Norwegian Orienteering Federation

Official results for Bergen Sprint Camp, bergen Sprint Camp - Nattsprint

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bergen Sprint Camp
Organiser: Varegg Fleridrett
Date: Friday 27 January 2012 - Sunday 29 January 2012

Bergen Sprint Camp - NattsprintBergen Sprint Camp - BysprintBergen Sprint Camp - Bysprint (overall)Bergen Sprint Camp - Urb-O sløyferBergen Sprint Camp - Urb-O sløyfer (overall)Bergen Sprint Camp - FinaleBergen Sprint Camp - Finale (overall)

D 17-18

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Runa FremstadKonnerud IL13:24
2Eldbjørg NarumOL Vallset/Stange14:14+0:50
3Kristine BergliaEiker OL16:13+2:49
4Synnøve BråtenVegårshei IL16:37+3:13
5Sigrid AlexandersenFredrikstad SK16:40+3:16
6Line Maria Haugen MelbyRaumar Orientering17:05+3:41
7Kari Nødland FuglestadÅlgård Orientering17:17+3:53
8Ingvild Lindaas BringedalHaugesund IL Orientering17:47+4:23
9Veronica Morstøl ØvremoÅlgård Orientering17:50+4:26
10Siri KollerudLillomarka OL18:12+4:48
11Ingelinn MolvikIL Gneist19:00+5:36
12Sofie LillestrandFredrikstad SK19:56+6:32
13Johanne RaknerVaregg Fleridrett21:31+8:07
14Taran HalvorsenKonnerud IL25:14+11:50

D 19-20

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Oda WennemoHalden SK13:01
2Ingjerd MyhreKongsberg OL13:19+0:18
3Marte NarumOL Vallset/Stange13:34+0:33
4Anja ArbterKonnerud IL14:10+1:09
5Kristine FjellangerVaregg Fleridrett14:53+1:52
6Marie Nordbye NybøKonnerud IL15:09+2:08
7Linn Kristine GjesdalLillomarka OL16:29+3:28
8Marie Hammer HåversenRaumar Orientering19:20+6:19
9Ingrid EggenHaugesund IL Orientering19:50+6:49
10Therese ÅsheimKonnerud IL20:18+7:17
11Elise RognsvågFana IL22:12+9:11
12Camilla VikingsenTIF Viking24:16+11:15

D 21-

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Christiane TrösseVaregg Fleridrett15:18
1Lone BrochmannEiker OL15:18
3Gøril Rønning SundFrol IL15:27+0:09
4Therese HaareKonnerud IL15:28+0:10
5Tone Aamli SundtjønnVaregg Fleridrett16:50+1:32
6Lene RykkjeFana IL23:46+8:28

D 40-

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Marit NipenIL Gneist17:15
2Turid RognsvågFana IL19:31+2:16
3Liv Sylvi MeyerIL Gneist20:55+3:40
4Anita SælevikHaugesund IL Orientering23:13+5:58
5Nina GogaBergens TF23:53+6:38
6Borghild Hervik HansenHaugesund IL Orientering24:09+6:54
7Anne-Kathrine TorvundNOR24:47+7:32
8Wenche GjesdalVaregg Fleridrett26:00+8:45
10Marianne DymbeIL Gneist34:06+16:51
11May-lill DammTIF Viking34:18+17:03
12Gerd KvaleIL Gneist39:50+22:35

H 17-18

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jonas Klausen EspedalStavanger Orienteringsklubb14:51
2Sindre Østgulen DeiszVaregg Fleridrett14:58+0:07
3Trond Einar Moen PedersliOL Trollelg15:03+0:12
4Per Øyvind ValenHaugesund IL Orientering15:09+0:18
5Håvard MyhreKongsberg OL15:40+0:49
6Mathias DrageKongsberg OL16:13+1:22
7Ørjan RykkjeVaregg Fleridrett16:14+1:23
8Torjus RaaVaregg Fleridrett16:27+1:36
9Sindre SandvenKongsberg OL16:28+1:37
10Martin Susort KvaleHaugesund IL Orientering16:52+2:01
11Mads ClaussenFana IL17:02+2:11
12Øystein Garsrud TvedtVaulen Orienteringsklubb17:04+2:13
13Per Ola OttesenVaregg Fleridrett17:08+2:17
14Lars Hole MikalsenSandnes IL (Rogaland)18:01+3:10
15André DyrstadIL Gneist21:42+6:51
16Andreas DjupeslandHaugesund IL Orientering21:47+6:56
Sigur HeggedalKongsberg OLdisqualified

H 19-20

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Eskil KinnebergIFK Göteborg12:46
2Eskil Sande GullordGjø-Vard OL13:59+1:13
3Sindre RønningFrol IL14:04+1:18
3Carl Petter LyngenFrol IL14:04+1:18
5Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering14:13+1:27
6Anders VisterRaumar Orientering14:22+1:36
7Dag LofthusHamar OK14:31+1:45
8Fredrik RaastadSkien OK14:47+2:01
9Simen Jevne ArnesenHamar OK15:42+2:56
10Håkon SandvenFana IL16:40+3:54
11Sondre KongsgårdIL Gneist19:00+6:14

H 21-

21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Lars SkjesetFrol IL13:10
2Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg13:28+0:18
3Morten Jarvis WestergårdJärla Orientering13:29+0:19
4Emil WingstedtHalden SK13:30+0:20
5Eirik RustadRaumar Orientering13:39+0:29
6Ulf Forseth IndgaardFrol IL13:56+0:46
7Eirik Kamstrup HovindRaumar Orientering14:04+0:54
8Stig AlvestadGanddal IL14:09+0:59
9Sondre Sande GullordNTNUI14:13+1:03
10Magne KnudsenIL Gneist14:21+1:11
11Erlend Moster KnudsenVaregg Fleridrett14:22+1:12
12Jo Forseth IndgaardFrol IL14:51+1:41
13Trygve BuanesTIF Viking15:40+2:30
14Rune NygaardIL Gular15:47+2:37
15Lasse SolheimVaregg Fleridrett15:59+2:49
16Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett17:12+4:02
17Alf Johan LimaGanddal IL17:28+4:18
18Morten SundliGanddal IL18:56+5:46
19Ørjan Svaland AasVaregg Fleridrett20:07+6:57
20Mikal Brastad LarsenKristiansand OK20:22+7:12
Bjarte EikangerTIF Vikingdisqualified

H 40-

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Tom Eirik EikangerIL Gular15:26
2Per Arne AadlandSamnanger IL16:05+0:39
3Helge Tiger HauglandVaregg Fleridrett16:26+1:00
4Ronny RykkjeFana IL18:02+2:36
5Tom JohannessenIL Gneist18:06+2:40
6Jan Kjærner-SembVaregg Fleridrett18:22+2:56
7Bjørn-Inge SkageIL Gneist18:43+3:17
8Oddvar TaksdalGanddal IL19:14+3:48
9Kjell Arne AskelandFana IL19:51+4:25
10Eirik VikaneIL Gular21:01+5:35
11Ivar KvaleHaugesund IL Orientering21:14+5:48
12Gernot DoppelhoferVaregg Fleridrett21:44+6:18
13Knut A MolvikIL Gneist22:00+6:34
14Øyvind SchjelderupFreidig23:41+8:15
15Lars FjellangerFana IL26:34+11:08
16Tore Svein NeseAskøy OL27:00+11:34
17Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orientering29:12+13:46
John Olav AlvsvågFana ILdisqualified
Kjetil DammTIF Vikingdisqualified

D -16

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ingunn RognsvågFana IL18:01
2Karoline SønsterudbråtenRaumar Orientering19:52+1:51
3Vibeke RykkjeFana IL22:37+4:36
4Ingrid PeikliSandnes IL (Rogaland)23:00+4:59
5Kristiane E. OttesenVaregg Fleridrett25:43+7:42
6Constance StorvestreVaregg Fleridrett26:42+8:41

H -16

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Olav EkrheimFana IL15:25
2Sondre DammTIF Viking17:14+1:49
3Kristoffer NygårdEgersund OK18:12+2:47
4Jakob EiknerFana IL18:36+3:11
5Karsten Hervik HansenHaugesund IL Orientering19:07+3:42
6Espen Falck NygårdHaugesund IL Orientering19:18+3:53
7Øyvind JohannessenIL Gneist19:39+4:14
8Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett19:51+4:26
9Kim-Andrè Kjenes HauglandVaregg Fleridrett20:33+5:08
10Sander ClaussenFana IL23:23+7:58
11Kristoffer Susort KvaleHaugesund IL Orientering23:45+8:20
12Björn Sundberg KvaleIL Gneist25:23+9:58
13Kristian RykkjeFana IL26:32+11:07
14Johannes DjupeslandHaugesund IL Orientering27:25+12:00
15Erik DymbeIL Gneist32:00+16:35
16Andreas Eide SkjævelandStavanger Orienteringsklubb32:51+17:26
17Brage HellenTIF Viking36:07+20:42
Vegard Jarvis WestergårdVaregg Fleridrettdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor