Norwegian Orienteering Federation

Official results for Nattugla 3

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Nattugla 3
Organiser: Ringerike OL
Date: Thursday 24 October 2019

Rekrutt

33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Hanna JensenHoleværingen42:32
1Amalie SimonsenHoleværingen42:32
1Linnea  SimonsenHoleværingen42:32
1Steffen SimonsenHoleværingen42:32
1Anette  ThomasrudHoleværingen42:32
1Mia ThorvaldsenHoleværingen42:32
7Line SparrRingerike OL48:24+5:52
8Jacob BjørnebyeHoleværingen48:51+6:19
8Petter  SjøvaagHoleværingen48:51+6:19
8Rasmus SlettakerHoleværingen48:51+6:19
11Hedda  SortåsløkenHoleværingen48:59+6:27
11Ida TreangenHoleværingen48:59+6:27
13Sofia Håvi-FaanesHoleværingen50:09+7:37
13Guro NordengRingerike OL50:09+7:37
15Julie DæhliHoleværingen50:24+7:52
15Karoline ImsgardHoleværingen50:24+7:52
15Herman SjøvaagHoleværingen50:24+7:52
15Louise TronrudHoleværingen50:24+7:52
19Vilde  Bakken LangsletHoleværingen55:12+12:40
19Marianne  BakkenHoleværingen55:12+12:40
19Nora Lilleland OlsenHoleværingen55:12+12:40
22Birgitte RødsjøHoleværingen1:03:50+21:18
22Morten RødsjøHoleværingen1:03:50+21:18
22Nordahl RødsjøHoleværingen1:03:50+21:18
25Christina FrøhaugHoleværingen1:04:24+21:52
26Theodor Strømmen StrømsodHoleværingen1:04:34+22:02
26Linda Camilla StrømsodHoleværingen1:04:34+22:02
26Victoria StrømsodHoleværingen1:04:34+22:02
29Elisabeth Grane ImsgardHoleværingen1:05:06+22:34
29Håvard Grane ImsgardHoleværingen1:05:06+22:34
29Tonje Grane ImsgardHoleværingen1:05:06+22:34
32Live YtrehusRingerike OL1:05:28+22:56
Hester SchuilModum OLdisqualified

Damer - mellom

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Torunn Økern JensenRingerike OL53:44
2Anne Guro NøklebyRingerike OL54:37+0:53
3Trine OpsethRingerike OL54:39+0:55
4Grete Borge HoviSkien OK57:10+3:26
5Line ArnevikRingerike OL58:17+4:33
6Larysa MinorogaModum OL59:37+5:53
7Karen Backe LangumRingerike OL1:13:40+19:56
8Marianne  JerkøRingerike OL1:43:13+49:29

Herrer - mellom

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Gunnar HopeModum OL46:36
2Hroar SannaRingerike OL1:00:22+13:46
3Reidar KollstrømRingerike OL1:00:29+13:53
4Knut Ivar KollstrømRingerike OL1:12:39+26:03
5Helge RevhaugRingerike OL1:23:02+36:26
6Rolf LangumRingerike OL1:43:59+57:23
Hasse BergstrømIL Tyrvingdisqualified
Brede GundersenRingerike OLdisqualified

Herrer -lang

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Oskar ArnevikRingerike OL48:22
2Eivind HoffIL Tyrving54:28+6:06
3Juha VienaRingerike OL1:05:49+17:27
4Lars FjeldstadRingerike OL1:11:15+22:53
5Martin Nøkleby MellingRingerike OL1:12:19+23:57
Lars Inge ArnevikRingerike OLdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor