Norwegian Orienteering Federation

Official results for NM sprint stafett

Event informationShow result list by classShow result list by organisationHide team lineupsPress result listPrint

Name: NM sprint stafett
Organiser: Haugesund IL Orientering
Date: Sunday 27 September 2020

D/H 17-, leg 1

43 starting competitors
PlacNameTeamTimeDiff
1Kristine FjellangerVaregg Fleridrett 113:24
2Oda ScheeleNydalens SK 213:30+0:06
3Ane DyrkornNTNUI 113:33+0:09
4Janne Tjørhom AasheimNydalens SK 113:34+0:10
4Lene Berg HanssenByåsen IL 113:34+0:10
6Ragnhild HjermstadFossum IF 113:36+0:12
7Åsne HaavengenKongsberg OL 113:37+0:13
8Malin SandstadBækkelagets SK 113:38+0:14
9Arntraut GötschIL BUL-Tromsø 213:39+0:15
10Vilde Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubb 113:44+0:20
10Jo ShepherdHalden SK 213:44+0:20
10Runa FremstadLarvik OK 113:44+0:20
13Jenny BaklidNTNUI 213:45+0:21
14Hedda Raadal BjørloNTNUI 413:50+0:26
15Oda J SikkelandTyrving IL 113:52+0:28
15Ane Sofie KroghOppsal Orientering 113:52+0:28
17Evine Westli AndersenLøten o-lag 113:59+0:35
18Une HoltermannPorsgrunn OL 114:02+0:38
19Iliana IlievaHalden SK 114:05+0:41
20Netta Bar-NathanLillomarka OL 114:06+0:42
21Idunn StrandIL BUL-Tromsø 114:08+0:44
22Sofie Skyttersæter IversenNTNUI 314:24+1:00
23Hanne SandstadFreidig 114:27+1:03
24Ingrid G. KvålsgardFossum IF 214:31+1:07
24Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK 114:31+1:07
26Lisbeth VollHaugesund IL Orientering 114:37+1:13
27Marte Madslien BakkenNydalens SK 314:54+1:30
28Hedda KjeldsenSturla, IF 215:02+1:38
29Eli Fjellbirkeland JohannesenNTNUI 615:09+1:45
30Kristine Eide RappRaumar Orientering 115:22+1:58
31Ingrid LamarkGanddal IL 115:23+1:59
32Aurora FossøyNTNUI 515:27+2:03
33Pernille KatlaTyrving IL 215:46+2:22
34Birgit Dorthea Kleppa MadslienLillehammer OK 115:49+2:25
35Ane Malene KolstadFreidig 216:02+2:38
36Roisin LongNydalens SK 416:30+3:06
37Maya Jones ArnesenHeming Orientering 116:59+3:35
38Ingrid BlindheimLillomarka OL 217:14+3:50
39Live ØstvoldHeming Orientering 218:09+4:45
Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular 1disqualified
Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL 2disqualified
Christiane Ruud BøckmanKristiansand OK 1disqualified
Ine InstanesSturla, IF 1disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor