Norsk Orientering

Offisiell resultatliste for Midnattsolgaloppen 2019, dag 1

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Midnattsolgaloppen 2019
Arrangørorganisasjon: Alta OL
Dato: fredag 21 juni 2019 - søndag 23 juni 2019

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)

N-åpen

1 790 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Anne Josefine AndersenAlta OLfullført
Mario BansiStorsteinnes ILfullført
Hanna KultimaLapin Veikotfullført
Vilmar Kvaal-KarlsenStorsteinnes ILfullført
Sybille KühnisOL Regio Wilfullført
Eino LeskinenLynxfullført
Leonora S. AndersenAlta OLfullført
'valtteri SundbergLynxfullført
Peter Brekkan SørumAlta OLfullført
Salla TompuriNOTEAMfullført
Piko VierinenIL BUL-Tromsøfullført

D -10

1 930 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Teresa FunkOL-Team Filder1.11.3537.05
Ilja Hætta EngAlta OL56.1929.10
Kaisa KultimaLapin Veikot34.2817.51
Selma WeckmanVehkalahden Veikot19.4010.11
Venla WeckmanVehkalahden Veikot18.399.39

D 11-12

2 570 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sophia DuryaginaLeader Petrozavodsk32.2712.37
2Elizabeth CrucLeader Petrozavodsk32.48+0.2112.45
3Mari Alsos HöglinHarstad OL38.48+6.2115.05

D 13-14

3 480 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Viliina SundbergLynx34.299.54
2Sigrid Schmitt GranHalden SK35.59+1.3010.20
3Ronja Götsch IversenIL BUL-Tromsø36.11+1.4210.23
4Daria KorolevaLeader Petrozavodsk37.46+3.1710.51
5Ksenia BessarabLeader Petrozavodsk56.08+21.3916.07
Anna ParkkinenYlikiimingin Nuijamiehetdiskvalifisert

D 13-16C

2 570 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ida FinjordAlta OL1.03.3424.44

D 13-16N

2 460 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anna Pedersen KleemannAlta OL36.1614.44

D 15-16

4 280 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Klara GraversenIL BUL-Tromsø35.298.17
2Elisa Götsch IversenIL BUL-Tromsø36.32+1.038.32
3Tuva-Cajsa SpikLeksands OK38.11+2.428.55
4Ekaterina SokolovaLeader Petrozavodsk42.54+7.2510.01
5Helene Alsos HöglinHarstad OL49.20+13.5111.31
6Laura ParkkinenYlikiimingin Nuijamiehet49.25+13.5611.32

D 15-16B

3 480 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Erle FrostAlta OL29.078.22
2Marita Helen OlsenBjerkvik IF40.55+11.4811.45

D 17-A kort

5 560 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Therese KlintbergLinköpings OK1.01.0810.59
2Marit Wenseth KureBodø og Omegn IF Orientering1.01.45+0.3711.06
3Nadine Hebeisenthurgorienta1.06.18+5.1011.55
4Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK1.08.02+6.5412.14
5Mirja AnderssonOK Sarven1.12.33+11.2513.02
6Johanna TholerudOK Sarven1.12.51+11.4313.06
7Johanna RagvaldOK Linné1.21.57+20.4914.44
8Elin Nygren WåhlinTullinge SK1.23.00+21.5214.55
Helena LundkvistOk Vargendiskvalifisert

D 17-B

3 480 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ella KarlssonSnättringe SK33.289.37
2Eli Charlotte NordmoMellembygd OL37.16+3.4810.42
3Alexandra ForssÄrla IF43.23+9.5512.27
4Lena YlipääBergnäsets AIK49.47+16.1914.18

D 17-C

3 410 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mailiss MyrvangBjerkvik IF1.06.4719.35
2Marie HeinrupTullinge SK1.08.28+1.4120.04
3Herta LeumannOL Landschlacht1.10.01+3.1420.31
4Martina WyssOLG Regio Olten1.18.28+11.4123.00
5Eli HoldhusIL Gular1.21.37+14.5023.56

D 17-18

6 440 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anna Jacobsen-GaskiBardu IL1.00.319.23
2Idunn StrandIL BUL-Tromsø1.05.18+4.4710.08
3Kaja Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF Orientering1.07.30+6.5910.28
4Sofia LundkvistOk Vargen1.22.44+22.1312.50
5Clara SpikLeksands OK1.24.10+23.3913.04
6Tina YlipääBergnäsets AIK1.41.22+40.5115.44

D 19-20

7 070 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tora IndregardIL BUL-Tromsø1.10.4410.00
2Aleksandra RusakovaLeader Petrozavodsk1.17.41+6.5710.59
3Vilma KarlssonSnättringe SK1.18.00+7.1611.01
4Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-Tromsø1.23.11+12.2711.45

D 21-

8 800 m, 24 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Synnøve BråtenVegårshei IL1.10.117.58
2Karoliina SundbergLynx1.11.17+1.068.06
3Elin HögstrandIFK Göteborg1.13.18+3.078.19
4Elin DahlinDomnarvets GoIF1.14.45+4.348.29
4Anna UlvensøenNTNUI1.14.45+4.348.29
6Arntraut GötschIL BUL-Tromsø1.14.55+4.448.30
7Anna-Kaisa AnjalaLahden Suunnistajat -371.15.12+5.018.32
8Emilie Westli AndersenLøten o-lag1.15.16+5.058.33
9Emma JohanssonDomnarvets GoIF1.15.56+5.458.37
10Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK1.17.04+6.538.45
11Evine Westli AndersenLøten o-lag1.18.54+8.438.57
12Susanna TervoIFK Lidingö SOK1.20.23+10.129.08
13Anne-Mari LeskinenLynx1.20.40+10.299.10
14Elina ItkonenLapin Veikot1.23.24+13.139.28
15Mathilde Nordbrøden SkaareIL BUL-Tromsø1.24.42+14.319.37
16Essi KangasahoHiidenkiertäjät1.28.24+18.1310.02
17Maria ItkonenLapin Veikot1.30.49+20.3810.19
18Kristin BrekkeNTNUI1.35.12+25.0110.49
19Solveig BlindheimNTNUI1.38.44+28.3311.13
20Anni InkiläLuumäen Rasti1.44.21+34.1011.51
21Ingvild BrekkeNTNUI1.48.33+38.2212.20
22Meri MaijalaLapin Veikot1.51.18+41.0712.38
23Marianne DæhliNydalens SK1.55.30+45.1913.07
Ingrid OkkenhaugNTNUIdiskvalifisert

D 35-

6 440 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Laura LakanenLappeen Riento1.01.239.31
2Torun AnkjellNordreisa IL1.05.13+3.5010.07
3Salla TöyryläKymin Suunnistajat1.09.25+8.0210.46
4Evelina EricssonSöders-Tyresö1.10.40+9.1710.58
5Sanna WeckmanVehkalahden Veikot1.17.41+16.1812.03
6Rasa IvanauskaiteOK Azuolas1.25.10+23.4713.13

D 40-

5 560 m, 4 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Zsuzsa FeyTyrving IL57.1410.17
2Malin KristofferssonOK Sarven1.04.47+7.3311.39
3Mette Uhre LangAmager Orienteringsklub2.24.22+1.27.0825.57
Tatjana GolubevaLeader Petrozavodskdiskvalifisert

D 45-

5 230 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mia SaarilaaksoLappeen Riento46.418.55
2Ingvild OsdalHarstad OL50.18+3.379.37
3Satu TurtinenYlikiimingin Nuijamiehet50.21+3.409.37
4Trine AlsosHarstad OL53.34+6.5310.14
5Anna KarlqvistIL BUL-Tromsø55.33+8.5210.37
6Piia ParkkinenYlikiimingin Nuijamiehet1.00.39+13.5811.35
7Kati FräntiRasti-Kurikka1.01.05+14.2411.40
8Anne UrsetIL BUL-Tromsø1.01.32+14.5111.45
9Ann RollerJärfälla OK1.04.11+17.3012.16
10Angelica BrandqvistTibro OK1.04.21+17.4012.18
11Kirsti LysakerFana IL1.08.56+22.1513.10
12Maj-Lisbet RønningFreidig1.50.47+1.04.0621.10
13Verena FunkOL-Team Filder1.55.11+1.08.3022.01

D 50-

4 280 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Maria JonssonNydalens SK35.378.19
2Marja TonderAlatornion Pirkat36.43+1.068.34
3Margrete GaskiBardu IL41.32+5.559.42
4Gro Kari Hvideberg HansenMålselv IL43.37+8.0010.11
5Sissel SkovlyRingerike OL44.07+8.3010.18
6Tuija HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseura45.49+10.1210.42
7Trine SæternesSandnes IL (Finnmark)46.28+10.5110.51
8Britt Helene FossøyNotodden OL47.31+11.5411.06
9Anne Marit BjergaardNydalens SK47.49+12.1211.10
10Frauke Schmitt GranHalden SK48.07+12.3011.14
11Liv Karen JohannessenIL BUL-Tromsø49.24+13.4711.32
12Marjo IlonenTampereen Yritys49.48+14.1111.38
13Tone SkramRøyken OL49.55+14.1811.39
14Aud Ellen BrevikSturla, IF50.42+15.0511.50
15Åsa SpikLeksands OK50.48+15.1111.52
16Monica RosénBergnäsets AIK51.08+15.3111.56
17Birgitte TorbjørnsenIL Gular52.00+16.2312.08
18Mai Helen LingaIL Gular58.23+22.4613.38
19Carina NilssonTäby OK1.13.17+37.4017.07
20Birgit LundkvistOk Vargen1.24.53+49.1619.49

D 55-

3 870 m, 16 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering41.2710.42
2Tone HollowellOK Tyr43.07+1.4011.08
3Marie HögstrandMarkbygdens OK43.57+2.3011.21
4Trine Marit Justad RaaenLierbygda OL46.17+4.5011.57
5Anna Weckner WestlundOK Tyr47.56+6.2912.23
6Tuija JurvakainenRasti-Hyry53.33+12.0613.50
7Gunilla GedinGöteborg Majorna OK54.29+13.0214.04
8Tarja JokikokkoOulun Tarmo56.45+15.1814.39
9Eva SyversenRøyken OL1.00.25+18.5815.36
10Renata TruttmannOLG Goldau1.06.17+24.5017.07
11Gry Holmgren HafskjoldBergnäsets AIK1.07.12+25.4517.21
12Sigrid RennaKirkenes IF1.16.12+34.4519.41
13Inger SchibstedRøyken OL1.16.38+35.1119.48
14Anna-Karin EklundSöderhamns OK1.17.30+36.0320.01
15Irina KarcevaLeader Petrozavodsk1.21.15+39.4820.59
16Hege HeibergHadeland OL1.27.50+46.2322.41

D 60-

3 180 m, 20 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Helga HaverstadLierbygda OL29.279.15
2Berit DanielsenTyrving IL30.01+0.349.26
3Kottonen AnnariittaLynx31.33+2.069.55
4Lena LarssonSala OK - Orientering31.41+2.149.57
5Bjørg SvanbergRøyken OL32.16+2.4910.08
6Anne Julsrud HaugenHalden SK33.42+4.1510.35
7Ragnhild Elsrud HultgreenRingerike OL34.06+4.3910.43
8Taina ItkonenLapin Veikot35.25+5.5811.08
9Eli Blomseth HelgesenSørreisa OL35.44+6.1711.14
10Kirsi LaasonenTampereen Pyrintö37.02+7.3511.38
11Randi NilstadTyrving IL38.36+9.0912.08
12Trish CoombsMAROC40.35+11.0812.45
13Kii KorhonenOunasvaaran hiihtoseura45.03+15.3614.10
14Wenche RekkedalBodø og Omegn IF Orientering46.56+17.2914.45
15Ulla LehtoKymin Suunnistajat47.54+18.2715.03
16Eva KarlssonUddevalla OK52.00+22.3316.21
17Ruth WuestOlf St Gallen Appenzell55.11+25.4417.21
18Kristiina KairamoHiidenkiertäjät1.25.39+56.1226.56
Britt-Marie ErikssonOK Rodhendiskvalifisert
Cathrine NorvikRøyken OLdiskvalifisert

D 65-

3 180 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Lis DæhliLøten o-lag36.5311.35
2Liisa PeltolaMS Parma38.29+1.3612.06
3Kari LillealternFreidig47.19+10.2614.52
4Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL47.32+10.3914.56
5Herdis AlvheimFana IL47.47+10.5415.01
6Annette RagvaldVingåkers OK50.43+13.5015.56
7Grethe Lill RyengSturla, IF51.08+14.1516.04
8Eija NurminenTampereen Pyrintö57.38+20.4518.07
9Evamarie LundahlIF Hagen1.00.51+23.5819.08

Direkte B

3 480 m, 13 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Ragnhild NerstenFossum IF1.21.1823.21
Ingvild FjeldstadRingerike OL1.02.0617.50
Aagpt HartmannRøyken OL1.36.5627.51
Alva KarlssonSnättringe SK42.0512.05
Geir Ellefsen LyeTyrving IL1.27.1725.04
Riina MurtonenNOTEAM53.2315.20
Daniel NystuenSturla, IF40.2611.37
Carina SundbueSträngnäs-Malmby OL43.3912.32
Julia Bjerre SvendsenAmager Orienteringsklub1.08.4919.46
Christer ÖhmanMalax1.02.0917.51
Solveig SæternesByåsen IL43.3712.32
Katarina WåhlinTullinge SK1.11.1220.27
Randi HegstadByåsen IL43.2812.29

D 70-

3 210 m, 10 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Guri LøkseSørreisa OL36.3011.22
2Britt ErikssonSala OK - Orientering37.32+1.0211.41
3Åse FlydalIL BUL-Tromsø41.26+4.5612.54
4Turid NystrømStavanger Orienteringsklubb47.40+11.1014.50
5Carol PearceDevon49.44+13.1415.29
6Lone BartnikIK Grane Arendal Orientering53.00+16.3016.30
7Unni LewisCounties Manukau O Club53.31+17.0116.40
8Haldis GlendrangeStavanger Orienteringsklubb57.31+21.0117.55
9Anne Elvsaas MoRøyken OL58.35+22.0518.15
Gun Inger JørgensenPorsgrunn OLdiskvalifisert

D 75-

3 210 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Gry Vikhamar ThengsStavanger Orienteringsklubb47.1014.41
2Brita Eilertsen GrønliFørde IL53.55+6.4516.47
3Torill Svendsenfrosta ok1.00.03+12.5318.42
4Birgitte BekkelundRøyken OL1.08.55+21.4521.28
Elin DahlenRingerike OLdiskvalifisert
Eli KlovningPorsgrunn OLdiskvalifisert

H -10

1 930 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Onni FräntiRasti-Jussit21.3911.13
Eskil Tørum JohannessenAlta OL1.08.1735.22
Karl KristofferssonOK Sarven27.2014.09
Age KristvikFossum IF31.2016.14
Maxim TregubovLeader Petrozavodsk49.2225.34

H 11-12

2 570 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rasmus TöyryläKymin Suunnistajat17.426.53
2Sulo SaarilaaksoLappeen Riento26.19+8.3710.14
3Eemeli LeskinenLynx31.04+13.2212.05
4Onni VierinenIL BUL-Tromsø37.49+20.0714.42
5Roman TrifonovLeader Petrozavodsk1.14.15+56.3328.53
6Georgey KirillovLeader Petrozavodsk1.14.16+56.3428.53

H 11-12N

1 790 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Nikolaj Leijon PedersenAlta OL22.0512.20
2Aapo FräntiRasti-Jussit23.17+1.1213.00
3Kristoffer Nian Brovoll VaengSørreisa OL24.11+2.0613.30

H 13-14

3 480 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eemil KoskinenTampereen Pyrintö23.046.37
2Samuel A StokkelandÅlgård Orientering27.09+4.057.48
3Vladislav KondratyukLeader Petrozavodsk30.01+6.578.37
4Emil VierinenIL BUL-Tromsø30.19+7.158.42
5Gjermund OsdalHarstad OL31.32+8.289.03
6Niklas KristensenHarstad OL37.08+14.0410.40
7Eetu VierinenIL BUL-Tromsø39.21+16.1711.18
8Stepan LinkovLeader Petrozavodsk47.03+23.5913.31
9Lauri KultimaLapin Veikot1.10.55+47.5120.22

H 13-16C

2 570 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1William Brekkan RasmussenAlta OL34.1813.20
2Jo Randar HolmøyHadeland OL34.45+0.2713.31
3Matthias FunkOL-Team Filder43.43+9.2517.00

H 15-16

5 560 m, 5 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Eirik FrostAlta OL41.127.24
2Denis PotapovLeader Petrozavodsk50.32+9.209.05
3Maxim NovozhilovLeader Petrozavodsk55.32+14.209.59
4Elisey MyasnikovLeader Petrozavodsk1.56.23+1.15.1120.55
Henning StrandIL BUL-Tromsødiskvalifisert

H 15-16B

3 480 m, 2 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Henry SkjønsfjellNordreisa IL27.027.46
2Simen FinjordAlta OL46.22+19.2013.19

H 17-A kort

6 440 m, 9 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Anders DahlinOK Sarven54.478.30
2Martin HosetBodø og Omegn IF Orientering58.09+3.229.01
3Jonathan BerglindOK Södertörn1.03.14+8.279.49
4Bendik MyrvangIL BUL-Tromsø1.03.22+8.359.50
5Trond DøskelandFana IL1.03.53+9.069.55
6Erik Nygren WåhlinOK Södertörn1.24.13+29.2613.04
7Fredrik TholerudOK Sarven1.24.14+29.2713.04
8Kalle RosenbladHiidenkiertäjät1.27.46+32.5913.37
9Gregor FunkOL-Team Filder1.58.11+1.03.2418.21

H 17-18

7 070 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jonatan GraversenIL BUL-Tromsø51.547.20
2Hans UrsetIL BUL-Tromsø54.05+2.117.38
3Matias MaijalaLapin Veikot58.49+6.558.19
4Eskil FrischknechtAlta OL1.04.47+12.539.09
5Mikhail GolubevLeader Petrozavodsk1.08.20+16.269.39
6Gregory KorovkinLeader Petrozavodsk1.13.37+21.4310.24
7Håkon SæternesByåsen IL1.15.33+23.3910.41

H 21-

11 920 m, 33 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rasmus Rørholt TheisenNTNUI1.15.096.18
2Topi AnjalaKoovee1.16.09+1.006.23
3Johan RunessonIFK Lidingö SOK1.18.23+3.146.34
4Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1.21.21+6.126.49
5Johannes PohjalaHiisirasti1.22.22+7.136.54
6Vegard Blomseth JohnsenNydalens SK1.22.42+7.336.56
7Jonne LakanenLappeen Riento1.22.43+7.346.56
8Stig LøvlundNordreisa IL1.24.04+8.557.03
9Daniel Carløy SkjønsfjellNordreisa IL1.24.47+9.387.06 Last ned GPS-spor i gpx-format
10Håvard Krey HansenOK Silsand1.25.18+10.097.09
11Ørjan RavndalÅlgård Orientering1.25.59+10.507.12
12Janne WeckmanVehkalahden Veikot1.27.15+12.067.19
13Aleksi LeskinenLynx1.27.50+12.417.22
14Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1.28.15+13.067.24
15Gjermund UrsetIL BUL-Tromsø1.28.35+13.267.25
16Geir MoholdtIL BUL-Tromsø1.28.47+13.387.26
17Viktor SilvemarkÄrla IF1.29.17+14.087.29
18Timo MähönenIFK Lidingö SOK1.30.32+15.237.35
19Halvor SaunesNydalens SK1.30.41+15.327.36
20Aapo LaihoVehkalahden Veikot1.32.07+16.587.43
21Marius ØieLøten o-lag1.32.40+17.317.46
22Olav Milian Schmitt GranNTNUI1.34.44+19.357.56
23Hallvard NordbrødenIL BUL-Tromsø1.38.56+23.478.17
24Dag Steinar RagvinBø OL1.39.40+24.318.21
25Oscar VångellÄrla IF1.40.14+25.058.24
26Anton SundinSträngnäs-Malmby OL1.40.44+25.358.27
27Juha FräntiRasti-Kurikka1.42.50+27.418.37
28Jakob Kalvig SkoganNTNUI1.50.19+35.109.15
29Audun Rognerud BøeNTNUI1.53.33+38.249.31
30Teemu NiskanenOunasvaaran hiihtoseura1.57.25+42.169.51
31Jarmo TonderKalevan rasti2.01.07+45.5810.09
32Arnau OrmellaAmager Orienteringsklub2.41.19+1.26.1013.31
Jaakko RissanenLapin Veikotdiskvalifisert

H 35-

8 800 m, 6 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Mikko TöyryläKymin Suunnistajat1.20.169.07
2Andrej OlunczekUSV TU Dresden1.30.27+10.1110.16
3Gustav RuøFreidig1.31.02+10.4610.20
4Knut Øyvind JohansenBardu IL1.34.19+14.0310.43
5Urs LeumannOL Landschlacht1.53.08+32.5212.51
6Runar JohansenIL BUL-Tromsø2.00.22+40.0613.40

H 40-

8 800 m, 15 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK1.10.388.01
2Andre LeumannOL Landschlacht1.17.37+6.598.49
3Saku AsikainenHiisirasti1.19.04+8.268.59
4Matthias MahrReindeer Doctors Austria1.19.16+8.389.00
5Amund BeitnesOK 771.20.06+9.289.06
6Philipp HaiderReindeer Doctors Austria1.20.46+10.089.10
7Eric RollerJärfälla OK1.21.10+10.329.13
8Bernhard FinkReindeer Doctors Austria1.24.35+13.579.36
9Henning SpjelkavikTyrving IL1.25.28+14.509.42
10Juha VierinenIL BUL-Tromsø1.28.24+17.4610.02
11Evaldas JadenkusOK Azuolas1.31.06+20.2810.21 Last ned GPS-spor i gpx-format
12Sturla StokkelandÅlgård Orientering1.37.03+26.2511.01
13Harri KoskinenTampereen Pyrintö1.42.35+31.5711.39
14Ottar K KvaalStorsteinnes IL1.43.24+32.4611.44
15Anders KristofferssonOK Sarven1.53.16+42.3812.52

H 45-

7 070 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Nick BarrableSYO54.257.41
2Karl-Gunnar SkjønsfjellNordreisa IL56.05+1.407.55
3Atle PedersenFossum IF1.00.46+6.218.35
4Rune GraversenIL BUL-Tromsø1.10.46+16.2110.00
5Arild H ClausenFreidig1.10.52+16.2710.01
6Hans Helmer SæternesByåsen IL1.13.22+18.5710.22
7Lars HenrikssonSundsvalls OK1.17.35+23.1010.58
8Miko SaarilaaksoLappeen Riento1.18.28+24.0311.05
9Ola BratlieIL BUL-Tromsø1.18.58+24.3311.10
10Magnus HöglinHarstad OL1.23.27+29.0211.48
Björn YlipääBergnäsets AIKdiskvalifisert

H 50-

6 440 m, 25 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Ole-André HelgaasIL BUL-Tromsø47.097.19
2Finn Terje UbergKristiansand OK48.05+0.567.27
3Keijo ParkkinenYlikiimingin Nuijamiehet50.11+3.027.47
4Timo KarppinenSK Pohjantähti51.28+4.197.59
5Jan-Hugo HanssenIL BUL-Tromsø55.29+8.208.36
6Mats LuspaIFK Kiruna58.22+11.139.03
7Anders KarlssonSnättringe SK59.04+11.559.10
8Urs UtzingerOL Zimmerberg59.06+11.579.10
9Børge HarveyIL BUL-Tromsø1.02.31+15.229.42
10Jussi BorgenströmHyvinkään Rasti1.03.50+16.419.54
11Hans-Martin VaengSørreisa OL1.05.13+18.0410.07
12Håkon BrynjulfsenOK Silsand1.05.40+18.3110.11
13Benedikt FunkOLG Ortenau1.06.26+19.1710.18
14Fred Arne JacobsenBardu IL1.08.23+21.1410.37
15Fred Inge EilertsenKirkenes IF1.10.33+23.2410.57
16Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering1.10.34+23.2510.57
17Bjørn Axel GranHalden SK1.13.21+26.1211.23
18Damian TannerOLG St. Gallen/Appenzell1.19.55+32.4612.24
19Heinz WeberOLG St. Gallen/Appenzell1.20.45+33.3612.32
20Juha KultimaLapin Veikot1.24.55+37.4613.11 Last ned GPS-spor i gpx-format
21Trond BrevikFossum IF1.25.11+38.0213.13
22Martin AttingerOL Zimmerberg1.26.41+39.3213.27
23Torsten MättigUSV TU Dresden1.45.22+58.1316.21
24Thomas AttingerOL Zimmerberg1.54.16+1.07.0717.44
Mikael LindénHalmstad OKdiskvalifisert

H 55-

5 560 m, 27 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Jon MusgraveHalden SK49.388.55
2Mauri LaasonenTampereen Pyrintö51.29+1.519.15
3Per SpikLeksands OK52.00+2.229.21
4Lars LundkvistSeskarö IF52.19+2.419.24
5Axel Juell TheisenMellembygd OL54.10+4.329.44
6Atle IversenIL BUL-Tromsø55.31+5.539.59
7Lars D. FjeldstadRingerike OL56.08+6.3010.05
8Jens LindströmTibro OK56.21+6.4310.08
9Markus TruttmannOLG Goldau56.40+7.0210.11
10Leif Kåre BessebergEiker OL58.34+8.5610.32
11Marcel SchiessSwiss O Week59.32+9.5410.42
12Arild IngdalMellembygd OL59.41+10.0310.44
13Ulf WallinGöteborg Majorna OK1.00.51+11.1310.56
14Tom HollowellOK Tyr1.02.30+12.5211.14
14Anders FossøyNotodden OL1.02.30+12.5211.14
16Andreas WyssOLG Regio Olten1.04.54+15.1611.40
17Jan-Olof SvenssonHalmstad OK1.07.55+18.1712.12
18Andrey KulbachkoLeader Petrozavodsk1.08.19+18.4112.17
19Jörgen SköldLinköpings OK1.08.28+18.5012.18
20Jan HauglandÅrstad IL1.08.47+19.0912.22
21Snorre FrydenlundSturla, IF1.09.23+19.4512.28
22Anders NilssonTäby OK1.11.19+21.4112.49
23Håkan RosénBergnäsets AIK1.17.45+28.0713.59
24Christian SchibstedRøyken OL1.18.35+28.5714.08
25Rolf WettsteinOL Zimmerberg1.30.11+40.3316.13
26Beat ImhofOL Regio Wil1.35.41+46.0317.12
27Oskar KaaløySandefjord OK1.37.16+47.3817.29

H 60-

5 560 m, 34 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr45.088.07
2Sören JonssonNydalens SK48.07+2.598.39
3Göran NilssonSnättringe SK49.02+3.548.49
4Timo PartanenRasti-Hyry50.42+5.349.07
5Svein Harald HansenOK Silsand50.56+5.489.09
6Torgeir StrandhagenRøyken OL52.03+6.559.21
7Tapio MannilaRastikarhut53.09+8.019.33
8Richard Zeiner-GundersenFossum IF53.32+8.249.37
9Eero HaapasalmiOunasvaaran hiihtoseura54.53+9.459.52
10Per Kristian EkebergTyrving IL55.38+10.3010.00
11Roger CoombsMAROC57.38+12.3010.21
12Jarmo LehtoVehkalahden Veikot58.31+13.2310.31
13Eirik NordbrødenHalden SK59.21+14.1310.40
14Kjell RønnebergRøyken OL1.00.56+15.4810.57
15Rickard HolmgrenBergnäsets AIK1.01.56+16.4811.08
16Kjell BlomsethÅs-NMBU Orientering1.02.12+17.0411.11
17Ingemar Jansson HaverstadLierbygda OL1.03.26+18.1811.24
18Torgeir StrandFana IL1.03.29+18.2111.25
19Arne KlintbergEksjö SOK1.06.04+20.5611.52
20Anders KureBodø og Omegn IF Orientering1.07.49+22.4112.11
21Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK1.09.05+23.5712.25
22Ueli Hebeisenthurgorienta1.12.03+26.5512.57 Last ned GPS-spor i gpx-format
23Alf PettersenTyrving IL1.12.42+27.3413.04
24Juha LiukkonenHiidenkiertäjät1.12.47+27.3913.05
25Stig Hultgreen KarlsenIL GeoForm1.20.01+34.5314.23
26Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK1.22.08+37.0014.46
27Peter PrydzNeverfjord IL1.23.00+37.5214.55
28Leif GulbrandsenSørreisa OL1.25.02+39.5415.17
29Max PrangFredensborg OK1.25.50+40.4215.26
30Diethard KundischUSV TU Dresden1.29.32+44.2416.06
31Bjørn-Hugo MyrvangBjerkvik IF1.30.35+45.2716.17
32Hannu KottonenLynx1.52.59+1.07.5120.19
Igor KekinLeader Petrozavodskdiskvalifisert
Geir MoenBodø og Omegn IF Orienteringdiskvalifisert

H 65-

5 230 m, 22 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Per RekkedalBodø og Omegn IF Orientering46.458.56
2Ola BroxOL Toten-Troll47.12+0.279.01
3Magne VollenOslostudentenes IK49.15+2.309.25
4Jouko NurminenTampereen Pyrintö56.02+9.1710.42
5Per Ove TransethRøyken OL58.32+11.4711.11
6Sten-Åke HolmbergSala OK - Orientering58.49+12.0411.14
7Jan LindelöfSeskarö IF1.02.25+15.4011.56
8Anders ErikssonIF Hagen1.02.46+16.0112.00
9Bent GalborgenIndre Østfold OK1.03.02+16.1712.03
9Even HofstadFreidig1.03.02+16.1712.03
11Gunde HjalmarssonStora Tuna OK1.03.14+16.2912.05
12Lennart HävrenTullinge SK1.04.10+17.2512.16
13Jan Fredrik PrytzBodø og Omegn IF Orientering1.06.07+19.2212.38
14Göran LarssonSala OK - Orientering1.06.56+20.1112.47
15Dag SkoganBodø og Omegn IF Orientering1.11.25+24.4013.39
16Lauri KarhumäkiPihkaniskat1.13.52+27.0714.07
17Håkon BeitnesHamar OK1.14.25+27.4014.13
18Raimo AntikainenKuopion Suunnistajat1.18.40+31.5515.02
19Kjell SvanbergRøyken OL1.19.07+32.2215.07
20Anders BjørkaasAskvoll og Holmedal IL1.24.19+37.3416.07
21Hans RagvaldVingåkers OK1.25.17+38.3216.18
22Pekka RytkönenPihkaniskat1.27.06+40.2116.39

H 70-

4 280 m, 29 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Tor TrøanHadeland OL38.318.59
2Gunnar Dag TøråIK Grane Arendal Orientering40.49+2.189.32
3Knut LillealternFreidig41.59+3.289.48
4Ivar HelgesenSørreisa OL44.20+5.4910.21
5Kurt GrønliFørde IL44.50+6.1910.28
6Einar LundHamar OK44.59+6.2810.30
7Atle AlvheimFana IL45.52+7.2110.42
8Kay JørgensenPorsgrunn OL46.51+8.2010.56
9Peter KlavenessMåren OK47.10+8.3911.01
10Roar FlydalIL BUL-Tromsø47.54+9.2311.11
11Helge LyeTyrving IL48.50+10.1911.24
12Åge MohusBodø og Omegn IF Orientering48.59+10.2811.26
13Max MoosbergerOLG Regio Olten49.25+10.5411.32
14Ove Gunnar JacobsenStokke IL49.59+11.2811.40
15Svein GlendrangeStavanger Orienteringsklubb51.21+12.5011.59
16Willy StrenliOlf St Gallen Appenzell51.38+13.0712.03
17Georg LeumannOL Landschlacht53.10+14.3912.25
18Seppo KorhonenOunasvaaran hiihtoseura53.58+15.2712.36
19Jan LøvlundNordreisa IL56.13+17.4213.08
20Nils Olav VennevikFreidig57.45+19.1413.29
21Tuomo PeltolaMS Parma59.15+20.4413.50
22Jakob KløverødPorsgrunn OL1.03.28+24.5714.49
23Rolf LyePorsgrunn OL1.06.24+27.5315.30
24Jan HoldhusIL Gular1.06.35+28.0415.33
25Johnny KarlssonUddevalla OK1.07.29+28.5815.46
26Kjell JeppsonIF Rigor1.08.20+29.4915.57
27Gunnar KvaalStorsteinnes IL1.14.22+35.5117.22
Bjørn SpjelkavikTyrving ILdiskvalifisert
Harry BreilandÅlgård Orienteringdiskvalifisert

H 75-

3 870 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Benkt Anderssonfrosta ok51.0113.10
2Ingolf DybvikStord Orientering54.48+3.4714.09
3Tormod DahlenRingerike OL56.29+5.2814.35
4Svein - Erik HeggenesVoss IL1.08.39+17.3817.44
5John PearceDevon1.08.56+17.5517.48
6Reidar AndersenBodø og Omegn IF Orientering1.16.03+25.0219.39
7Magne KlovningPorsgrunn OL1.17.31+26.3020.01
8Olav MoRøyken OL1.22.57+31.5621.26

H 80-

3 210 m, 3 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
1Rolf Arvid Leijon PedersenAlta OL38.4512.04
2Lars MauritzsenVaranger Orienteringslag40.14+1.2912.32
3Carl B. BjørsethBodø og Omegn IF Orientering49.23+10.3815.23

Direkte A-kort

3 870 m, 11 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Jan BartnikAmager Orienteringsklub1.28.4522.55
Lisbeth BergagårdTolered-utby Ol1.00.1915.35
Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering49.1312.43
Jakob FjellstadRingerike OL1.08.5717.48
Ingela KlintbergNOTEAM1.20.4420.51
Anna LuukkonenNOTEAM1.17.3820.03
Ville SundbergLynx30.187.49
Tuumo TompuriNOTEAM41.3910.45
Markka AsikainenEurajoen Keikotdiskvalifisert
Bryan KeelyIFK Lidingö SOKbrutt
Johanna LundquistOk Vargenbrutt

Direkte A-lang

7 070 m, 8 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Riitta ErolaOnnelliset Eksyjät2.25.4720.37
Jari HaverinenKajaanin S. 2.21.5220.03
Jörgen  MårtenssonModum Ol1.15.3910.42
Kaisa PirkonenNOTEAM1.09.509.52
Sonja PäivinenKajaanin S. 2.21.5220.03
Heidi SinevaaraOnnelliset Eksyjät2.28.2220.59
Antii TønderRs Käyhkäädiskvalifisert
Timo MajasaariNOTEAMbrutt

Direkte C

3 410 m, 7 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Nikita HainonenSnättringe SK47.0113.47
Rita LepolaLapin Veikot1.01.0717.55
Erika LetolaLapin Veikot1.12.4021.18
Daniel LiljequistSøderhamns Ok1.19.0723.12
Stefan MüllerOL-Team Filder56.1516.29
Majlene NystuenRøyken OL1.12.0221.07
Esther MoosbogerOLG Regio Oltendiskvalifisert

Direkte N

2 460 m, 1 startende deltakere
PlassNavnOrganisasjonTidDiffKm-tid R
Marta RingheimVoss IL1.06.5127.10

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.

Annonser

IOF Eventor