Norwegian Orienteering Federation

Official results for Bakkebø Klubbranking

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bakkebø Klubbranking
Organiser: Egersund OK
Date: Monday 1 October 2018

Classes: Show all | D 11-12 | D 13-16 | H 11-12 | H 13-16 | Damer - mellomlang løype | Damer - lang løype | Herrer - mellomlang løype | Herrer - lang løype | Nybegynnerløype | Herrer kort | Damer kort

D 11-12

2 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Julie  HellandEgersund OK15:557:57

D 13-16

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Thea Beate PuntervoldEgersund OK38:5017:39

H 11-12

2 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Odin HorpestadEgersund OK27:3613:48

H 13-16

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ole Andre BrandsbergEgersund OK42:1019:10

Damer - mellomlang løype

2 900 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Inger Tone NygårdEgersund OK36:5012:42
2Anita Glenne KallhovdEgersund OK41:17+4:2714:14
3Hilde HetlandEgersund OK47:20+10:3016:19
4Monica HorpestadEgersund OK54:17+17:2718:43
5Julie PuntervoldEgersund OK1:05:29+28:3922:34
6Helga AaslidEgersund OK1:14:26+37:3625:40
6Inger Skretting OpstadEgersund OK1:14:26+37:3625:40

Damer - lang løype

3 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jorunn HadlandEgersund OK39:2510:22
2Jane Mydland HellandEgersund OK46:41+7:1612:17

Herrer - mellomlang løype

2 900 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Samuel A StokkelandÅlgård Orientering32:5611:21
2Edvin AakreEgersund OK34:13+1:1711:47
3Trond Sigurd FotlandEgersund OK40:17+7:2113:53
4Odd GarpestadEgersund OK41:40+8:4414:22
5Alexander HorpestadEgersund OK47:13+14:1716:16
6Sindre Skeie PettersonEgersund OK55:08+22:1219:00
7Ivar AalbuEgersund OK59:27+26:3120:30
Tormod AaslidEgersund OKdisqualified
Jan HetlandEgersund OKdisqualified

Herrer - lang løype

3 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Harald KlippenbergEgersund OK40:0010:31
2Jørgen HetlandEgersund OK41:25+1:2510:53
3Gunnar PettersonEgersund OK42:36+2:3611:12
4Kjetil TorgersenEgersund OK42:57+2:5711:18
5Nils Tore PuntervoldEgersund OK51:24+11:2413:31

Nybegynnerløype

2 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Vilde PuntervoldEgersund OK29:0414:32
2Arild OpstadEgersund OK31:31+2:2715:45
3Emil Fotland KolstøEgersund OK32:24+3:2016:12
4Marius B  LeidlandEgersund OK33:42+4:3816:51
5Randi L.H BirkelandEgersund OK33:44+4:4016:52
6ukjent hallo ilukenEgersund OK43:21+14:1721:40

Damer kort

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Berit BrandsbergEgersund OK47:1421:28

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor