Norwegian Orienteering Federation

Official results for Tour de GLåmdal/karusell

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Tour de GLåmdal/karusell
Organiser: Eidskog OL
Date: Tuesday 11 August 2020

Classes: Show all | N åpen | H-16 C | D- 16 C | 17 C | H-16 AB | D-16 AB | 17 AB

N ├ąpen

1 100 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Huager BirkBrandval/Kongsvinger OK9:569:01
2Erik JullumBrandval/Kongsvinger OK11:22+1:2610:19
3Halvorsrud NoahEidskog OL12:18+2:2211:10
4Sindre DalGrue IL14:39+4:4313:19
5Hauger MattisBrandval/Kongsvinger OK18:34+8:3816:52
6Bo JullumBrandval/Kongsvinger OK18:35+8:3916:53
7Billingsø JalmarBrandval/Kongsvinger OK34:09+24:1331:02

H-16 C

2 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Emil SkytterenOdal OL - Orientering33:4216:51
2Asbjørn LandeEidskog OL34:28+0:4617:14

D- 16 C

2 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oda Marissa BergersenEidskog OL1:07:0833:34
2Ida Marianne BergersenEidskog OL1:25:51+18:4342:55

17 C

2 000 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jon Ivar BergersenEidskog OL23:3311:46
2John TangenEidskog OL26:22+2:4913:11
3Martin SkytterenOdal OL - Orientering31:43+8:1015:51
4Jonny HalvorsrudEidskog OL34:50+11:1717:25
5Klaus EngenEidskog OL37:46+14:1318:53
6Vibeke JullumBrandval/Kongsvinger OK38:14+14:4119:07
7Oddvar GravingenOK Hierne38:31+14:5819:15
8Anita DalGrue IL1:00:18+36:4530:09
9Marissa Penelope BergersenEidskog OL1:26:01+1:02:2843:00

H-16 AB

4 500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ragnar LandeEidskog OL55:1712:17
2Aasness MikkelOdal OL - Orientering1:07:13+11:5614:56
3Kristoffer Børke SætabergetVang OL1:09:43+14:2615:29

D-16 AB

4 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ruth Malin DalGrue IL1:20:5817:59

17 AB

4 500 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Peder Gjølstad RøhnebækBrandval/Kongsvinger OK34:267:39
2Eivind LandeEidskog OL36:50+2:248:11
3Hauger KjartanBrandval/Kongsvinger OK42:13+7:479:22
4Ole RognstadBrandval/Kongsvinger OK44:52+10:269:58
5Philip FøyenEidskog OL45:03+10:3710:00
6Christopher RolsdorphGrue IL47:43+13:1710:36
7Anders HaugerBrandval/Kongsvinger OK48:42+14:1610:49
8Antti JokinenBrandval/Kongsvinger OK49:22+14:5610:58
9Bjørn SteinbekkenOdal OL - Orientering49:24+14:5810:58
10Jo Christer FrysjøendenBrandval/Kongsvinger OK50:24+15:5811:12
11Ole Inge RismoenBrandval/Kongsvinger OK51:30+17:0411:26
12Berit BillingsøBrandval/Kongsvinger OK54:20+19:5412:04
13Tor SolbergseterAustmarka IL1:00:32+26:0613:27
14Jan Åsmund SætabergetVang OL1:01:12+26:4613:36
15Bjørn Olav BergsløkkenGrue IL1:16:54+42:2817:05
16Guri Gjølstad RøhnebækBrandval/Kongsvinger OK1:28:57+54:3119:46
17Niklas StolpeEidskog OL1:29:55+55:2919:58
18Erlend RøhnebækBrandval/Kongsvinger OK1:34:06+59:4020:54
Roar LøvtjernetBrandval/Kongsvinger OKdisqualified
Leif BillingsøEidskog OLdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor