Norwegian Orienteering Federation

Official results for Østmarka Open 8

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Østmarka Open 8
Organiser: Østmarka OK
Date: Tuesday 3 September 2019

Fana IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Trond DøskelandHerrer-AM (6)56:10+0:3512:19

FFI BIL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Helge WeydahlHerrer-A (5)1:04:57+8:4811:49

Lillomarka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Truls HangellHerrer-AM (6)1:34:28+38:5320:42

NILU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Eva Beate AndresenDamer-B (2)1:02:0918:46

OK Øst

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tor SimonsenN-åpen (5)46:5724:42

Østmarka OK

39 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Mathias LinløkkenH 13-14 (2)49:5615:05
1Nils Ivar HuuseHerrer-B (1)1:10:4721:23
1Marie Hammer IversenDamer-A (1)1:17:3614:08
1Per Arne KarlsenHerrer-AK (8)52:4115:57
1Rune TeiglandHerrer-AM (6)55:3512:11
1Knut Edvard HellandHerrer-A (5)56:0910:13
1Linda HanssenDamer-AM (2)1:08:5215:06
1Ingrid NermoenDamer-AK (6)1:11:1521:35
2Emil HuuseH 13-14 (2)1:10:41+20:4521:21
2Per StefferudHerrer-AK (8)1:01:22+8:4118:35
2Beate EllingsenDamer-C (5)37:14+3:5013:53
2Eva KarlsenDamer-B (2)1:10:47+8:3821:23
2Kristoffer NomelandHerrer-C (6)45:52+7:3117:06
3Kjell HobølHerrer-AK (8)1:04:01+11:2019:23
3Anne Margrete HammerDamer-AK (6)1:30:22+19:0727:23
3Trine Annette NomelandDamer-C (5)45:59+12:3517:09
3Jørn MjøsterHerrer-AM (6)1:07:53+12:1814:53
4Siv JystadDamer-AK (6)1:33:50+22:3528:26
4Per Kåre HerredsvelaHerrer-AK (8)1:08:40+15:5920:48
4Ole Martin NomelandHerrer-C (6)47:00+8:3917:32
4Leah HanneborgDamer-C (5)51:35+18:1119:14
4Inge RambergHerrer-A (5)1:11:24+15:1513:00
5Ping OuyangDamer-C (5)1:28:48+55:2433:08
5Marius Knøsberg EsvallHerrer-C (6)1:23:43+45:2231:14
5Håvard BjønnesHerrer-A (5)1:19:26+23:1714:28
5Kristin Stubban HygenDamer-AK (6)2:03:44+52:2937:29
5Andreas SandernesHerrer-AK (8)1:14:19+21:3822:31
6Ole Jakob GilljamHerrer-C (6)1:23:48+45:2731:16
6Jens Magnus RønningenHerrer-AK (8)1:15:00+22:1922:43
7Håvard Rønningen Herrer-AK (8)1:16:27+23:4623:10
Ingrid Jarstadmarken PriceD 11-12 (1)42:0115:40
Emil Hanssen LautenN-åpen (5)40:1121:08
Sunniva Breiby HjellesetN-åpen (5)42:0422:08
Matea Meland KongslandN-åpen (5)42:1022:11
Karoline AskjrudN-åpen (5)41:5822:05
Terje LinløkkenHerrer-AK (8)disqualified
Gunvor RuudDamer-AK (6)disqualified
Erlend OtterleiHerrer-AM (6)disqualified
Inga Cathrin WinsvoldDamer-AM (2)disqualified

Privat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Hans RandenHerrer-C (6)46:40+8:1917:24

Sarpsborg o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Marthe KristensenDamer-AK (6)1:12:01+0:4621:49

Sarpsborg o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tyra BråtenDamer-C (5)33:2412:27

Sentrum

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Knut Harald HyllesethHerrer-A (5)1:05:52+9:4311:59

Sentrum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Felix HyllesethHerrer-C (6)38:2114:18

Siemens

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Kai Halvorsen AarekolHerrer-AM (6)1:15:59+20:2416:39

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor