Norwegian Orienteering Federation

Official results for Høiås Day og Night Cup 2018 Løp 4

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Høiås Day og Night Cup 2018 Løp 4
Organiser: Halden SK
Date: Saturday 13 January 2018

Asker Skiklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Sander ArntzenHerrer (39)1:02:55+2:43

Dreamteam 99

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
16Jørgen BaklidHerrer (39)1:06:45+6:33
Styrk Hundseid KamsvågHerrer (39)active

Fossum IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Einar MelsomHerrer (39)active

Fredrikstad SK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Per OlaussenÅpen mellom (4)1:03:13
8Marie OlaussenDamer (18)1:01:53+6:40

Halden SK

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3Magne DæhliHerrer (39)1:00:36+0:24
6Jo ShepherdDamer (18)56:35+1:22
7Viktor WassénHerrer (39)1:02:49+2:37
7Kine Hallan SteiwerDamer (18)58:02+2:49
10Markus HolterHerrer (39)1:04:15+4:03
11Niels Christian HellerudHerrer (39)1:04:23+4:11
12Fredrik EliassonHerrer (39)1:04:27+4:15
13Thomas Natvig ÅrstadHerrer (39)1:05:01+4:49
14Emil WingstedtHerrer (39)1:05:45+5:33
17Elias Bäcklund EkvallHerrer (39)1:09:01+8:49
19Erlend BrendstuenHerrer (39)1:14:24+14:12
Hedda Raadal BjørloDamer (18)disqualified
Idun Kristine Felde OlaussenDamer (18)disqualified
Maren HenriksenÅpen mellom (4)disqualified
Rickard DjerfHerrer (39)did not start
Sigurd Myhre AndreassenHerrer (39)did not start

Heming Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Sofie Skyttersæter IversenDamer (18)disqualified

Hestra IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Victor HelgessonHerrer (39)1:12:44+12:32

IFK Göteborg

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Fredrik BakkmanHerrer (39)1:00:12
1Anna NärhiDamer (18)55:13
2Eskil KinnebergHerrer (39)1:00:21+0:09
2Kirsi NurmiDamer (18)55:33+0:20
10Elin MånssonDamer (18)1:06:36+11:23
11Emmi JokelaDamer (18)1:13:56+18:43
13Olivia AspDamer (18)1:36:32+41:19
Fredrik EdénHerrer (39)active
Thea FagerströmDamer (18)disqualified
Martin LarssonÅpen mellom (4)disqualified
Meja EneljungDamer (18)disqualified
Miri Thrane ØdumDamer (18)did not start

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Helena KarlssonDamer (18)55:37+0:24

IFK Umeå

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Lukas PetersonHerrer (39)1:18:19+18:07

IL Tyrving

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
9Bjørn EkebergHerrer (39)1:03:37+3:25
Torgeir NørbechHerrer (39)active
Karl FremstadHerrer (39)disqualified
Vegard Brun SagaHerrer (39)disqualified

Kongsberg OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Ingjerd MyhreDamer (18)1:04:40+9:27

Lierbygda OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Bjørn-Willy ArntzenÅpen mellom (4)1:07:14+4:01

Lillomarka OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Delphine PoirotDamer (18)56:13+1:00

Nydalens SK

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4Anders NordbergHerrer (39)1:01:02+0:50
4Siri UlvestadDamer (18)56:03+0:50
5Alan CherryHerrer (39)1:02:09+1:57
15Eirik Kamstrup HovindHerrer (39)1:06:06+5:54
21Bojan BlumensteinHerrer (39)1:18:41+18:29
Eirik Langedal BreivikHerrer (39)disqualified
Henrik EijsinkHerrer (39)disqualified
Håvard HagaHerrer (39)disqualified
Halvor Tørnqvist HaldenHerrer (39)disqualified
Oskar JensenHerrer (39)disqualified
Elias JonssonHerrer (39)disqualified
Isak JonssonHerrer (39)disqualified
Sverre Turter SandvoldHerrer (39)disqualified
Anders VisterHerrer (39)disqualified
Jørgen WulfsbergHerrer (39)disqualified

Ok Kåre

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jonas GustafssonHerrer (39)disqualified

Sjövalla FK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Märta LjungbergDamer (18)1:14:33+19:20

Stora Tuna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Stepán MudrákHerrer (39)1:18:46+18:34

Varegg Fleridrett

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Morten Jarvis WestergårdHerrer (39)1:02:13+2:01

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor