Norwegian Orienteering Federation

Official results for KM Stafett Vestfold og Telemark, Andebu IL 100 år jubileumsløp - individuelle klasser

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: KM Stafett Vestfold og Telemark, Andebu IL 100 år jubileumsløp - individuelle klasser
Organiser: Andebu IL
Date: Sunday 1 September 2019

Classes: Show all | Direkte A | Direkte B | Direkte C | Direkte N

Direkte A

3 600 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Eirik RavnanTyrving IL32:479:06
2Georg  EllihStokke IL43:48+11:0112:10
3Heidi SchatvetNotodden OL48:39+15:5213:30
4Kristin BruserudOL Trollo50:04+17:1713:54
5Dag Rønning JensenOL Trollo52:31+19:4414:35
6Håkon BergStokke IL53:56+21:0914:58
7Mai Britt BjørkSandefjord OK56:10+23:2315:36
8Wenche EikåsSandefjord OK1:06:27+33:4018:27
9Ole-Kristian Sommerstad BruserudOL Trollo1:08:59+36:1219:09
10Alf Johan HjelmtvedtEiker1:15:54+43:0721:05

Direkte B

3 100 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Celine Vik OlsenLarvik OK45:0414:32
2Roy GjerdingOK Moss51:30+6:2616:36
3Anders WindvikSandefjord OK1:00:01+14:5719:21
4Ragnar HillestadLardal OL1:03:06+18:0220:21
5Tone Sølie LysnesHedrum OL1:05:54+20:5021:15
6Grethe Lill RyengSturla, IF1:06:13+21:0921:21
7Rita RaastadSkien OK1:10:22+25:1822:41
8Henrik Repstad StoremyrIL Hauken1:11:47+26:4323:09
9Stein ØdegårdOL Tønsberg og omegn1:15:03+29:5924:12
10Per Dag NordkveldeHedrum OL1:15:37+30:3324:23
Inger Marie JohanssonPorsgrunn OLdisqualified
Steinar RuudKonnerud ILdisqualified
Eirunn HiisStokke ILdid not start

Direkte C

2 500 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Charlotte LindqvistStokke IL39:4115:52
2May NordkveldeHedrum OL1:02:16+22:3524:54
3Anne-Helene Sommerstad BruserudOL Trollo1:03:21+23:4025:20
4Gun Inger JørgensenPorsgrunn OL1:04:21+24:4025:44
5Laure DalongevilleAndebu IL1:04:26+24:4525:46
6Anne Melsom BjerkeAndebu IL1:04:32+24:5125:48
7Ole Magnus StoremyrIL Hauken1:07:21+27:4026:56
8Bjørn KnutsenPorsgrunn OL1:17:49+38:0831:07
9Odd Egil FrognerOL Tønsberg og omegn1:29:22+49:4135:44
Anne Marie CeebergHedrum OLdisqualified

Direkte N

1 900 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alexander DybvikStokke IL15:067:56
2Lars Sørsdal IdlandAndebu IL20:07+5:0110:35
3Mathias SundbyLarvik OK22:24+7:1811:47
4Douglas LindqvistStokke IL23:17+8:1112:15
5Anton WindvikSandefjord OK26:56+11:5014:10
6Johan Sommerstad-EidAndebu IL31:58+16:5216:49
7Mathilde Sørsdal IdlandAndebu IL35:54+20:4818:53
Carl Johan LindqvistStokke ILdisqualified
Rebecca LindqvistStokke ILdisqualified
Magnus FrøydLarvik OKdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor