Norwegian Orienteering Federation

Official results for Raumarkarusellen løp 17

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Raumarkarusellen løp 17
Organiser: Raumar Orientering
Date: Wednesday 18 September 2019

Classes: Show all | HA | DA | HM | DM | HK | DK | HN | DN | A

H Lang

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Terje BråtenUllensaker OL31:03
2Tor StrandEidsvoll OL32:47+1:44
3Kevin RommetvedtEidsvoll OL34:02+2:59
4Øystein RappGjerdrum OL35:13+4:10
5Knut EngenNes OL36:32+5:29
6Christopher G. HøeUllensaker OL40:17+9:14
7Geir ElvhaugGjerdrum OL43:57+12:54
8Dolf OkkermanUllensaker OL44:38+13:35
9Christoffer SlettenUllensaker OL47:04+16:01
10Tommy SkårbøUllensaker OL53:07+22:04
Simen ElvhaugGjerdrum OLdisqualified

D Lang

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Anne Larson HovindUllensaker OL35:31
2Ida EngenNes OL52:49+17:18
3Emma SkårbøUllensaker OL53:11+17:40

H Mellom

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Per AasEidsvoll OL38:11
2Odd GundersenEidsvoll OL40:01+1:50
3Ivar StrømstadGjerdrum OL40:45+2:34
4Jan Tore GundersenEidsvoll OL45:55+7:44
5Odd SlettenUllensaker OL50:15+12:04
Per SørbergFrogner OLdisqualified

D Mellom

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Oline SlåstadUllensaker OL56:04
2Camilla FosstveitUllensaker OL56:58+0:54
3Trine BråtenUllensaker OL57:27+1:23
4Anne ArntzenGjerdrum OL57:39+1:35

H Kort

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Vidar BerteigIL Geoform17:42
2Alexander SlettenUllensaker OL26:25+8:43
3Erling AmdahlEidsvoll OL33:02+15:20
4Kjetil HaugGjerdrum OL36:45+19:03
5Per Magnus LynneUllensaker OL37:41+19:59
6Håkon LynneUllensaker OL38:04+20:22
7Knut ØgaardUllensaker OL38:37+20:55
8Lars EvensenUllensaker OL39:42+22:00
9John Thomas PetersenNittedal OL39:51+22:09
10Brage FosstveitUllensaker OL41:35+23:53
11Arild jensenNes OL42:45+25:03
12Andreas HansenUllensaker OL43:09+25:27
12Oliver Nyberg JensenUllensaker OL43:09+25:27

D Kort

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Nora SørbergFrogner IL27:45
2Eline Eggen AndreassenUllensaker OL28:57+1:12
3Kjersti EggenUllensaker OL29:05+1:20
4Ella Sofia Gudim HaugGjerdrum OL37:00+9:15
5Kristin Haugen ØgaardUllensaker OL38:12+10:27
6Erle FosstveitUllensaker OL39:46+12:01
7Karoline LynneUllensaker OL39:49+12:04
8Bente AarhusNes OL41:35+13:50

H Nybegynner

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ivar SlåstadUllensaker OL28:19
2Odd Eide-FredriksenKamp/Vestheim28:43+0:24

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor