolbotn og Skimt OL17.20+2.0510.15
5Torill Nebell MikkelsenBerger og Svelvik OL18.18+3.0310.49
6Liv FeiringHamar OK19.06+3.5111.18
7Edel SlettemarkStord Orientering19.27+4.1211.30
8Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb19.43+4.2811.40
9Kirsten BakkeGjø-Vard OL19.47+4.3211.42
10Marit TyldumRudsbygd IL20.01+4.4611.50
11Inger LindløvOK Moss20.53+5.3812.21
12Sissel OlaisenKolbotn og Skimt OL22.05+6.5013.04
13Anne Marit FærdenKolbotn og Skimt OL22.13+6.5813.08
14Else-Margrethe BredlandSøgne og Songdalen OK23.11+7.5613.43
15Åse Karin ThorsbergBrandval/Kongsvinger OK24.10+8.5514.17
16Signe HeivollSøgne og Songdalen OK24.27+9.1214.28
17Gerd LangsethLarvik OK24.47+9.3214.39
18Ingeborg BøbelIL Imås24.54+9.3914.44
19Toril RiddervoldHeming Orientering26.02+10.4715.24
20Astri Ese HoleBergens TF26.33+11.1815.42
21Gry Bruland VråleSturla, IF29.32+14.1717.28
22Anitha Kolberg OlsenKolbotn og Skimt OL31.12+15.5718.27
23Astrid GjelstadSandefjord OK31.44+16.2918.46
24Bodil BerbyTrøsken IL44.11+28.5626.08
Sigrun SvartedalTrøsken ILdiskvalifisert

D 70-

1 690 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Torid KvaalFreidig15.539.23
2Tea ForbergRond OL16.06+0.139.31
3Ingrid Lome-HagmanKolbotn og Skimt OL17.03+1.1010.05
3Katharina Mo BergeFreidig17.03+1.1010.05
5Ragnhild KrogvigKolbotn og Skimt OL18.46+2.5311.06
6Birgitte BekkelundRøyken OL20.00+4.0711.50
7Turid BratlandFossum IF20.56+5.0312.23
8Margith ReppesgårdHedrum OL21.29+5.3612.42
9Elin DahlenRingerike OL21.49+5.5612.54
10Odbjørg NordengRudsbygd IL21.53+6.0012.56
11Eli KlovningPorsgrunn OL22.20+6.2713.12
12Lajla TidemannGjø-Vard OL22.48+6.5513.29
13Anne Lise ØfsthusAsker Skiklubb23.07+7.1413.40
14Torill SvendsenLunds OK23.39+7.4613.59
15Hanne BræckKongsberg OL24.27+8.3414.28
16Ingvill VoldFana IL25.08+9.1514.52
17Anne-Britt NilsenKjelsås IL26.00+10.0715.23
18Inger Lise BjordalOppsal Orientering26.16+10.2315.32
19Ella BjerketvedtTrøsken IL28.12+12.1916.41
20Inger Elisabeth KvaaseBækkelagets SK32.13+16.2019.03
21Thorunn Aamodt OvesenLardal OL39.06+23.1323.08
22Hjørdis EgnerHeming Orientering51.20+35.2730.22

D 75-

1 590 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Unni Dirro BøhlerengenMåren OK17.4811.11
2Gudveig JørundlandOK Sør18.20+0.3211.31
3Tirill Liby SeipOK Skeidi20.19+2.3112.46
4Marit Økern JensenBærums Skiklub20.53+3.0513.08
5Inger E. VamnesHamar OK21.53+4.0513.45
6Unni DrageHaugerud IF26.26+8.3816.37
7Anne-Lise Blomhoff RonæssPorsgrunn OL53.36+35.4833.42
Synøve AmundsenKolbotn og Skimt OLdiskvalifisert

D 80-

1 590 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Maureen OgilvieUringa Orienteers26.3116.40

H -10

1 460 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Mathias AngvollFredrikstad SK48.3933.19
Eivind Bogen ArenthSturla, IF17.0211.40
Jakob Backer-TellnesAsker Skiklubb18.2312.35
Arne BerganKongsberg OL13.439.23
Theodor BjørkSandefjord OK17.3412.01
Alfred BjørnerødOK Moss11.027.33
Brage EikåsSandefjord OK17.1611.49
Simen Gløgård StensrudNittedal OL12.198.26
Emil GrønliFreidig18.2812.38
Simen Hagen StrømsnesAsker Skiklubb12.488.46
Jonas KroghOppsal Orientering15.5410.53
Øyvind LamarkGanddal IL16.2511.14
Lars LienGjø-Vard OL11.598.12
Truls LunåsmoTynset IF20.0013.41
Bendik Schia LøeNotodden OL19.0913.06
Halvor LøkenKongsberg OL13.339.16
Ole Gunnar Kleppa MadslienLillehammer OK11.007.32
Martin Nøkleby MellingRingerike OL21.4314.52
Reno PapeKonnerud IL17.3011.59
Fridtjof ReuschHeming Orientering16.3711.22
Ole Edvard SnuggerudGjø-Vard OL31.5621.52
Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL13.479.26
Sindre Sæl SteenFossum IF14.209.49
Harald Haanes StrandlieGjø-Vard OL15.3410.39
Anders TaraldsenLillehammer OK15.5010.50
Benjamin August VikenTverlandet IL17.3712.03
Håkon WedumLillehammer OK18.1312.28
Sondre EngebretsenOK Mossdiskvalifisert
Trond OldernesLillomarka OLdiskvalifisert
Markus RichterSandnes IL (Rogaland)diskvalifisert
Tobias Sommerfelt StenbergLillehammer OKdiskvalifisert
Christian Funderud WedumLillehammer OKdiskvalifisert

H 11-12

1 700 m, 74 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Sondre YtterbøAsker Skiklubb9.145.25
2Christopher EngebretsenOK Moss9.57+0.435.51
3Jonas MyhrAsker Skiklubb10.10+0.565.58
4Vetle DrageKongsberg OL10.14+1.006.01
5Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK10.15+1.016.01
6Sune Raknes SogstadGjø-Vard OL10.41+1.276.17
7Gaute BerganNydalens SK10.46+1.326.20
8Mikkel HoltFreidig10.50+1.366.22
9Henrik ReuschHeming Orientering10.57+1.436.26
10Erlend BørliFossum IF10.59+1.456.27
11Jørgen SchjølbergTynset IF11.08+1.546.32
12Jørgen Nøkleby MellingRingerike OL11.11+1.576.34
13Cornelius BjørkSandefjord OK11.33+2.196.47
14Adam ConwayGuildford Orienteers11.42+2.286.52
15Tage RosenlundVaregg Fleridrett11.50+2.366.57
16Kasper Bakken UlsethNydalens SK12.02+2.487.04
17Jonas EikåsSandefjord OK12.08+2.547.08
18Johannes HalvorsenNydalens SK12.14+3.007.11
19Tobias Mikael EspedalNydalens SK12.22+3.087.16
20Henrik R HoltHedrum OL12.24+3.107.17
21Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL12.29+3.157.20
22Einar EideByåsen IL12.33+3.197.22
23Lars Øderud VatneBækkelagets SK12.49+3.357.32
24Ådne SkjærsteinIL Tyrving12.50+3.367.32
25Mikkel BerglundRingerike OL12.57+3.437.37
26Esten S. KringhaugBodø og Omegn IF Orientering13.11+3.577.45
27Peder Bonden KjørsvikKongsberg OL13.20+4.067.50
28Snorre SlokvikNotodden OL13.21+4.077.51
29Johan EgerKongsberg OL13.23+4.097.52
30Åsmund SlokvikNotodden OL13.24+4.107.52
31Even BordalRingsaker OK13.30+4.167.56
32Birk F. SætnanFossum IF13.49+4.358.07
32Sebastian Rød FeragenTynset IF13.49+4.358.07
34August Syrdal ØenHeming Orientering13.53+4.398.10
35Andreas Nybak UrdalGanddal IL13.59+4.458.13
36Gustav Andresen SkotteFossum IF14.27+5.138.30
37Sjur Holm GrønengLillehammer OK14.42+5.288.38
38Gaute FosstveitRaumar Orientering14.45+5.318.40
39Ole Kristian TaksdalGanddal IL14.51+5.378.44
40Kristoffer FjæreHedrum OL15.32+6.189.08
41Odin SætherFredrikstad SK15.38+6.249.11
42Halvor RudningenHemsedal IL15.50+6.369.18
43Samuel KleppaÅlgård Orientering15.51+6.379.19
44Stein Aas StræteRingerike OL15.54+6.409.21
45Atle Nikolai WølloKongsberg OL15.59+6.459.24
46Andreas GjetangerMåren OK16.05+6.519.27
47Martin AusenPorsgrunn OL16.18+7.049.35
48Eirik ØvstedalNydalens SK16.28+7.149.41
49Olav LundKongsberg OL16.34+7.209.44
50Sindre Ulven JørgensenAsker Skiklubb16.38+7.249.47
51Matti RintanenKangasala SK17.10+7.5610.05
52Toke TillingsøeCopenhagenO17.23+8.0910.13
53Mats LindaasElverum OK17.31+8.1710.18
54Kasper Kjær JørgensenMåren OK17.37+8.2310.21
55Kristian Fredriksen AasAsker Skiklubb17.40+8.2610.23
56Vegard Ulseth SylteFreidig17.41+8.2710.24
57Arthur BrunborgNittedal OL19.19+10.0511.21
58Per Ingvar TollehaugEiker OL19.37+10.2311.32
59Sindre UlsakerHemsedal IL19.54+10.4011.42
60Sverre StrandLierbygda OL20.14+11.0011.54
61Ole Henrik WoxholthAsker Skiklubb20.44+11.3012.11
62Jens HusbyMalvik IL21.56+12.4212.54
63Jakob HøsøienTynset IF22.27+13.1313.12
64Simen Aure SkogedalAsker Skiklubb22.50+13.3613.25
65Tor Erling GjølsjøOK Moss23.05+13.5113.34
66Sivert PoppeFredrikstad SK23.51+14.3714.01
67Jon Erik Doppelhofer ErvikVaregg Fleridrett25.47+16.3315.10
68Martin ThomassenVaregg Fleridrett36.58+27.4421.44
0Kristian ØstermannHeming Orienteringbrutt
Håvard Røgeberg MagelssenOL Tønsberg og omegndiskvalifisert
Ferdinand FremmingHeming Orienteringdiskvalifisert
Nils TveiteÅs-NMBU Orienteringdiskvalifisert
Vegard RanestadHamar OKdiskvalifisert
Henrik SturødNydalens SKdiskvalifisert

H 11-12N

1 440 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Simen Olsen KirkevikHamar OK9.566.53
2Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn11.45+1.498.09
3Jonas HasaasFossum IF11.58+2.028.18
4Njål Eirik Hole MikalsenSandnes IL (Rogaland)13.14+3.189.11
5Vebjørn Blom-HagenFossum IF14.59+5.0310.24
6Sigurd Gano MønnichRøyken OL15.21+5.2510.39
7Sigurd Paulsen AskLierbygda OL17.01+7.0511.49
8Øyvind TelstøEtnedal IL17.32+7.3612.10
9Eirik N. NergårdNittedal OL17.46+7.5012.20
10Magnus Strømme LidTIF Viking17.47+7.5112.20
11Jostein LianRøyken OL24.06+14.1016.44
12Thomas BlomkvistFredrikstad SK24.34+14.3817.03
13Gaute LindaasElverum OK28.40+18.4419.54

H 13

1 630 m, 40 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Vegard KittilsenFreidig8.135.02
2Martin NevlandÅlgård Orientering9.05+0.525.34
3Jo Even KolstadFreidig9.25+1.125.46
4Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK9.33+1.205.51
5Isak JonssonNydalens SK9.49+1.366.01
6Jonas GrønliFreidig10.00+1.476.08
6Herman BrunborgNittedal OL10.00+1.476.08
8Bendik EliassenFredrikstad SK10.06+1.536.11
9Lars Young VikNydalens SK10.19+2.066.19
10Lars SandstadFreidig10.34+2.216.28
11Mathias Kjærner-SembVaregg Fleridrett10.41+2.286.33
12Frikk DukefossLillehammer OK10.53+2.406.40
13Lars Ranheim BrynestadRingsaker OK11.15+3.026.54
14Elias BergsetIL Veten11.41+3.287.10
15Petter Liabakk EriksenByåsen IL12.07+3.547.26
16Gard Årøen LykkeEmblem IL12.09+3.567.27
17Gaute Kvittum NytrøenTynset IF12.31+4.187.40
18Runar Saur ModahlFredrikstad SK12.33+4.207.41
19Anders VestølVegårshei IL13.04+4.518.00
20Kristian Fredrik ThomassenVaregg Fleridrett13.07+4.548.02
21Alexander SmebyNydalens SK13.18+5.058.09
22Eivind Berner MyhreFossum IF13.23+5.108.12
23Jostein KarlsenLillehammer OK13.48+5.358.27
24Sivert Sande KvermeFossum IF13.58+5.458.34
25Nicolai HarvikKonnerud IL14.11+5.588.42
26Jonatan AuneHalden SK14.39+6.268.59
27Sondre OttesenFredrikstad SK14.46+6.339.03
28Atle NilsenVegårshei IL15.17+7.049.22
29Sindre Lysaker NorbomKonnerud IL15.25+7.129.27
30Even KarlsenLillehammer OK15.43+7.309.38
31Andreas BergslandTrøsken IL16.14+8.019.57
32Odd-Anton HermansenKristiansand OK16.29+8.1610.06
33Sigurd GrevstadFossum IF17.08+8.5510.30
34Emil Kristoffer AuranMalvik IL17.17+9.0410.36
35Asgeir EspelandTynset IF20.04+11.5112.18
36William HofossHadeland OL29.18+21.0517.58
37Kenneth KjelaasMalvik IL36.00+27.4722.05
David RundeKristiansand OKdiskvalifisert
Simen Spets StorhovFreidigdiskvalifisert
Egil FrydenlundSturla, IFdiskvalifisert

H 14

1 800 m, 48 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Sander ArntzenAsker Skiklubb9.325.17
2Kristian RykkjeVaregg Fleridrett10.05+0.335.36
3Petter Astrup ArnesenHeming Orientering10.16+0.445.42
4Per Clemet WisløffAsker Skiklubb10.52+1.206.02
5Mats EidsmoFreidig11.02+1.306.07
6Trygve Bø KongsbakkBodø og Omegn IF Orientering11.06+1.346.10
7Kristian Fredrik LynumFreidig11.15+1.436.15
8Audun Melby JacobsenLardal OL11.18+1.466.16
9Erik Hæstad BjørnstadFossum IF11.28+1.566.22
10Håkon SturødNydalens SK11.38+2.066.27
11Mathias RosenlundVaregg Fleridrett11.46+2.146.32
12Eskil FrøislandVang OL11.47+2.156.32
13Audun Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering11.51+2.196.35
14Sølve DrageKongsberg OL11.55+2.236.37
15Henrik Fredriksen AasAsker Skiklubb12.00+2.286.40
15Niels Christian HellerudHalden SK12.00+2.286.40
17Trygve MyhrAsker Skiklubb12.21+2.496.51
18Njaal Ellegaard MelbyHamar OK12.35+3.036.59
19Audun Uglenes BerganNydalens SK12.36+3.047.00
20Johan EikangerIL Gular12.47+3.157.06
21Emil StørmerFossum IF13.17+3.457.22
22Alexander Repstad StoremyrIL Hauken13.19+3.477.23
23Vegard Øverli BergKongsberg OL13.22+3.507.25
24Sølve WathneSandnes IL (Rogaland)13.40+4.087.35
25Are LodgaardByåsen IL14.24+4.528.00
26Andreas BjørgenOL Vallset/Stange14.29+4.578.02
27Even LindaasElverum OK14.33+5.018.05
28Olav TorgersenBækkelagets SK14.40+5.088.08
29Kristian PyttenKristiansand OK14.47+5.158.12
30Kristian KammerudRingerike OL15.00+5.288.20
31Tobias FremmingHeming Orientering15.01+5.298.20
32Vegard LøvliAsker Skiklubb15.03+5.318.21
33Eivind SporalandSandnes IL (Rogaland)15.10+5.388.25
34Jonas MyhreKristiansand OK15.15+5.438.28
35Peter GisholtFossum IF16.12+6.409.00
36Ludvig Williams StrømsnesMalvik IL17.04+7.329.28
37Simen RuudKonnerud IL18.12+8.4010.06
38Johan StorebakkenHamar OK18.29+8.5710.16
39Aune DørmænenVaregg Fleridrett18.58+9.2610.32
40Eirik Nigardsøy JohnsenFredrikstad SK20.05+10.3311.09
41Bendik BergsengFredrikstad SK20.48+11.1611.33
42Eirik Klavestad MoenFredrikstad SK23.41+14.0913.09
43Sverre GrafferRingerike OL23.59+14.2713.19
44Sivert Åmodt AmundsenLardal OL26.00+16.2814.26
45Oliver Hagaseth MydskeFredrikstad SK28.07+18.3515.37
46Biggles TolleforsClub UAVA29.53+20.2116.36
Even LundeVarteig OLdiskvalifisert
Aslak HeimdalKonnerud ILdiskvalifisert

H 13-16C

1 630 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jens Normann EidstenSturla, IF11.527.16
2Tobias R. HyllesethSentrum OK13.42+1.508.24
3Santeri LaurilaSaloisten Reipas14.28+2.368.52
4Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering14.34+2.428.56
5Halvor Fahre UlsteinHisøy OK16.40+4.4810.13
6Nikolai NordhaugKonnerud IL16.42+4.5010.14
7Georg S. AndresenSkien OK17.57+6.0511.00
8Halvor NærbySkaukameratene OL19.07+7.1511.43
9Anders HorveiRaumar Orientering20.34+8.4212.37
10Hermann Skram BotterudFossum IF20.57+9.0512.51
11Sebastian Lono EriksenKonnerud IL24.33+12.4115.03
12Anders Nødland FuglestadÅlgård Orientering25.46+13.5415.48
13Håvard FyhnOL Tønsberg og omegn26.26+14.3416.13

H 13-16N

1 480 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Erik Linvåg NæssFossum IF10.026.46

H 17-B

1 790 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Øyvind SchibstedRøyken OL14.057.52
2Lars Kristian EidsheimAskøy OL14.10+0.057.54
3Kai FunderudLillehammer OK15.15+1.108.31
4Tommy SæterKongsberg OL15.19+1.148.33
5Selmer WathneSandnes IL (Rogaland)15.42+1.378.46
6Tor Idar LillekrokenFolldal IF15.53+1.488.52
7Nils SkunckeRøyken OL15.56+1.518.54
8Magne AasAsker Skiklubb16.11+2.069.02
9Ole Johannes NedrebøOK Moss16.21+2.169.08
10Knut LangeggenKongsberg OL17.46+3.419.55
11Simon SimonsenSarpsborg OL17.59+3.5410.02
12Ola Håvard HoleKonnerud IL18.09+4.0410.08
13Svend Kristian EidstenSturla, IF19.01+4.5610.37
14Per Anders YtterbøAsker Skiklubb19.57+5.5211.08
15Kurt KleppaÅlgård Orientering20.02+5.5711.11
16Bjørn A FriestadKristiansand OK20.04+5.5911.12
17Andreas Bjørke SollienOL Toten-Troll20.12+6.0711.17
18Kjetil JacobsenHamar OK20.47+6.4211.36
19Martin KaspersenMo OK21.22+7.1711.56
20Arild SvihusGanddal IL22.19+8.1412.28
21Bjarte HandelandBSI - Orientering22.24+8.1912.30
22Nils-Henrik PedersenHisøy OK23.46+9.4113.16
23Jan Henrik NeuenkirchenGanddal IL25.08+11.0314.02
24Glenn Ekholdt HillerenEiker OL28.10+14.0515.44
25Torbjørn BogenSturla, IF31.19+17.1417.29
Bjørn Sverre GulheimKolbotn og Skimt OLdiskvalifisert
Jørn Christen JohnsenFredrikstad SKdiskvalifisert

H 17-C

1 740 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Henning FlagetHemsedal IL15.248.51
2Gunnar SandenEiker OL15.40+0.169.00
3Leif Arne NytrøenTynset IF15.48+0.249.04
4Audun Langvik-hansenSarpsborg OL16.08+0.449.16
5Tor Petter LunåsmoTynset IF20.26+5.0211.44
6Lars-Erik ØsterudEiker OL23.14+7.5013.21
7Frank LarsenAndebu IL51.45+36.2129.44
Jostein SivertsenTynset IFdiskvalifisert
Sondre ØstbyeElverum OKdiskvalifisert

H 17-N

1 480 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Stian LillegårdLillomarka OL13.188.59
Elibariki MartinKristiansand OKdiskvalifisert

H 17-20

2 170 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Bjørnar Smeland NygårdseterVegårshei IL12.185.40
2Krister HovdeRingsaker OK12.25+0.075.43
3Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OL13.33+1.156.14
4Vetle ReinhartsenKristiansand OK14.08+1.506.30
5Robin Bergane JanssonLillomarka OL14.10+1.526.31
6Erling Hovdenak SylteMolde og Omegn IF14.27+2.096.39
7Håvard UlsakerHemsedal IL15.51+3.337.18
8Børge StyrvoldPorsgrunn OL15.58+3.407.21
9Sveinung UlsteinHisøy OK15.59+3.417.21
10Andreas MarcussenAsker Skiklubb16.16+3.587.29
11Vebjørn RøtvoldKongsberg OL16.23+4.057.32
12Ole-Kristian KaspersenMo OK16.25+4.077.33
13Peter Martinus Freyborg UranGimle IF17.55+5.378.15
14Lars BredalenNittedal OL17.58+5.408.16
15Erlend Søbye GrønvoldBSI - Orientering19.50+7.329.08
16Vegard BendiktsenKonnerud IL23.59+11.4111.03
17Karl Kristen GjølsjøOK Moss24.16+11.5811.10
18Helge Nikolai HelmersenFet OL24.37+12.1911.20
Sigurd Bonden KjørsvikKongsberg OLdiskvalifisert

H 21-

2 450 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Anssi VesantoEspoon Suunta12.044.55
2Ola Magnus LaugalandÅlgård Orientering12.05+0.014.55
3Gunnar A FiskumIL Tyrving12.22+0.185.02
4Sigurd R. OftedalÅlgård Orientering12.35+0.315.08
5Håvard Krey HansenOK Silsand13.09+1.055.22
6Andreas BendiktsenKonnerud IL13.16+1.125.24
7Henrik Drage RuudAsker Skiklubb13.44+1.405.36
8Magnus KyrkjebøTIF Viking13.46+1.425.37
9Morten SundliGanddal IL14.05+2.015.44
10Daniel OliversenTrøsken IL14.09+2.055.46
11Martin Holth JohannessenRøyken OL14.18+2.145.50
12Jostein KvaklandVaregg Fleridrett14.30+2.265.55
12Øyvind SteinbekkenOdal OL - Orientering14.30+2.265.55
14Morten Andreas NomeBSI - Orientering14.44+2.406.00
15Jostein UtstumoIK Grane Arendal Orientering14.50+2.466.03
16Eirik Holth JohannessenRøyken OL15.01+2.576.07
17Lars Øivind AmundsenTrøsken IL15.11+3.076.11
18Magnus OmbustvedtÅs-NMBU Orientering15.40+3.366.23
19Sturla StokkelandÅlgård Orientering15.52+3.486.28
20Kjetil MolundIL Tyrving16.15+4.116.37
21Kristian Frafjord HaarrGanddal IL16.29+4.256.43
22Njål Helge VølstadÅlgård Orientering16.36+4.326.46
23Åsulv Birkeland StormoenKristiansand OK16.59+4.556.55
24Vegard LineOslostudentenes IK17.54+5.507.18
25Wouter TalloenOMEGA18.39+6.357.36
26Robert FredriksenNotodden OL19.53+7.498.06
27Lars LeirenKolbotn og Skimt OL21.36+9.328.48
28Magnus Skauge OliversenTrøsken IL22.02+9.588.59
29Sturle NordeideGneist, IL33.20+21.1613.36

H 21AK

1 990 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Timo KarppinenSK Pohjantähti10.515.27
2Neil MarstonHemsedal IL12.15+1.246.09
3Siggen YtrehusNTNUI12.34+1.436.18
4Erin SchirmOrienteering USA13.33+2.426.48
5Morten TangenHamar OK14.15+3.247.09
6Kjetil SvihusGanddal IL15.26+4.357.45
7Vemund RønnebergRøyken OL15.45+4.547.54
8Øyvind GlendrangeÅrvoll IL15.59+5.088.01
9Rune RystadNydalens SK16.37+5.468.21
10Fredrik StudsrudHisøy OK18.29+7.389.17
11Narve J. BrennaHemsedal IL27.10+16.1913.39

H 35-

2 450 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jostein F. TellnesAsker Skiklubb12.495.13
2Torbjørn KravdalGjø-Vard OL14.31+1.425.55
3Jon KjensethHeming Orientering15.21+2.326.15
4Per-Ove MelinderTullinge SK15.28+2.396.18
5Kim RichterSandnes IL (Rogaland)16.13+3.246.37
6Frode BakkehøiØstmarka OK17.50+5.017.16
7Helge BakkehøiØstmarka OK17.56+5.077.19
8Ove Ingebrigtsvoll FeragenTynset IF22.39+9.509.14

H 40-

2 300 m, 50 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Johan MichelsenFossum IF11.595.12
2Henrik OttesenFredrikstad SK12.00+0.015.13
3Pål KittilsenFreidig12.02+0.035.13
4Lars Sigve OftedalÅlgård Orientering12.14+0.155.19
5Andreas SylteFreidig12.24+0.255.23
6Bjørnar LynumFreidig12.33+0.345.27
7Torgeir NevlandÅlgård Orientering12.37+0.385.29
8Harald BakkeFossum IF12.48+0.495.33
9Odd-Ivan LorentsenOK Silsand13.20+1.215.47
10Bjørn HaugeFet OL13.54+1.556.02
11Vegard GrønliFreidig13.57+1.586.03
12Håvard TelstøEtnedal IL13.59+2.006.04
13Peter TudénIK Hakarpspojkarna14.07+2.086.08
14Johs HjelmstadBækkelagets SK14.15+2.166.11
15Stig MellingRingerike OL14.17+2.186.12
16Pål ThomassenVaregg Fleridrett14.19+2.206.13
17Terje W. PettersenBerger og Svelvik OL14.24+2.256.15
18Gunnar VatnFrol IL14.44+2.456.24
19Olle MalmringFreidig15.08+3.096.34
20Torger HøsøienTynset IF15.16+3.176.38
21Christian ReuschHeming Orientering15.20+3.216.40
22Tom KristensenLarvik OK15.25+3.266.42
23Øyvind LienGjø-Vard OL15.27+3.286.43
24Per Kristian RamstadFet OL15.43+3.446.50
25Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club16.00+4.016.57
26Geir SchjølbergTynset IF16.09+4.107.01
27Espen BergstrømHalden SK16.11+4.127.02
28Lars BerglundRingerike OL16.42+4.437.15
29Thomas LieFredrikstad SK16.55+4.567.21
30Anders GrevstadFossum IF17.09+5.107.27
31Pål SkogedalAsker Skiklubb17.10+5.117.27
32Jari KleemolaPerttelin Peikot17.15+5.167.30
33Jon-Kåre HansenTIF Viking17.24+5.257.33
34Knut Jostein SætnanFossum IF17.28+5.297.35
35Anders Kristian HoltHedrum OL17.29+5.307.36
36Fredrik TorjusenFredrikstad SK18.01+6.027.50
37Torbjørn Blom-hagenFossum IF18.05+6.067.51
38Steinar LandeBø OL18.28+6.298.01
39Magne SætherFredrikstad SK18.45+6.468.09
40Henning Bratland CarlsenOK Moss19.03+7.048.16
41Øystein HusbyMalvik IL20.06+8.078.44
42Dag StrislandKolbotn og Skimt OL20.55+8.569.05
43Håvard NilsenVegårshei IL20.59+9.009.07
44Rune AbrahamsenHemsedal IL21.22+9.239.17
45Ola BratlieIL BUL-Tromsø21.39+9.409.24
46Pål AngvollFredrikstad SK21.40+9.419.25
47Anders SollienOL Toten-Troll22.06+10.079.36
48Trond FlaskerudOL Toten-Troll25.22+13.2311.01
49Alf Inge LindtnerHaugesund IL Orientering26.03+14.0411.19
50Kjell Reidar MydskeFredrikstad SK27.45+15.4612.03

H 45-

2 210 m, 117 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Leif StørmerFossum IF10.054.33
2Kjetil BjørloHalden SK10.40+0.354.49
3Johan IvarssonFreidig11.02+0.574.59
4Jan Tore HenriksenNydalens SK11.10+1.055.03
5Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering11.12+1.075.04
6Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering11.13+1.085.04
7Ulrik OlssonBrattås CK11.14+1.095.04
8Odd StrandKongsberg OL11.19+1.145.07
9Ronny RykkjeVaregg Fleridrett11.27+1.225.10
10Gjermund GravirAsker Skiklubb11.29+1.245.11
11Tore BredalenNittedal OL11.42+1.375.17
12Trond LundIL Tyrving11.46+1.415.19
13Per Olav NærestadIF Trauma11.53+1.485.22
14Bernt BrynhildsenWing OK11.55+1.505.23
15Arne DybdahlLillomarka OL11.56+1.515.23
16Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett12.01+1.565.26
17Dag AusenPorsgrunn OL12.03+1.585.27
18Egil FuruaBerger og Svelvik OL12.05+2.005.28
19Teemu KorhonenSK Vuoksi12.06+2.015.28
20Jon Iver BakkenNydalens SK12.07+2.025.28
21Jon RøstumOL Gaula12.08+2.035.29
22Arild AndresenFossum IF12.11+2.065.30
23Oddvar TaksdalGanddal IL12.19+2.145.34
24Erik HaugStokke IL12.21+2.165.35
25Gudbrand LienHamar OK12.22+2.175.35
26Sven Arne GylterudFossum IF12.24+2.195.36
27Øyvind SchjelderupFreidig12.26+2.215.37
28Frank LøwengreenSarpsborg OL12.29+2.245.38
29Tommy JauhojärviAsker Skiklubb12.32+2.275.40
30Odd FuglestadÅlgård Orientering12.34+2.295.41
31Knut Erling ØenHeming Orientering12.35+2.305.41
31Kimme ArnesenHeming Orientering12.35+2.305.41
33Tom Eirik EikangerIL Gular12.37+2.325.42
34Dag Helland-HansenIL Tyrving12.38+2.335.42
34Erik SaugerudKonnerud IL12.38+2.335.42
36Per Øivind EgerKongsberg OL12.47+2.425.47
37Are StrandlieGjø-Vard OL12.48+2.435.47
38Sten Åge NygårdseterVegårshei IL12.51+2.465.48
39Svein NygårdLillomarka OL13.01+2.565.53
40Helge GisholtOK Skeidi13.03+2.585.54
41Harald StorrønningByåsen IL13.05+3.005.55
42Bjørn Idar SætranIF Trauma13.11+3.065.57
43Vidar StrandLierbygda OL13.13+3.085.58
44Lars Erik GjeinSandefjord OK13.14+3.095.59
45Vegard HaldenNydalens SK13.15+3.105.59
46Meeuwssen MarcTrol13.16+3.116.00
47Koen MeynenTrol13.19+3.146.01
48Geir TorgersenHalden SK13.20+3.156.01
48Svein GranerudAsker Skiklubb13.20+3.156.01
50Kjetil EspedalNydalens SK13.22+3.176.02
51Finn Henry LillestrandTrøsken IL13.24+3.196.03
52Gunnar Engen VikNydalens SK13.26+3.216.04
53Gard AntonsenFredrikstad SK13.27+3.226.05
54Peter CarlsenRøyken OL13.28+3.236.05
55Tore NymarkAskøy OL13.35+3.306.08
56Leiv-Terje ArnevikSøgne og Songdalen OK13.38+3.336.10
57Ole Petter HaugenNydalens SK13.40+3.356.11
57Henning MartinsenFredrikstad SK13.40+3.356.11
59Arild H ClausenFreidig13.42+3.376.11
60Espen SvaeSarpsborg OL13.44+3.396.12
61Bent SkatvedtRaumar Orientering14.01+3.566.20
62Arnt Oluf EideGjø-Vard OL14.02+3.576.20
63Bjørn Richard KirsteSkien OK14.04+3.596.21
64Jurg NiggliO'Jura14.08+4.036.23
65Ole IngesenSarpsborg OL14.09+4.046.24
66Per Olav GulbrandsenLarvik OK14.12+4.076.25
67Wim VervoortTrol14.13+4.086.25
68Wiet LaenenTrol14.26+4.216.31
69Bård Øyvind SolbergStjørdals-Blink Orientering14.27+4.226.32
70Roger LysnesHedrum OL14.28+4.236.32
71Arne NåtedalOL Trollo14.30+4.256.33
72Per Erik LarsenSandefjord OK14.31+4.266.34
73Kjetil DammTIF Viking14.33+4.286.35
74Espen WigaardOppsal Orientering14.35+4.306.35
74Helge RosenlundVaregg Fleridrett14.35+4.306.35
76Bjørnar OlsrødStokke IL14.36+4.316.36
77Nils BerganNydalens SK14.40+4.356.38
78Rolv Anders SystadLyn Ski14.41+4.366.38
79Guttorm L EggeOslostudentenes IK14.45+4.406.40
79Jostein MehammerPorsgrunn OL14.45+4.406.40
81Christian GrotnesIL Tyrving14.50+4.456.42
82Jon Terje EkelandOddersjaa SSK14.51+4.466.43
83Jan Erik IsaksenNydalens SK15.01+4.566.47
84Egil KjørsvikKongsberg OL15.06+5.016.49
85Hallvard KorenOK Moss15.17+5.126.54
85Roger Andre VaneboKongsberg OL15.17+5.126.54
87Einar TesloHadeland OL15.19+5.146.55
88Lasse ArnesenHeming Orientering15.20+5.156.56
89Roar HaugHadeland OL15.31+5.267.01
90Bjørn Axel GranHalden SK15.38+5.337.04
91Jon SkriubakkenPorsgrunn OL15.40+5.357.05
92Geir BråtenVegårshei IL15.41+5.367.05
93Jon Erik KvarmeRøyken OL15.49+5.447.09
94Håkon BrynjulfsenOK Silsand15.54+5.497.11
95Geir Arne LodgaardByåsen IL15.56+5.517.12
96Håkon BørliFossum IF15.58+5.537.13
96Arne Håkon JørgensenSandefjord OK15.58+5.537.13
98Roar MathisenOL Tønsberg og omegn16.05+6.007.16
99Torkel IrgensBodø og Omegn IF Orientering16.15+6.107.21
100Ole Petter VestølVegårshei IL16.24+6.197.25
100Arne TorgersenBækkelagets SK16.24+6.197.25
102Kjetil SteenFossum IF16.25+6.207.25
103Terje Ulla EikenKongsberg OL17.12+7.077.46
104Jørn MoeFet OL17.47+7.428.02
105Atle WølloKongsberg OL18.11+8.068.13
106Bjørn MartiniAsker Skiklubb18.48+8.438.30
107Håvard W. PettersenBerger og Svelvik OL18.54+8.498.33
108Ivar Hegbom SmebyNydalens SK19.00+8.558.35
109Gisle PaulsenFredrikstad SK21.04+10.599.31
110Gernot DoppelhoferVaregg Fleridrett21.29+11.249.43
111Olav Kristian BirkelandHalden SK22.09+12.0410.01
112Rune NergårdNittedal OL22.37+12.3210.14
113Lars Erik StrømsnesMalvik IL25.20+15.1511.27
114Ole MyklemyrEiker OL26.20+16.1511.54
Svend Arne YtterbølHalden SKdiskvalifisert
Tomas EidsmoFreidigdiskvalifisert
Arnfinn MoeFredrikstad SKdiskvalifisert

H 45 AK

1 840 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Christian GløgårdNittedal OL11.456.23
2Trond LamarkGanddal IL14.20+2.357.47
3Roar PedersenOppsal Orientering14.24+2.397.49
4Arne ArnesenHamar OK14.33+2.487.54
5Svein Terje KolstadFreidig15.33+3.488.27
6Terje LinløkkenØstmarka OK16.04+4.198.43
7Knut HagenByåsen IL16.14+4.298.49
8Rune SørensenSturla, IF16.17+4.328.50
9Hermund UlsteinHisøy OK16.48+5.039.07
10Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering17.07+5.229.18
11Jon KvisliBø OL17.25+5.409.27
12Ketil NummedalFana IL18.00+6.159.46
13Trond FossSandefjord OK18.21+6.369.58
14Tore LindaasElverum OK19.31+7.4610.36
15Aksel SlettebøeSøgne og Songdalen OK19.39+7.5410.40
16Peter DirksenSauda Orienteringsklubb20.05+8.2010.54
17Martin GreinerOK MuenchenDK20.11+8.2610.58
18Inge HaugeHisøy OK22.01+10.1611.57
19Jens FyhnOL Tønsberg og omegn23.25+11.4012.43
20Oskar KaaløySandefjord OK29.50+18.0516.12
21Trygve VollHaugesund IL Orientering32.07+20.2217.27
Timo RintanenKangasala SKdiskvalifisert

H 35 C

1 740 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Per Jarle EikelandOL Tønsberg og omegn14.348.22
2Kjell Petter SmågeKonnerud IL14.47+0.138.29
3Stig StenbergLillehammer OK17.09+2.359.51
4Torbjørn BarikmoKongsberg OL19.26+4.5211.10
5Arnfinn SørumSkien OK19.57+5.2311.27
6Geir Egil NorbomKonnerud IL22.43+8.0913.03
7Pål Espen NordhaugKonnerud IL25.50+11.1614.50
8Magne MælandÅlgård Orientering30.03+15.2917.16

H 50-

2 150 m, 78 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Atle DengerudSteinkjer OK11.465.28
2Jan Richard EriksenAsker Skiklubb12.15+0.295.41
3Øyvind DrageKongsberg OL12.20+0.345.44
4Bjørn HøllelandFana IL13.13+1.276.08
5Svein-Erik SøgårdKongsberg OL13.23+1.376.13
5Jostein MårdalenFreidig13.23+1.376.13
7Knut Edvard HellandRingerike OL13.32+1.466.17
8Jan-Einar ØvremoÅlgård Orientering13.48+2.026.25
9Nils Petter FremmingHeming Orientering13.51+2.056.26
10Frode RobertsenOL Tønsberg og omegn13.59+2.136.30
11Harald KvisliNotodden OL14.12+2.266.36
12Luc MelisTrol14.13+2.276.36
13Sigurd EiknerFana IL14.36+2.506.47
14Njål SvingheimKonnerud IL14.53+3.076.55
15Erlend SlokvikNydalens SK14.56+3.106.56
16Terje MelsomFossum IF15.01+3.156.59
17Ole-Arthur JuveliLillomarka OL15.05+3.197.00
18Kristian KihleRingerike OL15.15+3.297.05
19Thor MellaØstmarka OK15.27+3.417.11
20Øystein JensenSarpsborg OL15.31+3.457.13
21Jo WiklundNydalens SK15.34+3.487.14
22Roar GrandeKongsberg OL15.36+3.507.15
23Stein MarkhusVerdal OK15.41+3.557.17
24Trond Svanøe-HafstadSteinkjer OK15.51+4.057.22
25Bjørnar GammelsæterKolbotn og Skimt OL15.54+4.087.23
26Anders BergsetIL Veten15.55+4.097.24
27Petter LøeNotodden OL16.01+4.157.26
28Kim Farnes HansenLierbygda OL16.06+4.207.29
29Morten WestbyeSandefjord OK16.08+4.227.30
30Rune TeiglandØstmarka OK16.10+4.247.31
31Martin JohanssonOK Orion16.20+4.347.35
32Terje BråtenRaumar Orientering16.22+4.367.36
33Snorre FrydenlundSturla, IF16.49+5.037.49
34Egil EideIL Tyrving16.52+5.067.50
35Geir SylteMolde og Omegn IF16.54+5.087.51
36Terje NæssFossum IF16.56+5.107.52
37Håkon LøvliAsker Skiklubb17.00+5.147.54
38Knut AasRingerike OL17.10+5.247.59
39Per SandbergNydalens SK17.13+5.278.00
40Sturla SætherFreidig17.32+5.468.09
41Rune KarstensenStavanger Orienteringsklubb17.40+5.548.13
42Christian SchibstedRøyken OL17.57+6.118.20
43Thor Inge TollehaugEiker OL17.58+6.128.21
44Dag BrenåsVarteig OL18.16+6.308.29
45Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL18.24+6.388.33
45Lars Stuland LarsenVaregg Fleridrett18.24+6.388.33
47Lars Peder VaajeMarnardal IL18.27+6.418.34
48Stig BratsbergMolde og Omegn IF18.35+6.498.38
49Sturle OmdalSandnes IL (Rogaland)18.51+7.058.46
50Bjørn Henning GrandalIL Tyrving18.55+7.098.47
51Jan HauglandÅrstad IL19.00+7.148.50
51Roar TønnessenKongsberg OL19.00+7.148.50
53Sven MyhreBerger og Svelvik OL19.07+7.218.53
54Øyvind HelmersenFet OL19.26+7.409.02
54Svein Helge HøydalNydalens SK19.26+7.409.02
56Frode KamsvågIL Tyrving19.28+7.429.03
57Steve SamuelsenBodø og Omegn IF Orientering19.34+7.489.06
58Tore Voss FagervoldBærums Skiklub19.45+7.599.11
59Sven SimonsenFredrikstad SK19.46+8.009.11
60Erik BlakeByåsen IL19.49+8.039.13
61Jarl ØvstedalNydalens SK20.28+8.429.31
62Phil ConwayGuildford Orienteers20.32+8.469.33
63Bjørn Erik BergsengFredrikstad SK20.41+8.559.37
64Bjørn BendiktsenKonnerud IL20.47+9.019.40
65Terje HenriksenAsker Skiklubb21.06+9.209.48
66Roar NilsenSandefjord OK21.31+9.4510.00
67Gisle WathneSandnes IL (Rogaland)21.49+10.0310.08
68Thor MoenFredrikstad SK24.18+12.3211.18
69Leif Kåre BessebergEiker OL24.45+12.5911.30
70Åge-Geir SkatterNotodden OL25.16+13.3011.45
71Morten AamodtSandnes IL (Rogaland)27.11+15.2512.38
72Rune MalmeiSandnes IL (Rogaland)28.25+16.3913.13
73Bjørn Victor LarsenKongsberg OL29.07+17.2113.32
74Are NjåsteinIL Tyrving30.12+18.2614.02
75Bjørn ÅrbuVarteig OL32.22+20.3615.03
76Helge GrafferRingerike OL34.07+22.2115.52
Johan LundeIL Kolldiskvalifisert
Ole Johnny PetersenEiker OLdiskvalifisert

H 55-

2 150 m, 66 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Arve GlittumOK Skeidi12.405.53
2Jon BjørgumKristiansand OK12.52+0.125.59
3Ivar MaalenÅs-NMBU Orientering12.57+0.176.01
4Eirik Næss-UlsethNydalens SK13.00+0.206.02
5Øyvind Roger HansenRøyken OL13.45+1.056.23
6Nils HæstadFossum IF13.46+1.066.24
7Per Kristian EkebergIL Tyrving13.49+1.096.25
8Egil Wickstrand IversenHeming Orientering13.54+1.146.27
9Jan BjerketvedtOK Moss14.02+1.226.31
10Inge GlittumOK Skeidi14.08+1.286.34
11Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL14.14+1.346.37
12Svein Harald HansenOK Silsand14.17+1.376.38
13Jack BjørnsenKristiansand OK14.22+1.426.40
13Harald HoviSkien OK14.22+1.426.40
15Ove MartinsenHauketo IF14.44+2.046.51
16Martin GranlyLillomarka OL14.45+2.056.51
17Paul Terje HaarrGanddal IL15.00+2.206.58
18Ørjan Eirik ValestrandFana IL15.08+2.287.02
19Sören JonssonNydalens SK15.19+2.397.07
20Einar JensenNydalens SK15.21+2.417.08
21Jostein AlvestadWing OK15.42+3.027.18
22Johan MattssonLillomarka OL15.48+3.087.20
23Øivind MyhreKongsberg OL15.49+3.097.21
24Knut EngenRaumar Orientering16.06+3.267.29
25Harald ØstbyeElverum OK16.10+3.307.31
26Tormod ØvergaardVestre Akers SK16.11+3.317.31
27Kjell RønnebergRøyken OL16.25+3.457.38
28Richard HolmgrenBergnäsets AIK16.26+3.467.38
29Arne JohannesenIL Gular16.31+3.517.40
30Per OsenVestre Akers SK16.42+4.027.46
31Kjell Einar AndersenVarteig OL16.46+4.067.47
32Frode LøsetRingerike OL16.53+4.137.51
33Ove DrangeVaregg Fleridrett16.56+4.167.52
34Nikolay KrupnovIL Tyrving17.04+4.247.56
35Tore SundtjønnÅrvoll IL17.07+4.277.57
35Torgeir StrandFana IL17.07+4.277.57
37Alf PettersenIL Tyrving17.19+4.398.03
38Ingar HalsSogndal IL17.20+4.408.03
39Anton PlaianAsker Skiklubb17.46+5.068.15
40Reidar HeivollSøgne og Songdalen OK17.47+5.078.16
41Andreas ErichsenNydalens SK17.56+5.168.20
42Geir OwrenFreidig17.57+5.178.20
43Ingemar Jansson HaverstadLierbygda OL18.00+5.208.22
44Morten DåsnesRingerike OL18.20+5.408.31
45John HofossHadeland OL18.40+6.008.40
46Morten Anker HoffmannLillomarka OL19.08+6.288.53
47Rolf E. AndersenLierbygda OL19.10+6.308.54
48Per Gunnar DahlRingerike OL19.33+6.539.05
49Kristian LeonhardtOC Fürstenfeld20.50+8.109.41
50Geir Holm GundersenSturla, IF20.54+8.149.43
51Håkon B. BøBodø og Omegn IF Orientering21.55+9.1510.11
52Donald SkantzeIL Tyrving21.56+9.1610.12
53Ketil ÅstebølOppsal Orientering22.05+9.2510.16
54Bjarne TokheimLierbygda OL22.15+9.3510.20
55Stein ØdegårdOL Tønsberg og omegn22.20+9.4010.23
56Pål Woldstad HanssenEiker OL22.34+9.5410.29
57Eilef Kristen MikkelsplassNesbyen IL22.39+9.5910.32
58Tor StrandRaumar Orientering23.21+10.4110.51
59Herman BakkeLøten o-lag23.26+10.4610.53
60Helge EriksenByåsen IL23.41+11.0111.00
61Pål HellerudHalden SK24.52+12.1211.33
62Odd Harald NilsenOL Tønsberg og omegn28.10+15.3013.06
63Ivar LindsethRingerike OL34.29+21.4916.02
Jan SveenRaumar Orienteringdiskvalifisert
Knut BjørkeloKolbotn og Skimt OLdiskvalifisert
Nils Erik HulbakHemsedal ILdiskvalifisert

H 55 AK

1 760 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Edvard DahlOL Vallset/Stange13.487.50
2Erik GrøndalenHamar OK14.01+0.137.57
3Kjell Joar RognstadLillehammer OK15.26+1.388.46
4Per Olaf KlemsdalVarteig OL15.48+2.008.58
5Rolf Gunnar BredesenFossum IF16.20+2.329.16
6Åge AashamarFlosta IL17.36+3.4810.00
7Knut BjerknesRøyken OL17.46+3.5810.05
8Ole WiikLardal OL18.04+4.1610.15
9Jon Herman UlvensøenOL Tønsberg og omegn25.15+11.2714.20

H 60-

1 950 m, 46 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Sigurd DæhliLøten o-lag11.355.56
2Tom A. KarlsenFredrikstad SK11.46+0.116.02
3Ola BroxOL Toten-Troll13.09+1.346.44
4Bjørn GrindeOslostudentenes IK13.10+1.356.45
5Bjørn BergerByåsen IL13.58+2.237.09
6Svein S JacobsenIL Tyrving13.59+2.247.10
7Bjørn HeidenstrømFredrikstad SK14.27+2.527.24
8Ove ForsströmOK Raseborg14.37+3.027.29
9Jon Arvid FossumAsker Skiklubb14.40+3.057.31
10Vidar ElvekrokEiker OL14.58+3.237.40
11Per Chr. HagenBø OL14.59+3.247.41
12Øivind FadumSande Sportsklubb15.15+3.407.49
13Sveinung RekaaNotodden OL15.59+4.248.11
14Morten JohannessenRøyken OL16.10+4.358.17
15Roy FranssonÄrla IF16.22+4.478.23
15Erlend AamodtNydalens SK16.22+4.478.23
17Arne TiltnesIL Tyrving16.38+5.038.31
18Mathias MartinsenHeming Orientering16.40+5.058.32
19Torbjørn NørbechRingerike OL16.44+5.098.34
20Dagfinn TorpePorsgrunn OL17.05+5.308.45
21Stein KlyveOK Moss17.30+5.558.58
22Rolf LundeEiker OL17.34+5.599.00
23Per ØhlckersIL Tyrving18.15+6.409.21
24Rune HalkeVestre Akers SK18.37+7.029.32
25Ragnar Niemi BergStokke IL19.01+7.269.45
26Per StensethFredrikstad SK19.10+7.359.49
27Ole JohanssonPorsgrunn OL20.05+8.3010.17
28Rolf ChristensenBerger og Svelvik OL20.10+8.3510.20
29Hugo ChristensenNotodden OL20.16+8.4110.23
30Stein TurtumøygardMåren OK20.21+8.4610.26
31Bjarne GimreGanddal IL21.03+9.2810.47
32Jan LärfarsLeksands OK21.34+9.5911.03
33Petter F. JohannessenSturla, IF21.46+10.1111.09
34Rune M HoltFreidig22.40+11.0511.37
35Johnny FranssonÄrla IF23.18+11.4311.56
36LarsOwe StrömTäby OK23.23+11.4811.59
37Audun ÅrøenEmblem IL23.38+12.0312.07
38Kjell HalvorsenBerger og Svelvik OL24.09+12.3412.23
39Luc TalloenOMEGA32.45+21.1016.47
40Helge Sigurd HansenHeming Orientering38.39+27.0419.49
Elling AakreAndebu ILdiskvalifisert
Einar Kristian LundeVarteig OLdiskvalifisert
Lars KlyveOppsal Orienteringdiskvalifisert
Per Øivind HusbyVaregg Fleridrettdiskvalifisert
Håvard ToresenIL Tyrvingdiskvalifisert
Harald AasheimOppsal Orienteringdiskvalifisert

H 65-

1 830 m, 48 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Harry BreilandÅlgård Orientering11.496.27
2Einar LundHamar OK12.06+0.176.36
3Asgeir BellStavanger Orienteringsklubb13.17+1.287.15
4Knut LillealternFreidig13.22+1.337.18
5Finn Ole JørgensenIK Grane Arendal Orientering13.57+2.087.37
6Helge RevhaugRingerike OL14.33+2.447.57
7Hans R. BakkenEiker OL14.41+2.528.01
8Ragnar HillestadLardal OL14.47+2.588.04
9Jiri UrvalekPorsgrunn OL15.01+3.128.12
10Tor TrøanHadeland OL15.05+3.168.14
11Kay JørgensenPorsgrunn OL15.24+3.358.24
12Atle AlvheimFana IL15.31+3.428.28
13Ivar ReinåsFrol IL16.25+4.368.58
14John Thomas PetersenNittedal OL16.26+4.378.58
15Leif Magne EggestadBodø og Omegn IF Orientering17.11+5.229.23
16Helge ScheiFørde IL17.31+5.429.34
17Åmund TonnaEiker OL17.38+5.499.38
18Eirik EriksenSturla, IF17.45+5.569.41
19Terje MalmHamar OK18.00+6.119.50
20Hans A. TingvoldRaufoss IL Orientering18.25+6.3610.03
21Nils Olav VennevikFreidig18.27+6.3810.04
22Hasse BergstrømIL Tyrving18.39+6.5010.11
23Jon FærdenKolbotn og Skimt OL18.41+6.5210.12
24Egil RepvikOL Trollelg18.43+6.5410.13
25Floke BredlandSøgne og Songdalen OK18.53+7.0410.19
26Harald BakkeGjø-Vard OL18.54+7.0510.19
27Jos ThysTrol19.04+7.1510.25
28Jan Harald Helmich PedersenTIF Viking19.33+7.4410.40
29Magnus NatåsBergens TF19.42+7.5310.45
30Odd Egil FrognerOL Tønsberg og omegn19.46+7.5710.48
31Jakob KløverødPorsgrunn OL19.54+8.0510.52
32John Birger SkansenRudsbygd IL20.11+8.2211.01
33Harald SteinslandVikebygd IL20.12+8.2311.02
34Paul SkjakerHadeland OL20.23+8.3411.08
34Atle RemmePorsgrunn OL20.23+8.3411.08
36Sigurd VikebøTIF Viking21.10+9.2111.33
37Torodd OsFørde IL21.25+9.3611.42
38Paul Martin BergRudsbygd IL21.31+9.4211.45
39Kjell SvihusGanddal IL21.47+9.5811.54
40Geir TrøanKolbotn og Skimt OL22.03+10.1412.02
41Roald TellnesTorvastad IL22.37+10.4812.21
42Øyvind EgeskogStavanger Orienteringsklubb22.54+11.0512.30
43Arne LandeBø OL23.22+11.3312.46
44Rolf LyePorsgrunn OL25.39+13.5014.00
45Kjell SølbergIL Leik26.36+14.4714.32
46Thore SundsetvikOL Trollelg29.19+17.3016.01
Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubbdiskvalifisert
Ole Kristian SteinbekkenOdal OL - Orienteringdiskvalifisert

H 70-

1 640 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Leidulv VinjeOK Nidarøst13.528.27
2Helge BjaalandHeming Orientering13.58+0.068.30
3Lars Martin GjeinStokke IL14.43+0.518.58
4Trond FeiringHamar OK15.28+1.369.25
5Gunnar J. AlsakerÅrstad IL15.44+1.529.35
6Carl Ove BergOK Skeidi15.52+2.009.40
7Per VoldFana IL15.59+2.079.44
8Jørn ThomsenKolding OK16.11+2.199.52
9Lars Magne KlovningPorsgrunn OL16.33+2.4110.05
10Tormod DahlenRingerike OL16.58+3.0610.20
11Olavi JunttilaHelsingin Suunistajat17.10+3.1810.28
12Erling TidemannLommedalens IL17.21+3.2910.34
13Ingar HåkonsenKongsberg OL17.25+3.3310.37
14Ivar HelgesenSørreisa OL17.26+3.3410.37
15Henry SundsetvikOL Trollelg18.17+4.2511.08
16Lars ButtingsrudVingelen IL18.33+4.4111.18
17Asbjørn BræckKongsberg OL18.49+4.5711.28
18Ole Kristoffer ThrondsenKongsberg OL19.03+5.1111.36
19Dagfinn HoleBergens TF19.21+5.2911.47
20Bjørn W. LudvigsenSturla, IF19.26+5.3411.50
21Steinar SlettemarkStord Orientering19.34+5.4211.55
22Benkt AndersonLunds OK19.36+5.4411.57
23Knut LindløvOK Moss19.50+5.5812.05
24Per KrukeEiker OL19.59+6.0712.11
25Lasse VråleSturla, IF20.49+6.5712.41
26Thor PalmgrenHalden SK21.47+7.5513.16
27Olav StrislandIL Vindbjart23.42+9.5014.27
28Sigvald RobberstadHalsnøy OL25.17+11.2515.25
29Egil RonæssPorsgrunn OL26.26+12.3416.07
Per HauglandÅrstad ILdiskvalifisert
Arne SvartedalTrøsken ILdiskvalifisert
Anders TaraldrudIndre Østfold OKdiskvalifisert
Roar BjordalOppsal Orienteringdiskvalifisert
Dick OgilvieUringa Orienteersdiskvalifisert

H 75-

1 690 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jon TyldumRudsbygd IL14.178.27
2Gunnar ØsterbøFreidig14.24+0.078.31
3Sveinung FristadAskvoll og Holmedal IL16.41+2.249.52
4Axel IngvaldsenTIF Viking17.10+2.5310.09
5Oddvar GjelstadSandefjord OK17.50+3.3310.33
6Eigil KongsfjellOL Tønsberg og omegn17.55+3.3810.36
7Magnar ReppesgårdHedrum OL18.48+4.3111.07
8Svein SolerødOL Toten-Troll19.39+5.2211.37
9Arild TelstøIL Vindbjart19.59+5.4211.49
10Tor DrageHaugerud IF20.01+5.4411.50
11Harald HaugenStord Orientering20.13+5.5611.57
12Tormod HøimyrSturla, IF20.24+6.0712.04
13Jon Vegard LundeLillehammer OK21.37+7.2012.47
14Bjørn GunnerødAsker Skiklubb26.51+12.3415.53
15Jardar SandstadSelbu OK27.33+13.1616.18
16Lars AhlströmVästerås SOK30.50+16.3318.14
17Helge HalvorsenLarvik OK38.47+24.3022.56
Reidar SlokvikNotodden OLdiskvalifisert
Bjørn EgnerHeming Orienteringdiskvalifisert
Tore S. RasmussenTIF Vikingdiskvalifisert
Harald WibyeOK Mossdiskvalifisert
Steinar RuudKonnerud ILdiskvalifisert

H 80-

1 590 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Helge TvedtenLarvik OK17.5111.13
2Paul ForsethOL Trollelg18.19+0.2811.31
3Hans LarsenRaumar Orientering19.39+1.4812.21
4Ole SannesLillomarka OL20.34+2.4312.56
4Brynjar RøgebergSandefjord TIF20.34+2.4312.56
6Per MathismoenFana IL21.37+3.4613.35
7Svein HaukaasÅrstad IL23.29+5.3814.46
8Svein M. ForthunKolbotn og Skimt OL23.37+5.4614.51
9Tor E. HenriksenLillomarka OL24.33+6.4215.26
10Olaf HelgesenKongsberg OL29.43+11.5218.41
11Helge KvaaseBækkelagets SK38.49+20.5824.24
Gunnar SmistadOL Trollelgdiskvalifisert
Einar JørundlandOK Sørdiskvalifisert

H 85-

1 590 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Magne BekkelundRøyken OL32.5420.41
Birger GarbergRingerike OLdiskvalifisert

DIRA1

1 990 m, 18 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Håkon KindemGimle IF11.125.37
2Thomas JohanssonHeming Orientering14.02+2.507.03
3Henning DahlenKongsberg OL14.08+2.567.06
4Bjørn SævikFlyfemkampen14.14+3.027.09
5Trond BaklidKonnerud IL14.55+3.437.29
6Kari Alexandra NødlandÅlgård Orientering15.18+4.067.41
7Ole Christian BangHamar OK15.59+4.478.01
8Guro AlexandersenFredrikstad SK16.21+5.098.12
9Espen MesselIL Koll16.36+5.248.20
10Bjørn Ketil HansenSarpsborg OL17.57+6.459.01
11Erling HjermstadFossum IF18.21+7.099.13
12Tiina YirtanenPerttelin Peikot21.57+10.4511.01
13Una Glende JansonKristiansand OK24.37+13.2512.22
14Mari Brøndbo DahlOL Vallset/Stange1.00.00+48.4830.09
15John Kjell HosetLierbygda OL1.52.00+1.40.4856.16
Bjørnar AlmelandFana ILdiskvalifisert
Roger BirkelandFossum IFdiskvalifisert
Einar GisholtFossum IFdiskvalifisert

DIRA2

1 760 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Hege WangLillomarka OL13.587.56
2Erik HasliSynnfjell OK15.32+1.348.49

DIRB

1 790 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kjetil HagenEltek BIL13.577.47
2Bård AndersenVarteig OL15.19+1.228.33
3Magnus HaugenFossum IF15.27+1.308.37
4Idunn AssevFlyfemkampen15.49+1.528.50
5Sindre JanssonSiggerud IL16.07+2.109.00
6Hans GustavssonIF Thor16.19+2.229.06
7Marte Karine LarsenKongsberg OL16.33+2.369.14
8Glenn JohanssonFlyfemkampen16.48+2.519.23
9Bård MoumHalden SK18.43+4.4610.27
10Håkon KristiansenRaumar Orientering20.07+6.1011.14
11Kristian NarumOL Vallset/Stange21.09+7.1211.48
12Øystein RønningNydalens SK21.59+8.0212.16
Sveinung RøsokFlyfemkampendiskvalifisert

DIRN

1 480 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Emma Ryen MartinsenFredrikstad SK14.089.32
2Mari Anne DyrlieVarteig OL16.13+2.0510.57
Ludmila LeonidovaRusslanddiskvalifisert

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor