Norwegian Orienteering Federation

Official results for Raumarkarusellen løp 12 / EOL-klubbkarusell løp 6

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Raumarkarusellen løp 12 / EOL-klubbkarusell løp 6
Organisers: Eidsvoll OL / Raumar Orientering
Date: Wednesday 7 August 2019

H Lang

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Markus KongsbergTyrving36:50
2Tommy SkårbøRaumar37:35+0:45
3Christoffer SlettenRaumar39:00+2:10
4Bent SkatvedtRaumar43:25+6:35
5Robin Larson HovindRaumar45:08+8:18
6Emil StrandEOL45:10+8:20
7Bjørn SteinbekkenOdal46:02+9:12
8Halldor BergBjerke50:24+13:34
9Tron Erik HovindRaumar50:57+14:07
10Simen ElvehaugRaumar51:30+14:40
11Øystein Bieltvedt SkeieEOL52:27+15:37
12Helge RevhaugRingerike54:00+17:10
13Knut EngenNOL56:02+19:12
14Johan SwärdHadeland1:03:26+26:36
15Tor StrandEOL1:03:54+27:04
16Geir ElvehaugRaumar1:05:44+28:54
17Morten KongsbergTyrving1:07:48+30:58

D Lang

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Turid Kamstrup HovindRaumar50:02
2Anne Larson HovindRaumar50:36+0:34
3Hedda SkatvedtRaumar1:19:04+29:02
4Dina ArntzenRaumar1:27:48+37:46

H Mellom

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Andreas Hansen34:29
2Dolf OkkermanUOL34:37+0:08
3Per AasEOL39:29+5:00
4Odd GundersenEOL40:12+5:43
5Christopher GhøeRaumar50:24+15:55
6Jan Tore GundersenEOL52:24+17:55
7Hans A. TingvoldRaufoss57:09+22:40

D Mellom

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Kristin SwärdHadeland2:24:07

H Kort

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Roar SaxhaugEOL40:54
2Erik SaxhaugEOL41:02+0:08
3Ivar MonsrudNOL44:43+3:49
4Chrisander LindbergRaumar1:02:18+21:24
5Julian Golbaghi1:35:17+54:23
6Gauthier Laborie1:35:24+54:30

D Kort

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ivar Strømstad29:50
2Kari Kamstrup HovindRaumar48:49+18:59
3Linne EversRaumar58:16+28:26
4Solveig EversRaumar58:22+28:32
5Emilie HansenRaumar58:32+28:42
6Tina BjørnstadEOL59:27+29:37
7Bente AarhusNOL1:10:15+40:25

H Nybegynner

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Gauthier Laborie24:00
2Odd Eide FredriksenKamp Vestheim42:05+18:05

D Nybegynner

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Oline OpsahlEOL29:37
2Gro Eide FredriksenKamp Vestheim42:22+12:45
3Maren OpsahlEOL52:41+23:04

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor