Official results for Høiås Day og Night Cup 2018 Løp 4

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Høiås Day og Night Cup 2018 Løp 4
Organiser: Halden SK
Date: Saturday 13 January 2018

Herrer

39 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg1:00:12
2Eskil KinnebergIFK Göteborg1:00:21+0:09
3Magne DæhliHalden SK1:00:36+0:24
4Anders NordbergNydalens SK1:01:02+0:50
5Alan CherryNydalens SK1:02:09+1:57
6Morten Jarvis WestergårdVaregg Fleridrett1:02:13+2:01
7Viktor WassénHalden SK1:02:49+2:37
8Sander ArntzenAsker Skiklubb1:02:55+2:43
9Bjørn EkebergIL Tyrving1:03:37+3:25
10Markus HolterHalden SK1:04:15+4:03
11Niels Christian HellerudHalden SK1:04:23+4:11
12Fredrik EliassonHalden SK1:04:27+4:15
13Thomas Natvig ÅrstadHalden SK1:05:01+4:49
14Emil WingstedtHalden SK1:05:45+5:33
15Eirik Kamstrup HovindNydalens SK1:06:06+5:54
16Jørgen BaklidDreamteam 991:06:45+6:33
17Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:09:01+8:49
18Victor HelgessonHestra IF1:12:44+12:32
19Erlend BrendstuenHalden SK1:14:24+14:12
20Lukas PetersonIFK Umeå1:18:19+18:07
21Bojan BlumensteinNydalens SK1:18:41+18:29
22Stepán MudrákStora Tuna OK1:18:46+18:34
Fredrik EdénIFK Göteborgactive
Styrk Hundseid KamsvågDreamteam 99active
Einar MelsomFossum IFactive
Torgeir NørbechIL Tyrvingactive
Eirik Langedal BreivikNydalens SKdisqualified
Henrik EijsinkNydalens SKdisqualified
Karl FremstadIL Tyrvingdisqualified
Jonas GustafssonOk Kåredisqualified
Håvard HagaNydalens SKdisqualified
Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SKdisqualified
Oskar JensenNydalens SKdisqualified
Elias JonssonNydalens SKdisqualified
Isak JonssonNydalens SKdisqualified
Vegard Brun SagaIL Tyrvingdisqualified
Sverre Turter SandvoldNydalens SKdisqualified
Anders VisterNydalens SKdisqualified
Jørgen WulfsbergNydalens SKdisqualified
Rickard DjerfHalden SKdid not start
Sigurd Myhre AndreassenHalden SKdid not start

Damer

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Anna NärhiIFK Göteborg55:13
2Kirsi NurmiIFK Göteborg55:33+0:20
3Helena KarlssonIFK Lidingö SOK55:37+0:24
4Siri UlvestadNydalens SK56:03+0:50
5Delphine PoirotLillomarka OL56:13+1:00
6Jo ShepherdHalden SK56:35+1:22
7Kine Hallan SteiwerHalden SK58:02+2:49
8Marie OlaussenFredrikstad SK1:01:53+6:40
9Ingjerd MyhreKongsberg OL1:04:40+9:27
10Elin MånssonIFK Göteborg1:06:36+11:23
11Emmi JokelaIFK Göteborg1:13:56+18:43
12Märta LjungbergSjövalla FK1:14:33+19:20
13Olivia AspIFK Göteborg1:36:32+41:19
Hedda Raadal BjørloHalden SKdisqualified
Thea FagerströmIFK Göteborgdisqualified
Sofie Skyttersæter IversenHeming Orienteringdisqualified
Idun Kristine Felde OlaussenHalden SKdisqualified
Meja EneljungIFK Göteborgdisqualified
Miri Thrane ØdumIFK Göteborgdid not start

Åpen mellom

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Per OlaussenFredrikstad SK1:03:13
2Bjørn-Willy ArntzenLierbygda OL1:07:14+4:01
Maren HenriksenHalden SKdisqualified
Martin LarssonIFK Göteborgdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

IOF Eventor