Norwegian Orienteering Federation

Official results for Klubbløp SI Hytta

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Klubbløp SI Hytta
Organiser: Sandnes IL (Rogaland)
Date: Thursday 21 June 2018

Nybegynner

1 270 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Ingeborg Roth AarskogSandnes IL (Rogaland)34:0626:51
Nina AkslandSandnes IL (Rogaland)24:4419:28
Mekdes Kasahun BahtaSandnes IL (Rogaland)38:0029:55
Tsegazeab Kasahun BahtaSandnes IL (Rogaland)30:5024:16
Eskil BergeSandnes IL (Rogaland)21:5317:13
Håkon BergeSandnes IL (Rogaland)26:4621:04
Tuva ChristiansenSandnes IL (Rogaland)49:2638:55
Torkel Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)25:4320:14
Lars OftedalSandnes IL (Rogaland)30:5024:16
Frida RichterSandnes IL (Rogaland)49:2738:56
Ine Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)31:4024:56
Sjur UndheimSandnes IL (Rogaland)40:1731:43
Trym UndheimSandnes IL (Rogaland)38:3830:25
Børge Oliver van ZantenSandnes IL (Rogaland)38:1530:07
Aslak WathneSandnes IL (Rogaland)25:0219:42
Sindre WathneSandnes IL (Rogaland)40:1231:39
Andreas SolengSandnes IL (Rogaland)did not start

C-løype

1 490 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Silje BergeSandnes IL (Rogaland)21:2314:21
2Mari RichterSandnes IL (Rogaland)23:57+2:3416:04
3Alva ChristiansenSandnes IL (Rogaland)28:32+7:0919:08
4Helene WiigSandnes IL (Rogaland)30:14+8:5120:17
5Amalie Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)31:44+10:2121:17
6Arild Pfluger HundeideSandnes IL (Rogaland)32:44+11:2121:58
7Sarah JongenburgerSandnes IL (Rogaland)33:11+11:4822:16
8Erling Molvik JørgensenSandnes IL (Rogaland)34:56+13:3323:26
9Magnus HaugSandnes IL (Rogaland)37:11+15:4824:57
10Elisabeth MolvikSandnes IL (Rogaland)39:08+17:4526:15
11Oda Fjermestad HelgesenSandnes IL (Rogaland)40:36+19:1327:14
12Kjetil JørgensenSandnes IL (Rogaland)46:58+25:3531:31
13William Tønnesen LundbergSandnes IL (Rogaland)49:15+27:5233:03
14Vegard BergeSandnes IL (Rogaland)49:28+28:0533:11
15Oda Haver WiigSandnes IL (Rogaland)52:31+31:0835:14
16Tord ØglændSandnes IL (Rogaland)53:11+31:4835:41
17Åsa ChristiansenSandnes IL (Rogaland)54:44+33:2136:44
Gezien JongenburgerSandnes IL (Rogaland)disqualified
Vebjørn BreilandSandnes IL (Rogaland)did not start
Vebjørn OftedalSandnes IL (Rogaland)did not start
Idar JongenburgerSandnes IL (Rogaland)did not start
Emil Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)did not start

A/B-løype

3 260 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tor Gunnar AkslandSandnes IL (Rogaland)32:4310:02
2Bjørnar André HaugSandnes IL (Rogaland)45:35+12:5213:58
3Julie AkslandSandnes IL (Rogaland)56:01+23:1817:10
4Simon Fjermestad HelgesenSandnes IL (Rogaland)58:53+26:1018:03
5Bente Fjermestad-EieSandnes IL (Rogaland)1:00:04+27:2118:25
6Thomas ValdalSandnes IL (Rogaland)1:00:19+27:3618:30
7Gustav LevangSandnes IL (Rogaland)1:04:55+32:1219:54
8Jone ValdalSandnes IL (Rogaland)1:06:34+33:5120:25
9Anne Sæbø VikSandnes IL (Rogaland)1:08:32+35:4921:01
10Evelyn Fernandes NødlandSandnes IL (Rogaland)1:08:49+36:0621:06
11Ola Wathne ThingbøSandnes IL (Rogaland)1:10:16+37:3321:33
12Selma Lothine Fridheim TorpSandnes IL (Rogaland)1:12:31+39:4822:14
13Cecilie HiorthSandnes IL (Rogaland)1:17:14+44:3123:41
14Dirk Einar van ZantenSandnes IL (Rogaland)1:26:40+53:5726:35
15Gabriel ÅrsvollSandnes IL (Rogaland)1:29:04+56:2127:19
16Randi RothSandnes IL (Rogaland)1:47:28+1:14:4532:57
Roar Fjermestad EieSandnes IL (Rogaland)disqualified
Marte Roth AarskogSandnes IL (Rogaland)disqualified
Ole Morten ThingbøSandnes IL (Rogaland)disqualified
Kalle JongenburgerSandnes IL (Rogaland)did not start
Markus RichterSandnes IL (Rogaland)did not start
Clemens Sundby ØxnevadGanddal ILdid not start
Jonas Vistnes MyklebostSandnes IL (Rogaland)did not start
Kaja Hiorth MyklatunSandnes IL (Rogaland)did not start
Andreas Vistnes MyklebostSandnes IL (Rogaland)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor