Norwegian Orienteering Federation

Official results for Hovedløp ski-o

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Hovedløp ski-o
Organiser: Lierbygda OL
Date: Sunday 29 January 2012

Classes: Show all | D14 | D15 | D16 | H14 | H15 | H16

D14

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Tilla Farnes HennumLierbygda OL21:47
2Fanni Jauhojärvi MarkussenAsker Skiklubb22:12+0:25
3Idunn HaavengenKongsberg OL24:01+2:14
4Kristin SmebyKongsberg OL24:24+2:37
5Nora Synnøve WoxholthAsker Skiklubb26:20+4:33
6Margrethe WisløffAsker Skiklubb28:08+6:21
7Maria OlsbøØstmarka OK29:56+8:09
7Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering29:56+8:09
9Oda SikkelandIL Tyrving32:06+10:19
10Astrid StyrvoldPorsgrunn OL39:17+17:30
11Emilie WestinPorsgrunn OL39:33+17:46
12Line SølbergIL Leik41:00+19:13

D15

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Dorte NarumOL Vallset/Stange23:35
2Kristin BrekkeLillomarka OL25:34+1:59
3Stine Madslien BakkenNydalens SK26:03+2:28
4Tiril Ruud BråtenRaumar Orientering30:09+6:34
5Gina GranstedtHalden SK33:44+10:09
6Nora Skyttersæter SaugerudKonnerud IL48:10+24:35
7Ingrid Felde OlaussenHalden SK1:04:24+40:49
Kristin BlindheimLillomarka OLdid not start

D16

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Anine AhlsandNydalens SK37:34
2Ragnhild HjermstadFossum IF39:28+1:54
3Evine Westli AndersenLøten OL40:18+2:44
4Ingrid Landmark TandrevoldFossum IF42:15+4:41
5Tonje VassendPorsgrunn OL46:44+9:10
6Ingvild WangLillomarka OL48:03+10:29
7Lovise FremstadLarvik OK48:48+11:14
8Nina Asheim BirkelandHalden SK50:22+12:48
9Natalie Kristina BlomsethLillomarka OL52:50+15:16
10Ingunn Egeberg VáriIF Sturla53:03+15:29
11Åsne Skram TrømborgKongsberg OL54:22+16:48
12Karen BjergaardNydalens SK55:34+18:00

H14

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Sturla FrydenlundIF Sturla25:13
2Vegard GulbrandsenAsker Skiklubb25:14+0:01
3Eivind Øfsthus GravirAsker Skiklubb26:14+1:01
4Tarjei HoloFossum IF26:25+1:12
5Hallvard Arntzen FossSandefjord OK30:55+5:42
6Lars RisebrobakkenRaumar Orientering42:06+16:53
7Martin Borge HeirFossum IF43:15+18:02

H15

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Audun HeimdalKonnerud IL33:53
2Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering37:30+3:37
3Håkon Raadal BjørloHalden SK38:05+4:12
4Olav Andreas RemmenOL Trollelg40:02+6:09

H16

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Elias T. MølnvikFossum IF37:20
2Einar LofthusLillehammer OK43:45+6:25
3Oskar StørmerFossum IF44:04+6:44
4Aksel MadslienNydalens SK44:41+7:21
5Øystein Tallhaug EngelstadRingsaker OK49:57+12:37
6Sigurd MelsomFossum IF55:52+18:32
7Peder Fossheim AsplinGjø-Vard OL56:23+19:03

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor