Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Midnattsolgaloppen 2019, dag 2

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Midnattsolgaloppen 2019
Arrangørorganisasjon: Alta OL
Dato: fredag 21 juni 2019 - søndag 23 juni 2019

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)

N-åpen

2 210 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Anne Josefine AndersenAlta OLfullført
Marco BansiStorsteinnes ILfullført
Mario BansiStorsteinnes ILfullført
Hanna KultimaLapin Veikotfullført
Sybille KühnisOL Regio Wilfullført
Eino LeskinenLynxfullført
Leonora S. AndersenAlta OLfullført
valtteri SundbergLynxfullført
Piko VierinenIL BUL-Tromsøfullført

D -10

2 360 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Teresa FunkOL-Team Filder45.1519.10
Ilja Hætta EngAlta OL1.03.3226.55
Kaisa KultimaLapin Veikot48.5120.41
Selma WeckmanVehkalahden Veikot13.175.37
Venla WeckmanVehkalahden Veikot24.5910.35

D 11-12

2 480 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mari Alsos HöglinHarstad OL37.5315.16
2Sophia DuryaginaLeader Petrozavodsk42.57+5.0417.19
3Elizabeth CrucLeader Petrozavodsk50.12+12.1920.14

D 11-12N

2 210 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tuva Nørgaard BjørsethIL BUL-Tromsø56.3125.34

D 13-14

2 640 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ronja Götsch IversenIL BUL-Tromsø24.119.09
2Sigrid Schmitt GranHalden SK29.11+5.0011.03
3Viliina SundbergLynx31.53+7.4212.04
4Ksenia BessarabLeader Petrozavodsk37.03+12.5214.02
5Anna ParkkinenYlikiimingin Nuijamiehet48.42+24.3118.26
6Daria KorolevaLeader Petrozavodsk51.54+27.4319.39

D 13-16N

2 390 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ida FinjordAlta OL29.1312.13
2Anna Pedersen KleemannAlta OL35.59+6.4615.03

D 15-16

3 100 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Klara GraversenIL BUL-Tromsø29.589.40
2Ekaterina SokolovaLeader Petrozavodsk30.02+0.049.41
3Elisa Götsch IversenIL BUL-Tromsø30.13+0.159.44
4Tuva-Cajsa SpikLeksands OK30.52+0.549.57
5Laura ParkkinenYlikiimingin Nuijamiehet38.47+8.4912.30
6Helene Alsos HöglinHarstad OL39.25+9.2712.42

D 15-16B

2 640 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erle FrostAlta OL33.5012.48
2Marita Helen OlsenBjerkvik IF37.09+3.1914.04

D 17-A kort

3 310 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Therese KlintbergLinköpings OK32.029.40
2Marit Wenseth KureBodø og Omegn IF Orientering34.11+2.0910.19
3Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK36.10+4.0810.55
4Mirja AnderssonOK Sarven37.02+5.0011.11
5Johanna TholerudOK Sarven38.55+6.5311.45
6Johanna RagvaldOK Linné40.41+8.3912.17
7Elin Nygren WåhlinTullinge SK41.50+9.4812.38
7Nadine Hebeisenthurgorienta41.50+9.4812.38
9Helena LundkvistOk Vargen45.57+13.5513.52

D 17-B

2 640 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ella KarlssonSnättringe SK26.2610.00
2Alexandra ForssÄrla IF31.27+5.0111.54
3Eli Charlotte NordmoMellembygd OL32.04+5.3812.08
4Ida Gjermundsdotter UrsetIL BUL-Tromsø37.58+11.3214.22
5Lena YlipääBergnäsets AIK43.10+16.4416.21

D 17-C

2 850 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Marie HeinrupTullinge SK54.1519.02
2Martina WyssOLG Regio Olten1.00.09+5.5421.06
3Eli HoldhusIL Gular1.03.49+9.3422.23
4Herta LeumannOL Landschlacht1.22.01+27.4628.46
5Mailiss MyrvangBjerkvik IF1.29.59+35.4431.34

D 17-18

3 880 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anna Jacobsen-GaskiBardu IL35.119.04
2Kaja Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering39.46+4.3510.14
3Clara SpikLeksands OK41.31+6.2010.42
4Idunn StrandIL BUL-Tromsø41.54+6.4310.47
5Sofia LundkvistOk Vargen49.56+14.4512.52
6Tina YlipääBergnäsets AIK50.45+15.3413.04

D 19-20

3 880 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tora IndregardIL BUL-Tromsø34.088.47
2Vilma KarlssonSnättringe SK34.44+0.368.57
3Aleksandra RusakovaLeader Petrozavodsk41.32+7.2410.42
4Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-Tromsø47.09+13.0112.09

D 21-

4 370 m, 26 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Synnøve BråtenVegårshei IL31.317.12
2Anna-Kaisa AnjalaLahden Suunnistajat -3732.02+0.317.19
3Anna UlvensøenNTNUI32.13+0.427.22
4Emma JohanssonDomnarvets GoIF34.12+2.417.49
5Karoliina SundbergLynx35.14+3.438.03
6Susanna TervoIFK Lidingö SOK35.49+4.188.11
7Arntraut GötschIL BUL-Tromsø35.58+4.278.13
8Elin HögstrandIFK Göteborg36.10+4.398.16
9Elin DahlinDomnarvets GoIF36.32+5.018.21
10Anne-Mari LeskinenLynx36.57+5.268.27
11Elsa JanssonJärla Orientering38.19+6.488.46
12Emilie Westli AndersenLøten o-lag38.26+6.558.47
13Elina ItkonenLapin Veikot38.46+7.158.52
14Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK40.11+8.409.11
15Evine Westli AndersenLøten o-lag40.29+8.589.15
16Essi KangasahoHiidenkiertäjät41.47+10.169.33
17Mathilde Nordbrøden SkaareIL BUL-Tromsø41.59+10.289.36
18Meri MaijalaLapin Veikot42.50+11.199.48
19Solveig BlindheimNTNUI44.18+12.4710.08
20Maria ItkonenLapin Veikot45.02+13.3110.18
21Ingrid OkkenhaugNTNUI45.35+14.0410.25
22Kristin BrekkeNTNUI46.08+14.3710.33
23Anni InkiläLuumäen Rasti47.43+16.1210.55
24Ingvild BrekkeNTNUI49.07+17.3611.14
25Malin EijsinkNydalens SK49.21+17.5011.17
26Marianne DæhliNydalens SK1.08.48+37.1715.44

D 35-

3 880 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Laura LakanenLappeen Riento34.408.56
2Torun AnkjellNordreisa IL35.15+0.359.05
3Salla TöyryläKymin Suunnistajat36.26+1.469.23
4Evelina EricssonSöders-Tyresö36.50+2.109.29
5Sanna WeckmanVehkalahden Veikot41.44+7.0410.45
6Rasa IvanauskaiteOK Azuolas47.35+12.5512.15

D 40-

3 310 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Zsuzsa FeyTyrving IL33.1510.02
2Rikke NørgaardIL BUL-Tromsø47.32+14.1714.21
3Malin KristofferssonOK Sarven53.41+20.2616.13
4Mette Uhre LangAmager Orienteringsklub1.23.57+50.4225.21

D 45-

3 070 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anne UrsetIL BUL-Tromsø29.149.31
2Satu TurtinenYlikiimingin Nuijamiehet31.02+1.4810.06
3Mia SaarilaaksoLappeen Riento33.12+3.5810.48
4Ingvild OsdalHarstad OL35.11+5.5711.27
5Piia ParkkinenYlikiimingin Nuijamiehet36.07+6.5311.45
6Ann RollerJärfälla OK36.56+7.4212.01
7Anna KarlqvistIL BUL-Tromsø37.59+8.4512.22
8Trine AlsosHarstad OL38.33+9.1912.33
9Kirsti LysakerFana IL39.38+10.2412.54
10Kati FräntiRasti-Kurikka48.19+19.0515.44
11Kjersti Hagberg SolumRond OL51.07+21.5316.39
12Angelica BrandqvistTibro OK51.08+21.5416.39
13Verena FunkOL-Team Filder56.18+27.0418.20

D 50-

3 100 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Maria JonssonNydalens SK30.369.52
2Britt Helene FossøyNotodden OL33.11+2.3510.42
3Frauke Schmitt GranHalden SK33.27+2.5110.47
4Gro Kari Hvideberg HansenMålselv IL33.28+2.5210.47
5Sissel SkovlyRingerike OL34.45+4.0911.12
6Aud Ellen BrevikSturla, IF35.02+4.2611.18
7Marja TonderAlatornion Pirkat36.09+5.3311.39
8Anne Marit BjergaardNydalens SK36.50+6.1411.52
9Margrete GaskiBardu IL36.59+6.2311.55
10Marjo IlonenTampereen Yritys37.40+7.0412.09
11Trine SæternesSandnes IL (Finnmark)38.19+7.4312.21
12Tone SkramRøyken OL39.06+8.3012.36
13Tuija HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseura40.17+9.4112.59
14Åsa SpikLeksands OK40.20+9.4413.00
15Liv Karen JohannessenIL BUL-Tromsø41.39+11.0313.26
16Monica RosénBergnäsets AIK44.47+14.1114.26
17Carina NilssonTäby OK47.31+16.5515.19
18Mai Helen LingaIL Gular49.34+18.5815.59
19Birgitte TorbjørnsenIL Gular51.27+20.5116.35
20Birgit LundkvistOk Vargen1.07.32+36.5621.47

D 55-

2 870 m, 19 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tone HollowellOK Tyr34.1811.57
2May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering34.28+0.1012.00
3Anna Weckner WestlundOK Tyr35.34+1.1612.23
4Marie HögstrandMarkbygdens OK36.11+1.5312.36
5Toril KorsvikRond OL38.27+4.0913.23
6Trine Marit Justad RaaenLierbygda OL38.46+4.2813.30
7Ranveig KvifteIK Grane Arendal Orientering42.08+7.5014.40
8Gunilla GedinGöteborg Majorna OK43.42+9.2415.13
9Tarja JokikokkoOulun Tarmo45.38+11.2015.54
10Gry Holmgren HafskjoldBergnäsets AIK47.24+13.0616.30
11Eva SyversenRøyken OL51.27+17.0917.55
12Renata TruttmannOLG Goldau58.13+23.5520.17
13Anna-Karin EklundSöderhamns OK1.04.09+29.5122.21
14Inger SchibstedRøyken OL1.04.50+30.3222.35
15Sigrid RennaKirkenes IF1.06.23+32.0523.07
16Hege HeibergHadeland OL1.13.43+39.2525.41
Kari ChristiansenSandefjord OKdiskvalifisert
Tuija JurvakainenRasti-Hyrydiskvalifisert
Irina KarcevaLeader Petrozavodskdiskvalifisert

D 60-

2 790 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Berit DanielsenTyrving IL31.2311.14
2Ragnhild Elsrud HultgreenRingerike OL31.40+0.1711.21
3Anne Julsrud HaugenHalden SK33.26+2.0311.58
4Bjørg SvanbergRøyken OL34.17+2.5412.17
5Kirsi LaasonenTampereen Pyrintö34.38+3.1512.24
6Helga HaverstadLierbygda OL36.20+4.5713.01
7Eli Blomseth HelgesenSørreisa OL36.32+5.0913.05
8Eva KarlssonUddevalla OK37.16+5.5313.21
9Kii KorhonenOunasvaaran hiihtoseura37.53+6.3013.34
10Kottonen AnnariittaLynx37.55+6.3213.35
11Lena LarssonSala OK - Orientering38.24+7.0113.45
12Taina ItkonenLapin Veikot41.43+10.2014.57
13Cathrine NorvikRøyken OL42.27+11.0415.12
14Ulla LehtoKymin Suunnistajat43.03+11.4015.25
15Trish CoombsMAROC47.27+16.0417.00
16Wenche RekkedalBodø og Omegn IF Orientering55.52+24.2920.01
17Britt-Marie ErikssonOK Rodhen1.00.57+29.3421.50
18Kristiina KairamoHiidenkiertäjät1.04.34+33.1123.08
19Ruth WuestOlf St Gallen Appenzell1.15.01+43.3826.53
Randi NilstadTyrving ILdiskvalifisert

D 65-

2 790 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lis DæhliLøten o-lag38.2213.45
2Liisa PeltolaMS Parma44.53+6.3116.05
3Annette RagvaldVingåkers OK46.51+8.2916.47
4Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL48.35+10.1317.24
5Evamarie LundahlIF Hagen54.33+16.1119.33
6Eija NurminenTampereen Pyrintö54.59+16.3719.42
7Grethe Lill RyengSturla, IF55.27+17.0519.52
8Kari LillealternFreidig57.15+18.5320.31
Herdis AlvheimFana ILdiskvalifisert

Direkte B

2 640 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Riitta ErolaOnnelliset Eksyjät52.5020.00
Aagpt HartmannRøyken OL1.15.5728.46
Alva KarlssonSnättringe SK28.3010.47
Geir Ellefsen LyeTyrving IL1.01.0123.06
Riina MurtonenNOTEAM29.3511.12
Daniel NystuenSturla, IF43.0016.17
Julia Bjerre SvendsenAmager Orienteringsklub56.3321.25
Christer ÖhmanMalax54.4020.42
Solveig SæternesByåsen IL36.3113.49
Katarina WåhlinTullinge SK53.3320.17
Randi HegstadByåsen IL32.5212.26
Ragnhild NerstenFossum IF1.16.4029.02

D 70-

2 600 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonSala OK - Orientering37.2714.24
2Guri LøkseSørreisa OL39.51+2.2415.19
3Åse FlydalIL BUL-Tromsø43.24+5.5716.41
4Unni LewisCounties Manukau O Club43.59+6.3216.55
5Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb46.11+8.4417.45
6Lone BartnikIK Grane Arendal Orientering46.27+9.0017.51
7Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb48.55+11.2818.48
8Anne Elvsaas MoRøyken OL54.17+16.5020.52
9Carol PearceDevon59.29+22.0222.52
10Karen M. BjørsethBodø og Omegn IF Orientering1.00.10+22.4323.08
11Aud I SpjelkavikTyrving IL1.06.43+29.1625.39
12Gun Inger JørgensenPorsgrunn OL1.27.40+50.1333.43

D 75-

2 600 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gry Vikhamar ThengsStavanger Orienteringsklubb43.5716.54
2Birgitte BekkelundRøyken OL46.42+2.4517.57
3Torill Svendsenfrosta ok1.00.00+16.0323.04
4Elin DahlenRingerike OL1.00.13+16.1623.09
5Aina Romsdal MauritzsenVaranger Orienteringslag1.05.01+21.0425.00
6Eli KlovningPorsgrunn OL1.24.24+40.2732.27

H -10

2 360 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Onni FräntiRasti-Jussit26.4111.18
Eskil Tørum JohannessenAlta OL49.5121.07
Karl KristofferssonOK Sarven41.4117.39
Age KristvikFossum IF33.5014.20
Maxim TregubovLeader Petrozavodsk27.0511.28

H 11-12

2 480 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rasmus TöyryläKymin Suunnistajat18.337.28
2Magnus Friedhelm KlavenessMåren OK24.41+6.089.57
3Sulo SaarilaaksoLappeen Riento26.31+7.5810.41
4Eemeli LeskinenLynx27.27+8.5411.04
5Roman TrifonovLeader Petrozavodsk41.05+22.3216.33
6Onni VierinenIL BUL-Tromsø48.34+30.0119.35
7Georgey KirillovLeader Petrozavodsk50.10+31.3720.13

H 11-12N

2 210 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Aapo FräntiRasti-Jussit27.4312.32
Nikolaj Leijon PedersenAlta OLdiskvalifisert

H 13-14

2 640 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eemil KoskinenTampereen Pyrintö18.527.08
2Samuel A StokkelandÅlgård Orientering26.02+7.109.51
3Vladislav KondratyukLeader Petrozavodsk27.39+8.4710.28
4Emil VierinenIL BUL-Tromsø27.57+9.0510.35
5Niklas KristensenHarstad OL30.40+11.4811.36
6Gjermund OsdalHarstad OL35.33+16.4113.27
7Eetu VierinenIL BUL-Tromsø43.31+24.3916.29
8Lauri KultimaLapin Veikot45.06+26.1417.05
9Stepan LinkovLeader Petrozavodsk59.11+40.1922.25

H 13-16C

2 480 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jo Randar HolmøyHadeland OL25.1110.09
2William Brekkan RasmussenAlta OL32.42+7.3113.11
3Matthias FunkOL-Team Filder40.43+15.3216.25

H 15-16

3 310 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eirik FrostAlta OL25.417.45
2Denis PotapovLeader Petrozavodsk27.23+1.428.16
3Maxim NovozhilovLeader Petrozavodsk27.38+1.578.20
Elisey MyasnikovLeader Petrozavodskdiskvalifisert

H 15-16B

2 640 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Kasper Ankjell HolmöyNordreisa IL32.1512.12
2Simen FinjordAlta OL35.41+3.2613.30
3Henry SkjønsfjellNordreisa IL39.46+7.3115.03
4Erling BjørnstadAlta OL48.48+16.3318.29
5Isak Jacobsen-GaskiBardu IL49.10+16.5518.37

H 17-A kort

3 880 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Martin HosetBodø og Omegn IF Orientering31.378.08
2Anders DahlinOK Sarven32.00+0.238.14
3Bendik MyrvangIL BUL-Tromsø34.02+2.258.46
4Trond DøskelandFana IL36.09+4.329.19
5Jonathan BerglindOK Södertörn36.39+5.029.26
6Fredrik TholerudOK Sarven38.29+6.529.55
7Gregor FunkOL-Team Filder42.03+10.2610.50
8Erik Nygren WåhlinOK Södertörn42.49+11.1211.02
9Kalle RosenbladHiidenkiertäjät47.31+15.5412.14

H 17-18

3 880 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Hans UrsetIL BUL-Tromsø26.366.51
2Jonatan GraversenIL BUL-Tromsø26.48+0.126.54
3Mikhail GolubevLeader Petrozavodsk28.48+2.127.25
4Matias MaijalaLapin Veikot30.20+3.447.49
5Håkon SæternesByåsen IL30.40+4.047.54
6Gregory KorovkinLeader Petrozavodsk32.30+5.548.22
7Eskil FrischknechtAlta OL37.29+10.539.39

H 21-

5 140 m, 35 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Johan RunessonIFK Lidingö SOK29.225.42
2Rasmus Rørholt TheisenNTNUI30.48+1.265.59
3Erik Ivarsson SandbergOK Denseln31.27+2.056.07
4Topi AnjalaKoovee32.16+2.546.16
5Vegard Blomseth JohnsenNydalens SK33.14+3.526.27
6Gjermund UrsetIL BUL-Tromsø34.09+4.476.38
7Aleksi LeskinenLynx34.39+5.176.44
8Marius ØieLøten o-lag35.00+5.386.48
9Viktor SilvemarkÄrla IF35.02+5.406.48
10Jonne LakanenLappeen Riento35.17+5.556.51
11Ørjan RavndalÅlgård Orientering35.41+6.196.56
12Olav Milian Schmitt GranNTNUI35.43+6.216.56
13Stig LøvlundNordreisa IL35.46+6.246.57
14Aapo LaihoVehkalahden Veikot36.19+6.577.03
15Halvor SaunesNydalens SK36.51+7.297.10
16Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK36.58+7.367.11
17Johannes PohjalaHiisirasti37.00+7.387.11
18Oscar VångellÄrla IF37.27+8.057.17
19Timo MähönenIFK Lidingö SOK37.39+8.177.19
20Håvard Krey HansenOK Silsand37.44+8.227.20
21Geir MoholdtIL BUL-Tromsø37.49+8.277.21
22Juha FräntiRasti-Kurikka37.51+8.297.21
23Carl Henrik BjørsethIL BUL-Tromsø38.11+8.497.25
24Audun Rognerud BøeNTNUI38.20+8.587.27
25Janne WeckmanVehkalahden Veikot38.25+9.037.28
26Daniel Carløy SkjønsfjellNordreisa IL38.38+9.167.30
27Hallvard NordbrødenIL BUL-Tromsø38.47+9.257.32
28Jakob Kalvig SkoganNTNUI39.26+10.047.40
29Dag Steinar RagvinBø OL40.32+11.107.53
30Jarmo TonderKalevan rasti46.33+17.119.03
31Jaakko RissanenLapin Veikot49.24+20.029.36
32Teemu NiskanenOunasvaaran hiihtoseura50.44+21.229.52
33Arnau OrmellaAmager Orienteringsklub56.25+27.0310.58
34Alejandro BerrioIL BUL-Tromsø1.07.24+38.0213.06
Anton SundinSträngnäs-Malmby OLdiskvalifisert

H 35-

4 370 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gustav RuøFreidig36.298.20
2Mikko TöyryläKymin Suunnistajat36.40+0.118.23
3Andrej OlunczekUSV TU Dresden39.44+3.159.05
4Knut Øyvind JohansenBardu IL44.38+8.0910.12
5Runar JohansenIL BUL-Tromsø47.12+10.4310.48
6Urs LeumannOL Landschlacht47.39+11.1010.54

H 40-

4 370 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK32.017.19
2Amund BeitnesOK 7735.26+3.258.06
3Saku AsikainenHiisirasti36.45+4.448.24
4Eric RollerJärfälla OK37.30+5.298.34
5Andre LeumannOL Landschlacht38.07+6.068.43
6Henning SpjelkavikTyrving IL39.06+7.058.56
7Juha VierinenIL BUL-Tromsø43.05+11.049.51
8Sturla StokkelandÅlgård Orientering43.24+11.239.55
9Evaldas JadenkusOK Azuolas47.03+15.0210.45
10Harri KoskinenTampereen Pyrintö48.31+16.3011.06
11Ottar K KvaalStorsteinnes IL49.33+17.3211.20
Anders KristofferssonOK Sarvendiskvalifisert

H 45-

3 880 m, 12 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Nick BarrableSYO28.257.19
2Karl-Gunnar SkjønsfjellNordreisa IL28.33+0.087.21
3Nikolay SytovMosmeridian32.00+3.358.14
4Miko SaarilaaksoLappeen Riento32.38+4.138.24
5Hans Helmer SæternesByåsen IL35.03+6.389.02
6Atle PedersenFossum IF35.43+7.189.12
7Lars HenrikssonSundsvalls OK35.50+7.259.14
8Arild H ClausenFreidig36.40+8.159.27
9Ola BratlieIL BUL-Tromsø37.31+9.069.40
9Rune GraversenIL BUL-Tromsø37.31+9.069.40
11Björn YlipääBergnäsets AIK39.41+11.1610.13
12Magnus HöglinHarstad OL41.12+12.4710.37

H 50-

3 880 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ole-André HelgaasIL BUL-Tromsø28.397.23
2Keijo ParkkinenYlikiimingin Nuijamiehet28.55+0.167.27
3Timo KarppinenSK Pohjantähti29.53+1.147.42
4Finn Terje UbergKristiansand OK30.13+1.347.47
5Anders KarlssonSnättringe SK31.46+3.078.11
6Urs UtzingerOL Zimmerberg32.59+4.208.30
7Mats LuspaIFK Kiruna33.35+4.568.39
8Børge HarveyIL BUL-Tromsø33.55+5.168.44
9Jussi BorgenströmHyvinkään Rasti35.51+7.129.14
10Fred Arne JacobsenBardu IL36.03+7.249.17
11Benedikt FunkOLG Ortenau36.25+7.469.23
12Hans-Martin VaengSørreisa OL37.59+9.209.47
13Mikael LindénHalmstad OK38.46+10.079.59
14Bjørn Axel GranHalden SK39.23+10.4410.09
15Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering40.46+12.0710.30
16Håkon BrynjulfsenOK Silsand42.38+13.5910.59
17Damian TannerOLG St. Gallen/Appenzell43.09+14.3011.07
18Juha KultimaLapin Veikot44.36+15.5711.29
19Heinz WeberOLG St. Gallen/Appenzell45.14+16.3511.39
20Thomas AttingerOL Zimmerberg45.37+16.5811.45
21Martin AttingerOL Zimmerberg47.26+18.4712.13
22Trond BrevikFossum IF48.19+19.4012.27
23Fred Inge EilertsenKirkenes IF51.40+23.0113.18
24Torsten MättigUSV TU Dresden58.48+30.0915.09
Jan-Hugo HanssenIL BUL-Tromsødiskvalifisert

H 55-

3 310 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per SpikLeksands OK28.588.45
2Jon MusgraveHalden SK29.46+0.488.59
3Jens LindströmTibro OK30.47+1.499.18
4Lars LundkvistSeskarö IF30.51+1.539.19
5Mauri LaasonenTampereen Pyrintö30.55+1.579.20
6Axel Juell TheisenMellembygd OL31.17+2.199.27
7Lars D. FjeldstadRingerike OL31.25+2.279.29
8Tom HollowellOK Tyr32.02+3.049.40
9Marcel SchiessSwiss O Week32.16+3.189.44
10Atle IversenIL BUL-Tromsø32.27+3.299.48
11Anders FossøyNotodden OL34.04+5.0610.17
12Leif Kåre BessebergEiker OL34.05+5.0710.17
13Andreas WyssOLG Regio Olten38.29+9.3111.37
14Jan-Olof SvenssonHalmstad OK38.54+9.5611.45
15Snorre FrydenlundSturla, IF39.07+10.0911.49
16Arild IngdalMellembygd OL39.58+11.0012.04
17Håkan RosénBergnäsets AIK40.22+11.2412.11
18Christian SchibstedRøyken OL41.25+12.2712.30
19Beat ImhofOL Regio Wil43.30+14.3213.08
20Rolf WettsteinOL Zimmerberg44.07+15.0913.19
21Markus TruttmannOLG Goldau44.19+15.2113.23
22Jörgen SköldLinköpings OK45.00+16.0213.35
23Oskar KaaløySandefjord OK1.01.18+32.2018.31
Anders NilssonTäby OKdiskvalifisert

H 60-

3 310 m, 32 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr28.068.29
2Svein Harald HansenOK Silsand29.27+1.218.53
3Timo PartanenRasti-Hyry29.29+1.238.54
4Sören JonssonNydalens SK29.45+1.398.59
5Jarmo LehtoVehkalahden Veikot30.03+1.579.04
6Göran NilssonSnättringe SK30.11+2.059.07
7Richard Zeiner-GundersenFossum IF30.13+2.079.07
8Torgeir StrandhagenRøyken OL30.33+2.279.13
9Tapio MannilaRastikarhut30.37+2.319.14
9Eero HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseura30.37+2.319.14
11Roger CoombsMAROC31.12+3.069.25
12Ingemar Jansson HaverstadLierbygda OL32.22+4.169.46
13Eirik NordbrødenHalden SK32.43+4.379.53
14Torgeir StrandFana IL34.09+6.0310.19
15Anders KureBodø og Omegn IF Orientering34.12+6.0610.19
16Kjell RønnebergRøyken OL35.30+7.2410.43
17Alf PettersenTyrving IL36.01+7.5510.52
18Kjell BlomsethÅs-NMBU Orientering36.33+8.2711.02
19Per Kristian EkebergTyrving IL37.41+9.3511.23
20Leif GulbrandsenSørreisa OL38.00+9.5411.28
21Arne KlintbergEksjö SOK38.11+10.0511.32
22Igor KekinLeader Petrozavodsk38.12+10.0611.32
23Rickard HolmgrenBergnäsets AIK38.18+10.1211.34
24Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK40.18+12.1212.10
25Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK41.02+12.5612.23
26Stig Hultgreen KarlsenIL GeoForm43.23+15.1713.06
27Max PrangFredensborg OK43.24+15.1813.06
28Ueli Hebeisenthurgorienta44.43+16.3713.30 Last ned GPS-spor i gpx-format
29Bjørn-Hugo MyrvangBjerkvik IF47.28+19.2214.20
30Juha LiukkonenHiidenkiertäjät47.45+19.3914.25
31Hannu KottonenLynx50.05+21.5915.07
32Peter PrydzNeverfjord IL1.09.11+41.0520.54

H 65-

3 070 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Magne VollenOslostudentenes IK30.399.59
2Ola BroxOL Toten-Troll31.40+1.0110.18
3Per RekkedalBodø og Omegn IF Orientering34.52+4.1311.21
4Jan Fredrik PrytzBodø og Omegn IF Orientering35.01+4.2211.24
5Anders ErikssonIF Hagen35.19+4.4011.30
6Sten-Åke HolmbergSala OK - Orientering35.46+5.0711.39
7Raimo AntikainenKuopion Suunnistajat37.25+6.4612.11
8Jouko NurminenTampereen Pyrintö37.55+7.1612.21
9Kjell SvanbergRøyken OL41.02+10.2313.21
10Gunde HjalmarssonStora Tuna OK41.26+10.4713.29
11Jan LindelöfSeskarö IF42.57+12.1813.59
12Lennart HävrenTullinge SK43.23+12.4414.07
13Lauri KarhumäkiPihkaniskat43.43+13.0414.14
14Bent GalborgenIndre Østfold OK43.59+13.2014.19
15Even HofstadFreidig44.01+13.2214.20
16Per Ove TransethRøyken OL44.22+13.4314.27
17Göran LarssonSala OK - Orientering46.13+15.3415.03
18Dag SkoganBodø og Omegn IF Orientering46.57+16.1815.17
19Håkon BeitnesHamar OK47.56+17.1715.36
20Hans RagvaldVingåkers OK52.58+22.1917.15
21Anders BjørkaasAskvoll og Holmedal IL54.44+24.0517.49
22Pekka RytkönenPihkaniskat57.42+27.0318.47

H 70-

3 100 m, 30 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Harry BreilandÅlgård Orientering30.369.52
2Atle AlvheimFana IL33.04+2.2810.40
3Tor TrøanHadeland OL33.43+3.0710.52
4Gunnar Dag TøråIK Grane Arendal Orientering33.47+3.1110.53
5Knut LillealternFreidig34.37+4.0111.10
6Einar LundHamar OK34.55+4.1911.15
7Ivar HelgesenSørreisa OL35.13+4.3711.21
8Kay JørgensenPorsgrunn OL37.06+6.3011.58
9Peter KlavenessMåren OK37.37+7.0112.08
10Kurt GrønliFørde IL39.12+8.3612.38
11Roar FlydalIL BUL-Tromsø40.49+10.1313.10
12Max MoosbergerOLG Regio Olten41.32+10.5613.23
13Åge MohusBodø og Omegn IF Orientering41.34+10.5813.24
14Helge LyeTyrving IL43.57+13.2114.10
15Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb44.43+14.0714.25
16Ove Gunnar JacobsenStokke IL45.22+14.4614.38
16Jan LøvlundNordreisa IL45.22+14.4614.38
18Georg LeumannOL Landschlacht46.45+16.0915.04
19Johnny KarlssonUddevalla OK47.09+16.3315.12
20Nils Olav VennevikFreidig48.51+18.1515.45
21Jakob KløverødPorsgrunn OL51.10+20.3416.30
22Gunnar KvaalStorsteinnes IL53.20+22.4417.12
23Tuomo PeltolaMS Parma53.57+23.2117.24
24Kjell JeppsonIF Rigor55.12+24.3617.48
25Nils-Erik ErikssonSala OK - Orientering55.41+25.0517.57
26Jan HoldhusIL Gular56.31+25.5518.13
27Rolf LyePorsgrunn OL57.06+26.3018.25
28Seppo KorhonenOunasvaaran hiihtoseura58.50+28.1418.58
Willy StrenliOlf St Gallen Appenzelldiskvalifisert
Bjørn SpjelkavikTyrving ILdiskvalifisert

H 75-

2 870 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tormod DahlenRingerike OL47.4716.38
2Benkt Anderssonfrosta ok49.54+2.0717.23
3Ingolf DybvikStord Orientering51.07+3.2017.48
4Magne KlovningPorsgrunn OL51.55+4.0818.05
5Svein - Erik HeggenesVoss IL51.56+4.0918.05
6John PearceDevon57.22+9.3519.59
7Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orientering1.00.54+13.0721.13
8Olav MoRøyken OL1.01.07+13.2021.17

H 80-

2 600 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Carl B. BjørsethBodø og Omegn IF Orientering50.5419.34
2Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag52.12+1.1820.04

Direkte A-kort

2 870 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Markka AsikainenEurajoen Keikot1.10.3224.34
Jan BartnikAmager Orienteringsklub52.3918.20
Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering44.5515.39
Ingvild FjeldstadRingerike OL1.08.1423.46
Pertti ItkonenLapin Veikot50.3917.38
Vemund RønnebergRøyken OL56.4219.45
Carina SundbueSträngnäs-Malmby OL43.0715.01
Antti TonderNOTEAM29.1410.11
Johanna LundquistOk Vargen1.00.0120.54
Lisbeth BergagårdTolered-utby Oldiskvalifisert
Anna LuukkonenNOTEAMdiskvalifisert

Direkte A-lang

3 880 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Cecilia BrehmerOK Sarven1.00.2815.35
Jari HaverinenKajaanin S. 46.0711.53
Jörgen  MårtenssonModum Ol36.229.22
Sonja PäivinenKajaanin S. 46.0711.53
Heidi SinevaaraOnnelliset Eksyjät55.2714.17
Tuumo TompuriNOTEAM41.1910.38
Kaisa PirkonenNOTEAMdiskvalifisert

Direkte C

2 850 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Nikita HainonenSnättringe SK46.5516.27
Daniel LiljequistSøderhamns Ok1.11.2525.03
Esther MoosbogerOLG Regio Olten47.2916.39
Stefan MüllerOL-Team Filder52.4818.31
Majlene NystuenRøyken OL1.01.5721.44

Direkte N

2 390 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Mari Valentine SkjønsfjellNordreisa IL27.0511.19
Marta RingheimVoss IL1.09.0028.52

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor