Norwegian Orienteering Federation

Official results for NM stafett

Event informationShow result list by classShow result list by organisationHide team lineupsPress result listPrint

Name: NM stafett
Organisers: Freidig / Malvik IL / Wing OK
Date: Sunday 13 September 2020

D 17-, leg 1

50 starting competitors
PlacNameTeamTimeDiff
1Ingjerd MyhreTyrving IL 133:38
2Janne Tjørhom AasheimGanddal IL 133:41+0:03
3Tone Bergerud LyeNydalens SK 133:46+0:08
4Jenny BaklidKonnerud IL 133:49+0:11
5Oda ScheeleNydalens SK 233:54+0:16
6Une HoltermannPorsgrunn OL 133:59+0:21
7Tilla Farnes HennumNTNUI 234:05+0:27
8Mari Fjellbirkeland JohannesenBergens TF / Fana IL / IL Gular 34:55+1:17
9Eirin Svanøe-HafstadFrol IL 134:58+1:20
10Synne StrandNydalens SK 335:31+1:53
11Ane DyrkornNTNUI 135:32+1:54
12Frida HaugskottOL Trollelg 136:15+2:37
13Marie OlaussenFredrikstad SK 136:28+2:50
14Marta UlvensøenNTNUI / Emblem 1236:48+3:10
15Netta Bar-NathanLillomarka OL 137:56+4:18
16Emma ArnesenByåsen IL 238:03+4:25
17Karen Hoel JomaasFossum IF 138:04+4:26
18Kine GulliksenBækkelagets SK 138:17+4:39
19Margrethe WisløffNTNUI 339:10+5:32
20Maren GrandeFrol IL 239:14+5:36
21Anniken RanvikKonnerud IL 239:22+5:44
22Ragnhild Mathea HelmersenFet OL 139:33+5:55
23Lene Berg HanssenByåsen IL 139:39+6:01
24Helene EgerKongsberg OL 140:05+6:27
25Mari EidsmoFreidig 142:37+8:59
26Birgit Dorthea Kleppa MadslienLillehammer OK 142:38+9:00
27Iliana IlievaHalden SK 144:05+10:27
28Kristine FjeldboTyrving IL 244:13+10:35
29Kristin Helland-HansenNTNUI 1044:14+10:36
30Sunniva MorganNamsos OK 144:31+10:53
31Sofie Skyttersæter IversenNTNUI 948:02+14:24
32Hanne VassendNTNUI 648:14+14:36
33Sofia HaglundNTNUI 848:37+14:59
34Idunn HaavengenNTNUI 1148:56+15:18
35Idunn StrandIL BUL-Tromsø 149:05+15:27
35Marit Rønning SkoglundLillomarka OL / Nydalens SK 549:05+15:27
37Ingvild WangNTNUI 749:20+15:42
38Ida Sofie HjortlandLarvik OK 149:28+15:50
39Karoline AuneNTNUI 551:46+18:08
40Malene Teresia JebsenHeming Orientering / Tyrving IL 53:26+19:48
41Ea LunøeNydalens SK 453:55+20:17
42Ida SolliMo OK 157:21+23:43
43Konstanse MoholthKongsberg OL 31:15:57+42:19
44Julie ChristiansenKristiansand OK / Nidarøst OK 11:32:58+59:20
Marieluise Schmitt GranHalden SK / Lillomarka OL 2disqualified
Selma HøivoldKongsberg OL 2disqualified
Ine InstanesKonnerud IL / Sturla, IF 3disqualified
Hedda Raadal BjørloNTNUI 4disqualified
Sigrid Vehus SkjerveHadeland OL / Hamar OK / Verdal did not finish
Ane Sofie KroghOppsal Orientering 1did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor