Norwegian Orienteering Federation

Official results for Bergen Sprint Camp, bergen Sprint Camp - Finale

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Bergen Sprint Camp
Organiser: Varegg Fleridrett
Date: Friday 27 January 2012 - Sunday 29 January 2012

Bergen Sprint Camp - NattsprintBergen Sprint Camp - BysprintBergen Sprint Camp - Bysprint (overall)Bergen Sprint Camp - Urb-O sløyferBergen Sprint Camp - Urb-O sløyfer (overall)Bergen Sprint Camp - FinaleBergen Sprint Camp - Finale (overall)

Ålgård Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
7Kari Nødland FuglestadD 17-1821:56+2:20
11Veronica Morstøl ØvremoD 17-1825:09+5:33

Bergens TF

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Nina GogaD 40-23:04
4Bjørg KocbachD 40-30:08+7:04

Egersund OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Kristoffer NygårdH -1622:27+3:47

Eiker OL

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Kristine BergliaD 17-1819:36
4Lone BrochmannD 21-20:04+1:15
9Severin BergliaH 19-2022:18+6:26
10Lise SmedbergD 19-2025:21+7:29
10Oscar BerlinH 19-2026:01+10:09
13Maren Bunæs NilsenD 19-2032:37+14:45
13Tord E. AndersenH 17-1826:37+9:39

Fana IL

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Turid RognsvågD 40-24:38+1:34
2Ronny RykkjeH 40-20:10+1:52
3Vibeke RykkjeD -1623:48+0:52
4Kristian RykkjeH -1621:32+2:52
5Ingunn RognsvågD -1624:04+1:08
7Mads ClaussenH 17-1820:37+3:39
8Siri Elisabet HelleD 40-50:26+27:22
9Ingrid RollD 40-56:17+33:13
11Elise RognsvågD 19-2026:11+8:19
12Lars FjellangerH 40-26:46+8:28
Olav EkrheimH -16disqualified
Sander ClaussenH -16disqualified

Fredrikstad SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Sigrid AlexandersenD 17-1820:19+0:43

Freidig

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Øyvind SchjelderupH 40-22:04+3:46

Frol IL

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Gøril Rønning SundD 21-19:28+0:39
2Sindre RønningH 19-2016:49+0:57
2Lars SkjesetH 21-15:46+0:03
3Carl Petter LyngenH 19-2016:57+1:05
4Ulf Forseth IndgaardH 21-16:38+0:55
10Jo Forseth IndgaardH 21-17:52+2:09
13Johan Asphjell BjørnaasH 21-19:32+3:49

Ganddal IL

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
7Stig AlvestadH 21-17:36+1:53
8Oddvar TaksdalH 40-22:31+4:13
14Alf Johan LimaH 21-20:25+4:42
16Morten SundliH 21-21:59+6:16

Gjø-Vard OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Eskil Sande GullordH 19-2019:11+3:19

Halden SK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Emil WingstedtH 21-15:43
2Oda WennemoD 19-2018:01+0:09

Hamar OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5Simen Jevne ArnesenH 19-2017:54+2:02
8Dag LofthusH 19-2019:48+3:56

Haugesund IL Orientering

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5Anita SælevikD 40-30:09+7:05
5Karsten Hervik HansenH -1621:43+3:03
7Espen Falck NygårdH -1622:29+3:49
9Kristoffer Susort KvaleH -1625:56+7:16
9Ingvild Lindaas BringedalD 17-1823:43+4:07
10Martin Susort KvaleH 17-1821:28+4:30
12Ingrid EggenD 19-2028:55+11:03
Per Bjarne MyhreH 40-disqualified

IFK Göteborg

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Eskil KinnebergH 19-2015:52
3Vetle Ruud BråtenH 21-16:15+0:32

IL Gneist

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
7Marianne DymbeD 40-39:18+16:14
8Øyvind JohannessenH -1623:44+5:04
9André DyrstadH 17-1821:21+4:23
10Erik DymbeH -1626:36+7:56
10Ingelinn MolvikD 17-1825:07+5:31
11Knut A MolvikH 40-26:00+7:42
12Magne KnudsenH 21-19:17+3:34
Elena GrandD 21-disqualified

Järla Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
6Morten Jarvis WestergårdH 21-17:08+1:25
Håkon Jarvis WestergårdH 19-20disqualified

Kongsberg OL

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Ingjerd MyhreD 19-2017:52
5Sindre SandvenH 17-1819:58+3:00
12Håvard MyhreH 17-1822:01+5:03
Mathias DrageH 17-18disqualified
Sigur HeggedalH 17-18disqualified

Konnerud IL

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Therese HaareD 21-18:49
4Anja ArbterD 19-2018:34+0:42
8Therese ÅsheimD 19-2022:43+4:51

Lillomarka OL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
6Linn Kristine GjesdalD 19-2020:12+2:20
6Siri KollerudD 17-1821:00+1:24

NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Sondre Sande GullordH 21-17:51+2:08

OL Trollelg

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Trond Einar Moen PedersliH 17-1816:58
10Per Einar PedersliH 40-24:21+6:03

OL Vallset/Stange

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3Eldbjørg NarumD 17-1820:11+0:35
5Marte NarumD 19-2019:16+1:24

Raumar Orientering

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5Eirik RustadH 21-16:47+1:04
6Anders VisterH 19-2017:58+2:06
7Marie Hammer HåversenD 19-2021:30+3:38
8Line Maria Haugen MelbyD 17-1822:51+3:15
11Eirik Kamstrup HovindH 21-18:09+2:26

Samnanger IL

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Per Arne AadlandH 40-18:18
6Lisbeth AadlandD 40-30:13+7:09
7Ingeborg AadlandD -1627:09+4:13
8Ida Johanne AadlandD -1630:04+7:08
10Marie AadlandD -1643:41+20:45

Sandnes IL (Rogaland)

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
6Ingrid PeikliD -1625:15+2:19
8Lars Hole MikalsenH 17-1820:49+3:51

Skien OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Fredrik RaastadH 19-2017:43+1:51

Stavanger Orienteringsklubb

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4Jonas Klausen EspedalH 17-1818:54+1:56
13Andreas Eide SkjævelandH -1640:43+22:03

TIF Viking

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Sondre DammH -1620:52+2:12
3Lise ChristensenD 40-25:50+2:46
6Kjetil DammH 40-22:26+4:08
9Camilla VikingsenD 19-2024:56+7:04

Varegg Fleridrett

21 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Constance StorvestreD -1622:56
1Vegard Jarvis WestergårdH -1618:40
2Kårhild Husby NordstadD -1622:57+0:01
2Sindre Østgulen DeiszH 17-1817:04+0:06
2Johanne RaknerD 17-1819:40+0:04
3Christiane TrösseD 21-19:42+0:53
3Kristine FjellangerD 19-2018:28+0:36
3Helge Tiger HauglandH 40-20:44+2:26
3Ørjan RykkjeH 17-1818:24+1:26
3Gunhild Stuland TysværD -1623:48+0:52
3Markus Kjærner-SembH -1621:12+2:32
4Kristian LøvåsH 40-21:57+3:39
7Jørn Ove WoldsdalH 40-22:27+4:09
8Erlend Moster KnudsenH 21-17:50+2:07
9Jan Kjærner-SembH 40-22:46+4:28
9Eirunn Husby NordstadD -1635:54+12:58
11Per Ola OttesenH 17-1821:38+4:40
11Styrk Almeland BleieH -1627:05+8:25
12Kim-Andrè Kjenes HauglandH -1630:04+11:24
15Petter Marki ErichsenH 21-20:30+4:47
Mathias Kjærner-SembH -16disqualified

Vaulen Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Øystein Garsrud TvedtH 17-1820:35+3:37

Vegårshei IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Synnøve BråtenD 17-1820:45+1:09

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor