Norwegian Orienteering Federation

Official results for Vinterjukola 6

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Vinterjukola 6
Organiser: Hedrum OL
Date: Wednesday 4 December 2019

Classes: Show all | LangA | KortA | Cløype

Lang A

21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Tobias MathisenPorsgrunn OL35:51
2Benjamin GjoneSandefjord OK35:59+0:08
3Magnus Aarhus KinnPorsgrunn OL36:27+0:36
4Jakob HjelsethOL Tønsberg og omegn37:04+1:13
5Halvard KornmoPorsgrunn OL37:33+1:42
6Magne Wiig MathisenPorsgrunn OL39:15+3:24
7Anders Kristian HoltHedrum OL39:22+3:31
8Une HoltermannPorsgrunn OL39:30+3:39
9Iver RingheimLarvik OK40:19+4:28
10Dag AusenPorsgrunn OL41:38+5:47
11Tom KristensenLarvik OK42:55+7:04
12Anders L RosenvoldPorsgrunn OL43:00+7:09
13Per Olav GulbrandsenLarvik OK43:05+7:14
14Arne DirdalLarvik OK43:12+7:21
15Knut  mathisenPorsgrunn OL44:30+8:39
16Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK45:15+9:24
17Jan GatevoldPorsgrunn OL49:00+13:09
18Morten HamreIL Hauken53:22+17:31
19Ingrid MobråtenBotne SK57:52+22:01
20Anine Kjørholt LiePorsgrunn OL58:42+22:51
Knut Ivar JohansenSandefjord OKdisqualified
Tone StoklandSandefjord OKdid not start
Knut GjoneSandefjord OKdid not start

Kort A

31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ludvig Bordøy JohnsenHedrum OL29:33
2Ingrid UndstadLarvik OK33:57+4:24
3Roger LysnesHedrum OL34:18+4:45
4Per Henrik ZagarLarvik OK36:07+6:34
5Henrik Repstad StoremyrIL Hauken37:15+7:42
6Wilson Antonio Culma ManceraLarvik OK39:26+9:53
7Ole Edvard HjortlandLarvik OK39:53+10:20
8Ole JohanssonPorsgrunn OL39:54+10:21
9Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL39:55+10:22
10Elling AakreAndebu IL40:13+10:40
11Espen RaastadSkien OK40:33+11:00
12Bjørn A. PaulsenNOTEAM41:48+12:15
13Dagfinn TorpePorsgrunn OL41:54+12:21
14Bjørn LiePorsgrunn OL42:14+12:41
15Maren Sofie FremstadLarvik OK46:24+16:51
16Pernille ZagarLarvik OK46:28+16:55
17Harald OmlandSkien OK46:29+16:56
18Annika van RaaijHedrum OL46:31+16:58
19Ida Vår MeyerLarvik OK46:48+17:15
20Helge FossheimHedrum OL54:45+25:12
21Kai MidtskogenBotne SK54:53+25:20
22Eli Marie WiigPorsgrunn OL55:18+25:45
23Kay JørgensenPorsgrunn OL1:02:46+33:13
24Hanne HerumOK Skeidi1:07:23+37:50
25Kerstin Elisabeth AasPorsgrunn OL1:07:31+37:58
26Kåre ThorbjørnsenLarvik OK1:07:58+38:25
27Tone Sølie LysnesHedrum OL1:14:22+44:49
27Elin BordøyHedrum OL1:14:22+44:49
Jiri UrvalekPorsgrunn OLdisqualified
Anne Lise AndreassenSandefjord OKdisqualified
Bjørn helge CeebergHedrum OLdid not finish
Per Einar StrømHedrum OLdid not start
Henrik Kaupang LyeLarvik OKdid not start

C løype

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Sigrid Bakken HamreLarvik OK27:36
2Vigdis Bakken HamreLarvik OK28:01+0:25
3Ragnar HillestadLardal OL30:01+2:25
4Rolf LyePorsgrunn OL32:25+4:49
Tor Eivind EdvardsenLarvik OKdisqualified
Inger MørkSandefjord OKdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor