Norwegian Orienteering Federation

Official results for SO-Cup løp 4

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SO-Cup løp 4
Organiser: Stavanger Orienteringsklubb
Date: Thursday 31 May 2018

Jenter over 60

3 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Anne GarsrudStavanger Orienteringsklubb37:4411:26
2May MelingStavanger Orienteringsklubb51:11+13:2715:30
3Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb53:46+16:0216:17
4Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb55:44+18:0016:53
5Gry Vikhamar ThengsStavanger Orienteringsklubb1:08:50+31:0620:51

Gutter 10-12

2 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Peter SæbbøStavanger Orienteringsklubb24:3311:41
2Bjørnar Sydnes RisaStavanger Orienteringsklubb33:00+8:2715:42
3Heine HusdalStavanger Orienteringsklubb48:06+23:3322:54

Jenter 15-16

3 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dina TorgersenStavanger Orienteringsklubb51:0715:29

Gutter 13-14

2 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger Orienteringsklubb17:588:33

Jenter 17-59

4 200 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tone TorgersenStavanger Orienteringsklubb48:4411:36
2Inger Tone NygårdEgersund OK52:01+3:1712:23
3Pernille Ronæss MellebyStavanger Orienteringsklubb1:20:39+31:5519:12
Brit Vivian MelingStavanger Orienteringsklubbdisqualified
Wenche Margrethe SæbbøStavanger Orienteringsklubbdisqualified

Gutter over 60

3 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Finn-Morten ÅrstadStavanger Orienteringsklubb42:4812:58
Arne KarlsenStavanger Orienteringsklubbdisqualified

Gutter 17-59

4 200 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Stein Arne OlsenStavanger Orienteringsklubb37:138:51
2Harald KalagerStavanger Orienteringsklubb37:22+0:098:53
3Nils John VestølStavanger Orienteringsklubb38:39+1:269:12
4Kjetil WirakStavanger Orienteringsklubb42:05+4:5210:01
5Øyvind RummelhoffStavanger Orienteringsklubb43:51+6:3810:26
6Claes-Tommy HerlandIndre Østfold OK47:35+10:2211:19
7Helge RisaStavanger Orienteringsklubb48:03+10:5011:26
8Pål BårdsenStavanger Orienteringsklubb48:04+10:5111:26
9Jone SæbbøStavanger Orienteringsklubb49:46+12:3311:50
10Espen KarlsenStavanger Orienteringsklubb50:06+12:5311:55
Per Olav HaarrGanddal ILdisqualified
207652 U1 Ukjent løper207652NOTEAMdisqualified
210964 U1 Ukjent løper210964NOTEAMdisqualified
60598 U1 Ukjent løper60598NOTEAMdisqualified

Nybegynnere

1 800 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Awa HusdalStavanger Orienteringsklubb1:02:5434:56

B-åpen

2 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hildegunn SvenssonStavanger Orienteringsklubb51:2924:30
170304 U1 Ukjent løper170304NOTEAMdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor