Norwegian Orienteering Federation

Official results for Ni-Nitti-i-Nittedal 3

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Ni-Nitti-i-Nittedal 3
Organiser: Nittedal OL
Date: Sunday 16 June 2019

Svart A

5 300 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hans TrøanNittedal OL43:138:09
2Tor BrennaNittedal OL50:43+7:309:34
3Hanne StaffNittedal OL54:18+11:0510:14
4Hallvard BergTyrving IL1:03:51+20:3812:02
5Hilde TellesbøNittedal OL1:04:42+21:2912:12
6Frode KamsvågTyrving IL1:14:09+30:5613:59
7Bjørn ChristensenØstmarka1:18:18+35:0514:46
8Ola SkaarNittedal OL1:22:18+39:0515:31
9Michael Eckmann JensenNittedal OL1:26:12+42:5916:15
10Tone StokklandSandefjord OK1:35:06+51:5317:56
11Eirik BredesenNittedal OL1:35:52+52:3918:05
12Arne KongsnesOppsal Orientering1:57:49+1:14:3622:13
13Karine AignerNittedal OL2:18:17+1:35:0426:05
Lena GottfridssonNittedal OLdisqualified
Helene SkaarNittedal OLdisqualified
Johannes SkaarNittedal OLdisqualified

Rød B

3 400 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Vidar BarteigIL GeoForm36:1910:40
2Frode SandersenNittedal OL37:58+1:3911:10
3Bård NatvigNittedal OL41:54+5:3512:19
4Roar SigurdsenRingnes BIL43:51+7:3212:53
5Lars BredalenNittedal OL43:57+7:3812:55
6Magnhild BredesenNittedal OL45:26+9:0713:21
7Gerd FossestølNittedal OL46:22+10:0313:38
8Kari NatvigNittedal OL48:36+12:1714:17
9Tor TrøanHadeland50:34+14:1514:52
10Alfred Eckmann AronsenNittedal OL53:19+17:0015:40
11Odd Eide-FredriksenKamp/Vestheim IF53:33+17:1415:45
12Sharon BroadwellIL GeoForm54:02+17:4315:53
13Mats RosenbergNittedal OL58:17+21:5817:08
14Arthur BrunborgNittedal OL1:10:00+33:4120:35
15Jørgen GrønvoldNittedal OL1:14:05+37:4621:47

Blå C

2 500 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Monica TrøanNittedal OL26:3110:36
2Stian LillegårdLillomarka OL27:31+1:0011:00
3Casper Eckmann AronsenNittedal OL31:02+4:3112:24
4Lauritz BrunborgNittedal OL39:55+13:2415:58
5Otto LechNittedal OL40:37+14:0616:14
6Sara AriansenNittedal OL43:46+17:1517:30
7Eline SkaarNittedal OL44:51+18:2017:56
8Ingrid SkaarNittedal OL46:09+19:3818:27
9Mari GlosliNittedal OL1:29:52+1:03:2135:56
10Pia PettersenNittedal OL1:34:07+1:07:3637:38
10Maria RutleNittedal OL1:34:07+1:07:3637:38
Vilde Mølmen FarmenNittedal OLdisqualified
Terje ThrondsenNittedal OLdisqualified

Grønn N

2 100 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Karoline Lutnes AignerNittedal OLcompleted
Leopold Lutnes AignerNittedal OLcompleted
Amund BakkenNittedal OLcompleted
Elinor Bogstrand IngvaldsenNittedal OLcompleted
Ingrid Gamst StrandbergNittedal OLcompleted
Markus Gamst StrandbergNittedal OLcompleted
Simen Kjenseth GlendrangeNittedal OLcompleted
Sverre GlendrangeNittedal OLcompleted
Aksel Haugen GrønvoldNittedal OLcompleted
Eric Haugen GrønvoldNittedal OLcompleted
Bertine Holund NysethNittedal OLcompleted
Brede Holund NysethNittedal OLcompleted
Bjørk Mørup FarmenNittedal OLcompleted
Sigrid Risberg TyholdtNittedal OLcompleted
Tiril Risberg TyholtNittedal OLcompleted
Nikolai RutleNittedal OLcompleted
Sølve SkramNittedal OLcompleted
Vinjar SkramNittedal OLcompleted
Balder SørgårdNittedal OLcompleted
Mikkjel SvenningsenNittedal OLcompleted
Selma SvenningsenNittedal OLcompleted
Julie Trøan HvamstadHadelandcompleted
Marie Trøan HvamstadHadelandcompleted

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor