Norwegian Orienteering Federation

Official results for OSI/GeoForm Rankingløp 21

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OSI/GeoForm Rankingløp 21
Organisers: IL GeoForm / Oslostudentenes IK
Date: Saturday 9 November 2019

Classes: Show all | Lang | Mellom | Kort

Lang

5 800 m, 35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK51:178:50
2Holger SchlaupitzIL GeoForm59:30+8:1310:15
3Halvor SaunesNydalen59:31+8:1410:15
4Knut HellandØstmarka OK1:01:24+10:0710:35
5Anders VisterNydalens SK1:02:51+11:3410:50
6Håvard HarstadKolbotn og Skimt OL1:12:50+21:3312:33
7kristin waageFFI BIL1:13:31+22:1412:40
8Vegard LineNTNUI1:17:35+26:1813:22
9Lea-Rebekka TonjerOslostudentenes IK1:19:16+27:5913:40
10Halvard VigrestadPrivat1:20:42+29:2513:54
11Jan Tore HenriksenNorges Bank BIL1:22:40+31:2314:15
12Ståle HeitmannFossum IF1:22:50+31:3314:16
13Eivind RuthVBIL1:23:35+32:1814:24
14Guttorm L EggeIL GeoForm1:23:58+32:4114:28
15Tina KallesonOppsal Orientering1:24:45+33:2814:36
16Jostein Bø FløystadNOTEAM1:24:52+33:3514:37
17Harald IweIL GeoForm1:26:58+35:4114:59
18Bjørn  GrindeOslostudentenes IK1:27:19+36:0215:03
19Knut OnsagerIL GeoForm1:32:29+41:1215:56
20Peer StiansenNydalens SK1:33:12+41:5516:04
21Olav HoldenSky Blazers1:36:27+45:1016:37
22Kjetil Sverdrup-ThygesonPrivat1:37:45+46:2816:51
23Ivar RefslandUiO1:39:45+48:2817:11
24Bjørne SyverstenPrivat1:39:49+48:3217:12
25Jacob DybwadVBIL1:41:04+49:4717:25
26Per OsenEquinor BIL1:45:33+54:1618:11
27Øyvind ThømtIndre Østfold OK1:50:18+59:0119:01
28Trude FixdalIL Koll1:50:53+59:3619:07
28Harald AulieIL Koll1:50:53+59:3619:07
30Frank Åge KippernesFFI BIL1:59:19+1:08:0220:34
31Ola Peter Krohn GjessingHeming Orientering2:36:21+1:45:0426:57
32Audrun UtskarpenOslostudentenes IKmispunched
33Andreas BarstadÅrvoll ILmispunched
34Marthe GløersenBækkelagets SKmispunched
Paul WadeFossum IFmispunched

Mellom

3 900 m, 37 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hallvard FjærLillomarka OL55:0414:07
2Tor TrøanHadeland OL57:46+2:4214:48
3Per Morten LefdahlMetier OEC58:17+3:1314:56
4Richard Zeiner-GundersenAker brygge1:00:21+5:1715:28
5Petter  NæssOppsal Orientering1:01:23+6:1915:44
6Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK1:01:53+6:4915:52
7Philip FøyenEidskog OL1:02:23+7:1915:59
8Lar Erik GjeinFossum IF1:03:07+8:0316:11
9Lars ChristensenVBIL1:06:52+11:4817:08
10Frode JohansenEquinor BIL1:09:24+14:2017:47
11Tobias Tronbøl LiumIL Koll1:10:03+14:5917:57
12Tor LahlumKolbotn og Skimt OL1:10:41+15:3718:07
13Tormod ØvergaardVestre Akers SK1:12:39+17:3518:37
14Sharon BroadwellIL GeoForm1:14:49+19:4519:11
15Øyvind FidjeFidji Skiorientering1:15:14+20:1019:17
16Brit Lisa SkjelkvåleIL GeoForm1:15:32+20:2819:22
17Johan MyglandTPWB-O1:15:35+20:3119:22
18Harald RikheimRådtassene1:16:04+21:0019:30
19Elin KallesonOppsal Orientering1:16:45+21:4119:40
20Mari KallesonOppsal Orientering1:16:50+21:4619:42
21Lars Evan PettersonNVE BIL1:20:20+25:1620:35
22Richard BlomFBI1:24:28+29:2421:39
23Liv PaltielFolkehelseinstituttet1:29:06+34:0222:50
24Brita SauarIL Koll1:37:51+42:4725:05
25Magne VollenOslostudentenes IK1:39:17+44:1325:27
26Helge RevhaugRingerike OL2:07:16+1:12:1232:37
28Vidar BerteigIL GeoFormmispunched
29Terje GudbrandsenHamar OKmispunched
30Arnt Ove TakvamFearnsportmispunched
31Zoltan HorvathVeritasmispunched
32Per Kristian OtterslandNydalenmispunched
33Håvard ChristiansenNOTEAMmispunched
34Heidi TronbølFet OLmispunched
35Truls AngellLillomarka OLmispunched
36Kjetil MyklebustPrivatmispunched
37Per KaarbyOvertoppen ILmispunched
Christine GjermoØstmarka OKmispunched

Kort

2 300 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Aleidis LøkenHeming Orientering36:4916:00
2Knut Anders LøkenFossum IF39:20+2:3117:06
3Per FosserIndre Østfold OK44:53+8:0419:30
4Egil HusethKamp/Vestheim IF46:29+9:4020:12
5Jon C. FougnerHeming Orientering1:02:34+25:4527:12
6Trine RaaenLierbygda OL1:03:05+26:1627:25
7Roar BjordalOppsal Orientering1:05:36+28:4728:31
8Laila Stenrudinre østfold ok1:08:07+31:1829:36
9Anne Regine BakstadFriskis&Svettis1:10:52+34:0330:48
10Gisela SundelinPrivat1:16:38+39:4933:19
11Terje MalmHamar OK1:17:15+40:2633:35
12kristian stenrudinre østfold ok1:19:44+42:5534:40
13Marit VågsnesKolbotn & Skimt OL1:21:37+44:4835:29
14Øystein MadsenHaugerud IF1:29:18+52:2938:49
15Martin ÅmPrivatmispunched
16Are FagerhaugPrivatmispunched
17Kåre KnudsenIL GeoFormmispunched
18Kjersti ThoStabæk IFmispunched
19Terje TrondsenNittedal OLmispunched
20Olavur MortensenOslostudentenes IKmispunched
21Tom EdvardsenIL Kollmispunched
22Eilen Arctander VikIL Kollmispunched
23Reidar StenrudMåren OKmispunched
24Ping OuyangØstmarka OKmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor