Norwegian Orienteering Federation

Official results for HL Sprinttrening

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: HL Sprinttrening
Organisers: Botne SK / Porsgrunn OL
Date: Tuesday 31 July 2018

D 13-14

2 870 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Agathe BrathagenLarvik OK25:268:51
2Martine G. PettersenKonnerud IL27:01+1:359:24

D 13-16C

2 370 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Wilma EvensenOL Tønsberg og omegn19:158:07
2Hanna SpangbergKonnerud IL22:43+3:289:35

D 15-16

2 870 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mille Vasshaug JægtvikKonnerud IL20:117:01
2Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK21:11+1:007:22
3Une HoltermannPorsgrunn OL21:23+1:127:27
4Ingrid MobråthenBotne SK22:16+2:057:45
5Julie BerntzenFet OL23:35+3:248:13
6Ida Sofie HjortlandLarvik OK23:43+3:328:15
7Ragnhild Mathea HelmersenFet OL24:35+4:248:33
8Anine Kjørholt LiePorsgrunn OL26:35+6:249:15
9Mari Loftesnes KaupangOL Tønsberg og omegn27:03+6:529:25
10Tiril KihleKonnerud IL27:35+7:249:36
11Hedda SpangbergKonnerud IL28:13+8:029:49
12Vilde Sabine SkotnesKonnerud IL28:33+8:229:56
13Anny Horge RogneOL Tønsberg og omegn30:02+9:5110:27

D 17-

2 870 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elin GravningenStokke IL23:138:05
2Kirsten GjermstadBerger og Svelvik OL24:36+1:238:34
3Lene LoftesnesOL Tønsberg og omegn27:53+4:409:42
4Julie EikelandOL Tønsberg og omegn30:51+7:3810:44
5Line-Susanne K. SkavhellenBotne SK31:18+8:0510:54
6Mette SpangbergKonnerud IL31:54+8:4111:06
7Karin EriksenOL Tønsberg og omegn32:30+9:1711:19
Mai Britt BjørkSandefjord OKdisqualified

H 13-14

2 870 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Anders KlavenesSandefjord OK20:417:12
2Benjamin GjoneSandefjord OK21:53+1:127:37
3Henrik Kaupang LyeLarvik OK22:06+1:257:42
4Gabriel GjoneSandefjord OK23:01+2:208:01
5Halvor LøkenKongsberg OL23:16+2:358:06
6Theodor BjørkSandefjord OK24:22+3:418:29
7Oscar Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL24:26+3:458:30
8Magnus BrodinPorsgrunn OL25:51+5:109:00
9Oskar BaklidKonnerud IL29:54+9:1310:25

H 13-16C

2 370 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ola G. PettersenBerger og Svelvik OL31:3613:20

H 15-16

2 870 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cornelius BjørkSandefjord OK16:075:36
2Tobias MathisenPorsgrunn OL17:32+1:256:06
3Iver RingheimLarvik OK18:29+2:226:26
4Magnus Eide-FredriksenHeming Orientering19:19+3:126:43
5Halvard KornmoPorsgrunn OL20:36+4:297:10
6Henrik R HoltHedrum OL20:41+4:347:12
7Viljan van RaaijHedrum OL21:36+5:297:31
8Vetle MathisenOL Tønsberg og omegn21:43+5:367:34
9Åsmund SlokvikNotodden OL22:14+6:077:44
10Sondre EvensenOL Tønsberg og omegn23:00+6:538:00
11Hallgeir BrevigStokke IL24:12+8:058:25
12Anders L. RosenvoldPorsgrunn OL25:43+9:368:57

H 17-

2 870 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tobias KristensenNTNUI16:415:48
2Even GravningenStokke IL18:30+1:496:26
3Trond GjelstadSandefjord OK19:27+2:466:46
4Tom KristensenLarvik OK20:28+3:477:07
5Terje W. PettersenBerger og Svelvik OL21:43+5:027:34
6Frode RobertsenOL Tønsberg og omegn22:16+5:357:45
7Lars BaklidKonnerud IL22:57+6:167:59
8Syver LøkenKongsberg OL23:05+6:248:02
9Per Olav GulbrandsenLarvik OK24:21+7:408:29
10Karl MikkelsenOL Tønsberg og omegn24:49+8:088:38
11Eirik SkavhellenBotne SK27:37+10:569:37
12Per Jarle EikelandOL Tønsberg og omegn30:36+13:5510:39
13Arild MoenKonnerud IL35:39+18:5812:25
14Harald Eide-FredriksenHeming Orientering37:28+20:4713:03
Trond EvensenOL Tønsberg og omegndisqualified
Anders Kristian HoltHedrum OLdisqualified
Torolf TrolsrudBotne SKdisqualified
Jørgen FrøydLarvik OKdid not start
Knut GjoneSandefjord OKdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor