Offisiell resultatliste for Norsk O-Festival, Elite/DH1516 m/jaktstart 3. dag, dag 2

ArrangementsinformasjonVis resultatliste per organisasjonPresseresultaterLast opp GPS-sporSkriv ut

Arrangementets navn: Norsk O-Festival, Elite/DH1516 m/jaktstart 3. dag
Arrangørorganisasjon: Kristiansand OK
Dato: fredag 21 juni 2013 - søndag 23 juni 2013

Dag 1Dag 2Dag 2 (totalt)Dag 3Dag 3 (totalt)

D 17-18 E

2 670 m, 65 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anine Ahlsand Nydalens SK 28:44 10:45
2 Eldbjørg Narum Fossum IF 31:08 +2:24 11:39
3 Evine Westli Andersen Løten o-lag 31:44 +3:00 11:53
4 Karen Oline Kolstad Freidig 31:58 +3:14 11:58
5 Ingrid Landmark Tandrevold Fossum IF 32:40 +3:56 12:14
6 Heidi Mårtensson Modum OL 32:54 +4:10 12:19
7 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 33:16 +4:32 12:27
8 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 33:36 +4:52 12:35
9 Solveig Hegstad Krüger Nydalens SK 34:08 +5:24 12:47
10 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 34:15 +5:31 12:49
11 Julie Hjortland Larvik OK 34:37 +5:53 12:57
12 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 34:41 +5:57 12:59
13 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 34:56 +6:12 13:05
14 Ingunn Egeberg Vári IF Sturla 35:39 +6:55 13:21
15 Nina Asheim Birkeland Halden SK 35:40 +6:56 13:21
16 Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno Nord-Østerdal OK 36:44 +8:00 13:45
17 Trine D. Kihle Ringerike OL 36:45 +8:01 13:45
18 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 37:06 +8:22 13:53
19 Idun Bækken Nord-Østerdal OK 37:15 +8:31 13:57
20 Sigrid Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 37:24 +8:40 14:00
21 Stina Johannne Sandberg Nydalens SK 37:49 +9:05 14:09
22 Synnøve Bråten Vegårshei IL 38:57 +10:13 14:35
23 Selma Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 39:19 +10:35 14:43
24 Katinka Jussie Brurberg IF Sturla 39:23 +10:39 14:45
25 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-UMB Orientering 39:40 +10:56 14:51
26 Ingvild Brekke Lillomarka OL 39:55 +11:11 14:57
27 Lene Therese Myrland Porsgrunn OL 39:56 +11:12 14:57
28 Torill Brekken Ganddal IL 40:01 +11:17 14:59
29 Karoline Haug Hamar OK 40:15 +11:31 15:04
30 Nanna Norderud IL Tyrving 40:57 +12:13 15:20
31 Ingvild Torgersen Halden SK 41:14 +12:30 15:26
32 Christine Williksen Høiland Fossum IF 41:18 +12:34 15:28
33 Sigrid Alexandersen Fredrikstad SK 41:58 +13:14 15:43
34 Kari Alexandra Nødland Ålgård Orientering 42:20 +13:36 15:51
35 Tonje Vassend Porsgrunn OL 43:06 +14:22 16:08
36 Julie Marie Kinneberg IL Tyrving 43:25 +14:41 16:15
37 Gina Mølnvik Freidig 43:26 +14:42 16:16
38 Ingrid Peikli Sandnes IL (Rogaland) 43:42 +14:58 16:22
39 Toril Aasheim Nymark Askøy OL 43:46 +15:02 16:23
40 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 44:23 +15:39 16:37
41 Julia Plaian Asker Skiklubb 45:46 +17:02 17:08
42 Vibeke Rykkje Fana IL 46:03 +17:19 17:14
43 Pia Blake Byåsen IL 46:11 +17:27 17:17
44 Ingeborg Ellegaard Melby Hamar OK 46:58 +18:14 17:35
45 Karen Bjergaard Nydalens SK 47:07 +18:23 17:38
46 Kajsa Stina Sandstad Frol IL 49:11 +20:27 18:25
47 Kristine Klock Fleten Wing OK 49:26 +20:42 18:30
48 Marit Nersten Fossum IF 49:40 +20:56 18:36
49 Marie Wold Stavrum Frol IL 49:46 +21:02 18:38
50 Silje Arntzen Asker Skiklubb 51:34 +22:50 19:18
51 Reidun Haarr Johansen Oppsal Orientering 52:40 +23:56 19:43
52 Veronica Morstøl Øvremo Ålgård Orientering 53:00 +24:16 19:51
53 Ragnhild Femsteinevik Varegg Fleridrett 54:19 +25:35 20:20
54 Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb 55:32 +26:48 20:47
55 Ingeborg Aadland Samnanger IL 56:04 +27:20 20:59
56 Nora Hui Andersen Hamar OK 1:02:43 +33:59 23:29
57 Jenny Braseth Gimle IF 1:02:49 +34:05 23:31
58 Martine Løwengreen Sarpsborg OL 1:11:52 +43:08 26:54
59 Thea Kleiven Ringerike OL 1:12:45 +44:01 27:14
Norunn Kvistad Dengerud Steinkjer OK diskvalifisert
Ida Berg Hanssen Byåsen IL diskvalifisert
Ida Rongved Ringerike OL diskvalifisert
Heidi Jensen Bodø og Omegn IF Orientering diskvalifisert
Maren Grande Verdal OK diskvalifisert
Ingrid Holte Porsgrunn OL brutt

D 19-20 E

2 980 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mathilde Rundhaug Frol IL 27:26 9:12
2 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 29:23 +1:57 9:51
3 Gunvor Hov Høydal Fossum IF 30:57 +3:31 10:23
4 Marie Styrvold NTNUI 33:38 +6:12 11:17
5 Kristine Berglia Eiker OL 34:05 +6:39 11:26
6 Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK 34:12 +6:46 11:28
7 Live Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 34:57 +7:31 11:43
8 Jorunn Kvakland Freidig 35:29 +8:03 11:54
9 Marie Nordbye Nybø Konnerud IL 35:31 +8:05 11:55
10 Siri Kollerud Lillomarka OL 35:31 +8:05 11:55
11 Guro Vassend Fossum IF 36:00 +8:34 12:04
12 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 36:44 +9:18 12:19
13 Malin Eijsink OK Linné 36:45 +9:19 12:19
14 Hedvig Åstebøl Oppsal Orientering 36:50 +9:24 12:21
15 Frida Sæther Freidig 37:01 +9:35 12:25
16 Marta Ulvensøen OL Tønsberg og omegn 37:31 +10:05 12:35
17 Julie Størmer Fossum IF 39:29 +12:03 13:14
18 Aina Viena Ringerike OL 39:43 +12:17 13:19
19 Gry Granstedt Halden SK 40:42 +13:16 13:39
20 Mathea Gjeitnes Molde og Omegn IF 41:05 +13:39 13:47
21 Marianne Opsahl Bredesen Fossum IF 41:43 +14:17 13:59
22 Marte Fallbakken Berge Løten o-lag 42:20 +14:54 14:12
23 Nikoline Bromander Fredrikstad SK 44:03 +16:37 14:46
24 Line Maria Haugen Melby Raumar Orientering 45:17 +17:51 15:11
25 Marthe Gløersen OL Tønsberg og omegn 45:37 +18:11 15:18
26 Aurora Fossøy Notodden OL 46:02 +18:36 15:26
27 Ingrid Nygård Notodden OL 50:03 +22:37 16:47
28 Nina Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 50:04 +22:38 16:48
Pia Skyttersæter Iversen Heming Orientering diskvalifisert

D 21-E

3 560 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Betty Ann Bjerkreim Lillehammer OK 33:21 9:22
2 Maren Jansson Haverstad NTNUI 34:20 +0:59 9:38
3 Linn Hokholt Lillomarka OL 35:54 +2:33 10:05
4 Marte Narum Konnerud IL 35:58 +2:37 10:06
5 Birgitte Husebye Fredrikstad SK 36:29 +3:08 10:14
6 Irene Beate Øhrn Arnevik Søgne og Songdalen OK 36:32 +3:11 10:15
7 Emma Johansson NTNUI 36:37 +3:16 10:17
8 Gøril Rønning Sund Frol IL 37:17 +3:56 10:28
9 Anette Baklid Konnerud IL 37:54 +4:33 10:38
10 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 38:10 +4:49 10:43
11 Ingjerd Myhre Järla Orientering 38:36 +5:15 10:50
12 Lone Brochmann Bækkelagets SK 39:43 +6:22 11:09
13 Linda Solberg Fredrikstad SK 39:50 +6:29 11:11
14 Ida Mari Borge Hovi Konnerud IL 39:58 +6:37 11:13
15 Kristine Fjellanger Varegg Fleridrett 40:09 +6:48 11:16
16 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 41:44 +8:23 11:43
17 Ingrid Berge NTNUI 42:32 +9:11 11:56
18 Silje Uhlen Maurset NTNUI 42:35 +9:14 11:57
19 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 42:40 +9:19 11:59
20 Zsuzsa Fey IL Tyrving 43:10 +9:49 12:07
21 Anneke Hald Bjørgum Järla Orientering 43:34 +10:13 12:14
22 Elen Katrine Skjerve NTNUI 44:10 +10:49 12:24
23 My Westlund OK Tyr 44:37 +11:16 12:31
24 Synne Baklid Konnerud IL 44:39 +11:18 12:32
25 Guro Torpe NTNUI 45:49 +12:28 12:52
26 Gitte Bromander Fredrikstad SK 46:05 +12:44 12:56
27 Ane Sofie Næss Bjørgul Halden SK 48:42 +15:21 13:40
28 Marit Rønning Skoglund Byåsen IL 49:24 +16:03 13:52
29 Ida Arnesen Tiltnes NTNUI 50:47 +17:26 14:15
30 Maren Mohagen Hansen NTNUI 50:56 +17:35 14:18
31 Heidi Stokseth Halden SK 51:09 +17:48 14:22
32 Kari Svingheim Varegg Fleridrett 53:26 +20:05 15:00
33 Solveig Blandkjenn NTNUI 53:56 +20:35 15:08
34 Maria Brodin Fossum IF 55:06 +21:45 15:28
35 Marianne Dæhli NTNUI 55:50 +22:29 15:41
36 Katharina Rogstad NTNUI 59:38 +26:17 16:45
Eline Drage Kongsberg OL diskvalifisert
Marie Hammer Håversen Raumar Orientering diskvalifisert

H 17-18E

3 410 m, 78 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jon Nilsen Vegårshei IL 27:22 8:01
2 Eivind Høydal Nydalens SK 27:23 +0:01 8:01
3 Markus Holter Indre Østfold OK 28:34 +1:12 8:22
4 Gaute Friestad Kristiansand OK 28:34 +1:12 8:22
5 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 28:39 +1:17 8:24
6 Elias T. Mølnvik Fossum IF 28:44 +1:22 8:25
7 Anders Felde Olaussen Halden SK 28:51 +1:29 8:27
8 Vegard Rønning Huber Hamar OK 29:30 +2:08 8:39
9 Erik Olsvik Dengerud Nydalens SK 29:53 +2:31 8:45
10 Arvid Våg Lerums SOK 30:48 +3:26 9:01
11 Håvard Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 31:12 +3:50 9:08
12 Simen Bordal Ringsaker OK 31:16 +3:54 9:10
13 Karl Fremstad Kongsberg OL 31:17 +3:55 9:10
14 Lars Harald Aasheim Bækkelagets SK 31:22 +4:00 9:11
15 Harald Astrup Arnesen Heming Orientering 31:55 +4:33 9:21
16 Magne Jutulstad Bækkelagets SK 32:04 +4:42 9:24
17 Erland Kvisle Asker Skiklubb 32:49 +5:27 9:37
18 Oskar Størmer Fossum IF 32:53 +5:31 9:38
19 Rein Helle Mårdalen Freidig 33:00 +5:38 9:40
20 Håvard Myhre Kongsberg OL 33:10 +5:48 9:43
21 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 33:23 +6:01 9:47
22 Asgeir W. Ristesund Fredrikstad SK 34:03 +6:41 9:59
23 Stian Sundsvik Frol IL 34:05 +6:43 9:59
24 Anders Bergum Gjø-Vard OL 35:42 +8:20 10:28
25 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 36:59 +9:37 10:50
26 Vebjørn Tandberg Nydalens SK 37:05 +9:43 10:52
27 Ask Kleist Godal Bodø og Omegn IF Orientering 37:24 +10:02 10:58
28 Claus Martinsen Heming Orientering 38:10 +10:48 11:11
29 Øyvind Wiggen Byåsen IL 38:15 +10:53 11:13
30 Vegard Ressem Frol IL 38:20 +10:58 11:14
31 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 38:20 +10:58 11:14
32 Aksel Madslien Nydalens SK 38:47 +11:25 11:22
33 Andreas Djupesland Haugesund IL Orientering 39:01 +11:39 11:26
34 Ivar Aukrust Osmoen Nord-Østerdal OK 39:19 +11:57 11:31
35 Sigurd Melsom Fossum IF 39:37 +12:15 11:37
36 Tord Haflan Nydalens SK 39:49 +12:27 11:40
37 Morten Jørgensen Kristiansand OK 40:12 +12:50 11:47
38 Lars Treekrem Heming Orientering 40:30 +13:08 11:52
39 Torgeir Sulheim Lillehammer OK 40:45 +13:23 11:57
40 Odd Kasper Ekre Indre Østfold OK 40:49 +13:27 11:58
41 Steinar Kollerud Lillomarka OL 41:15 +13:53 12:05
42 Elling Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 41:17 +13:55 12:06
43 Olav Ekrheim Fana IL 42:19 +14:57 12:24
44 Johan Otto Munkeby Frol IL 42:27 +15:05 12:26
45 Henrik Bordal Ringsaker OK 42:37 +15:15 12:29
46 Mads Bratland Claussen Fana IL 42:45 +15:23 12:32
47 Jonas Ressem Frol IL 42:52 +15:30 12:34
48 Magnus Sandven Notodden OL 43:48 +16:26 12:50
49 Peder Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 44:00 +16:38 12:54
50 Hans Peder Langbekkhei Nord-Østerdal OK 44:11 +16:49 12:57
51 Jens Waage Gjø-Vard OL 44:22 +17:00 13:00
52 Lars Bredalen Nittedal OL 44:41 +17:19 13:06
53 Henrik Eijsink Ås-UMB Orientering 44:46 +17:24 13:07
54 Elias Wiklund Nydalens SK 44:47 +17:25 13:07
55 Lasse Simonsen Fredrikstad SK 45:19 +17:57 13:17
56 Herman Moe Fet OL 45:27 +18:05 13:19
57 Karsten Hervik Hansen Haugesund IL Orientering 45:29 +18:07 13:20
58 Andreas Eide Skjæveland Stavanger Orienteringsklubb 46:55 +19:33 13:45
59 Malthe Gaarsdal CopenhagenO 46:59 +19:37 13:46
60 Einar Lofthus Lillehammer OK 47:36 +20:14 13:57
61 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 47:47 +20:25 14:00
62 Paul Martin Remme Porsgrunn OL 47:48 +20:26 14:01
63 Espen Falck Nygård Haugesund IL Orientering 47:51 +20:29 14:01
64 Ola Brende Fossum IF 48:07 +20:45 14:06
65 Petter Moe Sandefjord OK 48:18 +20:56 14:09
66 Jørund Vala Oppsal Orientering 48:42 +21:20 14:16
67 Lars Hole Mikalsen Sandnes IL (Rogaland) 49:24 +22:02 14:29
68 Tarjei Vollset Heming Orientering 49:26 +22:04 14:29
69 Jørgen Weidemann Nydalens SK 50:58 +23:36 14:56
70 Henrik Upsal Kristiansand OK 52:10 +24:48 15:17
71 Gard-Martin Udnesseter Johnson Oppsal Orientering 53:59 +26:37 15:49
72 Dzmitry Karpenka Asker Skiklubb 56:25 +29:03 16:32
73 Magnus Rokne Vågen Nydalens SK 1:01:02 +33:40 17:53
74 Lars Grønlund Ringerike OL 1:01:16 +33:54 17:58
75 Ola Singsdal Gimle IF 1:03:26 +36:04 18:36
76 Andreas Marcussen Asker Skiklubb 1:10:05 +42:43 20:33
77 Martin Søderlind OK Sør 1:11:26 +44:04 20:56
Jørgen Wingerei Porsgrunn OL diskvalifisert

H 19-20E

3 710 m, 52 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Borger Melsom Fossum IF 28:08 7:34
2 Sindre Rønning Frol IL 28:34 +0:26 7:41
3 Anders Vister Raumar Orientering 28:40 +0:32 7:43
4 Andreas Sølberg OL Trollelg 29:10 +1:02 7:51
5 Sjur Hovi Kristiansand OK 29:51 +1:43 8:02
6 Sigur Heggedal Kongsberg OL 30:31 +2:23 8:13
7 Emil Ahlbäck Fossum IF 30:33 +2:25 8:14
8 Simen Jevne Arnesen Hamar OK 30:42 +2:34 8:16
9 Håvard Haga Raumar Orientering 30:45 +2:37 8:17
10 Mathias Drage Kongsberg OL 30:55 +2:47 8:20
11 Bojan Blumenstein Halden SK 30:59 +2:51 8:21
12 Ove Baardsgaard OL Trollelg 31:10 +3:02 8:24
13 Dag Lofthus Hamar OK 31:29 +3:21 8:29
14 Christoph Meier Järla Orientering 31:48 +3:40 8:34
15 Simen Eid Nielsen Nydalens SK 32:11 +4:03 8:40
16 Jonas Klausen Espedal Stavanger Orienteringsklubb 32:21 +4:13 8:43
17 Sindre Sandven Kongsberg OL 32:31 +4:23 8:45
18 Johannes Narum Hamar OK 32:38 +4:30 8:47
19 Oskar Røen Varegg Fleridrett 33:08 +5:00 8:55
20 Bjørn Lundanes Emblem IL 33:10 +5:02 8:56
21 Sindre Østgulen Deisz Varegg Fleridrett 34:17 +6:09 9:14
22 Sebastian Torgersen Bækkelagets SK 34:18 +6:10 9:14
23 Paul Sirum Frol IL 34:20 +6:12 9:15
24 Anders Bjergaard Nydalens SK 34:58 +6:50 9:25
25 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 35:18 +7:10 9:30
26 Sindre Johannessen Freidig 35:49 +7:41 9:39
27 Henrik Gjemdal Heming Orientering 37:18 +9:10 10:03
28 Rasmus Rørholt Theisen IL BUL-Tromsø 37:40 +9:32 10:09
29 Olav Vestøl Vegårshei IL 38:03 +9:55 10:15
30 Mattis Holt Freidig 38:03 +9:55 10:15
31 Harald Kalager Asker Skiklubb 38:17 +10:09 10:19
32 Jørgen Madslien Nydalens SK 39:16 +11:08 10:35
33 Lars Henrik Thon IF Sturla 39:26 +11:18 10:37
34 Øyvind Strande Ringerike OL 40:03 +11:55 10:47
35 Erlend Søbye Grønvold Porsgrunn OL 40:24 +12:16 10:53
36 Jørgen Hjellup Horne IL Tyrving 40:53 +12:45 11:01
37 Brage Sæther Freidig 40:57 +12:49 11:02
38 Ørjan Rykkje Varegg Fleridrett 41:03 +12:55 11:03
39 Øystein Garsrud Tvedt Vaulen Orienteringsklubb 41:44 +13:36 11:14
40 Sondre Ruud Bråten Raumar Orientering 41:50 +13:42 11:16
41 Jakob Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 41:58 +13:50 11:18
42 Bjørnar Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 42:10 +14:02 11:21
43 Thorstein Wang Lillomarka OL 42:30 +14:22 11:27
44 Erlend Isachsen Asker Skiklubb 43:53 +15:45 11:49
45 Sigurd Flågan Kongsberg OL 44:55 +16:47 12:06
46 Anders Emilsson Oppsal Orientering 45:41 +17:33 12:18
47 Martin Femsteinevik Varegg Fleridrett 45:51 +17:43 12:21
48 Severin Berglia Eiker OL 49:17 +21:09 13:17
49 Torjus Raa Varegg Fleridrett 49:50 +21:42 13:25
50 Tobias Solli Skien OK 55:59 +27:51 15:05
51 Håvar Sørbøen Ål IL 1:03:47 +35:39 17:11
Gustav Fiskum IL Tyrving diskvalifisert

H 21-E

4 280 m, 79 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anders Nordberg Vaajakosken Terä 33:42 7:52
2 Anders Tiltnes IL Tyrving 34:02 +0:20 7:57
3 Vegard Danielsen Kristiansand OK 34:06 +0:24 7:58
4 Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg 34:28 +0:46 8:03
5 Eirik Kamstrup Hovind NTNUI 34:32 +0:50 8:04
6 Jonas Sommerstad Juveli Lillomarka OL 34:56 +1:14 8:09
7 Olle Boström Järla Orientering 35:12 +1:30 8:13
8 Yngve Skogstad Frol IL 35:38 +1:56 8:19
9 Ruslan Glebov IL Tyrving 35:46 +2:04 8:21
10 Thomas Natvig Årstad NTNUI 35:56 +2:14 8:23
11 Emil Wingstedt Halden SK 35:56 +2:14 8:23
12 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 36:03 +2:21 8:25
13 Carl Petter Lyngen Frol IL 36:17 +2:35 8:28
14 Simen Aamodt NTNUI 36:22 +2:40 8:29
15 Lars Sandstad Skjeset Frol IL 36:36 +2:54 8:33
16 Øyvind Enger NTNUI 36:40 +2:58 8:34
17 Espen Jakobsen NTNUI 36:46 +3:04 8:35
18 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 37:27 +3:45 8:45
19 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 37:34 +3:52 8:46
20 Eirik Rustad Raumar Orientering 37:36 +3:54 8:47
21 Espen Fiskum Halden SK 37:37 +3:55 8:47
22 Håvard Vassenden Frol IL 37:49 +4:07 8:50
23 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 37:57 +4:15 8:52
24 Marius Bjugan Halden SK 38:13 +4:31 8:55
25 Mats Nordbrøden Järla Orientering 38:22 +4:40 8:57
26 Jo Forseth Indgaard Frol IL 39:32 +5:50 9:14
27 Kjell Erik Røisland Søgne Og Songdalen OK 39:36 +5:54 9:15
28 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 39:52 +6:10 9:18
29 Kristian Stenerud NTNUI 40:10 +6:28 9:23
30 Andreas Magerøy Frol IL 40:15 +6:33 9:24
31 Torkil Eide Solstad NTNUI 40:16 +6:34 9:24
32 Audun Bjerkreim Nilsen Fredrikstad SK 40:19 +6:37 9:25
33 Runar Torpe Lien Porsgrunn OL 41:24 +7:42 9:40
34 Sverre Turter Sandvold NTNUI 41:34 +7:52 9:42
35 Ståle Gjelsten NTNUI 42:18 +8:36 9:52
36 Kristoffer Fiane Pedersen Ås-UMB Orientering 42:25 +8:43 9:54
37 Tomas Eidsmo Freidig 42:33 +8:51 9:56
38 Daniel Martin de los Rios Varegg Fleridrett 42:42 +9:00 9:58
39 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 42:48 +9:06 10:00
40 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 42:50 +9:08 10:00
41 Marius Øie Løten o-lag 42:59 +9:17 10:02
42 Joost Talloen OMEGA 43:18 +9:36 10:07
43 Øystein Haug Frol IL 43:27 +9:45 10:09
44 Bent Olav Aamodt Fredrikstad SK 43:33 +9:51 10:10
45 Damien Renard Kongsberg OL 43:49 +10:07 10:14
46 Glenn Tore Løland Ganddal IL 44:17 +10:35 10:20
47 Gunnar A Fiskum IL Tyrving 44:37 +10:55 10:25
48 Fredrik Omdal NTNUI 44:52 +11:10 10:28
49 Jørgen Fiskum Frol IL 45:01 +11:19 10:31
50 Jørgen Frøyd Larvik OK 45:38 +11:56 10:39
51 Andreas Johansson Halden SK 47:14 +13:32 11:02
52 Mikal Brastad Larsen NTNUI 47:58 +14:16 11:12
53 Halvor Eid Nielsen NTNUI 49:04 +15:22 11:27
54 Eirik Stærkeby Jelstad Modum OL 49:09 +15:27 11:29
55 Harri Luchsinger NTNUI 49:20 +15:38 11:31
56 Ivo K. Danailov Lillomarka OL 50:21 +16:39 11:45
57 Ola Lesteberg Kongsberg OL 50:56 +17:14 11:54
58 Henrik Svaland Aas NTNUI 51:29 +17:47 12:01
59 Truls Kvaase Bækkelagets SK 52:52 +19:10 12:21
60 Øivind Thorvald Due Trier Nydalens SK 53:26 +19:44 12:29 Last ned GPS-spor i gpx-format
61 Johannes Hov Høydal NTNUI 54:15 +20:33 12:40
62 Henrik Drange Ruud Asker Skiklubb 54:18 +20:36 12:41
63 Håvar Birkeland Stormoen NTNUI 56:06 +22:24 13:06
64 Anders Opsahl Bredesen NTNUI 56:34 +22:52 13:12
65 Magnus Ombustvedt Ås-UMB Orientering 57:18 +23:36 13:23
66 Ørjan Svaland Aas Varegg Fleridrett 59:47 +26:05 13:58
67 Thomas Ruud Ås-UMB Orientering 1:01:04 +27:22 14:16
68 Erik Lima Ganddal IL 1:04:13 +30:31 15:00
Sturle Nordeide IL Gneist diskvalifisert
Fredrik Steinsvik NTNUI diskvalifisert
Kjell Arild Karlsen Fredrikstad SK diskvalifisert
Stian Alexander Grann Fossum IF diskvalifisert
Magnus Rogne Halland Varegg Fleridrett diskvalifisert
Øyvind Stokseth Halden SK diskvalifisert
Asgeir Bakken Rognstad NTNUI diskvalifisert
Hans Petter Mathisen NTNUI diskvalifisert
Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn Orientering diskvalifisert
Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering diskvalifisert
Klaus Klausen Espedal NTNUI brutt

H15

3 270 m, 57 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Anders Haga Raumar Orientering 33:32 10:15
2 Sturla Frydenlund IF Sturla 36:06 +2:34 11:02
3 Ola Løvald Bråten Asker Skiklubb 37:46 +4:14 11:32
4 Petter Vangen Lunåsmo Tynset IF 38:11 +4:39 11:40
5 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 38:52 +5:20 11:53
6 Johannes Bordal Ringsaker OK 38:53 +5:21 11:53
7 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 39:02 +5:30 11:56
8 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 39:10 +5:38 11:58
9 Vegard Myklemyr Eiker OL 39:13 +5:41 11:59
10 Ole Jakob Olsrød Stokke IL 39:19 +5:47 12:01
11 Tobias Kristensen Larvik OK 39:24 +5:52 12:02
12 Ole Flaatten OK Skeidi 40:25 +6:53 12:21
13 Magnus Ramberg Østmarka OK 41:15 +7:43 12:36
14 Sam Lunøe Nydalens SK 41:21 +7:49 12:38
15 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 41:36 +8:04 12:43
16 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 42:20 +8:48 12:56
17 Kristian Nyhus Birkenes IL 42:41 +9:09 13:03
18 Ole Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 43:38 +10:06 13:20
19 Kristian Reiersen Jensen Birkenes IL 45:00 +11:28 13:45
20 Simen Åmodt Amundsen Lardal OL 45:19 +11:47 13:51
21 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 45:31 +11:59 13:55
22 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 45:31 +11:59 13:55
23 Olav Schmitt Gran Halden SK 46:00 +12:28 14:04
24 Kjetil Mølnvik Freidig 46:14 +12:42 14:08
25 Lars Solli Mo OK 46:56 +13:24 14:21
26 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 47:09 +13:37 14:25
27 Håvard Eidsmo Freidig 47:47 +14:15 14:36
28 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 49:24 +15:52 15:06
29 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 52:33 +19:01 16:04
30 Gard Dahlen Kongsberg OL 52:43 +19:11 16:07
31 Vegard Myhre Kristiansand OK 53:01 +19:29 16:12
32 Amund Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 53:02 +19:30 16:13
33 Jørgen Kjos Barkenæs Fet OL 53:46 +20:14 16:26
34 Morten Kristian Vikerhaug Fet OL 54:20 +20:48 16:36
35 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 55:27 +21:55 16:57
36 Anders Løset Ringerike OL 56:24 +22:52 17:14
37 Sander Arnevik Ringerike OL 56:47 +23:15 17:21
38 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 59:20 +25:48 18:08
39 Johannes Skjæveland Eide Stavanger Orienteringsklubb 1:00:50 +27:18 18:36
40 Sander Hildebrand Rogndokken Fet OL 1:01:06 +27:34 18:41
41 Trym Moeng Jensen Nydalens SK 1:01:56 +28:24 18:56
42 Fredrik Polland OK Skeidi 1:03:37 +30:05 19:27
43 Emil Løwengreen Sarpsborg OL 1:03:37 +30:05 19:27
44 Styrk Almeland Bleie Varegg Fleridrett 1:03:56 +30:24 19:33
45 Simon Nysæter Skien OK 1:04:31 +30:59 19:43
46 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 1:08:27 +34:55 20:55
47 Espen Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 1:13:08 +39:36 22:21
48 Are Helle Mårdalen Freidig 1:14:44 +41:12 22:51
49 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 1:14:45 +41:13 22:51
50 Trygve Bondhus Often Tynset IF 1:26:00 +52:28 26:17
51 Martin Sollie Nåtedal OL Trollo 1:26:53 +53:21 26:34
Guttorm Snemyr Holtet Indre Østfold OK diskvalifisert
Jostein Tandberg Nydalens SK diskvalifisert
Sigurd Svaland Aas Birkenes IL diskvalifisert
Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn diskvalifisert
Petter Markhus Verdal OK diskvalifisert
Marius Pytten Kristiansand OK brutt

H16

3 590 m, 52 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 33:00 9:11
2 Audun Heimdal Konnerud IL 33:32 +0:32 9:20
3 Sigurd Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 35:39 +2:39 9:55
4 Kristoffer Nygård Egersund OK 40:21 +7:21 11:14
5 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 41:32 +8:32 11:34
6 Ole Kostøl Kristiansand OK 42:06 +9:06 11:43
7 Johannes Bakke Aashamar Flosta IL 42:58 +9:58 11:58
8 Brage Jørum Byåsen IL 43:51 +10:51 12:12
9 Peter Nordbrøden Halden SK 43:59 +10:59 12:15
10 Sondre Damm TIF Viking 44:12 +11:12 12:18
11 Vegard Landsverk Skien OK 45:20 +12:20 12:37
12 Åsmund Stenvik Byåsen IL 47:08 +14:08 13:07
13 Petter Norsted Kildebo Halden SK 47:15 +14:15 13:09
14 Are Wigaard Oppsal Orientering 47:52 +14:52 13:20
15 Sondre Lorentsen OK Silsand 48:06 +15:06 13:23
16 Preben Antonsen Byåsen IL 48:47 +15:47 13:35
17 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 49:00 +16:00 13:38
18 Pål Spone Modum OL 51:15 +18:15 14:16
19 Bjørnar Almeland Fana IL 52:27 +19:27 14:36
20 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 53:38 +20:38 14:56
21 Magnus Wølneberg IL Tyrving 55:07 +22:07 15:21
22 Trygve Heggedal Kongsberg OL 55:12 +22:12 15:22
23 Jørgen Teigen Søgård Kongsberg OL 56:29 +23:29 15:44
24 Jakob Eikner Fana IL 57:20 +24:20 15:58
25 Lars Gustav Rogne Nittedal OL 59:06 +26:06 16:27
26 Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK 59:46 +26:46 16:38
27 Erlend Andreas Nordbø Modum OL 1:00:25 +27:25 16:49
28 Anders Nyaas Tynset IF 1:00:56 +27:56 16:58
29 Jarle Lysnes Hedrum OL 1:01:07 +28:07 17:01
30 Toralf Grande Kongsberg OL 1:01:18 +28:18 17:04
31 Ludvig Andreas Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 1:02:19 +29:19 17:21
32 Skjalg Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 1:02:22 +29:22 17:22
33 Amund Garsrud Tvedt Vaulen Orienteringsklubb 1:06:31 +33:31 18:31
34 Lars Kringlebotn Hamar OK 1:07:43 +34:43 18:51
35 Bjørnar Svanberg Helle TIF Viking 1:09:49 +36:49 19:26
36 Einar Moe Tandberg Modum OL 1:13:17 +40:17 20:24
37 Even Lindstad Børresen Hamar OK 1:14:35 +41:35 20:46
38 Oscar Kåsa Dehli Østmarka OK 1:16:34 +43:34 21:19
39 Lars Harald Thuestad Haugesund IL Orientering 1:18:53 +45:53 21:58
40 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 1:27:58 +54:58 24:30
41 Thomas Tubbehaugen OK Moss 1:35:40 +1:02:40 26:38
42 Hermann Hallerud Wegger Kongsberg OL 1:41:02 +1:08:02 28:08
43 Brynjar Forseth OL Trollelg 1:44:24 +1:11:24 29:04
44 Kristoffer Susort Kvale Haugesund IL Orientering 1:46:56 +1:13:56 29:47
45 Håkon Akselsen Haugesund IL Orientering 1:51:03 +1:18:03 30:55
46 Helge Nikolai Helmersen Fet OL 1:57:14 +1:24:14 32:39
Nils Ola Kvam Freidig diskvalifisert
Herman Kirste Skien OK diskvalifisert
Fredrik Moe Sandefjord OK diskvalifisert
Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering diskvalifisert
Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg diskvalifisert
Peter Martinus Freyborg Uran Gimle IF brutt
Thomas Tubbehaugen OK Moss ikke startet

D15

2 840 m, 53 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 33:25 11:45
2 Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering 36:25 +3:00 12:49
3 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 36:41 +3:16 12:55
4 Åshild Faller Råheim Fet OL 36:54 +3:29 12:59
5 Anniken Eriksrud Karlsen Oppsal Orientering 37:11 +3:46 13:05
6 Line Sølberg IL Leik 38:46 +5:21 13:39
7 Karine Vestøl Vegårshei IL 39:14 +5:49 13:48
8 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 40:08 +6:43 14:07
9 Oda Sikkeland IL Tyrving 40:12 +6:47 14:09
10 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 40:40 +7:15 14:19
11 Ingvild C. Fleisje Nittedal OL 40:52 +7:27 14:23
12 Alma Haugen Kvisgaard Fredrikstad SK 41:29 +8:04 14:36
13 Dina Sofie Antonsen Fredrikstad SK 42:04 +8:39 14:48
14 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 42:11 +8:46 14:51
15 Julie Nærestad Vegårshei IL 42:28 +9:03 14:57
16 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 42:49 +9:24 15:04
17 Synne Eide Rapp Raumar Orientering 42:53 +9:28 15:05
18 Nora Graffer Østmarka OK 43:17 +9:52 15:14
19 Ida Johanne Aadland Samnanger IL 43:25 +10:00 15:17
20 Kristin Ottesen Fredrikstad SK 43:49 +10:24 15:25
21 Stine Njåstein IL Tyrving 44:39 +11:14 15:43
22 Malin Sandstad Freidig 44:50 +11:25 15:47
23 Anine Hallén Nydalens SK 44:53 +11:28 15:48
24 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 44:55 +11:30 15:48
25 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 45:00 +11:35 15:50
26 Constance Storvestre Varegg Fleridrett 45:33 +12:08 16:02
27 Åse Bergan Nydalens SK 45:34 +12:09 16:02
28 Synne Malene Brække Halden SK 47:45 +14:20 16:48
29 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 48:26 +15:01 17:03
30 Emilie Westin Porsgrunn OL 48:39 +15:14 17:07
31 Idunn Haavengen Kongsberg OL 48:58 +15:33 17:14
32 Kjersti Kvistad Dengerud Steinkjer OK 49:06 +15:41 17:17
33 Marthe Ramstad Fet OL 49:37 +16:12 17:28
34 Ida Aurebekk Torridal IL 50:31 +17:06 17:47
35 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 50:40 +17:15 17:50
36 Fride Sørensen IF Sturla 51:38 +18:13 18:10
37 Amalie Fjæstad Amundsen Konnerud IL 52:53 +19:28 18:37
38 Louise Marøy Bårdsen Heming Orientering 55:13 +21:48 19:26
39 Eldrid Bratsberg Wing OK 56:41 +23:16 19:57
40 Helena Åsberg Sarpsborg OL 58:45 +25:20 20:41
41 Eline Lund Westgaard Oppsal Orientering 58:46 +25:21 20:41
42 Sandra B. Robertsen OL Tønsberg og omegn 1:01:06 +27:41 21:30
43 Kristin Smeby Kongsberg OL 1:06:44 +33:19 23:29
44 Marie Treekrem Ås-UMB Orientering 1:07:20 +33:55 23:42
45 Bettina Storkås Torridal IL 1:09:10 +35:45 24:21
46 Karen Rysgård Frol IL 1:13:24 +39:59 25:50
47 Marthe Svihus Sandnes IL (Rogaland) 1:14:44 +41:19 26:18
48 Silje Hauge Hisøy OK 1:17:16 +43:51 27:12
49 Sigrid Snuggerud Gjø-Vard OL 1:25:04 +51:39 29:57
50 Elin Visscher OK Sør 1:33:33 +1:00:08 32:56
Martine Gustavsen Sandefjord OK diskvalifisert
Marit Melby Jacobsen Lardal OL diskvalifisert
Gunhild Stuland Tysvær Varegg Fleridrett brutt

D16

3 010 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marie Olaussen Fredrikstad SK 31:33 10:28
2 Kristin Brekke Lillomarka OL 32:31 +0:58 10:48
3 Ingeborg Eide Byåsen IL 33:09 +1:36 11:00
4 Ingrid Lundanes Emblem IL 33:18 +1:45 11:03
5 Åshild Kolstad Mo OK 35:22 +3:49 11:44
6 Gina Granstedt Halden SK 36:07 +4:34 11:59
7 Hanna Torjusen Fredrikstad SK 36:17 +4:44 12:03
8 Emma Arnesen Byåsen IL 40:17 +8:44 13:22
9 Kristin Helland-Hansen IL Tyrving 40:23 +8:50 13:24
10 Sigrid Bjørgen OL Vallset/Stange 41:01 +9:28 13:37
11 Ida Feiring Haltia IL Tyrving 42:15 +10:42 14:02
12 Martine Topstad OL Tønsberg og omegn 42:39 +11:06 14:10
13 Johanne Lægran Nydalens SK 42:49 +11:16 14:13
14 Ingvild, Ytterhus Utengen Byåsen IL 43:04 +11:31 14:18
15 Kristin Blindheim Lillomarka OL 44:21 +12:48 14:44
16 Siri Moholth Kongsberg OL 44:29 +12:56 14:46
17 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 47:08 +15:35 15:39
18 Astrid Fiskum IL Tyrving 47:23 +15:50 15:44
19 Ingrid Nytun Nergård Nittedal OL 47:58 +16:25 15:56
20 Tuva Bjerketvedt OK Moss 49:51 +18:18 16:33
21 Beate Berg Porsgrunn OL 51:04 +19:31 16:57
22 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 51:25 +19:52 17:04
23 Stine Madslien Bakken Nydalens SK 52:59 +21:26 17:36
24 Nora Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 53:58 +22:25 17:55
25 Caroline Bergman Konnerud IL 55:28 +23:55 18:25
26 Siri Grandal IL Tyrving 55:35 +24:02 18:27
27 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 57:25 +25:52 19:04
28 Dorte Narum OL Vallset/Stange 58:10 +26:37 19:19
29 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 58:40 +27:07 19:29
30 Benedicte Pedersen Sarpsborg OL 1:01:28 +29:55 20:25
31 Ingunn Rognsvåg Fana IL 1:03:21 +31:48 21:02
32 Sigrid Marie Ståhl Vik Fredrikstad SK 1:03:24 +31:51 21:03
33 Marlene Berger Fana IL 1:05:43 +34:10 21:49
34 Oda Lægran Nydalens SK 1:15:16 +43:43 25:00
35 Silje Kihle Andersen Modum OL 1:41:33 +1:10:00 33:44
Margrete Krage Sarpsborg OL diskvalifisert
Oda Furuholmen Bodø og Omegn IF Orientering brutt
Sunniva Eik Haave Oppsal Orientering brutt

Ved feil i resultatlisten, kontakt arrangørklubben.