Norwegian Orienteering Federation

Official results for Nattløp

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Nattløp
Organiser: Sandnes IL (Rogaland)
Date: Wednesday 21 November 2018

Ålgård Orientering

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
3Helen LomelandDamer - mellomlang løype (5)41:20+5:5014:45
6Raymond B PettersenHerrer - mellomlang løype (17)37:26+9:5613:22
7Frode Halvor LundHerrer - kort løype (11)31:29+13:0415:44
7Odd FuglestadHerrer - XLang (11)59:19+13:3010:03
10Jan-Einar ØvremoHerrer - lang løype (19)48:37+4:4910:48

Avinor Sola BIL

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Rune HatleHerrer - lang løype (19)did not start

Egersund OK

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Edvin AakreHerrer - mellomlang løype (17)34:00+6:3012:08
7Inger Skretting OpstadDamer - kort løype (13)35:20+13:1217:40
8TorSverre E. SkåraHerrer - mellomlang løype (17)38:02+10:3213:35
10Thea Beate PuntervoldDamer - kort løype (13)50:52+28:4425:26
11Synne Skeie PettersonDamer - kort løype (13)50:56+28:4825:28
16Gunnar PettersonHerrer - lang løype (19)58:46+14:5813:03
Jørgen HetlandHerrer - lang løype (19)did not start

Ganddal IL

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Trine BolstadDamer - mellomlang løype (5)35:3012:40
2Mariann SveinsvollDamer - mellomlang løype (5)40:29+4:5914:27
2Ingrid LamarkDamer - lang løype (5)53:41+1:1511:55
2Janne Tjørhom AasheimDamer- XLang (2)1:03:01+0:4010:40
4Vibeke LamarkDamer - lang løype (5)1:00:59+8:3313:33
5Ann Karin TjørhomDamer - lang løype (5)1:03:41+11:1514:09
6Svein-Erik KvameHerrer - lang løype (19)47:11+3:2310:29
6Clemens Sundby ØxnevadHerrer - XLang (11)58:03+12:149:50
7Otte OmdalHerrer - lang løype (19)47:22+3:3410:31
8Tallak LangmyrHerrer - lang løype (19)47:27+3:3910:32
9Bjarne GimreHerrer - mellomlang løype (17)40:47+13:1714:33
9Tobias RøddeHerrer - XLang (11)1:03:48+17:5910:48
10Jakob KarlsenHerrer - XLang (11)1:30:36+44:4715:21
15Per Ingar HadlandHerrer - lang løype (19)57:51+14:0312:51
17Ove OalandHerrer - lang løype (19)1:00:46+16:5813:30
Kristin SkadsemDamer - mellomlang løype (5)did not start
Paul Terje HaarrHerrer - lang løype (19)did not start
Per Olav HaarrHerrer - lang løype (19)did not start
Øyvind LamarkHerrer - lang løype (19)did not start
Trond LamarkHerrer - lang løype (19)did not start

IL Gular

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Tom Eirik EikangerHerrer - XLang (11)54:36+8:479:15

JWC BIL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
11Bertrand DenieulHerrer - XLang (11)1:34:39+48:5016:02

Klepp Kommune BIL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Lars PrimstadHerrer - mellomlang løype (17)37:35+10:0513:25
8Helga KlausenDamer - kort løype (13)37:59+15:5118:59

NOTEAM

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Tove Kristin KlevenDamer - kort løype (13)did not start

NOTEAM

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Ane Kristine HelvigDamer - kort løype (13)did not start

NOTEAM

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Inge LølandHerrer - lang løype (19)did not start

Riska Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Arvid ThorsenHerrer - mellomlang løype (17)disqualified

Sandnes IL (Rogaland)

31 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Julie AkslandDamer - kort løype (13)22:0811:04
1Jorunn JohannesenDamer - lang løype (5)52:2611:39
1Jone ValdalHerrer - kort løype (11)18:259:12
1Andreas Vistnes MyklebostHerrer - mellomlang løype (17)27:309:49
1Marie Line FurlandDamer- XLang (2)1:02:2110:34
2Alva ChristiansenDamer - kort løype (13)27:54+5:4613:57
2Amalie Wathne ThingbøDamer - kort løype (13)27:54+5:4613:57
2Joel SkogeHerrer - kort løype (11)18:48+0:239:24
2Sigurd R. OftedalHerrer - XLang (11)49:20+3:318:21
3Marit HaavardsholmDamer - lang løype (5)55:39+3:1312:22
3Gustav LevangHerrer - kort løype (11)20:12+1:4710:06
3Tom FurlandHerrer - XLang (11)53:04+7:158:59
4Evelyn Fernandes NødlandDamer - kort løype (13)32:59+10:5116:29
4Selma Lothine Fridheim TorpDamer - kort løype (13)32:59+10:5116:29
4Jonas Vistnes MyklebostHerrer - kort løype (11)24:01+5:3612:00
4Magnus LandstadHerrer - lang løype (19)44:50+1:029:57
5Ola Wathne ThingbøHerrer - kort løype (11)26:24+7:5913:12
5Geir HaugvaldstadHerrer - mellomlang løype (17)35:01+7:3112:30
5Kjell DaleHerrer - lang løype (19)47:02+3:1410:27
5Tor Gunnar AkslandHerrer - XLang (11)55:55+10:069:28
6Eirik WathneHerrer - kort løype (11)30:48+12:2315:24
8Omund Thu LandstadHerrer - kort løype (11)34:38+16:1317:19
8Kim RichterHerrer - XLang (11)1:00:36+14:4710:16
9Martin SvebestadHerrer - kort løype (11)40:19+21:5420:09
10Eivind Lars RakeHerrer - mellomlang løype (17)40:52+13:2214:35
12Åsa ChristiansenDamer - kort løype (13)57:50+35:4228:55
13Ragnhild ChristiansenDamer - kort løype (13)58:09+36:0129:04
13Markus RichterHerrer - mellomlang løype (17)42:35+15:0515:12
14Jon MyklebostHerrer - lang løype (19)57:16+13:2812:43
16Hermann SkogsholmHerrer - mellomlang løype (17)1:44:37+1:17:0737:21
Ole Morten ThingbøHerrer - kort løype (11)disqualified
Synnøve WestermoenDamer - mellomlang løype (5)did not start
Vebjørn OftedalHerrer - kort løype (11)did not start
Stian HaugvaldstadHerrer - mellomlang løype (17)did not start
Thomas ValdalHerrer - lang løype (19)did not start

Skattesport BIL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
15Ole AuklendHerrer - mellomlang løype (17)54:58+27:2819:37

Stavanger kommune BIL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
19Gunnar ThorsetHerrer - lang løype (19)1:19:35+35:4717:41Download route in GPX format

Stavanger Orienteringsklubb

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Kjetil WirakHerrer - lang løype (19)43:489:44
1Johan Christie ØrkeHerrer - XLang (11)45:497:45
2Bjørn AlsakerHerrer - mellomlang løype (17)28:06+0:3610:02
2Stein Arne OlsenHerrer - lang løype (19)44:46+0:589:56
3Asgeir BellHerrer - mellomlang løype (17)29:33+2:0310:33
3Øystein AmundrudHerrer - lang løype (19)44:49+1:019:57
6Turid NystrømDamer - kort løype (13)33:46+11:3816:53
9Haldis GlendrangeDamer - kort løype (13)42:30+20:2221:15
9Øyvind RummelhoffHerrer - lang løype (19)47:37+3:4910:34
10Sverre VarebergHerrer - kort løype (11)1:24:19+1:05:5442:09
11Øistein HaalandHerrer - mellomlang løype (17)41:07+13:3714:41
11Arne Jacob Nystrøm OlsenHerrer - lang løype (19)49:53+6:0511:05
12Kjell Olav GjerdeHerrer - mellomlang løype (17)41:44+14:1414:54
12Nils John VestølHerrer - lang løype (19)52:44+8:5611:43
13Espen Fyhn NilsenHerrer - lang løype (19)55:52+12:0412:24
14Paul Andreas PaulsenHerrer - mellomlang løype (17)44:29+16:5915:53
18Pål H. GjerdenHerrer - lang løype (19)1:05:07+21:1914:28
Gro MarieroDamer - mellomlang løype (5)disqualified
Irene RummelhoffDamer - mellomlang løype (5)disqualified
Lise IsachsenDamer - mellomlang løype (5)did not start
Sara Nystrøm OlsenDamer - lang løype (5)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor