Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3, Dølaspretten (Kvikne)

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Sommerløpene i Nord-Østerdal
Arrangørorganisasjoner: Alvdal IL / Folldal IF / Kvikne IL / Tynset IF
Dato: fredag 5 juli 2013 - søndag 7 juli 2013

løp 1 (Folldal)løp 2 (Tynset)løp 2 (Tynset) (totalt)løp 3, Dølaspretten (Kvikne)løp 3, Dølaspretten (Kvikne) (totalt)

N-åpen

1 900 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Kristian Dæhli RyenVingelen IL28.2014.54
Eirik Døhli RyenVingelen IL28.1814.53
Mari Grøtli SvergjaNord-Østerdal OK16.448.48
Esten Hansen-Møllerud HauenAlvdal IL29.0415.17
Ida HøsøienTynset IF35.4418.48
Lukas KortOs IL43.3122.54
Synne Kvittum NytrøenTynset IF43.1922.47
Guro SchjølbergTynset IF35.3318.42
Sara SivertsenTynset IF35.4818.50
Marit SvendgårdOK Skøynar38.3120.16

D -10

2 900 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Ane Malene KolstadFreidig45.1815.37

D 13-14

5 300 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Guri SandvoldTynset IF57.2510.50
2Vera MelkildFreidig1.03.39+6.1412.00
3Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF1.05.15+7.5012.18
4Jorun BækkenOs IL1.20.00+22.3515.05
5Ingrid Wanvik KrogstadmoSelbu OK1.23.11+25.4615.41
6Hedvig VollsetHeming Orientering1.24.13+26.4815.53
7Gina NygårdTynset IF1.30.16+32.5117.01
8Anna RenolenWing OK1.30.43+33.1817.06
9Linda GammelsæterKolbotn og Skimt OL1.44.37+47.1219.44
Jorunn LeitheSelbu OKdiskvalifisert

D 13-16C

3 500 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Guri SlettenFolldal IF1.05.5718.50
1Hilde Moan BjørsholKvikne IL1.05.5718.50
3Åshild Sveen GussgardFolldal IF1.11.28+5.3120.25
4Rønnaug Hansæl NergaardKvikne IL1.31.24+25.2726.06

D 15-16

6 100 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Maiken Økern HågårdStjørdals-Blink Orientering1.13.0411.58
2Åse Karin LangbekkheiOs IL1.23.34+10.3013.41

D 17-C

3 500 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Grete Sivertsen_Tynset IF57.4716.30
2Bente Bolstad NergårdRena IL1.06.17+8.3018.56
3Marit BrødreskiftFreidig1.15.18+17.3121.30

D 17-18

7 800 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Karen Oline KolstadFreidig1.10.209.01
2Ellen Merethe Schjelderup SkarpsnoNord-Østerdal OK1.20.32+10.1210.19
3Evine Westli AndersenLøten o-lag1.21.05+10.4510.23
4Karen BjergaardNydalens SK1.25.43+15.2310.59
5Idun BækkenNord-Østerdal OK1.29.20+19.0011.27
6Sigrid SolheimStjørdals-Blink Orientering2.20.32+1.10.1218.01
Andrea Myre JohaugOs ILdiskvalifisert

D 19-20

7 800 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Emilie Westli AndersenLøten o-lag1.32.3511.52
2Mari Støen GussiåsMolde og Omegn IF1.38.15+5.4012.35

D 21-

9 500 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kirsten Marie LynumOK Skøynar2.03.2312.59
2Marit Rønning SkoglundByåsen IL2.07.04+3.4113.22
3Marit IsachsenAsker Skiklubb2.13.55+10.3214.05
4Hanne VefsnmoByåsen IL2.16.51+13.2814.24
Jenny PerssonByåsen ILdiskvalifisert

D 40-

6 100 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Mari Gullbrekken SchjølbergTynset IF57.339.26
2Ingunn Vangen LunåsmoTynset IF57.36+0.039.26
3Birgit Økern JensenStjørdals-Blink Orientering1.02.56+5.2310.19
4Anne UrsetIL BUL-Tromsø1.03.25+5.5210.23

D 45-

6 100 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Tove StrandMåren OK1.03.1010.21
2Sigrid MelkildFreidig1.13.11+10.0111.59
3Hilde ForbordMalvik IL1.15.18+12.0812.20
4Ingrid M. TengeÅs-UMB Orientering1.23.59+20.4913.46
5Irene Kroken BergsetIL Veten1.28.43+25.3314.32

D 50-

6 100 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kari ChristiansenSandefjord OK59.159.42
2Linda HanssenØstmarka OK1.03.06+3.5110.20
3Dagrun MelkildHeming Orientering1.03.43+4.2810.26
4Kjersti SkantzeIL Tyrving1.10.45+11.3011.35
5Ragnhild DåsnesOs IL1.12.38+13.2311.54
6Anne LofthusLillehammer OK1.14.08+14.5312.09
7Gunn-Marit WanvikSelbu OK1.18.13+18.5812.49
8Eldbjørg G. KalbækkenTynset IF1.25.43+26.2814.03

D 55-

6 100 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kari NatvigNittedal OL1.04.2210.33
2Kari OsmoenOs IL1.08.53+4.3111.17
3Karin GalaaenSelbu OK1.10.50+6.2811.36
4Anne Mette Normann Tronsli_Alvdal IL1.16.33+12.1112.32
5Gro SolnørdalRudsbygd IL1.16.56+12.3412.36
6Grete Berge OwrenFreidig1.22.48+18.2613.34
7Sunniva Johaug RyenOs IL1.33.20+28.5815.18

D 60-

4 600 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Kari StrandeRingerike OL53.4611.41
2Dagrunn UrsethVingelen IL1.03.58+10.1213.54
3Marit TyldumRudsbygd IL1.14.56+21.1016.17
4Inger A TiltnesIL Tyrving1.19.47+26.0117.20

D 65-

4 600 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Edel SlettemarkStord Orientering1.04.4514.04
Anne Margrethe KvamFrol ILdiskvalifisert

D 70-

4 600 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Torid KvaalFreidig1.04.4114.03
2Birgitte BekkelundRøyken OL1.13.21+8.4015.56
3Grete UrsetVingelen IL1.37.59+33.1821.18

D 75-

4 600 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Inger E. VamnesHamar OK1.31.1519.50

H -10

2 900 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Jørgen LangbekkheiOs IL1.05.2122.32
Vetle Bondhus OftenTynset IF49.2917.03
Hans UrsetIL BUL-Tromsø32.0411.03

H 11-12

3 500 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jo Even KolstadFreidig33.179.30
2Elias BergsetIL Veten38.38+5.2111.02
3Lars Ranheim BrynestadRingsaker OK39.16+5.5911.13
4Gaute Kvittum NytrøenTynset IF41.30+8.1311.51
5Jørgen SchjølbergTynset IF50.13+16.5614.20
6Jonas VindalWing OK52.19+19.0214.56
7Trym Nergård RønningOK Skøynar54.00+20.4315.25
8Olav LundKongsberg OL1.04.22+31.0518.23
9Jakob HøsøienTynset IF2.02.04+1.28.4734.52

H 13-14

5 300 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Håkon LundKongsberg OL55.1210.24
2Thomas KortNord-Østerdal OK56.24+1.1210.38
3Morten SvendgårdOK Skøynar1.03.27+8.1511.58
4Hallstein Bondhus OftenTynset IF1.09.25+14.1313.05
5Ola Hansen-Møllerud HauenAlvdal IL1.10.04+14.5213.13
6Håvard Støen GussiåsMolde og Omegn IF1.12.00+16.4813.35

H 13-16C

3 500 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Olve Rønning SkogliKvikne ILdiskvalifisert

H 15-16

7 800 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Erlend Kvittum NytrøenTynset IF1.10.088.59
2Petter Vangen LunåsmoTynset IF1.12.04+1.569.14
3Einar LundKongsberg OL1.13.04+2.569.22
4Anders NyaasTynset IF1.16.22+6.149.47
5Anders RønningNord-Østerdal OK1.20.55+10.4710.22
6Trygve Bondhus OftenTynset IF1.24.45+14.3710.51
7Jan Edvard NødlandByåsen IL1.52.52+42.4414.28
7Thor William SkånøyByåsen IL1.52.52+42.4414.28

H 17-C

3 500 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Leif Arne NytrøenTynset IF35.1010.02
2Jørgen NergårdRena IL39.34+4.2411.18
3Knut BjerknesRøyken OL49.01+13.5114.00
4Jostein SivertsenTynset IF1.00.01+24.5117.08

H 17-18

9 500 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Sigve Wanvik KrogstadmoSelbu OK1.22.268.40
2Ola KeiseråsIL Leik1.29.17+6.519.23
3Øyvind WiggenByåsen IL1.32.27+10.019.43
4Hans Peder LangbekkheiNord-Østerdal OK1.33.04+10.389.47
5Einar LofthusLillehammer OK1.33.18+10.529.49
6Anders IsraelssonOK Skøynar2.03.21+40.5512.59
Torgeir LeitheSelbu OKdiskvalifisert

H 19-20

10 700 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Stian SundsvikFrol IL1.20.217.30
2Dag LofthusHamar OK1.21.30+1.097.37
3Petter JohanssonLinköpings Ok1.48.57+28.3610.10
4Truls Wanvik KrogstadmoSelbu OK1.59.20+38.5911.09
5Geir Inge KeiseråsIL Leik2.35.19+1.14.5814.30
Sindre JohannessenFreidigdiskvalifisert
Jonas RessemFrol ILdiskvalifisert
Anders BjergaardNydalens SKdiskvalifisert
Vegard RessemFrol ILdiskvalifisert

H 21-

13 900 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Per Melander OftenNTNUI1.38.007.03
2Gjermund UrsetIL BUL-Tromsø1.39.37+1.377.10
3Jon Aukrust OsmoenNTNUI1.39.55+1.557.11
4Isak BergsetNTNUI1.40.54+2.547.15
5Stig Rune HolbergNTNUI1.59.28+21.288.35
6Carl Petter LyngenFrol IL2.02.27+24.278.48
7Per WiréhnByåsen IL2.03.43+25.438.54
8Gisle HolbergOK Skøynar2.03.44+25.448.54
9Håvard SundbergStor-Elvdal SK2.04.04+26.048.55
10Jon Arve U EngebakkenNord-Østerdal OK2.18.06+40.069.56
11Snorre HansenByåsen IL2.21.20+43.2010.10
12Håkon LeitheSelbu OK2.53.57+1.15.5712.30
Marius WikstrømRingsaker OKdiskvalifisert
Leiv Inge KjemperudFossekallen ILdiskvalifisert
Marius ØieLøten o-lagdiskvalifisert

H 40-

10 700 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Brage KeiseråsIL Leik1.44.109.44
2Geir SchjølbergTynset IF1.49.18+5.0810.12
3Torger HøsøienTynset IF1.58.15+14.0511.03
4Joar SvendgårdOK Skøynar2.03.20+19.1011.31

H 45-

9 500 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Øyvind SchjelderupFreidig1.34.169.55
2Anders BergsetIL Veten1.36.49+2.3310.11
3Jon Inge BreenÅlen IL1.49.14+14.5811.29
4Jens Kjetil MehammerWing OK1.51.24+17.0811.43
5Agnar RenolenWing OK1.54.21+20.0512.02
6Øystein WiggenByåsen IL1.59.43+25.2712.36
Per Ivar SkinderhaugWing OKdiskvalifisert

H 50-

7 800 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Bjørnar GammelsæterKolbotn og Skimt OL1.13.579.28
2Per EngebakkenNord-Østerdal OK1.15.28+1.319.40
3Torbjørn HalsKongsberg OL1.18.19+4.2210.02
4Terje RønningOK Skøynar1.19.04+5.0710.08
5Tommy SævareidFana IL1.22.39+8.4210.35
6Richard Zeiner-GundersenFossum IF1.26.39+12.4211.06
7Knut Anders LøkenFossum IF1.26.41+12.4411.06
8Gunnar SkånøyByåsen IL1.27.43+13.4611.14
9Gunnar Tenge_Ås-UMB Orientering1.28.51+14.5411.23
Eirik SlettenFolldal IFdiskvalifisert

H 55-

6 100 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Arild BjarkøNord-Østerdal OK51.578.30
2Geir OwrenFreidig55.02+3.059.01
3Morten DåsnesRingerike OL56.36+4.399.16
4Gunnar VeastadLillehammer OK1.04.24+12.2710.33
5Asmund PedersenAlvdal IL1.09.06+17.0911.19
6Bård NatvigNittedal OL1.10.28+18.3111.33
7Harald ØstbyeElverum OK1.12.07+20.1011.49
8Donald SkantzeIL Tyrving1.13.12+21.1512.00
9Ole Hans ØieLøten o-lag1.13.19+21.2212.01
10Tore SolheimStjørdals-Blink Orientering1.14.32+22.3512.13
11Morten SkoglundByåsen IL1.16.11+24.1412.29
12Per Christian BerghTynset IF2.18.35+1.26.3822.43
Jørund EldevikBodø og Omegn IF Orienteringdiskvalifisert

H 60-

6 100 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Terje HansenVingelen IL1.00.549.59
2Leif Magne EggestadBodø og Omegn IF Orientering1.01.14+0.2010.02
3Norvald OspehaugIL Tambarskjelvar1.02.35+1.4110.15
4Avle Christen BjørnHamar OK1.10.16+9.2211.31
5Ivar ReinåsFrol IL1.10.29+9.3511.33
6Arne TiltnesIL Tyrving1.11.04+10.1011.39
7Arve SmestadLøten o-lag1.14.18+13.2412.10
8Øivind FadumSande Sportsklubb1.16.16+15.2212.30
9Ottar RyenNord-Østerdal OK1.37.05+36.1115.54

H 65-

6 100 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Paul Martin BergRudsbygd IL1.04.5810.39
2Edvin HelleAskvoll og Holmedal IL1.05.14+0.1610.41
3Frode StensrudOL Trollelg1.11.04+6.0611.39
4Hasse BergstrømIL Tyrving1.16.12+11.1412.29
5Øistein ÅsmulOL Trollelg1.17.13+12.1512.39
6Per Anders FlesjøOK Moss1.19.26+14.2813.01
6Bjørn Ivar RyenVingelen IL1.19.26+14.2813.01
8Harald SteinslandVikebygd IL1.20.04+15.0613.07
9Ivar SkjærvoldOL Gaula1.23.52+18.5413.44
10Tore StubbeNord-Østerdal OK1.36.06+31.0815.45

H 70-

4 600 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Gunnar ØsterbøFreidig50.2110.56
2Sigvald RobberstadHalsnøy OL50.41+0.2011.01
3Lars ButtingsrudVingelen IL56.10+5.4912.12
4Anders LaugloOL Trollelg58.57+8.3612.48
5Gunnar Jarle DrivvoldSelbu OK1.02.27+12.0613.34
6Per (Jakob) KjusRøyken OL1.03.13+12.5213.44
7Annar VangenTynset IF1.04.11+13.5013.57
8Oddvar ErlienVingelen IL1.06.15+15.5414.24
9Henry SundsetvikOL Trollelg1.30.40+40.1919.42

H 75-

4 600 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jon TyldumRudsbygd IL51.2311.10
Aage ØyvannNittedal OLdiskvalifisert

H 80-

4 600 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Mads BergNord-Østerdal OK1.38.3821.26

Trim/Direkte A

6 100 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Håkon Nergaard BergStokke IL1.22.2413.30
Helge BrynestadRingsaker OK1.20.3313.12
Bjørn Gussgard_Folldal IF1.27.5614.24
Jan HageIL Leik1.07.0310.59
Dag Vidar JensenByåsen IL1.35.1515.36
Oskar KaaløySandefjord OK1.34.2815.29
Gerard KortOs IL1.10.5011.36

Trim/Direkte B

5 300 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
Astrid JohansenStjørdals-Blink Orientering1.37.3918.25
Wenche JohansenKongsberg OL1.50.0120.45
Jan LeitheSelbu OK1.48.5520.33
Åse RanheimRingsaker OK1.40.1918.55
Ingrid TronshaugStokke IL1.28.2216.40
Marit VikSelbu OK2.32.2528.45
Jon VindalWing OK1.12.2313.39

Utfordringen XL

7 900 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid
1Jørgen MoenTynset IF1.08.588.43
2Knut AustbøNTNUI1.36.15+27.1712.11
3Anita HortenNTNUI1.36.22+27.2412.11
4Sissel BolstadTynset IF1.43.24+34.2613.05
5Petter LyngOK Nidarøst1.44.21+35.2313.12
6Line Hovdenak StenersenNTNUI1.44.22+35.2413.12
7Vetle NergårdRena IL2.05.43+56.4515.54

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor